Opinie o E-Point S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie E-Point S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w E-Point S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o E-Point S.A. w Warszawa

Ona

Ja pracuję w e-point już dość długo i nawet nie mam ochoty myśleć o innej pracy. Zarobki są jawne przy ogłoszeniu i podobne do innych firm tej wielkości. Atmosfera jest miła, ludzie się do siebie uśmiechają i nie jest to sztuczne. Firma daje dużo możliwości rozwijania własnych pomysłów przy realizowanych projektach, a zdanie członków zespołu jest brane pod uwagę. Zdarzają się gorsze chwile i czasem spinka w projekcie, ale to chyba norma na rynku. Trochę poczytałam tu komentarzy i z wieloma negatywnymi się nie zgadzam, bo e-point to naprawdę świetna grupa ludzi.

Aleksander
@Ona

Możesz napisać, czy po zakończeniu projektu pracownicy dostają premie i pracują na nie zespołowo, czy są nagradzani indywidualnie?

XOXO

Ta firma to tragedia. Pracowałem w (usunięte przez administratora) nie do opisania. Zaczynając od pracy programistów kończąc na managerach. Projekty prowadzone są skandalicznie, bez ładu i składu. Wszystko w (usunięte przez administratora)chwieje się o zaraz runie jak domek z kart. Najlepsze w tym wszystkim kursy to, e nikt nie chce tego zmienić.

Joanna
@XOXO

A jakie zaoferowali Ci w E-Point warunki zatrudnienia? Jaką formę współpracy Ci zaoferowali - B2B czy umowa?

XOXO
@Joanna

Możesz mieć umowę B2B lub umowę o pracę. Nie wiem co to ma dorzeczy skoro poziom komunikatywności firmy jest na poziomie -1.

Insider
@XOXO

To szczególne miejsce. Gdzie indziej bywa trochę lepiej, ale to w zasadzie zawsze zasługa "szarych szeregów". Smutne. Forma zatrudnienia nie ma tu nic do rzeczy. Na szczęście zawsze jest coś takiego jak wypowiedzenie. Obecnego rekordu czasu pracy do odejścia chyba już nikt nie pobije. :) Tylko ludzi żal.

koder

Kiepska płaca, nieadekwatne do stanowiska wymagania (szukamy człowieka orkiestry), aroganckie HR z kijem w de, niejasny system wynagradzania, GIGANTYCZNA hipokryzja - całe krótkie podsumowanie.

@koder

Dziwne. Jakby ktoś pytał o innej firmie niż ta do której aplikowałem i pracuję od jakiegoś czasu...

@Paul

Odpowiedziałeś na post sprzed prawie dwóch lat, dlatego warunki zatrudnienia w firmie E-Point mogły ulec zmianie. Skoro obecnie warunki w Twojej ocenie różnią się od tego, co było kiedyś przedstawione, to mógłbyś napisać, jak one wyglądają? Rozumiem, że poziom wynagrodzenia jest dla Ciebie zadowalający?

agata

warto też wspomnieć, że firma prowadzi politykę wmuszania poczucia winy, mobbing i manipulację

ZNAWCA
@agata

czyli standardowa polska firma ktora zatrudnia nie wiedzac jaki projekt bedzie zlecac i od kogo czyli bierze sie ludzi pod projekty ktorych nie ma a potem dopasowuje co zwykle konczy sie katastrofa wcale sie nie dziwie ze biznes sie kreci i jest napedzany bo zarzad zgarnia ponad 2/3 kasy za projekty a biedni programisci sa zmuszani do robienia tego czego nie umieja i nie chca robic za pieniadze z ktorych nie sa w stanie zaoszczedzic mysle ze kazdy ktory tu kandyduje powinien sie gleboko zastanowic bo nie dostanie zadnych referencji albo bardzo kiepskie a przede wszystkim nie zwiazane z zadnymi realnymi tresciami jakie wypracowal w firmie

@ZNAWCA

Czytając Wasze wpisy ciekawi mnie, czy młodzi programiści, którzy dopiero nabywają doświadczenia zawodowego mogą z powodzeniem aplikować do pracy w firmie E-Point? Jest to ważna kwestia, dlatego mam nadzieję, że odpowiedź znajdzie się w tym wątku, aby pomóc potencjalnie zainteresowanym osobom.

