Opinie o JassBoard Sp. z o.o. w Gostyń

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy JassBoard Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w JassBoard Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JassBoard Sp. z o.o. w Gostyń

Kondrat

Siema praca na operatora stawka , atmosfera jaka ktoś coś?

Kristof
@Kondrat

Jeśli lubisz pracować bez premii to funkcja operatora będzie idealna.

wazeliniarz

Bo tutaj możesz tylko zachwalać, każde słowo krytyki jest natychmiastowo cenzurowane. Przecież to idealny zakład

da się ?

(usunięte przez administratora) Wynagrodzenie 6 000 - 9 000 zł / mies. brutto ,premie uznaniowe do 2000zł. brutto

Amy
@da się ?

Ta oferta jeszcze jest dostępna? Widzę datę dodania – polowa listopada. Jest ktoś kto był na rozmowie albo pracuje? to zakwaterowanie mnie ciekawi, jaki jest standard? I co się składa na te cala premie z opisu, jak ją wyrobić?

qwe
@Amy

Premię to zobaczysz jak (usunięte przez administratora)niebo. Zabiorą ci nawet z takiego powodu że poszedłeś na przerwę która ci się prawnie należy.

Faktycznie jest coraz mniej kobiet na produkcji? akurat nie widzę teraz aktualnych ofert na nią a zastanawia mnie przyczyna, bo ktoś tak odpowiedział, lecz bez wyjaśnienia. Praca jest ciężka czy o co chodzi? i w którym dziale będzie więcej pań do towarzystwa?

sperminator

Po prostu zmniejszają ilość osób we firmie i zwalniają kobiety. Niestety nikt nie wie dlaczego kobiety, a nie mężczyzn. Zwłaszcza ze jest masa mężczyzn, którzy w tej pracy wala mega scieme.

qwe
@sperminator

Jak się ma rodzinkę wysoko postawioną to możesz i spać. A ludzie "z ulicy" mają sobie żyły (usunięte przez administratora)

IS

Hej. Czy w tym zakładzie pracują również kobiety na produkcji ?

Someone
@IS

Pracuja ale mimo że maszyna jest jednościa czyli jak coś się sypie i muszą układać czy przebierać malo kto im pomoże mimo że premia wspólna i cała zmiana pracuje na nia

@Someone

Ale to o produkcji, a wiecie, jak to jest w biurze? Na stanowiskach administracji pracują kobiety? Mnie interesuje np. dział marketingu. Tu biorą każdego bez względu na płeć? I czy biuro pracuje w takich samych godzinach jak biuro, czy jakoś inaczej? Podajcie te godziny, ok?

Zbyszko z Bogdańca

Oczywiście że pracują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Biurowiec pracuje tylko na rano. No i jak wyżej niestety operatorzy tam też nie pomagają, trzeba samemu wywiązywać się ze swoich obowiązków ????

Ciekawski

Powiem tak zarząd firmy stosuje w Dąbrowie dziwne zażadzanie. Czemu my tutaj mamy się zaharowac?? W gostyniu na to co robi jedna osoba to jest więcej osób. Ile na linii jest w Gostyniu??? Ile kierowników?? Dyrektorów?? Ile jest tam działów?? Każdy ucieknie z tej fabryki kwestia czasu

ula
@Ciekawski

Zarząd zawsze stosował dziwne zarządzanie, jeszcze Dąbrowy nie było a już byli "menedżerowie" bez zespołów, "doradcy" z rodziny zarządu, system ocen pracowniczych który miał chyba tylko uzasadniać brak rozwoju i awansu, bezmyślne i kosztowne "audyty" zewnętrzne których jedynym efektem były wnioski które można było wyciągnąć po 5 minutach rozmowy z pracownikami, outsourcing usług który był dwa razy droższy niż dotrudnienie pracownika, tolerowanie kierowników którzy rozwalali pracę swoich zespołów.

avx
@ula

Te oceny to żart. Przykaz z góry do koordynatorów że mają dawać max 3/5 :D

mike tayson

Mam pytanie co za(usunięte przez administratora) wymyślił żeby wigilia dla pracowników DG była w czwartek ? Na pewno frekwencja będzie 100 procent Czachorowo pany mają w piątek ,a nie dało się aby zrobić obie wigilie w piątek nie koniecznie w tym samym dniu ? Widać ,ze zarządzanie tą firmą nie idzie komuś zbyt dobrze .

