Columbus Energy S.A.

Opinie o Columbus Energy S.A.

Maniecki

Jakieś dwa tygodnie temu podpisałem papiery i instalacja jest już na moim dachu! Jestem pod wrażeniem tempa z jakim działa Columbus. Nawet na rolety na okno czekałem dłużej, a tu tak duża instalacja i już jest. Czekam tylko na wymianę licznika i można uruchamiać. Co do doradztwa no to wszystko wytłumaczone, oferta przedstawiona bardzo szczegółowo, przedstawiciel odpowiedział na kazde moje pytanie bez zająknięcia. Montaż wykonany bardzo fachowo, u sąsiada kable wiszą z dachu, tylko czekać aż je urwie, a u mnie wszystki elegancko pochowane. Nic nie wisi, nic nie jest luźno puszczone. Przewody w korytkach tak że nie ma strachu żę coś nawet przez przypadek się uszkodzi. Polecam.

J.

Byłam w tym tygodniu na rozmowie. Fajne, nowoczesne biuro i bardzo przyjazna atmosfera. Spotkani na korytarzu pracownicy pokierowali mnie do odpowiedniej sali, bo troszkę pobłądziłam między piętrami i prawie się spóźniłam :D Sama rozmowa profesjonalnie przeprowadzona, trwała 45 minut, czyli ani nie za krótka ani nie za długa, a prowadzący odpowiedzieli na wszystkie pytania, jakie miałam. Teraz czekam tylko na odpowiedź :)

Solar

Czy pracując na b2b jest jakaś kwota gwarantowana czy tylko prowizja ?

@Solar

Jakim stanowiskiem jest Pan zainteresowany? Jeśli chodzi o stanowisko doradcy energetycznego to oferujemy podstawę + prowizję.

Fotowoltaikę od Columbus mam już od maja 2022, niestety nie załapałam się na stary system rozliczeń, ale i tak wychodzi super. Nawet nie wiem czy nie lepiej bo dość sporo się na koncie uzbierało. Z każdej strony znajomi straszyli ze nie bedzie się opłacało, a teraz sami zakładają. Z usług Columbus jestem zadowolona, najbardziej z etgo że pomogli z kredytem, bo gdzie indziej zaproponowali nam takie warunki że szkoda gadać. Na szczęscie tutaj wszytsko ogarneli i koszt kredytu jest niski. Jesli chodzi o montaż to szybko i fachowo, no ale przede wszytskim czysto, co nie zawsze się zdarza. Jak ekipa dba o takie detale jak porządek wokół to wygląda to profesjonalnie. Na razie nie mielismy zadnego problemu z instalacją wiec nie wiem jak obsluga posprzedażowa, ale mam nadzieje ze w razie czego bedziemy mogli liczyc na taka sama pomoc jaką otrzymalismy teraz. Z czystym sumieniem polecam!

Pierwsze dostałem krótki telefon od rekruterki i umówienie się na spotkanie - ja akurat miałem je w biurze bo jestem z okolicy, ale z tego co wiem to jest też możliwość przeprowadzenia rekrutacji online. Rozmowa trwała chyba coś koło 40 minut, w przyjemnej, ale profesjonalnej atmosferze, nie żałuję że byłem na miejscu bo zobaczyłem od razu centale i biuro w jakim pracują, najwyższy poziom, serio, mało podobnych biur widziałem, chociaż sprzedaję głównie biznes i wiele miałem okazje zosbaczyć, az trudno uwierzyć, że to nadal polska firma.

Rozmowa dotyczyła najpierw dotychczasowego doświadczenia zawodowego, budowania relacji z Klientami, ukierunkowania na klienta indywidualnego czy biznesowego. Było też kilka pytań o motywacje, samodzielnosć, styl pracy, pracę na celach. Już na tym etapie dowiedziałem się jak dokładnie wygląda praca, jakie zasady współpracy, raportowanie, etc. Później już drugi etap z bezpośrednim przełożonym i tu już parę konkretnych pytań dotyczących technik sprzedażowych, zasad psychologicznych i takie ogólne poznanie się, bardzo fajne to było spotkanie, ale tu to już zależy od regionu bo to albo dyrektor obszaru albo team leder będzie.

