Opinie o SCG Sp. z o.o. w Rybnik

SCG - Agencja Pracy zajmuje się pozyskiwaniem i zatrudnianiem pracowników tymczasowych.


Branże: Ośrodki pomocy społecznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SCG Sp. z o.o. w Rybnik

baner wywiady
Monika

Polecam a dlaczego, bo dzisiaj rano zmarła mi podopieczna. zadzwoniłam co mam robić. potem się dowiedziałam że mam się spakować i mam już busa wieczorem jade do domu. Szybko i sprawnie a sami opłacają mi przejazd. Dziękuje

Alicja
@Roza

Ja przepraszam ale tak z ciekawości... To jest dosłownie opisane na umowie, że po potencjalnej śmierci płacą z góry za tydzień? Jakie jeszcze nietypowe okoliczności mogą ewentualnie wystąpić?

Pytanie
 Pytanie

Czy w SCG Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Black raven Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

Tak, reagują natychmiast i są bardzo pomocni

B Nowy wpis
@Black raven

O jakich przykładowych problemach jest tu mowa? I czy to perspektywa opiekunki? jak do tego maja się sami pracownicy biurowi? Zastanawiam się nad aktualnym standardem pracy, bo mam doświadczenie z podobnego stanowiska i może bym się przyjęła o ile jest na to szansa. Czy występują okresy próbne?

Monika

Polecam a dlaczego, bo dzisiaj rano zmarła mi podopieczna. zadzwoniłam co mam robić. potem się dowiedziałam że mam się spakować i mam już busa wieczorem jade do domu. Szybko i sprawnie a sami opłacają mi przejazd. Dziękuje

Kajla25
@Monika

A wiesz może jak z premiami?

Ewelina
@Kajla25

Mają dobre stawki, a poza tym premie za wszystko, za wakacje, majówkę, ferie, święta etc. Na pewno 100 E za każdą z w/w lub czasem może nawet większą.

anna
Pracownik
@Monika

szybciutko Cię zabrali, przynajmniej za 2 tygodnie zaoszczędzili, bo za tyle oo smierci pdp rodzina płaci

Maja
@anna

A po co miałaby tam być, skoro pani zmarła? Ogólnie zaczęło mnie zastanawiać, czy takie przypadki się zdarzają często, że podopieczna umiera? Nie wiem, jak bym sobie z tym poradziła. Co potem, szukają innego podopiecznego?

Roza Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Monika

Otrzymala pani zaplate za 7 dni po smierci podopiecznej,ktora sie nalezy?

Alicja Nowy wpis
@Roza

Ja przepraszam ale tak z ciekawości... To jest dosłownie opisane na umowie, że po potencjalnej śmierci płacą z góry za tydzień? Jakie jeszcze nietypowe okoliczności mogą ewentualnie wystąpić?

SDT.
Pracownik

Pracuję z SCG od kilku lat i jestem ogólnie zadowolona . Nigdy mnie pod żadnym względem nie zawiedziono . Super kontakt z P. Sabiną , która w miarę możliwości wszystkie sprawy załatwi pozytywnie i poszuka pracę jakiej się oczekuje. Pracowałam w innych firmach i mam porównanie. SCG stawia zdecydowanie na uczciwość , solidność i dba o opiekunki . Polecam !

Alicja
@SDT.

Długoletnia kariera łączy się tu z jakimś konkretnym systemem podwyżek? Opowiesz na jego temat coś więcej? Ciekawi mnie też stawka startowa. Jest ona obecnie sztywna czy negocjowalna?

SDT.
Pracownik

Jestem zadowolona z długoletniej współpracy i SCG nie zmieniłabym na żadną inną firmę. Polecam !

