Opinie o ELFBUD

Aneta

Czyli w ELFBUD możecie się na spokojnie dużo nauczyć i zostać profesjonalnymi spawaczami. Po takim szkoleniu macie szansę na satysfakcjonujące wynagrodzenie. Nadal nie wiemy jednak czy podpisujecie lojalkę, żeby po szkoleniu nie uciec do konkurencji. Zrozumiałabym firmę, gdyby tak zrobiła. To jak jest?

Egg
@Aneta 05.12.2017 09:38

Nie podpisujesz lojalki bo za szkolenie normalnie płacisz, skąd ten pomysł?

Egg

Mogę polecić to miejsce do spawania głównie ze względu na instruktora, jego podejście i to, że jest na szkoleniu tylko 6 osób a nie 20. Instruktor ma czas na to, żeby każdemu poświęcić uwagę. Nie brak materiały, spawaliśmy bez ograniczeń i to też na plus, praktycznie samo spawanie non stop, więc można załapać sporo rzeczy.

Baca

Myślę, że jest to dobre miejsce do tego, żeby zacząć spawać bo potrafią przygotować do realiów panujących w robotach, byłem już na kilku próbkach i uważam, że nieźle mi idzie, wcześniej robiłem szkolenie w innym miejscu, ale tam to była jakaś porażka w porównaniu do tego co miałem w elfbudzie. Zakapowałem o co cho dokładnie już na samym początku bo mają fajnego instruktora i potrafi pokazać jak to powinno wyglądać, spędza dużo czasu z kursantami i myślę, że to dużo daje. Wiadomo, że trzeba się samemu przykładać no ale jak ktoś nie potrafi wytłumaczyć jak ma to wszystko wyglądać to choćbym nie wiem co, to się nie nauczę. Polecam to miejsce do nauki spawania

Kamil

Ja uważam, że jest spoko. Mam znajomego, który robi już w tym kupę lat i jak zobaczył czego mnie nauczyli na szkoleniu to aż się zdziwił, że tyle się da pojąć w 2 miesiące. Siedzę teraz w Gdańsku i mam 10 koła. Pozdr

Jacek

Ponawiam pytanie bo znajomy mówił mi ze za tiga pelnego z 15k chcą to duzo chyba, a nie mam czasu samemu jechać sie dowiedziec ktoś moze to potwierdzic

Jacek

Jaki jest ogólnie koszt szkoleń u nich np na tiga bo słyszałem że drogo

Stary wyjadacz

Widzę, że Welder nie miał do czynienia z Elfbudem i pisze brednie. Chłopie, spawacze to pracują na działalności, zlecenie to bierze ktoś kto nie ma mózgu jak Ty :-) Jeszcze o komunie coś piszesz, naprawdę co za porażka. 6000zł ? To chyba na start, za takie grosze ja np. w życiu bym nie spawał, a w elfbudzie spawacze zarabiają po min 10.000 zł na miesiąc (na działalności) Jednak wiem, że mają dobre oferty dla nowych spawaczy, sam tam dałem syna, więc jest OK.

Welder1

Dlaczego moje opinie sa nie publikowane???? Przecież są merytoryczne... widze że komuma siedzi i tu...

Welder

Szkolenie jak szkolenie, papier jest ale i tak to co umiesz a powinieneś to kropla w morzu bo najwięcej nauczysz się na robocie, jeśli będziesz chciał i się starał. Nikt nie rodzi się z talentem do spawania, chyba że ze zdolnościami manualnymi ale to nie wszystko bo wszystko można nadrobić wielkimi chęciami... nie podoba mi się że firma cheali się że zarobki u nich to 6 tys ba miesiąc... tak ale przy 250 godzinach i umowa zlecenie przy wiadomo jakuch składkach...

Ingcognito

Polecamm firme zdecydowanie,sam sie szkolilem i mialem pracowac dla nich ale pracuje w firmie w bliskich okolicach mi.zdecydowanie polecam

ParMan

Super firma i ośrodek. Polecam na maxa, super goście, wszystko tak jak powiedziane. Szkolenia na tip top, nawet nie mam sie do czego przyczepic. Prace mam takze spoko.

Niko

Bardzo dobry kontakt z elfbudem, pisałem do nich przez fb, odpisują w ciągu 5 min albo i szybciej. Szkolenie zrobiłem niedawno, wszystko OK. Lojalki się nie podpisuje ponieważ za szkolenie się płaci, fakt mają dofinansowania i płaci się dużo mniej niż w innych ośrodkach, ale coś trzeba wyłożyć. Szkolenia przeprowadzone zawodowo, nic dodać nic ująć. Pracę trzymałem w tydzień po egzaminie. Pracuje już 4 miesiące, nic złego nie można napisać, wypłata na czas, ubiór dają, teraz przechodzę na działalność bo większa kasa. Spoko firma.

