Ursa Polska Sp. z o.o.

Dąbrowa Górnicza

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 97 ocen.

Opinie o Ursa Polska Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ursa Polska Sp. z o.o.

Administrator

Przestaliście aktywizować się w tym wątku. Co na to wpływa? Możecie po prawie 24 przerwie w dodawaniu opinii wypowiedzieć się na temat aktualnej atmosfery w firmie Ursa Polska Sp. z o.o.?

okoń
@Ger 14.02.2018 20:51

Yhy w jakim regionie napewno nie w Polsce

Ger
@okoń 16.02.2018 17:54

Wlasnie ze w Polsce, zaskoczony?

wykonawca Deweloper.

Nie polecam tego pracodawcy.obiecuje baaardzo dużo. potem jesteś zostawiony sam sobie.-opinie z rynku. najmłodszy stażem tzw.techniczny to parodia....jedzie plecach innych wręcz chwali się tym klientom,których i tak prawie nie odwiedza bo po co kiedy się ma kolegę dyr. Wielokrotnie próbowałem się z nim skontaktować bezskutecznie, żadnej odpowiedzi z jego strony oraz nowego szeffa śląska kolejny nie poważny. Jako wykonawca szanuje swój czas, profesjonalna firma Isover zaraz mnie otoczyła opieką i doradztwem,używam ich produktów jak wielu moich kolegów z branży.

Klient nie z PSB

Klient nie z PSB. Ludzie co wy piszecie, przecież były już pracownik firmy Ursa na Śląsku poprzez swoją prace tylko osłabił i tak słabą pozycję tej firmy na rynku Śląskim ( jak on pracował to koleżanka z Isovera tylko zacierała ręce), z tego co mi wiadomo, to tylko dlatego ten Pan tak długo pracował mimo osiąganych bardzo słabych wyników, firma go trzymała ze względu na trudną sytuację rodzinną o której wiem od samego już byłego pracownika, także nie dajmy się zwariować, bo wszyscy zainteresowani wiedzą jak pracował Pan ze Śląska a takich jak on to są tysiące. Firmie życzę znalezienia wreszcie odpowiedniej osoby na odpowiednie miejsce bo wiele w tej firmie zmieniło się na lepsze i brakuje tylko człowieka rozgarniętego do pracy. Śluzak

Szpilka
@Klient nie z PSB 13.10.2017 17:49

Z tego co wiem to Ursa "tak długo" trzymała tego pracownika, bo NSZZ Solidarność pomogła mu w trudnej sytuacji, a nie firma (niestety)

REAL

Czy Ta firma jest godna zachodu....piany natryskowe dominuja I przejmuja rynek.Kazdy zorientowany wie co sie na rynku dzieje.Uzywajac wlasciwej uzyskujesz lepsze parametry od welny.Jak sie rozeznalem wykonawcy przechodza na to docieplanie a wykonujacy dominuja rynek z set% wzrostem obrotow.Szybko dobrze w dzien max dwa gotowe. Wiec komu sprzedaz...

Gruby
@REAL 17.10.2017 17:24

Z takim podejściem nikomu. Tylko idiota dociepli pianą, która się pali jak rozpałka. Znajdź do tego wykonawcę, który zamknie firmę po aplikacji i masz komplet.

szukający

ktoś się orientuje jak się wełna sprzedaje kiedy tak ciepło i tyle rodzai na rynku, jak kasą i planami w tej firmie?

PSB

Widząc , że wpis "klient nie z PSB" jest infiltrowany przez Ursę .Nieładnie Szanowny Panie tak oczerniać choćby byłego pracownika, który jak każdy wie włożył duży wkład pracy w i tak rozregulowaną odgórną politykę cenową swojej firmy.Nieładnie wyciągać problemy handlowca na forum, zarazem widać ,że firma się od niego odwróciła.To informacja dla następcy czy warto z nimi współpracować lub aplikować

ISOVER

Nie wchodzę na takie portale...jednak doszło do mnie z rynku od znajomych z punktów, że ursa zrobiła kolejny nie wybaczalny błąd na Śląsku dla tylko siebie , konkurencja jeszcze bardziej zyska. Pozbycie się Romka jest posunięciem nie wytłumaczalnym i dziwnym. Osobiście byłem bardzo zadowolony z współpracy z tym handlowcem-polegam go. Na pewno ten bardzo dobry handlowiec pojawi się na rynku w lepszej i rozsądnej firmie.

