Opinie o Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumia

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi archiwizacji i niszczenia dokumentów dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumia

Aleks Nowy wpis

O sekretariacie, bo praca w sekretariacie mnie interesuje, napisano, że otwarty jest w godzinach poniedziałek – piątek 8:00-16:00. Nadmieniono także, że pracuje tam jedna Pani. Jakie są tu więc możliwości podjęcia pełnoetatowej pracy, z umową o pracę? Docelowo na czas nieokreślony.

Chodziłem kiedyś do tej szkoły od 0 do 4 klasy podstawówki. Z perspektywy czasu mam mieszane uczucia. Z jednej strony rozwijają potencjał uzdolnionych jednostek. Dużo z moich kolegów i koleżanek z tamtych lat (tych uzdolnionych, bo trzeba mieć na uwadze,(usunięte przez administratora)) prowodzą teraz z sukcesem firmy, pokończyli prestiżowe studia i ogólnie osiągnęli zawodowy sukces. Tylko jakim kosztem? Tak jak tu już ktoś wyżej wspomniał czy warto brać udział w tym wyścigu (usunięte przez administratora) i poświęcać dzieciństwo swoich dzieci? Do gimnazjum poszedłem publicznego, największego w mieście (Reda). Tam dopiero się zderzyłem z rzeczywistością. (usunięte przez administratora)To dopiero była szkoła życia. Trzeba było umieć poradzić sobie, bo w prawdziwym dorosłym świecie też nie jest łatwo. Do dzisiaj swobodnie się czuję zarówno wśród osiedlowych sebków jak i na spotkaniach z miedzynarodowymi klientami firmy w której pracuję. Mam znajomych z różnych kręgów i bardzo sobie to chwalę. Jeśli jako rodzic poświęcisz wystarczająco czasu swoim dzieciom i pomożesz im się rozwijać to myślę, że osiągną sukces bez względu na to do której szkoły podstawowej pójdą. Mówię tylko o szkole podstawowej, bo liceum to już trochę inna bajka. Ma koniec chciałem tylko powiedzieć, że nie wmawiajcie swoim dzieciom, że nauka jest najważniejsza. Nauka jest ważna, ale równie ważne są umiejętności społeczne, komunikacyjne i ludzie jakimi się otaczasz. Moim zdaniem, nie warto.

Ryszard

Miło, że wróciłeś wspomnieniami do chwil kiedy uczęszczałeś do tej szkoły i podzieliłeś się swoimi wrażeniami na ich temat. Bardzo miło czytać Twój wpis. Powiedz mi proszę jakie masz zdanie o nauczycielach, którzy tam pracowali? Wspominasz ich dobrze? Przekazywali wiedzę we właściwy sposób? Fajnie by było móc się tego od Ciebie dowiedzieć. Zrobisz to? Bardzo na to liczę.

Agnieszka Nowy wpis

Najwazniejszy dla rozwoju dziecka jest okres do 15 lat, czyli podstawowka. Jeśli w tym czasie coś zaniedbany, odbije sie to w wieku późniejszym. Co to jest wyscig szczurów? Czy zapewnianie dziecku możliwości udzialu w konkursach i dbanie o rozwoj jego predyspozycji po to, by dostalo się do kolejnej dobrej szkoły jest wyscigiem szczurów? W takiej szkole dziecko do godz. 16tej może "zaliczyć " zarowno zajecia obowiązkowe jak i zajecia rozwijające. Taka szkoła to marzenie

Nowy wpis

Aktualność
Szanowni Państwo!

Dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą i Państwa opinie.
Uprzejmie prosimy o merytoryczne wypowiedzi - tylko do takich możemy się odnieść. Swoboda wypowiedzi nie oznacza, że można publikować informacje nieprawdziwe.

____________________________________________________
Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem oraz naruszające regulamin serwisu gowork.pl będą archiwizowane przez Administratora portalu.
Curka mamy M Nowy wpis

Czy ja chodzę do tej szkoły?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Dede

Chodziłem do tej szkoły od pierwszej klasy aż do ukończenia gimnazjum, byly to najcięższe lata mojego życia, szkola jest nastawiona tylko na laureatów i uczniów wybitnych reszta uczniów ”przeciętnych” jest traktowana jak gorszy sort. Wracając do domu płakałem bo nie umiałem poradzić sobie z milionem zadań domowych. Oczywiście tak jak pisały już inne osoby rowniez brałem korepetycje z fizyki, chemii i matematyki. Nauczyciel cale gimnazjum powtarzali, że jeszcze zatęsknimy za tą szkołą jednak ja nie przeżyłem ani minuty tęsknoty, nie warto tracić nerwy. Oczywiście mówię o swoich przeżyciach i teraz mogla szkola się zmienić, bo wiem, że większość nauczycieli odeszła.

