Opinie o ReiCo Spedition GmbH & Co KG w Gorzów Wielkopolski

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ReiCo Spedition GmbH & Co KG. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ReiCo Spedition GmbH & Co KG na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ReiCo Spedition GmbH & Co KG w Gorzów Wielkopolski

Heniek

Pracowalem u tych dziadow prawie rok ci niby tlumacze maja wszystko w (usunięte przez administratora) nie pomogom cie nic tylko budzenie na 2 godziny przed ruszeniem caly czas wyplaty sie nie zgadzaly ale niema do kogo sie zglosic a jak jusz zawiadomiles to w nastepnym miesiacu ci wyrownamy I.T.D oczywiscie wyplaty ostatniej nie dostaniesz a wzamian tego obciarzenie na wymyslone przez nich rzeczy aljlepszym wyjsciem z tego syfu to po otrzymaniu wyplaty zjechac na baze .Ci co pisza jak im dobrze w raico to pewnie pracownicy z biura podszywajacy sie pod kierowcow bo coraz mniej jest najwnych kierowcow zeby tam pracowc za grosze i w takim balaganie .

Janek
@Heniek

Jezu , chłopie ! ty się dziwisz , że "walą" cię w rogi przy twojej inteligencji ?

Popek

Popieram kolege.uczyc sie jezyka i przychodzic.Praca jest konkretna i zarobki tez niezle.

@Popek

I przestań pisać że ludzie bez języka mają źle w reico i składają negatywną opinię bo to tylko twoja żałosna wymówka. Tam nawet głuchoniemy da sobie radę. Reico gnoji wszystkich a najbardziej tych co skończyli już okres próbny. Stary odpuść bo Twoje komentarze nic nie zmienią skoro jest taka przewaga negatywów.

Rób swoje..
@Reico niemiecki dziadtrans

Czemu tych co skończyli okres próbny ???

iwo
@Popek

Panowie ja rowniez zakonczylem u nich prace i nie otrzymalem wyplaty. jak sie sprawa zakonczyla? walczyliscie o swoje?

@Rób swoje..

Bo zaczną ganiac, powroty nie będą w piątek tylko w soboty albo w niedziele. W czwartek będziesz zadowolony ze jesteś przy Berlinie a na pusto wyślą Cię do lulingen pod venlo kwiaty ładować. Zajedziesz tam w piątek rano gdzie ładują w co dziennie po 16 tylko nie w piątki, w sobotę zaladujesz i jedziesz, na rozladunki powiedzmy chemnittz i Drezno do firmy nie dolecisz bo brak czasu robisz pauze i w niedzielę na zakazie dolatujesz, to tylko jeden przykład jest ich wiecej

Firma porażka. Nie polecam! Każdy pracownik na do widzenia nie dostaje wypłaty, dlatego ludzie odchodzą po 10 kolejnego miesiąca żeby być w plecy tylko ok 700 euro. To już powinno dać do myślenia! Oczywiście szolc wie o tej sytuacji i wpierdala każdego kandydata na minę. Permanentnie! Zresztą co trzeba mieć za charakter żeby być złapany za szyję przez szefa i zbluzgany do suchej nitki i pracować nadal w firmie? Pan Szolc to gorszy oszust od właściciela firmy. Tacy jak on w czasach wojennych wydawali Żydów i Polaków do obozow koncentracyjnych. Omijać z daleka ten DDR owski Nunsdorf. Chłopaki jest mnóstwo dobrych firm gdzie w systemie 2/1 zrobicie kasę jak w reico na etacie i co najważniejsze praca z kulturą bez ganiania i głupich pytań. A w Reico niestety takiej kultury pracy nie ma i nie będzie nigdy!!!!

MNIEJ NIŻ ZERO

Nawyki mu pozostały (usunięte przez administratora)

Seba

Zibi chyba liczy razem z bokami 2/1 na umowie jest bruto 1650 a 3\1 1800 bruto to chyba za wspoprace z biurem tak mu wychodzi ale wto nie wierze prawda jes taka ze przy odejsciu z tego balaganu pesji nie otrzymasz i za wszystko cie obcziorza nawet za nie twoje palety tyczki I.T.D a jak ci pesja sie nie zgadza to i tak sie nie dowiesz dlaczego i jeszcze jedno przy wyjezdzie do domu kontroluja co masz w samochodzie nowym kierowcom gratuluje ze dali sie omamic i podjeli prace w tym (usunięte przez administratora)

