Espeo Software Sp. z o.o.

Poznań

Opinie o Espeo Software Sp. z o.o.

zizu

najpierw plusy: - Na pewno dużym plusem Espeo jest atmosfera - ludzie są fajni, przyjaźni i chętni do pomocy. - Kolejnym plusem jest możliwość pracy z najnowszymi technologiami (chociaż można też trafić do starszych projektów gdzie technologie są troszkę mniej nowoczesne ;) - Fajne są tez imprezy integracyjne ale zdecydowanie ich za mało :) - W firmie są organizowane lekcje angielskiego. - Super lokalizacja Teraz pora na minusy: - Ogromne wymagania zarówno rekrutacyjne jak i te związane z awansem. Pracowałem już w wielu firmach i przyznam, że nawet korpo nie miały takich wymagań i tak wymagającej drogi awansu. Proces rekrutacyjny do Espeo był jednym z najbardziej wymagających w jakich brałem udział. Na awans też trzeba się napocić i niestety godziny pracy nie wystarczą, trzeba popracować po godzinach. - Wiekszość projektów jest realizowana w ogromnym (usunięte przez administratora) i jest bardzo słabo zarządzana. Za zarządzanie projektami właściwie odpowiadają developerzy i nie ma managera, który zajmuje się organizacją projektu i kontakt z klientami - wszystko jest na głowie developerów. Wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością i stresem ponieważ kontakt z nietechnicznymi klientami jest trudny - nie dość, że developer ma mega mało czasu bo deadline-y gonią to jeszcze musi się zajmować spotkaniami z klientami. Praca jest więc stresująca i bardzo bardzo wymagająca. - Bardzo dużo rzeczy musi być zrobione 'na już'. Bardzo rzadko miałem czas na spokojną pracę gdzie mogłem się zastanowić i przemyśleć to co mam zrobić. - Kolejna dziwna sprawa jak na dzisiejsze standardy pracy (nie tylko w IT) to to, że pracownicy mają dyżury wyrzucania śmieci z całego biura ;] - Poza tym dość mało benefitów w porównaniu z innymi firmami. Ogólnie raczej słaba firma, dobra na start. Powiem tyle, jeśli ktoś przeszedł rekrutacje do Espeo i już tam pracuje to na pewno jest wysokiej klasy specjalistą i spokojnie dostanie pracę gdzie indziej za o wiele lepsze pieniądze ;) Ja przeszedłem do Espeo prosto z korpo i zostałem na prawie 2 lata bo naprawdę jest super atmosfera i ludzie ale z perspektywy czasu widzę, że trochę za długo się tam zasiedziałem.

AJ

Praca w Espeo to świetnie miejsce do rozwoju projektowego i osobistego. Miejsce, które daje możliwość pracy z nietuzinkowymi osobami dla których liczy się komunikacja i dzielenie się wiedzą. Zdecydowanym plusem jest możliwość pracy zdalnej i elastyczne podejście do pracy. Swobodna i otwarta atmosfera to zdecydowany atut tej firmy.

developer

Jestem software developerem w Espeo – najbardziej cenię dobrą atmosferę i super ludzi. Mogę liczyć na elastyczność pracy i wsparcie przy projekcie - to sprzyja efektywnej pracy. Benefity są w porządku: Multisport, opieka medyczna, szkolenia, angielski, itp. Firma się rozwija.

Tomek

Pracowałem w firmie jako Frontend Developer. Przez czas pracy brałem udział w kilku ciekawych projektach, które znacznie rozwinęły umiejętności. Firma ma bardzo wyrozumiałe podejście do sprawy pracy zdalnej. Duży nacisk kładziony jest na bezpośrednią komunikację z klientem. Doświadczeni, zdolni ludzie nastawieni na wzajemne dzielenie się wiedzą. W przypadku pytań lub wątpliwości zawsze znajdzie się ktoś kto może pomóc. Jasno zdefiniowane zasady awansu, zależne od umiejętności. Podsumowując, Plusy: - świetna atmostfera, - brak limitów pracy zdalnej, - nastawienie rozwój pracownika, - dobry poziom komunikatywności z kadrą managerską - jasno zdefiniowane wymagania dotyczące awansu, - ciekawe projekty Minusy - Czasami trzeba poczekać na sprzęt, - Długoterminowe projekty (jak raz się do jakiegoś dołączy to się zazwyczaj w nim zostaje)

anonymous

Plusy: - ludzie spoko, ogólnie dobra atmosfera - project managerzy w większości też są spoko - płaca współmierna do umiejętności Minusy: - prezes firmy jest cholerykiem, ale wszyscy go traktują specjalnie ;) - trzeba prosić o załatwienie sprzętu do pracy przez 2 miesiące - w słabszych projektach nadgodziny w sobotę, utrudnianie urlopów - brak socjala (mała firma)

Zostaw opinię o Espeo Software Sp. z o.o. - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Espeo Software Sp. z o.o.