Opinie o Acturis Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Acturis to firma z obszaru IT z centralą w Wielkiej Brytanii działająca od 2000 roku. Tworzymy i rozwijamy platformę internetową obsługującą podmioty działające na rynkach ubezpieczeniowych. Zatrudniamy łącznie ponad 500 specjalistów IT w centrum Londynu oraz centrum Wrocławia – głównie programistów oraz analityków.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Acturis Poland Sp. z o.o. w Wrocław

O tym że rekrutacja trwa łącznie 3 godziny dowiedziałam się po pół godzinnej rozmowie z HR. Zdecydowałam się kontynuować tylko dlatego, że nie miałam własnych planów na ten czas. Samo zagranie bardzo nieprofesjonalne. Sama rozmowa z panią z HR była najmniej przyjemną z wszystkich rozmów o pracę jakie odbyłam w życiu. Pytania mające mnie zniechęcić, pytania o opinię moich przyjaciół na mój temat etc. Najbardziej kuriozalnym elementem było kazanie mi znaleźć BŁĄD w moim CV, który okazał się przypadkową podwójną spacją w jednym zdaniu. O benefitach i pracy pani rekruterka kazała mi samej sobie poczytać na pracuj.pl, a o samej firmie nie powiedziała absolutnie nic. Dodatkowo podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej pytałam z czego lepiej się przygotować na pytania techniczne, po czym rzeczywiste zadanie nie miało nic wspólnego z tym, co powiedziała. Była to najmniej profesjonalna i najmniej przyjemna rozmowa z HR jaką kiedykolwiek odbyłam. Bardzo nie polecam, szkoda czasu.

ana

Czy ta firma jest w ogóle zainteresowana zatrudnieniem nowych pracowników? Czy dział HR w tej firmie istnieje? Pytam się, ponieważ aplikuję od MARCA, spełniam wszystkie wymienione wymagania i zero odzewu. Żadnego telefonu, mejla, nawet zaproszenia na testy - NIC. Zastrzegacie sobie, że odpowiecie na jedynie wybrane kandydatury, a jednocześnie przez kilka miesięcy odświeżacie tę samą ofertę. Nie dziwię się, że nie możecie znaleźć odpowiedniego kandydata skoro nawet nie przeglądacie nadesłanych przez nich dokumentów

Rysiu
@człowiekczłowieczy

No ja już tez oferty to i tak nie widzę. Głupie pytanie zadam, ale pewnie spełniasz wszystkie wymogi? Masz może cos ponad nie? teraz to kminie nad tym co dodatkowego mogą w tym przypadku doceniać jeśli faktycznie ludzie nawet po trzy razy się zgłaszają

Wyświetliło mi się właśnie wygasłe już ogłoszenie dla technicznego analityka biznesowego. Nie ma tam w nim niestety podanych widełek, czy kojarzycie je by moc przytoczyć? W ostatniej opinii ktoś wspomniał o ciekawych zadaniach technicznych. Jakie teraz wchodzą w praktyczny zakres obowiązków na tym stanowisku?

Anna Nowy wpis

Super proces, jeden z lepszych w którym brałam udział. Niestety nie udało mi się dostać oferty. Sprawna komunikacja, chociaż czekałam trochę na dalszy etap. Test online trochę nie potrzebny, wg mnie. Etap HR był pozytywnym zaskoczeniem bo bez głupich pytań, a zadania techniczne były ciekawe. Rekruterzy ogarnięci, no może poza zwykła koszulka kolorowa jednej osoby prowadzącej. Należałoby ubrać się pro, ale nie maja dress core'u. Zwrotka przyszła szybko, negatywna, ale szkoda. Będę probowac znowu, bo grają w otwarte karty i atmosfera była super.

Kandydat Nowy wpis

W czwartek czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko analityka ds. jakości. Przeraża mnie czas trwania rozmowy kwalifikacyjnej oraz ta część techniczna. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć czego mogę się spodziewać ?