ART
@ZNAWCA

@ znawca - Dobrym pomysłem jest poproszenie o referencje szefa, z prośbą o zakres (to leży po stronie zainteresowanego referencjami). Tak to działa w praktyce, nawet na Linked inn

@agata

Dziwne, a w którym projekcie i kiedy? Bo ja nie zaobserwowałem

@agata

Przez kilka miesięcy pracy nie zauważyłem takiej polityki.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie E-Point S.A.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Product Marketing Manager?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Serwisant rowerowy
majeranek

6500 brutto za PMa. I to na cały etat! Niesamowite jak można mieć tak rozbudowaną bezczelność, żeby na takim stanowisku proponować pieniądze, z których osoba z podanymi w wymaganiach kompetencjami nie będzie w stanie nic zaoszczędzić. Szczerze? Firma która płaci mniej niż 13k brutto już trochę robi dobrą minę do złej gry bo wie, że poniżej 12k brutto nie płaci się PMom. Jeżeli ktoś lubi rodzinne atmosfery to może się tu odnajdzie, ja na szczęście mam trochę większe ambicje w życiu i wolę mieszkać we własnym mieszkaniu a nie kohabitować się z obcymi ludźmi tylko po to żeby mi w życiu było fajnie. Jak ktoś chce zapytać o ambicje, to moją ambicją jest zwiedzić trochę świata, a nie siedzieć z tymi samymi ludźmi w tych samych tematach, w tym samym miejscu, za te śmieszne kwoty które proponują.

@majeranek

Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat procesu rekrutacji. Rekrutacja w e-point SA jest transparentna, szanujemy czas kandydatów – dlatego też ujawniamy widełki wynagrodzenia w ogłoszeniach. Kwota, która pojawia się w ogłoszeniu o pracę jest bazą wyjściową. Co do drugiej części komentarza- owszem, traktujemy naszą firmę jak dom, a współpracowników jak rodzinę. Proszę uwierzyć, że nasi pracownicy mają bardzo duże ambicje życiowe- zapraszam do zapoznania się z naszą stroną internetową :)

XD
@Anna

@Anna, rodzinna atmosfera bo pracuje tutaj rodzina kierowników/managerów/zarządu etc?

@XD

Zacząłem tu pracować niecały rok temu i mimo, że wcześniej nie znałem to nikogo praktycznie od pierwszych dni poczułem się jak "w domu". Pracowałem wcześniej w kilku innych podmiotach - prywatnych i państwowych - i tak dobrej atmosfery jak tutaj nie było nigdzie. Pensje nie są najwyższe na rynku, ale pracownik, jak i jego prawa, jest tu szanowany.

ART

Na Go Work jak na Pudlu: anonimowość pozwala na rynsztok i hejt,. Na co dzień jesteśmy mili, grzeczni i uczesani + szeroko się uśmiechamy . Wyżywamy się tu.

widze

firma to uklad zamkniety , nic sie tam nie da nauczyc , pensje glodowe , brak awansow , robienie kasy na klientach , zarzad zgarnia do prywatnej kieszeni ponad 80 proc kasy

Marek (były członek zarządu)
@widze

Szanowny Panie/Pani, Nie wiem czy jest Pan/Pani obecnym pracownikiem, czy tylko odrzuconym kandydatem ale pozwolę sobie ustosunkować się do poszczególnych zarzutów: > firma to uklad zamkniety , Prowadzimy regularne rekrutacje z jawnymi kryteriami i regularnie przyjmujemy pracowników, co może Pan sprawdzić w naszym profilu na LinkedIn, więc chyba jednak można się do nas dostać... > nic sie tam nie da nauczyc , Można sprawdzić na LinkedIn na profilach naszych byłych pracowników że po odejściu z naszej firmy dostają się do innych renomowanych i większych firm, więc chyba jednak odchodząc od nas są pozytywnie doceniani... > pensje glodowe , Stawki są jawne w ogłoszeniach. Stawki osób technicznych są zbliżone do stawek rynkowych, przynajmniej wg. Sedlak&Sedlak, więc raczej nie są głodowe... > brak awansow , Kryteria awansów osób z pionów technicznych są jawne, ewaluacje są regularne, zasady są przestrzegane, a ewentualne odstępstwa jeżeli się zdarzają to marginalnie... Ponownie zapraszam do przejrzenia historii zatrudnienia w profilach naszych pracowników na LinkedIn, można znaleźć tam historie awansów. > robienie kasy na klientach , Hmmm... A czy nie do tego służy firma? Jeżeli nie na klientach, to czy na pracownikach albo Urzędzie Skarbowym? > zarzad zgarnia do prywatnej kieszeni ponad 80 proc kasy Z całą pewnością zaprzeczam :-) Jeżeli chciałby Pan/Pani żeby ta negatywna opinia była konstruktywna, to sugerowałbym opisanie konkretnych i możliwych do uzasadnienia konkretów, począwszy od stanowiska którego uwagi dotyczą.

widze
@Marek (były członek zarządu)

tak , warunki pracy sa skandaliczne

Marek (były członek zarządu)
@widze

> tak , warunki pracy sa skandaliczne Nadal uważam że to mało merytoryczne zastrzeżenie. Gdyby Pan/Pani chciał kontynuować ten temat, to zapraszam do kontaktu prywatnego, chętnie posłucham zastrzeżeń.