@Seba

Po czesci to przyznaje ci racje.Dziwie sie ze sa tacy ktorzy godza sie na prace w reico za mniej niz 2000 euro netto.Nie pracowalbym nawet 1 miesiaca jak mialbym zarobic mniej niz 2000e netto.Bo mija sie to z celem.Za 1800 e to znajdzie sie spokojnie prace w berlinie i sie jest codziennie w chacie.Ja mam w reico 2100-2200 na reke za miesiac dlatego tu robie.znam chlopakow co maja tez tyle a nawet wiecej niz ja.Obciazenia bywaja jak wszedzie.Rzucisz robote nagle to cie uwala nie zaplaca.

Kierowca c

Dużo obiecanek (mało pracy, wysoka pensja), czyli to co kandydat chce usłyszeć. Po przyjęciu odwrotnie dużo pracy i mniejsza pensja, bo obciążają za wszystko. U mnie nie mieli za co obciążać to zawsze się coś nie zgadzało (kilka diet mniej, niezapłacone za mieszkanie, itp.). Zawsze mieli wyrównać w następnym miesiącu, ale po pół roku skończyła mi się cierpliwość i teraz muszę iść do sądu pracy - jak wielu z tej firmy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gorzów Wielkopolski
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Gorzów Wielkopolski
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Gorzów Wielkopolski
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
K

Brak słów na to dziadostwo scierwo ....

Zibi

Robota jest spoko.Zarobki tez.Jak ktos zna jezyk to polecam.Problem maja ci ktorzy nie znaja jezyka bo sa po du..sku ciagle dy...ni.Sebki i robusie co znaja z niemieckiego tylko ja ja gut nie daja sobie poprostu rady i szukaja dziury w calym.Porzadna firma tradycjami.polecam.

@Zibi

Przestań bo nie mogę ze śmiechu. Ja robiłem trzy soboty pod rząd do 23 a nawet dłużej i miałem 2200. Bajkopisarz jeden z drugim

doktor No
@Zibi

Andrzeju sz vel zibi…. to dlaczego przyjmujecie kierowcow bez znajomości jezyka?? proste-żaden kierowca który zna jezyk nie chce nawet splunąć w wasza strone...

Darek
@doktor No

Robi tam jeszcze ten byle celnik z Rzepina Darek slupczynski

Mac80

Jestem byłym kierowcą tej firmy,która nie odpowiada na listy ,nie odbierają telefonów i jeszcze nie zapłacili.Praca wyglądała bardzo źle,ponieważ nowego kierowce już na początku pracy oszukali z pracą tzn.zaplanowane dwa razy dwa sklepy w Chemnitz i Gera na których praca powinna być na dwóch kierowców.Kompletnie brak wyobraźni logistyka który zaplanował to wszystko by celowo mnie poniżyć z ich strony,logistyki kierowców radź sobie sam,a Pan Mariusz G.-kierowca na rozładunku kręcił pauzę zamiast pracy (jestem świadkiem na które mam dowody -byłem z nim w podwójnej obsadzie w pierwszy dzień i drugi dzień pracy).Oczywiście teraz nie odbierają telefonów odemnie by zapytać o swoją wypłatę i oczywiście nie odpisali jeszcze na ostatnie pisma wyjaśnienia przyczyny zwolnienia .

Lysy

Panowie jeszcze niewidzialem takiego syfu kazdy tam klamie oszukuje nie polecam aby sie dziwie tym ktorzy tam pracuja nie placa nie zaplacili mi za dwa tygodnie a ten Szulc to najgorsza swinia jaka moze byc

Reico niemiecki dziadtrans

Reico jest dobre jak chcesz dorobić szybką kasę. Przyjść na pół roku czy na rok i uciekać zanim obciążą albo zwolnią. Nie ukrywam że ten rok czy pół to będzie najgorszy okres w życiu kierowcy pod względem pracy

Zibi

Dobra robota,dobra kasa i to na czas albo pare dni szybciej i samochody tez przyzwoite.Nie mozna mowic o tej firmie nic zlego.

Normalny
@Zibi

Wy jesteście chyba (usunięte przez administratora). Gorszej firmy nie poznałem .Pozdrów(usunięte przez administratora)

Na czas kasa czyli 15 czy 16

@Zibi

Zibi skoro jesteś kierowca i piszesz takie bajki to powiedz mi pod którą rampą reico ładuje w dialogu na nunsdorf a pod którą na teterow i jak wygląda wyjazd z dialogu?

