Opinie o Asistnet Work Group w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Asistnet Work Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Asistnet Work Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asistnet Work Group w Wrocław

znająca się na kadrach

@Obywatelka@Hanna nie znajcie się Panie na prawie pracy i nie wiecie co to umowa o pracę TYMCZASOWĄ. Postaram się Panią przybliżyć temat, może przyda się w przyszłości. Raz: urlop na żądanie przysługuje po przepracowaniu 6 mc jeżeli pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę tymczasową. Umowa tymczasowa nie jest uregulowana w Kodeksie Pracy, tylko w ustawie o pracownikach tymczasowych. Tam jest wszystko napisane odsyłam do źródła. Dwa: jeżeli pracownik przebywa na L4 i jednocześnie kończy współpracę z Agencją, pracodawca ma obowiązek przesłać druk Z3 (nie L4 jak to napisała @Obywatelka) do ZUS. Termin przesłania druku Z3 zgodnie z przepisami jest "niezwłoczny" tzn. że pracodawca musi to zrobić tak szybko jak to możliwe, a nie w terminie 7 dni. Niestety przez specyfikę pracy (oraz przede wszystkim ilości pracowników) zatrudnionych w agencjach (każdej, nie tylko asistwork) ten termin może być nieco dłuższy. Trzy: jeżeli druk o rezygnacji z PPK jest zgłoszony w terminie to PPK nie jest odciągane, jeżeli tak się zdarzyło, to pieniądze są pracownikowi zwracane. Agencja nie (usunięte przez administratora) i stara się wyjaśniać wszelkie niejasności tak szybko jak to możliwe. Cztery: podpisywanie wewnętrznego regulaminu firmy nie jest niczym niezwykłym, bardzo wiele firm to praktykuje. Pięć: co do zasady pracownik może skorzystać z wynagrodzenia chorobowego po upływie 30 dni od dnia zatrudnienia, w innym wypadku pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie chorobowe. Jest to uregulowane w ustawie zasiłkowej i nie ma wyjątków od tej zasady. W KAŻDEJ firmie jest tak samo. Pominięcie tej zasady jest możliwe w dwóch przypadkach: pracownik udokumentował okres pracy minimum 10 lat lub pracownik dostarczył ostatnie świadectwo pracy, a pomiędzy jednym i drugim okresem zatrudnienia nie minęło 30 dni. Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam temat. Obsmarowywanie kogoś w internecie, a co gorsza niesłuszne, jest poniżej wszelkiej krytyki, dlatego pominę to milczeniem.

Nowa

Witam czy ta firma daje coś na święta? ( bony, paczki dla dzieci)

Bezrobotnik Nowy wpis
Kandydat

2 zmiany to nie jest : 6-14/14-22/22-6 to sa 3 zmiany. Prosze nie wprowadzac ludzi w bład. Pozdrawiam.

Dariusz Nowy wpis
@Bezrobotnik

Wiesz może czy na zmianach pracuje się w akordzie? W razie co można elastycznie wybrać sobie zmianę, bo mnie by interesowały głównie nocki. Powiesz jak to wygląda?

Mika
Kandydat

Czy ma ktoś może nr kontaktowy do tej firmy albo e meila bo chciałam sie dowiedzieć czy w końcu przyjmują czy nie ale nigdzie nie ma kontaktu

Agnieszka Nowy wpis
@Mika

Długo już czekasz na odzew? Mówili Ci w ogóle do jakiego czasu odzywają się do kandydatów - ile trzeba czekać? Widzę, że nie tylko Ty masz z tym problem...

Janek
Kandydat

Wciąż od minimum dwóch miesięcy jak nie dłużej ukazują się te same ogłoszenia. Po wysłaniu CV info na stronie że aplikacja jest rozpatrywana. I na tym koniec. Mija miesiąc, drugi idzie trzeci i w kółko pojawiają się te same oferty. WTF?

Renata
@Janek

Nie wiem o co może chodzić. A próbowałeś tam zadzwonić, popytać? Może byś się czegoś dowiedział?

Ronan Nowy wpis
@Janek

Dokładnie takie same mam doświadczenia z aplikowaniem do tego pośrednika.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Asistnet Work Group na stanowisko Magazynier?

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko MAGAZYNIER oferowane przez firmę Asistnet Work Group? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Elektryk /pomocnik elektryka/brygadzista
Zbart Electric Krzysztof Frysztak
logo firmy Monter/Mechanik - praca od zaraz
Tincors Sp. z o.o.
(9 opinii)
logo firmy Specjalista ds. Windykacji Polubownej
Wrocław
E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Sp. z o.o.
(101 opinii)
logo firmy Intern
Xl Catlin Services Se Spółka Europejska Oddział W Polsce
(29 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Kandydat

Debilni pracodawcy nie potrafią sami zrekrutowac tylko do jakiegoś bałaganu

Hanna
@anonim

Do jakiego bałaganu? o co chodzi? Że podobno coś z rekrutacją jest nie tak to już widziałam, ale Ty w czym masz problem?