WSZYSTKO WIDZE
@Marek (były członek zarządu)

panie byly czlonku pana odpowiedz na moje zarzuty, jak kazdy widzi, okazala sie przedszkolakowym "nie, to ty jestes glupi!" prosze zatem o nastepujace informacje: 1. jakie dzialania zostaly zaplanowane badz beda podjete do konca lipca 2019 na rzecz komfortu pracy pracownikow? czy i kiedy beda zainstalowane klimatyzatory w pokojach pracy biurowej i dostep do zimnych napojow wobec obecnych lokalnych temperatur? 2. jakie dzialania zostaly zaplanowane badz beda podjete do konca lipca 2019 wobec panujacego w firmie nepotyzmu? czy i kiedy osoby zatrudnione po znajomosci na wysokie stanowiska, a nie posiadajace stosowynych kompetencji ani doswiadczenia beda w trybie pilnym zwolnione celem zatrudnienia osob kompetentnych i z odpowiednim doswiadczeniem na te same stanowiska? 3. jakie dzialania zostaly zaplanowane badz beda podjete do konca lipca 2019 wobec zatrudniania i placenia ogromnych pieniedzy na osoby z osobowosciami dyssocjalnymi a zatrudnionymi w firmie gdzie osoby takie sa spolecznie uciazliwe a czesto niebezpieczne szczegolnie w sytuacji kiedy otrzymuja nienaleznie duze ilosci pieniedzy ktore moga wydawac na dzialania kryminalne albo niekoniecznie zbiezne z interesem spolecznym? 4. jakie dzialania zostaly zaplanowane badz beda podjete do konca lipca 2019 wobec calkowitego braku umiejetnosci rekrutacyjnych u zarzadu i nauczenia tegoz zarzadu szacunku do kandydatow ktorzy posiadaja ogromne doswiadczenie i wiedze a ktorzy sa traktowani jak odchody w przereblu? 5. jakie dzialania zostaly zaplanowane badz beda podjete do konca lipca 2019 wobec zanizania pensji specjalistow i menedzerow nizszego szczebla przy ekstremalnie wysokim ich oblozeniu praca i obowiazkami przy rekrutacjach na te stanowiska?

WIDZE WIECEJ
@Marek (były członek zarządu)

a jeszcze dodam ze jezeli mysli pan ze firma jest od robienia kasy na klientach czy dla zysku to nie ma pan ani wyksztalcenia zarzadczego do prowadzenia firmy dlatego pewnie jest pan bylym czlonkiem albo nic sie pan nie nauczyl w zw z wyzej wymienionym wyksztalceniem wobec czego nie powinien pan piastowac zadnej roli zarzadczej

@WIDZE WIECEJ

Ok, sądzę że ta dyskusja nie ma dalszego sensu, ponieważ albo pisze Pan/Pani nieprawdę lub o obszarach firmy z którymi nie miałem doczynienia, tzn. na pewno Pani/Pani uwagi nie dotyczą stanowisk technicznych. Klimatyzacje i wodę do picia posiadamy.

Rafał

Umówiono mnie na spotkanie na konkretną godzinę, po czym dostałem maila potwierdzającego spotkanie na inną godzinę. (usunięte przez administratora) Biorą się za projekty w których nie są w stanie wyrobić się czasowo. Za 10 000 brutto na umowę o pracę jako PM dostajesz 10 małych projektów lub kilka dużych. (usunięte przez administratora) Z rozmowy wynikało że bez zająknięcia przyjmują wycenę czasową projektów wykonaną przez programistów a potem mają problem z realizacją projektów w zadanym czasie. Nawet najgorsze firmy na rynku wiedzą że tak się nie robi.

Pracownik e-point
@Rafał

W swoich wypowiedziach (tej i w innym komentarzu) łączy Pan różne rekrutacje na odmienne stanowiska. Odnosi się Pan do rekrutacji na stanowiska PM i do działu finansowego, a CTO nie bierze udziału w żadnej z nich. Trudno uznać tę opinię za wiarygodną, tym bardziej, że zawiera ona emocjonalny, personalny atak na pracowników naszej firmy. Dyskusja z takim osądem nie jest możliwa.

