4 Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 93 125 5 1

Opinie o SCG Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Co wchodzi w socjal SCG Sp. z o.o.?

Xxx Nowy wpis

Generalnie współpraca przebiega dobrze, fajny kontakt z koordynatorami. Jednak opis pracy nie jest zgodny z tym co spotyka się na miejscu. Dla osób do 26 roku życia radzę przeczytać dobrze umowę, w której stawka jest jako netto, przez co jesteście tanimi dla nich pracownikami i nie można się starać o zwrot podatku. Warto aby umowa była sporządzona w brutto. A nie ma co liczyć na wyjaśnienia od księgowej, które są wymijające.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 116 dni.

Czy pracodawca SCG Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Sylwia

Jestem pierwszy raz z SCG na zleceniu- dzisiaj dostałam drugi raz wynagrodzenie z premia wakcyjna. Nie musiałam dzwonić prosić się tak jak mówili tak dali i nawet przed czasem poniewaz mieli czas do 10 a tu taka miła niespodzianka. Pisze to poniewaz wiele firm wypłaca wynagrodzeni z opóźniniem i trzeba sie prosić, dzwonic itp. Polecam z usmiechem na twarzy. Sylwia

@Sylwia

Powiem więcej. Część wynagrodzenia przelewają do 3 - go dnia miesiąca (człowiek ma na chleb), a resztę do 10 - go dnia miesiąca.

Beata Nowy wpis
@Ewelina

Tak, dokładnie potwierdzam. Przelew zawsze o czasie albo wcześniej nigdy później. polecam

Basia

Dzwonienie po ludziach i proszę nie się czy chcą jechać do Niemiec to pracy.... PARANOJA... COS ALA TELEMARKETING, (usunięte przez administratora) LUDZIE REZYGNUJĄ A TY DZWONISZ JAK OPĘTANY PRZEZ CAŁY DZIEN I WYKONUJESZ 300 TEL....

Patrycja
@Basia

wow to nie telemarketing ( nic nie sprzedajesz ) tylko szukasz ludzi do pracy.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Magdalena
@Pytanie

Tak każdy otrzymuje umowę,jasną,przejrzystą.Podróz i opłatę bezpośrednio organizuje Scg-to ważne,żeby bez umowy nie wsiadać do busa(od roku ręki kierowcy)Znam agencje scg Rybnik,miła troskliwa opieka.bezpośredni kontakt;;promotor,dz.kadr,dz.księgowości,transport i.tp.Moją opiekunka jest Sabina Małgorzata..K

@Magdalena

To miłe, że odpowiadasz na pytania, chciałam tylko zauważyć, że podawanie danych pracowników na tym forum jest niezgodne z jego regulaminem. A może podzielisz się opinią o zarobkach na sztelach z SCG? Jesteś zadowolona z ich wysokości?

Maria
@Magdalena

Tak potwierdzam - firma jest ok. Pieniądze na czas i zawsze jak coś się dzieje są pomocni.

Czarek

Jeśli zarabiamy wystarczająco dobrze to nie są potrzebne benefity a tak w ogóle to mamy świetnego pracodawcę.

Lena

cytuje Niestety ale ta firma nie oferuje żadnych benefitów, oprócz telefonów służbowych po godzinach pracy ;(

Użytkownicy czekają na odpowiedź 326 dni.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie SCG Sp. z o.o.?

ehh

@Moniek to po pracy nie da się odpocząć od pracy chyba...

Czy SCG Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Moniek
@Pytanie

Bartosz

Bardzo dobra firma więc może warto być obiektywnym, a tylko ciągle narzekać na wszystko, ja polecam!!

Moniek staszek

No nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutant, bo atmosfera kiepska.

@Moniek staszek

Oczywiście, przyjazna atmosfera w pracy wpływa w znacznym stopniu na jej efektywność. Ale są przecież i inne czynniki, dla których na pewno warto pozostać w danej firmie. Może w związku z tym dodasz coś jeszcze na temat specyfiki pracy w SCG? Czy miałeś dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych?

Lizi
@Moniek staszek

JEŚLI FIRMA NIE ODPROWADZA SKŁADEK OD KWOTY PONIŻEJ TO (usunięte przez administratora) I NALEŻY NIEZWŁOCZNIE ZGŁOSIĆ DO ODPOWIEDNICH ORGANÓW ŚCIGANIA !!! Składki pracowników delegowanych Z podstawy wymiaru składek ZUS pracowników oddelegowanych do pracy za granicę wyłączona jest część wynagrodzenia (w wysokości równowartości diety z tytułu podróży zagranicznej za każdy dzień pobytu), których przychód jest wyższy niż kwota prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. Tak wynika z § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Jednocześnie przepis ten zastrzega, że tak ustalony miesięczny przychód takich pracowników stanowiący podstawę wymiaru składek emerytalno-rentowych, nie może być niższy od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Zatem przychód pracowników zatrudnionych za granicą u polskich pracodawców, do których ma zastosowanie § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia, nie będzie mógł być w 2019 r. niższy od kwoty 4.765 zł (w 2018 r. nie niższy od kwoty 4.443 zł).

Była pracownica
@Moniek staszek

Potwierdzam. Sama tam pracowałam przez pewien okres.

