Opinie o MZK w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie MZK. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MZK na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MZK w Bielsko-Biała

Czy MZK zapewnia kartę multisportu?

Nie

XXX

Proszę administratora o nie wykasiwywanie bardzo ważnych treści opisanych zdarzeń dziękuję. Mianowicie tej: że moja żona powiedziała pani kierowcy autobusu MZK Bielsko Biała linii nr 4 żeby dał jej spokój i przestał ją nagabywać i że nie wsiądzie do autobusu z obcym panem sam na sam i że jego obowiązkiem jest podjechać na przystanek i zabrać pasażera. Żona moja zadzwoniła po mnie i opowiedziała mi o całej sytuacji przestraszona obawiając się o siebie która bezpieczne odwiozłem do pracy bo ze strachu nie wsiadła do tego autobusu . Bardzo przykre to jest ale podkreślam nie jest to pierwszy raz taka sytuacja z kierowcami Bielskiego MZK jest to nagminnie nasze panie sąsiadki też to doświadczyły i dla tego jeździ z tego przystanku tak mało osób a raptem 1 bub 2 bo panie po prostu się boją panów kierowców taka jest niestety prawda ostatni przystanek linii nr 4 Złote Łany .Dziękuję za zrozumienie .

@XXX

Troszkę mniej dragów proszę zażywać przy edytowaniu posta, bądź proszę zapoznać się z zasadami interpunkcji bo niestety, ale nie dociera do mnie ten post. Zrozumiałem tyle, że Jakaś Pani kierująca autobusem nagabuje Pańską żonę żeby wisadła do autobusu, ale ona się powstrzymuje. Natomiast Boi się jechać z innym pasażerem sam na sam, więc ma podjechać na przystanek i zabrać dodatkowego pasażera bo wtedy już nie będzie sie bała jak będzie dwóch Panów i ona sama. Dodatkowo sąsiadki również są nagabywane i nie jeżdżą z tego przystanku tylko idą przystanek niżej... Nosz k****a nie zrozumiałem....

XYZ

Przepraszam bardzo ale już 6 raz autobus o nr 28 z z osiedla karpackiego spóźnia się ponad 10 min!!! Jestem uczennica i właśnie przez to mam cały czas spóźnienia do szkoły!! Pomijając fakt ze stoję na mrozie w ulewie!! Bardzo proszę coś z tym zrobić!!!!!

@XYZ

To jest strona o opinii pracodawcy, a nie spotted bielsko do wylewania żalu. Ps. Kiedy te mrozy były w w październiku?

Szofer BB

Pracuje w MZK już 8 rok takze coś tam moge napisac z perspektywy czasu. Na ten moment 2580 zł brutto dla kierowcy, do tego dochodzi 516 zl premia (ktora latwo mozna stracic latwo tym pozniej), dodatki za staż pracy, godziny nocne, niedziele, święta, za jazdę autobusem przegubowym, raz na rok wczasy pod gruszą, 13-ka, od kilku lat jest tez premia za niechorowanie - aby ja dostac nie mozna jednak byc przez caly rok ani jednego dnia na L4. Generalnie wychodzi ok 2800-3000zl na rękę w zależności jaki miesoac sie trafi. Praca od 3-4 do 13-14 i od 13-14 do 23 a nawet przed polnocą, są też nocki ale tam jest stara ekipa pracujaca w mzk "od zawsze" . Tydzien 1 zmiana kolejny tydzien 2 i tak w kółko. Bardzo duzo chętnych zeby robić caly czas 1 zmianę, jest to mozliwe do załatwienia z planistami ale trudne gdyż trzeba znaleźć kierowcę ktory chce robic tylko 2 zmiane, ale takich osob nie ma wiele , jednak zdarzaja się. Tabor nowy, malo awaryjny, autobusy prawie wszystkie juz ze skrzynią automatyczną oprocz jelczy i 3 wetlin. Nie mozna byc opyskliwym czy niemiłym dla pasazerow bo od razu oznacza to wizyte w gabinecie kierownika i tłumaczenia, a przywiazuja do tego duża wagę, to samo dotyczy punktualności , trzeba pilnowac by nie jechać przed czasem bo latwo pozbyć sie premii. Grafik miesieczny. Czasem dzień lub 2 z wolnego za nadgodziny platne 100%. Przed pracą sprawdzasz olej, plyn, ciśnienie w ukladzie. Po pracy do tego jeszcze tankowanie. Generalnie ciezko sie jezdzi zwlaszcza jak popoludniami korki nieraz 3-4 h bez przerwy. Generalnie średnio, nie jest najgorzej ale nie jest tez super...

