Opinie o Marmite S.A.

Samuraj

Dno i 5 metrów mułu. Firma swoje złote lata ma już dawno za sobą. Zarząd, który składa się z niekompetentnych "tyłko-włazów" teoretyków oczekujących od przeciętnego pracownika złotych gór. Rotacja w firmie i braki w personelu odbijają się echem na produktywności, zaś od pracowników oczekuje się potrojenia ich siły roboczej. Premie i podwyżki można wsadzić między bajki i baśnie Christiana Andersena czy braci Grimm, gdyż ich sprostanie wykracza poza zakres zwykłego śmiertelnika. Formy do wanien i brodzików walają się wszędzie po korytarzach i utrudniają zaopatrywanie linii produkcyjnych przez logistyków, nie wspominając o tym, że korytarze między, którymi trzeba manewrować są i tak bardzo wąskie. Niech was nie zwiodą darmowe zupy i jogurty jogobelli gdyż zarząd karze sobie zamawiać najróżniejsze słodycze i jeszcze dostarczać przez logistyków do biura. Potrafię zrozumieć, że ktoś ma wyższe wykształcenie, lepszą płacę i pracę za biurkiem, ale sam fakt takiego kontrastu z dostarczaniem tym teoretykom do biur słodyczy jest po prostu poniżający podczas gdy Tobie przypada jakiś głupi jogurt i zupa. Najbardziej przerypane mają logistycy z magazynu surowców bo są ludźmi od wszystkiego. Osobiście to nie wiem czy mam im współczuć czy podziwiać za ich cierpliwość wobec szerokiego zakresu wykonywanych przez nich obowiązków. Jakby tego było mało sam magazyn jest baaaaardzo mały, zbyt mały by pomieścic kartony czy inne surowce potrzebne do zaopatrywania produkcji. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że część surowców jest przechowywana w osobnym magazynie wyrobów gotowych gdzie pracują inne brygady i mają głeboko w kiszce stolcowej realizacje zamówień przez magazyn surowców. Stan wózków widłowych jest po prostu żenujący. Syf, bałagan, kable sklejone taśmą klejącą (podobnie jak buty noszone przez co drugiego pracownika Marmite) nie nastraja pracownika pozytywnie... najważniejsze by był wpis w rozlatującym się pliku eksploatacyjnym, zapięte pasy i kask. Czerwona brama, która oddziela magazyn surowców od reszty kompleksu produkcyjnego ciągle się psuje, zacina i jest niewystarczająca ilość pilotów do bramy na zmianę. Czynność, która powinna zająć maks 2 minuty zajmuje Ci czasem 10 ale i to i tak wina pracownika. Kierownik magazynu surowców, który nie potrafi załatwić ciepłej odzieży, kluczyków do wózków dla swoich ludzi oraz przykleił sobie zdjęcia Donalda Tuska i Kaczyńskiego w swojej kanciapie. Stanowczo odradzam tą firmę, która sama sobie zawiązała stryczek wokół szyji. Firmę mógłbym skwitować tymi słowami: Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

siux
@Samuraj 07.12.2017 10:30

Odniosę się wyłącznie do "tyłko-włazów", to nie wina wykształcenia, tylko ich bardzo elastycznych kręgosłupów moralnych. Jak powiedział kiedyś wielki człowiek tej firmy (oczywiście już nie pracuje) są niczym "meble gięte". A słodycze to tylko namiastka ich benefitów i może lepiej, że nie widzisz i nie wiesz wszystkiego. A że kreują rzeczywistość i wyniki aby zmieścić się w "zielonym" polu ? - cóż, to ludzie którzy sprzedadzą własne matki (bo kolegów już dawno sprzedali) a "wszechwładca" to wie i właśnie pieniędzmi kupuje ich "lojalność", tworząc z nich ludzi "ważnych dla organizacji"

miłowspominać
@Samuraj 07.12.2017 10:30

Nic dodać nic ująć. Taki obraz firmy rodzi się wtedy kiedy zarządzający decydują się wymienić doświadczoną i profesjonalną kadrę niższego szczebla na meble giętkie jak to ktoś tu już trafnie w komentarzach napisał.

