Opinie o Optima BG w Kraków

Działalność firmy zakończona.

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Optima BG. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Optima BG o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima BG w Kraków

Bartek Nowy wpis

Bardzo dobra firma więc na forum nie ma zbyt wielu wpisów, ja polecam!!!

MR Nowy wpis
@Bartek

Najlepsza w Krakowie.

xxxx Nowy wpis

Jaka jest aktualnie sytuacja w firmie? Czy polecacie? Czy coś się zmieniło ?

gosc1

omijać szerokim łukiem brak organizacji bezplatne nadgodziny nieterminowe wyplaty jesli wogule sa na nie pieniadze a nie wyplynely na morze

Maja Nowy wpis
@gosc1

Co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? Pamiętaj byś wypowiadał się w sposób merytoryczny. Forum GoWork.pl czyta wiele osób i mogą mięć one problem ze zrozumieniem Twojego komentarza. Rozumiem ogólny sens i to, że praca w firmie nie była dla Ciebie odpowiednia, ale czy aby na pewno było aż tak źle? Sugerujesz, że firma nie wypłaca należnych wynagrodzeń, a to jednak poważny zarzut.

Maja

@Zmienił branżegowork.pl nie oferuje płatnego usuwania wpisów. Jeśli zniknęły jakieś komentarze, oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Jest to jedyna podstawa do usunięcia wpisu. Dodatkowe informacje może znaleźć w treści regulaminu: http://www.gowork.pl/regulamin

Geodeta

W odpowiedzi na przesłane CV spotkałem się z kierownikiem. Rozmowa miała normalny charakter, na pytania przedstawiłem swoje doświadczenie oraz to co chciałbym robić. Pytania bardziej szczegółowe pozwoliły mi doprecyzować znajomość instrumentów, oprogramowania. Dzień później spotkałem się z szefem, też normalnie pogadaliśmy. Dowiedziałem się o tym co robi firma i jakie ma plany, w tym do mojej osoby.

- sprzęt, programy, które używam, - jakie budowy robiłem - oczekiwane wynagrodzenie, - na jaki okres mogę związac się w firmą

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Zmienił branże

Dlaczego niektóre negatywne opinie zginęły? Kapitan zapłacił?

Maja

@rozczarowany_pracownikod jak dawna występują takie problemy z terminowym wypłacaniem wynagrodzenia? Czy dotyczą one całej firmy, czy też tylko niektórych jej działów?

Mariusz Furgała

Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z optimą. Jako osoba z poza Krakowa, nie byłem świadomy z kim mam do czynienie więc wysłałem swoje CV. Bylo to juz pare lat temu ale pewnie nic się nie zmieniło, chyba że na gorsze. Po wysłaniu CV byłem zaproszony na rozmowę o prace. Typ z którym się spotkałem, zaproponował mi abym popracował 2 tyg za darmo, a jak się sprawdzę to mogę liczyć na 2tys na rękę(dodam że wtedy miałem 7 lat doświadczenia na budowach po studiach mgr agh). Oczywiście podziękowałem za super ofertę pracy, na co typ odpowiedział ze ma cały stos innnych CV.

rozczarowany_pracownik

Nie polecam. Nierealne terminy. Wypłaty z opóźnieniem.

Maja

Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wyglądają aktualne warunki zatrudnienia w Optima BG.

@Maja

Wyciągnij wnioski z poprzednich wiadomości. Wierzysz w cudowne odmiany?

czuje się wykorzystywany

Jest dziś 10 marca. Nie ma wypłat za luty. Nie ma całych wypłat za styczeń. Niko? Co powiesz?

Wolny
@czuje się wykorzystywany

ważniejsze od wypłat - https://www (usunięte przez administratora) com/watch?v=Lek7gCMWM_M

Zmienił branże
@Wolny

Wasze wypłaty wypłynęły na morze ...

Geodeta

Myślę że problemy z wynagrodzeniem wynikają stąd że optima po 01.2017 musiała dać 50% podwyżki pracownikom. Teraz minimalna to 13zl a optima jest znana z tego ze płaciła geodetą 8-10zl/h. Ta wymuszona podwyżka pewnie nieżle szarpneła budżetem firmy.

