Opinie o Techal Sp. z o.o. w Sławno

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Techal Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Techal Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Techal Sp. z o.o. w Sławno

Wiecie może, czy w Techal Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

BGB Nowy wpis

Daruj sobie firmę TECHAL i TH. Za TECHALem ciągną się długi od 2016 roku. Jak tak dalej będą zarządzać firmą to TH skończy z takimi samymi albo większymi długami niż TECHAL.

Dlaczego zmieniono nazwę, czy to jakieś połączenie z inną? Warto starać się o pracę?

Nick Nowy wpis
@Nowy

Zmiana image na rynku, a może ktoś nie zauważy negatywnych opinii i wtopi.

Aneta

@Były Pracownik, mógłbyś przybliżyć sytuację z brakiem wynagrodzenia za przepracowany czas w firmie? Czy inni pracownicy też mają takie problemy, czy to tylko Twoja opinia? Czy rozmowa z działem finansowym mogłaby naprawić ten problem?

Zgadnij Nowy wpis
@Aneta

Dalej tylko pytasz. Po co? Sama opisz sytuację w firmie, tylko pisz prawdę jak inni. O jakim dziale finansowym piszesz? Przecież oni nie zajmują się wypłatami dla pracowników. "Czy inni pracownicy też mają problemy" ..., sama możesz tutaj opisać jak jest. Zapytaj bliskich ilu nie otrzymuje należności na czas. Ilu nie otrzymało mimo zapewnień. Ilu wyjechało do domu bez otrzymania swoich należności. Napisz coś sensownego bez domagania się wyjaśnień. To są ostrzeżenia tych, którzy tam pracowali i kopią się lub kopali się o swoje należności, które przyszło im wyrwać z firmy poprzez PIP i sąd.

Aneta

@3miasto czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego pracownicy powinni "Omijać szerokim łukiem"? Tak ogólna opinia która nie jest podparta żadnymi argumentami niewiele wnosi do dyskusji i nie przekazuje w zasadzie żadnych informacji nowym pracownikom. Czy możesz uzasadnić? @OSZUKANY jak rozwiązała się sprawa? Kontaktowałeś się z firmą? Udało ci się odzyskać należne pieniądze?

@Aneta

A co tu więcej wyjaśniać. Przecież krótko wyjawił swoją opinię. Powody są te same, jak u innych byłych pracowników. Ciągle pytasz o coś. Odpowiedzi znajdziesz w innych opiniach wyrażonych poniżej. Nie czepiaj się szczegółów bo doskonale znasz sytuację w firmie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Techal Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Tomasz

Czy coś dzieje się w firmie, że nie otrzymujecie wynagrodzenia?

Były Pracownik

Radzę założyć sprawę, obecnie wygrałem w pozwie zbiorowym przeciwko spółce Techal zaległe świadczenia z tytułu delegacji, teraz muszę poczekać aż łaskawie prezes ruszy du... do sławna i odbierze wyrok, żeby uprawomocnij się. A w następnym kroku oddaje sprawę do komornika żeby mógł również zarobić na nich NIE POLECAM nawet Ukraińcy uciekli z tej firmy to już coś znaczy, z czym możesz miec doczynienia

roman

Oszukany podaj maila możemy razem złożyc donos do prokuratury

OSZUKANY

Proszę aby zgłaszały się osoby i firmy oszukane przez Techal ponieważ razem złożymy donos do prokuratury o wyłudzenie i oszustwo.

@OSZUKANY

Nie czekaj na inne osoby tylko zgłaszaj sprawę do PIP i do sądu. Z nimi nie można inaczej rozmawiać. Może jeszcze jest co w firmie sprzedać, aby pokryć zaległości finansowe pracowników i ludzi, którzy im powierzyli swoje pieniądze, zamawiając usługę.

Oszykany

Witam, oszukany przez firmę TECHAL, nie zapłacono mi dużej kasy. Czy ktoś jeszcze został tak wyrolowany. Dajcie znać.

@Oszykany

Co to znaczy nie wypłacono mi kasy? Skoro tak, to postępuj z przedstawionymi poniżej uwagami. Pismo o wypłacenie zaległych pieniędzy - 2 pisma listem poleconym. Pozew do sądu o wypłacenie należnych pieniędzy (w sprawach pracowniczych to nic nie kosztuje). Jeśli nie dostaniesz pieniędzy w dalszym ciągu, to wyrok sądu i zgłoszenie sprawy do komornika. O swoje nie musisz prosić, ale musisz coś zrobić poza czekaniem i liczeniem na to, że przypomną sobie o Tobie. Pozostaje jeszcze zgłoszenie sprawy do PIP. Ktoś wcześniej już na ten temat pisał. Działaj, bo nikt za Ciebie tej sprawy nie załatwi, a firma dalej będzie olewać ludzi i ich wykorzystywać.

