Opinie o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DFME „Damel” S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DFME „Damel” S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Niedoszły

Dużo pytań o zarobkach, a odpowiedzi brak. Nic dziwnego skoro wynagrodzenie jest marne. Pracowników ubywa, coraz więcej ludzi odchodzi na emeryturę, a zakład ma problemy ze znalezieniem nowych, bo po prostu za mało płacą. Na rozmowie o pracę na stanowisku konstruktora - nawet doświadczonym osobom - proponują 3000-3400 brutto + premia uznaniowa, której wielkość zależy od widzimisię kierownictwa. Kierownictwo lubi ją ucinać z błahych powodów. Wymagają dużo, a mało dają w zamian. Zasłaniają się tym, że to nie porządku aby nowy pracownik miał płace na poziomie osób już zatrudnionych (pracownicy z wieloletnim stażem pracy ledwo wyciągają 3000 netto). Nic dziwnego że nie mogą znaleźć nikogo na to stanowisko od kilku miesięcy. Jeżeli chodzi o pracę na produkcji nowi dostają 13,5-14,5 zł brutto/h + premia, tokarzom z doświadczeniem dają 16 zł brutto. Oczywiście premia na początku mała, bo jesteś na okresie próbnym. Premia z czasem wzrasta. W jakim tempie? Zależy gdzie robisz. Najwolniej chyba na uzwajalni P2, tak jak pisali niżej - elitarne grupy, ulubieńcy majstra.

@Niedoszły

firmasie ocknie jak nie bedzie mial kto robic

@Niedoszły

panieprezesie gdzie ta swietlana przyszlosc a zarobki marne wstyd....

cybant z gołonoga

To co się dzieje teraz w firmie przerasta nawet bardzo dobrą farsę, wszystkie kabarety mają się do tej sytuacji, jak imieniny z rodziną u starej cioci do odlotowego melanżu z pięknymi, napalonymi i odurzonymi 18-letnimi dziewczynkami . Pracowników z długim stażem, znających się na pracy ma się za nic. Aby dostać stawkę trzeba "strajkować", czyli nie przychodzić do pracy w dni w które należy się wolne. A i tak dostają nieliczni. Bywa tak, że chcąc przyjąć nowego pracownika daje mu się stawkę zbliżoną do stawki pracownika z 30, 40-letnim stażem i doświadczeniem. Oczywiście są to lata zaniedbań w polityce płacowej, które kiedyś musiały wyjść na światło dzienne. Widać to już nawet po szanownej dyrekcji, która nie raczy się pokazywać na produkcji (bo a nuż ktoś będzie chciał zapytać, jak są przydzielane stawki i dlaczego daje się młodemu (który i tak już odchodzi) 5, 6 zł do godziny aby go zatrzymać "bo dzięki niemu zakład dalej będzie istniał"). ISTNA PARANOJA. Słyszałem, że są plany na zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Co oni będą robić, malować tarcze, szczepiać blachy, wywozić wióry? Na koniec chcę dodać, że śmiać mi się chce z tego i mimo, że mam 27zł/h brutto dalej będę cudował, przepraszam pracował aby mieć więcej.

Bard

Witam Mam rozmowę omówioną o prace na wiertacza ale nic nie wiem jeśli chodzi o stawki system pracy itp.Czy może ktoś przybliżyć jak to wygląda?

Ewelina

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Warto starać się o pracę?

Tobiasz

Chciałem się dowiedzieć jaki jest fundusz socjalny,czy jest opieka medyczna medicover,alianz itp,itd,a także ile wynoszą wczasy pod gruszą,czy są obiady za złotówkę.Odpowiedzi pracowników mile widziane

@Tobiasz

Pakiet socjalne—300zł wczasy pod gruszą,2 razy bony na święta po 300zł ,opieki medycznej brak i karty multisport także brak,a obiad jak sobię zrobisz w domu

umcyk

+barbórka, zyski, darmowe wycieczki

@umcyk

jakie zyski jaka barborka

damelowiec
@Tobiasz

tak masz stołówkę ze szczurami na hali. a wczasy 350 dostaniesz opieka medyczna zapomnij badania okresowe na hucie kat. chyba.. na których nic ci nie wyjdzie. firma ogólnie nie jest zła tylko co niektórzy ludzie ja niszczą nie doceniając pracowników... wykorzystując na Maxa myślą tylko o swojej kieszeni. i jak przetrwać kolejny miesiąc

Tokarz z zasu

Cieszę się że mamul wrócił chociaż traktuje mnie jak śmiecia ale dostaje większe premię od innych. Jak wiciu odejdzie to ja będę rządził na hali

@Tokarz z zasu

ale bzdety piszesz

Witek

Generalnie jak ktoś zaczyna pracę to od najniższej . Pokaż człowieku co potrafisz a dostaniesz więcej!