Niko

Duże tematy, podziały i inwestycje. Budowa Zakopianki. Fajny zespół. Przeczytałem tu wcześniej wiele złych opinii i się obawiałem - generalnie niepotrzebnie. Starają się płacić na czas, wynagrodzenie się podnoszą, umowy o pracę. Słabe samochody, ale coś tam powoli kupują. Pozostały sprzęt ok. Można się sporo nauczyć.

Wypłaty na czas? Dziś 15 a o wypłatach ani widu ani slychu^^

@Bez wypłaty

A coś napiszesz o całym poprzednim roku? Jakoś nie krzyczałeś. Ja jestem na zakopiance. Czy wiesz, że Optima dostała ostatnią kasę z tego kontraktu za październik ubiegłego roku? I jak do tej pory wszystko jakoś było płacone z innej kasy. I że ta sytuacja jest wyjątkowa. I kasa ponoć ma być dziś, jutro. Ja nie chcę bronić - ale już mnie denerwuje ten internetowy, kłamliwy hejt ...

@Niko

W zeszłym roku? A też opóźnienia. Kasa z drugiej, oszukanczej umowy po 20. Kto Ci płaci z pisanie tych bredni? W sumie to chyba nikt, bo i z czego. Myslis, że dymasz w delegacji za grosze na zleceniu i Pana Boga za nogi zlapales?

@Bez wypłaty

Jak Ci to nie psuje to możesz odejść? Albo może jesteś tak odważy i z kimś z szefostwa gadałeś? Jesteś zwykłym hejterem, więc namawiam Cię załóż własną lepszą firmę i przestań pisać głupoty. Jesteś bardzo nieszczęśliwy - bo musisz być w miejscu którego nie lubisz, a nie masz w sobie nic odwagi by to zmienić. Współczuję Ci. Dodatkowo - jak widać - i Ty i ja w czasie pracy robimy inne rzeczy. Tylko ja nie pluje na firmę, która mi daje kasę - a Ty wręcz przeciwnie - w czasie pracy to robisz? Za to Ci pewnie i tak zapłacą. Jesteś biednym człowiekiem ....

@Niko

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź: wypłaty są terminowo???? Pozdrawiam

@Bez wypłaty

Pracuje ponad pół roku i tylko z ostatnia problem. Reszta terminowo. Tyle w temacie

Wolny
@Niko

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz kiedy zdarza się opóźnienie, ale prawdopodobnie "ważniejsze" wydatki mają priorytet np. żagle (nie pierwszy raz). Rozpoczynając kontrakt powinieneś wiedzieć że pierwsze pieniądze spłyną dopiero za kilka miesięcy i na ten okres powinieneś mieć pieniądze przygotowane - one do Ciebie wrócą po zakończeniu kontraktu, a jako bonus będzie kasa za mapę powykonawczą, którą w większości i tak zrobisz w trakcie budowy. Opóźnienia w płatnościach w firmach budowlanych zdarzają się , ale to nigdy nie może być powodem do niezapłacenia pracownikowi w terminie, mrz mógłby zerwać jakąś lokatę terminową i Wam zapłacić-ale po co jeśli bez piśnięcia kredytujecie go po kilka czy kilkanaście dni? A co do zakładania działalności, to dzięki temu że tak dużo firm geodezyjnych powstało dlatego zarabiasz tyle ile zarabiasz i szanują Cię tak jak tego doznałeś. Za kilka lat, po kilku rożnych "akcjach" może przejrzysz na oczy. Ta firma miała wielu dobrych i oddanych pracowników od 2002 roku, a zostało tylko kilku - może z lenistwa, może z przywiązania.

juchu

no słuchajcie, chyba jakiś przestój jestu nich i zastnawiam się jak u nich można tu zarobić dobrze, bo nie widze zadnych nowych ofert pracy własnie jak na razie, wiec moze dajcie mi znać jak to wszystko wygląda.

naro

Jak to powiedział ojciec Tadeusz: psy szczekają, a karawana idzie dalej.

kameleon
@naro

do czasu jak was PIP nie zajebie....