Tomr
@Szofer BB

2800-3000 to kwota dla nowych czy mówisz o swoich zarobkach po tych 8 latach?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie MZK? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Spawacz
Dextron Personeel B.V.
logo firmy Pracownik sektora obsługi klienta w markecie budowlanym Bielsko-Biała
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Manager ds. sprzedaży
Bielsko-Biała
Konsjerż Polska Sp. z o.o.
Andr

Witajcie, są jakieś przyjęcia na kierowców do mzk na tą chwilę? Jak wygląda sprawa zarobków dla nowo zatrudnionych? Takie minimum, które można zarobić i czy są możliwe nadgodziny? Dzięki za odpowiedź.

XXX

Witam bardzo proszę o bardzo poważne podejście do tej sprawy. Dziś to jest 04.09.2020 r o godzinie 4:55 kierowca autobusu linii nr 4 na ostatnim przystanku na Złotych Łanach wysiadł z autobusu i na molnie namawiał dwuznacznie moją żonę aby wsiadła do autobusu mówiąc jej że przystanek został przeniesiony a jest on zaledwie 1 metr od zatoczki. (usunięte przez administratora)Chcę podkreślić że takie sytuacje zdarzają yna gminie na tym końcowym przystanku i nie tylko w godzinach porannych również podczas dnia jest to bardzo poważny problem sąsiadki też miały te same problemy nie pierwszy raz z kierowcami MZK Bielsko Biała Przystanek jak i cała zatoczka jest bardzo słabo oświetlona i cała teren porośnięty wysokimi krzakami strach tam stać. Jest to bardzo poważny problem i proszę żeby zarząd MZK Bielsko Biała podszedł to tej sprawy i tego nagminnego problemu bardzo poważnie . Z góry dziękuję za interwencji .

Ktoś na pewno

Czekałam na autobus ponad godzinę i nie przyjechał. Autobusy są po to żeby przyjeżdżały na czas, bo po to mają rozpiskę jazdy.! Autobusy są beznadziejne.!

Justine

Kierowcy spóźniają się codziennie o ponad 20 min. Zwłaszcza autobus na przystanku MOSIR w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 9:20 . Jeżeli kierowcy mają taki problem aby przyjechać na czas, to niech lepiej nie przyjeżdżają wcale!!!! Nie mam zamiaru płacić 2 zł za spóźnienia kierowców i ich niekompetencji.

CONECTO
@Justine

To biegaj na taksówke jak ci sie nie podoba. Połowa ulic w Bielsku jest rozkopana, z tego co kojarze to w Czechowicach na trasie 50 też są remonty. Ludzie troche wyrozumiałości a nie wieczne narzekanie. Myślicie że to dla kierowcy jest przyjemne jak ma 20 min spoźnienia i połowe dniówki bez przerwy jeździ tam i z powrotem bez żadnej przerwy żeby to nadrobić, a potem trafi się jeszcze taki żądny krwi i oburzony pasażer??

Tabo
@Justine

Mam wrażenie że to pisze de bil (ka) ty myślisz że kierowca robi to złośliwie ? To jest droga na drodze wszystko się może zdarzyć , Jeżeli notorycznie się spóźnia to znaczy że jest coś nie tak z rozkładem

kierowca
@Justine

Zadzwoń z skargą do MZK powinni czas przejazdu zwiększyć i dać większe przerwy pomiędzy kursami.Wież mi kierowcy będą szczęśliwi (mniej kursów do zrobienie ) i pasażerowie też (autobus będzie na was czekał ) tylko MZK będzie musiało ceny biletów podnieść i tu się koło zamyka .POWODZENIA

Dejzi

Panowie kierowcy, A gdzie robicie kupę jak nie ma gdzie na pętli ,a się chce?

Lm
@Dejzi

Nie ma pętli bez toalety. Jeżeli nie ma budynku socjalnego wówczas wynajęty jest w budynku najbliżej pętli np oś Kopernika jest to Internat

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w MZK?

Lm

Co to znaczy rozdzielane? ????

Luk9909

Dlaczego nr. 6 nigdy nie jest na czas?

