Itel Sp. z o.o.

Gdynia

Itel Sp. z o.o.

Opinie o Itel Sp. z o.o.

Joanna

Piszecie w ostatnich komentarzach o niewypłaconych należnościach przez Itel. Możecie opisać sytuację tej firmy? Boryka się obecnie z jakimiś problemami? Czy jest szansa, że dostaniecie zaległe wynagrodzenia? Proszę Was o relacjonowanie przebiegu tej sprawy na tym forum.

MB

Rozpiszę się tym razem, aby ludzie się trochę zastanowili zanim podejmą współpracę. Również współpracowałem z firmą ITEL w anno domini 2017. Na początku nie było problemów z przelewami. Niby na czas. Problem który się pojawia to 45 dni płatności faktury przy fakturowaniu co tydzień. Na początku przelewy są regularnie, jednak dochodzi do sytuacji gdzie przelew się kończą. Jesteś wtedy 1,5 miesąca w plecy. Co obiecuje zarząd klientowi tego nie wiem. Inne obowiązki przedstawia Tobie. Kończy się sytuacją jaką opisał kolega Jarek kilka postów poniżej - "jak mi zapłacą to zapłacę Tobie". Współpracowałem z firmą w roku ubiegłym i z tego co się orientuję po kontaktach z kolegami, z którymi współpracowałem w ciągu 3ech miesięcy co najmniej 7 podwykonawców nie otrzymało wynagrodzenia za wykonaną pracę. Zaznaczę, że przy projekcie nie pracowało więcej, więc 100% skuteczności. Generalnie odradzam :)

Alpinista

Pracowałem w firmie ubieglego roku. Do dzis nie otrzymalem zaplaty. Odradzam wszystkim tą firmę. Oszust i tyle. Nie znam nikogo kto byłby zadowolony z tej firmy a kilka osób poznałem, wszystkim wisi kase. Jednoosobowa firma pośrednicząca, która upada...

Joanna

@cichy wielbiciel, forum, na którym postanowiłeś pozostawić swój wpis służy do przedstawienia opinii o Itel jako pracodawcy, a nie o pracownikach tej firmy. Z perspektywy przeznaczenia tego miejsca ważne będą wszystkie aktualne informacje o warunkach zatrudnienia jakie w tym momencie mogą zostać zaproponowane potencjalnie przyszłym pracownikom Itel oraz sytuacji występującej wewnątrz tej firmy.

cichy wielbiciel

Omijać szerokim łukiem...RD mega śliski czarodziej...powinien handlować marchwią na targu a nie brać się za telekomunikację...sprzeda każdy kit. Firma jednoosobowa...pośrednictwo zza biurka...polski biznesmen z poddasza...

MB

Ta firma jeszcze żyje? Polecam jeśli ktoś nie oczekuje zapłaty.

Joanna

Jak sytuacja w DE dla podwykonawców? Warunki i czy kasa jest na czas?

Elwira

Mam nadzieję, że pracuje się w firmie bardzo dobrze skoro od dawna nie piszecie nic na forum.

Joanna

@Jarek Twoja poprzednia wypowiedź nie była dla mnie jednoznaczna. Co więcej - ja nie jestem pracownikiem tej firmy, w zasadzie w żaden sposób nie jestem z nią związana. Pytam, dlatego, że to bardzo ważne z punktu widzenia każdego potencjalnie zainteresowanego pracownika.

Nowy

Pracuję jako podwykonawca od 4 miesięcy, kasa jest zgodnie z umową i co ważne na czas. Stawki według mnie są takie jak oferują inne firmy. Jedynie zjazdy do kraju mogłyby być lepiej zaplanowane.

Joanna

@Jarek a jak próbowałeś załatwić tę sprawę polubownie, to jak komentowała całą sytuację firma? Czy ktokolwiek inny znalazł się również w podobnym położeniu, czy też to była jednostkowa sytuacja?

Jarek
@Joanna 03.09.2017 10:17

Joanna, a czytałaś wogóle co napisałem czy po prostu piszesz by bronić firmy. "nie pomagały telefony, maile i każda inna grzecznościowa forma", bylem nawet w firmie u prezesa osobiście, a ten mnie zbył tekstem "jak mi zapłacą to zapłacę tobie" jak by cokolwiek miały mnie obchodzić jego rozliczenia. W podobnej sytuacji były 4 osoby. więc nie tylko ja.