Kubuś

A ja słyszałem wiele bardzo pozytywnych opinii na temat tej szkoły i poślę swojego synka do niej !!! A te negatywne opinie są wyssane z palca i szkalują imię osób tam pracujących. Dziwię się firmie gowork że takowe zamieszcza bzdury! Szkołe polecam, zrobiłem wywiad;-)

Aga Z

To najwspanialsza szkoła jaką można polecać !!!!! Wszystkie opinie negatywne to jakiś żart ! Moje dzieci kończyły tę szkolę więc wiem co pisze ! Świetne wykształcenie zdobyły dzięki Ekologowi.

Sylwia

uczeń Ekologa

Tyle przyjaźni, kontaktów, horyzontów i możliwości rozwoju dał mi Ekolog, że nie mogę nie napisać tj opinii;-) Swoje dziecko też posłałem do tej szkoły. Choćbym miał dać ostatnie pieniądze to nie wyobrażam sobie innej szkoły dla mojego syna. Wiem, że tutaj nauczy się jak wykorzystywać swój potencjał, jak być otwartym na potrzeby innych i jak zdobywać szczyty i być odważnym !

przyjaciel PESS

Czytając opinię osoby podającej się jako: "Odradzam", jakoś nie dziwi mnie, że to już były pracownik szkoły. Obecna dyrekcja powinna się cieszyć, że taka osoba już w jej szkole nie pracuje. Cóż można pomyśleć o pracowniku, który nie potrafi w cywilizowany i kulturalny sposób wyjaśniać swoje nieporozumienia bezpośrednio z osobą, której problem dotyczy, tylko wybiera opcję wylewania swoich animozji i frustracji na forum stosując bardzo obraźliwe zwroty. Wypowiedź tej osoby sugeruje, że jest to osoba sfrustrowana, której nikt i nic nigdy nie jest w stanie usatysfakcjonować. Najwyraźniej tylko ona sama wszystko robi najlepiej. Należy współczuć obecnemu pracodawcy, gdyż osoba o takim pokroju zapewne o każdym miejscu pracy oraz o swoich współpracownikach będzie wypowiadać się negatywnie. Osobiście znam kilkoro nauczycieli pracujących w szkole ekologicznej, którzy z dużym oddaniem podchodzą do swojego zawodu, do swojego miejsca pracy, a przede wszystkim do uczniów, poświęcając swój wolny czas i opinia jednej rozgoryczonej osoby może być bardzo krzywdząca; ale zapewne taki był zamiar autora wpisu. Szkołę jak najbardziej polecam, ze względu na bogatą ofertę oraz oddanie nauczycieli.