 Rozmowa kwalifikacyjna
Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy SCG Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Inżynier budowy? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Pytanie
 Pytanie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Magdalena
Pracownik
@Pytanie

Tak każdy otrzymuje umowę,jasną,przejrzystą.Podróz i opłatę bezpośrednio organizuje Scg-to ważne,żeby bez umowy nie wsiadać do busa(od roku ręki kierowcy)Znam agencje scg Rybnik,miła troskliwa opieka.bezpośredni kontakt;;promotor,dz.kadr,dz.księgowości,transport i.tp.Moją opiekunka jest Sabina Małgorzata..K

3
Ewelina
@Magdalena

To miłe, że odpowiadasz na pytania, chciałam tylko zauważyć, że podawanie danych pracowników na tym forum jest niezgodne z jego regulaminem. A może podzielisz się opinią o zarobkach na sztelach z SCG? Jesteś zadowolona z ich wysokości?

Maria
Pracownik
@Magdalena

Tak potwierdzam - firma jest ok. Pieniądze na czas i zawsze jak coś się dzieje są pomocni.

Magdalena-
Kandydat
 Pytanie
@Ewelina

To dobra firma.Umowy masz przed wyjazdem.Masz czarno na białym.Masz prawo nie podpisać i nie jechać.A miałam przypadek,ze umowa przyszła z innej firmy w 2-gim tygodniu.Co w tedy ???A tam ,,,i inne prace zlecone...."dobrze,ze miałam tylko miesiąc....Zrezygnowałam z tej firmy,Inne prace -kupi krowę i będziesz doić""A powód główny to słyszałam rozmowę,, tam miejscowego pełnomocnika firmy z mężem żony chorej,bo odmówiłam rano wcześniej podlewać mu pomidory.Moją sytuację ratowało to ze układała mi się współpraca z ,,cartas"pielęgniarkami.Stan był ciężki podopiecznej.Stwierdziły,że nigdy opiekunka z Polski nie doopiekowała im chorej.Były pełne uznania do nabytych doświadczeń w polskim domu starców.Moje poprzedniczki wystawiały śmieci w koszach syna z warsztatu o 6 rano,by on nie musiał przychodzić. A SCG takie zdażenie nie miało by miejsca.Jedyna firma która w ofercie zaznacz,,już przygotowane leki""co wymaga tak prawo polskie jak i niemieckie.Opiekunka to ciężka praca.Jednak w SCG-jest doceniana twoja godność człowieka i pracownika.Jesteś PODMIOTEM..Zkażda koordynatorka ma rozeznanie odnośnie chorób i uciąiwości pracy w danym przypadku.Pozdrawiam opiekunki.

witam
Kandydat
 Pytanie
@Magdalena

a co z testem na kowid w tej firmie? i do ktorego jest wyplata? dziekuje

witam
Kandydat
 Pytanie
@Maria

a jak wyglada w tej firmie wiadomy test zdrowotny - przysylaja do domu i rejestruja na niemieckiej stronie, czy kieruja do przychodni i trzeba placic samemu?

ELIZA
Pracownik
@witam

KIERUJĄ na test w Twojej miejscowości i firma opłaca test.Są bardzo rzetelni i uczciwi1

Pytanie
 Pytanie

Czy SCG Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Moniek
@Pytanie

Niestety ale ta firma nie oferuje żadnych benefitów, oprócz telefonów służbowych po godzinach pracy ;(

3
Magdalena-
Były pracownik
@Moniek

Dają samochód Audi Q 5 bez nadruków reklamowych i s ofiara.Co za głupie pytania

Xxx
Były pracownik

Generalnie współpraca przebiega dobrze, fajny kontakt z koordynatorami. Jednak opis pracy nie jest zgodny z tym co spotyka się na miejscu. Dla osób do 26 roku życia radzę przeczytać dobrze umowę, w której stawka jest jako netto, przez co jesteście tanimi dla nich pracownikami i nie można się starać o zwrot podatku. Warto aby umowa była sporządzona w brutto. A nie ma co liczyć na wyjaśnienia od księgowej, które są wymijające.

Sylwia

Jestem pierwszy raz z SCG na zleceniu- dzisiaj dostałam drugi raz wynagrodzenie z premia wakcyjna. Nie musiałam dzwonić prosić się tak jak mówili tak dali i nawet przed czasem poniewaz mieli czas do 10 a tu taka miła niespodzianka. Pisze to poniewaz wiele firm wypłaca wynagrodzeni z opóźniniem i trzeba sie prosić, dzwonic itp. Polecam z usmiechem na twarzy. Sylwia

1
Ewelina
@Sylwia

Powiem więcej. Część wynagrodzenia przelewają do 3 - go dnia miesiąca (człowiek ma na chleb), a resztę do 10 - go dnia miesiąca.

