Pierre Fabre Medicament Polska

Opinie o Pierre Fabre Medicament Polska

Jaka atmosfera jest między działami w Pierre Fabre Medicament Polska?

Pan Janusz

Malinowa

Jak wygląda stabilność zatrudnienia w Pierre Fabre Medicament? Czy firma na rynku i zespół rośnie? Słyszałem, że w Dermo jest restrukturyzacja.

z profilu dermo usuwają

Według ostatniego raportu Employer Branding w Polsce przeprowadzonego przez HRM Institute atrybuty pracodawców, które przyciągają kandydatów to: 1. 95% atmosfera w firmie 2. 91% wynagrodzenie i benefity 3. 89% uznanie pracownika w pracy 4. 89% reputacja firmy 5. 88% środowisko pracy 6. 86% kultura organizacyjna pracy 7. 86% polityka nagradzania i uznania pracowników Co wyróżnia Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. jako pracodawcę ? Zapewne nic z powyższego raportu! Jacy kandydaci są dla nich kluczowi? Tacy, którzy nie wejdą w polemikę z działem SS, będą rozwiązywać problemy szefostwa spowodowane przez nich samych, bez odpowiednich narzędzi i pokornie przyjmą wszystkie zmiany narzucone w trakcie gry! Co jest ważne dla ich pracowników? Nie ważne! I tak nikt nie weźmie tego pod uwagę. Odpowiedź? Francja nam tak narzuciła :):) Jak efektywnie kontaktować się z pracownikami i kandydatami? Tak aby nawinąć mu makaron na uszy. Potem będziemy go już tylko bezczelnie kłamać. Np brak podstawowych dawek Curacne (izotretynoina), leku który robi 70% obrotu. Odpowiedzi z raportu EB na pewno nie zostaną znalezione w Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o.. Czy Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. ma strategię kształtowania pozytywnego wizerunku? Tzw polityka CSR. Odpowiedź jest prosta. Czar pryska już po pierwszym tygodniu pracy i zadaniu pierwszego niewygodnego pytaniu tzw szefostwu (Filipek, na szczęście już wyjechał, tym razem psuć rynek w Niemczech, Edysia, dział KAMów ) Pozytywnym trendem jest to, że w Polsce liczba organizacji posiadających strategię EB stale rośnie. Duży odsetek również pracuje nad jej wprowadzeniem. Pozytywem jest także to, że w Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. tej strategi nie spotkacie. A z takim podejściem i wynikami firma wg danych IMS wpadnie wkrótce na poziom tzw michałków, czyli produktów mających ujemną ewolucję! Może ich ktoś kupi i zaczną to sprzedawać pod innym brandem. Szkoda by bowiem było ich kosmetyków, co jak co ale jakości im odmówić nie można.

Mr. Hyde

Ludzie w pierre są SPECYFICZNI :) ale ma to też swoje plusy.

Specyficzny
@Mr. Hyde

Pisałem odpowiedź dość precyzyjną o tej specyficzności ale chyba prawda w oczy kole i nie opublikowali. A szkoda bo było kulturalnie i dokładnie. Moim skromnym zdaniem są lepsze miejsca za większą kasę i szkoda tu czasu ale tragedii też nie ma.

Tak
@Specyficzny

O poziomie pracodawcy i ludzi tam pracujących najlepiej świadczy powtarzające się usowanie różnych komentarzy. Reszta niech sama wyciągnie wnioski

Przedstawiciel medyczny

2 lub 3 etapy. Totalnie bzdurne. Mają ogromne wymagania za smieszne pieniadze. Rekrutacje ciezko przejsc ze wzgledu na te wygorowane swoje wymagania. Rekrutacje odbywaja sie bardzo czesto. na ogoł dwa etapy w wiekszym miescie ostatni w wawie. Pozniej juz tylko gorzej - szkolenie 2 tygodniowe po ktorym wrocisz i nie bedziesz wiedziec jak sie nazywasz

próbuja z człowieka zrobic idiote. Kaza ci sprzedac długopis itp. I odpowiedziec na ich idiotyczne pytania ktore maja niby sprawdzic wiedze ale nie maja kompletnie nic wspolnego z praca.