Aneta

@AudiMAN czyli firma najpierw robi szkolenie, a potem zatrudnia pracownika? To fajna opcja zdobycia doświadczenia. A czy pracownik na szkoleniu podpisuje jakąś lojalkę wobec firmy? Firma ma dużo jeszcze innych ofert pracy: http://www.gowork.pl/praca/elfbud;pr Czy ktoś pracował w tej frmie jako monter i chce się wypowiedzieć?

AudiMAN

Dobrze szkolą i praca jest po szkoleniu, z tego co wiem to dosyć sporo spawaczy potrzebują. Warto robić u nich szkolenia, ja zrobiłem i pracuje już pół roku. Także polecam

Aneta

@Sultan widzę, że polecasz firmę ELFBUD. Cechy, które wymieniłeś są istotne przy poszukiwaniu pracy. A powiesz czy firma poszukuje teraz jakiś nowych pracowników? Nie ukrywam, że takie warunki zachęca nie jedną osobę tutaj.

dam

łączna cena kursu na tig141 1,2,3moduł czarna stal ile wynosi?

Sultan

Ogólnie jest dobrze, najlepiej mieć własną działalność wtedy można dostać dobrą stawkę. Jak narazie pracuje dość długo, więc pracę mają. Wypłata na czas, kierownicy spoko. Z urlopami większych problemów nie robią, warunki są takie jak są ustalane, więc to duży plus bo niektóre firmy to w kulki lecą. Także jako pracodawcę też mogę polecić.

Marcin

Mogę z czystym sumieniem polecić, korzystałem z usług dwóch innych ośrodków do elfbudu się umywają. Szkolenie przeprowadzone tak jak się należy, bez gadania o oszczędności na materiale gazie itd. w elfbudzie wszystko bez ograniczeń, swoja spawara, swoje stanowisko instruktor super gość. POLECAM

Baza

Szkolenie jak i sam instruktor do polecenia, wszystko dobrze pokazywane i tłumaczone, dużo spawania. Na temat pracy nie wypowiadam się bo u nich nie pracowałem. Ośrodek polecam

Robiłem kurs w elfbudzie. Instruktor dobrze tłumaczy i potrafi nauczyć chociaż ponoć chce odejść na emeryture. Po kursie dostaliśmy kilka ofert pracy. I tu trochę już gorzej ponieważ wysyłają ludzi przez firmę zewnętrzną żeby nie było skapy że po kursie jesteście. Na próbki zajeżdzacie z cv w którym rok doświadczenia po różnych elektrowniach macie. A jak je robicie to można sie domyślić że i tak nie wyjdą idealnie po 2 miesiącach kursu. Sam kurs oceniam pozytywnie ale roboty od nich juz nie bardzo. a Pan Konrad który jest za to wszystko odpowiedzialny obiecuje nie wiadomo co i tylko ciśnie ściemy także nie napalajcie sie na to co mówi za bardzo

