Dąbrowscy Sp. z o.o.

Opinie o Dąbrowscy Sp. z o.o.

Aktualność
Dzień dobry! Dziękujemy za liczne opinie. Widząc duże zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy odnotować naszą obecność w serwisie GoWork.pl.
Jesteśmy otwarci na Państwa opinie. Cieszymy się, że spływają do nas pozytywne słowa, bo każdego dnia dbamy o satysfakcję ze współpracy zarówno wewnątrz organizacji, jak i wśród naszych kontrahentów. Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę. Każda Wasza opinia jest dla nas cenną wskazówką.
Proszę jednak pamiętać, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię, propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora.
Wierzymy, że dzięki rzetelnej komunikacji uda nam się zadbać o to, aby nasza współpraca była satysfakcjonująca i procentowała rozwojem firmy.
Zachęcamy do śledzenia treści zamieszczanych w GoWork.pl! Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania. Gdyby pojawiły się tematy, których nie chcą Państwo poruszać na forum, to prosimy o opisanie ich i przesłanie na adres: biuro(at)dabrowscy.pl.
Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Małgorzata Dąbrowska-Leśniewska

Pracownik firmy - Członek Zarządu

21.12.2023 02:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Dąbrowscy sp. z o.o. to autoryzowany salon i serwis marek: Renault, Nissan, Dacia i Isuzu Trucks. W ramach naszej działalności posprzedażnej oferujemy także usługi ubezpieczeniowe. Posiadamy nowoczesne centrum napraw powypadkowych i Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów dla wszystkich marek. Nasze kompleksowe usługi motoryzacyjne świadczymy w dwóch punktach na mapie Śląska — w Zabrzu i w Bytomiu. Na rynku istniejemy nieprzerwanie od 1990 roku.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Naszą działalność rozpoczęliśmy jako sklep oferujący części samochodowe. Dzięki dużym ambicjom, inwestowaniu w rozwój oraz zdobywaniu cennego doświadczenia, w 1993 roku w Zabrzu uruchomiliśmy nasz autoryzowany salon i serwis marki Renault. W lutym 2005 roku otworzyliśmy pierwszy salon Dacii, a już dwa lata później wzbogaciliśmy ofertę o markę Nissan. Pod koniec 2017 roku w naszych punktach dealerskich pojawiła się nowa marka samochodów dostawczych — Isuzu Trucks.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Rynek motoryzacyjny jest bardzo konkurencyjny, dlatego, aby się wyróżnić, dbamy o najlepsze relacje z naszymi klientami i stawiamy sobie za cel oferowanie im produktów najwyższej jakości, które w pełni zaspokajają ich aktualne potrzeby. W naszej firmie przykładamy też dużą uwagę do warunków pracy naszego zespołu, dzięki czemu możemy stworzyć przyjazną atmosferę.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Firma Dąbrowscy składa się z dwóch filii mieszczących się w Zabrzu i w Bytomiu. Każdy nasz oddział posiada dział: sprzedaży samochodów nowych, sprzedaży samochodów używanych, finansowania i ubezpieczeń, obsługi klienta serwisu, obsługi klienta napraw powypadkowych, warsztatu mechanicznego, blacharskiego oraz lakierniczego. Dysponujemy także Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Rekrutacja jest możliwie najprostsza, aby zaoszczędzić kandydatom czas i aby nie powodować u nich niepotrzebnego stresu. Po przesłaniu CV kontaktujemy się z wybranymi osobami celem umówienia rozmowy rekrutacyjnej u bezpośredniego przełożonego.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Wdrożenie wygląda różnie, w zależności od stanowiska. Nowi pracownicy zawsze pozostają pod skrzydłami bezpośredniego przełożonego oraz osób z zespołu, które służą pomocą i odpowiadają na wszelkie nurtujące pytania.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Staramy się stale motywować nasz zespół podczas regularnych, codziennych spotkań dotyczących wyników. Pracownicy mają możliwość udziału w profesjonalnych szkoleniach marek, które często odbywają się w ciekawych miejscach. W naszym salonie dajemy szeroki dostęp do najnowszych technologii motoryzacyjnych. Z rozmów z pracownikami wynika, że jest to bardzo ciekawy aspekt pracy w salonie samochodowym, bo technologia stale się zmienia i unowocześnia.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Do naszego zespołu szukamy najlepszych specjalistów, bo wiemy, że nasza firma pozwala wykorzystać ambicje i potencjał pracowników. Dajemy również możliwość rozwoju poprzez profesjonalne szkolenia. Nasz dział mechaniczny i blacharsko-lakierniczy stale się rozwija, więc serdecznie zapraszamy do aplikowania na te stanowiska. Bieżące informacje na temat rekrutacji są dostępne w zakładce "Rekrutacja".