Pewniak

Hej. Nie musisz przecież iść na wigilię, nie jest obowiązkowa. Po drugie termin w czwartek jest po to aby pokazać że w Gostyniu frekwencja będzie dużo wyższa.Celowa robota bo jaki problem żeby w jednym zakładzie była w jednym tygodniu w piątek a w kolejnym w następny? Ja tam się nie zapisuję

@Pewniak

powiedz tym co mają na popoludnie jak nie pójdziesz to urlop lub urlop bezplatny chyba to nie jest zgodne z prawem pracy ? Więc po co takie cos

Pewniak

Niech zrobią wigilię w piątek jak w Gostyńcu a nie kombinują . Jak (usunięte przez administratora) nie może w piątek przyjechać albo któryś z tych (usunięte przez administratora) to odbędzie się bez nich. Na spotkaniu kwartalnym niczego mądrego nie powiedział i nie spodziewałbym się żeby teraz to się zmieniło.

Moja opinia

Gdyby firma dała zarobki o 20% więcej to każdy by tu chciał pracować :)) Konkurencja ma wyższe zarobki a budują się nowe firmy brembo już niedługo ruszy bo budowa idzie prężnie

Krison

Nie rozumiem jak można narzekać skoro na 3i5 w czachorowie panowie sobie łażą nie pilnując maszyn pracuje na innym dziale i nie łazimy tylko pilnujemy żeby nie szedl szrot a tam nasiaduwy z brygadzista na czele w kanciapie czy jak tam zwał ta budę ich , na innych działach to by nie przeszło i weźcie się za robotę w końcu bo dużo ludzi widzi co odwalacie

Krison

@Pracodawca może się tym zainteresujecie? Na innych działach pomiędzy przestrzalami na kolejną rolkę przekładamy palety itd. A nie siedzimy po 15 min czy dłużej schowani.

Maniek
@Krison

Przecież w Czachorowie takie same pracusie tak nam mówiono w DG

Cześć :) Skoro masz inne zdanie, nieco bardziej pozytywne z tego co widzę, napiszesz jak ci się tu pracuje? Super by było za kilka słów o warunkach, atmosferze i zarobkach. Chce podesłać tu moje cv, wiesz moze czy często są przyjęcia i czy w najbliższym czasie będą szukać pracowników?

Haha
@Maniek

A ile w czachorowie jest osób?? Przykład magazynu dyrektor, kierownik, brygadzista, koordynator, lider

mietek

w Czachorowie zaskoczenie ,że pracownicy z Zaglębia nie dadzą sobą pomiatać i odchodzą i jest przemial ludzi nie samowity dlatego szanuj pracownika obecnego bo możesz mieć gorszego albo wcale !!!

Kazik

Dlaczego w DG nie ma osoby odpowiedzialnej od BHP ?

Inia

Aha, a akurat mam doświadczenie z pracy jako spec od BHP, widziałam sporo wpisów odnośnie tych kwestii i zastanawiałam się czy u was kogoś takiego nie potrzeba? Jak na takim portalu patrzyłam to są oferty na 3 stanowiska, powiedzcie mi przy tym co obecnie z biurem? Będzie jakieś zapotrzebowanie?

Bapbab
@Inia

Odpuść sobie, tutaj długo bhpowiec miejsca nie zagrzeje. Podobnie jak normalny , myślący człowiek. Dla mnie całą góra do wymiany łącznie z kierownikami.(usunięte przez administratora)Siedzą tu bo w zdrowej firmie szybko by ich zweryfikowali i podziękowali.. Pytanie czemu my tu ja dole musimy za to płacić?

Produkcja

Każdy ściemniaj.(usunięte przez administratora) najwięcej. (usunięte przez administratora)etaty , ledwo łazi ale by tylko być. (usunięte przez administratora) kazdego , nawet swojego ziomka sprzedał ze był wczorajszy Brać się za (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)

@Produkcja

Przychodzenie do pracy po odbyciu drugiego etatu w innej pracy jest dosyc niebezpieczne. Łatwiej o wypadek. Jeszcze mu ten damski kolczyk wciągnie w maszynę razem z uchem :D

Maniek

A może kolega by się tak zainteresował tym, że pracownicy pracujący w piątek popołudniu przychodzą do pracy w sobotę rano i czy jest to zgodne z kodeksem pracy i czy jak dojdzie do wypadku kto za to beknie ? Czy może ktoś inny ma się tym zainteresować ?