AP

Dzisiaj byłem na rekrutacji, bardzo podobał mi się klimat rozmowy, pytania nie sztampowe, byłem stacjonarnie w biurze na rozmowie, chwilę mi zajęło zanim trafiłem także dobrze wziąć sobie jakiś zapas czasu żeby zaparkować, przejść do biura. Same wnętrze sztos, różne miejsce widziałem, ale tu naprawdę widać, że ktoś to przemyślał. Mam nadzieję, że wypadłem dobrze i czekam na pozytywny wynik!

Elżbieta i Jan

Nie mamy fotowoltaiki od Columbus, ale zdecydowaliśmy się na pompę ciepła od nich. Polecili sąsiedzi którzy mają od nich komplet no i jesteśmy zadowoleni, żalujemy że paneli też nie mamy od nich, ale szykujemy się do rozbudowy naszej starej instalacji. Jesli chodzi o pompę ciepła to wszytsko bardzo profejonalnie przeprowadzone, od szczegółowego audytu i doboru sprzętu po montaż. Instalacja pompy przebiegła bardzo sprawnie, wszytsko wykonane elegancki i czyściutko, widać że znają się na rzeczy. Pompa śmiga od października i wszystko jest w porządku, a co najbardziej doceniamy to komfort. nic nie trzeba rozpalać, sprzatać, wynosić popiołu. To była masakra. A teraz pyk, pyk na aplikacji sobie steruję wszytsko i działa XXI wiek. Polecamy!

Wiesław

Polecam firmę Columbus jako rzetelnego wykonawce instalacji fotowoltaicznych. Montaz został wykonany z zachowaniem należytej staranności i dbałości o estetykę prac. Wszytsko odbyło się sprawnie oraz w wyznaczonym terminie. Co ważne dla każdego inwestora, podchodzą do klienta indywidualnie, nie jest to masówka. Doradca poświęcił mi ogrom czasu i wszystko zostało dobrane idealnie. Otwartość w komunikacji oraz w działaniu to ogromy plus no i pomoc z załatwieniem formalności to dla zabieganego człowieka coś nie do przecenienia. Polecam!

nie dziwne

Mają ofertowanie dla nowych domów przecież, ale to nie chodzi o dach, musisz mieć przecież moc przyłączeniowa, znać swoje zużycie prądu, dużo lepiej jest przygotować dom pod instalację np zaplanować jakiś dodatkowy peszel żeby nie kuc w ścianie ale sama instalację to sam bym montował dopiero po paru miesiącach jak sobie pomieszkam i zobaczę jakie mam rachunki bo po co zakładać ze 10kw od razu będzie potrzebne?

Zofia

Polecam, po prostu warto

Alina

Jestem zarówno pracowniczką jak i klientką, znam wszystko od środka i mam ogląd na całą branże i nie bez powodu zdecydowałam się kupić tu instalację, chociaż dobrze wiem, że inni mają taniej. Pracuje w realizacji i wiem jak duże znaczenie ma dobry instalator a później opieką posprzedazowa, lada moment na rynku zostaną 3 może 4 firmy fotowoltaiczne, jak nie chcesz zostać na lodzie to doradziłabym żeby brać od największych, jeśli nie Columbus to zostaje 1 może 2 inne firmy dzisiaj jakie warto wziąć pod uwagę, ale jakościowo instalację columbusowe wiem, że są po prostu najlepsze, wiele montaży nie dochodzi do skutku tylko dlatego, że klienci mają swój pomysł na instalację a tutaj nie ma zgody na takie fuszerki i sprzedaż spada, ale przynajmniej mamy pewność, że nie będzie problemów jak przyjdzie pierwsza wichura,ze panele wylądują w ogródku sąsiada.

hubert

Spotkałem się z działem HR Columbus w ICE na targach pracy. Rozmawiało się super - zainteresowali mnie pracą w Columbus i zostawiłem swoje CV. Pani Anna super opowiedziała mi o firmie, o zaletach pracy, o dostępnych stanowiskach. Dostałem nawet fajne itemki jako prezenty, w tym kredki, które dałem młodszej siostrze hehe. Kto wie, może coś z tego będzie i rozpocznę swoją karierę w tej firmie :)

Jerzy

Jestem klientem, dzisiaj pani na infolinii pomogła mi z ponownym skonfigurowaniem aplikacji po tym jak zmieniłem dostawce internetu, dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Sanderka