Magda

Jakie trzeba mieć wykształcenie w firmie ?

@Magda

Za rok - dwa wystarczy już podstawowe

ola
@:)

Będzie i tak lepsze :) od takich przedszkolnych komentarzy:)

@Magda

Wyższe, najlepiej magisterskie

Kamila
@Genia

Czy konkretny kierunek studiów magisterskich ma dla pracodawcy znaczenie? W wielu firmach oczekuje się od kandydata ukończonych studiów, ale już kierunek w przypadku wielu stanowisk jest obojętny dlatego dopytuję.

Jak szefostwo w Pierre Fabre Medicament Polska? Spoko traktują ludzi?

JJ

Ale szefostwo w którym dziale ?

Mgd

Polecam trzymac sie z daleka od tego pracodawcy. Atmosfera nieprzyjemna, osoba pod ktora bylam byla niesprawiedliwa i niemila. Pieniadze mniejsze niz w konkurencyjnych firmach, benefity zadne. Bardzo nie polecam.

rem

zgadzam sie w 100%

Swawole
@Mgd

Dziwne że jeszcze nie skasowali tego komentarza...

@Mgd

Z ta atmosfera to chyba przesadziłeś....

Dawid
@Genia

Czy Twoje zdanie na temat atmosfery w Pierre Fabre jest odmienne? Jesteś zadowolona z relacji międzyludzkich jakie tam panują?

Zdegustowany

Jest mi bardzo przykro ,ze musze to pisac ale chce aby byla to przestroga dla osob ktore mysla ze to firma wymarzona.Pracowalem tu cale lata,od kilku lat brak pomyslu na cokolwiek,podwyżki (usunięte przez administratora)zl w skali roku.premie wykonalne ale kosztem zycia prywatnego,zero narzedzi do aptek,wymagania ogromne,premie od 8lat te same,firma robi zyski 110procent realizacji a ty dostajesz ochlapy(usunięte przez administratora)Tabelki,spotkania po godz.pracy,musisz byc na kazde zawolanie,kierownicy regionalni rywalizuja miedzy soba niezdrowo.Znalazlem inna prace I..powiem tylko tyle szkoda gdzies siedziec z zasiedzenia jesli ktos h est ambitny

@Zdegustowany

Dziękuję Ci za Twój wpis. Wydaję mi się jednak, że należy docenić tego pracodawcę za to, że w ogóle daje swoim pracownikom podwyżki. Ale rozumiem, iż może być to kwestia dyskusyjna i szanuję Twoje zdanie. Pierre Fabre Medicament Polska od początku rozpoczęcia działalności aż do chwili obecnej, nieustannie projektuje i opracowuje innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i konsumentów. Można byłoby zatem przypuszczać, iż firma o takiej renomie dba o swoich pracowników. A czy rozmawiałeś kiedyś bezpośrednio z Przełożonym na temat tego, co Twoim zdaniem wypadałoby zmienić?

Jackowski
@Agata

Co maja innowacyjne rozwiazania do dbania o swoich pracownikow? Mysle ze o tym bardziej powiedza doswiadczenia i opinie bylych pracownikow. Na tym serwisie macie takich 120, a srednia ocena wynosi 2/5.

Nik

Czy ktoś miał taką sytuację z tą firmą.... Dwa miesiące temu przeszedłem rekrutację i zostałem wybrany na stanowisko przedstawiciela jednak nadal mnie nie zatrudnili informując, że jeszcze nie mają zgody z Francji na zatrudnienie.

Mirosław
@Nik

W niektórych firmach rekrutacja trwa dość długo, niemniej jednak może skontaktuj się z pracodawcą i upewnij się, że sprawa jest nadal aktualna. Jak sądzisz?