Cieslak_1-2-3

To tak: jeśli: * jesteś (usunięte przez administratora) z krwi i kości, * lubisz narzekać na Swojego pracodawcę cały czas pracując u niego, * czujesz się dobrze gdy ktoś Cię wykorzystuje, * lubisz być budzony przed zakończeniem swojej pauzy, * lubisz gdy ktoś wywiera presje psychiczną * potrafisz fałszować zapisy tachografu * nie lubisz dostawać pensji za Swoją pracę * lubisz być obciążany za coś czego nie zrobiłeś... Oferta ReiCo jest właśnie dla Ciebie!!! Spotkałem dwie osoby w całej firmie, które nie narzekały na Swój los i na samą firmę ReiCo! Pozostałe osoby z którymi rozmawiałem (a było ich całkiem sporo) sprawiali wrażenie conajmniej upośledzonych w mniejszym lub większym stopniu.. (nie rozumiem jak można pracować w systemie 2/1 -> zostać wyrzuconym z pracy -> nie dostać pensji -> zatrudnić się ponownie w systemie 3/1 -> pracować miesiąc za (usunięte przez administratora) -> robić ze mną przepinkę bez karty bo czas się skończył godzinę temu) Przede wszystkim: 1.) Firma nie wydaje dowodu rejestracyjnego do naczepy.. Jeździsz sobie bez.. ale podobno płaca za mandat.. podobno.. 2.) Firma wystawia lewe obciążenia za palety, za szkody, za brak dokumentów.. niezależnie czy masz brak czy nie.. wydaje mi się ze to loteria.. wyliczają sobie tam po niemiecku i na kogo wypadnie na tego bęc!! 3.) Ok 30 minut - 1 godziny przed zakończeniem Twojej pauzy - spedytor zabawi się w zegarynkę.. i mimo że nie zamawiałeś, masz budzenie w gratisie od firmy.. 4.) Firma dzwoni do Ciebie i namawia Cię do przeginania Tacho.. czyli tak.. zatrzymasz się jak kończy Ci się czas.. powiesz ze nigdzie nie jedziesz bo koniec czasu.. to będą wydzwaniać przez najbliższa godzinę, następnie inny kiero przez kolejne pół h, a na końcu obudzą Cię godzinę wcześniej.. matematykę zostawiam Tobie.. (ja się rozpinałem od razu po zatrzymaniu.. bo zwykle przyjeżdżał ktoś kto ulegał namowom na przejebki TCO, żeby rozładować moją naczepę) 5.) Jak jedziesz na zagłębie po kwiatki - to szykuj się na pauzę typu 60-70h w kabinie.. ale spoko luz.. mają kwity na mieszkanie socjalne - to BAG ani Polizei ich nie ukara za 45h w kabinie - nie wiem jak było by w przypadku kierowcy... 6.) jeśli jeździsz w systemie - w Twoim tygodniu zjazdowym będziesz bombardowany sms’ami i telefonami żebyś został na kolejny tydzień.. i teraz metodologia działania jest taka: dwa dni proszą i potrafią zrozumieć nie.. od trzeciego dnia zaczynają grozić że Ci nie zapłacą, a dalej do braku zapłaty dorzucają zwolnienie z pracy.. 7.) Firma nie płaci ostatniej pensji!!!! jest to zabezpieczone tak, że cykl rozliczeniowy trwa od 1-szego każdego miesiąca, naliczenie diet ok. 10-tego a wypłata następuje do 15-go.. Wiec przy dużej fluktuacji zarobek na zwolnieniach tez jest całkiem pokaźny.. 8.) w pakiecie do Iveco Stralis Hi-Way, które jest uszkodzone (bo takie zjechało z taśmy montażowej [Uwaga - w większości egzemplarzy nie ma papieru w TCO!!]) dostaniesz: * kartę Shell z limitem 2x400€/tydzień, * kartę Hoyer z limitem 2x400€/tydzień - co ważne - obie karty działają na wybranych stacjach.. czyli nie na każdym shell’u i nie na każdym Hoyer’ze * chip do pompy w nunsdorfie * telefon DORO ;-D z ładowarką * naczepę która wyglada jak by miała się rozpaść i nie posiada dokumentów, tyczek i palet oraz jest zdojona przez poprzedniego siofera.. W firmie ReiCo każdy kradnie... kierowcy okradają firmę, firma kierowców.. a Dwóch SS-manów z psem w piątki i w soboty wieczorem prowadzących kontrole, do których nie mają prawa tworzy wspaniały klimat i obraz tego doskonałego przedsiębiorstwa rodem z III Rzeszy ;-) Jeśli chodzi o mnie, to także nie dostałem kasy za pół miesiąca.. ale ze spokojem ją sobie odzyskam... Nie pozwoliłem sobie na przeginanie TCO, wyłączałem telefon na czas pauzy - a i tak potrafili przeszkadzać mi na pauzie za pośrednictwem innych kierowców pukających mi w szybę.. do każdego frachtu, na który nie dostałem papierów pisałem własne CMR (mimo to dostałem obciążenie za brak kpl dokumentów 160€). Pauzę 70h przerywałem - fakt - ale nie byłem pewien konsekwencji dla siebie samego podczas potencjalnej kontroli.. Jeździłem bez dokumentów od naczepy - cóż, kłóciłem się o nie, ale nic nie zdziałałem - moje ryzyko :-( Pracowałem tam 1 miesiąc.. to był miesiąc czasu straconego na rozmowy z debilami, jeżdżenie Iveco Stralis - najlepszym samochodem ciężarowym na świecie oraz codzienna walka z samym sobą, żeby wytrzymać do momentu zaksięgowania przelewu na moje konto! Pozdrawiam serdecznie - gorąco nie polecam firmy!! P.S. Wszystkich posiadających twarde dowody na opisywane wyżej rzeczy - zapraszam do współpracy ;-) aby posiadać licencje wspólnotowa, czy też tylko krajową licencje Niemiecką trzeba spełniać kryterium dobrej reputacji - ReiCo nie spełnia tego kryterium, Wiec trzeba spowodować by odpowiednie organy zbadały ten aspekt!

