Opinie o NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa w Warszawa

Analityk

Pracuję w NASK od roku, organizacyjnie wypada tak jak inne firmy tego rozmiaru, w których pracowałem. Cieszę się, że kierownicy kładą duży nacisk na doszkolanie pracowników. Organizacyjnie instytucja jest troszeczkę uciążliwa ale nie odbiega od normy, wyznaczonej przez firmy podobnych rozmiarów w których pracowałem. System wynagradzania jest przejrzysty i uczciwy, work life balance jest szanowany przez przełożonych. Uważam, że warto spróbować :)

ABC

Cześć Czy wiecie coś może na temat nagród za 3ci kwartał? Zgodnie z rozporządzeniem (czy regulaminem, już nie pamietam) powinny być do 31.10. Nie dostałem nic na razie

nie dajcie się wrobić

Przestrzegam i radzę trzymać się z daleka. Obiecana umowa, a po miesiącu okazuje się, że jednak nie. Zwolnicie się od pracodawcy, odrzucicie inne oferty, a finalnie zostajecie na lodzie. Wynagrodzenie dużo niższe niż stawka rynkowa, standardy dużo gorsze niż w innych firmach IT. Uciekać.

Szczery123
@nie dajcie się wrobić

zgadzam się w 100% spotkała mnie podobna sytuacja. Do tego nierówne wynagrodzenia dla członków zespołu, brak szacunku do czasu przyszłego pracownika, kadra zrządzająca na projektach to żart.

gadacz

Hello, widzę że moja opinia aż tak od innych róźnić się nie będzie. Ot była rozmowa na której to Ci co prezentują firmę okazali się spóźnieni (no bo po co być na czas..., PKP też wiecznie się spóźnia...). Miałem też wrażenie, że team ekspercki / managerski albo jest mega ignorancki / arogancki w rzeczywistości (no to ja dziękuję za takich przełożonych), albo na tej rozmowie to jest za karę, albo żeby tylko by udawać, że rekrutacja jest, ale już swoim stanowisko obsadzone (w końcu skrót PIB zobowiązuje..). Tak czy inaczej, od dziś skrót PIB odczytuję dzięki temu spotkaniu jako Polski Instytut (usunięte przez administratora) (ciekawe czy admin to wytnie). Taki chaos (i prostackie podejście) zastałem. Tylko mnie jedno dziwi - jak tym pseudo managerom i eskpertom nie wstyd... Robią z siebie zwykłych idiotów i taki branding widzę idzie dalej. Z 2 strony dobrze jest przekonać się (w miarę "bezkosztowo"), jakich NASK czy jak ich tam ma pracowników. Oczywiście nie wszystkich, ale tych "kierujących..". Wiadomo, każdy inaczej patrzy na firmę- zależy to od punktu siedzenia. Jednak dla mnie było to typowe- pierwszy raz, ostatni raz. Frajerów niech szukają gdzie indziej...

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
Gtfo

Byłem na rozmowie. Uciekłem stamtąd aż się kurzyło. Jeden chłop mówił tak szybko, że gubił się z terminologią, a kiedy zwróciłem uwagę, że nie ma racji, wielce się oburzył. Drugi chłop seplenił i ironicznie podniósł swoje krzaczaste brwi na zasugerowaną kwotę wynagrodzenia poniżej 8k netto dla stanowiska w IT, po twarzy było widać, że to inżynier-miernota życiowa bojąca się zaryzykować w życiu i siedząca tam o kilkunastu lat, prawdopodobnie poniżana przez typowo polski zarząd tej instytucji :). Co za strata czasu... Nigdy więcej. Podsumowując: jeżeli chcesz pracować z nudnymi inżynierami zaczesującymi łysinę garstką włosów pozostałej na boku głowy oraz wkładających skarpety do sandałów, to NASK jest dla Ciebie!!!

aaa
@Gtfo

ZGADZAM SIE!!! na rozmowie online dyrektor stwierdził że czytał moje CV jednak nie pamieta :) ale z rozmowy wynikało że nic a nic. Kasa i warunki kiepskie zaproponowane. okres probny 6 miesiecy, kase obcieli 30% na starcie bo cytuje pomimo ponadprzecietnej wiedzy i umiejetnosci są obszary do doskonalenia :) Google sie mną interesuje wiec poczekamy ale ogolnie to rozmowa i pozytywne odczucia co do rozmowy. kwestia jedna - dodatkowe swiadczenia typu luxmed, multisport itd. to dziś nie są niczym dziwnym - wszystkie firmy to mają które chcą dobrego kandydata do pracy.... a tak naprawde powinnismy zarabiac tyle by moc opłacic sobie lekarzy, zajecia sportowe kino. no i premie do 10% wynagrodzenia kwartalnego - DO 10% dzis jest jutro nie ma liczy się podstawa wynagrodzenia a nie gruszki na wierzbie.