PSB

Śląsk stracił bardzo lojalnego i pracowitego pracownika, na tym trudnym rynku.Ja byłem bardzo zadowolony z współpracy z nim jak inni udziałowcy PSB. Mam nadzieje ,że Ursa pójdzie po rozum do głowy i przywróci chłopaka na stanowisko , który na prawdę się starał a mało takich handlowców teraz. Roman wróć do nas udziałowcy PSB

Hanna

@lopez dziękuję za odpowiedź. Możesz powiedzieć coś więcej na temat pracy w dziale księgowości? A może jest tu ktoś, kto pracuje lub pracował właśnie w księgowości? Takie informacje mogą być bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją do Ursa Polska.

klient

Zwolnili mojego I nie tylko lubianego przezemnie handlowca.Dajcie go. spowrotem.! Wiecej tym towarem towarem nie bede handlowal.

klient

nowy właściciel wejście na zbyt dużą ilość marketów, niszczenie rynku i zachłanność firmy.rotacje już się zaczęły....nie będe dalej z nimi pracował Knauf jest bardziej elastyczny i tańszy jakość taka sama bonus wyższy a Isover sam mi schodzi nie muszę się prosić ludzi o zbyt lub przekonywać.

Hanna

@lopez dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, znalazłam informacje o tym, że Ursa Polska od początku następnego roku powinna być już częścią Grupy Xella. Jednak z informacji na stronie internetowej firmy wynika, że ma ona funkcjonować jako niezależna jednostka. Wiecie już jakie konkretne zmiany będzie to oznaczać dla pracowników?

Tako
@Hanna 11.09.2017 11:26

Chcemy z powrotem SL Macrona...tesknimy!!!!

lopez
@Hanna 11.09.2017 11:26

zwolnienia które juz są redukcje finansowe okrojenie kadry biurowej już skromnej nic dobrego

Hanna

@Szpilka czyli Ursa Polska Sp. z o.o. ma obecnie problem z rotacją? Czy dotyczy ona konkretnie któregoś ze stanowisk/działów firmy?

Szpilka
@Hanna 02.08.2017 08:35

Nie ma problemów z rotacją.. Tylko w księgowości ruch ogromny

Paweł
@Szpilka 25.09.2017 15:39

W księgowości rotacja bo tam praktykant zarządza???? pozdro

Hanna

@Dariusz Krzemiński, bardzo nam przykro, nie dostaliśmy żadnej informacji ze strony firmy, że wywiad jest nieaktualny.

Dariusz Krzemiński

Żeby uniknąć nieporozumień chciałem tylko sprostować, że jest to mój wywiad, ale sprzed kilku lat. Od roku nie jestem dyrektorem personalnym w URSA i nie jestem z URSA związany.

Hanna

Czytaliście już wywiad - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,92339,wywiad-dariusz-krzeminski ? Czego dowiedzieliście się ciekawego? ;)

Pracownik
@Hanna 01.03.2017 12:19

Radzę czytać ze zrozumieniem - to się czegoś dowiesz. Myślałaś ze kwotami będzie operował?

Hi Hi
@Hanna 01.03.2017 12:19

Tak Haniu, czytaliśmy ten wywiad już 5 lat temu. A tak swoją drogą, ile kosztuje ocieplenie wizerunku Ursy?