Sprzeciw

Ale jak szkoła się nie podoba, to można zmienić, To nie jest szkoła publiczna i nikt nie ma obowiązku uczęszczania do niej. W publicznej nie trzeba płacić 1020zł miesięcznie w cyklu płatności przez 10 m-cy, w cyklu 12 m-cy to koszt 850zł i jeśli jest lepsza to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twoje dziecko przenieść do takiej szkoły lub poszukać innej prywatnej, która będzie lepsza od tej, oczywiście w Twoim mniemaniu. Wypisujesz bzdury, które nie mają pokrycia w rzeczywistości - chiński, którego nie ma trzeci rok ze względu na małe zainteresowanie, pomijając fakt, że najlepsza nauka języka jest właśnie wtedy, gdy rozmawia się tylko w tym języku, ale rozumiem, niewiedza może prowadzić do błędnych wniosków, karate które nie jest płatne, jak również tańce, a cała lista zajęć dodatkowych jest dużo, dużo dłuższa i wisi w szkole na samym wejściu, więc proponowałby zapoznać się z nią i trochę zainteresować, co dzieje się u Twoich dzieci. Obozy nie są organizowane w tym samym miejscu, ponieważ mój syn był na czterech i każdy był w innym, nie wspomnę o koszcie, który jest niewspółmiernie niższy w porównaniu z wyjazdami komercyjnymi, o innych nie będę pisał bo szkoda wysiłku. Korepetycje to sprawa osobista, jeśli rodzic ma ambicje, żeby jego bardzo przeciętne dziecko miało dużo lepsze wyniki, to w jakiej szkole się nie znajdzie, takie korepetycje będą mu potrzebne. Nie pisz więc, że jest to standardem i kosztuje 2000zł, ponieważ kolejny raz piszesz nieprawdę, nikt nikogo do korepetycji nie zmusza. Widzę, że również znasz się na wszystkim i bywasz na wszystkich zajęciach pisząc o braku poczucia rytmu przez prowadzącego tańce, czy gitara, na której dzieci się niewiele uczą. Napisz więc, jaka szkoła ma ofertę, której Ty oczekujesz, bo rozumiem, że jesteś zorientowana/ny i przenieś tam swoje dzieci, bo rozumiem, że one również są niezadowolone, więc po co siebie i je unieszczęśliwiać, skoro są są możliwości, żeby z dnia na dzień to zmienić, to taka moja dobra rada. Jednak ostatnią moją radą będzie propozycja zainteresowania się tym, jak szkoła Twoich dzieci funkcjonuje i co się w niej dzieje, ponieważ wnioskuję, że albo nie masz bladego pojęcia o funkcjonowaniu tej szkoły, albo celowo piszesz bzdury. Mogę jednak zapewnić Cię, że takich opinii rodziców, jak Twoja w tej szkole jest śladowa ilość.

Elżbieta J

Żałuję, że Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi nie spełniła Państwa oczekiwań. Zapewniam, że dokładamy wiele starań, aby oferta edukacyjna była obfita i atrakcyjna. Ostatnie dwa lata to wiele zmian i również w ofercie, która podlegała modyfikacjom. Martwi mnie to, że Państwa informacje wcześniej nie trafiły do mnie czy do Rady Rodziców, to by Nam pozwoliło wspólnie wypracować jak najlepszą ofertę dla Państwa dziecka. Zapewniam, że ważna i cenna jest dla Nas Państwa informacje, która pozwolą Nam w przyszłości podejmować jeszcze więcej działań i starań, aby poziom zadowolenia Rodziców i uczniów ze szkoły był jak najwyższy. Z poważaniem Elzbieta Januszewska Dyrektor PESS Rumia

MAMA M.

Niewiarygodne !!!! Jak można pisać takie bzdury ! Jestem mamą, której syn skończył tę szkołe. Po pierwsze czesne absolutnie tyle nie kosztuje ! Na odyseję przecież nikt nie każe posyłać swojego dziecka ( mój syn akurat na nią chodził i jestem tym faktem zachwycona bo wygrał 1 miejsce w Polsce i pojechał z drużyną do Stanów w nagrodę i zawsze powtarza,że to ta szkoła dała mu taką szansę) Kolejne rzeczy, które zawdzięczamy tej szkole to gitara o której tak Pani źle pisze - mój syna złapał zajawkę gitarą właśnie w Ekologu, gdzie nawet wykonał swoją pierwszą gitarę sam na zajęciach techniki ! Oczywiście dla fanu;-) Chodził też na język chiński i świetne było to że nauczyciel nie znał polskiego. Zresztą na angielskim też rozmawiali tylko w tym języku nie wolno było powiedzieć słowa po polsku - dzięki temu teraz dostał się na studia do zaawansowanej grupy i częśc wykładów ma po ang. Reasumując - moje dziecko dostało najlepszą edukację i jeśli na nią liczycie to w tej szkole ją dostaniecie. Polecam tę szkołe z czystym sumieniem i sercem. Dziękuję wszystkim nauczycielom za edukację mojego dziecka Nie chciałam odpisywać i zniżać się do poziomu osób które tak łgają ale prawda którą zna nie pozwala mi na ciszę.