Cieslak_1-2-3
@Cieslak_1-2-3

Usunięte przez administratora: W akapicie pierwszym - chodzi o osobę, która od małego przywłaszcza cudze mienie i w jej własnym mniemaniu jest to dobre z etycznego punktu widzenia.. Kolejne usunięte słowo: synonim pracy „za darmo”

@Cieslak_1-2-3

Widać że to nie głupi gostek pisał. Pozdro. Mam nadzieję że wyrwales swoje od tej ddrowskiej (usunięte przez administratora) wysmarowanej żółtym kremem

Viki

Wydaję mi się ze ta firma zbankutowała.Dodzwonić się nie można do żadnego oddziału,nie wypłacają pieniędzy,strony internetowe nie działają.Jednym słowem odradzam rozpoczęcie jakiejkolwiek współpracy z tą firmą .

Pablo

Koledzy pracowałem solidnie odszedłem grzecznie i uczciwie zero złodziejstwa i wszystko na czas , reico nie zapłaciło pensji , po to jest internet i opinie o pracodawcach, żeby takich błędów nie robić, przekazywać innym REICO NIE PŁACI .

Ronson

Witam. Odradzam każdemu pracę w tej firmie. Praca po 17 h niezgodna z umówiona i brak wynagrodzenia za pracę. (usunięte przez administratora) Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wypłacać pensje pracownikom.zlikwidowac kary finansowe dla kierowców, szkolić pracowników przed rozpoczęciem pracy i zlikwidować system tzw (usunięte przez administratora).

R K

Koledzy z Reico jak ktoś szuka pracy w normalnej firmie gdzie kasa jest zawsze na koniec miesiąca i nikt cię nie obciąża za byle (usunięte przez administratora) to skontaktuj się ze mną 535350097 nie jestem pośrednikiem szef szuka kierowców a ja bezinteresownie pytam

Geron

Moje sugestie dla ReiCo Spedition GmbH & Co KG: Koledzy z firmy Reico obecni i byli, skontaktował się ze mną dziennikarz niemieckiej telewizji, który zajął się firmą Reico na mój i innych kolegów pokrzywdzonych -dowody na oszustwa ,traktowanie pracowników ,obciążanie za byle co według widzimisie,jeśli zostałeś pokrzywdzony napisz do mnie e -mail geron@vp.pl podaj namiar do siebie nikt nie zostanie bez odpowiedzi.Sprawa rozwojowa, tego już się nie da zatrzymać .Reico nadchodzą sądne dni.

