Opinie o MPK w Częstochowa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy MPK. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MPK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja tuszy i tonerów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK w Częstochowa

Chętny do pracy

Witam chciałbym się dowiedzieć, jakie są obecnie zarobki w MPK Częstochowa, jak długo trwa okres próbny i po jakim czasie można liczyć na stałą umowę ? Pozdrawiam

Mario
@Chętny do pracy

Jak chcesz doprowadzić siebie i twoją rodzinę do skrajnej rozpaczy i życia w nędzy to polecam ten zakład

@Mario

Mario To aż tak źle jest w MPK ?? Pracowałeś tam wcześniej ? Czy możesz coś s więcej powiedzieć, by nie trafić na minę.

Vaclav
@Chętny do pracy

Ta firma to moralne, mentalne i etyczne dno. Zarobki to kpina z człowieka i prawa do godziwego życia. Dobrze zarobią tylko kumple i kolesie zarządu, dyrektorów i (usunięte przez administratora). Oszczednosci w firmie, to oszczędności na pracownikach.

Irek Piasecki

Wczoraj odebrałem umowę jako nowy kierowca. 2350 brutto na papierze + 30% premii + wysługa lat z innych zakładów mnie wyszło 15% więc w sumie to lipa. Razem to daje 3513 brutto + dodatek za godziny nocne i prowizja z biletów to jakieś 3900 brutto a to na rękę daje 2914. No ale jak wiadomo miesiąc miesiącowi nie równy. Po okresie próbnym 150zl brutto podwyżki. Pojeździmy zobaczymy ;)

@Irek Piasecki

CZy to prawda Irek, że za szkody na autobusie z twojej winy i za pasażerów ponosi w MP K kierowca? Pozdrawiam Marcin

ERES
@Marcin

Tak - zawsze - chyba że wykupisz swoje AC.

@Irek Piasecki

Chciałbym się dowiedzieć czy dalej pracujesz w MPK ? Jak wyglądają teraz zarobki po przepracowaniu dwóch lat?

Zadowolony

Fajna firma. Jesli ktos przychodzi do pracy i sumiennie wykonuje swoje obowiazki to ma swiety spokoj. Nigdy nikt nie dzwoni z pretensjami. Elaatyczny grafik pracy. Naprawde mozna wszystko ogarnąć. Pensja zawsze na czas!

@Zadowolony

Jak jesteś taki zadowolony, to powiedz mi kto w MPK pokrywa koszty za szkody spowodowane przez kierowcę np.na autobusie z własnej winy? Nie mówiąc o pasażerach bo takie też się zdarzają.

Zadowolony
@Marcin

A powiedz mi jeśli Ty uszkodzisz autobus z własnej winy to kto powinien za to zapłacić? Mozesz w MPK wykupić dodatkowe ubezpieczenie tzw. "lusterkowe" . Jeśli Ty zrobisz krzywdę pasażerowi z własnej winy to kto odpowiada? Takie rzeczy reguluje już KW i KK odpowiednie paragrafy znajdziesz na internecie. Jak może ktoś brać odpowiedzialność za Twój błąd?

@Zadowolony

Jak ty jako kierowca firmy MPK pracujesz na tę firmę ( nie na siebie) to nawet jak z własnej winy spowodujesz szkody, to świętym obowiązkiem twojego pracodawcy jest miec autokasko i ubezpieczenie na pasażerów od wypadków. Jakim prawem masz ponosić dodatkowe koszty na autokasko na firmowe pojazdy. Inaczej sytuacja wygląda na prywatny użytek samochodu.Wówczas auto jest twoja prywatną własnością i ty płacisz za szkody, jak nie masz autokasko. MPK w ten sposób naraża pracownika na dodatkowe koszty, które niekiedy mogą zagrozić jego egzystencji.Np. gdy bedzie zmuszony placić dożywotnią Rente rodzinie pasażera z powodu uszczerbku na zdrowiu lub latami chodzic po sądach.

@Zadowolony

Po to są właśnie ubezpieczenia,żeby za moje błędy odpowiadać i pokrywać koszty szķód,między innymi OC.

Adaś
@Marcin

Pisze Ci Zadowolony, że nie ma auto casco. Czego nie rozumiesz? Myślisz, że jak powylewasz tu żale swoje to wykupią nagle?

@Adaś

Jest to w ogóle możliwe? Przecież Polska jest w Unii.

@Adaś

Szkoda,je kierowcy są nieświadomi swojego ryzyka? ŻAL MI ICH.????

kolo
@Zadowolony

jasne bardzo ciekawa 4 dni pracy dzień wolnego bo godziny muszą być super. jak dziobiesz to i fajny wozik. 2800 do 3200 mega płaca za niebywałą odpowiedzialnsc i dwa elektrony z RN do tego wszystkiego buuuuu ale dziekuję za taki wyzysk

Rafał
@kolo

Też popracowałem miesiąc podziękowałem - to obowiązkowe zapłacenie ubezpieczenia co miesiąc(usunięte przez administratora) Spróbuj zaparkować trochę inaczej w zatoczce lub nie w linii to się takie k#rwy przez radio sypią że szkoda gadać - ale cóż "starzy' kierowcy to sól tej firmy !

Rafał
@Rafał

Oddac w prywatne rece mobilis arriva itp dla miasta oszczędnośc beleweder nie potrzebny związków darmozjadów a w mpk jest ich chyba 5 brak i po problemie, zapomniałbym ile miasto na pasożytniczym zarządzie zoszczędzi. fajne miasto podwyzki non stop podwyzki wszystkiego podatków a w mpk prosze darmowe bileciki dla rodzin a w imię czego, a inni tez cięzko pracują nie tylko szanowni kierowcy, czy umysłowi z biura

Agnieszka
@Zadowolony

Wypowiadałeś się już dawno więc nie wiem czy jeszcze tutaj zaglądasz ale wnioskuję, że jesteś pracownikiem firmy więc zaryzykuję i może odpowiesz mi na parę pytań. Czy faktycznie grafik jest elastyczny? Bez problemu można przykładowo wziąć sobie jakiś wolny dzień gdy zajdzie taka potrzeba? I jakiej pensji można się spodziewać?

@Zadowolony

A ile można zarobić netto?

Kkk

Najgorsza linia transportu w polsce, nigdy nie na czas, zdaża się że autobus się spóźnia o 29 minut

mario

mpk czestochowa to najgorsza firma transportu miejskiego w Polsce a kierowcy w 90% do zwolniwnia to woziciele kartofli nie ludzi

Miska

Dzień dobry dziś o godz 5/15 autobus linia nr 3 odjechał z miejsca przystanku Fieldorfa Nila wcześniej niż jest w rozkładzie czyli powinien być odjazd o godzinie 5/16 Tym bardziej widząc że ludzie biegną do autobusu. Za co my płacimy

Witam ile można wyjść netto z dodatkami miesięcznie i ile godzin wychodzi

Jestem w szoku to przechodzi ludzkie pojecie żeby w jednym autobusie ,jednym kursie zostać kontrolowanym trzy razy to przesada ,a prym wiedzie jedna pani która wsiada w jednym miejscu na rondzie 1 maja jedzie do końca czyli na zajezdnie i tak co dzień ,ale 20.10 .2020 był przegięciem jechałem od PCK do zajezdni i zostałem skontrolowany TRZY RAZY ,może MPK postarało by sie o pasarzerów o nie totalna nagonka na ludzi szukacie kasy to chyba nie jest dobry pomysł totalny brak empati w tych czasach .

Jaka umowa obowiązuje w MPK podczas okresu próbnego?

Wojtek

O pracę.

Pracus

Linia nr 12 godz 14 maksymalna liczba osob w autobusie 13 jedzie 24

Pracujący inwalida

Częstochowskie mpk zawiesiło ulgowe bilety okresowe ze względu na koronawirusa, jako pracujący rencista inwalida ze schorzeniem narządu ruchu korzystałem właśnie z takiego biletu, imiennego ze zdjęciem. Co 30 dni doładowywałem kwotą 50zł. Teraz Mpk proponuje mi tzw. "portmonetkę"..Jadąc do pracy mam przesiadkę .. czyli jadę najpierw autobusem a następnie tramwajem.. i tak, doładowując bilet kwotą 50 zł w drodze do i z pracy muszę skasować 4 bilety po 1.65 czyli z portmonetki pobierane jest 6.60zł, mnożąc to przykładowo przez 20 roboczych to miesięczny koszt dojazdów teraz wyniesie 132 Zł. W taki sposób częstochowskie mpk chce zniwelować straty wynikające z mniejszej liczby pasażerów, wyciągając pieniądze od uczciwych pracujących inwalidów.. i tylko niech mi nikt nie pisze że skoro pracuję i mam rentę to powinno mnie stać na droższe przejazdy, bo renty mam 900 zł a dorabiam kosztem zdrowia i bólu jakieś marne grosze w niepełnym wymiarze godzin. Mpk dołącza do sklepów podwyższających drakońsko ceny w tych ciężkich dla nas czasach. BRAWO!! A RACZEJ WSTYD!!!

Jurwek

Panowie jak rzucacie stawkami, to prosiłbym o kwoty netto, które idą przelewem na wasze konto, bo podawanie kwoty brutto nie ma żadnego sensu. Macie bardzo niskie zarobki! Co do autocasco to jest to standardowa praktyka.

Ciekawy

Co słychać w MPK?

Agnieszka
@Ciekawy

Właśnie brakuje ostatnio aktualnych informacji @ciekawy. A z tego co widziałam to na stronie jest sporo aktualnych ogłoszeń. Ktoś z pracujących może dać znać jak teraz wygląda sytuacja w MPK?

Proszę MPK O PIECZĘ NAD TYM

Ulice na których wsiada ich najwięcej 1) Warszawska 2)Pusta 3) Mała 4) Okrzei 5) Mireckiego 6)Jesienna 7)Stroma 8) Katedralna i wiele innych... Problem Polega na wsiadaniu do autobusu osób pijanych i wypitych również Tych którzy są trzezwi ale za głośni i nie mają Kultury podczas jazdy MPK czy to są Autobusy czy też Tramwaje , powinno zamieścić się w Nich Kamery Ochrona powinna w nich jezdzić od rana do ostatniego kursu MPK w każdych autobusach i tramwajach , powinien być też alkomat przed wsiadaniem do pojazdu jak również w nim , z uwagi na bezpieczeństwo osób i ich mienia Proszę wyjść z założenia " jak nie potrafisz się zachować to kup sobie deskorolkę , bo pojazdy mpk to nie jeżdżąca knajpa dla imbecyli " Popieprzone też jest to że kierowcy wiedzą i widzą a nie reagują.

beny
@Proszę MPK O PIECZĘ NAD TYM

hahaha postaw sie w roli kierowcy i odpowiedz sobie na pytanie czy nadstawiałabyś buźkę w takiej sytuacji

Darek

@Julia jak to jest obciążany za szkody? Znasz taki przypadek ?

@Darek

Bardzo prosto, Kierowca autobusu robi stłuczkę i w skutek tego uszkodzi np. karoserie pojazdu, to zamiast calej pensji dostanie 1/3 pensji. A jak upomni się o resztę należnej mu pensji, to pracodawca mówi mu, że nie musi u niego pracować. Znam takie przypadki,w różnych polskich firmach.

Julia

Jeżeli miesięczny zarobek kierowcy autobusu w MPK Częstochowa wynosi Netto 2300 zł i dodatkowo kierowca jest bezprawnie obciążany kosztami za szkody to jest to Skandal i naruszenie praw pracownika. Jeżeli Firma MPK robi takie praktyki, bo nie ma odpowiedniego ubezpieczenia, to nie moze prowadzić swojej działalnosci, gdyż jest zagrożeniem egzystencji swoich pracowników.

Julia

Czy to prawda, że MPK Częstochowa nie posiada dla swoich pojazdów ubezpieczenia od szkód spowodowanych przez kierowce na tych pojazdach? Konsekwencją tego jest bezprawne obciążanie kierowcy za spowodowanie takiej szkody.

@Julia

Tak prawda

zyta

to są chyba jakieś żarty (usunięte przez administratora)

Marzena
@zyta

Muszę powiedzieć, że Twój wpis nie jest do końca zrozumiały. Czy mogłabyś wobec tego jeszcze raz, tylko nieco kulturalniej, napisać tu o swoim problemie z MPK? Wtedy będziemy mogli konkretniej odnieść się do Twojej wypowiedzi i Ci coś doradzić. Z największą przyjemnością poznamy też aktualne warunki pracy w MPK w Częstochowie. Czy jakiś pracownik będzie tak uprzejmy i powie nam coś o tamtejszych warunkach płacowych? Bardzo zachęcam do zabrania głosu w sprawie tego pracodawcy.

@Marzena

Zarobki kierowców MPK Częstochowa to skandal. 2300zł minus potrącenia za spowodowanie szkody,bo firma nie ma ubezpieczenia.????????

Ozzy

Dzień 17.12.2019.godz.16,53,czekam na autobus linia 24 spod galerii jurajskiej.A utobus przyjeżdża o 17,22,opóźniony 18 minut,a tuż za nim podjeżdża drugi tej samej linii 24.Kierowca na moje pytanie dlaczego tak się dzieje?,odparł że nie ma wpływu na punktualny przyjazd.To moje pytanie do MPK. Dlaczego ten za nim(dosłownie) przyjechał o czasie? A bilety coraz droższe.

Pisze jako kierowca i użytkownik ruchu taki sam jak kierowcy MPK. Czy kierownictwo może coś z tym zrobić? Kierowcy się wciskają do ruchu zagrażając sobie i innym użytkownikom. Ja zawsze wpuszczam autobusy, ale litości....to co oni robią sprawiają że właśnie nie będę tego robić. Dziś miało nie doszło do kolizji kilku aut bo Pan z 18 postanowił zajechać drogę po chamsku.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK - Częstochowa

• Jak się pracuje w MPK?

Zobacz opinie na temat firmy MPK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK?

Kandydaci do pracy w MPK napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK
3.5/5 Na podstawie 66 ocen.
  • Niepodległości 30
    42-200 Częstochowa