Krystyna Nowy wpis
@Kandydat

Po jakim czasie odkąd złożyłeś CV zaproszono Cię na rozmowę? oferta na która spoglądam widnieje na takim portalu od dwóch dni, wiec się upewniam. Do tego zdasz relacje z rozmowy? widzę ze jest czwartek ciekawi mnie jak pójdzie… :)

ana

idc
@ana

hej, u nie to samo-wysłane 3 cv na to samo stanowisko w ciągu roku, ale w końcu odpowiedzieli. Szkoda że mieli niby pomóc wybrać konkretne stanowisko (do wyboru tester/analityk), a pani z rekrutacji rozmawiała ze mną jak za karę i trudno było z niej wyciągnąć więcej niż jedno zdanie na temat tych stanowisk, trzeba było zdecydować asap i w ciemno. Zaplanowana jest rozmowa, która ma trwać 2,5 godziny, co dla mnie trochę przesada, ale widzę że to i tak nie bardzo długo jak na tę firmę.

Natalia
@idc

Rozmowa 2,5 h? ale co ma się na niej dziać? Dostałeś jakiś plan rozmowy czy cokolwiek? dobrze wiedzieć z czego się ewentualnie przygotować. Przez większa część będą jakieś testy lub pytania tematyczne?

człowiekczłowieczy
@ana

Mam to samo. Od kilku miesięcy widzę ofertę na testera/analityka. Wysłałem już 3 cv-ki i tylko widzę, że odświeżają tę ofertę (albo ludzie rezygnują po miesiącu). Potrzebujemy kogoś tutaj na forum żeby się wypowiedział o co chodzi.

Rysiu
@człowiekczłowieczy

Zaczęło się od testu online, 20 pytań, 40 minut. Pytania na logikę oraz delikatnie matematyczne.Trochę za mało czasu, chociażby 5 minut więcej byłoby wspaniałe. Zdarzyło się dziwne pytanie lub dwa, gdzie trzeba było wybrać "najlepszą" odpowiedź (test podejmowania decyzji czy coś takiego). Otrzymałem 15/20 punktów, co ma sens biorąc pod uwagę mało czasu. Następnie dwie rozmowy z liderkami projektów. Panie przedstawiły mniej więcej swoje projekty, jedna skupiała się bardziej na bazach danych (które nie były wspomniane w tamtym momencie w ogłoszeniu, teraz są), a druga na dokumentacji. Obie rozmowy bez problemów. Na koniec rozmowa z Managerem Wrocławskiego oddziału. Pan bardzo miły, rozmowa przedłużyła się z planowanej pół godziny do pełnej godziny, za co Pan przepraszał, ale ja się cieszyłem, że w ten sposób mógł mnie lepiej poznać. Niestety nie otrzymałem pracy ze względu na "niedopasowanie Pana ambicji i oczekiwań do charakteru zespołu. Nie jesteśmy w stanie zapewnić Panu wyzwań w obszarze, który jest w Pana zakresie zainteresowań." Najpierw myślałem, że jest to kompletnie wyssane z palca, tak jakby powiedziano mi, że praca, która mnie interesuje, tak naprawdę mnie nie interesuje. Po przeanalizowaniu rozmowy z Managerem doszedłem do wniosku, że doszło do nieporozumienia. W czasie rozmowy Manager bardzo wypytywał o jedno z moich hobby - granie w gry komputerowe. Doszło nawet do podejrzeń, że mogę brać wolne, spóźniać się do pracy lub być niepoczytalny w pracy ze względu na granie w gry. O inne hobby takie jak bieganie nie zapytał. Może mieli problemy z nałogowymi graczami lub studentami, którzy nie brali pracy na poważnie, ja nie poczułem się urażony. Poczułem się jednak urażony, gdy okazało się, że w momencie odrzucenia mojej kandydatury, staję się dla firmy wart mniej niż zero. Próbując wyjaśnić nieporozumienie wysłałem wiele maili do Pań, które się ze mną kontaktowały podczas rekrutacji, próbowałem również złożyć nową aplikację i wyjaśnić sytuację w liście motywacyjnym. Raz moja prośba została przekierowana do kogoś, kto się ze mną nigdy nie skontaktował. Innym razem otrzymałem telefon, uzgodniłem, że wyślę Pani maila, który ona przekieruje do Managera. Odpowiedzi nie otrzymałem, nawet chociażby odpowiedzi na późniejszy mail, czy Pani przesłała moją wiadomość dalej. Ogółem rekrutacja ok, ale zostałem potraktowany jak (usunięte przez administratora) tylko dlatego, że zaszło nieporozumienie podczas rozmowy, którego nie dano mi wyjaśnić. Na koniec kilka informacji: - Okres próbny 3 miesiące - Praca na miejscu, po 4 miesiącach można zdalnie pracować do 3 dni w tygodniu - System punktów, które wymienia się na benefity - Podwyżka co 4 miesiące (konkretne miesiące w roku, więc możliwe jest nawet otrzymanie pierwszej podwyżki po pierwszym miesiącu pracy) przez dwa lata, następnie co rok - Luxmed