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Małgorzata Dąbrowska-Leśniewskaikona wywiad

Chcemy zwiększyć wolumen sprzedaży samochodów, aby stać się jeszcze większą grupą dealerską na mapie Śląska. Do tego niezbędny jest nam zgrany zespół profesjonalistów i pasjonatów motoryzacji, którzy swoją ambicją zasilą naszą ekipę.

klient

kolejny raz zakupiłem samochód nowy w salonie .Profesjonalne podejście do klienta ,porada w doborze samochodu sprzedający pan Krzysztof z Bytomia jest godny polecenia .odpowiednia osoba handlowca polecam Robert

@klient

Szanowny Panie Robercie, serdecznie dziękujemy za najlepszą ocenę. W każdej kwestii związanej z Pana samochodem pozostajemy do dyspozycji. Z poważaniem, Renault Bytom - Dąbrowscy

Philo

Jestem byłym pracownikiem (blisko 7 lat pracy). Polecam- bezpośredni przełożony genialny (ponoć już tam nie pracuje), załoga zgrana (przynajmniej w salonie Renault), zarobki adekwatne do wykonanego planu, przy czym plan nie jest mocno wygórowany. Przejrzyste zasady płacy i pracy, wszystko na pasku, nie jak w większości salonów "pod stołem". Praca z systemem CRM ułatwia sporo. Wysoki standard obsługi, zebrania co tydzień w celu omówienia ewentualnych problemów. Polecam i miło wspominam!

Adrian
@Philo

Siedem lat pracy to długi staż. Fajnie że tak wszystko na plus według ciebie. Chciałem jeszcze dopytać jeśli chodzi o wykonanie planu. Była za to premia dla zespołu? Czy bardziej indywidualnie można było się o to ubiegać?

Lolka

Czy możliwe, że w najbliższym czasie będą jeszcze prowadzone nabory dla magazyniera / sprzedawcy części zamiennych? Zdaje sobie sprawę z tego, że oferta ma już parę miesięcy ale tak się składa, że po przeczytaniu treści wiem, że mój partner by się do tego nawet nadał, nie wiem tylko czy by musiał czekać aż stanowisko się zwolni? Można awansować? chyba, że dział będzie rozwijany?

@Lolka

Dzień dobry Pani, na tę chwilę rekrutacja na stanowisko sprzedawcy części zamiennych została zakończona. Oczywiście, jest możliwość awansu. Na naszej stronie https://dabrowscy.renault.pl/o-nas/oferty-pracy/ publikujemy aktualne oferty pracy. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Danuta Nowy wpis

Głównie dział handlowy ze sprzedażą jest powiązany tak jak zostało to napisane jakiś czas temu czy jednak wszystkie równo się integrują? Chyba nie widziałam opinii dotyczącej samych integracji czy to pomiędzy działami czy nawet pracownikami. są organizowane? Przez Pracodawcę czy jednak osoby zatrudnione?

@Danuta

Dzień dobry Pani Danuto! Integracje się zdarzają, mamy też za sobą kilka wyjazdów integracyjnych zorganizowanych przez firmę. W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji! Pozdrawiamy, Grupa Dąbrowscy

klient

@klient

Asia

Orientujecie się może ile średnio kandydatów zgłasza się na handlowca? I czy trudno jest się dostać? teraz niedawno napisano, że poszukiwani są najlepsi wiec teraz tym bardziej ciekawi mnie to w jaki sposób proces rekrutacyjny przebiega oraz jak sama rozmowa jest prowadzona. czy był ktoś teraz niedawno i opowiedziałby o swojej?