REAL

tracą rynek, w tym ciągłymi zmianami w cenach i kompresjach. Plany w górę a sprzedaż i budowlanka podupadła. rośnie duże niezadowolenie załogi kolejni szefowie... regionów odchodzą lub odejdą niebawem

black

Pojawiło się ogłoszenie w woj. pomorskim na stanowisku Regionalny Szef ds. Sprzedaży - Przedstawiciel Handlowy. Warto aplikować? Po powyższych opiniach mam mieszane uczucia. Jakie warunki? Auto? Podstawa?

Zadowolony pracownik
@Donosiciel 16.01.2017 22:45

Teraz ocieplenie klimatu, więc śnieg w zimie będzie rarytasem

REAL
@Zadowolony pracownik 17.01.2017 23:21

Śniegu dużo i wełny dużo...

Łabądź

dyr południa podobno luźny gość...., kolejna firma, poprawi sobie CV na posadzie starego kapitana.Na Goldenie też daje plamy.jak słuchy idą wielu szuka roboty złote czasy mineły a chore realia obrotów dają. dalej stracą na roszadach kadrowych

Umarłem ze śmiechu

Ten nowy regionalny na południu wystawiony jest na Goldenie z info: Edukacja Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Zarządzani i Marketing, licencjackie od wrzesień 2008 (od 8 lat i 5 miesięcy) Koleś chyba zapomniał, że już do wojska nie potrzebują.

łowczy

Czytam ... z boku jest mi żal pewnych osób co piszą.. np. Łabądzia. widzisz pracuje w URSIE pewien czas, może się znamy ... tylko ja nie " sram w swoje gniazdo". Trzeba pracować, jest ciężko, wręcz bardzo ale doceniają, doradzą zauważą inwencje to jest ludzkie i potem daje efekty. pluć każdy może... a obiektywnie nie każdego stać na opinie

Szpilka
@łowczy 22.12.2016 20:42

Ciekawe jak tam Łowczy po obiecywanych podwyżkach? Trafiłeś do grona nielicznych zadowolonych czy do znacznie większego grona niezadowolonych? Moja ciężka i oddana praca niestety nie została doceniona - 0 tyle dostaje pracownik, który odwala robotę za dwóch. I ten e-mail ile to mamy dodatków i jak powinniśmy je cenić Najlepsze wyniki od lat, sprzedaż przekraczająca budżet, a zwykły pracownik jak zwykle dostał kość do oblizania. Pracodawca skutecznie motywuje do szukania awansu poza firmą. Ile osób odeszło od czasu hucznych podwyżek?

Łabąć

A co musicie robić, za automatyczne gałki w samochodach służbowych? Czyżby to samo, tylko w realu...

Roy

No moim zdaniem to firma jest naprawde w porządku, wiadomo nie od dziś, że to są duże i sensowne pieniądze do zarobienia, ja tak uważam, mam nadzieję, że Wy też tak uważacie, zwłaszcza, ze Ursa jest znana

Pracownik

A ja jestem zadowolonym pracownikiem i nikt mi za tą opinie nie zapłacił

REAL

EUFORIA SUKCSESU. FIRMA, KTÓRA PRZYNOSI ZYSKI ZOSTAJE SPRZEDANA FUNDUSZOWI FINANSOWEMU... HAHA

Łabąć

tak agencja pracy...tylko czy m to jest ukierunkowane ? ciagłe zmiany ich niszczą szczególnie na tych terenach o Śląsku nie wspomne aż chuczy a żółty brat korzysta. odserwuje to od lat może kiedyś dojdą do takiego wniosku z nowym kapitanem... zobaczymy i to w najbliższym czasie

gosc
@Łabąć 22.09.2016 19:08

"Kolego" ty sie doucz polskiego jezyka zanim wejdziesz na forum popisywac sie glupota z konspiry. To juz chyba regula, najwieksze imbecyle udzielaja sie najbardziej.