SzukaPracy

Witam Wszystkich wyrażających opinie. Jestem tutaj ponieważ chciałabym aplikowac do firmy Marmite ale jest tutaj kilka złych opini. Czy może sie wypowiedziec ktoś z doświadczeniem pracy w tej o to firmie? Ktoś kto pracuje a nie pracował? Pozdrawiam

nickgrg
@SzukaPracy 13.09.2017 11:43

Praca jest ciężka, ludzie tacy sobie , jak w każdej robocie . Jedyna rzecz na nie to nieprzygotowanie do stanowiska pracy.Są tak zwane , akademie " , ale potem jesteś rzucony sam sobie i rób Panie , pracuj. Nikt Ci nie podpowie jak robić jeśli robisz źle czy coś mógłbyś poprawić a wymogi wobec pracownika coraz większe. Także samouczek wskazany.

ren

ktos
@ren 19.09.2017 21:05
W Międzychodzie otwierają nową fabrykę po byłej firmie Christianopol a kuszą wielkimi zarobkami czy ktoś wie coś na ten temat?...

pracuję obecnie marmite. Co do miedzychodu ... poki co to z miedzychodu mamy pracownikow ktorzy robie w zakrzewie hehe

Widmo

Witam wszystkich.Tak czytam te forum i dziwie się że nikt nic konkretnego nie pisze tylko same bzdury.Fakt jest taki że sam się skusiłem oferta Marmite i jak na razie to co było zawarte czyli praca wyplaty świadczenia plus bounusy w kantynie czyli darmowa kawa i zupki jest jak najbardziej okey.Oczywiście szkolenie też jest zapewnione i jakieś tam jest ale naprawdę powierzchowne.Na szkoleniu się dowiecie historii firmy i z czym się zetkniecie i Raczej na tym dobre nowiny się kończą.Na szkoleniu różne bajki opowiadają ale naprawdę to co mówią to ma małe pokrycie w rzeczywistości na produkcji.Chodzi o to że będą was informować że gdy forma jest uszkodzona to wymiana.Tylko jak to zgłosicie brygadziście to was oleją.Liczą się sztuki.A kierownictwo chce i jakość i ilość.Hmm raczej jest to do zrobienia w mniejszej ilości niż jest ale plan jest wyśrubowany tak że naprawdę nie raz chce się to jeb...ć i iść w długą.Praca wykańcza i fizycznie i psychicznie i jeżeli ktoś ma pojecie jak jest w VW w Antoninku na ML-u to wierzcie mi ze jest podobnie,czyli zarzynanie się.Jakoś form jest opłakana ale tylko ze względu ze dają tam ludzi na przygotowanie i woskowanie form co nie maja pojęcia co robią.Każdy kto się bawił z żywicą wie że formę trzeba przetrzeć alkocholem i nałożyć wosk by oddzielał formę od sztuki.Właśnie tu zaczynają się schody.1 Zbyt mało czasu bo z tego co patrzyłem to jakieś 30 sek na wywoskowanie obicie młotkiem farby na stelażu plus nie zliczone uszkodzenia formy które są oblepione farba i tez trzeba to zdrapać a czas ucieka.Jeżeli chcesz to dobrze zrobić to zaczną na ciebie się drzeć że odjeżdżasz i nie dajesz rady.Jak zaczniesz gdzieś skracać czas bo się wycwanisz i zobaczą że się wyrabiasz to dołożą roboty tak że znowu zarzynanie i nadganianie.To samo dotyczy polerników.Nie ma żadnego szkolenia jak to gadają w szkółce Marmite.Dadzą ciebie na stanowisko i sobie radz i kombinuj byś się wyrobił.Ani nowemu pracownikowi nie wytłumaczą jaki papier jakiej grubości na jakie uszkodzenie i jaki na końcowe szlifowanie i jakiej grubości pasta itd...Załoga na linii to jest takla że maja radochę jak coś się nowemu nie udaje i szydzą i nie pomogą bo każdy ma to w d..e.Ekstruder to samo spróbuj zwolnic to ciebie zagryza bo pozabierają im premie.Szczerze to nie ma działu gdzie jest dobrze.Ciągle stres i wszystko przez brak czasu.Jeżeli ktoś się zastanawia czy nie zmienić pracy na Marmite to niech się lepiej zastanowi czy lepiej mieć mniej a spokojniej niż więcej i się zarzynać

miłowspominać
@stary 03.11.2017 13:47
Nie traćmy wiary, samo to że nie kasują już wpisów świadczy o tym, że nowy Prezes chce jednak wiedzieć co się dzieje w kuluarac...