Aneta

@Jamez dość lakonicznie opisujesz całą sytuację, do tego obrażenie osób pracujących w firmie też nic nie wnosi do moim pytań. Rozumiem, że coś mogło Cię mocno zirytować i stąd takie postawienie sprawy, ale tutaj chodzi o to, żeby podać wyjaśnienie i argumenty. Tylko w taki sposób inni poznają jak w Techal Sp. z o.o. jest naprawdę.

3miasto
@Aneta

Omijać szerokim łukiem, szkoda czasu na taką pracę. A "prezes" Dominik to kłamie jak z nut, aż się dziwię że nikt mu jeszcze za to nie sklepał maski. Ps. Pracy w bród, a le w 3miescie...

nick

pracowałem tam przez pewien okres.. o wszystko trzeba się prosić, bo sami nie pomyślą, umowa, strój roboczy itp. brak wypłacanych zaległych wynagrodzenia, od lipca. Tłumaczą się tym, iż dokumenty zostały przekazane do wypłaty, której do tej pory nie otrzymałem, (usunięte przez administratora)

@nick

Co to znaczy, że dokumenty zostały przekazane do wypłaty? To jakaś bzdura! Nie mają pieniędzy na wypłatę zaległości, bo skąd je brać? Nie ma zamówień przynoszących zysk. Zbyt duże zaległości wobec wierzycieli nie pozwalają na normalne funkcjonowanie firmy. Po co zmiana nazwy firmy? Chyba tylko po to, aby ewentualni klienci nie znaleźli złej opinii o firmie, która od pewnego czasu nie może się podnieść z kolan. Nie pomagają nawet "zastrzyki" pieniężne i pseudo wizje dalszego funkcjonowania. W postach poniżej masz napisane co możesz zrobić. Rozmowy telefoniczne nie rozwiążą Twojego problemu, bo rozmawiasz z ludźmi, którzy sami nie wierzą w to, co mówią.

UWAGA!!! Firma zmieniła nazwę na TH Sp. z o.o. Dalej poszukują pracowników, licząc na to, że znajdą frajerów. "Zarząd" niby zmieniony, ale tylko w kwitach. Przyzwyczajenia i styl prowadzenia biznesu ten sam. Uważajcie na te pseudo oferty pracy. Wobec byłych pracowników mają mnóstwo zaległości finansowych. Mają chyba nadzieję na to, że złapią oddech od komorników. Zaległości finansowe i zła renoma pozostała. Wierzyciele nie odpuszczą. Uważajcie na obietnice i świetlane wizje przyszłości firmy. Nie wierzcie w te słowa, już tyle ludzi się na to nabrało.

Jeśli chcesz czekać na swoje w pełni zasłużone (zarobione) pieniądze i liczyć na to, że Tobie to się nie przydarzy, to nie zwlekaj - zgłoś się do firmy. Zabierz tylko z sobą ubranie robocze, bo tam go nie otrzymasz.

Ciosu

TA FIRMA TO JEDNO WIELKIE DNO. PREZES ZACHOWUJE SIĘ JAK DZIECIAK NIE ODBIERA TELEFONÓW, KŁAMIE PROSTO W OCZY, I CO CHWILĘ SKŁADA NOWE OBIETNICE. PRACOWAŁEM TAM I TERAZ MUSZĘ PODAĆ FIRMĘ DO SĄDU PONIEWAŻ NIE WYPŁACIŁ MI WYNAGRODZENIA ZA 2 MIESIĄCE A NALEGAŁ BYM BYŁ W PRACY MIMO ŻE WIEDZIAŁ ŻE NIE MAM MOŻLIWOŚCI DOJAZDU BEZ WYPŁATY. PAN SZANOWNY "PREZES" NIE POWINIEN BYŁ ZAJMOWAĆ TAKIEGO STANOWISKA BO KOMPLETNIE SOBIE NIE RADZI I MA SAME DŁUGI. Odradzam ta firmę każdemu!!