Kobieta26

a jak wyglądają zarobki w księgowości :) ktoś coś wie ? polecacie ?

@Kobieta26

W ostatnim czasie sporo osób wypowiada się o tym pracodawcy, a więc możesz być pewna, że w niedługim czasie uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie. Znalazłam jednak informacje, iż Pierre Fabre Medicament Polska - na interesującym Cię stanowisku - wybranym kandydatom oferuje: możliwość rozwoju, zdobywania wiedzy, doskonalenia w zakresie oferowanego stanowiska, pracę w oparciu o umowę o pracę w wymiarze 1 etatu, miłą atmosferę pracy, zatrudnienie w stabilnej i prężnie rozwijającej się firmie, a także wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności, Takie warunki spełniają już Twoje oczekiwania? Daj nam znać w kolejnym poście!

przykro

Mnie również jest bardzo przykro wylewać frustracje po latach pracy na forum, ale siedzę w poradni właśnie i muszę dać upust i przestrogę innym. I tak siedzę dziś i planuje wszystkie aktywności i ogrania mnie frustracja i pytanie co tu się stało przez te 4 ostatnie lata, że coraz gorzej się pracuje. Trzeba się zgodzić z poprzednikami. Wymagania są duże, plany rosną w tempie niebotycznym z roku na rok, a pensje i premie przeciwnie nic a nic. I nie rozumiem dlaczego, bo z roku na rok realizujemy z nawiązką plany, a ciśnie się ludzi jak cytryny. Regionalne w większości zestresowane i tak tez prowadza zespoły. Nie chce się konkretnie odnosić do mojej, bo nie jest to moim celem tylko chce zeby ludzie szczególnie z doświadczeniem szukali gdzie indziej.

Genia

Czy może ktoś napisać jak wyglada II etap rekrutacji ?

@Genia

Tak samo jak pierwszy tylko rozmowa z kim innym.

Antek dostałeś pracę?

@Genia

Niestety nie udało mi się . zadecydował mały niuans

@Antek

rozumiem, możesz zdradzić jaki?

@Genia

Rozumiem, że także aplikowałaś do pracy w Pierre Fabre Medicament Polska. Jakim stanowiskiem jesteś zainteresowana? Zostałaś zaproszona na rozmowę rekrutacyjną przez tego pracodawcę, czy jeszcze czekasz na kontakt z jego strony? Napisz, proszę coś więcej na ten temat.

@Genia

trochę śmierdziało mi z buzi...

@Antek

Nie jest to odpowiednie miejsce do robienia sobie tego typu żartów. Na bieżącym wątku wypowiadamy się bowiem między innymi o warunkach pracy w Pierre Fabre Medicament Polska, ale na pewno nie o kwestiach związanych z czyimś oddechem. Z Twojego wcześniejszego komentarza wynika, że wiesz, jak wygląda w tej firmie rekrutacja. Proponuję zatem, abyś - krok po kroku - postarał się nam ją opisać. Możesz to zrobić?

@Agata

To nie żart. Niestety, ale Pani rekruter do mnie zadzwoniła i powiedziała, że nie przechodzę bo... nie zrobiłem dobrego wrażenia swoją higieną. Od razu skojarzyłem, bo na etapie rozmowy z hr menadżerem strasznie się ode mnie słaniali - a byłem świeżo bo kebabie. Jeśli chodzi o etapy rekrutacji: 1 - najpierw jest rozmowa z menadżerem dystryktu (czyli bezpośredni przełożony). Zdarza się, że na niej jest też dyrektor sprzedaży (taki ogólnopolski). Pytania podstawowe i sztampowe, ale mocno oceniają wygląd i czy potrafi się wzbudzić zaufanie. 2 - rozmowa z menadżerem dystryktu i hr menadżerem. Tutaj już sprawdzają kompetencje. Czy umie się sprzedawać, jakie ma się wymagania i ogólnie czy pasujemy do profilu. 3 - rozmowa z menadżerem i dyrektorem sprzedaży (głównym). Ten etap to zwykle już formalność - wiedzą, że Cię chcą, ale musi Cię obejrzeć najgrubsza z ryb zainteresowana zespołem. Jeśli się nie wydurnisz zbytnio na tym etapie, to robotę masz jak w garści.

