Opinie o Asistnet Work Group w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Asistnet Work Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Asistnet Work Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asistnet Work Group w Wrocław

baner wywiady
znająca się na kadrach

@Obywatelka@Hanna nie znajcie się Panie na prawie pracy i nie wiecie co to umowa o pracę TYMCZASOWĄ. Postaram się Panią przybliżyć temat, może przyda się w przyszłości. Raz: urlop na żądanie przysługuje po przepracowaniu 6 mc jeżeli pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę tymczasową. Umowa tymczasowa nie jest uregulowana w Kodeksie Pracy, tylko w ustawie o pracownikach tymczasowych. Tam jest wszystko napisane odsyłam do źródła. Dwa: jeżeli pracownik przebywa na L4 i jednocześnie kończy współpracę z Agencją, pracodawca ma obowiązek przesłać druk Z3 (nie L4 jak to napisała @Obywatelka) do ZUS. Termin przesłania druku Z3 zgodnie z przepisami jest "niezwłoczny" tzn. że pracodawca musi to zrobić tak szybko jak to możliwe, a nie w terminie 7 dni. Niestety przez specyfikę pracy (oraz przede wszystkim ilości pracowników) zatrudnionych w agencjach (każdej, nie tylko asistwork) ten termin może być nieco dłuższy. Trzy: jeżeli druk o rezygnacji z PPK jest zgłoszony w terminie to PPK nie jest odciągane, jeżeli tak się zdarzyło, to pieniądze są pracownikowi zwracane. Agencja nie (usunięte przez administratora) i stara się wyjaśniać wszelkie niejasności tak szybko jak to możliwe. Cztery: podpisywanie wewnętrznego regulaminu firmy nie jest niczym niezwykłym, bardzo wiele firm to praktykuje. Pięć: co do zasady pracownik może skorzystać z wynagrodzenia chorobowego po upływie 30 dni od dnia zatrudnienia, w innym wypadku pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie chorobowe. Jest to uregulowane w ustawie zasiłkowej i nie ma wyjątków od tej zasady. W KAŻDEJ firmie jest tak samo. Pominięcie tej zasady jest możliwe w dwóch przypadkach: pracownik udokumentował okres pracy minimum 10 lat lub pracownik dostarczył ostatnie świadectwo pracy, a pomiędzy jednym i drugim okresem zatrudnienia nie minęło 30 dni. Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam temat. Obsmarowywanie kogoś w internecie, a co gorsza niesłuszne, jest poniżej wszelkiej krytyki, dlatego pominę to milczeniem.

QS
Inne

Nie wiem czy ktoś zżarty sobie stroił czy tez nie ale jeśli jesteś na bieżąco to teraz po jakim czasie można taki wciąż bez żadnych zastrzeżeń? Aktualne zarobki nie ukrywam, że również by mnie interesowały, zwłaszcza, że z parę miesięcy temu rzucali kwotami rzędu 4,3 tys plus premia?

DW Nowy wpis
Inne

Opowiecie co się tam dzieje na rekrutacjach w Radomiu? :D ja akurat z innego miasta jestem ale teraz widziałem te opinie o tym, że chyba CV nie są otwierane? Dlaczego? tak dużo osób tam aplikuje czy cos? widzę dla przykładu, że manager działu ochrony jest poszukiwany. to stanowisko jest tak obiegane może? jak dużym zespołem się nadzoruje i czy ktoś z niego może awansować na to stanowisko tak w ogóle?

Niick Nowy wpis
Inne

Nie składajcie tam CV w Radomiu. Wysyłasz CV nawet tego nie otwierają xD nie wiem chyba im to po to by zbierać tylko wasze dane.

znająca się na kadrach

płacowa 5786
@znająca się na kadrach

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości!!!!

Paweł
@znająca się na kadrach

Znająca się na kadrach, urlop na żądanie przysługuje pracownikowi, który nabył prawo do urlopu w wymiarze ułamkowym lub proporcjonalnie ograniczonym. Nie ma znaczenia, jak długo pracuje i pracodawcy pracownik. Jeśli nabył prawo do urlopu, wykorzystuje go, jako część urlopu wypoczynkowego. Już po miesiącu pracy, nabyliśmy prawo urlopu w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanych dni. Pracownik, który podejmuje prace po raz pierwszy nabywa prawo do urlopu po pierwszym przepracowanym miesiącu w wymiarze 1/12. Naprawdę, proszę nie wypowiadać się skoro nie posiada się wiedzy.