Tata jednego z uczniów

Nie sądzę, że ktokolwiek czyta te opinie i są one miarodajne ale napiszę swoją. Po pierwsze przypominam sobie jednego jedynego ucznia chodzącego na skrzypce w naszej szkole, czyżby jego rodzice napisali tę opinię? Szkoła jest fantastyczna- tak rozwinęła moje dzieci. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Dzieci moje dostały się do 3 liceum ogólnokształcącego w Gdyni. Są to świadomi i inteligentni młodzi ludzie, którzy skorzystali bardzo na moim wyborze - szkoły ekologicznej. Córka gra na gitarze - fantastycznie, syn jest otwarty na nowe wyzwania - zna już 4 języki obce ( w tym chiński - zajął w szkole ekologicznej miejsce na podium w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Chinach ) To był fantastyczny wybór ta szkoła. A czesne to inwestycja w swoje dzieci !!! No i nie kosztuje tyle ile Pani wyżej pisze - bzdury !!!! Kompletne bzdury !!!!!

Bożena

W ostatnim czasie pojawiają się opinie od osób, które uczęszczały do Ekologiczna Szkoła Społeczna. Oczywiście, macie prawo by się tutaj wypowiadać ale może jakiś pracownik szkoły by się wypowiedział na temat pracy w niej? Chętnie dowiem się jak oceniacie pracę w tym miejscu. Czy można w ogóle liczyć w najbliższym czasie na zatrudnienie?

@Bożena

Szanowna Pani. Dziękuję za sugestię, chętnie z niej skorzystamy. Co do pracy zapraszamy serdecznie do Nas. Proszę o złożenie swojego cv. Pozdrawiam Elżbieta Januszewska Dyrektor PESS Rumia

Elżbieta J

Bardzo mi przykro za zaistniałą sytuację. Żałuję, że Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi, nie spełniła Pani oczekiwań i Pani dziecka. Martwi mnie to, że nie trafiły do mnie czy do wychowawcy wcześniej te informacje, to by Nam pozwoliło wspólnie wypracować, jak najlepsze rozwiązania dla Pani dziecka. Jednakże, każda informacja jest dla Nas bardzo cenna, pozwala w przyszłości na podejmowanie jeszcze więcej starań, aby poziom zadowolenia ze szkoły był jak najwyższy. Z poważaniem Elzbieta Januszewska Dyrektor PESS Rumia

Odradzam

Krótko mówiąc ta szkoła to kompletna pomyłka. Wyciąganie pieniędzy na każdym kroku. (usunięte przez administratora)zł czesne, ponad (usunięte przez administratora)zł mies. za obiady, składka rodzicielska, dodatkowo wyjścia i imprezy na urodzinki oczywiście w czasie lekcji - obowiązkowo razy 18 - 20 osób w klasie, o korkach, na które chodzą wszystkie dzieci nie wspomnę. Być może dzieci mają wyniki ale mają też korki, dużo zajęć poza szkołą, bo te w szkole są nic nie warte, no i co za tym idzie zero czasu wolnego... Oto przepis na... porażkę niestety. (usunięte przez administratora)

O TAK!

To szczera prawda. Chodziłem do tej szkoły. To szkola tylko dla maluchów. Jak dzieci są starsze ok czwartej klasy zaczyna się uciszanie. Nie można mieć własnego zdania. Nawet rodzice starszych uczniow nie mają nic do powiedzenia. Uwagi nie trafiają do nauczycieli. Dyrektor twierdzi że nauczyciele są super bo wyniki mają. Ale uczenie polega na wymaganiu A nie tłumaczeniu zagadnień. Wszyscy w starszych klasach chodzą na korki z matmy fizyki niemiecki. Metody nauczania są w tej szkole stare i nie idę w parze z rozwojem mlodziezy. Na informatyce uczniowie są lepsi od nauczycielki. Koleżanki mówiły że kobieta z WF myśli że każdy jest sportowcem. Mscwa jest i faworyzuje wybranych. Przygotowanie do egzaminów to spotkania co sobotę przez cały rok w ostatniej klasie. Po co nauka przez tyle lat? Do tego korki zwłaszcza z matmy obowiązkowe. Nauka angielskiego w domu nauczycielki jako dodatkowe lekcje! To jest normalne? Jest wiele innych absurdów za tak duża kasę. Jeszcze jedno. Potwierdzam że do domu jest tyle zadawane że o kinie czy spacerze nie ma mowy. Co najważniejsze po tej szkole uczniowie nie radzą sobie w licencjach emocjonalnie. Nie są samodzieli i nie mają motywacji. Mimo że dobrze zdaje egzaminy są stlamszeni i zastraszeni że nauczyciele może wszystko jak w Szkole Ekologicznej. Dyrektor dała taka swobodę nauczycielom ze nie ma nad nimi nadzoru. Straszenie uczniów karami jest śmieszne. I to zamykanie szkoły po to żeby nakręcić biznes Pani w sklepiku. Szkoda dzieci . Zajęcia poza szkołą sporadyczne i wszystkie super płatne. Wycieczki kilkudniowe jak sa to obowiązkowe i oczywiście drogie jak nigdzie. Jak uczeń nie chce jechać to jest szukanowany przez wychowawcę. Można napisać książkę o tej szkole. To nie była by komedia. Zapytacie dlaczego nie poszedłem do innej szkoły. Ta szkole omówiła mi i rodzicom że jestem słaby i nie poradzę sobie w publicznej szkole. Uwierzyłam. Teraz żałuję.