Beata
Pracownik
@Ewelina

Tak, dokładnie potwierdzam. Przelew zawsze o czasie albo wcześniej nigdy później. polecam

Basia

Dzwonienie po ludziach i proszę nie się czy chcą jechać do Niemiec to pracy.... PARANOJA... COS ALA TELEMARKETING, (usunięte przez administratora) LUDZIE REZYGNUJĄ A TY DZWONISZ JAK OPĘTANY PRZEZ CAŁY DZIEN I WYKONUJESZ 300 TEL....

2
Patrycja
Pracownik
@Basia

wow to nie telemarketing ( nic nie sprzedajesz ) tylko szukasz ludzi do pracy.

Czarek

Jeśli zarabiamy wystarczająco dobrze to nie są potrzebne benefity a tak w ogóle to mamy świetnego pracodawcę.

Lena
Pracownik

cytuje Niestety ale ta firma nie oferuje żadnych benefitów, oprócz telefonów służbowych po godzinach pracy ;(

4
ehh

@Moniek to po pracy nie da się odpocząć od pracy chyba...

2
Bartosz

Bardzo dobra firma więc może warto być obiektywnym, a tylko ciągle narzekać na wszystko, ja polecam!!

Moniek staszek

No nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutant, bo atmosfera kiepska.

2
Maja
@Moniek staszek

Oczywiście, przyjazna atmosfera w pracy wpływa w znacznym stopniu na jej efektywność. Ale są przecież i inne czynniki, dla których na pewno warto pozostać w danej firmie. Może w związku z tym dodasz coś jeszcze na temat specyfiki pracy w SCG? Czy miałeś dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Lizi
@Moniek staszek

JEŚLI FIRMA NIE ODPROWADZA SKŁADEK OD KWOTY PONIŻEJ TO (usunięte przez administratora) I NALEŻY NIEZWŁOCZNIE ZGŁOSIĆ DO ODPOWIEDNICH ORGANÓW ŚCIGANIA !!! Składki pracowników delegowanych Z podstawy wymiaru składek ZUS pracowników oddelegowanych do pracy za granicę wyłączona jest część wynagrodzenia (w wysokości równowartości diety z tytułu podróży zagranicznej za każdy dzień pobytu), których przychód jest wyższy niż kwota prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. Tak wynika z § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Jednocześnie przepis ten zastrzega, że tak ustalony miesięczny przychód takich pracowników stanowiący podstawę wymiaru składek emerytalno-rentowych, nie może być niższy od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Zatem przychód pracowników zatrudnionych za granicą u polskich pracodawców, do których ma zastosowanie § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia, nie będzie mógł być w 2019 r. niższy od kwoty 4.765 zł (w 2018 r. nie niższy od kwoty 4.443 zł).

1
Była pracownica
@Moniek staszek

Potwierdzam. Sama tam pracowałam przez pewien okres.

3
Barbara
@Lizi

Ale bzdury piszecie, wszystko idzie sprawdzić w zusie odprowadzają od średniej krajowej

1
Maja
@Lizi

Forum nie jest dobrym miejscem do rozstrzygania tego typu spraw. Jak obecnie wygląda sytuacja w SCG Sp. z o.o.? Napiszcie proszę coś więcej na temat warunków pracy tam.

Olek

Firma jest bardzo dobrym pracodawcą i mam wrażenie, że konkurencji to bardzo przeszkadza!

1
Moniek staszek

Nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutsnt. Atmosfera fatalna.

1
Beata

Szybka reakcja i pomoc zwłaszcza Pań z działu niemieckiego.

