4 Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 90 117 5 1

Opinie o SCG Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Czarek Nowy wpis

Jeśli zarabiamy wystarczająco dobrze to nie są potrzebne benefity a tak w ogóle to mamy świetnego pracodawcę.

Lena Nowy wpis

cytuje Niestety ale ta firma nie oferuje żadnych benefitów, oprócz telefonów służbowych po godzinach pracy ;(

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 157 dni.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie SCG Sp. z o.o.?

ehh

@Moniek to po pracy nie da się odpocząć od pracy chyba...

TakNie1

Czy SCG Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

TakNie2
Moniek
@Pytanie

Basia

Dzwonienie po ludziach i proszę nie się czy chcą jechać do Niemiec to pracy.... PARANOJA... COS ALA TELEMARKETING, (usunięte przez administratora) LUDZIE REZYGNUJĄ A TY DZWONISZ JAK OPĘTANY PRZEZ CAŁY DZIEN I WYKONUJESZ 300 TEL....

Tak7Nie
Bartosz

Bardzo dobra firma więc może warto być obiektywnym, a tylko ciągle narzekać na wszystko, ja polecam!!

Tak2Nie2
Moniek staszek

No nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutant, bo atmosfera kiepska.

@Moniek staszek

Oczywiście, przyjazna atmosfera w pracy wpływa w znacznym stopniu na jej efektywność. Ale są przecież i inne czynniki, dla których na pewno warto pozostać w danej firmie. Może w związku z tym dodasz coś jeszcze na temat specyfiki pracy w SCG? Czy miałeś dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych?

Lizi
@Moniek staszek

JEŚLI FIRMA NIE ODPROWADZA SKŁADEK OD KWOTY PONIŻEJ TO (usunięte przez administratora) I NALEŻY NIEZWŁOCZNIE ZGŁOSIĆ DO ODPOWIEDNICH ORGANÓW ŚCIGANIA !!! Składki pracowników delegowanych Z podstawy wymiaru składek ZUS pracowników oddelegowanych do pracy za granicę wyłączona jest część wynagrodzenia (w wysokości równowartości diety z tytułu podróży zagranicznej za każdy dzień pobytu), których przychód jest wyższy niż kwota prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. Tak wynika z § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Jednocześnie przepis ten zastrzega, że tak ustalony miesięczny przychód takich pracowników stanowiący podstawę wymiaru składek emerytalno-rentowych, nie może być niższy od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Zatem przychód pracowników zatrudnionych za granicą u polskich pracodawców, do których ma zastosowanie § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia, nie będzie mógł być w 2019 r. niższy od kwoty 4.765 zł (w 2018 r. nie niższy od kwoty 4.443 zł).

Tak2Nie3
Była pracownica
@Moniek staszek

Potwierdzam. Sama tam pracowałam przez pewien okres.

Barbara
@Lizi

Ale bzdury piszecie, wszystko idzie sprawdzić w zusie odprowadzają od średniej krajowej

Tak1Nie3
@Lizi

Forum nie jest dobrym miejscem do rozstrzygania tego typu spraw. Jak obecnie wygląda sytuacja w SCG Sp. z o.o.? Napiszcie proszę coś więcej na temat warunków pracy tam.

Olek

Firma jest bardzo dobrym pracodawcą i mam wrażenie, że konkurencji to bardzo przeszkadza!

Tak2Nie4
Moniek staszek

Nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutsnt. Atmosfera fatalna.

Beata

Szybka reakcja i pomoc zwłaszcza Pań z działu niemieckiego.

Tak5Nie3
Magda Wojtaczek

Kasa na czas teraz jeszcze premie wakacyjne. Jedyny minus nie można pić na ofercie, a tak cały czas kontakt z biurem w Polsce i Niemczech. Jak cos się dzieję zaraz reakcja. Dziękuje i pozdrawiam Magda Wojtaczek

Tak8Nie3
@Magda Wojtaczek

Nigdy w pracy pić nie wolno. Chcesz to pij, ale jeżeli coś stanie się podopiecznemu, to niemiecka policja co pierwsze sprawdzi obecność alkoholu we krwi opiekunki, a następnie pociągnie ją do odpowiedzialności karnej. W takich momentach nie ma znaczenia, że podopieczny umarł np. na zawał serca albo na wylew albo np. umarł ze starości. Winna jest opiekunka, gdyż była pijana. Niemcy to Niemcy. Oni takich rzeczy nie wybaczają. Swoją drogą, porządek musi być.

Tak11Nie
Sylwia

Jestem pierwszy raz z SCG na zleceniu- dzisiaj dostałam drugi raz wynagrodzenie z premia wakcyjna. Nie musiałam dzwonić prosić się tak jak mówili tak dali i nawet przed czasem poniewaz mieli czas do 10 a tu taka miła niespodzianka. Pisze to poniewaz wiele firm wypłaca wynagrodzeni z opóźniniem i trzeba sie prosić, dzwonic itp. Polecam z usmiechem na twarzy. Sylwia

Tak10Nie
@Sylwia

Powiem więcej. Część wynagrodzenia przelewają do 3 - go dnia miesiąca (człowiek ma na chleb), a resztę do 10 - go dnia miesiąca.