Olo
Klient

Nie wysyłajcie żadnych CV to jaks pralnia na dane osobowe zbierają dane żadnych odpowiedzi (usunięte przez administratora) jak (usunięte przez administratora)

Miko
Kandydat

Firma zajmuje się rekrutacją, byłem na rozmowie w biurze w Zielonej Górze... dramat Pani "rekruterka" jak się przedstawia zadaje pytania wyuczone na pamięć, po zadaniu konkretnego pytania odnośnie pracy nie do końca potrafi odpowiedzieć na pytania. Po pierwszym etapie miałem zostać poinformowany o decyzji, której nie otrzymałem. Nie polecam

Monika
@Miko

A jakie to są te pytania wyuczone na pamięć? Podasz przykłady?

Olesia

Interesuje 1/2, 3/4 etatu

Alicja
@Olesia

Chyba ucięło pytanie? :) chodziło o to czy można pracować na niecały etat?

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Asistnet Work Group? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 7 sierpnia

Nowa

Witam czy ta firma daje coś na święta? ( bony, paczki dla dzieci)

@Nowa

nic nie daje

Renata
@anonim

Naprawdę? Szkoda :( a macie chociaż jakieś inne benefity? Takie nie "od święta"?

@Renata

Na ostatnie święta koc

Agnieszka
@Były pracownik

Dobre i to... ale dodatkowej kasy nie dostaliście?

Obywatelka

Najważniejsze, jeśli chodzi o firmę we Wrocławiu: - firma asistwork, asistnet czy AWG to ta sama firma tylko zmienia nazwę, ma ten sam NIP; - pracownicy niekompetentni, nieznający obowiązujących przepisów nie wiedzą, że w Polsce L4 przesyła się elektronicznie, i że po ustaniu zatrudnienia mają obowiązek L4 przesłać do Zus-u najpóźniej w terminie 7 dni, może to wynikać, że tą kwestią zajmują się obcokrajowcy nie znający polskich realiów, - przy zatrudnianiu przez agencję na czas (na rzecz innych firm) określony podpisuje się dodatkowo regulamin firmy wytyczne, z której wynika, że urlop na żądanie przysługuje po przepracowaniu 6 miesięcy a nie 2 jak stanowi Kodeks pracy, na zwolnienie L4 można iść po przepracowaniu 30 dni, albo bo udowodnieniu, że się przepracowało 10 lat, - pracownicy agencji gubią dokumenty, np. nie zgłaszają do kadr rezygnacji z PPK, po czym firma odciąga kasę a na jej zwrot trzeba czekać miesiąc. Reasumując polecam duże firmy jak Manpower, Adecco czy Ranstad - przed tą agencją przestrzegam.

Hanna
@Obywatelka

Rozumiem chyba czemu przestrzegasz, bo przecież jak mogą nie znać polskich realiów zatrudniając Polaków? Chodzi mi o to L4. Już faktycznie po czymś takim można wnioskować o stosunku do pracowników... :/ Faktycznie dużą niekompetencją się wyróżniają. Ale to z tych co poleciłaś też miałaś styczność czy po prostu po opiniach je tak oceniasz?

@Hanna

Mialam stycznosc z Ranstad i adecco

Alicja
@Obywatelka

w tych firmach nie ma aż takich wytycznych z tym L4 i dniem wolnym na żądanie jak to co opisałaś ? przecież każdemu może się zdarzyć coś pilnego i musi wziąć dzień urlopu a nie będzie na to czekał pół roku bo firma tak wymyśliła ?

znająca się na kadrach

płacowa 5786
@znająca się na kadrach

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości!!!!

Kwalifikowany pracownik ochron

Agencja AWG tj totalne (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)jakich mało. Stawki godzinowe ruchome nic sie nigdy nie zgadzalo w wyplatach. Oszukuja na godzinach nocnych na nadhodzinach i na urlopach. Odradzam kazdemu kto ma tylko ojej w glowie o racjonalnie mysli AWG i Solid to jedna wielka banda (usunięte przez administratora)

@Kwalifikowany pracownik ochron

Co masz na myśli mówiąc, że w Asistnetcie stawki godzinowe są ruchome? Napisz na jakiej umowie byłeś zatrudniony, bo w wypadku umowy o pracę mamy stałą pensję, więc domyślam się, że zlecenie?