były kandydat.
@Gtfo

Wygrałem rekrutacje, dali propozycje ktora jest tak mizerna w porownaniu z innymi na rynku ze az zal bli, prosiłem na rozmowie 3 etapie o czas na podjcie decyzji do poniedzialku z prosba cz praca calkiem zdalna, hybrydowa czy na miejscu i w odpowiedzi uzyskałem informacje - dziekujemy nie bierzemy ::):):):)

@aaa

Te "gruszki na wierzbie" jak to ująłeś są wypłacane co kwartał co do złotówki, zgodnie z umową. Dostajesz też gruszę i premię roczną od zysku (a incydentalnie nawet premie uznaniowe - wtedy, gdy pracujesz ponadprzeciętnie), masz także dofinansowanie do okularów, premie świąteczną i dodatki (prezenty) dla dzieci. Te 30% z palcem w nosie byś uzbierał. Dodam tylko, że specjaliści wysokiej klasy nie błąkają się po rekrutacjach (trochę tak jak ze specjalistami w budowlance), nie czekają za długo na decyzję, oni mają robotę z dnia na dzień i za taką stawkę, jakiej oczekują (nawet wyższą), więc jak zwykle prawda leży gdzieś pośrodku, ale powodzenia z Google :)

Nikt

Jak już wcześniej napisałem, ten wpis idealnie pokazuje atmosferę w zespołach i podejście kierownictwa do pracowników. Zastraszanie, obrażanie, manipulowanie. Co do sprawy nagród uznaniowych, wybacz ale takie premie mają to do siebie, że najczęściej otrzymują je swoi, niekoniecznie osoby które najwięcej pracują. W zdrowych firmach wszystko jest ujęte w normalnej stawce miesięcznej

@Nikt

Co do premii, jeżeli tylko się przepracowało większą część kwartału, to z tego co wiem wszyscy dostają premię - chociaż jak ktoś się spotkał z inna sytuacja to może mnie poprawić (procent zależny od kategorii zaszeregowania) minimum 10%. Nie zależy to ani od znajomosci, ani praktycznie od jakości pracy. No chyba jak się zrobi coś naprawdę głupiego co o tak grozi często zwolnieniem dyscyplinarnym np. będzie się regularnie spóźniać lub upije w miejscu pracy. Za szczególne osiągnięcia można po prostu dostać większa premie niż wynikająca z kategorii zaszeregowania.

Gen Z

NASK kultywuje wieloletnią tradycję polskich urzędów. Nikt nic nie wie, każdy mówi co innego, petent powinien bić pokłony i cieszyć się, że w ogóle ktoś zwraca na niego uwagę, a żeby cokolwiek załatwić trzeba przynieść stertę dokumentów, choć nikt rzecz jasna nie raczy powiedzieć ci jakie dokładnie powinny być to dokumenty, jeśli natomiast jakiegoś zabraknie, to odeślą Cię z kwitkiem i jeszcze zwyzywają za niekompetencję i zawracanie im głowy. Jakby tego było mało, ludzie do projektów przydzielani są chyba na chybił trafił (albo losowani spośród rodzin prezesów) bo zdają się nie mieć pojęcia co robią i z czym to się je, a niekompetencję starają się ukryć za maską typowej, urzędniczej pogardy. A przynajmniej tak to wygląda w projekcie "Kariera Jutra" finansowanym przez Unię Europejską. Można się tylko domyślać, jakie braki kadrowe musi mieć zespół projektowy, skoro kroki milowe projektu potrafią opóźnić się nawet o 2-3 tygodnie. Z drugiej strony, może nie ma co się dziwić, skoro "Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa" nie potrafi zautomatyzować tak prostej czynności jak wysyłanie maili potwierdzających lub odrzucających kandydatów. Miałam okazję w swoim życiu brać udział w wielu projektach ale ten jest definitywnie najgorzej zorganizowany: nikt nic nie wie, kontaktu z organizatorami brak, po prostu czysty chaos. Największa szkoda, że najbardziej cierpią na tym uczestnicy, którym ten projekt miał ułatwić wejście na rynek pracy, a w ostatecznym rozrachunku, jedyne co przyniósł, to kilka miesięcy stresu, frustracji i niepewności. Tymczasem NASK zakończy projekt, napisze sobie pochlebny raporcik i hajs z Unii będzie się zgadzał.