QS Nowy wpis

xxx

Witam chcialem zadać pytanie jakie sa zarobki na stanowisku Pracownik kompletacji towaru w Wrocław bo na stronie pisze ze do 5600zl brutto bedę wdzieczny za odpowiedz

Janusz
@xxx

Zarobki to 4300 plus remia

Alaa Nowy wpis
@xxx

25zl na godzinę daje agencja Ogólnie Pani z agencji mało wie i nie potrafi odp na pytania, wręcz dzwoni po informacje. Słaba firma

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko Lakiernik oferowane przez firmę Asistnet Work Group? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy B2B Sales Engineer
Źródła
Pro-Inżynier sp. z o.o.
(10 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Key Account Manager (sprzedaż B2B)
GoWork.pl
(13 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Bezrobotnik
Kandydat

2 zmiany to nie jest : 6-14/14-22/22-6 to sa 3 zmiany. Prosze nie wprowadzac ludzi w bład. Pozdrawiam.

Dariusz
@Bezrobotnik

Wiesz może czy na zmianach pracuje się w akordzie? W razie co można elastycznie wybrać sobie zmianę, bo mnie by interesowały głównie nocki. Powiesz jak to wygląda?

Szukajacy
@Bezrobotnik

Witam mozna wiedzieć o jakiej ofercie jest mowa

@Szukajacy

Możliwe, że chodziło o produkcję? Widziałam ogłoszenie z kiedyś i tam w opisie było o dwóch zmianach. Udało Ci się to przeanalizować szerzej?

Janek
Kandydat

Wciąż od minimum dwóch miesięcy jak nie dłużej ukazują się te same ogłoszenia. Po wysłaniu CV info na stronie że aplikacja jest rozpatrywana. I na tym koniec. Mija miesiąc, drugi idzie trzeci i w kółko pojawiają się te same oferty. WTF?

Renata
@Janek

Nie wiem o co może chodzić. A próbowałeś tam zadzwonić, popytać? Może byś się czegoś dowiedział?

Ronan
@Janek

Dokładnie takie same mam doświadczenia z aplikowaniem do tego pośrednika.

@Ronan

A tutaj są jakieś szczególne warunki, które należałoby spełnić? jakie informacje umieszczacie w swoich aplikacjach, może potrzebują ich więcej czy coś?

Mika
Kandydat

Czy ma ktoś może nr kontaktowy do tej firmy albo e meila bo chciałam sie dowiedzieć czy w końcu przyjmują czy nie ale nigdzie nie ma kontaktu

Agnieszka
@Mika

Długo już czekasz na odzew? Mówili Ci w ogóle do jakiego czasu odzywają się do kandydatów - ile trzeba czekać? Widzę, że nie tylko Ty masz z tym problem...

Kandydat

Debilni pracodawcy nie potrafią sami zrekrutowac tylko do jakiegoś bałaganu

@anonim

Do jakiego bałaganu? o co chodzi? Że podobno coś z rekrutacją jest nie tak to już widziałam, ale Ty w czym masz problem?

Olo
Inne

Nie wysyłajcie żadnych CV to jaks pralnia na dane osobowe zbierają dane żadnych odpowiedzi (usunięte przez administratora) jak (usunięte przez administratora)

Miko
Kandydat

Firma zajmuje się rekrutacją, byłem na rozmowie w biurze w Zielonej Górze... dramat Pani "rekruterka" jak się przedstawia zadaje pytania wyuczone na pamięć, po zadaniu konkretnego pytania odnośnie pracy nie do końca potrafi odpowiedzieć na pytania. Po pierwszym etapie miałem zostać poinformowany o decyzji, której nie otrzymałem. Nie polecam

Monika
@Miko

A jakie to są te pytania wyuczone na pamięć? Podasz przykłady?