@Asia

Dzień dobry Pani Joanno, dziękujemy za zainteresowanie procesem rekrutacji. Rekrutacja jest możliwie najprostsza, aby zaoszczędzić kandydatom czas i aby nie powodować niepotrzebnego stresu. Po przesłaniu CV kontaktujemy się celem umówienia rozmowy rekrutacyjnej u bezpośredniego przełożonego. W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy: biuro(at)dabrowscy.pl. Pozdrowienia, Grupa Dąbrowscy

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Dąbrowscy Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Sprzedawca samochodów nowych - Salon RENAULT?
Dorota

O co chodzi z tym, że sprzedawca decyduje o strategi marketingowej? Cięzko mi powiązać te dwa tematy.. wymagają takiej wiedzy przy rekrutacji?

@Dorota

Dzień dobry Pani Doroto, dziękujemy za zapytanie. Dział marketingu jest silnie powiązany ze sprzedażą i zależy nam na aktywnej współpracy tychże działów. Chcemy, by Handlowcy mieli możliwość decydowania o niektórych działaniach, a dział marketingu jest otwarty na wszelkie sugestie dotyczące akcji specjalnych - to wszystko. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Beti

Weszłam w te dostępne oferty, które teraz niedawno sugerowano by odwiedzić na takim portalu. Czy są tu może aktualni specjaliści od sprzedaży samochodów nowych? Nie ukrywam, że widełki placowe mnie interesują, podane są na poziomie liczonym od 5 do 16 tys brutto. Jak oceniacie osiągalność tego najwyższego progu? Liczy się głównie praca własna czy jednak firma również w tym wspomaga?

@Beti

Dzień dobry. System wynagrodzeń jest informacją wewnętrzną firmy i uzyska Pani wszystkie informacje podczas rozmowy rekrutacyjnej. Możemy jednak zapewnić, że dla Pracowników na stanowisku Sprzedawcy Samochodów zapewniamy odpowiednią pomoc, aby Państwa wyniki były jak najlepsze. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Czy założone są już plany sprzedaży na kolejne miesiące? Ciekawi mnie ocena ich wykonalności według aktualnych specjalistów ds. sprzedaży. oferta o której pisano w innych opiniach jest jeszcze dostępna i zastanawia mnie przyczyna. czy potrzeba więcej osób? Co jaki okres czasu normy wzrastają?

Dzień dobry, oferty pracy są aktualne. Firma Dąbrowscy sp. z o.o. widzi perspektywę rozwoju i zwiększenia wolumenu sprzedaży samochodów, dlatego też poszukujemy najlepszych Handlowców. Zapraszamy do aplikowania. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Ryszard U

Witam . Porażka W moim Renault Kangoo elektro z 2012r akumulator stracił swoją moc . Rozmawialem przez telefon z Panem Wieslawem i zapewniano mnie ze bateria zostanie rozebrana i poddana regeneracji ( wymiana uszkodzonych ogniw ) po wizycie podłączyli komp. I stwierdzili SOH na poziomie 75% . Na tym zakończyli dalsza chęć naprawy w zamian zaproponowali wymianę bateri na nową za 140 tyś złotych.

@Ryszard U

Dzień dobry Panie Ryszardzie. Dziękujemy za czas poświęcony na napisanie opinii. Pragnę na wstępie powiedzieć, że Gowork nie służy on do wyrażania opinii o usługach serwisowych. Jednak nie chcemy zostawiać Pana z problemem i zależy nam na Pana zadowoleniu. Prosimy o kontakt mailowy celem wyjaśnienia niniejszej sytuacji. Pozostawiam bezpośredni adres do korespondencji: biuro(małpa)dabrowscy.pl. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Aktualność
Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
anonimowY

Byłem zapytać się o wymianę lusterka w reno megane to ten co mnie obsługiwał powiedział że za 3 tygodnie bo nie mają. Więc pojechałem i zamówiłem zamiennik w sklepie 1:1za 300 PLN na drugi dzień już miałem wymienione. Dla mnie kontakt z klientem porażka serwis wymiana to koszt 1500 PLN.