Łabąć

zwolni sie stołek na opolszczyźnie gość nie mobilny, kwestia czasu . Podobno docierają Śląsk... myślą,że tak szybko wygrają z zółtym bratem. niech go wyleja to sprzyja rozwojowi konkurencji

anonim

(usunięte przez administratora)

Łabąć

Sprzedawczyk sam strzelił sobie w kolano, został bez prawka i podobno nasrał w papiery równo. Oryginalna wizytówka firmy. (hejt)

Pracownik
@Łabąć 26.09.2016 21:16

Hej, Ty jestes jakimś sfrustrowanym zwolnionym pracownikiem. Żałosna postawa. Po Twoich wpisach można wyczytać, ze wracasz ze swojej pracy siadasz do kompa i codziennie ok 19.00 wypisujesz bzdury. Zazdrościsz, ze inni mają fajną, ciekawą pracę za dobrą kasę....

X

wypłynie czekaj, jak tak będą robić pewnie będą kolejne

X

Jest juz etat wolny DT,Wrocław,Opolskie,Śląskie... poległ.nowy kapitan go dopadł. który następny do golenia?

Łabąć
@X 26.08.2016 18:40

Po incydencie w opolskim za burtę sam wypadł kolejny pracownik. Zwolni się niebawem miejsce

anonim

(usunięte przez administratora)

xxx

Tak, umowa o pracę, tylko pierwsza czasowa na 3 miesiące. Nie znam szczegółów, nie pracuje w dziale handlowym, ale generalnie firma zatrudnia na umowy o pracę a nie "śmieciówki".

anonim

(usunięte przez administratora)

xxx

Handlowcy są zatrudniani na umowę o pracę. Zwykle (choć pewnie mogą być wyjatki) najpierw 3 miesiąceokres ppróbny a potem kolejny próbny do roku lub stała umowa.

anonim

(usunięte przez administratora)

star

co konkretnie?

przyszły dyrektor

Grubo, jak widzę niektórzy z braku sensownych argumentów czepiają się już błędów ortograficznych w sieci, internetowi detektywi też już w akcji. Najlepsze są opinie "mieszkam w pobliżu zakładu", ewentualnie "pracowałem kilka lat temu w zakładzie", parafrazując klasyków co wy kurka wiecie o Ursie :) Odnośnie dziwnych rzeczy w zakładzie, to czasami znikają ludzie, widać też czasami upiory dawnych pracowników, a poza tym chyba jak wszędzie, trzeba pracować to i wypłata będzie ok. Ps. za ten wpis dostałem obietnicę wejścia do rady nadzorczej, także czekam i nie omieszkam się pochwalić.

gość

Od pewnego czasu przypatruję się tej dyskusji i z każdym wpisem jestem coraz bardziej zażenowany. Ewidentnie są to wpisy obecnych lub niedawnych pracowników, którzy uważają sie za bardzo sprytnych wymyślając nowe podpisy i udając, że dopiero szukają pracy w tym miejscu. Do niedawna jeszcze usprawiedliwiałem część wpisów i ataków na firmę, przez którą czują się pokrzywdzeni, zwalając to na ludzką naturę i emocje. Sam też mógłbym firmie zarzucić to i owo, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby atakować swoich kolegów, którzy po prostu wykonują swoją pracę i nikomu nie robią nic złego. Dostało się już dyrektorowi handlowemu, fabryki, HR, dyr.regionalnym, nie wspominając o całym ostatnim wątku. Nie wiem jak co rano możecie sobie spojrzeć w lustrze w oczy, ale dla mnie jesteście obrzydliwi i napawacie wstrętem. Sączycie na około jad i nawet łamiecie prawo uciekając się do zniesławiania innych osób. Dziwię się, że nie jest Wam w ogóle wstyd, ale ludzie do tego stopnia zepsuci i toksyczni pewnie już dawno wyzbyli się człowieczeństwa, w tym ludzkich odruchów. Nie dziwcie się, że spotyka Was coś złego, jeśli sami światu macie do zaoferowania tylko kolejną porcję wylewanej żółci. Poleciłbym Wam najpierw spojrzeć na siebie przed "rzuceniem kamieniem jako pierwszy", ale po Waszych wypowiedziach widać, że ego sięgnęło Wam już co najmniej stratosfery i tak wysoko zadzieracie nosa, że już dawno nic poza nim nie widzicie. Nie wiem co każda z szykanowanych osób Wam zrobiła, ale nie sądzę, że którakolwiek z nich zasłużyła sobie na coś takiego. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