Agata

Widziałam na stronie internetowej firmy Pierre Fabre Medicament Polska, że oferuje ona program stażowy dla uczniów i studentów. Więcej na stronie internetowej: https://job.pierre-fabre.com/homepage.aspx?LCID=2057 Niewiele jest jednak napisane na ten temat - może jakieś osoby biorą, lub brały udział w czymś takim w Pierre Fabre Medicament Polska i mogłyby napisać coś więcej na ten temat? Dajcie znać na forum! Na pewno inne osoby będą Wam wdzięczne za wszelkie informacje.

Mika

Jeśli przez kilka lat z rzędu dany teren może wycisnąć 90% premii, lub kilka procent ponad to...warto się zastanowić czy to ten PM który odchodzi taki słaby, czy może wszyscy na tym terenie tacy właśnie słabi byli (dziwne prawda?). To do jednej z wypowiedzi, że słabi odchodzą. Niestety jedne tereny są bardziej doinwestowane inne mniej, przez tych samych kierowników regionalnych. Co do leków znane lekarzom, merytoryka w firmie bardzo ważna i myślę, że to jest na plus. Wynagrodzenie raczej słabe. Ludzie fajni, tak jak wszędzie zdarzają się wyjątki. Chcesz zdobyć doświadczenie- idź do PFM. Co do wparcia- słabe-zależny od kierownika, jeśli chodzi o pracę w aptekach- nawet żadne- nie ma tu odpowiednich instrumentów. Ale naprawdę niektórym się super udaje i nie narzekają. Dużo zależy od regionalnego i od terenu, na jakim przyjdzie pracować. Praca ta wymaga dużego zaangażowania, te 7 h w terenie- możliwe, ale jeszcze pozostają przygotowania do wizyt (a bo coś się komuś obiecało i trzeba gdzieś pojechać, coś załatwić-nie ukrywajmy na tym to polega), raporty, wykłady, spotkania z lekarzami poza godzinami pracy....na pewno trzeba to przemyśleć. W PFM są takie asy, co pracę zaczynają o 9 a kończą przed 14- nie komentuję. Powodzenia podczas rekrutacji wszystkim, którym się marzy praca PFM ;-)

Była

Wszystko jest na przyzwoitym poziome. Praca wymagająca, sporo roboty analitycznej, ale to się przydaje. Pracując sumiennie zamykasz się w 7 h. Produkty dobre, znane i chętnie polecane. Trochę kulawy marketing, ale jest. Auta bez GPS, można użytkować prywatnie bez limitu i dodatkowych opłat, pensja przed czasem kilka dni, premia realna jak pracujesz, ale nic nie robi się samo. Dobry socjal co wcale nie jest dzisiaj takie oczywiste. Zapowiadane wizyty podwójne nic zza krzaka. Polecam pracodawcę.

Antek

Witam mógłby ktoś powiedzieć jak płacą w tej firmie oraz jak z narzędziami pracy ? Czy jest auto z gps itp ? Mam rozmowę w następnym tygodniu w Warszawie

@Antek

Po tym, o co pytasz, wnoszę, że aplikowałeś na stanowisko przedstawiciela handlowego/farmaceutycznego w Pierre Fabre Medicament Polska, tak? Widzę, że jesteś już umówiony na rozmowę rekrutacyjną do tej firmy - daj proszę nam później znać, jak Ci poszło i czy udało Ci się podjąć pracę w Pierre Fabre Medicament Polska! Tymczasem może zechcesz powiedzieć, co w ogóle skłoniło Cię do aplikowania tam?