Olesia

Interesuje 1/2, 3/4 etatu

Alicja
@Olesia

Chyba ucięło pytanie? :) chodziło o to czy można pracować na niecały etat?

Nowa

Witam czy ta firma daje coś na święta? ( bony, paczki dla dzieci)

@Nowa

nic nie daje

Renata
@anonim

Naprawdę? Szkoda :( a macie chociaż jakieś inne benefity? Takie nie "od święta"?

@Renata

Na ostatnie święta koc

Agnieszka
@Były pracownik

Dobre i to... ale dodatkowej kasy nie dostaliście?

Obywatelka

Najważniejsze, jeśli chodzi o firmę we Wrocławiu: - firma asistwork, asistnet czy AWG to ta sama firma tylko zmienia nazwę, ma ten sam NIP; - pracownicy niekompetentni, nieznający obowiązujących przepisów nie wiedzą, że w Polsce L4 przesyła się elektronicznie, i że po ustaniu zatrudnienia mają obowiązek L4 przesłać do Zus-u najpóźniej w terminie 7 dni, może to wynikać, że tą kwestią zajmują się obcokrajowcy nie znający polskich realiów, - przy zatrudnianiu przez agencję na czas (na rzecz innych firm) określony podpisuje się dodatkowo regulamin firmy wytyczne, z której wynika, że urlop na żądanie przysługuje po przepracowaniu 6 miesięcy a nie 2 jak stanowi Kodeks pracy, na zwolnienie L4 można iść po przepracowaniu 30 dni, albo bo udowodnieniu, że się przepracowało 10 lat, - pracownicy agencji gubią dokumenty, np. nie zgłaszają do kadr rezygnacji z PPK, po czym firma odciąga kasę a na jej zwrot trzeba czekać miesiąc. Reasumując polecam duże firmy jak Manpower, Adecco czy Ranstad - przed tą agencją przestrzegam.

@Obywatelka

Rozumiem chyba czemu przestrzegasz, bo przecież jak mogą nie znać polskich realiów zatrudniając Polaków? Chodzi mi o to L4. Już faktycznie po czymś takim można wnioskować o stosunku do pracowników... :/ Faktycznie dużą niekompetencją się wyróżniają. Ale to z tych co poleciłaś też miałaś styczność czy po prostu po opiniach je tak oceniasz?

@Hanna

Mialam stycznosc z Ranstad i adecco

Alicja
@Obywatelka

w tych firmach nie ma aż takich wytycznych z tym L4 i dniem wolnym na żądanie jak to co opisałaś ? przecież każdemu może się zdarzyć coś pilnego i musi wziąć dzień urlopu a nie będzie na to czekał pół roku bo firma tak wymyśliła ?

Kwalifikowany pracownik ochron

Agencja AWG tj totalne (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)jakich mało. Stawki godzinowe ruchome nic sie nigdy nie zgadzalo w wyplatach. Oszukuja na godzinach nocnych na nadhodzinach i na urlopach. Odradzam kazdemu kto ma tylko ojej w glowie o racjonalnie mysli AWG i Solid to jedna wielka banda (usunięte przez administratora)

@Kwalifikowany pracownik ochron

Co masz na myśli mówiąc, że w Asistnetcie stawki godzinowe są ruchome? Napisz na jakiej umowie byłeś zatrudniony, bo w wypadku umowy o pracę mamy stałą pensję, więc domyślam się, że zlecenie?

@Magdalena

Ja byłam zatrudniona na umowę na czas określony ze stałą pensją. Umowy były na 2 tygodnie, pieniądze wypłacane do 10tego następnego miesiąca. Nie było stawki godzinowej, ale co miesiąc były inne wynagrodzenia, rzekomo z powodu zmieniającej się ilości godzin do przepracowania. Urlop na żądanie dopiero po 6 miesiącach, L4 po przepracowaniu 30 dni, url(usunięte przez administratora) dni po przepracowaniu kolejnych 30 dni, nie było proporcjonalności. Po zakończeniu umowy, jeśli nie było pełnych 30 dni nie wypłacają ekwiwalentu za 1 wypracowany dzień.

Sylwek
Inne

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jak się przygotować?