Andrzej

Jesli chcialbym pracowac w URSIE w sprzedazy jako dyrektor lub kierownik to jakie wymagania musze spelnic?Czy ktos wie jak wyglada proces rekrutacji-sa jakies testy psychologiczne lub assessment center? Co do wypowiedzi Pani Sylwii Tokarskiej to brzmi ona dla mnie malo wiarygodnie.Z tego co wniosuje z jej wpisu, to po 8 latach pracy na najnizszym stanowisku zostala przeniesiona na stanowisko niskie. Z tego co widze na linkedin to jest to mloda osoba, ktora pracowala tylko w URSIE, wiec nie ma doswiadczenia i porownania jak pracuje sie w innych firmach. Pewnie otrzymala tez kilkaset zlotych podwyzki, wiec stad teraz bedzie zachwycona firma. Ja bym 8 lat na taki pseudoawans nie czekal bo pozniej rekruterzy uwazaja ze to nie lojalnosc ale brak ambicji i brak wiary w swoje umiejetnosci zeby sie rozwijac zawodowo. Interesuja mnie opinie o firmie managerow i doswiadczonych osob, najlepiej ze sprzedazy, a nie recepcjonistek.

żalwaswogoleczytac
@Andrzej 16.08.2016 08:32

Główne wymagania to używanie rozumu i nie wypisywanie takich bzdur. Mile widziana jest także umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nie życzę im takich pracowników jak Ty i kilka powyższych osób. Ursa jest ok, ma swoje mocniejsze i słabsze strony, ale przede wszystkim tworzą ją fajni ludzie, którzy potrafią ze sobą współpracować, także osoby, które na każdym kroku próbują rozpętać gównoburzę, żeby wyładować swoje frustracje są ostatnim czego im trzeba.

klient

Po ostatnim kapitanie na Południe dużo zostało niesmaku. z tego co słychać są od tego roku chyba dwa nabytki na Opolszczyznę i Śląsk. Są jeszcze? radzą sobie czy nowy kapitan wykańcza? a my klienci tego nie lubimy, brak sensu stałej współpracy skoro tak tasuję ludźmi. Ma ktoś jakieś informacje?

XYZ

Kapitan, w pełni się z Tobą zgadzam. Po pierwszej części restrukturyzacji w URSIE zrobiło się mega szambo - dwóch najlepszych dyrektorów zwolniono, dwóch najgorszych trzyma stery. I zmiany nie miały miejsca w ubiegłym roku, jak napisał X, tylko w tym roku - 1 sierpnia 2016 r. odeszła ostatnia osoba z pierwszej listy. Atmosfera w pracy jest beznadziejna, nie wiadomo z kim można szczerze porozmawiać, kto donosi do kadr lub tzw. "managerów". "Władze" nie mówią prawdy, wręcz okłamują. Proces restrukturyzacji się nie zakończył - we wrześniu pewnie polecą głowy z Produkcji i Magazynu. Wszystko jest wielką tajemnicą. @ Kaszub, URSA Polska nie wyjawia całej prawdy celowo, szczególnie tej dotyczącej KKR. Długoletni dyrektorzy - zwolnienie dyscyplinarne lub wymiana na kogoś znacznie tańszego bez doświadczenia; w ogłoszeniu oczekują kandydata z prawem jazdy, wybrana kandydatka dopiero będzie je robić - żenada. Zamiast wywalić 20tyś. na doświadczoną osobę, znajdują naiwniaka, który zrobi to za 5tyś. i oszczędności same się generują- ile z tych oszczędności zobaczy każdy pracownik - pewnie nic, bo dyrektor handlowy zagospodaruje to wyłącznie na własne potrzeby, wyjazdy z klientami do Las Vegas czy inne Nowe Zelandie. Zmiany na stanowisku w marketingu - podczas rozmowy kwalifikacyjnej nikt nie powie prawdy na czym dokładnie polega to stanowisko. Zmiany w dziale handlowym - wystarczy jedna rzecz, która nie odpowiada dyrektorowi handlowemu i dostaniesz taki opieprz, że sam rezygnujesz z pracy jeśli masz do siebie szacunek. Prywatność i szacunek do pracowników - wystarczy jedna drobna zamiana w Twoim życiu, a stajesz się centrum plotek działu personalnego. Obrobią Ci tyłek, że hoho, ale to akurat cecha charakterystyczna działu, nie wynikająca z restrukturyzacji. Podwyżek nie ma od 2 lat (przynajmniej w niektórych działach) - trzymający stery tłumaczą to trudną sytuacją, co nie jest prawdą. URSA Polska ma bardzo dobre wyniki i przynosi oczekiwane zyski - pracowników URSA Polska nie interesują pozostałe jednostki URSY, które przynoszą straty, gdyż tutaj maja swojego pracodawcę i na jego konto pracują. Z pozytywnych rzeczy, oczywiście dalej jest opieka medyczna i karty na posiłki, a także ogólnodostępna kawa, herbata i raz na jakiś czas ziółka, jeśli kogoś aż tak to przyciąga. Przed "panowaniem" KKR, Ursa była bardzo dobrym pracodawcą. Dbała o pracowników, wynagrodzenie było na dobrym poziomie, panował ogólny szacunek do pracownika jako człowieka.