Barbara
@Lizi

Ale bzdury piszecie, wszystko idzie sprawdzić w zusie odprowadzają od średniej krajowej

@Lizi

Forum nie jest dobrym miejscem do rozstrzygania tego typu spraw. Jak obecnie wygląda sytuacja w SCG Sp. z o.o.? Napiszcie proszę coś więcej na temat warunków pracy tam.

Olek

Firma jest bardzo dobrym pracodawcą i mam wrażenie, że konkurencji to bardzo przeszkadza!

Moniek staszek

Nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutsnt. Atmosfera fatalna.

Beata

Szybka reakcja i pomoc zwłaszcza Pań z działu niemieckiego.

Magda Wojtaczek

Kasa na czas teraz jeszcze premie wakacyjne. Jedyny minus nie można pić na ofercie, a tak cały czas kontakt z biurem w Polsce i Niemczech. Jak cos się dzieję zaraz reakcja. Dziękuje i pozdrawiam Magda Wojtaczek

@Magda Wojtaczek

Nigdy w pracy pić nie wolno. Chcesz to pij, ale jeżeli coś stanie się podopiecznemu, to niemiecka policja co pierwsze sprawdzi obecność alkoholu we krwi opiekunki, a następnie pociągnie ją do odpowiedzialności karnej. W takich momentach nie ma znaczenia, że podopieczny umarł np. na zawał serca albo na wylew albo np. umarł ze starości. Winna jest opiekunka, gdyż była pijana. Niemcy to Niemcy. Oni takich rzeczy nie wybaczają. Swoją drogą, porządek musi być.

Basia

Właśnie wczoraj przyjechałam na ofertę, okazało się ze pokój w który miałam mieszkać jest świeżo pomalowany, zadzwoniłam do SCG i już znaleźli mi pokój w hotelu na ich koszt. Rodzina rano po śniadaniu przyjechała przeprosili itp. jestem opiekunką od 14 lat jeździłam prywatnie i z firmami ale nigdy nie zdarzyło mi się aby tak ktoś przejmowała się moim losem jako prawodawca polecam. Podziękowania dla Pani z bura za stały kontakt.

anonymous
@Basia

Zgadza się. Za natychmiastową reakcję lubię SCG.Szkoda tylko , ze ZUS mają od 2000 zł Pozdrawiam opiekunki z SCG

Kasia
@anonymous

Chyba już nie dzwoniłam tam wczoraj i proponowali mi od średniej krajowej

olaboga
@Kasia

na pewno jest od najniższej krajowej

@anonymous

Ponad 90% polskich firm opiekuńczych odprowadza ZUS od najniższej krajowej. Niektóre firmy odprowadzają ZUS od średniej krajowej ALE tylko raz na 3 miesiące, a inne odprowadzają ZUS od średniej krajowej każdego miesiąca (tych firm jest baaardzo mało). Należy pamiętać o tym, że im wyższy odprowadzony ZUS, tym mniejszy miesięczny dochód (zarobek netto) przekazany z firmy dla opiekunki. Czysta matematyka. Jeżeli jesteś zainteresowana taką kwestią, najlepiej będzie zwrócić się bezpośrednio do źródła czyli do SCG, zamiast pytać osób trzecich (postronnych) na forum na którym każdy jest anonimowy.

Maja

@Olga, rozumiem, że współpracujesz z SCG? Czy mogłabyś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji? @Passadena, jeśli współpracowałaś z SCG to napisz proszę coś więcej o swoich doświadczeniach z tą firmą. Na stronie SCG znajduje się informacja, że pracownikom przysługują liczne dodatkowe świadczenia pieniężne (premie, bonusy oraz programy lojalnościowe). Czy możecie potwierdzić tę informacje?

Passadena
@Maja

Pracowałam z nimi i byli uczciwi i to jest ważne. Za język komunikatywny/dobry niemiecki i niewielkie doświadczenie w branży na starcie otrzymałam 1.400 E netto miesięcznie oraz dodatkowo 100 E premii za święta wiosenne, podczas gdy w poprzedniej firmie za to samo otrzymałam 1.050 E netto miesięcznie. Prosty wniosek.

Gośka
@Passadena

Jaka jest umowa : umowa o prace czy umowa zlecenie. Pozdrawiam. Gośka

izka
@Gośka

umowa zlecenie

Kajla25
@Passadena

Za święta 100 euro premii a podwójne wynagrodzenia za dni świąteczne też? Czy tylko to 100 euro

@izka

Umowa zlecenie jest w KAŻDEJ polskiej firmie opiekuńczej delegującej polskie opiekunki za granicę. Żadna w/w firma nie zatrudnia na podstawie umowy o pracę, więc nie widzę żadnego powodu dlaczego SCG miałoby zatrudniać inaczej niż reszta Polski.

Monika

Polecam a dlaczego, bo dzisiaj rano zmarła mi podopieczna. zadzwoniłam co mam robić. potem się dowiedziałam że mam się spakować i mam już busa wieczorem jade do domu. Szybko i sprawnie a sami opłacają mi przejazd. Dziękuje

Kajla25
@Monika

A wiesz może jak z premiami?

@Kajla25

Mają dobre stawki, a poza tym premie za wszystko, za wakacje, majówkę, ferie, święta etc. Na pewno 100 E za każdą z w/w lub czasem może nawet większą.

Zostaw merytoryczną opinię o SCG Sp. z o.o. - Rybnik