@Maniek

Dlaczego miałoby mnie to interesować? Jestem pracownikiem produkcji jak większość tutaj, nic mi do tego. Nikt nikomu nie każe iść w sobotę na rano, jeśli był dzien wcześniej na popo. Zmuszał Cie kiedyś przełożony do takiej sytuacji? Wątpię. Mi sie nie zdarzyło przez te pare lat pracy.

Lorak

Ale taki wypadek gdzie popo przyszło na rano w sobotę już się wydarzył. Przygniecenie na mosce, czyli najpoważniejszy do tej pory wypadek. Nikt nie poniósł żadnych konsekwencji, a jak widać, nawet na nie uczą się na błędach.

Someone
@Produkcja

Madry ten kto nie widzi u siebie wad a sa i tacy co fajeczka co chwila i miganie się od pracy byle odbebnic 8h i nara (usunięte przez administratora)

Kti
@Someone

Bobas

A skąd on wie ile pracy jest na danym stanowisku, przepracował choć na którymś jeden dzień? Po co te gogusie wogóle przyjeżdżają, szkoda paliwa , bo nic mądrego nie powiedzieli.

hubert
@Bobas

Powiem tak pan prezes w oczach pracowników wypadł strasznie słabo a jego słowa które wypowiedział nie powinny mieć miejsca piastując tak ważne stanowisko ! Na pewno morale pracowników spadły sporo w dół i nie jest to dobry prognostyk dla tej firmy na przyszłości bo bez pracowników pan prezes ze swoją świtą sam nic nie zrobi a takie słowa które wypowiedział ,że sam dokłada jeszcze do firmy i że ma taką samą premie jak my pracownicy w oczach zwykłych pracowników niestety ale się strasznie ośmieszył !!!!

Jakub

Może rozwiązaniem owej sprawy jest założenie związku zawodowego w firmie może w tedy prezes będzie podchodził do swoich pracowników po ludzku i zacznie słuchać i przedwszystkim będzie współpracować że swoją kadrą pracowniczą ?

Bruno

Może Niemcy pójdą po rozum do głowy i mu w końcu podziękują. Trzymam za to kciuki

harry

Po pół roku pracy jako stażysta w utrzymaniu ruchu stwierdzam, że nie było źle. Ludzie chyba zawsze narzekają, że zarabiają za mało. No, ja byłem na stażu, zgodziłem się na minimalną bez premii, bo to była moja pierwsza prawdziwa praca… Nie mam pretensji, wiedziałem jakie są warunki umowy. Robota też nie była bardzo ciężka. Na początku jako przynieś-podaj-pozamiataj, potem jako pomocnik przy awariach, a pod koniec – młody od spraw organizacyjnych i samodzielnie diagnozujący prostsze awarie. Na pewno nie miałem tyle zajęć, co dział produkcji. Również i współpracownicy trafili mi się super (pozdrawiam całe UR cieplutko). Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie polityka, jaka zaczęła się ostatnio kształtować w tym zakładzie. Maszyna się starzeje i żadna ilość przeglądów tego nie zmieni. Zresztą i tak nie ma ich kiedy robić, bo maszyna musi cały czas produkować, a na ruchu większości rzeczy się nie sprawdzi. Będzie się więc prawdopodobnie psuć coraz częściej i na coraz to inne sposoby, a dwuosobowy zespół elektryk-mechanik ma w 5 minut zdiagnozować i usunąć każdą awarię? Niewykonalne. Mimo to podnosi się normy produkcyjne. To się może nie udać...

Prawda

Prawda jest taka że pracowniką w DG nie chce się pracować i ludzie z czachorowo muszę ich wspomagać i jeszcze ciągle mają źle to co oni mogą zrobić w sobotę na setkach czachorowo musi zrobić w 8 godzinach od poniedziałku - piątku

Toto
@Prawda

W woj Śląskim ofert pracy jest duzo i każdy szuka pracy dobrze płatnej To nie znaczy ze nikomu sie pracowac nie chce a Jak czachorowo nie chce do DG przyjeżdżać to nie musza Nikomu łaski nie robia każdy mądry duzo mówi a jak trzeba sie odezwać to cisza

teofil
@Toto

Dokładnie !!!! Oddział funkcjonuje od czerwca a organizacja pracy taka słaba że masakra nie wiem czemu nie chcą słuchać zwykłych pracowników którzy na papierze napisali swoje Uwagi !! A najlepsze w tym wszystkim jest to że nowi koledzy przychodzą i już wytykają i widzą błędy pracy . Kochani ktoś na górze dostaje za to pieniądze także teraz zadać sobie trzeba pytanie czy są odpowiedni na swoich stanowiskach czy nie ??