Może więc nowy Prezes pójdzie po rozum do głowy odszukaj i porozmawia z tymi którzy odeszli i nakłonić do powrotu by dalej budowali potęgę Marmite

???
@stary 03.11.2017 13:47

Nieprawda!!! niewygodne wpisy przypominające o dawnych kluczowych dla firmy pracownikach zostały usunięte więc nic się nie zmieniło wciąż mamią naiwnych.

gosc

Witam .Czy ktos posiada jakies info o pracy w firmie Viko Jachty z Zakrzewa ??(firma znajduje sie obok Marmite)Moze ktos ma jakies przypadkowe info Z gory dzieki

pożygany patologią tej stoczni
@gosc 12.12.2016 20:34

odpowiedz na temat sasiada stoczni viko firma z niezlym potecjałem ,niestety pracodawca furiat zezwala na zakladowe patologie,marnuje kase ciurkiem nie ma odstawowego sprzetu,trzeba sie prosic lub kupowac samemu walki rekawiczki czy rozpuszczalnik ,trzy wyciagi na taka duzą hale smierdzi od samych drzwi ,zero stanowiskakoordynatoraczy kontroli jakosci ,płaci co obiecal ale odbiega to od ogloszenia ,pracownk z marmitu wytrzymal tydzien

gosc
@pożygany patologią tej stoczni 08.06.2017 09:36

Oj to faktycznie zle.Dobrze ze sie odezwali na zlozone Cv .Dzieki

Zonia

Czy ktoś z obecnych pracowników firmy Marmite był zmuszony do podjęcia tu pracy? Niejedna osoba robiła wiele żeby tu pracować mimo, że wiedzieli jaka tu jest praca !!!. W dalszym ciągu nikt nikogo nie trzyma, ale sądzę, że niektórzy boją się konkurencji

Bartosz

@nick Dlaczego tak uważasz, możesz tą myśl rozwinąć? Już sami pracownicy widzą, że na forum tylko maruderzy piszą swoje wypociny!!! Nawet najlepszą firme potrafią przedstawić w złym świetle. Bardzo szkoda, że tak jest bo nowi nie maja innego kontaktu z pracownikami.

Bertold

donek
@Bertold 10.10.2017 18:55
Jaki jest powód, że tak mało opinii jest na forum? Sporo osób nowych chciałoby się dowiedzieć coś od pracowników....

na forum piszą tylko ci niezadowoleni, lepiej się zgłoś na rekrutację to dowiesz się więcej z pierwszej ręki

nick
@Bertold 10.10.2017 18:55

wiekszosc opinii jest skasowanych. Najlepiej uderzyc bezposrednio do bylych pracownikow. :) bo 99% obecnych to ci prawdy nie powie :)

Lidia

@SzukaPracyczy udało Ci się aplikować do firmy Marmite S.A.? Czy zaprosili Cię na rozmowę? Na jakie pytania można liczyć na rozmowie kwalifikacyjnej? Ile było etapów rekrutacji?

ren

W Międzychodzie otwierają nową firme

Remigiusz

Narzekać to my potrafimy najlepiej. Może w miejsce pisania zażaleń zaczniecie lepiej pracować to i nastroję będą lepsze?

Rudy

Litości u nas następny od was taki siwy i wysoki koledzy napiszcie co to za specjalista ?

Ben
@Rudy 07.09.2017 19:25

Niegdyś szef wszystkich szefów.

Rudy
@Ben 14.09.2017 22:58
Niegdyś szef wszystkich szefów.

U was takie nowe wielkie inwestycje a szef szefów i specjalista od wszystkiego jednak u nas choć czegoś możecie nam zazdrościć.

Lidia

@specjalista a wiesz może z jakiego powodu byli zwalniani? Aktualnie poszukują do pracy jako PRACOWNIK PRODUKCJI. W ofercie napisali, że gwarantują wynagrodzenie zasadnicze zaczynające się od 3000 zł brutto, atrakcyjne stawki za dodatkowe prace, możliwość rozwoju i awansu, stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, bogaty pakiet świadczeń i dodatkowych premii. Kto składa cv?

Riczi
@Lidia 28.08.2017 12:56

No ja też chcę złożyć aplikację ale nic nie wiem konkretnego o tej firmie jakie tam są warunki .

Zonia

Może w miejsce złośliwości warto poczytać miłe informacje o wyrobach firmy?

Sara

Dla niektórych oskarżanie o wszystko firmę jest pożywką i daje im siłę. Szkoda, że nie patrzymy w lustro jak pracujemy? Jestem pewna, że sporo winy zostałoby po stronie pracowników. Nie chcę mówić, że firma jest idealna. Jak każda ma swoje złe i dobre strony.

karol
@Sara 15.08.2017 15:37

Saro...proponuję abyś sama spogladała w lustro w czasie kiedy piszesz takie brednie...to Ci może wiele pomóc w przeszłości.

Anonim

A jak wyglądają warunki środowiskowe przedsiębiorstwa?

Manuel

Czy już jest jakaś poprawa w firmie? Z zasady jak spora część załogi jest wymieniona to jest lepiej, spokojniej. Czy warto dobijać się za pracą w Marmite? Słyszałem dobre zdanie o firmie ale pracownicy wiedzą więcej.

Justyna

simply
@Justyna 24.07.2017 21:35
Czy firma nie ma aktualnie ofert pracy? Chciałabym dostać sie do działu kontroli, może mi ktoś podpowie gdzie szukać?...

wyślij do nich emaila i napisz jakiej pracy szukasz, najprościej

specjalista

Ludzie byli zwalniani masowo, ale tez masowo sie sami zwalniali z jednego powodu: niesmaku i wstretu do tego co sie w fimie dzialo. I jak tam sie ludzi traktowalo I traktuje dalej. Mozna wymienic kadre, ale smrod pozostanie dopoki nie zmieni sie kierownictwo. W kazdym razie powodzenia @Karol. O ile nie jestes trollem oplaconym przez Marmite, to aplikuj i sprawdz na wlasnej skorze.

Karol

Właśnie nie rozumiem dlaczego ludzie często mając na pieńku z firmą wypisują negatywne opinie? Czyżby chodziło o odstraszenie przyszłych kandydatów? Jak człowiek ma dobra robotę to jej nie szanuje a jak ją traci to wielkie pretensje do firmy. Dzięki za podpowiedź.

nick
@Karol 13.07.2017 15:58

a może on robotę szanuje, a robota jego nie? więc z tym wzajemnym szanowaniem się, to tak ostrożnie

Karol

Po lekturze wpisów już nic nie rozumiem. Jedni chwalą firmę inni tylko ganią, o co właściwie chodzi? Miałem zamiar aplikować ale nie wiem co jest?

karolina
@Karol 05.07.2017 09:41

może po prostu aplikuj i zapytaj się u źródła. wszędzie znajda się ludzie niezadowoleni i to z reguły oni pisza. osoby zadowolone z pracy nie pisza

Ja
@Zonia 23.06.2017 19:26
Niektórzy narzekają ale jak widać , firma nie potrzebuje nowych ludzi, czyli załoga jest. Czasami zmiany są potrzebne!...

Jasne Zonia, zmiana jest potrzebna. Polaków trzeba zastąpić Ukrainami no i napisy w firmie też muszą koniecznie być w cyrylicy.

gelo
@Zonia 20.06.2017 18:37
Co się zmieniło w firmie? Mogły ktoś jaśniej napisać?

wszystko się zmieniło. Firma się cały czas rozwija, szuka pracowników, dobrze płaci.

@Zonia 20.06.2017 18:37
Co się zmieniło w firmie? Mogły ktoś jaśniej napisać?

Pytasz co się zmieniło??? Odszedł wlaściciel, odeszli najlepsi fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy rozeszli się po świecie i zasilają teraz różnej maści konkurencję, a pozostali chłopcy w krótkich spodenkach, którzy dopiero muszą się uczyć fachu. Krótko mówiąc Made in Ukraina.

john

Witam co sie zmieniło w firmie odkąd Innova Capital jest właścicielem?

szczęśliwiec
@john 13.06.2017 22:24
Witam co sie zmieniło w firmie odkąd Innova Capital jest właścicielem?

Wszystko, z małej podupadającej firemki wyrosła wprost do nieba, nastał czas aniołów, a kraina poczęła płynąć mlekiem i miodem. Pracują tu same wybitne jednostki to i płace to też wyższa półka europejska i zwykły normalny zjadacz chleba nie ma co tu szukać.

Bartek

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, tak można w skrócie ocenić sytuację.

zadowolny

jak sie wam nie podoba to idzcie do karmelitu albo maromirinu zobaczycie jakie tak sa warunki placy i pracy tylko zebyscie potem nie zalowali zmiany firmy bo praca jest taka sama

gimbo

ja widziałem ich ogłoszenia niezla kase płaca i można se dorobić.

gimbo

ja widziałem ich ogłoszenia niezla kase płaca i można se dorobić.

Stefan

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć co jest nie tak w firmie? Słyszałem dobre opinie.

Zuzia

Marmite ma sporo mało życzliwych pracowników, a szkoda bo są dobrzy!

Roberto

Pracuję w firmie już od dawna i nie uważam żeby lata świetności mieli już za sobą. @cierpliwy czy wkurzony czy poinformowany to kto jest autorem tych "prawdziwych i sprawdzonych informacji". Najlepiej jak każdy weźmie się do pracy do której jest zatrudniony.

@Roberto 12.04.2017 22:39

Drogi Roberto czy Arturo,a może jakoś tam...gdybyś pracował długo i miał odrobinę pojęcia co to rozwój Marmite na przełomie 25 lat istnienia w Polsce nie pisałbyś byś bzdur tylko zapytał nas nielicznych, którzy tu pozostali i pamiętają lata normalności i szacunku do pracownika jakim charakteryzował się twórca tej firmy Roger.

@Roberto 12.04.2017 22:39

Roberto, twierdzisz że pracujesz od dawna, a używasz zwrotu...lata świetności mieli za sobą...czyżbyś się nie identyfikował z tak wspaniałą i rozwijającą się firmą...?? a może ty Roberto jesteś z ochrony i nie masz pojęcia o produkcji?

Zyta

Najlepiej pisać takie żałosne teksty zamiast wsiąść się za pracę!. Firma istnieje natomiast niektórzy pracownicy będą musieli szukać nowej pracy.Ale tak jua jest!

Ja

Od 40 lat? Ha,ha dobre.

Maryska

Witam,chce podjac prace w tej firmie:-) mam pytanko ile tam jest zmian?jakie sa zarobki przez pierwsze 3 miesiace?czy w weekendy sie pracuje?Pozdrawiam:-)

grzesiek
@Maryska 03.04.2017 08:58

zobacz sobie ogłoszenie - https://www.gumtree.pl/a-praca-na-produkcji/poznan/dobrze-platna-praca-na-produkcji-na-poczatek-3-000-zl-brutto/1001943595910910760445809 byłem u nich na spotkaniu, praca 3 zmiany, zarobki na początek ok. 2200 na reke, w tym są już jakies premie.

Natalia

Marmite działa w Polsce od 40 lat i jest to czołowy europejski producent umywalek, brodzików i wanien. Firma ciągle się rozwija, to chyba jest powód do dumy . Czytając wpisy mam wrażenie jakby to nie dotyczyło Marmite!! Ale hejt nie ominął niestety firmy.

Lidia

W zakładce "Historia" zobaczysz, jak wyglądała droga Marmite S.A. od początków działalności do obecnej pozycji. Czy już się z nią zapoznałeś?

Lidia

Jakie dodatkowe świadczenia oferuje pracodawca?

Krzych

Czy firma ma aktualnie jakieś oferty pracy? Bardzo pasuje mi ta firma gdyż miałbym blisko do pracy ale nie tylko. Może dowiem się czegoś o ewentualnej rekrutacji? Jakie zarobki można brać pod uwagę? Czy firma ma dla pracowników jakieś dodatki socjalne czy inne?

Jest super
@Krzych 23.02.2017 11:42

Nie zastanawiaj sie !!! Najlepsze miejsce pracy, według nieopublikowanego GPW ;)

Karol

Ludzie ludziom tak dopiekają i pewnie sprawia im to przyjemność!. Ludzie mieli pracę a teraz zajęli sie oskarżeniami czy to jest normalne.? Nikt nikogo nie trzyma na siłę zawsze można zmienić firmę .

Nie-jadowity :)
@Zonia 01.02.2017 23:00
Chyba konkurencja robi sobie reklamę? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, nawet najlepszą firmę można pognębić takim jadem!!!...

ciekawe skąd ten jad????? .... nic nie dzieje się bez przyczyny .........

koniec

Ktoś już skorzystał z prawa zwolnienia w trybie 7 dni? Jak wyglada odprawa?

Ciekawy

Jakie wielkie zmiany?

edek
@koniec 02.01.2017 11:39
Ktoś już skorzystał z prawa zwolnienia w trybie 7 dni? Jak wyglada odprawa?

W tym przypadku odprawa nie przysługuje.

Happy

Widze, ze od mego odejscia jest tylko gorzej. Ciesze sie ze mnie tam juz nie ma w tym balaganie. A reszcie zycze powodzenia w szukaniu nowej pracy ;) albo stalowych nerwow, badz tylka.

No name

A co takiego się stało?

ads

Dobrze, że taki koordynator ma zapenwione dwuskładnikowe wynagrodzenie, bo od razu lepiej wypełnia się obowiązki.

Gość

Możecie coś wiecej powiedziec na temat działów obsługi klienta w językach obcych?

Darek

Nie pierd... W Polsce jest tylko jedna lokalizacja.

olo

Porażka za porażką, a to nie koniec strat w zasobach ludzkich ;)

ewa

też widzę, ale zastanwiam sie na jak dlugo, bo wiele tych stabwosik to nie jakaś rotacja?każdy by odchodził?

puchacz

widziałem na olx ich ogłoszenie na magazyn

Zainteresowana

A jak praca w innych działach np. finansach?

Zostaw opinię o Marmite S.A. - Zakrzewo

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Marmite S.A.