Columbus mnie nie zawiódł. Obsługa, montaż i produkt z wysokiej półki. Polecam każdemu, kto chce oszczędzać na prądzie :)

Jestem byłym pracownikiem Columbus. Zmieniłem branżę na bardziej związaną z moim wykształceniem, ale Columbus wspominam bardzo dobrze. To ile się tu nauczyłem to podejrzewam, że nigdzie bym się nie nauczył. Obskoczyłem 2 działy, byłem na 3 stanowiskach. Bardzo fajnie, że jest możliwość zmiany jeśli czujesz, że w czymś sprawdziłbyś się lepiej i ja z tego skorzystałem. Poza tym możliwości awansu bez konieczności robienia fikołków w powietrzu. Po prostu jak dobrze wykonujesz swoją robotę to doceniają to. No i nie mogę zapomnieć tego o czym wszyscy wspominają - świetna atmosfera! Takich ludzi ciężko spotkać w innych firmach, nie mam kompletnie pojęcia z czego to wynika, jakby wszyscy nadawali na podobnych falach. W obecnej pracy też jest ok, ale to nawet nie jest ułamek z relacji Columbusowych. W firmie poznałem ludzi, którzy mam nadzieje zostaną ze mną na długo :) Pozdro Columbusy!

Barbara Roztowska

Montaż fotowoltaiki odbył się szybciej i sprawniej, niż się spodziewałam. Monteży wykonali swoją pracę fachowo,zostawili po sobie porządek. Instalacja działa aktualnie już dwa lata bez ani jednej awarii, usterki czy poprawki. Niedawno był u mnie inspektor żeby wszystko sprawdzić po roku działania i okazuje się że wszytsko ok, a produkcja nawet przewyższa tą początkowo zakładaną. Jestem jak najbardziej na tak i polecam Columbus.

Z.

Po ponad roku kończę moją przygodę z Columbusem (dostałam ofertę z większym $$ w bardziej interesującej mnie branży), ale firmę i ludzi będę dobrze wspominać. Mieliśmy zgrany zespół, który robił fajne rzeczy, można było pogadać i się pośmiać, wypłata dochodziła zawsze na czas, a tempo było szybkie, przez co nie mogłam narzekać na nudę. Jak ktoś się zastanawia, czy aplikować to mogę polecić.

Grreg

Całość trwała może 2 tygodnie, umówienie spotkania, oferta, podpisanie umowy, szybki telefon zumowieniem montażu i wczoraj podpisałem protokół odbioru instalacji, wygląda cacy, jestem pewien, że równie dobrze będzie działać, wybrałem ofertę PRO. Polecam firmę Columbus

Greg
@Grreg

Dodaje 5 gwiazdek

Grzegorz Kantor

Polecam jako klient

Olek

Właśnie spłaciłem ostatnią ratę za moją instalacje od Columbusa i z perspektywy czasu mogę polecić. Rachunki po ponad 3 latach mam dalej niskie, wszystko działa a o panele się nie muszę martwić. Przetarłem je moze z kilka razy przez ten czas, ale to glównie jak sąsiad obok miał remont i jak nawiało piachu znad sahary czy skądśtam. Dużym plusem było to, że gość z columbusa poradził mi montaż paneli na garażu a nie na domu chociaż w moim rzędzie domów sąsiedzi którzy mają instalacje wszyscy montowali je na dachach. Okazało się, że dach domu mam na zachód i wschód a garaż na południe więc wychodzi dla mnie lepiej. No i rzeczywiście widzę rórznicę jak porównuję czasami wykresy z sąsiadem 2 domy dalej.

Arturro

Przeglądałem oferty kilku firm spotkania z przedstawicielami ,przegląd ofert. Zdecydowałem się na Columbus. Opieka po montażu paneli , doradztwo i pomoc z załatwieniem kredytu , można na nich liczyć. Polecam każdemu , znajomy skorzystał też chwali!

Zostaw merytoryczną opinię o Columbus Energy S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Columbus Energy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Columbus Energy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 398.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Columbus Energy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 315, z czego 259 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Columbus Energy S.A.?

Kandydaci do pracy w Columbus Energy S.A. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Columbus Energy S.A.