Joanna

@współpracownik wiele jest przypadków, w których dokładnie tak się dzieje. Z punktu widzenia zaintersowanych pracą w zasadzie wszystkie informacje mówią coś o pracodawcy. Warto dopytywać, nawet jeżeli dla niektórych pytania te wydają się być bezzasadne.

Joanna

@Senastian Mrozik. A kiedy zakończyłeś współpracę z firmą? Istnieje szansa, że sytuacja w firmie się zmieniła? Jak wiemy - każda firma na bieżąca reaguje na zmiany otoczenia, często zmieniają się też dzięki temu warunki pracowników. Jak to wygląda tutaj?

współpracownik
@Joanna 11.08.2017 06:58

Adminie Joanno w pości jest napisane, że zakończył pracę w marcu 2015 więc po co pytać. Czy informacje o obecnej sytuacji uzyskane od kogoś kto nie pracuje od ponad 2 lat będą wiarygodne i czy były pracownik zna obecne zasady?

T

Znam Cie i pozdrawiam. Szkoda ze to wszystko na psy zeszlo. Moja zmora jest praca w Monachium.Kto tam był wie o co chodzi......

Joanna

@Piotr były pracownika Ty co możesz powiedzieć więcej o pracy w Itel?

Piotr były pracownik
@Joanna 12.04.2017 13:52

Pracowałem prawie 3 lata było OK, praca ciężka nie ma co ściemniać ale kasa się zgadzała. Przewinęło się dużo osób każdy na 2-3 miesiące co myśleli, że kasę dostaną za darmo, a o pracy za dużo nie wiedzieli. Byli tacy co kombinowali i niewiele się napracowali, byli tacy co paliwo tankowali w karnistry ...? Ci co chcieli pracować nie mieli krzywdy i zawsze mogli do firmy wrócić, ja też miałem taką propozycję.

Piotr były pracownik

Dużo można napisać podpisując się gównianym nick'iem. Może ktoś będzie miał trochę jaj i podpisze się chociaż imieniem to koledzy ocenią czy rzeczywiście był takim wspaniałym, uczciwym i mądrym pracownikiem ... :)

nowy

Dali nowe ogłoszenie, miałem olać ale zadzwoniłem. Nie zatrudniają na umowę o pracę, trzeba mieć działalność :( Dniówka podobno: ~110-120EUR instalator ~150EUR commissioner PSE i narzędzia trzeba mieć, samochód i hotele dają. Podobno pracują jakieś ekipy. Czy mógłby ktoś potwierdzić i coś więcej napisać?

były pracownik

Żałosne opinie, pisane pewnie przez ludzi, którzy chcieli by czy się stoi czy się leży ... albo takich, którzy nie potrafią liczyć. Do Waszej wiadomości instalator zatrudniony w firmie DE dostaje ~1500EUR/m-c. Jak ktoś zna niemiecki niech poszuka sobie ogłoszeń, są zapewniam Was i to sporo. Wiem bo sam szukam. Masz std. urlop i jak chcesz zjechać do PL to albo masz w kilka miesięcy po całym urlopie, albo czasem nie możesz zjechać i co wtedy??? Ja mam tak teraz w UK. Dodatkowo musisz chałupę/mieszkanie/pokój sobie opłacić. Kto procuje za granicą ten wie. Kto nie ten pisze brednie. Siedzę teraz w UK i niestety wracam bo po 1sze kurs GBP, a po drugie jestem w pl 1x na 3 miesiące i chyba to jest najgorsze. Fakt też pamiętam, że rotacja była duża ale to raczej z uwagi na to, że jak ktoś wyżej napisał, sporo patałachów, tzn pseudo fachowców się przez firmę przewinęło przynajmniej za mojej bytności. Powiem tak, kto chciał i coś potrafił to pracował i raczej nie narzekał. No może na jednego kierownika. Fakt stawki mogły by być wyższe bo trzeba było się narobić i najeździć nieraz nawet i po 10h dziennie, ale ludzie, w PL też tak miałem i dostawałem połowę, a pracowałem tak samo albo jak nie więcej. Ale były też dni gdzie można było się w jeziorze i w błocie wykąpać (ten kto był ten wie). Instalator dostawał ~1500-1600 eur netto + soboty + inne dodatki za prace na wys. , comisioner dostawał ~1900-2000eur netto + dodatki. Były prace w różnych częściach Niemiec i dla różnych klientów, jedne lepsze drugie gorsze i z większym bajzlem. Szczególnie bajzel był pod jednym "kierownikiem" (kto był to wie). Ciuchy i sprzęt był. Wysokościówka singing rocka była na wjazd + inne szpeje i wózki, o ciuchy i obuwie musiałem się dopraszać i poczekać ale po ~3-4tyg. kierownik brał ekipę nowych do wielkiego marketu starussa (z czerwonym kurczakiem w logo) i każdy dostawał. Różowo oczywiście nie było, robota do najlżejszych nie należy, szczególnie zimą. Co do ludzi to z różnymi typami w tej firmie pracowałem. Z ksywy nawet nie będę wymieniał po pewnie część powyższych wpisów jest ich autorstwa i pewnie tacy typowie pracowali tam z bliżej nieznanych przyczyn przez dłuższy okres czasu :) Kto pracował ten wie ;)