sperminator

A wiesz dlaczego? Ponieważ za was trzeba wciąż robić, nadgonić robotę. Wszyscy tylko zrobią swoje i nic więcej od siebie. Jak ktoś prosi o zrobienie czegoś innego w DG to pracownik DG mówi ze nie był do tego przeszkolony i nie będzie nic robił. Tempo waszej pracy też pozostawia wiele do życzenia. Ale jak ktoś to u was powiedział "dla nas im gorzej tym lepiej". Z takim podejściem można wam tylko pogratulować podejścia do pracy. W kopalni powinniście deski prostować. Kto nie wie o co chodzi, to z DG dziadków dopyta. Wytłumaczą. Zakład z czachorowa daje radę ze wszystkim. I tu jest bardzo dobrze. Wbrew pozorom praca fajna, wynagrodzenie tez nie najgorsze jak na okolice. Ale wiadomo, są tacy którzy od zera chcą zarabiać miliony. Pozdro.

Z

Z Czachorowa nikt nie musi przyjeżdżać każdy żale wylewa ze musi DG wspomóc To niech ida i powiedzą komu trzeba ze Do DG nie chca jezdzic jak są tacy mądrzy tutaj Każdy mądry w sieci ale oficjalnie powiedziec to nie bo sie boją

Dykciarz

I opór 450 ,:)

abc

"Zawala plany" - zbyt niska obsada, zła atmosfera, niedostosowane plany do obsady. No ale to winni pracownicy że sobie żył nie wyrywają by zarobić mniej niż w okolicznych firmach. Moi drodzy tylko i wyłącznie winnymi jest kierownictwo. A ja sobie rozmawiałem na wigilii z właścicielką jass i wiecie co? Są plany redukcji o ponad połowę w kadrze kierowniczej bo jest ich za dużo i w sumie nie wie po co oni są. No ale tak to jest jak na kierowników się daje po znajomości a nie po umiejętnościach.

Zagłębie Zagłebie

A no będzie jak dalej będą takie śmieszne stawki godzinowe w firmie gdzie minimalna stawka godzinowa od 1 stycznia 2024 r. wyniesie 27,70 zł, a od 1 lipca – 28,10 zł.

.j
@Zagłębie Zagłebie

Oj tak te ich stawki to śmiech na sali . Nikt za takie pieniądze robić nie będzie. Jak by rzucili więcej ludzie by całkiem i aczej podchodzili by do tej pracy . Perspektywy maja ale bez ludzi to oni sobie będą mogli palcem (usunięte przez administratora) trafić.

Zagłebie
@Prawda

Wiesz co troszeczkę znajdujemy się w innym regionie niż wasz może dlatego ? Z tego co widzę to ludzie pracują tu normalnie a normy to wy sobie tam u siebie ustalajcie nawet na 150 procent lub więcej wasza sprawa . Na tej strefie na której jest zakład DG zaraz będą powstawać kolejne duże firmy także spokojnie u nas nikt nie będzie biegał za takie stawki jakie są oferowane przez pracodawcę trzeba zrobić swoje ale na spokojnie a nie na wariata . A jak nie pasuje zawsze może przyjść Ukraina i niech robi ? Lub niech naprzyjmują ludzi z orzeczeniami o niesprawności zawsze to firma dostanie wsparcie od państwa . Od lipca stawka minimalna znowu idzie do góry w styczniu prawdopodobnie również oraz kolejna w lipcu także pracodawca będzie musiał zainwestować w pracownika gdzie o dziwo nadgodziny ma pieniądze a na podwyżki mocno się opiera także pozdrawiam Serdecznie Ekipa z DG

Qwe
@abc

Jakby każdy pilnował swojej pracy a nie siedział i gapił sie w telefon bylo by OK Ale nie którym osoba sie nie chce podbiedz do pulpitu itp Chodzą jak święte krowy jak na wybiegu z nogi na nogę maja czas I faktycznie atmosfera w tej pracy jest coraz gorsza jeden drugiemu nóż w plecy wbija Nie ma zgrania współpracy jeden na drugiego nadaje jednym słowem dramat !

hehe
@abc

podobno he he po znajomości to tam najlepiej zarabiają wcale nie kierownicy, ale "doradcy" o których nikt nawet nie wie że istnieją. Ale to pewnie złośliwe plotki.

