Opinie o UNITY-T Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy UNITY-T Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie UNITY-T Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNITY-T Sp. z o. o. w Warszawa

Administrator Nowy wpis

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w firmie UNITY-T Sp. z o. o.?

Anonim Nowy wpis

Nie polecam. Najniższa krajowa na umowie o pracę, reszta na zlecenie. Umowa na czas określony najdłużej jak tylko mogą. Czas pracy rozliczany co do sekundy - ale jak nadgodziny są to tylko do odbioru (ale jak masz kilka dni, to kiepsko, bo przecież musisz być w pracy). Wyliczali efektywność pracy w linijkach zapisanego kodu. Kilka osób pracuje do lat, reszta się ciągle zmienia - nie nadążasz imion zapamiętywać. Skupiają się przede wszystkim na raportowaniu pracy (spotkania codziennie + co tydzień z zarządem).

Hej! Jak wyglada proces rekrutacyjny w przypadku stanowiska PHP Developer? Przez ile etapów mieliście przejść? Były jakieś projekty, zadania rekrutacyjne? Szukają teraz kogoś na stanowisko, chcę złożyć aplikację, ale nie chciałbym bardzo, żeby rekrutacja ciągnęła się w nieskończoność;) Zawsze dają Feedback, nawet negatywny? Mieszane umowy nie brzmią dobrze, ale może chociaż płacą konkurencyjnie? Pracownik ma tu duża samodzielność? No i ile trwa okres wdrożenia? Podobno po nim można już zacząć tryb hybrydowy?

Czy nowo zatrudnione osoby w UNITY-T Sp. z o. o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, w sumie to umowę o pracę i zlecenie. Tj. umowa o pracę - minimalna krajowa i umowa zlecenie - reszta wynagrodzenia. Jest też możliwość zatrudnia na podstawie B2B.

O co chodziło z ta minimalna krajowa? Teraz jak odpisałeś to mi firma wyskoczyła, jeszcze Was za dobrze nie znam ale faktycznie widzę, że w ofertach nie ma opisanych widełek. Przynajmniej nie dla testera. Wiec jakie warunki finansowe w tym przypadku występują?

Dla przykładu jak byś dostawał 4000 zł na rękę to byś dostawał wynagrodzenie płatne w 2 częściach, za umowę o pracę - 2784 zł netto (minimalna krajowa) oraz na umowę zlecenie - 1216 zł. Jeżeli chodzi o warunki finansowe to już zależy wszystko od tego na jakie wynagrodzenie byś się dogadał. Ja akurat nie jestem testerem to niestety nie orientuje się ile zarabiają testerzy w tej firmie.

UWAGA! Firma z grupy SOLID zarządzana de facto przez znienawidzone w Polsce TUZ TUW. Odpuść sobie, jeżeli nie chcesz sobie popsuć renomy w branży.

Tester Oprogramowania

Rekrutacja dwuetapowa: 1. Rozmowa telefoniczna z rekrutem, 2. Rozmowa rekrutacyjna (on-line lub w siedzibie firmy).

Pierwszy etap opiera się głównie na pytaniach dotyczących CV i zawartych w nim informacji. W drugim etapie (rozmowa z 2-3 osobami w luźnej atmosferze) główny nacisk kładziony jest na omówienie doświadczenia, umiejętności z dodatkiem kilku pytań "miękkich" oraz testem kompetencyjnym.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Hej, widziałam w necie, że otworzyli rekrutację do działu helpdesk. Czy ten dział ma możliwość pracy zdalnej? Widzę piszecie tu, że zależy od działu to właśnie. Doświadczenia nie wymagają, więc jakiej stawki mogę oczekiwać przychodząc do firmy bez niego? No i co najważniejsze, jak wygląda wdrożenie nowej osoby?

godzilla12

Cześć,Czy dalej w tej firmie obowiązuje umowa mieszana?Jestem w trakcie rekrutacji i nikt na samym początku o tym nie wspomniał, a nie wiem czy warto dalej się angażować w proces rekrutacyjny skoro proponują taką umowę, a ja mogę sobie pozwolić tylko na UoP.

Czy urlop w UNITY-T Sp. z o. o. jest płatny 100%?

Tak, urlop jest płatny w 100%

@pracownik

Trzeba się na niego wcześniej zapisywać? W firmie jest tworzony taki grafik szczególnie w wakacje gdzie ludzie wpisują kiedy chcą wolne?

@Dariusz

Mamy swoje narzędzia do raportowania urlopów. Nie tworzymy odgórnych planów urlopowych na cały rok, jak to często zdarza się w innych firmach. Staramy się, aby taki urlop był zaakceptowany przez przełożonego i zespół, by mimo nieobecności kogoś z zespołu, praca mogła być kontynuowana.