Kwiat polskiej młodzieży
@Gen Z

Dokładnie zgadzam się z powyższą opinią. Przykre jest to, że w momencie, kiedy program Kariera Jutra (pod opieką NASK) miał być trampoliną dla osób stawiających pierwsze kroki w marketingu lub są ze społeczeństwa wykluczonego ze względu na miejscowość, utratę pracy z powodu COVID-19, a także wiele innych czynników: to instytucja zawodzi. Co poległo? * komunikacja pomiędzy organizacją a uczestnikami (brak odpowiedzi na maile, zbywanie, pogarda urzędnicza i ton "taroszczeniowamłodzież!!!!") * brak jasnych instrukcji (dopiero po upominaniu się uczestników - po kilku dniach wysłano instrukcje w jaki sposób NASK chce, aby dokumentacja została uzupełniona) * sprzeczne informacje podawane telefonicznie i mailowo (o ile ktoś się dobije) * brak kompetencji technologicznych: odpisywanie pojedynczo na ogólne maile dla wszystkich uczestników (dla ponad 400 osób - chyba, że to tak ma być, że 10 osób dostanie maila o 10:00, a 20 o 18:00, natomiast pozostali na drugi dzień a treść maila ta sama), nieumiejętność dodania opcji "załącz CV" dla aplikacji, brak filtracji miejscowości czy trybu pracy w ofertach pracy (dla 800 ofert) * nieznajomość procedur urzędniczych: ZUS czy UP pewnie nie mają żadnych procedur w wystawianiu dokumentów, zatem jeśli według wytycznych należy poczekać 5 dni roboczych - to nie, bo NASK chce w ciągu 1-2 dni. * liczne opóźnienia: staże miały się rozpocząć kolejno 01.09, potem 09.09, następnie 16.09, a zaraz 23.09 - wytłumaczenie? brak * nieznajomość podstawowych rozszerzeń dokumentów: najpierw mail, aby wysłać dokumenty w formie PDF, potem jednak nie bo DOC, ale zaraz PDF (pominę, że telefonicznie również inne informacje) * nieznajomość dokumentacji urzędniczej: najpierw mail o tym, że umowy czy zaświadczenia mogą być w wersji elektronicznej, a po otrzymaniu - Pani XYZ lub Pan ZYX nie potrafią sprawdzić podpisu kwalifikowanego, zatem no trzeba od nowa załatwiać dokumentacje w wersji papierowej. Można tak wymieniać i wymieniać. (usunięte przez administratora)

rekrutacja

Niestety nie polecam rekrutacji, jak i podejścia rekruterów do kandydatów w NASK. W maju przeprowadziłem spotkanie rekrutacyjne online w NASK, niestety od maja do końca lipca nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze strony NASK - wtedy z ciekawości wysłałem maila z zapytaniem o wynik rekrutacji ponieważ oferta pracy na stronie nadal widniała. Otrzymałem odpowiedź że proces rekrutacji jeszcze się nie zakończył, aktualnie mamy połowę września - ogłoszenie nadal na stronie widnieje niestety NASK nie był w stanie napisać maila o wyniku mojej rekrutacji - gdzie podczas rozmowy prosiłem o takiego maila wraz z feedbackiem.

Katarzyna
@rekrutacja

Ciekawe czy naprawdę aż tyle miesięcy trwa rekrutacja? Dziwne trochę, ze ogłoszenie nadal jest na stronie, może faktycznie jeszcze szukają. A sama rozmowa jak przebiegła? Było okej ze strony firmy?

Czy NASK-PIB zatrudnia osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności?

Czy urlop w NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa jest płatny 100%?

NASK-PIB

Dzień dobry, urlop w NASK-PIB udzielany jest zgodnie z Kodeksem Pracy.

S.A. Nie polecam. Brak informacji zwrotnej z przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej.

Sławomir
@Ewa

Jak długo czekałaś na odpowiedź? Może jeszcze dadzą znać niedługo? Czasem to wszystko się przedłuża niestety :(

Kamila
@Ewa

No dobra, ale czy firma zapewniała, że odpowiedź zwrotna będzie? Bo jak nie, no to może wcale go nie być.

Jagna
@Ewa

Czyli nic się nie zmieniło...