Munin

Dobrze szkolą, pracę oferują. Polecam

Cała prawda o ELFBUD

Witam, po przeczytaniu wielu opinii na temat ELFBUD postanowiłem wreszcie napisać swoją, a uważam, że mogę napisać opinię dużo bardziej odzwierciedlającą rzeczywistość niż większość osób, ponieważ szkoliłem się w elfbudzie i także tam zacząłem pracę. Szkolenie zrobiłem na początku tego roku, czyli 2017, wybrałem chyba najlepsze szkolenie jakie mają, czyli pełnego tiga 141, dokładniej FM4+FM5. Sama rozmowa na temat szkolenia, przedstawienie jej, nawiązanie także do późniejszej pracy zasługuje na uznanie ponieważ Pan który przedstawia to wszystko jest bardzo słowny, to co mówi tak jest. Pracy nie gwarantują, piszę to od razu bo spotkałem się nawet na moim kursie, że niektórzy mają chyba problem z przyswajaniem informacji, jak Pan który przedstawia ofertę mówi 50/50 to jest 50/50, choć sam nie ukrywa, że lepiej opłaca im się oferować pracę bo mają z tego kasę, wiadomo ;-) Szkolenie przebywa bardzo dobrze, wszystko jest podzielone na etapy, jest teoria, głównie praktyka, wszystkie poziomy po kolei a później spawa się różne rurki, w różnych materiałach. Szkolenie jest 6h dziennie od pon. do piątku. Jak jest się w jakiś dzień nieobecnym oddają ten dzień w dodatkowych godzinach, więc tak naprawdę nigdy nie jest się stratnym nawet jak z własnej winy nas nie ma, naprawdę super sprawa. Instruktor wymiatacz, całe szkolenie przez niego prowadzone to naprawdę bajka, cały czas jest przy nas, jak nie przy jednym to przy drugim, odpowiada na wszystkie pytania, jak tylko zobaczy, że coś komuś nie idzie odrazu podchodzi i poprawia, jest 6 stanowisk, tłoku nie ma, gość ma czas dla wszystkich. Cały czas spawanie, rurki są pocięte, a pierwsza seria z każdego materiału także w pełni przygotowana, czyli wyszlifowana itd. Bardzo szybko skacze się na wyższy poziom, jak sam instruktor powiedział "u nas nie ma pie******ia" i z tym się zgadzam, bo spawanie blaszek to można sobie wiadomo gdzie wsadzić. Już w pierwszym tygodniu jedzie się rurki, później przeskakuje się na stal energetyczną, następnie nierdzewa i później kotłowa, super sprawa :-) Egzamin, wszystko pod rentgen i jedzie do laboratorium na świetlenia, mieliśmy dość pojętną grupę i było 100% zdawalności, ale mówią, że czasem jakaś poprawka wystąpi, ale żaden problem spawamy drugi raz i jest OK. Ogólnie uczą, tak, żeby mieć jakieś pojęcie i jednak żeby coś potrafić, dlatego dziwię się, że ktoś może mieć problem. Więc szkolenie godne polecenia. Praca, jeśli chodzi o pracę, powiem szczerze, że nie liczyłem na pracę w elfbudzie bo 50/50 to nie jest 100% :-) ale dostałem telefon dokładnie po 23 dniach od zakończenia szkolenia, że mają dla mnie ofertę pracy na przyuczenie, kasa nieduża, ale od razu otworzyłem działalność, na wejścu dostałem 3 dychy na godzinę !!! Wiem, że to mało, ale na start, nie powiecie mi, że to są psie pieniądze tym bardziej, że 200 godzin na miesiąc to robi się bez problemu. Narazie pracuje u nich, nie ma problemu z kasą, urlopami, nikt się do niczego nie czepia, robi się i się zarabia. Dostałem teraz ofertą z elfbudu, na nierdzewkę, zaczynam już za tydzień, ale nie za 30 a już za 40 zł za godzinę bo to nierdzewka, a to spawać lubię najlepiej a nie jakieś tam pierdzielenie na czarnych... Pracę u nich też polecam, a i bardzo ważne, nie trzeba u nich robić szkolenia żeby pracować, a mało tego jak ktoś nie ma kasy na szkolenia to proponują pracę na montera za jakieś 16-20zł na godzinę i można sobie kasę zarobić i później szkolenia zrobić na spawacza. Jak mi ktoś powie, że robią coś nie tak to chyba parsknę śmiechem. W pełni mogę polecić ośrodek jak i pracę w tej firmie.

Niko

Ciężko napisać coś negatywnego o ich ośrodku szkoleniowym, byłem, zadowolony jestem, spawać nauczyć, nauczyłem się. Teraz pracuję i generalnie zdobywam doświadczenie, ale bardzo dużo wskazówek i to dobrych wskazówek daje instruktor w elfbudzie, tłumaczy jak wygląda później praca, próbki itd. Także przygotowanie do późniejszej pracy jest, cieszę się że wybrałem ten ośrodek. Polecam

Eurus

Maja bardzo dobrego instruktora w tym ośrodku. Duża wiedza, dobrze tłumaczy i swój chłop. Mam dobre wspomnienia z nim związane.