bocian
@gość 10.08.2016 20:44

Ha! Z ust mi to wyjąłeś. Sam pisze, że nie kojarzy człowieka, a już wszystko wie najlepiej. Jak to w Polsce-byle kogoś zgnoić i zmieszać z błotem.

Klient
@XYZ 10.08.2016 10:22

Co się dzieje w tej Firmie, ogólne niezadowolenie tak ze strony klientów jak i pracowników. Rozmawiając z pracownikami narzuca się wniosek , że większość ludzi szuka nowej pracy. Nowi pracownicy wytrzymują parę miesięcy i sami odchodzą jak zobaczą co wyprawiają Dyrektorzy. Podobno jeden jest szczególnie uzdolniony ten ze stolicy.

anonim

(usunięte przez administratora)

Ni

Wątek farmaceutyczny dotyczy chyba innej firmy. URSA Polska Sp. z o.o. to produxent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej budynków.

kaszub

Przed chwilą poszukałem jeszcze informacji w internecie o tym co się dzieje w firmie URSA, aby upewnić się o co chodzi. Znalazłem informację o zmianach w akcjonariacie w firmie URSA. Z tego co się zorientowałem, to nowy właściciel - fundusz KKR przejął tę firmę od URALITY (COEMAC). Zmiana właściciela zawsze wiąże się z to się dzieje codziennie w środku w tej firmie. Czy ktoś wie czy będą zwolnienia pracowników czy wprowadzone zostaną jakieś cięcia budżetów na projekty? Ciekawe, jest to, że dużo informacji jest na zagranicznych forach, a URSA w Polsce nic na ten temat nie pisała. Dla mnie to ważna informacja, bo nie chciałbym składać CV do firmy, która ma problemy organizacyjne lub z rentownością. http://www.reuters.com/finance/stocks/CCMC.MC/key-developments/article/3275071

X
@kaszub 07.08.2016 11:13

To wszystko już miało miejsce (ubiegły rok) i właśnie stąd ożywiona dyskusja na forum od kilku miesięcy. Zmiany narzuciły konieczność weryfikacji stanowisk i kilka z nich musiało zostać zlikwidowanych (podkreślam kilka, bo z powyższej dyskusji można wnioskować jakieś grupowe zwolnienia). Jak wiadomo fundusz kupił firmę nie po to, żeby wywalić kasę i ją stracić, dlatego zakładam raczej zwiększone inwestycje i niż skrajne cięcia.