Pytania odnośnie hobby, jeżeli hobby jest "podejrzane" (np. gry komputerowe). Dotychczasowe doświadczenie, nawet jeżeli oferta nie wymaga doświadczenia. Czy aby jest Pan na pewno gotowy do pracy (moja pierwsza praca). Podstawowe pytania z relacyjnej bazy danych (funkcjonalne, nie techniczne).

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Firma Acturis Poland Sp. z o.o. rekrutuje właśnie na stanowisko Programista C++. Zastanawiam się, czy wysłać tam swoje CV. Co sądzicie o tej firmie? Warto spróbować?

Cześć, czy wie ktoś może czego można spodziewać się na rozmowie technicznej w firmie? Aplikowałem na stanowisko analityczne, bez wcześniejszego doświadczenia. Jakiego typu pytania lub zadania mogą się pojawić?

kandydat
@Kandydat

z tego co wiem, większość, jak nie wszyscy na nieprogramistyczne stanowiska dostają zadanie ze skryptem xml (nawet jeśli pani rekruterka powiedziała, że będzie co innego)

xxx
@kandydat

Siemka, poszerzysz jego treść? Jakie przykładowe dają? Chodzi tak w ogóle o analityka produktu? Widełki jest ktoś wstanie określić? Można je w zasadzie sugerować już od razu na rozmowie?

Spotkanie rekrutacyjne zostało odwołane bez informacji czy to koniec rekrutacji, czy nie. Chciałabym się dowiedzieć, z kim mam się kontaktować, aby dowiedzieć się co się dzieje. Osoba, która się ze mną kontaktowała nie odpisała na moje wiadomości. @Pracodawca

Dorota

Ja w sprawie testera oprogramowania zwanego też młodszym analitykiem jakości. Jak wygląda mentoring dla nowej osobyw zespole? Jakie są zarobki (hej, czy branża IT nie dawała czasem dobrego przykładu w podawaniu widełek?) :)

Czy ktoś mógłby mi wymienić wszystkie benefity, które oferowane są pracownikom w Acturisie? Czytałam, że można o nie dopytać na rekrutacji ale jednak chciałabym już teraz się dowiedzieć na co można liczyć :D Co jeszcze obowiązuje prócz opieki, ubezpieczenia i karty sportowej? Stanowisko - junior technical business analyst.

@Marta

Teoretycznie na pracuj.pl są wymienione. W praktyce dofinansowanie języków pod warunkiem, że to tylko język angielski, owoców nie było od dwóch lat, dofinansowania do nawet najdrobniejszych szkoleń dopiero po przepracowaniu kilku lat w firmie, podobnie jak dodatkowy urlop, łaskawcy dają dodatkowe 3 dni dla osób z 6 letnim stażem w firmie! A no i elastyczne godziny pracy, możesz zacząć kiedy chcesz, ale tylko pod warunkiem, że zaczynasz między 8, a 9 :)

Nie mogę się zgodzić :) Owoców faktycznie nie było, w pandemii, jak biuro było zamknięte. Nie wróciły od razu, ale pojawiły się chwile po ponownym otwarciu biura i są regularnie. Zajęcia językowe są głównie z języka angielskiego, bo głównie anglojęzycznych mamy klientów, ale też z języka francuskiego dla osób zaangażowanych w takie projekty. O politykę szkoleniową radzę dopytać HR albo Lidera, bo faktycznie duże płatne szkolenia zewnętrzne są dostępne dla osób, które już chwilę pracują, ale mamy sporo szkoleń standardowych, zarówno zewnętrznych i wewnętrznych, które są dostępne dla każdego. Elastyczne godziny pracy między 8-9, owszem, ale tylko dla osób na okresie próbnym. Po tym czasie jest większa elastyczność, wszystko zależy od lidera. A dodatkowe dni urlopu - no cóż, to jest dodatkowy urlop za staż, jak sama nazwa wskazuje. Z tego, co się orientuję to nie jest standardowa praktyka w wielu firmach, więc ja bym oceniała raczej na plus :) Wiadomo, że są niedociągnięcia, jak wszędzie. Czasem zabraknie kawy, a jak wszyscy wiemy, to gorsze niż brak Internetu, ale z mojej perspektywy wcale nie jest tak źle jak mówisz.