Kasztan

Generalnie jestem zadowolony. Tak jak mówią tak jest. Dobre jest to,że zawsze możesz sobie odrobić godziny jak nie ma Cie w jakiś dzień. Instruktor spoko, widać że zna się na rzeczy i wie o czym mówi. Przygotowuje do pracy a nie gada o rzeczach, których później nigdy nie wykorzystasz. Bardzo dobry kontakt z właścicielem, zawsze można się ze wszystkim dogadać. Polecam

Olivier

Ośrodek bardzo dobry, każdy ma swoje stanowisko, spawanie jest cały czas, trochę tylko teorii, instruktor godny polecenia, oferty pracy mają co tu więcej pisać PoLeCaM

Nowy Elf Spawacz

Myślę, że trafiłem na najlepszy ośrodek jaki mogłem trafić. Samo przedstawianie szkoleń jakie posiadają mówią, że mamy do czynienie z nie byle kim. Całe szkolenia w którym uczestniczyłem zostało przeprowadzone dokładnie tak jak sobie tego życzyłem, nie uważam, że jestem już super spawaczem, ale myślę, że nauczyłem się sporo. Tym bardziej, że nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Tak oferty też dają, tylko że ja mieszkam akurat ponad 300km od nich, a nie było nic blisko także zateudniłem się w moich okolicach. Teraz pracuje przy spawaniu rurociągów, wszystko świetlone, ale to tylko dzięki instruktorowi z tego ośrodka. Pan instruktor jest bardzo dobrym nauczycielem, co jest bardzo ważne w nauce spawania. Ceny mają także bardzo dobre ze względu na dopłaty, byłem w tych innych pseudo ośrodkach co za to samo w niektórych przypadkach ceny różnią się nawet prawie dwukrotnie... jeszcze Ci powiedzą żeby robić wszystko oddzielnie. G***o prawda. Idziesz do elfów (elfbud) i sprawa jest stawiana jasno. Robisz szkolenie później proponują pracę. Naprawdę serdecznie polecam, a w szczególności młodym osobom które chcą zarabiać prawdziwą kasę.

Aneta

@Jedyny obiektywny. Dziwne hehekażdy z użytkowników ma prawo do własnej opinii. Mogą się one różnić w zależności od wielu czynników. Co wpływa na Twoją opinię? Cenne dla użytkowników forum będą bardziej rozbudowane merytoryczne opinie, które pozwolą innym na zdobycie informacji o firmie.

Jedyny obiektywny. Dziwne hehe
@Aneta 08.05.2017 11:42

Opinie pisane są przez jedną osobę... litości... moja opinia? Mogą ją dodać ale nie wiem czy zostanie opublikowana... otóż ceny które oferują nie są po żadnym upuście bo są tyle warte. Ośrodek dobry na zrobienie uprawnień i to wszystko. W miesiąc nikt nie nauczy się spawać a tak wmawia się osobą które są tam naganiane. Także jeśli ktoś chce papiery to polecam. Jeśli chodzi o pracę to zawsze znajdą jakiś pretekst żeby za coś odtrącić. Szkoda gadać.

Jedyny obiektywny. Dziwne hehe

Jestem zszokowany sztucznymi opiniami... przecież to grabierzcy...

MorningStar

Witam, także jestem usatysfakcjonowany z podjęcia szkolenia właśnie w tym ośrodku. Szkolenie zorganizowane było według konkretnego planu, podejście Pana instruktora bardzo profesjonalne. Nauka przychodzi łatwo kiedy ktoś wie jak uczyć. POLECAM

Aneta

@TotalWelder rozumiem, że jesteś zadowolony z poziomu szkoleń w ELFBUD. Dziękuję za tak obszerną wypowiedź. Obecnie firma również prowadzi rekrutacje na stanowisko spawacz. Oferty dostępne są na naszym portalu w zakładce oferty pracy: http://www.gowork.pl/praca/elfbud;pr Zamierzacie aplikować?

TotalWelder

Na wstępie chcę zaznaczyć, że szkolenie skończyłem pod koniec roku 2016, przed rozpoczęciem szkolenia w elfbudzie robiłem szkolenie przez urząd pracy, a następnie w jednym z ośrodków udt na śląsku. Generalnie troszkę mi czasu zajęło trafienie do elfbudu. Wracając do tematu, mam dość spore porównanie i mogę śmiało powiedzieć, że jest to extra miejsce dla ludzi którzy chcą nauczyć się spawać, dlaczego? Po pierwsze instruktor. Ten Pan jest niewyjęty po prostu wyjadacz totalny, to co on robi pełen szacun. Bardzo ważne, wie jak uczyć, wie jak wytłumaczyć, ma poczucie humoru dlatego też aż chce się iść na taki kurs. No nie do końca kurs bo tutaj jakoś potrafią nauczyć spawać, nie to co gdzie indziej. Inne osoby które zajmują sie szkoleniami, super, wszystko idzie dogadać, idą na rękę chyba jak tylko mogą ;-) Wszędzie czysto, zawsze sprzątaliśmy po spawaniu, przepisy bhp bardzo przestrzegane, no ale to jest też ważne. Bardzo dużo praktyki co powoduje że można się nauczyć. Szkolenie trwa 6 godzin dziennie więc nie jest to totalna męczarnia. Ja zrobiłem tam tiga tego pełnego, akurat po szkoleniu nie pracowałem w elfbudzie, ale innej firmie, zacząłem pracę teraz na Kozienicach, jak widać, daje radę na nierdzewce, a w necie ludzie bzdury piszą, że tak ciężko hahhaha... Chyba jacyś niepoważni, ja niby po szkoleniu, no ok spawałem 2 miechy w innej firmie, ale 2 miesiące to doświadczenie? no chyba nie. Więc jak daje radę na takich ruraj jak tam wymagają to coś potrafię, więc dlatego też właśnie piszę opinię. Polecam Elfbud jako ośrodek, jako firmę i jako wszystko. Koniec :-)