@pracownik Unity-T

Dzięki za info. A jak tu jest z nadgodzinami? Można pracując dłużej złapać dodatkowe wolne dni do urlopu?

gruby wiór

Dzień dobry, czy ktoś z pracujących na pozycji programisty może się wypowiedzieć jak obecnie wygląda praca w firmie? Plusy, minusy, projekty, ludzie? Myślę o zatrudnieniu się i byłbym wdzięczny za opinię.

Pracownik Unity-t Warszawa
@gruby wiór

Świetni ludzie, super atmosfera w zespole. Dobrze się pracuje. Sporo nowych osób, bo zespół się rozrasta. Minusem jest łączona umowa (umowa o pracę + zlecenie)

@Pracownik Unity-t Warszawa

Taka umowa to faktycznie minus, bo wolałbym dostać jedną a stabilną. Przyjmują teraz jak zespół się powiększa? Ciężko przejść rekrutacje, czy raczej luźna rozmowa i nie ma się czego bać?

Gruby wiór
@gruby wiór

A jak wygląda sytuacja na b2b, płatna przerwa od pracy jest respektowana?

@Dariusz

Co do łączonej umowy, owszem jest to minus, ale nie ma też problemu, by przejść w dowolnym momencie z UoP na B2B i odwrotnie. Rekrutacja to zwykle dwa główne etapy, rozmowa telefoniczna, a następnie rozmowa bezpośrednia lub online, gdzie omawia się kwestie techniczne. Po tym etapie wracamy z informacją do kandydata. Nie ma się czego bać, rozmawiamy na luźnym poziomie i jesteśmy otwarci na nowe osoby do zespołów :)

@Gruby wiór

na B2B mamy płatny urlop, obliczany tak samo jak w przypadku UoP :)

rio
@Dariusz

Jak jesteś dobry to nie masz sie czego obawiać.

Elżbieta
@pracownik Unity-T

A to w sumie spoko. I ten urlop trwa tyle samo czasu co w UoP?

@Elżbieta

Jak już napisałam, jest obliczany tak samo, więc jego wymiar wygląda tak samo :)

Honorata
@pracownik Unity-T

A czy obowiązuje jakiś okres próbny? :) Ciekawi mnie jeszcze, czy studenci mogą szukać zatrudnienia w firmie(dzienni), czy raczej grafik nie jest aż tak elastyczny? :P

@Honorata

Okres próby to standardowe 3 miesiące. Ogólnie wszystko zależy od indywidualnych ustaleń, jeżeli jesteś osobą, która ogarnia tematy programowania lub testowania, jest chętna do nauki i szuka rozwoju to warto próbować ;)

Czy w UNITY-T Sp. z o. o. pracuje się na open space?

pracownik Unity-T

Mamy kilka pokojów, z których pracujemy. W zależności w od zespołu, jest to od kilku do kilkunastu osób w pokoju :)

@pracownik Unity-T

A jeśli jest mało osób w dwóch zespołach to łączą to w jeden pokój czy raczej by sobie ludzie przeszkadzali wtedy w pracy? Tak właściwie z ilu osób składa się najmniejszy zespół aktualnie?

@Krystyna

Najmniejszy zespół to 4 osoby pracujące hybrydowo + osoby pracujące całkowicie zdalnie. Wszystko zależy od technologii z której się korzysta, jak i zespołów projektowych. Mamy owszem większe pokoje, ale nikt sobie na głowię nie wchodzi :) Przyjęliśmy model pracy hybrydowej, co pozwala na zoptymalizowanie pracy :)

@pracownik Unity-T

A tak właściwie to jaką optymalizację zauważyliście, w czym konkretnie odnośnie tego stylu a wcześniej wykorzystywanego? Bo rozumiem, że wcześniej to był standard 8 godzin i wszyscy w biurze?

@Krystyna

owszem, wcześniej standardem była praca 8 godzin w biurze dla wszystkich ale pandemia zweryfikowała nasze podejście i widzimy, że pracownicy pracując hybrydowo lub zdalnie są tak samo wydajni, a dodatkowo nasze biuro nie jest przepełnione i nikt sobie nie wchodzi na głowę podczas pracy

@pracownik Unity-T

A jeśli tych osób "nie fizycznych" w biurze byłoby z czasem coraz mniej to bralibyście może pod uwagę likwidację / przeniesienie biura gdzieś indziej? Bo teraz tam gdzie jest to chyba wynajmujecie?

@Krystyna

Aktualnie nic nie wiadomo o rozmowach na ten temat przeniesienia biura.

Jaka umowa obowiązuje w UNITY-T Sp. z o. o. podczas okresu próbnego?

Podczas okresu próbnego obowiązuje umowa ustalona z pracownikiem, UOP lub B2B. Czasami umowa próbna nie jest konieczna.

