Opinie o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie HSBC Bank Polska S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

MikeS

Byłem w HSBC niedawno na rekrutacji programista front end. Bardzo miła i profesjonalna rekrutacja. Oferte dostałem od rekruterki z Linkdln , w sumie bylo ich wiecej. Krotka rzeczowa rozmowa z hr i natychmiastowa reakcja i umówienie rozmowy technicznej z naciskiem ze chcieli by sie spotkac jak najszybciej w HSBC. Rozmowa techniczna ok (przeszedlem kilka rozmow w zyciu wiec mam porownanie). Ogólnie czekam na dalszy etap i jak będzie ok to sie zastanowie (mam dwa lata doswiadczenia przy roznych projektach i mnostwo ofert więc jest w czym wybierać).Jedyny minus to technologie czyli rozwój ale to bank więc zdaje sobie tez z tego sprawe. Podana stawka widełek wynagrodzenia na niezlym poziomie do wymagań więc nie ma co narzekac.

Witold
@MikeS

Otrzymałeś już może informację od działu HR, jak została rozpatrzona Twoja kandydatura? Daj znać, jak potoczył się dalej cały proces.

andy

Witam, Wie ktos jakie sa realne zarobki na stanowisku Project Manager (RBWM) oraz ogolnie jakie warunki i atmosfera pracy na zmianie popoludniowej. Z gory dzieki

edeq
@andy

Nie umiem się dokładnie wypowiedzieć odnośnie Twojego stanowiska ale twoja pensja może wynikać z wielu czynników, np Twoje doświadczenie, umiejętność negocjacji oraz jak ważny jest projekt którym będziesz się zajmował. W pierwszych dniach pracy uderzy Cie ogrom informacji brak ich systematyzacji oraz przedstawiania w sposób przystępny dla nowego pracownika, ale z tego co słyszałem tak mają wszystkie banki w Krakowie a HSBC jest i tak jednym z bardziej ogarniętym. Ludzie pracujący w firmie są bardzo fajni nie ma atmosfery stresu ciągłych dead-line. Można spokojnie porozmawiać z innymi pracownikami w kuchni, na pewno twoi pierwsi znajomi z właśnie tam poznani chętnie ci pomogą. Kuchnie są duże dobrze wyposażone jest przyzwoita firmowa kawa, chyba z 6 rodzai herbat do wyboru, mleko, cukier. Dodatkowo w firmie jest Rest-Room, gdzie można chwile odpocząć czy nawet się zdrzemnąć lub wymasować na fotelach masujących, jest gaming room z piłkarzykami i konsolami ps4 /xbox one. Nie ma problemów z parkowaniem Firma ma 2 parkingi zewnętrzne dla wszystkich chętnych oraz garaż podziemny dla zasłużonych. Jestem HSBC dopiero kilka miesięcy ale jak na razie nie żałuje mojej decyzji.

no_nick
@edeq

Hejka, dopiero niebawem zaczynam w HSBC. Mógłbyś napisać gdzie są zlokalizowane te parkingi zewnętrzne dla HSBC (jaki adres wbić w mapę?)? Żebym pierwszego dnia nie musiała się turlać komunikacją miejską. Dziękuję!

PM odpuść sobie
@andy

Jesteś PM ale nie jesteś Managerem tylko ganiasz ludzi, których nie jesteś szefem. Strata czasu a kase zgarnia kilku bosów

Zainteresowana

Czy ktoś pracował może w risk management w HSBC mógłby wyrazić swoją opinie? Kontaktowała się ze mną rekruterka i zastanawiam się, czy warto :)

LALA

Witam, Czy HSBC miesci sie jedynie przy Kapelance? Jaki dział znajduje się przy Galerii Kazimierz?

logo firmy Praca Kierowca kat. B
Zabierzów
K&R Bors Partner Sp. z o.o.
Jakub

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje aktualnie i czy trudno jest przejść rekrutacje?

Tobiasz34

HSBC Service Delivery Sp. z o.o. Opieka medyczna Enel-med, Karta Multisport standard. Restauracja na dole w budynku-jedzenie monotonne. Bar wyłącznie z pizzami i ciastkami typu: muffinka. Sklep spożywczy w budynku z małym asortymentem i drogo. W środku biur kuchnia gdzie można odgrzać sobie obiad. Christmas party na koniec roku-alkohol i jedzenie bez ograniczeń. Tną w ten sposób koszty.

Szczypior

Tragedia! Na pewnym znanym portalu zawodowym byłem nieustannie bombardowany ofertą pracy do HSBC na stanowisko w dziale IT. Po kilku rozmowach postanowiłem przesłać CV rekruterce która bardzo starała się pozyskać moją kandydaturę bo według niej 'profil w 100% odpowiada potrzebom zespołu". Przez bardzo długi czas cisza, po paru tygodniach odpowiedź, że moje CV nie będzie dalej przetwarzane. Zero informacji zwrotnej na temat powodów, zero informacji na temat wymagań których w ich oczach nie spełniłem. Pełen nieprofesjonalizm. Sama odpowiedź rekrutera napisana bardziej jak do kolegi z ławki aniżeli do kandydata. Prośba o uzupełnienie informacji na temat powodu 'decyzji' pozostaje bez odpowiedzi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby sytuacja była jednorazowa. Na przestrzeni 2 miesięcy zostałem zaofertowany na tą samą pozycję kilka razy przez różnych przedstawicieli i w każdym przypadku brak informacji zwrotnej na temat niepowodzenia. Brak szacunku dla kandydata niewątpliwie przekłada się na brak szacunku dla pracowników. Szczerze nie polecam firmy jeśli ktoś dba o swój czas. W Krakowie są niewątpliwie lepsze opcje.