Basia

Właśnie wczoraj przyjechałam na ofertę, okazało się ze pokój w który miałam mieszkać jest świeżo pomalowany, zadzwoniłam do SCG i już znaleźli mi pokój w hotelu na ich koszt. Rodzina rano po śniadaniu przyjechała przeprosili itp. jestem opiekunką od 14 lat jeździłam prywatnie i z firmami ale nigdy nie zdarzyło mi się aby tak ktoś przejmowała się moim losem jako prawodawca polecam. Podziękowania dla Pani z bura za stały kontakt.

Tak9Nie
anonymous
@Basia

Zgadza się. Za natychmiastową reakcję lubię SCG.Szkoda tylko , ze ZUS mają od 2000 zł Pozdrawiam opiekunki z SCG

Kasia
@anonymous

Chyba już nie dzwoniłam tam wczoraj i proponowali mi od średniej krajowej

olaboga
@Kasia

na pewno jest od najniższej krajowej

@anonymous

Ponad 90% polskich firm opiekuńczych odprowadza ZUS od najniższej krajowej. Niektóre firmy odprowadzają ZUS od średniej krajowej ALE tylko raz na 3 miesiące, a inne odprowadzają ZUS od średniej krajowej każdego miesiąca (tych firm jest baaardzo mało). Należy pamiętać o tym, że im wyższy odprowadzony ZUS, tym mniejszy miesięczny dochód (zarobek netto) przekazany z firmy dla opiekunki. Czysta matematyka. Jeżeli jesteś zainteresowana taką kwestią, najlepiej będzie zwrócić się bezpośrednio do źródła czyli do SCG, zamiast pytać osób trzecich (postronnych) na forum na którym każdy jest anonimowy.

Tak3Nie
Maja

@Olga, rozumiem, że współpracujesz z SCG? Czy mogłabyś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji? @Passadena, jeśli współpracowałaś z SCG to napisz proszę coś więcej o swoich doświadczeniach z tą firmą. Na stronie SCG znajduje się informacja, że pracownikom przysługują liczne dodatkowe świadczenia pieniężne (premie, bonusy oraz programy lojalnościowe). Czy możecie potwierdzić tę informacje?

Passadena
@Maja

Pracowałam z nimi i byli uczciwi i to jest ważne. Za język komunikatywny/dobry niemiecki i niewielkie doświadczenie w branży na starcie otrzymałam 1.400 E netto miesięcznie oraz dodatkowo 100 E premii za święta wiosenne, podczas gdy w poprzedniej firmie za to samo otrzymałam 1.050 E netto miesięcznie. Prosty wniosek.

Gośka

@Gośka

umowa zlecenie

Tak2Nie
@Passadena

Za święta 100 euro premii a podwójne wynagrodzenia za dni świąteczne też? Czy tylko to 100 euro

@izka

Umowa zlecenie jest w KAŻDEJ polskiej firmie opiekuńczej delegującej polskie opiekunki za granicę. Żadna w/w firma nie zatrudnia na podstawie umowy o pracę, więc nie widzę żadnego powodu dlaczego SCG miałoby zatrudniać inaczej niż reszta Polski.

Tak1Nie1

Monika

Polecam a dlaczego, bo dzisiaj rano zmarła mi podopieczna. zadzwoniłam co mam robić. potem się dowiedziałam że mam się spakować i mam już busa wieczorem jade do domu. Szybko i sprawnie a sami opłacają mi przejazd. Dziękuje

Tak10Nie

@Monika

A wiesz może jak z premiami?

@Kajla25

Mają dobre stawki, a poza tym premie za wszystko, za wakacje, majówkę, ferie, święta etc. Na pewno 100 E za każdą z w/w lub czasem może nawet większą.

Tak2Nie1
Ewelina

Byłam i polecam. Z komunikatywnym językiem niemieckim otrzymałam 1.400 E netto/mc w SCG, podczas, gdy w innej firmie (podobno dużej, prężnej, słynnej) za dokładnie to samo otrzymałam 1.050 E netto/mc. SCG przed moim wyjazdem poinformowało mnie o wszystkim, nawet o tym, że pdp jest trudny, ale ja zdecydowałam się na tą ofertę, a gdy już nie mogłam wytrzymać ze zmęczenia, wtedy wróciłam do Polski bez żadnych konsekwencji. Po prostu. Polecam.

Tak7Nie

Ania

Nie wiem skąd te pozytywne opinie, byłam i jestem niezadowolona, w razie problemu ciężko się dodzwonić, całkiem inne zlecenie niż było to przedstawione przez panią koordynator. Firma nie wie co się dzieje na zleceniach , jakie warunki i na co choruje podopieczny. Nie polecam.

Tak6Nie

Sylwia
@Ania

To bardzo dziwne a dzwoniłaś do firmy oni zawsze pomagają, a z kim rozmawiałaś z scg

Lone

Od jakiej kwoty odprowadzają składki do ZYS-u? Od średniej krajowej czy od najniższego wynagrodzenia, a może od 500 zł.?- bo zdarza się, że im większe pieniądze dla opiekunki, tym niższe składki na ZUS

@Lone

Od najniższej krajowej 1530 zl