Irek
@Luk9909

Ponieważ są utrudnienia w ruchu na ulicy Krakowskiej

Luk99
@Irek

To niech zmienią rozkład jazdy bo z 6 tak jest od zawsze, nawet zanim powstały jakieś remonty których robole nie kończą.

Reva
@Luk99

Nikt nie zmieni rozkładu bo według włodarzy miasta mamy dobre MZK . Cała klika się chroni nawzajem a cierpi tylko zwykły obywatel i kierowcy. Pozdrawiam

Kierowca
@Luk99

To może zadzwoń do siedziby mzk???? Nas kierowców się tam nie słucha,

Bb

Ciągłe spóźnienia, niektóre autobusy w ogóle nie przyjeżdżają.

@Bb

Ile razy zdarzyło Ci się, że autobus się spóźnił albo nie przyjechał? Jeśli to nagminne, to może wypadałoby zgłosić taką sytuację do centrali MZK. Daj znać, co myślisz.

Dysp
@Bb

Niestety autobus który nie przyjeżdża to z dwóch powodow: 1.opozniony przez korki lub inne czynniki drogowe 2.awaria autokaru

SIT

Czy możliwa jest praca w MZK BB na pół etatu?

Kierowca
@SIT

Nie, ale można przyjść do kierownictwa zapytać :)

Niejezdzicmzk

Nie pozdrawiam kierowcy 50 tzw. (usunięte przez administratora) który otwiera tylko pierwsze drzwi i nie czeka nawet na tych co składają parasol.

Zbynio

Powiedzcie czy firma potrzebuje może pracowników? Jakieś dodatkowe informacje?

Kiero
@Zbynio

Ile MZK proponuje dla nowozatrudnionych kierowców?

@Kiero

2480 mc/brutto + 20% premii + inne dodatki typu prowizja od sprzedaży biletów, godziny nocne, za niedzielę, dodatek za przeguba, stażowe za każdy rok chyba 1%. W sumie jest tak, że to co masz brutto, wychodzisz netto. Na początek tak około 2400 - 2600 możesz przyjąć że masz na konto pewne.

Niewolnik
@Zbynio

Potrzebują kierowców cały czas już nawet kobiety zaczęli przyjmować co wcześniej było nie do pomyślenia. Ogólnie jak lubisz hardkor, jazdę po krawędzi i masz mocną psychikę to możesz iść. Jeśli chodzi o kasę to szału nie ma, ale najgorzej też nie jest. Najgorsze co jest w tej firmie to totalny brak organizacji i kompetencji tam rządzących. Rozkład jazdy jak został ustalony ileś tam lat w wstecz tak dalej jest taki sam. Nie ważne że są remonty dróg że są objazdy nikogo z władzy zakłady to nie interesuje. Po co się głowić zmieniać rozkład jazdy przecież w biurze jest fajnie miło i przyjemnie , a pasażerowie i kierowcy niech się pozabijają nawzajem przecież remonty i objazdy za 3 lub 4 lata się skończą, a przez ten czas autobusy niech sobie jeżdżą opóźnione albo wcale, a kierowcy niech wysłuchują komplementy od pasażerów, przecież w biurze tego nie słychać, więc jest dobrze. Powiem tak kierowca który szanuje siebie swoje zdrowie i ma jakieś ambicje to już tam nie pracuje. Pozostali jedynie ci co mają już blisko do emerytury, ci co nie umieją nic innego robić, ci którzy sa szaleni i lubia takie warunki.

@Niewolnik

@Niewolnik Zarobki w MZK okreslileś jako nie za niskie, nie za wysokie. Ciekawi mnie jednak jaka to jest kwota? Odpowiesz? Będę wdzięczna.

Niewolnik

W 2014r. Pisałem opinie na temat pracy w MZK dzisiaj z ciekawości wchodzę poczytać co tu nowego piszą o tej firmie i powiem szczerze jestem trochę ździwiony tematem większości wypowiedzi. Myślałem że portal Gowork ma służyć pomocą dla przyszłych pracowników, a tu same wpisy nie pracowników tylko klientów wylewajacych żale na poziom usług firmy. Dziwię się wam że moderatorzy dopuszczają te wpisy do publikacji bo w tym momencie przykładowo wchodzę na wasz portal żeby dowiedzieć się czegoś o danym pracodawcy , a tu 90% jakiś głupot na temat niezadowolenia klientów co kompletnie nie ma nic wspólnego z założeniem tego portalu. Zastanawiam się teraz po co jest Gowork i w którym kierunku idziecie. Wydaje mi się że w złym.