kaszub

Wszedłem na forum, bo szukam nowej pracy w budowlance i chciałem złożyć CV do URSY, ale przeczytałem od początku wszystkie wpisy i raczej zrezygnuję. @kapitan ma rację. Komunikacja na tym forum odbywa się w ten sposób, że te same "lojalne" osoby, które mają za zadanie pisać pozytywne opinie o firmie, za wszelką cenę, wymyślają chyba jakieś bajki. Być może jest to tylko jedna osoba, która pisze pod różnymi nickami. Jeśli pojawi się jakakolwiek negatywna opinia, to będą się od razu uaktywniały. Mają pewnie włączone alerty informujące o nowym wpisie na forum. Wystarczy prześledzić forum, że tak właśnie się dzieje, dlatego ich opinie nią są dla mnie wiarygodne.

kapitan

Nie wypisujcie kłamstw, tylko po to, żeby przedstawić firmę URSA w jak najlepszym świetle. Te wszystkie "lukrowane i dobre" komentarze to wpisy osób, które na polecenie zarządu otrzymały zadanie zneutralizowania negatywnej komunikacji na forum internetowym. Niestety rzeczywistość nie jest taka słodka i kolorowa. Zdecydowanie nie polecam tej firmy jako pracodawcy, jestem już w trakcie poszukiwania nowej pracy, bo szkoda zdrowia i czasu na tę firmę.

X
@kapitan 07.08.2016 10:19

Teoria spiskowa rewelacja. Nikt nikomu niczego nie każe. Raczej wydaje mi się, że to zwolnione osoby z rozgoryczenia wypisują niestworzone historie, jakby praca w ursie była obozem pracy przymusowej. Tylko skoro tak tu źle to skąd tak duży żal o zwolnienia? Chyba firma pomogła Wam w końcu uwolnić się z jej tyrańczych szponów ;)

Ni

Nie kojarzę szczególnie wielu rekrutacji. Jedna w sprzedaży po wewnętrznym awansie doradcy technicznego na dyrektora regionalnego, jedna albo dwie osoby doszły do księgowości, ale to nowe stanowiska. Jedyne zamieszanie było z marketingiem, bo obie osoby odeszły po okresach próbnych (zaznaczam, że była to ich decyzja). Myślę, że obie nie dały sobie szany oswojenia się z tematami i poddały się zanim naprawdę spróbowały. Jak wspomniałam pracy jest bardzo dużo i w takie 3 miesiące dopiero oswajamy się ze strukturą firmy, klientów, procedurami itd. Przy dużej ilości informacji i działań może to być przytłaczające i przerażające, ale z każdym dniem jest lepiej, a do tego cały czas mamy mega wsparcie ze strony swojego działu, ale też i innych osób. Z drugiej strony skoro obu osobom zatrudnionym na stanowisku specjalisty ds.komunikacji i wsparcia sprzedaży notorycznie trzeba sugerować, że łatwiej się ten dział wspiera, kiedy odbiera się telefon lub oddzwania, kiedy nie można było odebrać, to może jednak źle interpretuję powody odejścia. Absolutnie nie rozgrzszam Ursy, ma swoje grzeszki, jak chyba każde miejsce pracy, ale na pewno nie taki diabeł straszny, jak go powyżej malują. Po prostu idąc do pracy musimy nastawić się, że będziemy musieli pracować, a chcąc coś ekstra od firmy, z siebie także będziemy musieli dać coś więcej.