Radek

Czy firma działa również na terenie innych krajów ?

@Radek

Tak. Np. w UK

@Jp

Czy pracownicy z Polski są czasami wysyłani za granicę, do innej siedziby? Czy raczej nie? Jak to wygląda w Acturisie? Jeśli jednak tak, to kto ma na to szanse i w jakim celu się to odbywa (i jak często)? :)

@Marta

Krążą plotki, że jak jest ważny projekt i trzeba ustalić coś, to firma wysyła ludzi do Londynu. Obecnie jednak szybciej jest śnieg w czerwcu w Polsce niż wysyłanie pracowników za granicę.

Dorota

A płaci wtedy więcej pracownikom?

@Marta

Przed pandemią większość Analityków miała delegacje do UK, żeby poznać kolegów z innych biur i uczestniczyć w szkoleniach. Pandemia trochę to zweryfikowała, teraz większość szkoleń jest online. Delegacje nie są obecnie tak częste jak wcześniej, ale są. Wcześniej, delegacje odbywały się zazwyczaj w ciągu pierwszych kilku miesięcy, teraz faktycznie najczęściej odbywają się przy wdrożeniu do projektu, zmianie zespołu itp. ale nie powiedziałabym, że trudno to zorganizować.

Plusy: * można się wiele nauczyć * fantastyczna atmosfera w zespole * duże pole do samodzielności * duże wsparcie doświadczonych osób z niesamowitą wiedzą i umiejętnościami * dobrze rozbudowany proces dawania "feedbacku" Minusy: * praca w przestarzałych technologiach * kiepska dokumentacja, co powoduje częstą potrzebę odkrywania koła na nowo lub odpytywania 10 osób * brak płatnych nadgodzin, a nadgodziny się zdarzają Pracownikowi regularnie wystawiana jest ocena, która bezpośrednio wpływa na podwyżkę i awans. W praktyce przełożony nie może dać pracownikowi awansu kiedy chce, ale na pewno systematyzuje to cały proces i faktycznie te podwyżki są. Polecam dla ludzi startujących w branży IT i z mocną psychiką.

Justyna

Hej, a co dokładnie składa się na tę przestarzałą technologię, o której wspominasz? Co do niej zaliczasz? I na co ewentualnie można ją zmienić?

@Justyna

Wszystko. Wszystkie procesy muszą być zatwierdzone, więc niemal każde narzędzie jest o 5 lat spóźnione. A prośba o aktualizację jest olewana. Jest tak przestarzale, że wyszukiwania w google przerzucają na pytania z lat 2008 :)

Teresa

A kto te oceny wystawia? Jest od tego jakaś jedna osoba specjalna? Czy jak to wygląda?

Małgorzata

jak wygląda ten system oceniania pracownika? To są jakieś punkty czy oceny jak w szkole? No i one są miesięczne, kwartalne, roczne?

Patka_

Jeśli ktoś chce pracować za pół darmo tester (4.5 brutto UOP) i tracić 4-5 ja na rozmowę (plus nauka do testu ) to również polecam na start

Szukam

Jakie zarobki na stanowisku Analityk ds Jakości / tester oprogramowania? Bez doświadczenia. No i jak wyglądają perspektywy awansu i podwyżek?

Patka_
@Szukam

Na rozmowie w 2021 roku powiedziano mi 4500 brutto (UOP)na start, lepiej stratować do pewnej firmy z zakresu telekomunikacji na stanowisko testera , nawet jeśli można zacząć od stażu

Córka Leśniczego

Już chciałem kliknąć dzisiaj w ogłoszenie, że szukają "Junior Business Analityka", a tu w środku napisane, że taki ludek ma być co najwyżej dwa lata po studiach. TO ma być poważna firma? Analityk świeżo granatem od indeksu oderwany? Co on wynanalizuje, wesołe filmy o failach z Internetu? Bo więcej to nie będzie wiedział nic. Niepoważna firma.