Dobrze ktoś napisał, że BHP nie przestrzegają? Temperatury itp? Dopytuje, bo ostatnio w mojej firmie właśnie przez olanie przepisów bhp sporo wypadków było. Dajcie znać jak to jest naprawdę, myślę o pracy jako operator maszyn. Zależy mi jak chyba każdemu na godnym zarobku, idzie tu dostać dobre pieniędze? Dopłacacie coś za opiekę medyczną czy jest 100% finansowana przez firmę?

tekturowy ludzik

trzeba płacić za lux med 41 zl

Jeśli komuś zależy na pracy i rozwoju to będzie pracował jako operator i za sensowne pieniądze. Co do luxmedu to są różne pakiety. Każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb

Malw

Kiedy ja tam pracowałem to były różne opcje na Luxmed, nie pamiętam już dokładnie jakie, ale najtańsza albo była za darmo albo brali 1 zł za nią, a za droższe (czyli większy zakres) trzeba było dopłacać więcej. Wiadomo jakby ktoś chciał wziąć full wypas to by go ze dwie stówy miesięcznie kosztowało. Ogólnie firma całkiem spoko, ja nie słyszałem ani nie widziałem żeby ktoś olewał bezpieczeństwo, w sumie raczej było odwrotnie, gonili za porządek i BHP, audyty robili, wręcz czasami czepiali się za byle co. Jeśli chodzi o temperatury to u nas latem było na maszynie ciężko, ale wtedy to dostawiali dodatkowe wiatraki i była woda butelkowana. Mogliby zrobić porządną wentylację na hali, to nie zrobili. Ale z drugiej strony całkiem też nie olali problemu, czyli taka firma co to już z poziomu typowego januszexu wyszła ale do pełnej cywilizacji jeszcze nie doszła. Tylko wypłata kiepska, to trzeba powiedzieć i sumie to było decydujące. Co z tego że firma ujdzie, jak ja muszę konkretne mięcho rodzinie na stół położyć a nie jakieś ochłapy.

liniowy
@Malw

Teraz czas odmierzają na liniach kto szybko pracuje a kto wolno czy jest to zgodne z BHP firmy ? Może jeszcze blokady na wózkach pozdejmować i będzie szybciej szybciej i bezpieczniej

M
@Malw

Oni uważają że stawki są okey ;) tylko że idziesz do konkurencji i na start dostajesz 38 zł na godzinę na magazynie , zostawiając 29.50 w jasie po dwóch latach (usunięte przez administratora)na dwóch kółkach na okrągło 8 godzin ;)

???

O jakim rozwoju mowa ?

były

Założę się że to tylko i wyłącznie inicjatywa Polskich menedżerów i polskiego zarządu, czyli tych co najbardziej gardą polskimi pracownikami.

malw
@M

Uważać to oni sobie mogą co chcą, a my im możemy pokazać środkowy palec. Mi tam nie było aż tak źle, ale kasa jest kasa. Raz miałem słabszy okres, to mi powiedział taki jeden: słuchaj ogarnij się bo firma to nie jest organizacja charytatywna. Ale ja też nie jestem organizacją charytatywną, a jak firma jest na rynku po prostu przeciętna, to idę tam gdzie więcej zapłacą. Tym bardziej że ja chciałem żeby się wyrównali z konkurencją, wcale nie chciałem więcej. Ale jak nie to nie. Środkowy palec i na raz, nie ma się co cykać z takimi firmami.