Ni

Tylko dziwny traf, że jest tak źle i okropnie, a prawie nikt sam nie rezygnuje z pracy. Podejrzewam, że druzgocąca większość negatywnych opinii pochodzi od pracowników, którzy pracowali na stanowiskach, dla których nie znalazło się miejsce w nowych strukturach firmy. Rozumiem zwykły ludzki żal i rozgoryczenie, ale to absolutnie nie fair naginać fakty, a pisząc wprost zwyczajnie kłamać. Firma działa w państwie prawa także nie ma miejsca na łamanie przepisów, a jeśli ktoś się z tym nie zgadza to są odpowiednie instytucje, które pomogą nam dochodzić sprawiedliwości. Co do samej Ursy to pracy jest faktycznie bardzo dużo, ale zarobki są bardzo dobre, do tego dochodzą różne benefity (np.przedpłacone karty na posiłki, ekstra fundusze na Święta, paczki na Dzień Dziecka, prywatna opieka medyczna-także dla członków rodzin itp.), w zależności od funkcji są też premie. Dementując powyższe, wszystkie nadgodziny są do odbioru, oczywiście po spełnieniu określonych warunków, żeby nie domagać się nadgodzin za weekend na działce. Ponadto pracownicy są otwarci i pomocni, nie ma szczególnych barier na linii management czy przełożony a pracownik. Wiadomo, że to jest miejsce pracy i są rzeczy lepsze i gorsze, takie, które mniej lub bardziej nam się podobają, z którymi się zgadzamy lub nie, ale moim zdaniem w Ursie te na plus ciągle przeważają, a myślę, że najlepiej potwierdza to ilość osób z długim stażem pracy.

anonim

(usunięte przez administratora)

ktostam

Na płatne nadgodziny nie ma co liczyć, po prostu zsuwasz po godzinach, choć to od dzialu zalezy. Jak sie dogadasz z szefem to czasem mozna odebrać potem, ale góra na to nie miło patrzy.

mario

a gdzie taka oferta bo nie moge znalezc? chetnie zobacze szczegoly

1

Ciekawe ze w centrali w Madrycie każdy zwolniony dostał 1 miesiąc pensji za 1 rok pracy a w Polsce pracownicy nie dostają na odchodne nawet tego co maja w umówię i co jest w kodeksie. Ale dobre firmy poznaje sie po tym jak kończą współpracę a nie jak zaczynaja

wełna

Nowy kapitan na południe, dalej jest? dociera chłopaków? podobno nie jest tam dalej tak różowo ma ktoś informacje?

anonim

(usunięte przez administratora)

gość

opinie o Ursie, jak bardzo łatwo można zauważyć, zintensyfikowały się wraz z wielkimi zmianami, które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, a które oficjalnie nazywa się restrukturyzacją, nieoficjalnie natomiast traktowaniem długoletnich pracowników jak śmieci. Z kimkolwiek by nie porozmawiać potwierdzi, że atmosfera jest w tej chwili fatalna, bo nawet ci, którzy jeszcze zostali, nie są pewni swoich stanowisk i już dawno uaktualnili CV. Nie zgodzę się więc ze stwierdzeniem, że to konkurencja uaktywniła się na Gowork ... to raczej obecni czy byli pracownicy, którzy widzą, w jakim kierunku idą te zmiany, a wiedzą jak było jeszcze kilka lat temu... to po prostu rozgoryczenie i żal nad tym, że w tak krótkim czasie można doprowadzić taką fajną firmę do ruiny

angelo

W ubiegłym roku Ursa zbankrutowała, zostali zwolnieni najlepsi menadżerowie, miernoty objęły wysokie stanowiska, rada pracownicza i związki żenada, nowi pracownicy uciekają, taka jest prawda, szczerze nie polecam

Alt
@angelo 21.07.2016 21:20

kogo masz na myśli mówiąc "miernoty objęły wysokie stanowiska" ??

Na szczęście juz były pracownik

Do łamania prawa i umów pracowniczych firma dorzuciła najdroższą w Polsce kancelarię prawną stosująca nieetyczne chwyty a ostatnio nawet detektywów. Wszystko w ramach oszczędności i traktowaniu pracownikow w Polsce jak smieci. Po to aby w innych krajach wypłacać duuuuuze odprawy. A prawo pracy, pip, związek i rada pracownikow ...? Bedzie ursa miała za odprawy pracownikow kasę na kolejny program w telewizji

Zostaw opinię o Ursa Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ursa Polska Sp. z o.o.