@Magdalena

Ja byłam zatrudniona na umowę na czas określony ze stałą pensją. Umowy były na 2 tygodnie, pieniądze wypłacane do 10tego następnego miesiąca. Nie było stawki godzinowej, ale co miesiąc były inne wynagrodzenia, rzekomo z powodu zmieniającej się ilości godzin do przepracowania. Urlop na żądanie dopiero po 6 miesiącach, L4 po przepracowaniu 30 dni, url(usunięte przez administratora) dni po przepracowaniu kolejnych 30 dni, nie było proporcjonalności. Po zakończeniu umowy, jeśli nie było pełnych 30 dni nie wypłacają ekwiwalentu za 1 wypracowany dzień.

Czy zdarzają się nadgodziny w Asistnet Work Group?

Sylwek

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jak się przygotować?

Poważna
@Sylwek

Odpowiadam ja jestem z Wrocławia Moja rozmowa była u w tej agencji po badaniach podpisałam umowę i w Poniedziałek zaczęłam już pracę to jest jeden cały dzień był przeznaczony do poznania tej firmy poprzez wyświetlanie na ekranie oraz przez pytania takie papierkowe poznanie tego wszystkiego no i chodzenie po produkcji jak to wszystko wygląda a następnego dnia zaczęła praca,co do Pań w tej agencji były miłe nie mam zastrzeżeń a co do pracy tam gdzie pracowałam to dużo mam zastrzeżeń no ale cóż,każdy musi się sam przekonać jak to w żeczywistości wszystko wygląda i odrazy dodam nie jestem rozżalona ani nic z tych rzeczy są minusy tamtej pracy ale gdy by pracodawca chciał coś zmienić to by była zrobiona anonimowa taka skrzynka do której by wżucono pomysły lub co się nie podoba albo co można by było zrobić by było lepiej w niektórych fabrykach takich dużych tak jest

Małgorzata

Całkiem niedawno Asistnet szukali do Wrocławia In-House-Recruitera na pełen etat. "Oferujemy stałe wynagrodzenie miesięczne" - zastanowiło mnie to zdanie w ogłoszeniu. Jak to rozumieć? Że niezależnie od liczby zrekrutowanych pracowników można liczyć na stałe zarobki, nawet, gdy nasza skuteczność spadnie? @Anonim - współczuję, ale jednak rekrutacja do agencji w Poznaniu może się znacznie różnić od tej we Wrocławiu.

Anonim
Kandydat

Firma zajmująca się zatrudnianiem pracowników i prowadzeniem rekrutacji nie zna podstaw przyzwoitości i przede wszystkim SŁOWNOŚCI. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w Poznaniu, którą samą w sobie wspominam dobrze - choć jedna z Pań siedziała jak wryta i nie potrafiła słowem się odezwać, a ponoć zajmuje się rekrutacją - na zakończenie usłyszałam, że jeżeli firma zechce ze mną podjąć współpracę skontaktuje się telefonicznie, jeśli nie - mailowo do końca przyszłego tygodnia. I co? Nico. Brak kontaktu. Rozumiem, że mogłam nie spełnić oczekiwań, ale skoro firma informuje, że powiadomi o decyzji, to wypadałoby się tego trzymać. Żałosne podejście, biorąc pod uwagę fakt, że zajmują się rzekomą rekrutacją i powinna szanować osoby, które poszukują pracy. Nie pozdrawiam.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Asistnet Work Group? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 31 lipca

Iga

@123 a na jakiej podstawie szefowa typuje tych faworytów?

Q
Klient
@Iga

Nie bez powodu prawie cały zespół w kadrach odszedł :)

Miś Uszatek
@Q

Przyszła dobra zmiana, awans wewnętrzny i nowe kierownictwo

Lol
@Miś Uszatek

Awans wewnętrzny ? Kogo? Osoby która odeszła i nagle wróciła ? Faktycznie... super zmiany

@Q

Kiedy dokładnie? Napisz proszę coś więcej na ten temat. Twój post jest niepokojący i może świadczyć o dużej rotacji pracowników w firmie Asistent Work Group.

Hifi

Dlaczego na umowach zawieranych z pracownikiem nie ma podpisu pracodawcy tylko jest pieczątka z jego podpisem?

@Hifi

Cześć @Hifi, nie znam się na prawie, a czy to jest jakiś problem? Zdradzisz szczegóły umowy- jakie warunki w AWG Ci zaproponowano?

Zostaw merytoryczną opinię o Asistnet Work Group - Wrocław

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Asistnet Work Group?

Zobacz opinie na temat firmy Asistnet Work Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asistnet Work Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Październiku 2022r.

5. indeed.com 2 324 052
Asistnet Work Group