@Agata

Witaj , oczywiście po rozmowię chętnie sie podzielę tym czym się tam dowiem , co mnie skłoniło ? Chce się realizować jako przedstawiciel medyczny/farmaceutyczny ze względu na to iż po prostu mam wykształcenie można powiedzieć kierunkowe i takowe zainteresowania - praca z lekami , lekarzami itp Generalnie nie składałem CV akurat do Pierre z nastawieniem ze chcę tam iść , składam wszędzie gdzie znajduje ogłoszenie w okolicach mojego miejsca zamieszkania , ponieważ brakuje mi doświadczenia na tym stanowisku pracy (PM, PF) i próbuję się dostać gdziekolwiek aby właśnie to doświadczenie nabyć .

@Antek

A na kiedy dokładnie planowana jest Twoja rozmowa rekrutacyjna? Będziemy tu na forum trzymać za Ciebie kciuki! Fajnie byłoby, gdyby firma Pierre Fabre Medicament Polska faktycznie dawała szansę osobom bez doświadczenia, ale chcącym sprawdzić się na danym stanowisku.

@Agata

Moja rozmowa jest planowana na jutro (11.12) .

@Antek

Witam , Rozmowa przeszła mi pomyślnie , kilka h po rozmowie dostałem telefon iż dostałem się na 2 etap rekrutacji . Rekrutacja składa się z 3 etapów , każdy wygląda tak samo tylko przy kolejnych etapach dodatkowo są osoby z wyższego szczebla . Na rekrtuacji były 2 osoby z którymi rozmawiało mi się świetnie , na pełnym luzie . Pytania na 1 rozmowie , raczej takie ogólne typu dlaczego właśnie ta firma , dlaczego to stanowisko , jak się Pan widzi w tym itp

@Antek

Fajnie, że opisałeś swój przebieg rozmowy rekrutacyjnej! Rozumiem, że przed Tobą drugi etap rekrutacji. Stresujesz się? Chciałbyś podjąć pracę w Pierre Fabre Medicament Polska, czy po prostu jeszcze się zastanawiasz patrząc, jak Ci pójdzie dalej?

genia
@Antek

miałeś drugi etap? czego można się spodziewać? jakich pytań?

Milosnik

Kocham pierra fabra

@Milosnik

@Milosnik, co ma na celu Twój komentarz? Nie wydaje mi się, aby był rzetelną opinią o pracodawcy, a na takie liczymy tutaj na forum. Pracujesz lub też pracowałeś w Pierre Fabre Medicament Polska? Jeśli tak, to zachęcam do napisania kilku słów na forum o pracy w tej firmie.

Agata

@Ds j, faktycznie na forum ostatnio niewiele się dzieje, ale mam nadzieję, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie! Pytasz, bo jesteś zainteresowany podjęciem pracy w Pierre Fabre Medicament Polska? Jestem ciekawa, czy masz już doświadczenie w pracy w podobnej firmie i czy zdecydujesz się wysłać swoje CV nawet gdy nie otrzymasz satysfakcjonujących odpowiedzi na forum.

Ds j

Nie dodajecie zadnych opini

Agata

@Wyluzowany, długo już pracujesz w Pierre Fabre Medicament Polska? Czy współpracownicy chętnie przyuczają i pomagają nowym osobom w pracy? Jeśli możesz to napisz coś na ten temat. Zachęcam do wypowiadania się na temat tego pracodawcy! Wasze wypowiedzi są bardzo istotne.

Zostaw merytoryczną opinię o Pierre Fabre Medicament Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Pierre Fabre Medicament Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Pierre Fabre Medicament Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pierre Fabre Medicament Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pierre Fabre Medicament Polska?

Kandydaci do pracy w Pierre Fabre Medicament Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pierre Fabre Medicament Polska