Pierre Fabre Medicament Polska

Opinie o Pierre Fabre Medicament Polska

Rekrutacja

Czy firma poszukuje ludzi z marketingu. Bo produkty znane ale nigdy nie widzę ogłoszeń do tego działu. Czy jest duży? Jakie warunki pracy? Jak wyglada struktura?

Przyszłość

Nadejszła wiekopomna chwila. Potrzebujecie mnie jak tonący oddechu, jak Kermit świnki, jak Tommy Lee ściganego. Odezwijcie się w końcu - tylko przygotujcie dobra ofertę. Dogadamy się. Będzie dobrze!

@Przyszłość

Ale musisz mieć talent muzyczny. Inaczej się nie dogadacie.

Blable
@Zenek

O co chodzi z ta muzyka ???

Bronek
@Zenek

Rykoszetem oberwał Patryk Jaki. Tak po ludzku szkoda mi gościa!

@Bronek

Chopie z tym rykoszetem to trzeba było się pogłowić. Pisać będę na forum może ktoś ważny przeczyta, przemyśli, że w tym wózku trudno się już jedzie . Czas sprawdzać na pracuju, albo kupię gitarę będę na niej grał i się samo zrobi.

NOWY

Jakiś czas temu byłem na rozmowie w Pierre Fabre. Nie ukrywam, że wiązałem z rozmową nadzieje na merytoryczną i rzeczową jako człowiek z 15 letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, niestety pomyliłem się. Co prawda, koleżanka, która rozstała się z tą firmą odradzała mi ją, ale przecież każda opinia niekoniecznie musi być taka sama - więc sam się przekonałem. O szczegółach nie opowiem, po krótce, na wstępie ubiór rozmówców był nieadekwatny do rozmowy rekrutacyjnej (trampki, przetarte jeansy, wymięta koszula...), na rozmowie czułem się jak nieproszony gość (znam tą technikę HR ale to nie było to), odczuć się dało że moje CV nie było przed rozmową przeczytane. Szablonowe zadanie, które po tylu latach robi się w pamięci - a potem mam wytłumaczyć jak to wyliczyłem. Twierdzenie, że skoro niedawno opuściłem struktury innej firmy to zgodzę się na każde warunki. Dziwne również, że ewentualny przełożony nie znał ani klientów, ani ludzi z innych firm, znanych na rynku farmaceutycznym. Potwierdziło się to co słyszałem od znajomych (byłych i obecnych pracowników) - Firma o ugruntowanej pozycji na rynku, ze spójnym portfolio. Niestety ludzie zarządzający Nią w Polsce to kadra wzajemnej adoracji, z głowami w chmurach jakby pana Boga za nogi złapali. przecież biznes to tylko/aż biznes.

Mil
@NOWY

Wszystkich, bardziej profesjonalnych, od siebie dawno się już pozbyli :)

Długoletnia
@Mil

To akurat widać bardzo. Wywalili lub sami odeszli. W starych czasach byli ludzie z wiedzą i klasą. Kiedyś tu wpisałam dość pozytywną opinię o indywidualnym podejściu. Ale dziś już muszę spojrzeć obiektywnie bez sympatii. Tak ta firma stała się jaka się stała jak tu ktoś pisał byle jaka.

@Długoletnia

A teraz są ludzie z talentem muzycznym - w skrócie wiedza jest zbędna i przeszkadza. Potwierdzam opinie są tu kasowane lub w ogóle się nie pojawiają. Czujny HR nie śpi. Za niedługo będą dodawać paski jak w telewizji ze swoją prawdą. Doświadczeni niby ludzie a nie umieją przyjąć konstruktywnej wypowiedzi i przeanalizować. Usuwanie nic nie da bo nie zmienia sytuacji. Czy jak wyłączę tv to będzie równoznaczne z tym że przestali tam nadawać? No nie.

Oracle

Do wszystkich spoza branży, zbiór informacji na początek: kiedyś firmy farmaceutyczne oferowały ciekawą i dobrze płatną pracę. Od kilku - kilkunastu lat popsuło się absolutnie wszystko. Obecnie lepiej niż przedstawicielem medycznym być: budowlańcem, sklepową, listonoszem, fryzjerem, tapicerem czy śmieciarzem. W niektórych z tych zawodów zarobi się troszkę mniej, ale ma się przynajmniej stabilną pracę. Efekt ten uzyskała (usunięte przez administratora) kadra zarządzająca, która aby zrealizować coraz wyższe cele i napchać sobie kieszenie, nie zwiększała wynagrodzeń przedstawicieli. W efekcie na rynku pojawiło się mnóstwo firm, które stać było zapłacić swojej kadrze rynkowe pieniądze konkurować. Finalnie mamy mnóstwo bylejakich firm i firm, które zaczęły być bylejakie - tak jak Pierre fabre. Pokutuje to, że Polacy nie mają głowy do zarządzania i psują wszystko, co da się im w ręce. Odradzam pracę szczególnie w takich firmach jak ta, bo uważają się za niewiadomo kogo, a są nikim - jak pijany wojek na weselu, który chwali się, że w tamtym roku zarobił na Opla w gazie.