@Ciosu

Nie czekaj, tylko zgłoś swój przypadek do PIP i wytocz sprawę sądową. To pracownika nic nie kosztuje. Przy okazji złap kontakt z pozostałymi Kolegami, z którymi pracowałeś, bo oni są w podobnej sytuacji jak Ty, ale pewnie nie mają śmiałości załatwić sprawy tak, jak trzeba. Może wreszcie PIP ruszy swoje cztery litery i po kontroli zdyscyplinuje prezesa do uregulowania zaległości finansowych wobec byłych pracowników. No chyba, że zamiast zapłacić pracownikom woli dalej płacić kary pieniężne.

Gość.
@Ciosu

Aby zgłosić naruszenie Prawa Pracy przez pracodawcę wcale nie trzeba osobiście iść do PIP. Wystarczy wejść na stronę Okręgowego Inspektoratu PIP w Gdańsku, i tam w zakładce e-skarga zgłosić swój przypadek. Stosowne dokumenty trafiają do Słupska i wszystko załatwiane jest w taki sam sposób, jak byś wypełnił i dostarczył dokumenty osobiście. Wygodny sposób na załatwienie sprawy. Oszczędzasz przez to swój czas. Nie czekaj - działaj (cie).

Jeśli byłeś pracownikiem tej firmy i do tej pory nie otrzymałeś swoich należności finansowych, nie wierz w obietnice szybkiego ich uregulowania i nie czekaj w nieskończoność nie robiąc nic. Zgłaszaj swój przypadek do PIP i na drogę sądową. Nie można odpuszczać takiej sytuacji. Szukający pracy - omijajcie szerokim łukiem tą firmę. Nie wierzcie w żadne obietnice i świetlaną przyszłość firmy.

Jakiś gość

Firma ma swoją siedzibę we Włynkówku. O sytuacji firmy niech świadczą fakty. Pensje nie są wypłacane na czas. Istnieją duże zaległości finansowe w stosunku do nielicznej już załogi, jak również w stosunku do tych, którzy odeszli z pracy. W chwili obecnej pozostała już garstka pracowników. Niektórzy z nich, pensje otrzymują na czas, bo tylko to jest w stanie zatrzymać ich w firmie. Należą do lepszego sortu. Niektórzy z nich są mierni, ale wierni... Pozostali nie otrzymują należności na czas, lub też otrzymują część wynagrodzenia, na jego pozostałość oczekując w nieskończoność. Komornicy biorą swoje, a ludzie wciąż czekają na należności. Wszelkie plany rozwoju (ratowania) firmy biorą w łeb. Słowa wypowiadane przez osoby ze stanowisk kierowniczych, to jedna wielka ściema. Nie wierz w słowa osoby, z którą będziesz prowadził rozmowę kwalifikacyjną I tak będziesz robił coś innego, niż to, co wynika ze stanowiska, na które zostałeś zatrudniony. Będziesz kierowany do pracy poza siedzibę zakładu, bez odpowiedniej rekompensaty finansowej. Jeśli szukasz pracy i podoba się Tobie taka sytuacja, to chętnie przyjmą Cię do pracy. Z otrzymaniem należności finansowych za wykonaną pracę będziesz miał problem. Jeśli chcesz sprawdzić to, co zostało tutaj napisane, to zatrudnij się tam, dołączysz tym samym do szerokiego grona wierzycieli, którym wiszą pieniądze. Reasumując NIE POLECAM !

GW

Pracowali dla mnie jako podwykonawca. Ogólnie dobrze zaczęli ale teraz to dramat. Nikomu nie płacą, ludzi do pracy nie mają, komorników bez liku a wielki Prezes techala co chwila wymyśla nowe wymowki i składa ciągle nowe obietnice. Radze omijać z daleka, tym bardziej że teraz pracy pod dostatkiem

Aneta

Nadal nikt nie odpowiedział na powyższe pytania - czy ktoś z obecnych tu forumowiczów zna aktualna sytuację firmy? To bardzo ważne - szczególnie, gdy nie widać żadnych konkretnych ofert pracy, a są osoby, które takich wypatrują.

Aneta

@gumbas czy sytuacja w firmie jakoś się wyjaśniła? Wypłacono zaległe wynagrodzenia? Czy aktualne są wypłacane terminowo? To najważniejsza informacja z puntu widzenia osób, które planują zatrudnienie w tej firmie.

jamez

"pseudo prezes" kawał gnoja

Co robić ??

Zamierzam zgłosić się do tej firmy czy nadal jest tam tak źle i co z płacą???

Zostaw merytoryczną opinię o Techal Sp. z o.o. - Sławno

Techal Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Chełmońskiego 30
    76-100 Sławno