@Jagna

A to pracując tu tego nie wiedziałaś?xd Ale widzisz Ty dostałaś normalnie skoro tu jesteś. Opowiesz o swojej rozmowie?

@Marta

I kolejny przykład toksycznej atmosfery wewnątrz firmy :)

Robert
@Nikt

To że nie dają feedbacku nie oznacza od razu toksycznej atmosfery. Pracujesz tu że aż tak surowo oceniasz?

@Robert

@Robert Pracowałem ponad 2 lata (stanowisko związane z rozwojem oprogramowania). Nie odnosiłem się do sprawy feedbacku tylko do wpisu @Marty. Z mojego doświadczenia wynika że firma ma problem z mobbingiem oraz nepotyzmem. Osoby bez doświadczenia mogą zostać bardzo skrzywdzone przez panujące wewnątrz niektórych zespołów reguły

była
@Robert

Atmosfera niebyła za dobra

@Nikt

A co w moim wpisie było nie tak? Piszesz o problemach z mobbingiem tutaj, jednak to pojęcie dość rozległe, możesz troszkę doprecyzować?

Robert

Mam pytanie. Jaką podstawę można dostać na stanowisku inżynier ds. cyber bezpieczeństwa? Po szkole, ale bez doświadczenia. Może wie ktoś jakie są widełki. I czy jest szansa na b2b czy tylko umowa o pracę?

PRL

Również miałem nieprzyjemność pojawić się na rozmowie i zgadzam się z poniższymi komentarzami. Widać, że chłopy tam siedzą przez zasiedzenie i z braku lepszych perspektyw. Na rozmowę przyszło dwóch starszych panów koło 40-tki z ofensywnym nastawieniem. Mówiąc o oczekiwaniach finansowych podałem stawkę za jaką obecnie pracuję i obaj prawie pospadali z krzeseł. Wydaje mi się, że normalna stawka w IT mogła być dla nich niewyobrażalna. Widać było, że nie przeczytali mojego CV (no cóż, może podstawowy angielski, w jakim było napisane, okazał się zbyt dużą barierą) i dostawałem pytania kompletnie nie związane z moimi ówczesnymi obowiązkami (które były dokładnie opisane w CV). Nie spotkałem się jeszcze z tak drętwą atmosferą. Wyszedłem z rozmowy z nudzony jak po seansie Mody na sukces.

aaa
@PRL

@PRL

"starszych panów koło 40-stki" :) rozbroiłeś mnie. Czyli mówisz, że masz ze 22 lata i taaaakie doświadczenie zawodowe, że jak podałeś stawkę, to prawie pospadali z krzeseł :) No to zrobiłeś mi dzień! Dzięki

Nikt

Jak widać mobbing i mikroagresja dalej występuje w firmie :)

Jaka umowa obowiązuje w NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa podczas okresu próbnego?

Zespół Rekrutacji NASK

Na okres próbny, zgodnie z Koreksem Pracy, podpisujemy umowy o pracę.

noName

Nawet nie wiem kto mnie rekrutował ponieważ nikt nic o sobie nie powiedział. Rekrutacja była zdalna. Nie wiem po co mnie zapraszali. Mało konkretnie, mało sympatycznie, momentami nachalnie - szczególnie w kwestii wysokości wynagrodzenia. Traktowanie z góry.

w NASK SA trzeba być co jakiś czas gotowy do pracy 24/7 nawet jak nie ma tego oficjalnie w umowie o prace… nieoficjalnie nazywają to dyżurem telefonicznym ale czasem ten dyżur jest płatny a czasem nie zależy czy przełożony nie zapomni zgłosić tego do kadr (a takie wynagrodzenie nazywane jest nagroda specjalna). Jeśli trzeba pracować w weekend to można któregoś dnia wyjść wcześniej z pracy i nikt nie widzi problemu że polskie prawo trochę inaczej to widzi na umowie o prace. wstydliwy problem o którym nikt w firmie nie chce głośno mówić bo przecież jakoś to działa

kpina

w pierwszym mailu w ramach rekrutacji dostaję poddanie w wątpliwość moich kompetencji w tym samym mailu koleś dziękuje mi za rekrutację nie wiem jak gość może być tak (usunięte przez administratora) żeby tak pisać ale jeżeli front firmy tak wygląda, to aż strach myśleć co jest w środku

NASK PIB
@kpina

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się opinią na temat przebiegu procesu rekrutacyjnego w NASK. Przeanalizujemy informacje w trosce o zapewnienie najwyższych standardów procesu i jakości działania. Zachęcamy również do przesłania wszelkich uwag na adres nask@nask.pl. Z poważaniem, NASK PIB

xyz
@kpina

Totalny brak profesjonalizmu.