kameleon

Kolejna "pozytywna opinia" Banda wyzyskiwaczy. Sprzęt stary i zużyty, a pieniądze marne lub wcale. To w skrócie opinia o pracy w firmie optima. Desperaci porywający się tutaj na pracę są testowani jako kaczki rotacyjne, dostaną 1800 pln i myślą że pana Boga za nogi złapali. Pracownik w tej firmie jest traktowany gorzej ni (usunięte przez administratora) ostatnie ścierwo, którym zatyka się wszystkie dziury i który musi brać pełną opowiedzialność i składać PODPISY pod projektami, które kwalifikują się już dawno do inspekcji i pod sąd. Firma nagina permanentnie normy i zatrudnia pracowników pokroju pana Maciusia Be____ej, który nie wie nawet ile wynosi obecnie tolerancja pomiaru osnowy 3 klasy, robi OMG PODWÓJNY, ALBO POTRÓJNY bagnet... Pożal się panie Boże. Niepolecam, odradzam. Nie wierzysz, przekonaj się sam. Firma mieści się na strychu w magazynie, jakiejś hurtowni, czy jeszcze berdziej nie wiadomo czym. Samochody- jedzie, ale czy się zatrzyma i czy fotel nie wyleci, tego nie wie nikt.

geod

Optima to taki pasożyt, który żeruje na trudnej sytuacji absolwentów geodezji, bierze robote za 50% wartości, gdyz zawsze znajdą się jacyś frajerzy, którzy za miske ryzu podejmną się pracy. Do łapty za 10zl/h jest cięzko kogoś znaleść, a optima placi geodetom 7-8zl. Ludzie nie bądzcie frajerami!!!!!!111

Geodeta

Odbyłem rozmowe kwalifikacyjną w tym roku. Zaproponowali umowę śmieciową, 7zł/h . Przy czym musisz skończyć sudia;/ To jest bardzo przykre że ten kraj roi się od takich tumanów jak szefowie tej firmy. Jak bym był pracodawcą to absolwentowi by mi nawet było głupio zaproponować takie zarobki. No życze powodzenia.

łukasz

Optima stanowczo odradzam, duża firma z wieloletnią tradycja. Pracujesz dajesz z siebie wszystko, czasem nawet i w sobotę a co dostajesz w zamian, umowa zlecienie, 8 złotych płatne n-dni po terminie. Pozdro dla wszystkich którzy mają styczność z tą firmą

goed

Optima chawali się na swojej strone, ze rozpoczeła prace przy budowie szpitala na Porokocimiu. szkoda,ze nie napisali jak skonczyla się ich współpraca przy budowie Galerii Bronowice. Myslę, ze to tylko kwestia czasu kiedy ich z tamtą wywalą,

P.
@goed

Tu już gościu jasno pokazałeś, że jesteś z konkurencji. Bo Optima przygotowała w całości inwestycję dla Galerii Bronowice - dlatego również, że z Inwestorem zrobiła super inne Galerię. A zeszła z realizacji budowy przed podpisaniem umowy z Generalnym Wykonawcą, kiedy Generalny Wykonawca kolejny raz zmieniał umówione warunki, obniżał kasę, itp. A znalazł się ktoś kto chciał robić to za darmo. I jakbyś śledził giełdę w tamtym czasie to byś wiedział, że głośno się mówiło o bankructwie i niewypłacalności Generalnego Wykonawcy.

P.

Piszesz totalne bzdury. Czy jesteś z konkurencji? Jeśli tak - to nie kłam. Owszem - nie są tam najwyższe wynagrodzenia, a na pewno nie na start. Ale jest wiele osób które pracują już 10 lat. Pensję niemal zawsze są wypłacane na czas. Rzadko spóźnione o 2-3 dni. Niezależnie od sytuacji firmy, chodź robi różne projekty i często są nie zapłacone. Bzdury piszesz też w kwestii godzin i urlopów. Wszystkie godziny są rozliczone i zgodna na wcześniej zaplanowane urlopy. Wiesz o tym dobrze - jeśli pracowałeś. Jeśli nie - to nie ściemniaj. Oczywiście, że mogło by być lepiej, i to pewnie dużo. Ale po porostu nie kłam!!!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optima BG?

Kandydaci do pracy w Optima BG napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optima BG