E-Point S.A.

E-Point S.A.

Opinie o E-Point S.A.

Marzena

@Witek, a czego konkretnie chciałbyś się dowiedzieć o pracy w E-Point? Myślę, że warto zadać dość szczegółowe pytania. Na jakim stanowisku chciałbyś podjąć pracę w tej firmie? @jan, możesz powiedzieć coś więcej? W tym momencie Twoja opinia jest bardzo ogólna i lakoniczna - niewiele takie wypowiedzi mówią osobom chcącym podjąć pracę w E-Point. Czy mógłbyś podjąć takie kwestie jak forma umowy, socjal dla pracowników, atmosfera?

jan

Dobra firma.

Czy ktoś wie, jak aktualnie prezentuje się e-point S.A. na tle innych przedsiębiorstw? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Warszawa i okolicach oraz poszukujących zatrudnienia.

anonymous

Podzielam opinię "3_na_rękę", aplikowałem na stanowisko młodszego testera w wymaganiach było: podstawowa znajomość języka Java i mile widziana znajomość SQL-a, po rozmowie telefonicznej zapraszają na prawie dwugodzinny test w którym są pytania z zaawansowanej javy i sql-a. Test który zdawałem miał 22 strony i łącznie ok 45 pytań. Co najciekawsze, że w ofercie jest: wynagrodzenie 4200 zł – 5000 zł brutto miesięcznie, formę zatrudnienia: "do ustalenia", co jest nie prawdą zatrudniają na umowę zlecenia i wynagrodzenie 4200 brutto bez możliwości negocjacji. Jest wiele firm w Warszawie które oferują więcej i zadają mniejszą ilość pytań z znajomości języka programowania.

Anna
@anonymous 21.12.2017 20:59

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Rzeczywiście test jest wymagający, jednak od kandydatów na Młodszego Testera oczekujemy wypełnienia około 40-50%. Podawane przez nas widełki wynagrodzenia są jak najbardziej prawdziwe, jednak wynegocjowane finalne wynagrodzenie i forma zatrudnienia zależą od umiejętności i doświadczenia konkretnego kandydata. Jeśli mogę rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/annakusa/

3_na_rękę

Firma E-point na stanowisko Młodszy tester automatyczny wymaga gruntownej znajomości technologii programistycznych, głównie Javy. Nie byłoby w tym jeszcze nic szokującego gdyby nie to, że "podstawowa umiejętność programowania w języku Java" z ogłoszenia oznacza tutaj zaawansowaną znajomość frameworków, np. Spring, co jest drobiazgowo weryfikowane podczas spotkania rekrutacyjnego. Ogółem- test z wiedzy o Javie i automatyzacji jest bardzo szczegółowy i nieadekwatny do stanowiska- wielu programistów z minimum 2-3 letnim doświadczeniem miałoby problem ze zdobyciem minimum 40- 50% punktów. Początkujący tester automatyczny nie ma najmniejszych szans aby sobie z nim poradzić. Kolejna sprawa to długość spotkania rekrutacyjnego - łącznie ok 3 godzin, co jest zdecydowaną przesadą. I ostatnia sprawa: wynagrodzenie. Jest śmiesznie niskie, żeby nie powiedzieć, że wręcz żenujące jak na Warszawę. 3 tys zł na rękę dla osoby z dobrą znajomością Javy + technologie webowe i Selenium + inne- to niepoważna oferta. Poniżej średniej krajowej- to pensja adekwatna dla testera manualnego, tzw. klikacza, który z programowaniem czy SQL-em nie miał żadnego doświadczenia. Nie wiem, czy ktokolwiek z moich znajomych podjąłby się nauki programowania (minimum kilkaset godzin solidnej nauki i pisania kodu aby zrozumieć same podstawy) za takie pieniądze, bo ja na pewno nie !!! Nikomu nie polecam do nich rekrutować- stracicie tylko mnóstwo cennego czasu.