Filip

Polecam dla osób nie przepadających za lansem i wyścigiem szczurów.

kandydat

Nie informują o tym przez telefon ale możliwe jest tylko zatrudnienie na umowę o pracę (najniższa krajowa)+umowa zlecenia. Ma to niby być tak zwana optymalizacja ZUSu. Firma jest spółką córką SOLID security.

@kandydat

Ostatnio preferują B2B co jest korzystne dla obu stron.

tgh

To firmę zna już cała Polska. Odkąd obracam się w tym IT biznesie z 9 lat i przeglądam ogłoszenia w necie, to umieścili ogłoszenie że poszukują Analityka-SQL z 8 razy. Każdy mądry człowiek wie że nikogo tam nie zatrudniają pewno dłużej niż rok.Odradzam tam pracę.

Nick Fury
@tgh

A może zatrudniają co roku dodatkowego Analityka bystrzaku, bo tak rozrasta się zespół ?

Dorota
@Nick Fury

Czy wiesz coś więcej na ten temat? Faktycznie zwiększenie ilości zatrudnionych osób może oznaczać rozwój firmy UNITY-T. Jeśli rzeczywiście tak jest, to jakie zmiany są zaplanowane? Widzę, że firma poszukuje nowych osób do zespołu w Warszawie, ogłoszenia można znaleźć tu: https://www.unity-t.pl/?cat=4 Czy jest dział, który mógłbyś polecić?

@tgh

Pracuję tu prawie trzy lata i nie obserwuję dużej migracji. Zespół się rozrasta a średni staż pracy i tak rośnie.

Ikswhyzet

Na rozmowie odniosłem wrażenie bardzo napiętej atmosfery w biurze, przynajmniej w gdy w pokoju był kierownik. Rozmowę miałem półmroku temu i wtedy starałem się o moją pierwszą pracę. W kwestiach zarobkowych jest raczej słabo, gdy poprosiłem o 3k netto dostałem informację że tyle zarabiają już programiści którzy pracują u nich przynajmniej rok gdzie w obecnej pracy już zarabiam 4.4k netto wiec różnica w zarobkach ogromną.

@Ikswhyzet

Byłeś na rozmowie w Warszawie czy w Krakowie?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w UNITY-T Sp. z o. o.?

Tak

Jolanta

Współpracuje ktoś z firmą UNITY-T jako programista SQL i opisze, co aktualnie się tutaj dzieje? Są szkolenia, dodatki i czy w ogóle ciężko się dostać? Mógłby się też ktoś wypowiedzieć z pracowników, jeśli zaglądacie tutaj, co do formy zatrudnienia?

@Jolanta

Jolu, szkolenia są, dodatki też. Do zespołu SQL potrzebujemy zarówno doświadczonych programistów jak i ludzi z małym doświadczeniem, ale dużym nastawieniem na rozwój.

Pracuję tutaj już prawie trzy lata. Mam wrażenie, że w stosunku do tego co było kiedyś firma diametralnie się zmieniła. Są szkolenia, jest nowy sprzęt i przede wszystkim jest stabilny i zgrany zespół.

bip

Kilka dni temu byłam na rozmowie w biurze w Krakowie i takie informacje mam, może dla kogoś będą przydatne: - firma córka Solid Security - proponują umowę o prace na najniższą krajową a reszta na umowę zlecenie - benefity to tylko dopłata do multisport -biuro w starym budynku bez klimatyzacji

@bip

Klimatyzacja w każdym pomieszczeniu.

Dorota
@.

Może użytkownik @bip miał na myśli biuro, o którym akurat nie wiesz, ale cieszę się, że zweryfikowałeś tę informację. Klimatyzacja w miejscu pracy (szczególnie w okresie letnim) to oczywiście absolutna podstawa. Poprzednio padło pytanie o łączną kwotę proponowanego wynagrodzenia w UNITY-T, lecz nie zdecydowałeś się o tym opowiedzieć. Może wobec tego zrobisz to teraz? Zachęcam.

Agata

@CocaCola czyli polecasz czy nie pracę w UNITY-T Sp. z o. o.? To ważne, bo wreszcie jest dużo ofert pracy w tej firmie: http://www.gowork.pl/praca/unity-t-sp.-z-o.-o.;pr i sporo osób może wejść na wątek w poszukiwaniu takich informacji.

Agata

Od marca nie pojawiła się żadna opinia na temat UNITY-T. Czy ktoś brał może udział w procesach rekrutacyjnych, które prowadziła firma i może powiedzieć coś na temat warunków, jakie oferuje pracodawca? Czy obecni pracownicy mogliby napisać jak obecnie wygląda współpraca z UNITY-T?

CocaCola
@Agata

Agata, bez zmian czytaj j.w.

Zostaw merytoryczną opinię o UNITY-T Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w UNITY-T Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy UNITY-T Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNITY-T Sp. z o. o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNITY-T Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w UNITY-T Sp. z o. o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042