Ktos
@Córka Leśniczego

Dokladnie, mam to samo.W branzy od kilku lat, studia zostal mi ostatni rok (zaocznie, pozniej zaczalem), na moje CV 0 odpowiedzi.

Miał
@Ktos

W Acturis na Juniorów szukają ludzi właśnie coś tam umiejących ale bez polotu i poczucia wartości, żeby za pół roku nie wnioskował o adekwatną podwyżkę a jeśli już poprosi i jej nie dostanie to żeby nie uciekł do innej firmy za dużo lepsze pieniądze - dlatego preferują ludzi tuż po studiach, którym jest najtrudniej na rynku a do tego najlepiej jakby to były studia techniczne ale nie informatyka (bo wiadomo że osobie bez kształcenia kierunkowego jeszcze trudniej na rynku). To jest spoko opcja ale chyba nie dla tych co już cos tam potrafią i są ogólnie ogarnięci. Z punktu widzenia pracodawcy nie opłaca im się zatrudniać kogoś kto przepracuje u nich co najwyżej rok.

@Miał

Najwięcej jest tutaj osób spolegliwych(zarówno w oryginalnym, jak i potocznym tego słowa znaczeniu). Ale to nie jest złe, bo akurat relacje z coworkerami to chyba najmocniejsza strona pracy w Acturis. Czasem można się poczuć w teamie jak w grupie na studiach ;) Dla osób bez wykształcenia w IT pierwsza praca tutaj może być przepustką do czegoś wiecej. Ale będąc absolwentem zaraz po studiach z mocną matematyką/programowaniem raczej szukałbym gdzie indziej.

Jacek
@Jp

Dobra atmosfera to duży plus, czasem ważniejszy nawet niż zarobki. A jak piszesz, że można się jeszcze czegoś nauczyć to bardzo w porządku. Ta przepustka do czegoś więcej to awans, czy raczej lepszego stanowiska trzeba szukać poza firmą?

@Córka Leśniczego

No cóż. Firma szuka ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że są warci dużo więcej niż to co firma im płaci.

Jeśli przyjdziesz lekko przeziębiony do pracy, od razu usłyszysz od przełożonych, że w takiej sytuacji należy siedzieć w domu. Jeśli natomiast wykorzystasz więcej L4 niż szef uważa (wg swojego widzimisię) za stosowne (np. ponad tydzień), to wpłynie to negatywnie na Twoją ocenę pracy i podwyżkę (to w ogóle legalne?). Żeby było śmieszniej, nie na kolejną potencjalną podwyżkę, tylko będzie się ciągnąć jak smród po gaciach. Można by w nieskończoność wymieniać akcje tego typu - po prostu najgorszy januszex

Niestety (bo poza tym firma jest moim zdaniem ok) zgadzam się w tym punkcie. Firma jasno mówi, że mniejsza frekwencja to mniejszy wkład i stąd niższa ocena, ale najwidoczniej nie biorą pod uwagę, że 1) to nie jest praca liniowa i to że ktoś weźmie tydzień L4 więcej nie oznacza że w pozostałe dni nie robi np. dwa razy więcej niż inni 2) gdy jest się ocenianym przez lidera który do końca nie wie kto ile wnosi, bardzo łatwo o sytuację gdy po prostu obniży ocenę osobie która była więcej chora (bo przecież wszyscy nie mogą dostać dobrych ocen). Dodajmy, że w przypadku firmy która oferuje koszty autorskie oraz relatywnie wysokie/częste podwyżki każdy dzień L4 (gdzie otrzymuje się 80% średniej rocznej) daje już dość mocno po kieszeni, więc fakt że to rzutuje jeszcze na kilka-kilkanaście kolejnych miesięcy niższą wypłatą jest moim zdaniem mocno niesprawiedliwe.

Ewelina
@Anonim

Hej, powiedz proszę więcej na temat sposobów oceniania efektywności pracy w Acturisie. Rozumiem, że pod uwagę brana jest frekwencja, jakie inne elementy i jak często taka ocena jest przeprowadzana?