Anna
@3_na_rękę 23.05.2017 18:56

Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat procesu rekrutacji. Test, który mają do rozwiązania kandydaci na Młodszego Testera Automatycznego rzeczywiście trwa 2 godziny, składa się z 2 części: dotyczącej Javy oraz części dedykowanej testom. Test jest wymagający, ale aby kandydat na Młodszego Testera przeszedł do kolejnego etapu rekrutacji wystarczy, że uzyska ok 40-50% punktów. Ten test niekiedy pozwala nam wyłonić osoby o wyższych umiejętnościach i zdarza nam się na jego podstawie proponować kandydatom inne stanowiska lepiej dopasowane do ich wiedzy. Szanujemy czas kandydatów - ujawniamy widełki wynagrodzenia w ogłoszeniach, dzięki czemu kandydat może zdecydować czy proponowana kwota jest dla niego w porządku. Spotkanie rekrutacyjne z HR trwa pół godziny, a rozmowa z menedżerem i dodatkową osobą z zespołu - zazwyczaj około godziny - czas jej trwania zależy od obu stron. Zależy nam na tym, by każdy nowy członek zespołu został z nami na długo, dlatego uważamy, że warto, by obie strony poświęciły czas na początku i dobrze się poznały, nim podejmą decyzję. Dzięki temu 92% pracowników e-point deklaruje, że jest zadowolona ze stabilności zatrudnienia w firmie (badanie przeprowadzone w maju 2017). Jeśli mogę rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/annakusa/

A wszystkie wcześniejsze opinie powinny się chyba znaleźć w relacjach z rozmów kwalifikacyjnych. Z żadnej z nich nie wynika, że autorzy mieli okazję poznać firmę jako pracodawcę.

whosright
@Pracownik 26.03.2018 21:58

Najwidoczniej niskie płace i ciężkie rozmowy kwalifikacyjne nie dostarczają wam nowych pracowników, sama stara kadra i stare myślenie w stylu betonu partyjnego.

@Pracownik 26.03.2018 21:58

Pudło :) co miesiąc zatrudniamy nowe osoby. Niektórzy jakoś sobie radzą z tymi bardzo trudnymi testami ;) Nikt nie powiedział, że trzeba z nich mieć wynik 100%

Widzę, że są tu opinie tylko od osób, które kandydowały, ale nie rozpoczęły pracy, więc przyda się opinia kilkuletniego pracownika. Nie bez powodu wiele osób pracuje w e-point kilka-kilkanaście lat. Atmosfera jest wyjątkowa, ludzie się lubią. Spędzamy razem czas również po pracy. Mamy też dofinansowanie do różnych aktywności i wspólnych wyjść typu trampolny, strzelnica, escape rooms, teatr, piłka nożna, siatkówka, a nawet wyjazdy żeglarskie i na narty. Ale przede wszystkim - zwykle firma daje możliwość rozwoju w wybranym kierunku. Wiele osób zaczynało na zupełnie innych stanowiskach niż jest teraz. Wiele zależy na pewno od przełożonego, ale większość to fantastyczni ludzie. A z prezesem można pogadać w firmowej kuchni przy obiedzie czy kawie. Jeśli szukacie miejsca, które nie będzie tylko pracą od-do, gdzie będziecie traktowani jak ludzie-koledzy i koleżanki, a nie "Zasoby ludzkie" to aplikujcie- będziecie zadowoleni :)

Czy są na forum użytkownicy, którzy sami szukali odpowiedzi na własne pytania? Jeżeli znacie jakieś odpowiedzi na pytania odnośnie pracy w e-point S.A. to moglibyście podzielić się nimi z innymi użytkownikami?

4ree3sd

Strata czasu. Podpisuję się pod opiniami @3_na_rękę i @koder, nic dodać nic ująć. Ostatnio scedowali szukanie jelonków na agencję rekrutacyjną T***ica, bo bezpośrednio nie ma chętnych - życzę powodzenia.

koder

Kiepska płaca, nieadekwatne do stanowiska wymagania (szukamy człowieka orkiestry), aroganckie HR z kijem w de, niejasny system wynagradzania, GIGANTYCZNA hipokryzja - całe krótkie podsumowanie.

Dobrze zarabia się w e-point S.A.? Wiesz jakie warunki oferuje firma? Napisz w komentarzu!

Zostaw opinię o E-Point S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie E-Point S.A.