Amelia xxxxxxxxxxxx
@O TAK!

to nie prawda chodziłam do tej szkoły 3 lata bo się przeprowadziłam do innego kraju ale po wakacjach znów będę chodzić moji bracia skończyli tę szkołę dużo razy byli laureatami jedem poszedł do najlepszego licełum w trój mieście i na najlepsze stódja w europie a drugi do liceum ze mną przeprowadził sie do innego kraju i tu chodzi do liceum jak najbardziej polecam tą szkołę i za nią tęsknię pozdrawiwam

Really?
@Amelia xxxxxxxxxxxx

Z tyloma bykami? Are You kidding me?

Swish

Szkoła jest dysfunkcyjna. Dzieci, jako najważniejsza jednostka w tej instytucji, są bez zdania oraz ich potrzeby związane z wiekiem są ignorowane. Szkoła, dopóki nie zostało to nagłośnione, nie była zaopatrzona w mydło (!). Kosz do koszykówki wisiał pęknięty przez przeszło rok stawarzając tym samym zagrożenie. Pani Dyrektor łamie status szkoły, faworyzuje samorząd itp. Pani od Historii i od WOSU również faworyzuje dzieci, które są w samorządzie szkolnym. Wyniki w nauce to mniej istotna rzecz niż problemy dzieci z depresją. Dzieci są wykorzystywane do pracy nad marketingiem i wizerunkiem szkoły.

xdy

To, co piszą inni jest zupełną bzdurą. Chodziłem do gimnazjum i do podstawówki w ekologu przez 5 lat. Od początku jest wspaniale. Szkoła jest rozbudowana, nowoczesna, niczego jej nie brakuje. Wszyscy uczniowie mieszczą się, siedzą na prostych, dostosowanych krzesłach przy normalnych ławkach więc nie rozumiem o co chodzi. W szkole panuje rodzinna atmosfera, można śmiało porozmawiać z nauczycielem, są to zawsze osoby bardzo pomocne. Dodatkowe lekcje w domu u pani od angielskiego?? Tak, są to dodatkowe zajęcia dla uczniów chcących iść między innymi do liceum nr 3 w Gdyni lub przygotować się do egzaminu FCE. Korki nie są potrzebne, ponieważ zawsze można śmiało podejść do nauczycieli, którzy wszystko dokładnie wytłumaczą. Drzwi nigdy nie były zamknięte na klucz, i dalej nie są, a za zgodą nauczyciela można było wyjść do sklepu. Akurat to jest w trosce o nasze bezpieczeństwo. To, co piszą inne osoby jest zupełnym kłamstwem, a ja domyślam się kto te opinie napisał i jestem w stanie stwierdzić, że jest to osoba na tyle leniwa, że nie chciała nadążać w tej szkole.

Olga
@xdy

Może nie od razu bzdurą - miej na uwadze, że każdy z nas jest inny i może patrzeć na te same kwestie w sposób zupełnie różny. Ale to fantastycznie, że sam dobrze wspominasz czas spędzony w Ekologicznej Szkole Społecznej. A wiesz może coś na temat zajęć pozalekcyjnej, które są tam teraz organizowane?

Zostaw merytoryczną opinię o Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej - Rumia

• Jak się pracuje w Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej?

Zobacz opinie na temat firmy Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej?

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologicznej Szkoły Społecznej