Logik

Zakład w Dąbrowie Górniczej @Pracodawca jest bardzo nowoczesny, praktycznie produkcja w pełni zautomatyzowana, dlatego też najlepiej sprawdzają się w tej pracy osoby, dla których nauka nie zakończyła się na ukończeniu szkoły. Jeżeli masz zmysł techniczny, dobrze radzisz sobie z czytaniem rysunku technicznego, umiesz zlokalizować obiekt z planu w rzeczywistości, znasz podstawy Excela, matematyka nie jest twoim wrogiem, masz w miarę dobrą kondycje fizyczną i praca na ruchomych elementach ( przenośnikach) i w wysokiej temperaturze nie będzie sprawiać Ci trudności, to być może jest to praca dla Ciebie. Praca na produkcji jest pracą zespołową, złożoną z poszczególnych stanowisk obsługujących jedną maszynę, każdy z operatorów jest ogniwem w łańcuchu napędzającym tryba, gdy jedno z ogniw szwankuje, to cały system nie działa sprawnie, dlatego bardzo istotne jest zrozumienie jego działania i umiejętność pracy w zespole przy obsługiwaniu samodzielnych stanowisk. Przyda się tu również logiczne myślenie, umiejętność analizowania zaistniałych problemów, oraz zdolność do pracy pod presją czasu. Faktem jest, że nowy pracownik ma do przyswojenia dużo wiedzy, ale jej poziom nie jest jakiś wygórowany jeżeli posiadasz wyżej wymienione umiejętności. Jeżeli jednak to co powyższe, zupełnie do Ciebie nie pasuje to daruj sobie i oszczędź sobie i nam czasu.

major
@Logik

a stawka taka że od razu powala na kolana jakby nie ta premia to był by wielkie (usunięte przez administratora).

praca
@major

Amazon Centrum Logistyczne KTW4 - Inwestycyjna 10, 41-208 Sosnowiec, Polska Informacje dodatkowe Pełny etat – 40 godzin, 4 dni w tygodniu Praca w systemie zmianowym - dzień i noc Wynagrodzenie 27,60 zł/godz. brutto (29,90 zł/godz. brutto od 1 października 2023r.)*

okoń

dojazd za free i obiad za 1 zł

@major

W czachorowie nic lepiej, premii na 5 fali to już od 2 lat nie ma a teraz to porażka. Wyzysk a w dodatku wymagają cudów. Maszyna ledwo się kupy trzyma a ty se radź.

rynek pracy

Poziom bezrobocia maleje, lecz wzrasta poziom rotacji pracowników. Coraz mniej obawiają się oni zmiany lub utraty pracy i lepiej oceniają swoje perspektywy na przyszłość. Co to oznacza dla pracodawców? Przede wszystkim odejście pracownika generuje dodatkowe koszty związane z rekrutacją. Spada również produktywność oraz morale pracowników, którzy zostają w firmie. Jakie są główne przyczyny zmiany miejsca pracy? Co może zrobić manager, aby zatrzymać pracownika w firmie?

Gargulec

Firma porażka, jak.masz wyrobic premię jak maszyna rozwalona. Dział utrzymania ruchu to może naprawiłby 30kę młotkiem i przycinakiem. Magazyn to (usunięte przez administratora) o wybujałym mniemaniu o sobie. Reszta jak kierownicy to popychadła i miernoty bez swojego zdania. Siedzą bo pensyjka niezĺa i za dużo nie wymagają. Jak coś się stanie to na robola zwalą , premię mu zabiorą i kolejny miesiąc minie. Co mądrzejsi już dawno uciekli z tego bajzlu.Nie polecam i nie pchajtacsievtam bo szkoda zdrowia i czasu.

Były
@Gargulec

I tutaj @Gargulec masz rację z dnia na dzień coraz gorzej .chodzą wymagają ale od siebie nic . Powinien ktoś z tego stołka polecieć

Wiki

Nie wiem czy ostatecznie się zgłosił ale tak porównując standardy w obydwu miejscach gdzie osoba z mniejszym doświadczeniem mimo wszystko lepiej się odnajdzie? Było napisane, że nowy ma sporo wiedzy do przyswojenia, po jakim czasie można uznać, że ktoś już będzie w miarę samodzielny na stanowisku?

@Logik

he he czyli tłumacząc z polskiego na nasz: "masz dobrą kondycję fizyczną" - czyli brakuje sprzętu i narzędzi i ciężary trzeba przerzucać ręcznie "praca na ruchomych elementach ( przenośnikach) i w wysokiej temperaturze nie będzie sprawiać Ci trudności" czyli pracodawca nie zapewnia odpowiednich środków ochrony i nie przestrzega norm temperatury. Czy tak mam to rozumieć?

alisty
@Logik

ty a napisz może, bo mnie to ciekawi, jak tak procujesz sobie w wysokiej temperaturze na przenośniku, to co ty jeszcze w tym excelu liczysz?

kombajnem się nie ogolisz

dziwna firma, straszne nierówna. na jednym obszarze kierownik całkiem spoko a tuż obok masarka, (usunięte przez administratora) straszenie zwolnieniem, promowanie donosicielstwa, etc. jeden wysłucha pomysłu na jakieś usprawnienie a drugi wymyśla jakieś kosmiczne bzdury, nie zna się na maszynie, nic go nie interesuje żeby realnie zobaczyć, bo on sobie w "egzelu" tabelkę zrobił i chodzi zdziwiony że rzeczywistość nie chce się do niej dostosować i straszy i szantażuje.