życzliwy
@Pracownik e-point

zwykle jest tak że jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się milczy pozdrawiam

gruszki_na_wierzbie

Podczas rozmowy bardzo mocno starają się przegadać kandydata, zupełnie nie interesując się jego kompetencjami, spora część rozmowy to prowokacje. Brak jest normalnej rozmowy na poziomie. Nie dają dojść do głosu, przerywają wypowiedzi kandydata i zadają pytania dotąd aż uda im się wmówić kandydatowi niekompetencję, błędnie zresztą. Celem rozmowy jest próba sprowadzenia kandydata do parteru, a potem pokonanie doświadczeniem zdobytym w buractwie lub wyprowadzenie z równowagi, żeby móc go wykorzystać albo zmusić do powiedzenia czegoś błędnego. Rozmowa prowadzona jest maksymalnie szybko żeby nie wyszły niekompetencje menedżerów.

miloByByło

Witam Czy ktoś z obecnych próbował dostać się do e-point na młodszego programistę lub stażystę. Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Czy warto aplikować? Czy każdy dostaje feedback niezależnie od wyniku? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

B.
@miloByByło

Aplikowałem na junior java developera. Najpierw test, a potem rozmowa. Podczas rozmowy pojawiło się zadanie do wykonania. Rozmowa była jak najbardziej merytoryczna. Feedback po rekrutacji otrzymałem. Myślę, że warto aplikować, kolega był na praktykach a następnie otrzymał stanowisko juniora.

filemon

Swoje żale można wylewać w innym miejscu. Może czasami lepiej kogoś nie zatrudnić ?

Marzena

@Witek, a czego konkretnie chciałbyś się dowiedzieć o pracy w E-Point? Myślę, że warto zadać dość szczegółowe pytania. Na jakim stanowisku chciałbyś podjąć pracę w tej firmie? @jan, możesz powiedzieć coś więcej? W tym momencie Twoja opinia jest bardzo ogólna i lakoniczna - niewiele takie wypowiedzi mówią osobom chcącym podjąć pracę w E-Point. Czy mógłbyś podjąć takie kwestie jak forma umowy, socjal dla pracowników, atmosfera?

jan

Dobra firma.

Podzielam opinię "3_na_rękę", aplikowałem na stanowisko młodszego testera w wymaganiach było: podstawowa znajomość języka Java i mile widziana znajomość SQL-a, po rozmowie telefonicznej zapraszają na prawie dwugodzinny test w którym są pytania z zaawansowanej javy i sql-a. Test który zdawałem miał 22 strony i łącznie ok 45 pytań. Co najciekawsze, że w ofercie jest: wynagrodzenie 4200 zł – 5000 zł brutto miesięcznie, formę zatrudnienia: "do ustalenia", co jest nie prawdą zatrudniają na umowę zlecenia i wynagrodzenie 4200 brutto bez możliwości negocjacji. Jest wiele firm w Warszawie które oferują więcej i zadają mniejszą ilość pytań z znajomości języka programowania.

@anonymous

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Rzeczywiście test jest wymagający, jednak od kandydatów na Młodszego Testera oczekujemy wypełnienia około 40-50%. Podawane przez nas widełki wynagrodzenia są jak najbardziej prawdziwe, jednak wynegocjowane finalne wynagrodzenie i forma zatrudnienia zależą od umiejętności i doświadczenia konkretnego kandydata. Jeśli mogę rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/annakusa/

3_na_rękę

Firma E-point na stanowisko Młodszy tester automatyczny wymaga gruntownej znajomości technologii programistycznych, głównie Javy. Nie byłoby w tym jeszcze nic szokującego gdyby nie to, że "podstawowa umiejętność programowania w języku Java" z ogłoszenia oznacza tutaj zaawansowaną znajomość frameworków, np. Spring, co jest drobiazgowo weryfikowane podczas spotkania rekrutacyjnego. Ogółem- test z wiedzy o Javie i automatyzacji jest bardzo szczegółowy i nieadekwatny do stanowiska- wielu programistów z minimum 2-3 letnim doświadczeniem miałoby problem ze zdobyciem minimum 40- 50% punktów. Początkujący tester automatyczny nie ma najmniejszych szans aby sobie z nim poradzić. Kolejna sprawa to długość spotkania rekrutacyjnego - łącznie ok 3 godzin, co jest zdecydowaną przesadą. I ostatnia sprawa: wynagrodzenie. Jest śmiesznie niskie, żeby nie powiedzieć, że wręcz żenujące jak na Warszawę. 3 tys zł na rękę dla osoby z dobrą znajomością Javy + technologie webowe i Selenium + inne- to niepoważna oferta. Poniżej średniej krajowej- to pensja adekwatna dla testera manualnego, tzw. klikacza, który z programowaniem czy SQL-em nie miał żadnego doświadczenia. Nie wiem, czy ktokolwiek z moich znajomych podjąłby się nauki programowania (minimum kilkaset godzin solidnej nauki i pisania kodu aby zrozumieć same podstawy) za takie pieniądze, bo ja na pewno nie !!! Nikomu nie polecam do nich rekrutować- stracicie tylko mnóstwo cennego czasu.