Spider
@Szczypior

Mam dokładnie takie same doświadczenia, choć z ofertami z IT Security. Najpierw propozycja na stanowisko Team Leadera, potem nagła zmiana na stanowisko kompletnie niedopasowane do doświadczenia zawodowego...poniżej stanowiska od którego zaczynałem karierę. Totalny brak profesjonalizmu i strata czasu na proces rekrutacji. Oferty oczywiście wracają jak bumerang.

@Spider

Jak myślisz, co było przyczyną tego, iż z początku pracy w firmie HSBC Bank Polska miałeś wyższe stanowisko pracy niż później? Czy ze względu na to, że otrzymałeś stanowisko niedopasowane do Twojego doświadczenia zaoferowano Tobie jakieś szkolenia wdrażające? Jak ta sytuacja się rozwinęła?

@Szczypior

Podobnie u mnie. Oferta od rekruterki z firmy dotCommunity na Linkedinie. Dużo gadania, przekonywania choć kobieta wyraźnie nia miała pojęcia o stanowisku, jego wymaganiach i tym, co ja potrafię w stosunku do wymagań. W końcu pofatygowałem się z Katowic na Kapelankę. Po 3 tygodniach dostałem odpowiedź, że rektrutacja jest wstrzymana. Nie była to kwestia firmy rektutucjącej, tylko HSBC, tak sądzę przynajmniej, a że był to koniec września, czyli praktycznie ostatni kwartał roku, więc można było się spodziewać jakiegoś freeza przed zamknięciem roku finansowego. W IBM, gdzie pracuje jest to notoryczne. Najpierw wyrzucają oferty pracy, a potem nagle się wycofują, bo jest freez, sam tego doświadczyłem na sobie zatrudniając się do nich. Jeśli chodzi zaś o rekruterkę, to o żadnym braku profesjonalizmu nie może być mowy, bo była bardzo uprzejma i rzeczowa, przeraszała, że tak wyszło. Pretensje można mieć tylko do HSBC i jego polityki zatrudnieniowej. Korposzit jak każdy inny. Możliwe, że łaskawie się odezwą po nowym roku...

K

Jak wygląda praca w dziale KYC? Jaki poziom Excela wymagany?

Kris

Mam pytanie. Czy da się dostać do pracy w HSBC na Kapelance z długoletnim doświadczeniem w bankowości, ale bez znajomości angielskiego lub z bardzo podstawowym angielskim? Żadnego ogłoszenia rekrutacyjnego nie widać po polsku :-). Będę bardzo wdzięczny za info.

hsbcwork
@Kris

No nie. Tam się pracuje w języku angielskim. W Warszawie chyba mają biuro na Polskę i tam może w języku polskim też pracują

exhaesbecowiec
@hsbcwork

To prawda. Pracuje się w języku angielskim, za to w hinduskim standardzie tj. morda w kubeł, nie wychylać się, twój szef ma zawsze rację a ty masz tylko wykonywać jego polecenia. Ale spoko, on ma swojego szefa, który też oczekuje od niego pracy w języku angielskim i w również w hinduskim standardzie. Tamten też ma swojego szefa ... itp. itd. Firma z wyjątkowo silną strukturą "top-down". Szczerze nie polecam, no chyba że ktoś jest w stanie dać się upodlić za troszkę lepsze pieniądze niż średnia na rynku.

MT
@Kris

Nie ma mowy o żadnej pracy bez dobrej (takiej że rozumiesz co mówią i oni też ciebie i się dogadujecie) znajomości angielskiego. Co prawda angielski w korpo to też taki "simplified english", ale pewien poziom jest. Także jak ktoś chce tam pracować to powinien umieć i nie bać się używać, po udanej aplikacji nikt cię nie będzie pytał na kolu czy znaczy czy nie.

ona

Jak wygląda sprawa nadgodzin? Czy są często i jak długie/ obowiązkowe czy nie w działach finansowych/ księgowych?

Jadzia
@ona

Zgodnie z kodeksem pracy polecenie nadgodzin mozna wydac tylko w specyficznych sytuacjach. Awaria, ratowanie zycia ludzkiego, lub nagle niemozliwe do przewidzenia okolicznosci. Musi to miec znamiona sytuacji wyjatkowej i nie moze byc norma. Nie jest legalnym tworzenie grafikow nadgodzin, ani planowanie nadgodzin. Nie wolno tez planowac stosunku ilosci pracy do liczby zatrudnionych, z uwzglednieniem nadgodzin, gdyz zgodnie z przepisami jest to powazne uhybienie. Jezeli takie patologiczne praktyki sa stosowane, nalezy niezwlocznie zglaszac je do Panstwowej Inspekcji Pracy.