@anonimowY

Szanowny Panie, dostępność niektórych części do samochodów jest ograniczona, a długie terminy dostaw nie są od nas zależne. Mimo że nie zdołaliśmy Panu pomóc podczas ostatniej wizyty, zapraszamy ponownie do naszych serwisów. Chętnie podejmiemy wyzwanie, by Pana opinia na temat naszego serwisu się zmieniła na pięciogwiazdkową. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Te oferty na stronie są aktualne? widzę, że zostały dodane pierwszego września a przynajmniej na to daty wskazują, stad moje wątpliwości. Od roku nie ma opinii, a widzę, że ktoś podkreślał, że wcześniejsze są szczerze… mimo wszystko jak teraz robi się jako blacharz? Mam doświadczenie i może bym spróbował. Ile teraz zarobię i jacy są ludzie na dziale?

Dąbrowscy sp. z o.o.

Dzień dobry, aktualne oferty pracy publikujemy na pracuj.pl oraz na OLX. Ponadto, zamieszczamy ogłoszenia rekrutacyjne na naszej stronie internetowej: https://dabrowscy.renault.pl/o-nas/oferty-pracy/. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Czy często Dąbrowscy Sp. z o.o. poszukuje kogoś na stanowisko Diagnosta? Ile osób tam pracuje?

Dąbrowscy sp. z o.o.

Dzień dobry Panu, aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Diagnosty Stacji Kontroli Pojazdów. Aktualne ogłoszenia o pracę są opublikowane na pracuj.pl oraz na OLX. Ponadto, na naszej stronie internetowej https://dabrowscy.renault.pl/o-nas/oferty-pracy/ są opublikowane bieżące oferty rekrutacyjne. Zapraszamy do kontaktu. Z poważaniem, Grupa Dąbrowscy

Philo

Sławomir
@Philo

Brzmi to bardzo dobrze. Na co zwracają uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Co jest najważniejsze, aby dostać tam pracę?

Adrian

Na szczęście, były pracownik

Praca w tym miejscu nie należy do najlepszych, do dobrych również nie. Bardzo długo w tej firmie panowała zasada, że soboty chodzi się za darmo (bez ekwiwalentu lub dnia wolnego) w pewnym momencie to się zmieniło i mogliśmy odebrać dzień wolny ale w dni, które wyznaczyło szefostwo czyli od wtorku do czwartku. Za święta nie próbuj pytać o dzień wolnego, tam coś takiego nie istnieje. Jeżeli chodzi o dodatki na to nie ma co liczyć, na święta jest uścisk dłoni prezesa i życzenia - to wszystko (na prezenty mogą liczyć tylko liczni goście Pana Prezesa). Pracując w tej firmie, trzeba też pamiętać że nie ważne jest to jakie ma się stanowisko, zawsze pracuje się tylko 4 godziny przy komputerze (oczywiście to tylko na papierze, żeby komuś do głowy nie przyszło upominać się o dodatek do okularów). BHP i wygoda pracownika - fotele mają wyglądać, a że na tym cierpi załoga, bo są niewygodne? A kogo to obchodzi? Ciepły obiad w pracy? Tak, do momentu aż komuś znów nie przypomni się, że po obiadach (dosłowny cytat) "śmierdzi" i znów zabroni. Poza tym, nie ma gdzie go odgrzać. Na sam koniec dodam, że zakład zatrzymał się w latach 90 i to jeden z tych, gdzie na Twoje miejsce znajdzie się 10 innych (o ile się znajdą i zostaną na dłużej).

Wanda
@Na szczęście, były pracownik

w jakim sensie zatrzymał się w latach 90? Tak przestarzały sprzęt jest? To by było dziwne bo z tego co wiem firmy motoryzacyjne, które chcą być autoryzowanymi dealerami muszą spełniać jakieś tam standardy..

@Wanda

Pod względem traktowania pracowników to są lata 90, soboty były za darmo, bez wyboru dnia wolnego od wielu lat, później dopiero była zgoda na wybór dnia wolnego ale w określone dni tygodnia, wolne za święta? Nie można się nawet o to upomnieć. Sprzęt pozostawia wiele do życzenia, na przykład telefony służbowe to porażka, są stare i muszą być cały czas podłączone do ładowania. O tym co się dzieje w tym zakładzie można by napisać książkę.. A i apropo standardów to pracownicy mają tak "wygodne" miejsca pracy, że nie ma tak osoby, która nie narzekałaby na ból pleców itp..

Jakoś dziwnie brzmi Twój opis w zestawieniu z salonem dealera. Czemu nazywasz go "zakładem"? I czy sprzedawcy naprawdę wiele godzin siedzą przed komputerem? Chyba co jakiś czas trzeba wstać i pokazać klientowi auto...