@Ewelina

System ocen jest bezpośrednio związany z podwyżkami. Feedback wskazuje na obszary które można poprawić żeby mieć lepszą ocenę następnym razem. Podwyżki przez pierwsze dwa lata zatrudnienia w firmie są gwarantowane (o ile otrzymuje się pozytywne oceny), a wysokość podwyżki jest uzależniona od oceny. Potem podwyżki teoretycznie co rok. W moim rozumieniu taki system ma zapobiec rotacji nowych pracowników, ponieważ jest to realna (i najłatwiejsza) perspektywa wzrostu wynagrodzenia, w przeciwieństwie do bardziej atrakcyjnych (ale trudniejszych i nie tak przewidywalnych) wzrostów przy zmianie pracodawcy.

Ewelina

Znalazłam ofertę pracy na stanowisku QA Analyst-Tester w Acturis Poland ( https://www.acturis.pl/careers/ ). Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat przełożonych z którymi miałabym bezpośrednio współpracować, jakie mają metody zarządzania zespołem?

Tymon

Jeśli komuś nie odpowiada praca w dobrej firmie, która szanuje pracowników to zawsze może ją zmienić.

Zaciekawiona
@Tymon

@Tymon Co rozumiesz przez szanowanie pracowników i w czym firma jest taka dobra? Bo ta opinia póki co nic nie wnosi.

Weronika
@Zaciekawiona

A jaka jest Twoja opinia o tym pracodawcy? Rozumiem, że skoro tu trafiłaś, to pewnie jesteś w jakiś sposób związana z firmą. Zachęcam Cię do napisania kilku słów swojej opinii.

Tragedia

Zacznę od tego, że pierwszy raz wystawiam tu opinię, z racji mojej frustracji. Tak jak wiele osób wcześniej mówiło, napierw dostałem standardowy telefon oraz zaproszenie na test logiczno-matematyczny, ogólnie śmieszny, nie sprawdzający żadnej wiedzy ani umiejętności potrzebnej do pracy. Wypełniłem go kilka dni temu, dzisiaj dostałem odpowiedź, że nie podjąłem się testu i nie będą prowadzić ze mną dalszej rozmowy, odpisalem od razu jakim cudem skoro wysłałem i straciłem na to cenne pół godziny swojego życia. Parę minut później okazało się że jednak podszedłem do testu i mają negatywne wyniki i dziękują za aplikowanie. Żałosne zachowanie i poziom, nie polecam, szkoda czasu.

Aktualność
Dzień dobry!

Dzisiejszy wywiad jest ostatnim z serii. Zamykającym rozdanie jest Łukasz, lider zespołu C#!
Zapraszamy do lektury. :)

Hej Łukaszu! Na wstępie chciałbym Ci podziękować za wzięcie udziału w naszej serii. Proszę, opowiedz nam o swojej historii w naszej firmie.

W Acturis pracowałem na różnych stanowiskach. Zacząłem jako Analityk Wsparcia Aplikacji, gdzie dostrzeżono moje umiejętności liderskie i powierzono kierowanie zespołem bardzo różnych i niesamowicie kreatywnych osób.

Poznając świat IT w Acturis, zainteresowałem się programowaniem, więc powiedziałem o tym szefowi, który umożliwił mi start jako młodszy programista w zespole C++. Zajmowałem się tam przeróżnymi projektami dotyczącymi naszej głównej aplikacji.

Po jakimś czasie odnalazłem w sobie zamiłowanie do języka C# i dzięki szefowi znowu zmieniłem zespół, którego aktualnie jestem liderem.

Czym się zajmujecie?

Nasz zespół zajmuje się szerokim spektrum projektów - rozwijamy projekty na potrzeby głównej aplikacji Acturis, ale też narzędzia ułatwiające pracę analitykom biznesowym, testerom etc.

Generalnie, doceniam pracę w Acturis, ponieważ pozwala mi się rozwijać. Nie tylko jako pracownikowi, lecz również jako człowiekowi - dzięki osobom, z którymi pracuję.

Bardzo miło nam to słyszeć! :)
Łukaszu, jak długo u nas pracujesz?

W Acturis pracuję 6,5 roku, a mam wrażenie jakbym pracował może 2 lata.
Pewnie dlatego, że były to bardzo pracowite, pełne wyzwań, ale i pozwalające spełniać się w pracy lata, które minęły w oka mgnieniu.

Ciekawa i pochłaniająca praca to połowa sukcesu, tak uważam! Powiedz nam, dlaczego wybrałeś IT?