@3_na_rękę

Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat procesu rekrutacji. Test, który mają do rozwiązania kandydaci na Młodszego Testera Automatycznego rzeczywiście trwa 2 godziny, składa się z 2 części: dotyczącej Javy oraz części dedykowanej testom. Test jest wymagający, ale aby kandydat na Młodszego Testera przeszedł do kolejnego etapu rekrutacji wystarczy, że uzyska ok 40-50% punktów. Ten test niekiedy pozwala nam wyłonić osoby o wyższych umiejętnościach i zdarza nam się na jego podstawie proponować kandydatom inne stanowiska lepiej dopasowane do ich wiedzy. Szanujemy czas kandydatów - ujawniamy widełki wynagrodzenia w ogłoszeniach, dzięki czemu kandydat może zdecydować czy proponowana kwota jest dla niego w porządku. Spotkanie rekrutacyjne z HR trwa pół godziny, a rozmowa z menedżerem i dodatkową osobą z zespołu - zazwyczaj około godziny - czas jej trwania zależy od obu stron. Zależy nam na tym, by każdy nowy członek zespołu został z nami na długo, dlatego uważamy, że warto, by obie strony poświęciły czas na początku i dobrze się poznały, nim podejmą decyzję. Dzięki temu 92% pracowników e-point deklaruje, że jest zadowolona ze stabilności zatrudnienia w firmie (badanie przeprowadzone w maju 2017). Jeśli mogę rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/annakusa/

A wszystkie wcześniejsze opinie powinny się chyba znaleźć w relacjach z rozmów kwalifikacyjnych. Z żadnej z nich nie wynika, że autorzy mieli okazję poznać firmę jako pracodawcę.

whosright

Najwidoczniej niskie płace i ciężkie rozmowy kwalifikacyjne nie dostarczają wam nowych pracowników, sama stara kadra i stare myślenie w stylu betonu partyjnego.

Pudło :) co miesiąc zatrudniamy nowe osoby. Niektórzy jakoś sobie radzą z tymi bardzo trudnymi testami ;) Nikt nie powiedział, że trzeba z nich mieć wynik 100%

Widzę, że są tu opinie tylko od osób, które kandydowały, ale nie rozpoczęły pracy, więc przyda się opinia kilkuletniego pracownika. Nie bez powodu wiele osób pracuje w e-point kilka-kilkanaście lat. Atmosfera jest wyjątkowa, ludzie się lubią. Spędzamy razem czas również po pracy. Mamy też dofinansowanie do różnych aktywności i wspólnych wyjść typu trampolny, strzelnica, escape rooms, teatr, piłka nożna, siatkówka, a nawet wyjazdy żeglarskie i na narty. Ale przede wszystkim - zwykle firma daje możliwość rozwoju w wybranym kierunku. Wiele osób zaczynało na zupełnie innych stanowiskach niż jest teraz. Wiele zależy na pewno od przełożonego, ale większość to fantastyczni ludzie. A z prezesem można pogadać w firmowej kuchni przy obiedzie czy kawie. Jeśli szukacie miejsca, które nie będzie tylko pracą od-do, gdzie będziecie traktowani jak ludzie-koledzy i koleżanki, a nie "Zasoby ludzkie" to aplikujcie- będziecie zadowoleni :)

4ree3sd

Strata czasu. Podpisuję się pod opiniami @3_na_rękę i @koder, nic dodać nic ująć. Ostatnio scedowali szukanie jelonków na agencję rekrutacyjną T***ica, bo bezpośrednio nie ma chętnych - życzę powodzenia.

admin

Dobrze zarabia się w e-point S.A.? Wiesz jakie warunki oferuje firma? Napisz w komentarzu!

Zostaw merytoryczną opinię o E-Point S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w E-Point S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy E-Point S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E-Point S.A.?

E-Point S.A.
  • Filona 16