1
Magda Wojtaczek

Kasa na czas teraz jeszcze premie wakacyjne. Jedyny minus nie można pić na ofercie, a tak cały czas kontakt z biurem w Polsce i Niemczech. Jak cos się dzieję zaraz reakcja. Dziękuje i pozdrawiam Magda Wojtaczek

1
Ewelina
@Magda Wojtaczek

Nigdy w pracy pić nie wolno. Chcesz to pij, ale jeżeli coś stanie się podopiecznemu, to niemiecka policja co pierwsze sprawdzi obecność alkoholu we krwi opiekunki, a następnie pociągnie ją do odpowiedzialności karnej. W takich momentach nie ma znaczenia, że podopieczny umarł np. na zawał serca albo na wylew albo np. umarł ze starości. Winna jest opiekunka, gdyż była pijana. Niemcy to Niemcy. Oni takich rzeczy nie wybaczają. Swoją drogą, porządek musi być.

Basia

Właśnie wczoraj przyjechałam na ofertę, okazało się ze pokój w który miałam mieszkać jest świeżo pomalowany, zadzwoniłam do SCG i już znaleźli mi pokój w hotelu na ich koszt. Rodzina rano po śniadaniu przyjechała przeprosili itp. jestem opiekunką od 14 lat jeździłam prywatnie i z firmami ale nigdy nie zdarzyło mi się aby tak ktoś przejmowała się moim losem jako prawodawca polecam. Podziękowania dla Pani z bura za stały kontakt.

2
anonymous
@Basia

Zgadza się. Za natychmiastową reakcję lubię SCG.Szkoda tylko , ze ZUS mają od 2000 zł Pozdrawiam opiekunki z SCG

Kasia
@anonymous

Chyba już nie dzwoniłam tam wczoraj i proponowali mi od średniej krajowej

olaboga
@Kasia

na pewno jest od najniższej krajowej

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Ewelina
@anonymous

Ponad 90% polskich firm opiekuńczych odprowadza ZUS od najniższej krajowej. Niektóre firmy odprowadzają ZUS od średniej krajowej ALE tylko raz na 3 miesiące, a inne odprowadzają ZUS od średniej krajowej każdego miesiąca (tych firm jest baaardzo mało). Należy pamiętać o tym, że im wyższy odprowadzony ZUS, tym mniejszy miesięczny dochód (zarobek netto) przekazany z firmy dla opiekunki. Czysta matematyka. Jeżeli jesteś zainteresowana taką kwestią, najlepiej będzie zwrócić się bezpośrednio do źródła czyli do SCG, zamiast pytać osób trzecich (postronnych) na forum na którym każdy jest anonimowy.

Maja

@Olga, rozumiem, że współpracujesz z SCG? Czy mogłabyś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji? @Passadena, jeśli współpracowałaś z SCG to napisz proszę coś więcej o swoich doświadczeniach z tą firmą. Na stronie SCG znajduje się informacja, że pracownikom przysługują liczne dodatkowe świadczenia pieniężne (premie, bonusy oraz programy lojalnościowe). Czy możecie potwierdzić tę informacje?

Passadena
@Maja

Pracowałam z nimi i byli uczciwi i to jest ważne. Za język komunikatywny/dobry niemiecki i niewielkie doświadczenie w branży na starcie otrzymałam 1.400 E netto miesięcznie oraz dodatkowo 100 E premii za święta wiosenne, podczas gdy w poprzedniej firmie za to samo otrzymałam 1.050 E netto miesięcznie. Prosty wniosek.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Gośka
@Passadena

Jaka jest umowa : umowa o prace czy umowa zlecenie. Pozdrawiam. Gośka

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
izka
@Gośka

umowa zlecenie

Kajla25
@Passadena

Za święta 100 euro premii a podwójne wynagrodzenia za dni świąteczne też? Czy tylko to 100 euro

Ewelina
@izka

Umowa zlecenie jest w KAŻDEJ polskiej firmie opiekuńczej delegującej polskie opiekunki za granicę. Żadna w/w firma nie zatrudnia na podstawie umowy o pracę, więc nie widzę żadnego powodu dlaczego SCG miałoby zatrudniać inaczej niż reszta Polski.

Zostaw merytoryczną opinię o SCG Sp. z o.o. - Rybnik

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w SCG Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy SCG Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w SCG Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SCG Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 95 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318
  3. olx.pl - praca 2 904 336
  4. Jooble 1 942 704
SCG Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii