EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI

2.1 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI

Nina

Witam Jestem doradcą prawie rok. Jest to moja dodatkowa praca. Jak w każdej pracy nie płacą za siedzenie. Fakt nie płacą za paliwo ,ale wystarczy dobrze sobie zaplanować zbiórki i można ogarnąć niewielkim kosztem. Pracuje trzy dni w tygodniu, może po trzy godziny /70/klientów Zarabiam od 1300 do 2300 miesięcznie na rękę I szczerze mówiąc nie wiem czy to aż tak mało patrząc ile pracuję. Trzeba być zorganizowanym i systematycznym. Klienci są różni ale częściowo od nas zależy jak płacą. Czasem się wkurzam to fakt, jednak wiem że praca z ludźmi nigdy nie jest łatwa. Jeśli ktoś sobie myśli że będzie siedział w domu z tabletem i zarabiał to niestety się myli. Podsumuję to tak...jeśli koło 10 godzin tygodniowo Za kasę którą napisałam wyżej to mało.... To szukać czegoś lepszego Ja narazie nic lepszego nie znalazłam.

DD
@Daria

Hej, to jedziemy na tym samym wózku:) A słyszałaś coś kiedyś o firmie? Bo ja niestety nie mam nikogo ze znajomych itp, kto by tu pracował. Jedyne info czerpie z tego forum. Jeśli coś słyszałaś, to dasz znać co i jak? Jesteś już po jakichś rozmowach z firma, czy dopiero chcesz złożyć cv?

Kaska

Bzdura jestem doradca bociana od ok 3 lat w lubelskim w marcu ubeglego roku zarobilam 3400zl pracujac po 5 godzin dziennnie 5 dni w tygodniu. Tu zarabia sie ile ty zechcesz a jak czytam te bzdury to zal nie powiem co zciska. 5 zl za kartę bez limitu polaczenia i sma to dużo? Nic nie zabrania uzywac karty sluzbowej na cele prywatne ludziue sa super kierownik,am oraz rom wymagaja owszem ale sa fajne promocjie dla doradców,szkolenia imprezy. Pracowalam rok w marce.sa i wiem co znacza małe zarobki tu wystarczy liczba 61 klijentów i zarobki ponad 2000zl ps. Jest to praca która można traktowac jak dodatkowa ale jak sie komuś robic nie chce no to do wszystkiego sie czepnie sory.dla mnie jest to super praca z ludzmi

kandydatka
@Kaska

po rozmowie rekrutacyjnej z kierownikiem stanowczo odradzam- więcej dołożysz do auta niż zarobisz, a używanie tel. prywatnego do celów służbowych/ z kartą SIM pracodawcy jest sprzeczne z RODO- dane osobowe ! Zapis o potrącaniu kwot wynagrodzenia/ prowizji/ premii z powodu nie wywiązania się klienta z umowy też nielegalne- skoro podpisałeś umowę z klientem wywiązałeś się z obowiązków. Od windykacji są inni pracownicy- doradca to nie windykator !!!

VQ Nowy wpis
Inne

Szukam pracy dodatkowej, kolega powiedział, że tu w październiku szukali i było takie ogłoszenie, żebym spojrzał. Ale już nieaktualne to na stanowisko Doradca Klienta . Co jaki czas szukają kogoś właśnie do takiej pracy żeby dorobić?

Pawel
Kandydat

Cześć Jakie obecnie warunki dla Kierownika zespołu doradców? Jaka podstawa? I premia od czego jest zależna? Auto widzę Fabia- czy będzie niedługo wymieniana na inne? Czy można użytkować prywatnie?

@Pawel

Nie liczyłbym na dużo, bo z tego co słyszałem firma się zawiła. Tracą dużo klientów i na początku roku były zwolnienia. Wakaty są w najgorszych rejonach gdzie nikt nie chce pracować. Na lepszy samochód w tej sytuacji nie licz.

Monika Nowy wpis
@Pawel

Jeśli chodzi o stabilne wynagrodzenie to zapomnij pracujesz czasem nawet po 16 godzin za podstawę bo o premii w chwili obecnej możesz zapomnieć. Fabia jest oczywiście możesz używać prywatnie ale uwierz to auto nie jest warte takiego trybu pracy. Ludzie uciekają bo za tyle godzin pracy to już nie są zarobki tylko jakaś śmieszna jałmużna. Zależy też na jakiego AM lub ROMA trafisz a tych ludzkich jest w firmie już coraz mniej. Większość jest oderwana od rzeczywistości. Na chwilę obecną to tylko doradcy zarabiają jeszcze w miarę bo co chwilę jakieś promocje dla nich żeby nie pouciekali. Jako były pracownik nie polecam.

Monika Nowy wpis
@Były pracownik

Dokładnie tak. W chwili obecnej po zwolnieniach ci którzy zostali uciekają jak szczury z tonącego statku. Ale co się dziwić ludziom którzy są zastraszani bo jak nie zrobisz wyniku to z dnia na dzień tracisz pracę. I nie ważne że nie masz ludzi do pracy wynik ma być i nie ważne że będziesz pracować większość doby jak się nie podoba to żegnamy

Natalia Nowy wpis
@Były pracownik

Jako były pracownik potwierdzam. Wakaty są na takim (usunięte przez administratora) że nowy kierownik popracuje max 3 miesiące i się zwija bo taki system pracy to jest tylko dla desperatów. Nie masz życia prywatnego bo ciągle telefony, maile itp itd.

Nina

@Nina

Nie ośmieszaj się. Proszę o zrzut ekranu z tabletu, że tyle zarobiłaś będąc na umowie zleceniu. Kity to żeń korPOszczurom.

Karolina
@Sylwia

Ja w poprzednim roku zarobiłam netto 31000 zł za cały rok. Tak to jest praca że należy coś robic jeździć a nie siedzieć i czekać aż samo spadnie.

Daria
@Nina

Nina czy dalej pracujesz w Bocianie? Mam zamiar zacząć i zastanawiam się czy dalej polecasz. Chcę to traktować jak pracę dodatkową więc zgadzam się z Twoim postem.Pozdrawiam.Daria

DD
@Daria

WB
Inne

Cześć, szukam czegoś, aby dorobić. Znajomy kazał mi zajrzeć tutaj, no i są takie oferty, doradca klienta, ale nieaktualne już. A było napisane "praca dodatkowa" i pasowałoby mi takie coś prawdopodobnie, nie ma teraz żadnych podobnych stanowisk? Na czym to teraz polega w ogóle, trzeba branże dobrze ogarniać?

@WB

Dzień dobry, zapraszamy do wypełnienie formularza: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=b35cee5531234da4bbacc01a19b61455 Skontaktujemy się i opowiemy o pracy jako doradca klienta oraz o warunkach zatrudnienia.

Kierownik Sprzedaży
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Bardzo profesjonalnie tylko daleki dojazd. Szkoleniowiec, dyrektor regionu. Testy i dużo rozmów. Bardzo profesjonalna atmosfera. Byłem 10 minut przed czasem ale to Oni czekali na mnie.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Obiektywny
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Korporacja. Musisz wykonać plan. Zero jedynkowe podejście do pracownika. Jesteś liczbą w systemie. Dajesz z Siebie wszystko , ale gdy zaczynasz wątpić......... Droga w jedną stronę. Nie ma znaczenia czy rok, pić ,siedem, dziesięć.... Jesteś dajesz wszystko. ...... Efekt cytryny... Wyciśnięta nie daje soku ???????????

Boguśka
Inne

Doradcy mają przynajmniej podane przybliżone zarobki, nawet jeżeli dyskutujecie, czy one są realne, czy nie. A niestety, konsultant/ka ds. obsługi Klienta na infolinii w Śremie nie ma podanych widełek. Czy można tu od Was się dowiedzieć, jak się pracuje, jak zarabia, jakie premie są?

Kaska

Obcy
@Kaska

Kaśka. Najpierw naucz się ortografii. Może się dowiesz, że nie pisze się klijentów a klientów. Pozdrawiam.

Taki Jeden
@Obcy

A przed "a" stawia się przecinem Panie znawco. ;)

dorcia
@Kaska

A dlaczego nie napiszecie na czym zarabiacie .Na nieinformowaniu klienta co wciskacie mu pakiety prawne i lekarskie na tym zarabia doradca .a nikt nie uprzedza klienta ze niemusi ich brac a to 50 zl od umowy

Żaba
@dorcia

trzeba mówić i liczyć się z tym że będzie się bez wynagrodzenia za umowę.Na chwałę bociana.Bo klient jak chce to przeczyta i wymówi.

Aga
@Kaska

Promocje, klientów ...... Ortografia masakra.

giga
@Kaska

oj Kaśka Kaśka albo jesteś kierowniczką albo pracownikiem na stałej umowie w tej firmie i wtedy zgadzam się, ze tak zarabiasz. Ja pracuję 5 lat własnym samochodem 146 klientów ,brak czasu juz na sprzedaż ( bo brak " głupich" do pracy) i mam tego połowę,więc nie opowiadaj baśni z mchu i paproci.

Monika
@Kaska

Klient nie klijent, naprawdę słabo się czyta z błędami...

Syla
@giga

Ja jiz tam nie pracuję, ale nie mogę czytac tych bzdur. Przy liczbie klientów 180 zarabialam 6000 zl i niech mi nikt nie mowi, ze nie można. Fakt, pracowalam od rana do wieczora, ale nie mówcie, że nie można zarobic....

dobry szef
@Syla

6000 zł minus 2000 tyś na paliwo i amortyzację i od rana do wieczora to złoty pracownik z Ciebie!!! podaj kontakt potrzebuję takich ludzi.

Super fucha
@Kaska

No i odlicz 500na paliwo to będziesz wiarygodna o amortyzacji auta nie wspominam bo wyszło by 1000

Andrzej
@Super fucha

Rozumiem, że pracownicy zatrudnieni w firmie Bocian Pożyczki Everest Finanse korzystają z własnego samochodu przy pozyskiwaniu klientów? Zastanawia mnie, czy pracownik ma możliwość odliczenia kosztów paliwa, czy raczej trzeba ponosić całość opłat z tym związanych. Proszę, abyś sprecyzował, jak to wygląda.

slepbee
@dorcia

@dorcia zarabia się jak wszędzie na ludzkiej głupocie i biedocie. Ciekaw jestem czy Ty byś informowała klienta odnośnie co podpisuje. Jeśli klien nie zapyta powinno się nie mówić. Żyjemy w takich czasach, że nie ma najmniejszego powodu by dowiedzieć się co i jak. Poza tym ludzie którzy są zmuszeni do brania tego typu pożyczek zrobią naprawdę dużo by tylko ją uzyskać i nie interesują się co i jak - tak samo działają inne tego typu firmy lichwiarsko pożyczkowe na rynku.

Waldi
@slepbee

,,Jesli klient nie zapyta nie powinno się mówić?". Jest Pan doradca bociana? Tak Was uczą? Pan żeruje na biedzie i tragediach życiowych ludzi, którzy są zmuszeni wziąć pożyczkę. Dobrze, że trwają prace nad nową ustawą antylichwiarska skończy się zastawianie pułapek na ubogich ludzi przez plage lichwiarzy. Na rynku powinny działać firmy, które nie mają ukrytych kosztów. Klient który bierze pożyczkę powinien wiedzieć, że dostaje ja z pakietem prawnik, który kosztuje kilkaset złotych.

Cła xd
@Andrzej

Korzysta się z własnego samochodu i kosztów paliwa nie zwracają

@Kaska

Kaska o jakich ty imprezach mowisz ? ja pracuje 5 lat i nigdy rzadnej imprezy nie bylo a jak bylo jaies szkolenie to tylko woda mineralna wszyscy wiedza jak jest wiec nie kłam

Masakra
@Cła xd

A jak przynależności do grupy A masz to nie masz nic z tego tytułu na paliwo???

@Masakra

160 zł , dokładnie taka jest kwota.

Justyna
@Kaska

Co za bzdury! Ja mam 60 klientów i zarobek 200 zł tygodniowo, co za kit!

Julia
@Justyna

I też na pełen etat pracujesz?

Iglo
@Justyna

Zgadzam się

Dyzio83
@Obcy

Ponieważ praca ta wymaga właściwej pisowni i ortografii jest to bardzo poważnie stanowisko pracy i wpływa na opinie o firmie i marce

Azymut

Bzdury

Ja
@Kaska

Opowiadasz bzdury wcale nie jest tak kolorowo. Jak dojeżdżasz daleko na swój koszt swoim autem nikogo nie interesuje jak dojedziesz i za co wlejesz paliwo. Praca dodatkowa a chcieliby żeby człowiek był dostępny 5 dni w tygodniu. Gdyby było 2000zl na tydzień byłoby super ale nie ma. Jest tydzień że jest 300zl inny 100zl i tu wcale nie chodzi o to że człowiek nie chce pracować poprostu pożyczkobiorcy nie odbierają tel nie otwierają drzwi nie płacą. Nie ma szkoleń. Do większości dochodzisz sam. Ciężki temat w wielu przypadkach. Nie warto.

Iwona
@Ja

Dostępność 5 dni w tygodniu czyli od poniedziałku do piątku, tak? Weekend już nie?

kandydat
@Kaska

Język, składnia oraz ortografia jaką posługuje się Pani Katarzyna, świadczą, że nie wiele jej potrzeba do zaspokojenia potrzeb.

Krzys
@Kaska

nie rozumiem co za bzdury piszesz.Jakie imprezy chyba że dla KZD,AM,oraz ROM.Ja pracując w Bocianie ponad 6 lat nie byłam na żadnej imprezie w tej firmie.Dodam że jestem czołowym doradcą.Sa tylko wymagania,co z tego że podnieśli za nową umowę płacą więcej ale potrącają jak ona spadnie do windykacji.Jest tylko stres i wieczne pretensje nie mówiąc o dziale kontroli która przyjeżdża do domu kiedy chce i o której chcę.

@Kaska

(usunięte przez administratora) o szopenie. Stać bociana na imprezy i kateringi? Serio? Z lichwy?

Qwerty.m
@Taki Jeden

Przed a nie stawia się przecinka, tylko w niektórych sytuacjach tak jest. Po części a jest takim przecinkiem.

Ewa

Bo pisze bzdury

jasio
@Iwona

Dostępnym należy być 24/7-nie mieć własnego życia,zdania,poglądów-tylko służyć Everest Finanse. Telefon należy mieć zawsze przy sobie i zawsze odbierać gdzy dzwoni kierownik. Jeśli masz normalną pracę, nie masz prawa być niedostępnym dla kierownika podczas swojej pracy. Kierownik ma prawo do wypoczynku,urlopu,marudzenia,narzekania itp a także do nie odbierania Twoich telefonów w razie potrzeby. Ma prawo do poniżania Cię na forum przed innymi doradcami,rugania Cię,pouczania,wymuszania zachowań nie zgodnych z procedurami. Tak, to jest mobbing i dziwię się firmie Everest Finanse,że nic nie robi z kierownikami którzy się tego dopuszczają. A wiem,że skargi były...znaleźli się doradcy którzy mieli tyle odwagi aby to zrobić. Oczywiście doradcy tacy już tam nie pracują. Dla kierownika liczy się wynik i mało ważne jest to jakim kosztem będzie to zrobione. Niestety, są krótkowzroczni, nie widzą albo nie chcą widzieć jak super doradcy robią ich w konia

Anka
@Cleo

Nie zapominaj, że 160 zł brutto. To nie jest dodatek za paliwo, tylko tak mówią, bo nie zwracają za takie rzeczy.

Anka
@Ja

Potwierdzam. Jak sobie policzycie amortyzację samochodu, paliwo, ubezpieczenie itd. to naprawdę szkoda swojego auta.

Elo
@Krzys

Dobrze rozumiem, ze jak klient spadnie do windykacji to odbieraja pieniadz??

Tola
@Kaska

Ja pracuję w bocianie to wiem jak jest 5zł na kartę mam odciągane co tydzień ,ktoś schodzi do windykacji to nie moja wina że nie płacą ludzie a tobie otrącaja 50zł a kilometry robię na swoim paliwie a firma nie dokłada się na paliwo .Słabe słabe zarobki

Fajans
@Tola

Tragedia, zeby odtracać doradcy wynagrodzenie ze klient schodzi do windykacji

@Fajans

Nie łapię trochę, to Ty wpływu na to żadnego nie masz? Bo to raczej wygląda jak kara za coś, więc coś można wobec tego zrobić?

Lili
@Iza

Niestety, bezpośredniego wpływu często się na to nie ma, że klient schodzi do windykacji- często przecież klient nie zapłaci ani jednej raty, bądź też nagle "zniknie". Podjeżdżać do takiego klienta trzeba co tydzień (za darmo) I do tego jak schodzi do windykacji wynagrodzenie za podpisanie umowy jest częściowo potrącane....

Mała
@Cleo

Była taka kwota teraz już niema . I naprawdę było ciężko zrobic, A najniższą krajowa jak wyrobisz w skali miesiąca to cud . A jak nie ma sprzedaży to zapomnij 200-300 tygodniowa z 4 tyg w miesiącu to policz ile można zarobić

Mała
@jasio

Oj jak czytam Twój komentarz to mam Wrażenie jak byśmy mieli tego samego kierownika ???? mój też myślał że jak jestem w pracy na etacie to muszę odbierać od niego . Otóż nie . Praca w bocianem to DODATKOWA PRACA i miałam (usunięte przez administratora) w godzinach pracy na kierownika . Etat ważniejszy . Masz rację wynik najważniejszy . Nie ważne że klienta nie stać na spłatę umawa musi być podpisana bo brakuje do premi kierownika ????

@Waldi

Prawda

@slepbee

Ale są też stali wieloletni klienci, którzy dobrze wiedzą o dodatkowych ubezpieczeniach. Nieraz dawałam aneksy bez dodatkowych ubezpieczeń, nie zarabiałam wtedy na aneksie, ale że to byli dobrzy klienci, zawsze podnosili mi procent zbiórek tygodniowych. Oczywiście jak się zorientowali to dostałam opieprz. Później wprowadzili świadczenia medyczne do ugód. Praca to (usunięte przez administratora)na każdym kroku, kosztowała mnie nawrotem depresji i utratą stałej pracy. Miałam mieć ja aneks, musiałam wpłacić 280 zł aby dostać, wpłaciłam a kierownik nie wyraził zgody abym wzięła aneks. Też mnie czeka z nimi sprawa w sądzie, na razie przesłuchanie, chętnie opowiem o wszystkim, (usunięte przez administratora), jak wygląda współpraca i pomoc kierownictwa.

Ola

Zgadzam sie

Evelineeeee
@Iza

Jak można się z Tobą skontaktować ?

@Kaska

Również uważam że to bzdury wiele lat przepracowałem w tej i w podobnych firmach, nie rzadko moje wynagrodzenie wynosiła zaledwie paręset złotych, ALE głupie głupki te paręset złotych dostawałem za parę godzin pracy! Należy na to tak patrzeć półgłoówy.

tragedia
@jasio

weź Ty jasio poszukaj sobie pracy na produkcji, postawią Cię przy maszynie, każdego 10 masz gwarantowaną wypłatę a nie pchasz się w robotę dla wilków. Gdyby tak było, to ani przedstawicieli, ani klientów, ani tej firmy by nie było.

@Krzys

cała prawda tak sie traktuje doradcow zeby jeszcze mozna bylo zarobic a oni tna nas tylko na kase ile sie da i jak sie da sa nie kiedy promocje dla doradcow ale z drugiej strony tak juz wymysla zeby ci te zarobione pieniadze zabrac jak ostatnio za benzyne czy windykacje .Owszem placa za trosowke ale wymysla nie dlugo ze nie zarobisz na tej trasowce nic bo podwższa tak ze tego nie dasz rady zrobic i to taki błedne koło . Ja mam wrazenie ze oni mysls ze kazdy doradcato (usunięte przez administratora)

@Tola

cała prawda Jak przyjdzie ktoś nowy to po trzech miesiacach ucieka Człowiek sie nachodzi i sto złotych zarobi ze zbiorek na tydzien a w tym czasie dwoch kientow mu spadnie na windykacje i na wypłate dostanie ZERO przeciez tu z doradca nikt sie nie liczy ty masz zapi,,,lac bo kierownik chce i premie da siebie zrobic Zauwazyłam po wpisach ze tak sie zachowuja kierownicy w całym kraju wiec kto tą kadre wybiera ?

@margo

Witam, niestety tak jest, może nie w całym kraju, ale może to dotyczyć dużej liczby oddziałów. Przykład idzie z góry. Ostatnio wiele można powiedzieć chamskich sytuacji jest w oddziale Lublin ze strony AM i nowej KZD. Niestety brak kultury i ogólnie dobrego zachowania odbija się na tych co najwięcej robią, czyli Doradcach Klienta.

Stary Bocian
@jasio

Ja jestem kierownikiem którego w ostatnim roku zwolnili w związku z optymalizacją , oficjalnie. A tak na prawdę za dużo prawdy mówiłem ale nie o to chodzi. Chciałbym zabrać głos co do zarobków i warunków pracy doradców i mógłbym złorzeczyć bo mnie zwolnili. Prawda jest taka że u mnie w sekcji w dość biednych terenach doradcy zarabiali bardzo godziwe pieniądze. Najlepiej zorganizowani pracowali po 10 - 15 godzin tygodniowo i zarabiali miesięcznie netto 4,5 do 6 tys zł. ( ok. 120 klientow) . Ogarniali wszystko lepiej jak nie jeden kierownik. Oczywiście z tego trzeba odjąć koszty paliwa ale i tak kasa była super , jest bo oni dalej pracują. Więc zarobić można a na czym to już inna sprawa. Potwierdzam jakby informować uczciwie klientów co mogą a czego nie muszą to to firma poszła by z torbami a klienci mieliby tanie pożyczki a nie 400% do zwrotu.

@Stary Bocian

Czyli nie masz z tym problemu, że doradcy (usunięte przez administratora) klientów, bo by nie zarabiali? Pamiętam czasy, kiedy pożyczki w Bocianie były tańsze od Providenta i jakoś firma nie poszła z torbami. Problem to zachłanność osób zarządzających (Pana Z.P.) do wykorzystywania luk w kolejnych ustawach antylichwiarskich i ładowanie na barki klientów coraz większych kosztów.

Brawo za odwagę.

Był pracownik

Możesz uzasadnić swój elokwentny komentarz?

Buba
@Kaska

Taka bzdura jak ty. Pracujrsz tam i zgadzasz się na wciskanie lichwiarskich pożyczek. Razem z właścicielem do pudła z wami

Były Pracownik
@Buba

Niestety poziom komentarzy pracujących w bocianie Doradców, którzy bronią tej lichwiarskiej firmy świadczy tylko o tym, że nie mają żadnych skrupułów i bardzo niski poziom etyki. Ta lichwiarka firma celowo nakłania takich pracowników do oszukiwania klientów i nie udzielania pożyczek, jeśli klient nie chce pakietów ubezpieczeniowych, których nie potrzebuje. Bez sprzedaży 2 pakietów ubezpieczeniowych, które w sumie kosztują np. 1800zł, przy pożyczce na 2000zł, doradca nie zarobi ani grosza za podpisanie umowy! Czy jest to etyczne i moralne oszukiwanie tych klientów? Współczuję, nadal pracujących w organizacji ludziom :-(. Klienci miejcie świadomość, że połowa kosztów, a nawet dużo więcej przy aneksach to dodatkowe koszt, których nie musicie ponosić i możecie wypowiedzieć te umowy i dostać zwrot! Wystarczy tyko wejść sobie na teczkę klienta, wydrukować formularz odstąpienia od umowy ubezpieczenia (do każdej umowy lub aneksu jest dwa ubezpieczenia), wypełnić go i wysłać poleconym na adres: EVEREST FINANSE S.A. ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań. Odstąpienie od umów dodatkowych ubezpieczenia nie musi być w ciągu 14 dni od podpisania umowy! Jeżeli, ktoś potrzebuje więcej wskazówek to niech pisze w odpowiedzi na tego maila lub poda swój nr telefonu to pomogę odzyskać kasę!

Krzych
@Były Pracownik

Zgadzam się z twoim wpisem.Bylem doradcą i to wszystko jest prawdą.Takze drodzy klienci firmy korzystajcie z podpowiedzi a osobom które są bardziej internetowi podpowiem że można także jeszcze wysłać email z odstąpieniem od pakietów od aneksu i pożyczki na adres email biuro @bocianpozyczki.pl Będzie tak samo brane pod uwagę

Agnieszka
@Kaska

Pracuję jako doradczyni już 4 lata. Początki były trudne, często bez większego wynagrodzenia. Miałam jednak duże wsparcie w swojej kierowniczce, dzięki której nauczyłam się jak pracować z klientami. Teraz moje zarobki są na dobrym poziomie, ale muszę się zaangażować w pracę. Samo się nie zarobi. Jeśli macie dużo samodyscypliny, potraficie się zorganizować i nie boicie się kontaktu z ludźmi, będziecie zadowoleni :)

DoraExplora1999
@Krzych

E-mail jak najbardziej jest uwzględniany,przy wysyłaniu dokumentów przy odstąpieniu. Ale z doświadczenia, poleciłabym formę listowa za poręczeniem odbioru , wtedy mamy 120% pewności,że dokumenty zostały doręczone we właściwe miejsce.

Pioter
@Elo

Zgadza się miałem tak 3 razy odbierają ci z obecnej wypłaty i jeszcze system naliczania prowizji czasami szwankuje

Marzemka
@margo

Ja nie rozumiem, Pani tu pisze komentarze od paru lat. Jak Pani jest taka niezadowolona to po co Pani tam wciąż pracuje??

Wera
@Agnieszka

Przez jaki czas kierowniczka była zawsze dostępna do pomocy, macie określony czas na naukę? O ile wzrosły zarobki przez te 4 lata?

kandydatka
@Kaska

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI?

Ola
Inne

Nie polecam pracy jako doradca w bocianie w ogłoszeniach bajka pracujesz ile chcesz kiedy chcesz kilka godzin w tygodniu zarobek zależy od Ciebie nawet kwoty podają które są bzdurą potem podpisujesz umowe o swiadczenie uslug podsuwają umowę o ubezpieczenie umowę klubu bociana i tak na samym początku już na Tobie zarabiają potem dostajesz bazę klientów a żeby coś zarobić musisz jeździć do nich po kilka razy w tygodniu ,od rana telefony od kierownika podpisywanie umów ktora zabiera Ci ponad godzinę jedna zarobisz może na niej 20 zl jeśli klient będzię spłacał po miesiącu okazuje się że coś tam zarabiasz ale pracujesz na okrągło a żeby zarabiać jak w ogłoszeniu to i owszem ale zrezygnuj z życia żyj tylko dla bociana taka prawda a o mobbingu kierowników nie wspomnę ,bocian chyba zatrzymał się na podejsciu do pracownika z przed 20 lat kiedy było ogromne bezrobocie i ludzi traktowano jak (usunięte przez administratora)

@Ola

Każdy doradca klienta Bociana zawiera umowę o świadczenie usług, na podstawie tej umowy doradca otrzymuje wynagrodzenie. Dodatkowo doradca może skorzystać z ubezpieczenia grupowego, do którego przystąpienie jest dobrowolne. Warunki ubezpieczenia są atrakcyjne, więc wielu doradców z niego korzysta. Jest to dobrowolny benefit, oczekiwany przez pracowników i współpracowników – dziwi nas, że ktoś go odbiera negatywnie. Przystąpienie do Klubu Bociana jest dla doradcy bezpłatne. Podpisanie umowy o pożyczkę rzeczywiście trwa – w końcu chodzi o pieniądze i zaciągnięcie zobowiązania, klient musi spełnić wiele warunków oraz zrozumieć warunki umowy, którą zawiera – za taką pracę płacimy doradcy od 50 do 120 zł. Wynagrodzenie za podpisane umowy wypłacane jest następnego tygodnia. Dodatkowo płacimy od 5% do 9% od każdej zebranej raty pożyczki.

były doradca
@EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI

Zapomnieliście dodać , ze owszem płacicie za podpisanie umowy, podpisanie ugody itd jednak należy dodać również , ze gdy klient nie wywiązuje się z danej umowy odbieracie pieniądze doradcy ( karacie). W sumie sumarem wychodzi na to ze doradca pracuje za grosze lub czasami za darmo, gdy odliczy swój czas, telefon, samochód i paliwo. Zawsze będzie Wam brakowało doradców

Renata
@były doradca

Mimo wszystko to co czym pan w tym momencie pisze jest jakoś uwzględnione w umowie lub wzmianka na ten temat pojawia się na rozmowie rekrutacyjnej lub przy późniejszym wdrożeniu na stanowisko? chodzi mi w skrócie o to, czy doradca ma świadomość, że takie okoliczności nastąpią?

były doradca
@Renata

Niestety nie, Nie ma tego w umowie ani nie wspominają ustnie. Doradca się dowiaduje dopiero jak widzi swoje wynagrodzenie pomniejszone za nie solidnego pożyczkodawcę

@były doradca

Wszystkie zapisy regulujące kwestie finansowe uregulowane są w umowie z doradcą oraz procedurze premii. Absolutnie nie ma przypadków potrącania wynagrodzenia, o których doradca nie jest formalnie poinformowany. Doradcy partycypują w konsekwencjach odstąpień od umów oraz przekazaniu umowy do windykacji. W drugim przypadku potrącana jest tylko część wypłaconej prowizji, nigdy całość. Potrącenie jest wyłącznie dla osoby, która podpisała umowę. Potrąconą prowizję można odzyskać poprzez indywidualne ustalenie z przełożonym.

J
@EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI

Jakie są przykładowe argumenty za tym wspomnianym indywidualnym ustaleniem z przełożonym? Czy to oznacza, że praktycznie zawsze istnieje szansa na to by odzyskać te wspomniane finanse?

Nie polecam. Jeździsz za własne paliwo Własnym samochodem. Dostajesz tylko kartę do telefonu telefonu już nie. W domu ładujesz z własnego pradu za który płacisz -telefon i tablet. Za to nikt ci zwraca. Klienci dzwonią o każdej porze rano i w nocy jak również kierownik. Kierownicy wymagają rzeczy za które nie masz płacone w umowie. Jedynie masz 5 % brutto płacone za zbiórki i za umowę . Brak pracowników. Dają ci ciągle zastępstwa i w rezultacie masz ponad 100 osób jednego tygodnia miałam prawie 200. Sporo klientów nie płaci więc wyrobienie premi nie realne. Jestem rozczarowana. W dzisiejszych czasach po odliczeniu kosztów poniesionych wychodzi mi 5 zł godzina. Przez 20 lat pracy nie trafiłam do takiej firmy jak ta.

@Pracownik

Potwierdzamy – nasi doradcy otrzymują karty SIM (również do wykorzystania prywatnie) i tablety. Piszemy uczciwie: „dołącz do nas, jeżeli jesteś osobą samodzielną, która potrafi dobrze zorganizować swoją pracę”. To od doradcy klienta zależy, jak zorganizuje dojazd do klientów (zoptymalizować pomaga go nasz system układając tzw. „trasówkę”) i kiedy się z nimi umówi. Od relacji z klientami i przekazywania im rzetelnych informacji zależy, czy będą musieli często „ścigać” doradcę telefonicznie. Im więcej klientów, tym wyższe zarobki. Aktualnie współpracuje z nami ponad 1200 doradców klienta, a każdy kierownik ma pod swoimi skrzydłami od 6 do 18 doradców. To właśnie z kierownikiem kandydat na doradcę, w trakcie rekrutacji, powinien omówić zakres swojej przyszłej pracy w tym także ilość klientów, którymi będzie się opiekował (a im więcej tym potencjalnie wyższe wynagrodzenie) i obszar działania.

Romek
@EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI

Co Doradca na z tabletu, który jest zablokowany i działa na nim tylko system. Co to za benefit... litości.

Gudbaj
@Romek

Za to klient może cieszyć się z aplikacji mobilnej. Nie to co kiedyś. Kontakt online, natychmiastowe potwierdzenie wpłaty etc. Plus wisienka w postaci zdrapek. To akurat jakiś kolejny firmowy kancik. W ciągu kwadransa, po zdrapaniu całego mnóstwa tej atrakcji, nie trafiło się nawet na jedną wygraną. Może trzeba być cierpliwym i drapać do rana ;)

@Gudbaj

To co dla jednej osoby może być rozczarowaniem, dla innej może być świetną zabawą. Nikogo do niczego nie zmuszamy:) Ale trzymamy kciuki by i tu padła wygrana, bo wypłacamy je z przyjemnością!

- jeśli klient odstąpi od umowy / zabierają ci pieniądze , jeśli podpiszesz ugodę a klient nie płaci - zabierają pieniądze , - brak auta służbowego , a żeby wyrobić Pare groszy dodatku na paliwo musisz mieć min. 92 % realizacji Zbiórki miesięcznej , - brak telefonu służbowego ( dostajesz kartę- telefon kup sobie sam ) , - od firmy nie dostaniesz nic za darmo na wszystko sobie musisz zapracować , - umowa o świadczenie usług / całkowicie nieprzyjazna pracownikowi( zwolniają kiedy chcą ) , - musisz latać z pieniędzmi do banku , nieraz kilka razy w tygodniu - wynagrodzenie odbierzesz sobie jak uzbierasz wpłaty od klientów , albo jak kierownik ma czas Dowieźć - klientów musisz odwiedzać w wyznaczonym dniu bo cię z tego rozliczają , jak odwiedzisz w innym to czepiają się , ze nie trzymasz się tzw,,trasowania ,, Czyli odwiedzania klienta regularnie . - bardzo mały wkład kierownika w pomoc doradcy

Sandra pomorskie
@Były pracownik

A ja się wypowiem jako pracownik obecny. 1. Tak jest w każdej firmie pożyczkowej. 2. Do jazdy autem nie zmusza nikt. Pójść można pieszko lub przejechać się rowerem (jak w moim przypadku) 3. Telefon służbowy OTRZYMAŁAM 4. Jak wszedzie. Ale otrzymałam już od firmi kilka nagród. Nie tylko dla siebie ale i dla klientów. 5. Tutaj się zgodzę. 6. Czy kilka razy w tygodniu.... no nie wiem . Wystarczy rozplanować swoje bankowania. 7. Czy to problem? 8. Firma ma prawo mieć swoje zasady. Nie bronie bo nadal jest to respektowane i nie do końca wygodne ale to samemu ustala się plan wyzyt czyli swój grafik. Trzeba się poprostu tego trzymać. 9. Widocznie kiepski kierownik. Nasz jest ekstra.!

Agula
@Sandra pomorskie

Jestem obecnie pracownikiem,nie zgodzę się z tymi samymi negatywami.Kierownik zawsze pomoże,co do odbioru rat poprostu trzeba się tylko dogadać z klientem.Wspolpraca układa się dobrze i oby tak dalej.

@Sandra pomorskie

wiecie czego ja mam naprawde dosc tego ze kierownik kontroli robi mi nalot na chate bo ja nigdy nie wiem kiedy przyjdzie czasem nie chce mi sie scielic lozka czy ogarnoc pokoj i jest taki balagan wiec codziennie rano musze sie zmuszac do sprzatania zeby wrazie nalotu bylo jako tako

CLL XD
@Sandra pomorskie

A ja nie polecam Xd kilka razy mnie oszukano na pieniądze, zostało to zgłaszane i nic Oni by chcieli żeby im zbierać ponad normę kasy ale od siebie dają mało Plus ja dostalam tylko kartę sim

@Sandra pomorskie

jezeli telefon sluzbowy otrzymałas to na pewno nie jestes doradca takie glupoty niektorzy pisza ze az zal d,, sciska

Asmodeusz
@margo

Jest wyraźnie napisane, że dostała samą kartę SiM. Czego, dzbanie, nie rozumiesz???

@Były pracownik

No nie, mój kierownik pomaga. Moja praca to jego wynik, więc pomaga i to bardzo.

@margo

Chyba bardzo Ciebie lubi :D A tak na poważnie, pier....isz głupoty. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś / aś. Co za dzban .....

@Asmodeusz

napisała ze tel sluzboy otrzymała

@Asmodeusz

wyraznie napisala i to duzymi literami ze tel sluzbowy otrzymala sandra pomorskie

foksik

ty sie naucz czytac

Xyz
@Sandra pomorskie

Co do samochodu, to nie masz racji. Ja jakiś czas temu składałam papiery w sprawie pracy, odezwał się do mnie pan, który przeprowadził rekrutację. Jak zapytał mnie o samochód, prawo jazdy itp, to powiedziałam, że nie mam prawa jazdy. Pan od rekrutacji stwierdził, że w takim razie musi zakończyć rozmowę, bo nie mam prawka, a w tej pracy jest to wymagane

Bartosz
@Sandra pomorskie

Nie ma telefonu, tylko karta. i tablet. Pieszo praca niemożliwa, bo klienci rozrzuceni, a nie sąsiedzi. Z kasą właściwie wychodzi się na 0 (paliwo płacisz sam) lub minus (gdy musisz naprawić samochód,). Miesięcznie nie masz raczej szans na 2000 (dodam, że to taka umowa, że ubezpieczenie, byś nie został bez pieniędzy w czasie choroby musisz z tego zapłacić sobie też sam).

Kamila
@Bartosz

A dlaczego nie ma samochodów służbowych ? Firma takich nie posiada ? Czy może są ale nie dla wszystkich ? Bo co jak nie mam swojego samochodu ?

Ania
@Kamila

Posiada tylko dla kierowników A nie doradców klienta. A jak nie masz auta to na pieszo, autobusem lub rowerem.....

Adi1717

Kierowniek czego?? Kontroli domu??xD

Diwmime
@Sandra pomorskie

Hahahah śmieszny jesteś i to konkretnie ????

@Diwmime

A o który podpunkt konkretnie Ci chodzi? Bo trochę ich wypisał

Iwona
@Diwmime

Dlaczego? Nie zgadzasz się z tym co napisał?

Katarzyna
@CLL XD

Proszę o kontakt, mam problem

Katarzyna
@Adi1717

Jestem byłym pracownikiem firmy. Kierownik doprowadził do tego że będę miała sprawę w sądzie o defraudacje 600 zł. Nikomu nie polecam pracy w tej firmie.

Prawda

Bss
@Agula

Co za Bzdury Ukok już się zajmuje Bocianem Pa

Bo to prawda.

Sylwia

Dokładnie tak to wygląda, ty użerasz się z pijakami, a kierownik pensję bierze i cię (usunięte przez administratora)!

Danka6804
@Sandra pomorskie

Oczywiście zgadzam się z Panią. Jestem doradcą klienta od 6 lat w Poznaniu i naprawdę miałam ďobrego kierownika i teraz mam panią kierownik przesympatyczna osobą.

Hgsk
@Sandra pomorskie

Nie polecam pracy tam, (usunięte przez administratora)i obgadywanie . Poza tym rotacja wciąż szukają pracowników i nikt tam nie chcę pracowac :)

@pracodawca
@Ania

Ja mam obszar że jadę za swoje paliwo swoim samochodem 200 km. Klienci deklarują wpłatę po czym nie płacą. Jestem tylko stratna na paliwie i czasie pracy. Pracuje 2 miesiące a już (usunięte przez administratora) mnie na wypłacie która jest nie adekwatna do wykonywanej pracy. Mam ponad 100 osób ponieważ brakuje im pracowników. Połowa nie płaci . Nie ma szans na wyrobienie premi.

@@pracodawca

Wypłata zależy od efektów pracy, a jej składowe są opisane w umowie o świadczenie usług. Bardzo dokładnie i uczciwie przedstawiamy składowe wynagrodzenia. Każdy z doradców ma taką samą możliwość zamiany dojazdu do klienta po ratę na odbiór jej przez aplikację Portmoneta. Zdecydowana większość naszych klientów płaci regularnie, a znaczna część przez aplikację – oczywiście trzeba zadbać o właściwe relacje z klientami i zapewnić im właściwą obsługę bo właśnie wtedy można oczekiwać i od nich systematycznego wywiązywania się z umów.

Marcin
Inne

Pojawiła się oferta pracy dla doradcy klienta w kilku lokalizacjach. Z tego co wiedziałem to praca dodatkowa na część etatu. Obiera się raty pożyczek od klientów. Trzeba być mobilnym? A jak z autem? Jeździ się własnym? Jest zwrot za paliwo? Ktoś wie?

Ona
@Marcin

Odpowiadając na Pana pytania Tak jeździ się swoim autem za paliwo firma nie płaci. Każdy doradca zarabia inaczej wszystko zależy od ilości klientów jak i również zaangażowania doradcy.

Dariusz
@Ona

To jak firma nie płaci za paliwo to w jaki sposób jest to rozliczane z pracownikiem? No bo kurdę trochę słabo nie dość, że swoim autem się jeździ i wchodzi w to wszystko eksploatacja to jeszcze nie płacą za paliwo. Doradca klienta ma ruchomy czas pracy, czy pracujemy w sztywnych godzinach? Dzięki z góry.

@Marcin

Jeździsz swoim autem za swoje paliwo. Po odliczeniu paliwa i poświęconych godzin pracy wychodzi ci 5 zł na godzinę. A kierownik z Lublina twierdzi A co Pani się spodziewała to jest Lubelszczyzna. Śmiech na sali

@Pracodawca

Wysokość zarobków doradców i ich relacja do kosztów obsługi zależy od umiejętności zorganizowania sobie pracy z klientami. Każdy doradca może ustalić z klientami płatność rat zdalnie m.in. za pośrednictwem aplikacji Portmoneta. Prowizja jest taka sama jak w przypadku odbioru rat osobiście. Zasady wynagrodzenia są takie same dla wszystkich doradców w całej Polsce. Oczywiście na ciekawe owoce swojej pracy można liczyć przy dobrej organizacji pracy i zbudowaniu właściwych relacji z klientami.

H
Kandydat

Przyszłego pracownika sprawdzają w BIK? Przecież starasz się o pracę a nie o pożyczkę. Co ma twoja sytuacja finansowa do zatrudnienia? To sprawdzona informacja? Byłaś już na rozmowie rekrutacyjnej i wiesz to na pewno?

@H

Sprawdzają pracownika w BIK, żeby nie zatrudniać osób zadłużonych, które wg. nich mogą zdefraudować służbową kasę lub np. fałszować umowy.

Bartuś
@H

Tak. Pracowników a bynajmniej doradców sprawdzają w BIK... Zapewne firma uważa, iż zadłużony pracownik może próbować kombinować czyli okradać klientów lub pożyczać sobie pieniądze.

Aro
@Bartuś

Dziwne myślenie. Jak ktoś ma kłopoty finansowe i spłaca zadłużenie to nie oznacza że będzie kradł. Takie ocenianie na wyrost. Kandydat musi się zgodzić na sprawdzenie go w BIK? Proszą o takie upoważnienie czy robią to bez niczyjej wiedzy?

Bartuś

Witam, Pytanie do doradców. Jaki jest obecnie % dla doradcy za zbiórkę? Zaczynam niedługo przygodę jako doradca ze względu możliwości dopasowania godzin pracy. Wiem, mogę zapytać mojego kierownika ale nie chcę mu zawracać głowy. Mogę poczekać do podpisania umowy ale ciekawość wygrywa. (Kierownik mówił mi jaki % ale uleciało mi z głowy.) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jak długo trwa proces awansu w EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika KZD

05.04.2023 08:04

Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?

KZDikona wywiad

Chcę podzielić się historią wypowiedzenia umowy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

KZDikona wywiad

Pracowałem na stanowisku Kierownika Zespołu Doradców, do moich zadań należało zarządzanie grupą 12 Doradców oraz realizacja własnych zadań np. wizyty u klientów.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

KZDikona wywiad

Powodem zakończenia współpracy z firmą było dyscyplinarne zwolnienie mnie, bez przedstawienia mi dowodów i możliwości wypowiedzenia się z mojego punktu widzenia.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

KZDikona wywiad

Widełki wynagrodzenia na tym stanowisku to od 3850 do 10000 brutto.

Dwigt
Kandydat

A ile Ty konkretnie zarobiłeś za poprzedni 2022 rok w tej firmie, bo jak widzę to widełki są duże. Pewnie masz PITa...

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

KZDikona wywiad

Pracowałem w tej firmie przez 2 lata i 8 miesięcy.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź

KZDikona wywiad

Nie poleciłbym pracy w tej firmie, a powody związane są z moim wypowiedzeniem. Powód wypowiedzenia nie pokrywa się z rzeczywistością, nie mogłem nawet zapoznać się z dowodami, nie weryfikowano też najpierw ze mną wersji wydarzeń, po prostu słownie zostało mi przekazane wypowiedzenie na podstawie sytuacji, która nie miała miejscu. Dokumenty związane z wypowiedzeniem przyjdą do mnie pocztą. Zostałem zwolniony z dnia na dzień, choć do tej pory byłem często wśród najlepszych kierowników regionu oraz obecnie jestem na opiece nad chorym dzieckiem, syn ma zapalenie płuc.

Jak wyglądały szkolenia w Twojej firmie? Czy były zaplanowane i jak często się odbywały? Jakich obszarów/ tematyki dotyczyły? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

KZDikona wywiad

Podczas okresu mojej pracy przeszedłem jedno szkolenie, było to 5 spotkań odbywających się raz w miesiącu.

Ela

To ja miałam więcej szkoleń. Były szkolenia w oddziałach, a i brałam udział w Akademii Managera. Cykl trwał prawie pół roku. 5 szkoleń dwudniowych. Koszty dojazdu pokrywała firma. Uważam, że dużo się tam nauczyłam. Ale pewnie masz inne doświadczenia jako kierownik.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

KZDikona wywiad

Brak kontaktu na co dzień z innymi kierownikami. Kiedy dzwoniłem do któregoś z innych kierowników, od razu przełożony pytał się, czy rozmawiałem z nim. Atmosfera niby w porządku, ale odczuwałem dużą kontrolę , aby nie wymieniać swoich spostrzeżeń z innymi.

Och

Nic nie warta firma nie szanujazwyklego doradcy, szanują siebie nawzajem kierownictwo i dyrektorów

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzegał warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodziło i co nie było przestrzegane.

KZDikona wywiad

Na początku wszystko pięknie, możesz pracować po swojemu, ponieważ jesteś menadżerem. Z czasem dorzucanie zadań w coraz większej ilości na dany dzień, w moim odczuciu taka lista jest wręcz niemożliwa do wykonania, a tłumaczone było to tym, że jesteśmy na systemie zadaniowym w umowie, a nie godzinowym rozliczaniu.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

KZDikona wywiad

Sugerowałbym właścicielowi, aby słuchał kierowników zespołu doradców i doradców klientów, bo to oni pracują z klientem, a nie pracowników najwyższego szczebla, którzy nie posiadają wiedzy z pierwszej ręki.

DoraExplora1999
Inne

Dokładnie! To cenne wskazówki, gdy pracownik ,który pracuje bezpośrednio z klientem, bądź namacalnie z produktem ,wie najlepiej co należałoby uwzględnić,aby poprawić jakość swojej pracy/usługi.

Ona

Bardzo wciągająca lektura o firmie. A ile historii wyssanych z palca. Jestem pracownikiem z 6 - letnim stażem w Firmie. Uwielbiam swoją pracę choć wynagrodzenie (podstawa) jest już nie do zaakceptowania na czas pracy jaki muszę czasami poświęcić. Mój zespół składa się z 16 pracowników i z każdym mam bardzo dobry kontakt. Wszyscy mogą liczyć na moje wsparcie. Rotacja w doradcach była, jest i będzie na to składa się wiele czynników również niski zarobek - DK który przychodzi do pracy myśli że zarobi od razu full kasy i to jeszcze za nie robienie nic w tym kierunku. Zwolnienia - owszem są ale u mnie tylko i wyłącznie za defraudację. Tutaj u mnie nie ma zmiłuj się...taka osoba nie tylko (usunięte przez administratora) klienta firmę ale również mnie a na to pozwolić sobie nie mogę.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI na stanowisku Doradca Klienta? 20 kwietnia pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

@Pytanie

5%od zbiórek, rok temu było 80 za nową umowę, 50za aneks. Premia miesięczna w zależności od zbiórek,musisz mieć powyżej 92%.Jak ktoś zrezygnował z pożyczki, aneksu to ci zabierali te 80 lub 50.Musisz wciskać dodatkowe ubezpieczenia, bo inaczej nie dostaniesz nic za nową umowę lub aneks. Ubezpieczeń przynajmniej dwa. Dostajesz klientów po kimś. Miałam rejestr na początku, gdzie 50% ludzi było niepłacących. Więc o premii mogłam pomarzyć. Nieraz i nie dwa musiałam podpisać umowę, choć wiedziałam, że nie będą płacić. Nie masz życia prywatnego, bo klienci dzwonią zawsze. Możesz owszem wyłączyć telefon, ale jak klient naskarży, że nie odebrałeś to masz przechlapane. Przy 80 klientach, największa tygodniówka.Nie to 1200,najmniejsza 200.Aneksy często miałam dla klientów, którzy nie chcieli. A klienci, 100% czekali na aneks długo.

To nie bzdury tylko zasady przed zmianami. Może napiszesz jak to wygląda obecnie?

arndt
@Pytanie

W opisie firmy sa wymienione kwoty mozliwe do zarobienia jako doradca i podane sa skladniki. Czy to jest aktualne?

Chyba nie sama ustawa antylichwiarska tylko wymóg weryfikacji klientów w bazach BIK itp. Będą sprzedawać leasing konsumencki zwrotny, który już mieli w "pakiecie" z aneksem do umowy. UOKiK im się dobierał do tyłka za leasing, ale się chyba wybronili zasypując UOKiK tonami dokumentów... taka strategia, ale chyba skuteczna. Leasing nie podlega pod ustawę o kredycie konsumenckim i mogą dokładać koszty jakie chcą. Klient tylko na tym straci. Cały ten leasing polega na tym, że klient oddaje w leasing np. lodówkę, płaci raty leasingowe i może z niej korzystać. Bocian przyklei z tyłu lodówki tylko jakąś naklejkę z numerkiem. Taki sobie wymyślili sposób na biznes i łojenie kasy na maksa z ludzi bez zdolności kredytowej. Każda kolejna ustawa antylichwiarska powodowała tylko to, że w Bocianie koszty dla klientów były wyższe.

Pracownik o dziale kontroli

Kilka słów o sposobie działania Działu Kontroli w tej firmie. Do działu kontroli na stanowisko SM zatrudniają niezbyt inteligentnych kandydatów, którzy będą ślepo wykonywać polecenia bez zastanawiania się nad tym co robią. Chyba w tym dziale test Ravena nie obowiązuje, albo kandydat powinien mieć jak najniższy wynik. :-) W lubelskim pracuje SM, który tylko potwierdza tą regułę, ale w centrali również niezbyt ogarnięte osoby pracują. Firma swego czasu zainstalowała na telefonach SMów aplikacje do nagrywania rozmów. Osoby rozmawiające z pracownikami działu kontroli nie miały świadomości i nie były informowane, że są nagrywane. W terenie nie raz podczas kontroli, nie raz były wykrywane defraudacje, których nie było, bo w systemie coś się nie zapisało z powodu awarii. Czasami doradcy zgłaszali problem, że wpłata nie została zaksięgowana i niby wszystko było przekazane do działu controllingu, a potem doradca miał problem z powodu rzekomej defraudacji. Jako defraudacja były zaliczane wpłaty nie podpisane przez doradcę! To bardzo duże nadużycie ze strony firmy. Pracownicy działu kontroli są szkoleni tak, żeby zadawać klientom pytania sugerujące. Może akurat trafi się klient, który coś niby potwierdzi i podpisze podyktowane prze SMa oświadczenie. SM będzie miał się czym wykazać i będzie miał sukces! Przy okazji robiąc złodzieja z niewinnej osoby. Osobiście nie bronię faktycznie defraudujących pieniądze klientów pracowników, ale sposób działania działu kontroli jest czasami bezprawny. Jest taki dokument w firmie Standard pracy Kierownika ds. kontroli (SM), którego sami nie przestrzegają. Głównie chodzi o fakt wyjaśniania jeżeli jest jakaś niezgodność i nie sugerowania klientowi, że doradca ukradł pieniądze. SM nie powinien w żadnym przypadku czegoś takiego robić, ale praktyka jest zupełnie inna. Jeśli planujecie zatrudnić się w tej firmie to miejcie świadomość, że może to dla Was być niezbyt przyjemne doświadczenie.

@pracownik
@Pracownik o dziale kontroli

Zgadza się wszystko kontrola. Trzeba dodać jeszcze KZD chamską i AM który nie ma pojęcia o niczym i (usunięte przez administratora) ludzi.

Danuta
@Pracownik o dziale kontroli

Wydaje mi się, że każdy dział handlowy zadaje klientowi takie pytania, aby właśnie nakierować go na zakup usługi...jak to nie były informowane, to w firmie nie ma czegoś takiego jak RODO?Opisujesz dział kontroli niezbyt korzystnie, a czy w każdym dziale firmy tak jest, masz może wiedzę w tym zakresie? Ile taki pracownik w dziale kontroli jest w stanie zarobić u nich?

@Danuta

Chyba mylisz dział kontroli z działem handlowym. Dział kontroli ma sprawdzać, czy pracownicy działu handlowego (w tym przypadku działu operacyjnego, bo tak się on nazywa), postępują zgodnie z procedurami i nie defraudują służbowych środków. Chodzi o to, że dział kontroli w Bocianie nie działa nawet wg. swoich procedur i dobrych praktyk.

Zostaw merytoryczną opinię o EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI?

Zobacz opinie na temat firmy EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 8 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI?

Kandydaci do pracy w EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EVEREST FINANSE S.A. właściciel marki BOCIAN POŻYCZKI
Przejdź do nowych opinii