@Witek

bzdury

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

@Kandydat

Prowadzi za 14.5 zł brutto na godzinę

uuuuuutas
@Robol

14,5 brutto + premia

Iza

Może trzeba pokazać co się potrafi i jak się angażuje do pracy!!!

@Iza

pokazuje co potrafie i nic z tego wynika

Oceniacz

Może ktoś słabo pracuje i stąd marne zarobki?

@Oceniacz

ta firma ma tendencje niskich plac,mozna narobic sie po lokcie i tez malo sie zarobi.

@Oceniacz

bzdury

Ulka

Może trzeba spojrzeć na siebie w lustro i nie obrażać innych!!

@Ulka

Ja nie obrażam ludzi którzy tam pracują ja im współczuję ten zakład to może i fajna sprawa ktoś skończy szkole idzie się podszkolić i jedzie do Niemiec zarabiać pieniądze ale nie ze im ktoś tam konkretny pójdzie w tych czasach 2000 netto to w biedrze na kasie maja a taki gość ci wyskakuje 1680 w tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak takie firmy będą zakład (usunięte przez administratora) pracy chronionej...

@Matrix

zarobki marne wstyd panie prezesie

Matrix

Byłem na rozmowie mamy 2018 rok operator cnc a gość do mnie wyskakuje 14zl brutto tam pracują chorzy psychicznie ludzie to zakład ale dla schizofrenikow nie produkcja

@Matrix

49lat pracy w tym 34 lata w damelu 19 zl brutto na godzine smieszna stawka.

@siwy 44

Współczuję naprawdę bo z zewnątrz wygląda to nawet ok ten zakład.... Dostałem tel na rozmowę a że blisko to się nawet ucieszyłem bo wcześniej miałem rozmowę w firmie w Katowicach branża produkcij części kolejowych zaproponowali mi 4000 brutto na pierwsze 3 mce potem 4200 ale ze z damel zadzwonili i o wiele bliżej to dzwonie do Katowic że rezygnuję a tu (usunięte przez administratora) stawka taka że Ukraińcy by za to nie robili jak (usunięte przez administratora) uczeń na wakacje do pizzeri zabił mnie jak mi powiedział tą stawkę do dziś jestem w szoku ten gość się zatrzymał w 1998 roku chyba w całej Polsce tak (usunięte przez administratora) nie płacą jak w damel dg...

Iza

@Młodzian.. W każdym zakładzie pracy są pracownicy z większym i mniejszym stażem. Jeżeli pracownicy lubią i dogadują się między sobą, to powinno wpływać pozytywnie na atmosferę pracy? Czy dobrze wnioskuję? Może warto się starać, żeby trafić do tej grupy bardziej doświadczonych pracowników, jak uważasz?

Iza

@Robol Czy jesteś pracownikiem firmy DFME „Damel” i możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jesteś zadowolony z pracy w tej firmie? Czy zgadzasz się z opiniami innych pracowników w tym wątku? @Młodzian.. @Zbyszek Czy możecie napisać na czym polegają opisane przez Was "Grupy Elitarne". Czy pracownicy należący do tej grupy mogą liczyć na większe wynagrodzenie lub lepsze warunki pracy? @Niezadowolony Pomysły dotyczące podniesienia limitu nadgodzin najlepiej zgłaszać bezpośrednio przełożonemu lub szefowi firmy. Pracodawca może Twojego postulatu na forum nie zauważyć. Czy planujesz powiedzieć o tym pracodawcy?

Młodzian..
@Iza

,,Grupy Elitarne'' czyli osoby które najbardziej LUBIĄ się z MAJSTRAMI ,lub innymi wyżej postawionymi.Wykonują dla nich różne zadania niekoniecznie związane z wykonywaną pracą,są na każde zawołanie,najczęściej są to osoby które pracują najmniej i najlżej.Każdy wydział posiada takich..różni je tylko ilość ,,MILUSIŃSKICH'' rozejrzyj się poznasz ich od razu.Oczywiście to oni dostają najczęściej podwyżki,wyższe premie,nadgodziny,lżejsze roboty i mniejszą ich ilość.Reszta musi dymać.POZDRO.

Pal

Stabilna finansowo firma dająca ambitnym pracownikom duże pole do rozwoju. Wynagrodzenie bardzo dobre w porównaniu do inych zakladów z branży. Atmosfera przyjacielska, ludzie są sobie pomocni.

Prawda moze bolec
@Pal

,Pal' nie wiem co pijesz ale pil po pol... damel to jedna wielka zenada !!!!! Z biura wyrzucic ludzi, bo multum siedzi i nic nie robi, fizycznych wynagrodzic, ktorzy jeb** nadgodziny a zabrac sie za tych co pija wodke w robocie w szatni bo to juz przestalo byc smieszne kilka lat temu... Prosilabym o komentarze zgodne z prawda a nie od szefow badz prezesow, tylko od zwyklych pracownikow opinie !!

Dobry żart

Dobry żart panie kierowniku

@Pal

Większej głupoty nie słyszałem.

Jaruś

Co nowego słychać w firmie?

NIEZADOWOLONY

Wracając do mojego wpisu ,na który nie było żadnej reakcji,choć wiem że zagadnienie dotyczy wiele osób.Godzinami nadliczbowymi w wymiarze XXL zainteresowanych jest wiele osób,chociaż wielu się z tym kryje .Trzeba zgłosić wniosek o podniesienie liczby godzin,biorąc pod uwagę że jeden tydzień można by pracować od:poniedziałku do piątku np.po 16-ście godzin,a weekend po 12-ście,a w drugim trochę spokojniej i pracować pon-pt. po 12-ście godzin a weekend normalnie 8godz.to limit wyczerpie się bardzo szybko.Nie można do tego dopuścić i dlatego trzeba zgłosić wniosek,chętni do wniosku proszeni o kontakt na maila.....PODAJĘ ADRES PRAWDZIWY_PAJAC@WP.PL. proszę o kontakt..PRAWDZIWYCH........

qwerty
@NIEZADOWOLONY

Dee..biiii..lll to jest moja reakcja na twoje wpisy

Niezadowolony
@qwerty

Rozwiń wypowiedź ..geniuszu.

Zbyszek

Dzieję się źle w zakładzie szczególnie na uzwajalni na P2 ,majster rozmontował uzwajalnię na części pierwsze nie ma kto robić jest chamski w stosunku do swoich pracowników.Myślę że nie długo będzie trzeba zamknąć ten bajzel,bo za 15zł nikt nie przyjdzie napier.alać 2 kg młotem po cewach.Ludzie młodzi zastanówcie się 10 razy przed podjęciem pracy.Tutaj mozecie się dorobić 1kg szkła na płucach,ciesni nadgarstka ,chorego kręgosłupa i choroby psychicznej przez karbowego majstra ,który już powinien mieć sprawy o mobinng.Panie prezes zejdź Pan na ziemię

To wszystko razi..
@Zbyszek

Zgadzam się z Tobą w pełni,ale weź pod uwagę to że paru przyd....ów jest zadowolonych ,dostają stawki,najlepsze prace,nadgodziny czy potrzebne czy nie i to oni mają za zadanie trzymać resztę ludzi w ramach wdzięczności,ogólnie bagienko.

Zbyszek
@To wszystko razi..

Tak majster stworzył elitarną grupę ludzi,a reszta to barachło.Profile rzadzą ludzie uśmiechnięci zadowoleni godzin mnóstwo,a inni druciaże młot i na przód i na godziny nie patrz masz się zesrać,ale zrobić najlepiej na 200 procent

Młodzian..
@Zbyszek

Nie wiem dokładnie o kogo chodzi,ale na każdym wydziale utworzone są "GRUPY ELITARNE"dla wygody tworzącego a kto do nich należy to wiadomo.Jeśli chodzi o mobing to trzeba zgłosić,a poza tym jednostki prymitywne powinny pozostać przy łupaniu kamienia jak kiedyś,ale jak zawsze poszło coś nie tak.Nie dajcie się musi się kiedyś coś ruszyć.

Niezadowolony

Witam wszystkich pracujących w nadliczbówkach.Chciałbym zgłosić wniosek na forum o podniesienie limitu godzin nadliczbowych,bowiem ich ilość jest zdecydowanie zbyt mała.Pracując ok.110-130godzin miesięcznie limit zostanie przekroczony już w miesiącu Maj,a co z pozostałą częścią roku.Są ludzie którzy nie mogą,bądź nie chcą pracować w nadliczbówkach,można by wtedy ich limity przerzucić na tych którzy o tym marzą.Obecne limity są zdecydowanie za małe ,powinny wynosić ok.1200-1400godzin w roku,co i tak nie jest limitem wygórowanym,a przecież jest nas parę osób którzy bardzo by byli wdzięczni za jego podniesienie.Pozdrawiam i proszę o opinie na ten ,ogromnie ważny temat.

Witold

Czy DFME „Damel” ma jakieś potrzeby kadrowe? Wiem, że firma jest dobrym miejscem do pracy, nie mogę jednak znaleźć nowych ofert. Może ktoś wie gdzie szukać?

Operator śrutownicy
@Witold

Na śrutownicy. Praca ciężka w warunkach szkodliwych: hałas, wibracje, zapylenie itd. Roboty w 3 D, a przydałaby się pomoc. Zapraszam.

Zostaw merytoryczną opinię o DFME „Damel” S.A. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w DFME „Damel” S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DFME „Damel” S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFME „Damel” S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DFME „Damel” S.A.?

Kandydaci do pracy w DFME „Damel” S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DFME „Damel” S.A.