MT
@ona

Nadgodziny są raczej "standardowo", masz month/quater/year end, nieraz trzeba zaczekać bo jest opóźnienie z innego situ, często się siedzi do 22, skrajne przypadki które znam to 2 w nocy. Ogólnie spytaj się jak to wygląda w zespole do którego chcesz aplikować. Uczciwie powinni ci odpowiedzieć.

JacekPajacek

Może ktoś podać jakie są widełki na stanowiska deweloperskie? Junior i regular.

Tresnar
@JacekPajacek

Skoro płacą trochę lepiej to pewnie junior ze 6, reg koło 9 brutto. Niestety taki krakowski rynek.

Nicki
@Tresnar

Może ktoś potwierdzić?

AG

Czy ktos z państwa orientuje się ile zarabia doradca klienta?

J

Czytajac opinie tutaj o braku kultury osobistej wydawalo mi sie, ze sa to glosy skrajne i nie majace przelozenia na rzeczywistosc - nawet nie wiedzialem jak sie myle. Mialem rozmowe w siedzibie z dwoma managerami, jeden z nich uwaga... przez 30-40 minut pisal sobie smsy na telefonie, usmiechajac sie przy tym pod nosem. Zdaje sobie sprawe, ze profil kandydata nie zawsze idzie z wizja managera, ale to byla lekka przesada i brak jakiejkolwiek kultury. Rekrutowalem sie w kilku korporacjach i w zadnej nie okazano takiego braku szacunku, mimo ze niektore "sa mniej renomowane". Juz wiem, zeby unikac.

velo
@J

A na jakie stanowisko się rekrutowałeś ?

velo

Hej. Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku TWS z/OS administrator ?

Hej, Jakie sa standardowe benefity? Opieka medyczna w lux med czy gdzies indziej? Jest multisport? Ubezpieczenie na zycie itp? Bede wdzieczny za odpowiedz.

to znowu ja
@Marek

nikt nie potrafi nawet udzielic normalnej odpowiedzi na rzeczowe pytanie? potraficie tylko hejtowac i wylewac swoje zale?

future hsbc employee
@to znowu ja

Enel-med, ubezpiecznie Generali, Multisport, jakaś tam premia roczna, kasa na szkolenia, studia.

ktos bez wykształcenia

8+ robienia herbaty w kuchni, a wykształceni ludzie z AGH kopią mi w fotel - Nie dobry piotruś Pan, inni jak nauczyciele z najgorszego liceum w krakowie pytają się czy przypadkiem nie mam tytulu kupionego od "ruskich". Takich ludzi kształci AGH. Idzie tam, więcej miejca dla mnie w innych firmmach.

Mateusz
@ktos bez wykształcenia

Agh kształci największych prymitywow. Mogą ogarniać it, matematykę etc ale są w dużej mierze aspoleczni z mentalnością przedszkolakow

N00B0DY
@Mateusz

Spodziewasz się więcej po umysłach ścisłych? Sam jestem po AGH, w sumie to dziękuję za komplement. Cześć.

Mat
@N00B0DY

Umysłach ścisłych;) to co robisz w hsbc;) klepanie tego samego i do tego potrzeba studiów? Ludzie po agh to aspoleczne odrzutki

ten

Hej, Ktoś kojarzy jakie są widełki na stanowisku: Technical Specialist - Automation & Alerting Team, technologia iSeries?

tamten
@ten

@ten, aplikujesz na to stanowisko ?

Iwona

@ten, czy jesteś zainteresowany praca w tej firmie? Będziesz aplikował na jedno z podanych przez Ciebie stanowisk? Czy ktoś ze stałych pracowników firmy mógłby podpowiedzieć @ten jakie orientacyjnie jest wynagrodzenie i dodatki do pensji? Jeśli będziesz na rozmowie rekrutacyjnej napisz konicznie jak Ci poszło, jakie warunki zaproponował Ci pracodawca i jakich kwalifikacji wymagał? Czekam na Twoją opinię.

Iwona

Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat pracy w HSBC Bank Polska. Chętnie dowiem się więcej o waszych doświadczeniach oraz przemyśleniach na temat tej firmy. Jak wygląda kwestia oferowanych warunków pracy? Czy pracownicy mają zapewnione jakiś system benefitowy? @Texas Ranger naprawdę można dostać się tam tylko z polecenia? Napisz coś konkretnego.

b_k

Osoby zainteresowane polecę do pracy w HSBC bea_kowal@wp.pl

adam
@b_k

kolejna chytra na kase... a potem same miernoty w pracy

Texas Ranger
@b_k

Warunkiem polecenia jest znanie osoby polecanej. Czy może się mylę ?

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Bank Polska S.A. - Zabierzów

• Jak się pracuje w HSBC Bank Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Bank Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Bank Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w HSBC Bank Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Bank Polska S.A.