Lary
@Geron

Pracowałem tam trzy miechy i nie dało się wytrzymac w tym obozie i za 10 dni nie zapłacili mi kasy.

Tomasz

Rozmawialem z tym klamca (usunięte przez administratora) przez telefon wszystko ustalone: Pakuj sie jedziesz w trase... robota czeka. Pojechalem pod Berlin i okazalo sie ze "stary" bedzie mnie testowal za darmo przez tydzien czy sie nadaje a nie ze jade w trase. Wtedy jezdzilem juz ponad rok bez zadnych przygod w innych firmach w PL.(usunięte przez administratora) by tak wspanialomyslny ze oferowal spanie nie daleko od firmy za free ;) Wsiadlem w auto wrocilem do domu. Czy opinie na tym forum sa prawdziwe ? Po swojej przygodzie z ta "firma" stwierdzam ze raczej tak... ja zmarnowalem tylko 200 zl na paliwo a(usunięte przez administratora) zycze rozwalenia sie na drzewie podczas powrotu do domu. (usunięte przez administratora)

Stary

Do wszystkich gamoni. Zjeżdżając po wypłacie i nie pojawiając się w pracy, lub rzucając wypowiedzenie i kluczyki musicie się liczyć z tym że wam nie zapłaci bo to wy się nie wywiązaliście z umowy. Obowiązuje was okres wypowiedzenia, tylko do kogo ja to pisze, skoro żaden z baranów nie zna języka i nawet dogadać się z dyspozytorem nie potrafi. Robię tu już chwilę, przewinął sie tabun takich co potrzebowali pomocy w najprostszych sprawach. Firma idealna nie jest, ale czy wszyscy macie czyste sumienia??? Ja robię co do mnie należy i nikt mnie do przeginania tacho nie zmusza!! U polaka zarabialiście połowe z tego co tu i jakoś żaden nie marudził jak na magnesie albo drugiej karcie jezdził po kraju. Wiec przestańcie pisać te brednie bo obrażacie ludzi którzy tu uczciwie pracują i utrzymują rodziny.

Stary pracownik
@Stary

O czym ty piszesz? Osobiście znam 3 osoby które odeszły z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Cała 3 była oszukana, wszyscy na dietach. Najgorzej miał chłopak który nie dostał diet za cały miesiąc tyraki. Powiem Ci tylko że umowa o pracę z reico to zdecydowanie najdłuższa o jakiej słyszałem jeśli chodzi o Lkw Fahrer. Radzę jechać z nią do kogoś kto Ci wszystko przetłumaczy i wtedy wypisuj brednie. Reico to dno i pogodz się z tym że nie znasz języka niemieckiego na tyle by jechać i szukać roboty bez pośredników lub polaczkow. W normalnych firmach gdzie pracuje większość Niemców i nie trzeba pilowac po 15 h roboty nie dostaniesz póki z starym nie pogadasz. A reico potrzebuje ludzi bez języka bo jest najgorsza firma w DDR.

MK

...jakoś dziwnie odnoszę wrażenie że zibi i popek to Andrzej w jednej osobie ....

@MK

Ale rozsmieszyles mnie zibi popek andrzej ta sama osoba.grunt ze poczucie humoru masz.Chyba narzekasz na reico tak inni?musimy sie trzymac razem. Ci co narzekaja dlugo nie porobia bo reico nie kombinatorow i lewusow.Reico szanuje prawdziwych kierowcow.

Popek

Nie robie tu az tak dlugo jak zibi bo dopiero 7mcy.ale nigdy nie zostalem oszukany przez firme.Przychodzi wyplata i morda mi sie cieszy.U Polaczka mialem 3500 zl a tu prawie 8000zl.Pan Andrzej jest wporzo.Trzeba robic swoje to nie ma problemu.P.Andrzej pomoze jak trzeba.W Reico jest dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o ReiCo Spedition GmbH & Co KG - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w ReiCo Spedition GmbH & Co KG?

Zobacz opinie na temat firmy ReiCo Spedition GmbH & Co KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ReiCo Spedition GmbH & Co KG?

Kandydaci do pracy w ReiCo Spedition GmbH & Co KG napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ReiCo Spedition GmbH & Co KG
1.3/5 Na podstawie 129 ocen.

ReiCo Spedition GmbH & Co KG