KaliWawa

Patrząc po komentarzach chyba sporo zależy od lokalizacji. Pracowałem zaraz po studiach w dziale zajmującym się rozwojem oprogramowania w Wawie. Duży plus to super atmosfera i zaangażowani i kompetentni ludzie. Kasa jak na start całkiem spoko. Sporo się zmienia na lepsze, niestety szkoda ze tak powoli. Powodzenia!

jny
@KaliWawa

Wszystko musi trwać i nie zawsze ma sens - to główne plusy ujemne :) poza tym w 100% się zgadzam.

mosin
@KaliWawa

możesz napisać, jakie pieniądze są na start? tak +/-

liveshare

Cześć, może ktoś napisać więcej o zarobkach na stanowisku DevOps (lub podobnych) w NASK Warszawa? Mowa o kwocie jaką można się starać na pierwszej 3 miesięcznej umowie próbnej

rekrut

Jest możliwość pracy zdalnej w 100%?

NASK PIB
@rekrut

Dzień dobry! W NASK jest możliwość pracy zdalnej w 100%, zależy to jednak od stanowiska. NASK na bieżąco reaguje również na sytuację pandemiczną, dostosowując do niej tryb pracy pracowników. Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.nask.pl/pl/kariera, gdzie znajdują się aktualne oferty pracy oraz możliwość zadania pytania dotyczącego rekrutacji. Pozdrawiamy NASK PIB

Czytam ostatnie wpisy i wyłania się z nich najwyraźniej jakiś konflikt na tle personalnym. Wierzę, że mogło tak być, choć osobiście przez 1,5 roku pracy nic takiego mnie nie spotkało (nawet we współpracy między obszarowej). Doświadczam przemiłej atmosfery, wsparcia, mam poczucie wpływu podczas realizacji zadań. Jednak chyba warto oddać sprawiedliwość samej instytucji, jest umowa o pracę, premie, bogaty socjal, benefity, ubezpieczenie, jest poczucie bezpieczeństwa, są i awanse. Pracując z ludźmi konflikty zawsze będą się zdarzać, ale ty też masz wpływ na ich przebieg, więc nerwy i złośliwości prowadzą donikąd. W Firmie pracuje 700 osób, jak można wystawiać ocenę całej instytucji na podstawie jednego źle funkcjonującego zespołu (czy też jego kierownika)? Ja akurat chwalę pracę w NASK. To dobry pracodawca. Szkoda, że opinie na gowork to zazwyczaj wylewanie jadu byłych pracowników. Szkoda też, że ludzie najczęściej skłaniają się do wystawiania ocen, gdy coś pójdzie nie tak, bo jak wszystko gra, to zbędna fatyga... Drodzy kandydaci, jest okres próbny. Nie sugerujcie się tylko negatywami, dajcie sobie szansę na własną ocenę.

GAP

Cieszy mnie poruszona kwestia, że ochoczo wylewamy żale w przypadku negatywnych doświadczeń, a jak sprawa załatwiona pozytywnie to jesteśmy zadowoleni i już zapominamy. Pozytywne, ale przede wszystkim prawdziwe komentarze to wartość sama w sobie. Ja pracuje w tej firmie od kilku lat i nie mam zamiaru jej opuszczać. Oczywiście nie przesądzam jak będzie w przyszłości, ale na ten moment nawet przez myśl mi nie przechodzi szukanie innej pracy. I nie tylko w sensie zawodowych wyzwań, ale też z uwagi na fajnych z ludzi z którymi pracuję. A tam gdzie są ludzie tam są i relacje, emocje i reakcje. Nie ma co się uprzedzać negatywnymi komentarzami choć trzeba mieć rozsądny stosunek do tego... W tej firmie pracuje ponad 700 ludzi... czyżby 700 niezadowolonych??? Nie sądzę :-)

Marg

Brawo! , poważnie i z sensem. W pełni się zgadzam z tą opinia. Pracuje 5 lat i owszem o różnych konfliktach słyszałam ale jest to jakiś margines. Osobiście niczego takiego nie doświadczyłam, wręcz przeciwnie - w dewelopmencie atmosfera super:) Polecam przekonać się na własnej skórze!

Zostaw merytoryczną opinię o NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Warszawa

• Jak się pracuje w NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa?

Zobacz opinie na temat firmy NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa
2.6/5 Na podstawie 47 ocen.

NASK Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa