Opinie o Dbw-Polska Sp. z o.o. w Cigacice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Dbw-Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Dbw-Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dbw-Polska Sp. z o.o. w Cigacice

pojechałem na jabłka

Niech Cię nie zwiedzie super rozmowa z dyrektorem, super zarobki i piękna wizja firmy. Mnie zwiodło, a w zamian za to mam zszargane nerwy i duże rozczarowanie. Współpraca moja z firma była na wyższym szczeblu i trwała około roku. W międzyczasie wykonywałem swoje obowiązki bardzo rzetelnie, nigdy nikt nie przeprowadził ze mną jakiejkolwiek rozmowy dyscyplinującej. Pożegnano się ze mną w sposób żałosny. Firmą rządzi "PAN KIEROWNIK LOGISTYKI" bo jest człowiekiem dyrektora i każdy się go boi. Kierownik produkcji, działu pras = najdziwniejszy człowiek jakiego spotkałem. Dział jakości nie istnieje, tam się tylko hoduje kozy. Opowiem sytuacje która była nad wyraz pokazująca w jaki sposób traktuje sie tam pracowników na produkcji. W momencie nadejścia kryzysu w branży pan dyrektor zaproponował super rozwiązanie. Każdemu chętnemu udzieli bezpłatnego urlopu i każdy pracownik będzie mógł pojechać sobie np. na jabłka lub gruszki do NIEMIEC. Powyzsza sytuacja opisuje podejście Pana Dyrektora, który na tym samym spotkaniu mówi "on też chodzi do sklepu i wie jakie są ceny, one też go dotyczą" Różnica jest taka ze tydzień wcześniej przyjechał do pracy nowym Mercedesem. Warunki pracy fatalne, mega gorąco, szkodliwe substancje, normy nie do wykonania, rozliczani z każdej minuty pracy, kierownicy zastraszeniu, boją się odezwać. Firma chce mieć standard automotive a jest mniej więcej w średniowieczu. BARDZO NIE POLECAM.

Szalik
@pojechałem na jabłka

Dziwne, bo pan dyrektor nigdy nie jeździł mercedesem tylko audi ???? i fakt przyjechał nowym autem bo cały zarząd wymieniał flotę. A jeśli chodzi o jabłka to faktycznie była taka wypowiedz, ale wtedy akurat był lekki kryzys na rynku Automotive . Ogólnie praca spoko, co prawda pracuje się z wełna mineralna i w ciepłych pomieszczeniach , ale zarobki nie najgorsze

Biznes

B2B. Propozycja współpracy z ich strony. Małe zlecenie na próbę. Realizacja i... cisza. Musiałem upomnieć się o zapłatę. Żenujące.

@Lidia

Tak. Po mojej kolejnej interwencji (tym razem pisemnej) dokonali przelewu. Wydawałoby się, że kończy to sprawę. Niestety dotarły do mnie niepochlebne (bezpodstawne więc kłamliwe) oceny mej pracy kolportowane przez zamawiających. Skończyły się po mej wizycie i ostrej wymianie zdań. Sprawa nieświeża, ale niesmak pozostał.

Jest komunikat na ich stronie: że prowadzą nabór ludzi odpowiedzialnych i wnoszących nowe impulsy w środowisko pracy. Zachęcają stabilnymi warunkami zatrudnienia oraz przejrzystym systemem motywacyjnym. To, kto pokrótce wyjaśni, jakie są zasady premiowania, lub doda, jakie kwoty?

Elektryk Nowy wpis

Witam chcem ubiegać się na stanowisko mechanika czy ktoś może mi opisać jakie warunki mają osoby na tych stanowiskach ? I jak zarabiają?

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko magazyniera . Firma wymaga od kandydata uprawnienia UDT na obsługę wózka widłowego . Ale ja takowych nie posiadam :( . Można zdobyć te uprawnienia w tej firmie ? Bo byłbym na to zmotywowany . Czy bez tego nie ma szans , aby w ogóle się dostać ? :/

pojechałem na jabłka

Franciszek
@pojechałem na jabłka

Przez rok pewnie zdążyłeś dobrze poznać firmę. Szkoda że tak pięknie się zaczynało a skończyło nie najlepiej. Za te szkodliwe substancje miałeś dodatek pieniężny bo zwykle się należy. Powiesz jaka była kasa? Za wyrobienie normy można było dostać premie?

Pojechałem na jabłka
@Franciszek

Tak, masz 2 dni na wyrobienie normy, a jak nie to wyjazd. Pan dyrektor twierdzi ze co to jest włożyć dwie (usunięte przez administratora) pod prasę. Nic prostszego

@Pojechałem na jabłka

Lol to brzmi ciężko, ale w sumie chyba niektórzy normalnie dają radę? Po prostu nie jest to chyba praca dla każdego?

Szalik Nowy wpis
@pojechałem na jabłka

Firma Dbw-Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Pracownik produkcji. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Olcia

Czy firma aktualnie zatrudnia pracowników na produkcję? Są ogłoszenia w sieci ale sprzed kilku ładnych lat. Chciałabym wiedzieć jak obecnie to wygląda. Zatrudnienie są w ogóle kobiety? Na godzinkę netto jakie kwoty? Planuje wziąć kredyt więc interesuje mnie również forma umowy, wiecie?

Roma

A czemu niby miałby ktoś unikać jak szuka pracy? Też tutaj przyszłam w sprawie pracy na produkcji. Jeszcze w tym roku przecież w czerwcu było ogłoszenie. Nadal jest tak, że bez doświadczenia przyjmują? A jakieś przeszkolenie w ogóle jest?

Lidia
@Biznes

Ostatecznie wszystko zostało uregulowane? Na tym zleceniu na próbę współpraca się skończyła? Czy potem jakieś kolejne zlecenia były?

@Lidia

Rekrutacja

Umawiaja się na rozmowe kwalifikacyjną , a godzinę przed dzwonią że rekrutacja zamknięta. Na pytanie " po co był termin umówiony w takim razie " usłyszałem że był " wyścig CV i najmocniejsze wygrało". Żenujące podejście tak dużej firmy. Skoro na starcie tak się dzieje współczuję tym co tam pracują.

Szczery
@Rekrutacja

Jeden wielki (usunięte przez administratora) Jak nie masz znajomych na stanowisku to jesteś na straconej pozycji.

@Szczery

W tym samym dniu wyświetla się ponownie wakat ma który aplikowałem. Firma zaprzeczająca sama sobie.

@Kandydat

To prawda, nie jest łatwo się dostać do tej firmy, szukaj ludzi z doświadczeniem i duża wiedzą ale za to bardzo dobrze płacą. Przede mną drugi etap rekrutacji, mam nadzieje ze się uda.

Brwk
@Kandydat

Drugi etap rekrutacji to zwykle w wojsku albo w samorządzie..... ????

Beata
@Kandydat

I jak? Udało Ci się dostać do pracy w Dbw? Powiedz mi, jak wyglądał pierwszy etap rekrutacji w firmie, w którym brałeś udział, jak przebiegał? Czy trudno było go przejść? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Adaś
@Kandydat

Bardzo dobrze to płacili jeszcze jak zarządzali firma dyrektorzy z Niemiec była inna kultura pracy, pracowało się spokojnie. Później zaczęło się robić coraz gorzej i jak widzę po komentarzach nic się nie zmienia.

Pan.M

Zakład pracy totalne dno ludzi traktuja jak (usunięte przez administratora) normy co chwilę podnoszone bez powodu wypłata 2700 śmiech na sali ogólnie to zakład zacofany

@Pan.M

A dasz więcej info na temat samych norm tutaj? Za co, jakie poziomy i jak wyrabiać?

Artem Hontar

Zła robota. Fizycznie nietrudny, ale bardzo szkodliwy. W sumie są dwa warsztaty - postawili mnie na gorącym. Pracowałam przez pierwszy tydzień, pojawiła się alergia, swędzą mnie ręce i stopy, czasem nie dało się zmyć pod prysznicem drobinek wełny mineralnej i ciągle swędziały, chociaż zawsze pracowałam w rękawiczkach. Napisałem o tym do pracodawcy, powiedziałem, że odchodzę. Poprosił o formularz i zaliczkę za przepracowane zmiany, ale nic nie otrzymał. Nigdy nie przyniósł formy, tak jak nie dał ani grosza za pracę. RADZĘ W ŻADNYM WYPADKU NIE KONTAKTOWAĆ SIĘ Z TĄ FIRMĄ, jeśli Twoje zdrowie i czas są dla Ciebie cenne.

@Artem Hontar

Może ktoś się odnieść do tej opinii? Bo z tego co widzę chyba płcie autorowi się pomyliły i nie wiadomo czy to w ogóle wiarygodne?

Złośnica

Ciągle podnoszenie norm bez wprowadzania zmian ułatwiających pracę gdzie nawet w kodeksie pracy jest to jasno określone że przekroczenie normy przez pracownika nie jest podstawą do jej podniesienia. Mało tego żadnych konkretnych informacji o podniesieniu choć powinna być podana na dwa tygodnie przed to gwarantuje kodeks. Ciągle tłumaczenie czemu się danej normy nie wykonało a prawda jest taka że jakoś spada. Kierownictwo produkcji nie może sobie uświadomić że samo podniesienie norm nie wystarczy żeby zwiększyć efektywność i jakoś procesu. Błędne karty technologiczne a jedynymi osobami brzydko mówiąc ściąganymi są pracownicy produkcji. Czujemy się jak gorszy sort

Szczery człowiek

Tak masz 100 %rację. Jeśli ktoś nie wierzy niech się sam przekona.

Piotr_ZG

Dzień dobry, Ja natomiast pracowałem aż 8 dni !!! Rozmowa kwalifikacyjna na poziomie, sam dyrektor, hr i (usunięte przez administratora)kierownik. Sposób rozwiązania umowy o pracę skandaliczny tj. z biegu w ciągu 10 minut. Argumentacja zawiła bez podania przyczyny rozwiązania umowy. Dawno już nikt tak mnie nie skrzywdził (łzy same cisnęły się do oczu).(usunięte przez administratora)

prawie pracownik
@Piotr_ZG

Dzień dobry, Patrząc na opinie innych faktycznie wiele się potwierdza. Moja przygoda z firmą zaczęła się i skończyła zanim zacząłem pracować. Patrząc na opinie kolegi na szczęście... Odbyłem 2 rozmowy rekrutacyjne. Pełen profesjonalizm, Pan z HR wyszedł po mnie, woda w pokoju itp. 1 etap rozmowa z zastępcą kierownika + Pan z HR. Weryfikacja umiejętności krótkie obejście hali - standard. Zostałem zaproszony na 2 etap już w składzie z kierownikiem. Tu również powtórka z 1 etapu. Po paru dniach telefon od Pana z HR, że moja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona i prośba o podanie mailem moich danych w celu wystawienia przyrzeczenie zawarcia umowy o pracę oraz skierowania na badanie. Dane oczywiście wysłałem i w umówionym dniu ich wysłania do mnie przez Pana z HR niespodzianka. Nagle próby dodzwonienia i kontaktu mailowego okazały się nieskuteczne. Brak jakiejkolwiek informacji. Jak już udało mi się dodzwonić okazało się, że w firmie jest wdrażany nowy projekt i nie będzie miał mnie kto wdrażać. Stąd decyzja o podpisaniu umowy zostanie przesunięta na kolejny miesiąc... Już czerwona lampka się zapaliła... Cierpliwie czekam kolejny miesiąc i okazuje się, że jest sezon urlopowy i nie zwiększają zatrudnienia. W międzyczasie wpłynęły dodatkowe kandydatury więc muszą być rozpatrzone. Ale jak znowu będę rozpatrzony pozytywnie skontaktują się ze mną :) Mimo najszczerszych chęci nie polecam...

Admin

....Chyba nie masz na myśli głupiej panienki o imieniu (usunięte przez administratora) :)))

Admin201
@Admin

A o jaką panienkę Chodzi? Karlowata czy bladi

ciekawy

A możesz powiedzieć jak długo pracujesz dla firmy?

Beata

Dlaczego pracownicy nie wytrzymują psychicznie i idą na zwolnienia? Co się takiego dzieje obecnie w Dbw?

Mateusz

Rozmowa rekrutacyjna bardzo merytoryczna oraz konkretna. Przebieg rekrutacji bardzo klarowny. Na początku otrzymałem telefon, gdzie rekruter zadał kilka merytorycznych pytań, następnie zaprosił na rozmowę. Miałem do wyboru wizytę w firmie lub online oraz ja mogłem wybrać dzień i godzinę jaka mi pasuje (także duży plus). Zaraz po rozmowie otrzymałem e-mail z zaproszeniem na rozmowę od HR-owca (pierwszy raz otrzymałem e-mail wraz z podanym linkiem z lokalizacją, która pokazywała drogę od mojego miast do firmy - także duży plus!). Po przejeździe czekałem przed bramą (uważam że portier powinien pozwolić mi wjechać, ponieważ tarasowałem przejazd - także tutaj minus). HR-owiec po mnie wyszedł, przywitał się, zaprowadził na sale. Propozycja kawy, herbaty, napoje na stoliku. Rozmowa wymagająca, rekruterzy zadawali konkretne pytania, wszystko na wysokim poziomie. (był HR-owiec oraz kierownik działu, rozmowa trwała około 1 h + oprowadzanie po zakładzie). Zaraz po rozmowie e-mail z podziękowaniem za przyjazd i rozmowę. Także jak dla mnie, standard wysoki.

Jarek

@Rekrutacja Myślę, że warto z pokorą przyjąć wynik rekrutacji i co najwyżej starać się ponownie bo firma dobra lecz wymagająca.

Rekrutacja

Ja natomiast uczestniczyłem w rozmowie na stanowisko do Jakości i muszę powiedzieć ze wszystko było ok. Na stole woda, soki, ciastka, na wstępie propozycja kawy, bardzo uprzejmy chłopak w kadr. Faktycznie, mają wysokie oczekiwania od kandydatów. Tak to wszystko ok

@Rekrutacja

A jak wyglądała rozmowa ? O co pytaja?

Gacek

Na dzień dzisiejszy nie polecam tej firmy. Kto tam pracował to wie jak tam jest,szkoda słów i współczucie dla tych którzy tam jeszcze pracują często traktując prace jako"praca złem koniecznym"

Ewelina

Rozumiem, przykro mi. Napiszesz, kiedy przekonałeś się o tych różnicach stawek, czy w momencie podpisywania umowy? A propos - jestem ciekawa także rodzaju zawieranych w DBW umów. Będę Ci wdzięczna za rozwinięcie opinii.

Stefan

Warunki pracy fatalne Welna skalna lata w powietrzu , gorąco , wlokno szklane fruwa. Zwalniaja z biur bez podania przyczyn. Słaba organizacja , ogólnie firma beznadziejna pod każdym względem.

Pawel

W ogłoszeniu pracy piszą dobre zarobki nawet 3500, 4500 brutto ok pisze cv jadę tracę czas bo się dowiaduje ze 2500br. po co kłamać już od początku? i zniechęcać doświadczonych potencjalnych pracowników nie rozumiem napiszcie uczciwie. szanujcie siebie i innych.

Аlinka

Отвратительная компания!!! В частности Аlona Kogut обещает много, но ничего не выполняет. Просидев в Польше около недели, потратив практически все деньги так и не получила обещанной работы. Сначала говорила, что ждите, потом вообще перестала отвечать на звонки. НЕ РЕКОМЕНДУЮ!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Dbw-Polska Sp. z o.o. - Cigacice

• Jak się pracuje w Dbw-Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dbw-Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dbw-Polska Sp. z o.o.?

Dbw-Polska Sp. z o.o.