pasażer

kto wymyślił wsiadanie przednimi drzwiami,a wysiadanie przez pozostałe drzwi????pasażer który siedzi z przodu autobusu musi się przepychać przez pozostałych pasażerów aby dostać się np. do drzwi środkowych, aby wysiąść z autobusu!!!!niektórzy kierowcy otworzą przednie drzwi aby można było wysiąść, ale są też palantyyyy którzy złośliwie tych drzwi nie otworzą!!! co za durny pomysł,pasażer płaci za bilet i to on decyduje którymi drzwiami mu wygodniej wejść do autobusu jak i wyjść.DAWNIEJ NIE BYŁO TEGO GŁUPIEGO POMYSŁYU I LUDZIE TEŻ JEŻDZILI AUTOBUSSAMI ,i było dobrze,,,

Krzysiek
@pasażer

Wymysł to projekt uchwały Rady Miasta! Na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach? Byłeś w ogóle na wyborach, że zajmujesz głos na forum? To nie kierowca sobie wymyślił, ze zrobi Tobie na złość i oklei naklejkami autobus, że tylko przednimi się wsiada. Heloł, rozejrzyj się po wszystkich autobusach w MZK BB i zobacz oznaczenia! Czy wygodniej? Pewnie że wygodniej, ale czego ty kierowców od "palantów" wyzywasz? A może postaw się w sytuacji kierowcy! Otworzysz drzwi, a później ktoś na monitoringu Ci zarzuci, że nie uzasadnione bo regulamin mówi inaczej i kierowca premii nie dostanie bo Tobie kolego ciężko do drugich drzwi podejść. W ramach przypomnienia zgodnie z regulaminem to: Zasada wsiadanie I drzwiami nie obowiązuje w godzinach szczytu, w przypadku dużej ilości pasażerów usiłujących wejść do pojazdu, w autobusach 6 metrowych (te z wyposażone w 2 drzwi)

Irek
@pasażer

..."pasażer płaci za bilet i to on decyduje którymi drzwiami mu wygodniej wejść do autobusu jak i wyjść"... Skoro taka twoja logika to kup bilet do kina i wejdź drzwiami z napisem WYJŚCIE Powodzenia :-)

@Irek

To, że kupiłeś sobie bilecik nie oznacza, że kupiłeś sobie autobusik na własność. Masz swoje prawa ale też i obowiązki. Jednym z takich obowiązków jest zapoznanie się z regulaminem przewoźnika, a to właśnie on narzuca Ci co możesz czego nie możesz.

@DG

Szukam informacji o warunkach zatrudnienia w tym miejscu. Jesteście pracownikami MZK? Możecie napisać jak z zarobkami, rodzajami umów i ewentualnymi dodatkami?Z góry dzięki za informacje.

@Oliwier

Nie wiem co się stało ale chyba pan kierowca pomylił sobie przystanki i zamiast zabrac osoby z przystanku pojechal dalej na nasze szczęście jechała 3 więc nią pojechaliśmy mam nadzieje że pan zostal pouczony na których przystankach ma stawać : )

M

Pan linii numer 37 był bardzo niemiły i zachowywał się wręcz bezczelnie. Szukałam drobnych w torebce to odzywał się zdecydowanie z brakiem szacunku gdy już kupiłam bilet dla mojego partnera. Chamsko się popatrzył i kazał jeszcze mi pokazać miesięczny . Oczywiście go miałam i pokazałam lecz jego zachowanie było zdecydowanie nie na miejscu. Dodam że bilet który nam dał był potargany. Nieudacznik i tyle!

Jerzy

Komunikacja miejska w Bielsku-Białej kuleje koszmarnie. Nie wiem po co niektóre linie w ogóle maja rozkład jazdy skoro autobusy jeżdżą jak chcą albo nie przyjeżdżają wcale... Taka sytuacja ma miejsce w godzinach szczytu i tak samo jest kiedy na drogach są pustki. Zdecydowanie nie polecam, a już na pewno jeśli ktoś oczekuje punktualności.

Zostaw merytoryczną opinię o MZK - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MZK?

Zobacz opinie na temat firmy MZK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZK?

MZK