Poważna
@Sylwek

Odpowiadam ja jestem z Wrocławia Moja rozmowa była u w tej agencji po badaniach podpisałam umowę i w Poniedziałek zaczęłam już pracę to jest jeden cały dzień był przeznaczony do poznania tej firmy poprzez wyświetlanie na ekranie oraz przez pytania takie papierkowe poznanie tego wszystkiego no i chodzenie po produkcji jak to wszystko wygląda a następnego dnia zaczęła praca,co do Pań w tej agencji były miłe nie mam zastrzeżeń a co do pracy tam gdzie pracowałam to dużo mam zastrzeżeń no ale cóż,każdy musi się sam przekonać jak to w żeczywistości wszystko wygląda i odrazy dodam nie jestem rozżalona ani nic z tych rzeczy są minusy tamtej pracy ale gdy by pracodawca chciał coś zmienić to by była zrobiona anonimowa taka skrzynka do której by wżucono pomysły lub co się nie podoba albo co można by było zrobić by było lepiej w niektórych fabrykach takich dużych tak jest

Małgorzata
Inne

Całkiem niedawno Asistnet szukali do Wrocławia In-House-Recruitera na pełen etat. "Oferujemy stałe wynagrodzenie miesięczne" - zastanowiło mnie to zdanie w ogłoszeniu. Jak to rozumieć? Że niezależnie od liczby zrekrutowanych pracowników można liczyć na stałe zarobki, nawet, gdy nasza skuteczność spadnie? @Anonim - współczuję, ale jednak rekrutacja do agencji w Poznaniu może się znacznie różnić od tej we Wrocławiu.

Anonim
Kandydat

Firma zajmująca się zatrudnianiem pracowników i prowadzeniem rekrutacji nie zna podstaw przyzwoitości i przede wszystkim SŁOWNOŚCI. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w Poznaniu, którą samą w sobie wspominam dobrze - choć jedna z Pań siedziała jak wryta i nie potrafiła słowem się odezwać, a ponoć zajmuje się rekrutacją - na zakończenie usłyszałam, że jeżeli firma zechce ze mną podjąć współpracę skontaktuje się telefonicznie, jeśli nie - mailowo do końca przyszłego tygodnia. I co? Nico. Brak kontaktu. Rozumiem, że mogłam nie spełnić oczekiwań, ale skoro firma informuje, że powiadomi o decyzji, to wypadałoby się tego trzymać. Żałosne podejście, biorąc pod uwagę fakt, że zajmują się rzekomą rekrutacją i powinna szanować osoby, które poszukują pracy. Nie pozdrawiam.

Iga
Inne

@123 a na jakiej podstawie szefowa typuje tych faworytów?

Q
@Iga

Nie bez powodu prawie cały zespół w kadrach odszedł :)

Miś Uszatek
@Q

Przyszła dobra zmiana, awans wewnętrzny i nowe kierownictwo

Lol
@Miś Uszatek

Awans wewnętrzny ? Kogo? Osoby która odeszła i nagle wróciła ? Faktycznie... super zmiany

@Q

Kiedy dokładnie? Napisz proszę coś więcej na ten temat. Twój post jest niepokojący i może świadczyć o dużej rotacji pracowników w firmie Asistent Work Group.

Hifi

Dlaczego na umowach zawieranych z pracownikiem nie ma podpisu pracodawcy tylko jest pieczątka z jego podpisem?

@Hifi

Cześć @Hifi, nie znam się na prawie, a czy to jest jakiś problem? Zdradzisz szczegóły umowy- jakie warunki w AWG Ci zaproponowano?

Pracownik solidu

Jeden wielki bałagan! Pan z działu kadr mógłby wyrażać się trochę w bardziej kulturalny sposób a nie mówić ze on wie lepiej. Jeśli wie lepiej to mógłby wytłumaczyć dlaczego a nie bo tak i koniec kropka

@Pracownik solidu

Możesz rozwinąć wypowiedź? Czy chodzi o warunki umowy?

Zostaw merytoryczną opinię o Asistnet Work Group - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Asistnet Work Group?

Zobacz opinie na temat firmy Asistnet Work Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asistnet Work Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318