ewka

Mają oferty pracy do Niemice głownie, moim zdaniem warto tez skorzystać z nich ponieważ, zatrudnienie masz w oparciu o umowę niemiecka a nie chyba polską, wiec możesz liczyć na wieksze stawki i co najwazniejsze wszystkie skłądki masz chyba tam opącane

alex
@ewka 02.10.2016 15:27

Ewka, użyte przez Ciebie słowo "chyba" jak najbardziej pasuje. Piszesz tak bo nie znasz firmy? Czy jesteś z zarządu ?

Były pracownik.

Wszyscy którzy piszecie że to są niezłe wynagrodzenia. To pięknie wygląda przy rozmowie, lub czytając o tym. Jeżeli taka pensja wydaje wam się odpowiednia za 10-12 godz. pracy dziennie plus do tego dojazdy na miejsce pracy... Zdarzało mi się w tej firmie do pokonania w ciągu dnia nierzadko ok 400km w ciągu dnia plus praca powyżej 10 godzin. Wyjeżdżasz o 7.00 do pracy a wracasz o 22.00 A spróbuj się upominać się o swoje. Urlop bezpłatny jako nauczkę masz gwarantowany. Wszyscy którzy chcecie aplikować poczytajcie opinie byłych pracowników i zastanówcie się nad tym krokiem. Pewniej jest się zatrudnić bezpośrednio przez Zeitfirmę w Niemczech. Tam przynajmniej pracownika traktują jak człowieka i 1500-1600 Euro na miesiąc da się zarobić w normalnych warunkach pracując 40 godz. tygodniowo.

Alex

Minimalnie to masz na rękę około 1600 Euro gwarantowane. Składa się na to dieta, czyli 42Euro dziennie x 30 dni to daje 1260 i pensja w zależności co ci tam dadzą na papierze ale to będzie minimum 400 Euro w przeliczeniu, reszta kosztów jest po ich stronie, czyli noclegi, przejazdy, samochody, etc....Ostatnio odeszło około 15 osób z firmy po tym, jak wymyślili sobie samozatrudnienie na warunkach po prostu nie do zaakceptowania. Pomijam już fakt, że w Niemczech podwykonawca już kolejnego podwykonawcy mieć nie może, ale dla nich to chyba jedyny sposób, choć oczywiście niezgodny z prawem, żeby być czystym wobec wymaganych 8.5 Euro/h w Niemczech. Nadmienię, że takie stawki to mają sprzątaczki a nie wykwalifikowany personel branży IT. Generalnie firma mogłaby być ok, gdyby nie była źle zarządzana od samego początku, od biura w Gdyni przez kierownictwo w terenie, które na zarządzaniu zasobami ludzkimi i projektami ma pojęcie iluzoryczne. Szkoda, bo mieli naprawdę fajne układy i kontakty i tak to zostało zmarnotrawione. Mieliśmy takie powiedzenie, że pan prezes powinien wydać poradnik "Jak rozwalić firmę w miesiąc".

masakra

Straszna lipa ta firma, brak ubrań,brak narzędzi , samochodów, nawigacji, w Niemczech się tylko ośmieszają. Pracownicy niektórzy nie znają niemieckiego ani angielskiego, Niemcy na nich narzekają ze 2 godziny to trzeba im migowo pokazywać co mają zrobić. Tragedia.

Co wy piszecie, chyba aż tak strasznie w tej firmie nie jest,(usunięte przez administratora)

Zostaw opinię o Itel Sp. z o.o. - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Itel Sp. z o.o.