Joanna
@Anna

Myślę, że ktoś pisząc zakład mógł mieć na myśli "zakład pracy" nie widzę w tym nic złego. Odnosząc się do Pani komentarza, rozumiem, że skoro pracownik raz na jakiś czas może łaskawie wstać, to w sumie mógłby i na taborecie siedzieć co to za różnica..

obecny pracownik...
@Na szczęście, były pracownik

Nie wiem w którym oddziale pracowałeś/aś ale np. Bytom jest dość świeżym oddziałem i ciągle się rozwija pod wieloma aspektami. Jeżeli mam jakiś problem ze stanowiskiem pracy to informuję o tym przełożonego. Jakimś cudem moje zgłoszone problemy nie zostają bez odzewu i jak dotąd większość spraw została pozytywnie załatwiona. Gdyby było tak źle jak piszesz to większość pracowników dawno by się pożegnała z pracodawcą. Najwidoczniej rozstanie musiało mieć jakieś głębsze podłoże i stąd negatywny opis.

nieważny
@obecny pracownik...

Jeśli tak, to pierwszy najlepszy przykład, skoro jest tak sielankowo, czemu tyle lat pracownicy robili w soboty za darmo, bez możliwości wybrania ich? A i dlaczego nie można było wybierać za święta? Według mnie jest to łamanie prawa pracowników, wręcz naciąganie ich ale cóż niech będzie, że jest sielanka.

Bzyku
@nieważny

Zawsze można zgłosić to do odpowiedniej instytucji a nie żale na necie wyrzucać, widać że boli cię fakt że już tu nie pracujesz. Inni z tym problemu i dalej pracują. Coś tu się nie zgadza.

Jsjdb

Kupiłam Renault Kadjar w salonie w Zabrzu. Polecam całą obsługę Sprzedawcy udzielili fachoweych informacji. Leasing załatwiony szybko i sprawnie. Odbiór samochodu to sama przyjemność - sprawnie, informacje udzielone przez sprzedawcę rzeczowe i przydatne. Generalnie polecam zakup samochodu w tym salonie. Polecam również salon Nissan - ponieważ tam byliśmy na początku . Sprzedawcy są w pełni profesjonalni. I co dla nas ważne - brak nachalności z ich strony. Oceniamy te salony na 5 :)

Polecam!

Gabriela

Dawno nie aktywizowaliście się na tym forum. W związku z tym dobrze by było, gdybyście zdecydowali się na aktualizację informacji dotyczących firmy Dąbrowscy. Jak w tym momencie przedstawia się sytuacja w tej firmie? Jeżeli doszło do jakichś ważnych zmian, istotnych z perspektywy osób tam zatrudnionych, to proszę o zamieszczenie ich w tym miejscu. Będą ważne dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad współpracą z tym pracodawcą.

atr

Jestem byłym pracownikiem firmy Dąbrowscy na stanowisku sprzedawcy samochodów nowych (Blisko 8 lat pracy). Byłam bardzo zadowolona ze współpracy. Zarobki adekwatne do włożonej pracy. Bardzo dobre warunki wynagrodzeń sprzedawców. Generalnie polecam

Henryk Gruszka
@atr

Generalnie to ja bym Panią tak długo nie zatrudniał. A bynajmniej na takim stanowisku. Gdzie znajomość języka polskiego jest rzeczą podstawową. Po za tym, zarobek sprzedawcy nowych pojazdów u dystrybutorów samochodów jest w dużej mierze uzależniony od stanowiska producenta. To on w głównej mierze decyduje o strategii marketingowej swoich produktów. I nie ma Pani czego wychwalać tej zabrzańskiej firmy bo sądzę, że gdyby mogli o tym decydować to nie byłoby w Pani komentarzu tak "generalnego polecenia".

admin

Wypowiedz się na naszym forum ile zarabiałeś w firmie Dąbrowscy Sp. z o.o.. Wiele osób czeka na Twój komentarz.

Zostaw merytoryczną opinię o Dąbrowscy Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Dąbrowscy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dąbrowscy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dąbrowscy Sp. z o.o.?

Dąbrowscy Sp. z o.o.