Kaloszek
@Oracle

Ta opinia jest przezabawna. Lepiej bym nie napisał. Nie dość że trafnie to i śmiesznie. Szkoda że usunęli połowę wpisu co też właściwie świadczy o firmie. Zgadzam się że PFM to jeden z przykładów firm które stały się byle jakie. Zawsze mnie to zastanawiało co się stało że nagle w ciągu może 5 lat z super miejsca zrobiło się bylejactwo i fałsz. Nie wiem. Ale zawsze będę żywić sympatię do pfm i starych czasów. To było warte przeżycia. Wspomnienia i znajomości sprzed lat zostały.

Proste
@Kaloszek

Odpowiedź jest prosta. Nowy dyrektor

Marian
@Proste

Nic dodac. Nic ujac.

Przedstawiciel medyczny

2 lub 3 etapy. Totalnie bzdurne. Mają ogromne wymagania za smieszne pieniadze. Rekrutacje ciezko przejsc ze wzgledu na te wygorowane swoje wymagania. Rekrutacje odbywaja sie bardzo czesto. na ogoł dwa etapy w wiekszym miescie ostatni w wawie. Pozniej juz tylko gorzej - szkolenie 2 tygodniowe po ktorym wrocisz i nie bedziesz wiedziec jak sie nazywasz

próbuja z człowieka zrobic idiote. Kaza ci sprzedac długopis itp. I odpowiedziec na ich idiotyczne pytania ktore maja niby sprawdzic wiedze ale nie maja kompletnie nic wspolnego z praca.

Liczi

Cześć, mam pytanie. Pojawiło się na Podkarpacie ogłoszenie do działu Stomatologii Oral Care na Przedstawiciela. Nie dawno było to samo ogłoszenie. Czy możecie mi powiedzieć co się dzieje w tej linii na Podkarpaciu ? Oraz będę wdzięczny za info ile wizyt, GPS, auto, i jaka podstawa ?

Podkarpacie

Cześć, może ktoś napisać jak wyglądają zarobki na stanowisku Przedstawiciel Medycyny/ farmaceutyczny? Ile wizyt dziennie się robi? I najlepiej jak wyglądają etapy rekrutacji ????

Zwykły człowiek
@Podkarpacie

1) Kokosy. Jak poczytasz opinie to zobaczysz że ludzie chwalą wysokie płace i jeszcze wyższe premie. Ale tak szczerze to zależy ile wynegocjujesz bo widełek brak. Z rozmów rozbieżności są duże. Podkarpacie biedniejszy region więc mogą Ci wcisnąć małą kwotę ale może na szynkę z biedronki starczy. Zależy też od doświadczenia no i od twojego postrzegania ile to dużo a ile mało bo to dyskusyjne. wizyty normalnie to 8-9 a jak covid itd to się zmienia i na 4. Plus apteczne. Jak nie ma pandemii to spokojnie wyrabiasz jak są obostrzenia to zależy od regionu ale z wejściem do lekarzy bywa bardzo różnie. No i tu firma nie zawsze rozumie. Domyślam się że tzw góra to w polu nie była od lat więc pojęcia brak. 3) rozmowa kierownik regionu na 1 etap później warszawa 2 etap i już dodatkowo inne osoby ale tu chyba kto sie trafi. Nie oczekuj jednak jak już tu napisano wyjątkowego traktowania bo towarzystwo adoracje to tylko w swoją stronę. Ja firme polecam na początek albo na przeczekanie i podszkolenie. Rok czy dwa można posiedzieć. Kasa na czas, szkolenie przydatne. może raz premię wstrzymali ale ludzie odchodzili to wypłacili. Nie jest tu wybitnie ale nie jest tragicznie. Powodzenia.

Kandydatka

Cześć, chce Was zapytać o stanowisko Przedstawiciela medyczno farm. na terenie Podkarpacia. Na początku roku styczeń, luty firma też szukała tutaj przedstawiciela i znowu szuka. Możecie napisać co się dzieje ?

Ciekwska

Dodawanie tutaj szczerych opinii jest bez sensu. Firma tak się boi że większość usuwa bo ja wpisałam już kilka kulturalnych opinii i szczerych ale jakoś ich nie widzę szczerze. Moze odnoszą się do słabych punktów które łatwo poprawić. Ale jeśli nawet boimy się usłyszeć to niech muzyka gra dalej zamiast wiedzy. Myślę że całe pole się ze mną zgodzi.

Gar
@Ciekwska

Z megalomanią nie wygrasz :)

nowy

A jakie jest podejscie do używania samochodów służbowych? Czy można używać do celów prywatnych ? Jaka flota - ople czy cośinnego ?

NOWY
@nowy

Chłopie - francuska firma, czytaj wszystko co francuskie najlepsze. Renault

@nowy

Jest ok. Renault może i nie cud techniki, wersja podstawowa ale do poradni dojedziesz. Mnie nie przeszkadza i nie narzekam. Nawet nie czepiają się jak sobie czymś okleisz auto. Kilometraż do zrobienia co rozliczenie. Polityka jest ok. A GP to facet od floty i dodam że bardzo wporzo gostek.

Przyszłość

Nadjszła wiekopomna chwila. Potrzebujecie mnie jak zbawienia, jak świeżego powietrza. Odezwijcie się w końcu, czekam - tylko przygotujcie dobra ofertę. Wszystko będzie dobrze!

aplikant

Hej chyba na dolnym śląsku to dość chłonny rynek. Nie zastanawialiscie sie nad wymiana kadry lub wprowadzeniem wewnetrznej konkurencji ?Np. Wrocław to spore możliwości może czas na lepsze wyniki?

@Ja a opowiesz jak w ogóle wyglądała rozmowa i na jakie stanowisko ?

Niestety, mam bardzo nieprzyjemne odczucia związane z rozmowa rekrutacyjna. Wiązałam duże nadzieje z firma jak i stanowiskiem, rozumiem nie spodobałam się, był ktoś lepszy. Ale nie wiem tego, bo mija któryś z kolei miesiąc, a ja nie mam feedback’u. Oczywiście, jestem świadoma, ze ktoś inny został zatrudniony, lecz jeśli zostaje poinformowana, ze dostanę odpowiedz najszybciej jak się da, to liczę że otrzymam ja bez względu na wynik rekrutacji. Szkoda, ze taka poważna firma, nie potrafi zachować klasy :( Pozdrawiam

Były #@$

Nigdy nie dają znać. Nie ta kultura organizacji. Ą i Ę i jakieś standardy to nie w pfm. Nawet jak niektórzy próbują to wygląda to jeszcze słabiej. Kultura zarządzania jest tam ogólnie mega dziwna a nawet słaba. Tak porównując do obecnego miejsca wcześniej to tak nie widziałem. No jakoś wiesz widzę teraz że tam jakieś takie zastarzałe to i ci ludzie nic się nie chcą uczyć chyba. Ale jechać na firmę nie będę bo kasę płacili na czas. Że mi było mało to zmieniłem i czesc. Szkolić wyszkolili i to bardzo dobrze. Także jak dalej czekasz i nie zaczęłaś szukać innej roboty już zacznij - żart.

HR

Dzień dobry, Bardzo prosimy o kontakt (brak podpisu, więc nie mamy możliwości zweryfikowania tej informacji i skontaktowania się bezpośrednio) - wszystkie informacje zwrotne zakończonych już procesów rekrutacyjnych zostały już przez nas wysłane. Pozdrawiamy, Dział HR

@HR

Mam rozumieć, ze jeśli nadal nie mam informacji zwrotnej, to znaczy, że proces rekrutacji nadal trwa. Ok, nie spotykałam się z tym wcześniej, ze czeka się 2 miesiące na odpowiedz zwrotna.

HR

Dzień dobry, Ponownie prosimy o kontakt bezpośredni - w wiadomości nie ma ani nazwiska ani informacji, do jakiego działu czy na jaki region Pan/Pani aplikował/a. Ciężko nam zatem zweryfikować tę informację. Wszystkie informacje zwrotne zostały już wysłane ( nie dotyczy rekrutacji z tego miesiąca, gdzie proces rekrutacyjny jeszcze się nie zakończył). Pozdrawiamy, Dział HR

nick44
@HR

bo HR zawsze przepracowany.... biuro, pandemia dystans społeczny gdzie telefon do ludzi z rekrutacji

@nick44

Dzień dobry, Bardzo prosimy o kontakt bezpośrednio z nami (na maila z którego przyszło zaproszenie na spotkanie bądź telefonicznie) albo chociaż podanie daty spotkania. Łatwiej będzie zweryfikować tę informację - maile z informacją zwrotną zostały już wysłane (nie dotyczy rekrutacji z tego miesiąca) - być może mail nie dotarł, być może niechcący Pan/Pani został/a przeoczony/a (wtedy za to przepraszamy). Dopóki jednak nie wiemy, kto nie otrzymał informacji zwrotnej - nie możemy zweryfikować co się wydarzyło. Pozdrawiamy, Dział HR

Limo

Czesc, Mam do Was pytanie. Pojawiło sie ogloszenie do działu stomatologia na Przedstawiciela na terenie Podkarpacia. Czy możecie powiedziec: Czy ktos odszedl Jaki jest szef Czy to jest na Farmaceutycznego do aptek czy na Medycznego do lekarzy Jakie zarobki/premie Jakie auta Czy sa GPS Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Ex ex ex
@Limo

Jeśli z 8 osób 5 postanawia rzucić papierami dokładnie w tym samym czasie i mówię tu o przestrzeni kliku dni i robi to z dnia na dzień niemając w obecnych czasach nowej pracy to tak - możemy delikatnie stwierdzić że ktoś odszedł. Wnioski sam wyciągnij. Możemy zwalić winę na osobę bezpośrednio nadzorującą zespół bo delikatnie ujmując bez używania zwrotów obcojęzycznych "utrudniała nam życie". Jednak to trochę za łatwo. Taka osoba ma kogoś nad. I choć osobiście dyrektora działu jakoś źle nie odbieram, sam już fakt że pomimo jasnych sygnałów ignorował te sygnały czyli dopuścił do takiego stanu to też powinno dać do myślenia. Ale jest swój chłop i może wnioski wyciągnie a ofiary muszą być. Liczę że mnie ktoś inny doceni. I jeszcze kilka innych kwestii. Ogólnie stomatologia u nich jest na szarym końcu. Widać gołym okiem nawet na przemówieniach dyrekcji podczas szkoleń. Inne działy ważniejsze. Rozumiem. Ale kolego słuchaj czasy łatwe nie są najwyżej na przeczekanie aplikuj zawsze to praca, samochód. Tu Cię nie ucieszę bo francuska myśl technologii w wersji podstawowej. Tablet więc monitoring lokalizacji iest ale czy Ci zależy jak sumienie pracujesz - zupełnie nie. Apteki i lekarze miks. Kasa zależy jak wynegocjujesz bo zasad nie ma konkretnych. Premia jest. Bez szału ale jest. Powodzenia.

Kiedyś pracownik

Są plusy tej organizacji ale niech nie przesłaniają minusów. Na start mogę polecić do poduczenia się bo szkołą akurat dobrze. Atmosfera jest ok w polu ale zauważalna jakaś dziwna manipulacja czy taka zawiść gdzieś u góry nawet nie umiem tego nazwać. Może to moje odczucie osobiste. Premie da się zrobić. Dużo dość pracy dodatkowej ale też da się zrobić tylko nie zawsze się wie po co. Do czego ja się czepiam to poziom prodaktów z biura (nie wszystkich). Ale było bardzo średnio. W sensie tak nudno i bez charyzmy bez pokazania drogi bez pomysłu. Nie że nic nie zapewniają ale do wymagań stawianych nam w polu to oni nie dostarczają narzędzi. Jakby zostali na poziomie z 10 lat temu. mam porównanie stąd chyba ta słaba ocena. Nie wspominając że niektórzy swoich leków i konkurencji nie ogarniają a mają coś innym przekazać. Dlatego polecam firmę na początek tak do dwóch lat i później zmiana. A tym co mają doświadczenie odradzam. Pozdrawiam wszystkich.

Długoletnia
@Kiedyś pracownik

moja opinia jest czesciowo podobna. Nie wiem jak długo pracowałeś. Aczkolwiek co do tych dwóch lat nie przesadzajmy. To sprawa indywidualna i zależy od wielu czynników, sytuacji życiowej i potrzeb danego przedstawiciela. Nie każdy jest nastawiony na kasę bo np. woli mieć względny spokój. A tu w miarę stabilnie i przewidywalnie. Szkolenia mimo że nie łatwe to jednak później procentuje w polu bo wiedzę musisz jakakolwiek mieć. Dużo zależy też od Twojego regionalnego. Tak tabelek jest masa ale ja staram się przyjmować założenie że ktoś je potrzebuje. Z pomysłami biura akurat zgadzam się najbardziej bo pracuje długo i były czasy gdzie wyglądało to zupełnie inaczej parę lat temu. Ale nie jest tak że nic nie mamy i nie da pracować. Widać tylko różnice w poziomie i zaangażowaniu, mi to szczególnie nie przeszkadza bo sama nadrabiam pomysłami. Czasy są teraz trudne więc nie każdy może wybrzydzać. Oczywiście jeśli się znajdzie lepsza opcja to można zmienić, ale tu też nie jest nie do przejścia. Ale zgoda szczególnie dla tych co chcą zdobyć doświadczenie to jak najbardziej ok miejsce. Ci z doświadczeniem mogą być mniej zadowoleni ale jak pisałam to sprawa indywidualna.

ABC

Jako były pracownik oceniam bardzo pozytywnie. Kilka lat spędziłem, był to świetny czas z jeszcze lepszymi ludźmi. Dobre produkty korzystnie odbierane przez środowisko lekarskie, bardzo dobre szkolenia (pozdrowienia dla Helenki) i rozsądne plany. Jedynym mankamentem bez wątpienia było niskie wynagrodzenie. Nie zmienia to jednak dobrego odbioru byłego pracodawcy nawet z perspektywy czasu. Bardzo dobry wybór na początek kariery zawodowej w roli przedstawiciela.

gosc
@ABC

mam rozmowę za dwa dni. Czy możesz napisać kilka szczegółów tzn: wysokość wynagrodzenia, jakie samochody, czy można użytkować prywatnie, premia co jaki okres. Dzięki

ABC
@gosc

Samochody Renault Megane, niestety najuboższa możliwa wersja, ale bez GPS, który oczywiście jest w tabletach:) Można użytkować prywatnie, niestety do wszystkiego kilometraz. Premie 3x/rok. Podstawa kiedyś 3500 było czymś, teraz pewnie 4000 na start. Pracy rozsądna ilość, ale z ilością biurokracji ciężko sobie poradzić, stajesz się mała drukarnią i producentem tabelek Excela, często kompletnie pozbawionych głębszego sensu.

@ABC

Czy możesz wypowiedzieć się na temat rozmowy kwalifikacyjnej podczas 2 etapu w Warszawie? Jakich pytań można się spodziewać czy powtórka z 1 etapu, czy może jakieś testy? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)

gosc
@gosc

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Ale co oznacza kilometrówka? Czy trzeba płacić dodatkowo, oprócz podatku za prywatne użytkowanie samochodu?

BCD
@ABC

Jak duże są premie o których piszesz (3x/rok)?

T.
@ABC

Polecam firmę jeśli szukasz czegoś na długo potwierdzam to dobry pracodawca. Spokój, realne plany do zrobienia, ten sam teren i te same leki. W nowym miejscu już dwa razy zmieniany teren o lekach nie wspomnę. Wiele fajnych osób, jak trafisz na dobrego kierownika dodatkowy plus. Ja swojego wspominam bardzo dobrze. A H. nie pozdrawiam, sposób komunikacji w trakcie szkolenia dla wielu nie do zaakceptowania tylko szkoda że nikt na to nie reaguje. Podsumowując kilka lat przepracowanych i dużo dobrych wspomnień.

Opinie

Czy jak zostawiam opinię to ona przechodzi weryfikację pracodawcy przed publikacją? Mam wrażenie że są kasowane i nie tylko ja mam takie wrażenie.

Dawid

Czasami nawet najlepszym zdarzy się wpadka, tak bywa. Firma jak najbardziej warta polecenia!!

Były #@$
@Dawid

dalej tam pracujesz?

W poniedziałek mam pierwszą rozmowe do GL. Proszę o konkretne info o pracy w firmie: Wynagrodzenie, samochody, wykorzystanie prywatnie, premie, atmosfera. Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi.

@Gość

Jak poszło? Powiesz coś więcej o pierwszym etapie, warunkach?

Jaka atmosfera jest między działami w Pierre Fabre Medicament Polska?

Pan Janusz

Malinowa

Zostaw merytoryczną opinię o Pierre Fabre Medicament Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Pierre Fabre Medicament Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Pierre Fabre Medicament Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pierre Fabre Medicament Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pierre Fabre Medicament Polska?

Kandydaci do pracy w Pierre Fabre Medicament Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pierre Fabre Medicament Polska