Młody spawacz

Szkolenie odbyło się tak jak było przedstawiane. Mogę polecić ten ośrodek.

Dudus

Nie Polecam

Abudhabi

Szkolenie OK, instruktor OK, co tu więcej pisać. POLECAM

Nowy spawacz

Nie mam zastrzeżeń co do szkolenia, wszystko przebiegało zgodnie z przedstawioną mi ofertą, jeśli chodzi o pracę to przeszedłem próbki za drugim razem. Od momentu zakończenia szkolenia do otrzymania pracy minęło 5 tygodni, uważam, że trochę dużo, ale prace już dostałem.

Nele

Dobre miejsce dla ludzi chcących nauczyć się spawać, miałem do wyboru kilka innych miejsc, ale wybrałem elfbud właśnie ze względu na opinie, mogę odrazu napisać, że wszystko się zgadza. Instruktor bardzo dobry, wszędzie porządek, nauka na wysokim poziomie, praktycznie sama praktyka a nie jakieś głupoty, instruktor cały czas był przy nas, cały czas obserwuje, można o wszystko pytać. Spawa się bez ograniczeń i to non stop. Zdecydowanie polecam

Doniu

Dobry ośrodek. Wart polecenia

Doniu

Dobry ośrodek. Wart polecenia

Marek

Witam mam pytanie odnośnie pracy w Szczecinie ktoś pracuje ? morze wypowiedzieć się na temat warunków pracy jakie warunki na chotelu , i czy warto się wybierac.

Ricky

Także polecam ten ośrodek szkolenia dla spawaczy. Bardzo dobry instruktor, wiedzą jak nauczać.

Em

@Cr 22.11.2016 17:14
Jest ok

Polecam

Hamlet

Jeśli chodzi o ośrodek jestem naprawdę zadowolony, szkolenie przebiega bardzo sprawnie, dokładnie tak jak było to przedstawiane, jeśli chodzi o pracę, na początku nie było może kolorowo, pewnie przez to, że nie mieliśmy wcześniej styczności ze spawaniem już w pracy ;-) Generalnie po kilku tygodniach wszystko już było dobrze. Najbardziej jestem zadowolony z tego, że jak mówili, że na pracę musimy poczekać 3 tyg. to po dokładnie 3 tyg, odrazu tą pracę zacząłem. Wielki plus za takie podejście. Polecam szkolenie i pracę w tej firmie.

Nikon

Ośrodek całkiem wporzo... dla osób które zaczynają spawać to chyba jedna z najlepszych propozycji. Dobre ceny, dobry instruktor, wszędzie porządek i co ważne bardzo dużo praktyki. Polecam

mruk

@gac a co to są w zasadzie za testy? Domyślam się, że z umiejętności ale dokładnie co tam trzeba na nich zrobić?

Wiesiek

Wszystko super

Jason

Na wiosnę zrobiłem tam kurs na nierdzewkę i wrażenia mam raczej pozytywne. Początkowo, jako zupełnemu świeżakowi w spawaniu, trochę ciężko było się wdrożyć, ale koniec końców dałem radę dzięki instruktorowi, który potrafi pomóc kiedy trzeba. Ostatnio dostałem od nich telefon z ofertą pracy w Kozienicach, całkiem niezłe warunki proponowali, ale już znalazłem robotę w mojej miejscowości. Podsumowując - solidna firma.

Nygus

Zrobiłem szkolenie, zadowolony jestem, do zarzucenia nie mam nic. Pracę dają po szkoleniu, extra dla wszystkich co zaczynają spawać. Polecam

Zostaw opinię o ELFBUD - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ELFBUD