Bo IT jest wszędzie. Otwiera przede mną drzwi do realizacji siebie w obszarze, który lubię. Mogę się rozwijać zarówno w pracy jak i poza nią, automatyzując przeróżne czynności codziennego życia.

A jak wyglądały Twoje początki w Acturis?

Zacząłem jako jedna z pierwszych osób we wrocławskim oddziale, w dziale wsparcia klienta.

Zawsze lubiłem matematykę i rozwiązywanie złożonych problemów, a że miałem doświadczenie w pracy z klientami, wybrałem IT.

Poznawałem w nim kolejne tajniki branży, ale miałem też wpływ na wizerunek firmy poprzez ciągły kontakt z naszymi klientami.

Łukaszu, tworzysz kawał historii naszej firmy! Zdradź nam, jak przebiegał proces Twojego rozwoju.

Może przedstawię to w punktach:
- wsparcie klienta głównej aplikacji Acturis,
- lider zespołu analityków aplikacji,
- developer C++,
- developer C#,
- lider zespołu developerów C#.

Doświadczyłeś naprawdę wielu stanowisk! Powiedz nam, co było dla Ciebie najtrudniejszym wyzwaniem, z którym miałeś okazję się spotkać?

Najtrudniejszym wyzwaniem było nauczenie się programowania od podstaw, wejście w świat programistów, ale zarazem najciekawszym doświadczeniem.

Na początku przygody z programowaniem zostałem zarzucony mnóstwem informacji na temat przeróżnych technologii. Było to nieco przytłaczające, ale wsparcie koleżanek i kolegów z zespołu, otwarta głowa i wytrwałość bardzo mi pomogły.

Wiąże się to też z największym sukcesem, którym było odkrycie w sobie pasji do programowania pomimo trudnych początków.

A najciekawszy projekt?

Najciekawszy projekt – każdy był ciekawy na swój sposób, ale myślę, że obecny jest najciekawszy.
Jest to projekt, w którym musimy zrozumieć złożoną logikę biznesową i przełożyć na łatwy w utrzymaniu i czytelny kod.
Rozwiązania zaproponowane przez Analityków Biznesowych w tym projekcie są unikalne i bardzo złożone.

Najpierw musieliśmy dobrze zrozumieć istotę problemu, który chcemy zamodelować, a dopiero teraz piszemy kod odzwierciedlający logikę biznesową.

Chciałbyś coś przekazać naszym kandydatom? :)

IT to nie jest tylko programowanie. To jest wiele procesów dookoła programowania, które trzeba dogłębnie zrozumieć, aby je z sukcesem realizować.

Jeśli nie boisz się ciężkiej pracy, nie boisz się nowych wyzwań, jesteś wytrwały i lubisz rozwiązywać problemy, a do tego jesteś otwartą osobą - IT jest miejscem gdzie się odnajdziesz.

Śliczne dzięki!
Sceptyk

Gowork ma taką zakładkę jak wywiady - a to jest służbowe lizania (usunięte przez administratora) firmie przez pracowników po obu stronach rozmowy, w dodatku umieszczone jako opinia :/

Pracuje w Acturis od 1.5 roku. Dołączyłem zaraz po studiach, bez wyraźnego doświadczenia zawodowego poza 3 miesięcznym stażem. Zaczynając od początku, proces rekrutacji nie należy do standardowych. Test internetowy z matematyki wydawał się co najmniej dziwny bo nie zawierał jakichkolwiek zadań dotyczących IT. Następny etap już w firmie zajął prawie 2.5 godziny. Etap sprawdzenia wiedzy jest zaraz po części z HR, więc jeśli ktoś oszukiwał w CV skończy się to prawdopodobnie szybciej. Praca w Acturis w przeciwieństwie do procesu rekrutacji jest po prostu świetna. Dobra atmosfera przy biurkach i przy kawie. W kwestii zdobywania wiedzy jest bardzo dobrze, ludzie nie kryją się ze swoją wiedzą, zawsze chętnie pomagają. Wprowadzenie do firmy żeby poznać miliony procesów było dobre i nie przytłaczające a z czasem wszystko staje się jasne co jak działa. Polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o Acturis Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Acturis Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Acturis Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Acturis Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Acturis Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Acturis Poland Sp. z o.o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Acturis Poland Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 27 ocen.

Acturis Poland Sp. z o.o.