...

a kogo masz na myśli?

@siudaszka Mnie po niecałych dwóch miesiącach pracy zostawili samą na linii, to o jakiej przerwie mowa?

najlepszy

To ja mam pytanie! Po dwóch miesiącach? To juz chyba spory szmat czasu żeby ogarnąć linie i móc zostać samemu. Myślisz, ze na innych działach i stanowiskach ludzie uczą sie pół roku żeby operować daną maszyną? Tydzień nauki i operujesz.

Luzi

Wydaje Mi się że dwa miesiące to jest sporo czasu żeby się nauczyć podstaw . I jest się wstanie samemu pracować. Co chcesz żeby pół, rok stali nad Tobą osoby i Cie uczyły bez jaj . Co do przerw wystarczy sobie zorganizować osobę na zmianę nie ma problemu przecież z tym

Luzik
@Luzi

Przecież napisała, że jest sama na linii więc w jaki sposób ma sobie zorganizować zmianę? Pracownik nie jest od szukania sobie zastępstwa podczas przerwy, ma mieć ją zagwarantowaną. To właśnie tego rodzaju chore podejście doprowadziło do braku przerw. Jeżeli nie ma wystarczającej liczby osób to należy zatrzymać maszynę i wszystko w temacie. Na pewno taniej niż płacić kary z PIP.

@Luzi

Widziałaś ta linie produkcyjna chyba nie . Ludzie stoją od siebie raptem z 10m . I nie przypuszczam że została sama na lini. Poprostu nie potrafi zorganizować sobie człowiek do zmiany. A wg tam się pracuje w słuchawkach dzięki którym się komunikujesz między pracownikami więc o czym mowa. Ze została sama na lini. Wypowiadasz się a nie wiesz jak jest. Jest nowa i nie umie powiedzieć że w tym czasie chce iść a przerwę. Nikt jej nie będzie zmuszać do przerwy . Zwłaszcza że tam jest taka zasada że jeśli chcesz mieć przerwę to pytasz się czy ktoś Cie zastąpi. A nie z góry o której masz iść. Proste

Kozik
@Luzi

Jest dokładnie odwrotnie niż mówisz. Pracownik ma mieć ustaloną godzinę przerwy i nie ma nikogo pytać czy może iść i czy go ktoś zastąpi. Tak mówi kodeks pracy i żadne chore zasady wprowadzone na maszynie nie mają tutaj znaczenia. Drugi pracownik może stać za plecami, a nie 10 m i i tak nie musi się nikogo pytać o zastępstwo. Radzę spojrzeć na to zagadnienie z szerszej perspektywy, bo to że coś trwa od lat to nie oznacza , że jest to zgodne z KP.

@Kozik

Aaa tu Cie zaskoczę. W KP pisze wyraźnie Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy . Nigdzie nie jest napisane kiedy ma na ta przerwę iść. Przyjęło się ze przerwa jest po 4h przepracowanych . I tu nie chodzi o proszenie się kogoś żeby Cię zastąpił zeby iść na przerwę. Tu w firmie funkcjonuje zasada jak i w innych zakładach , że linia nie może zostać pozostawiona pusta bez dajmy na to operatora czy pakowacza. Tylko w czasie twojej nie obecności , żeby ktoś wykonywal twoja pracę. Niektóre czynności które się wykonuje muszą być pod ścisła kontrola. Sorry ale wypowiadasz sięna temat taki gdzie nie masz bladego pojęcia jaki tam jest regulamin . I nie łamią żadnego prawa. Wystarczy naprawdę słowo do kogoś , że idziesz na przerwę. Wiem jak jest bo pracuje tami jakoś problemu nie mam z tym zeby iść na przerwę i ktoś za mnie staje. Ale jak ktoś jest .... nie napisze co to jego problem .

abc
@Luzi

O widzę jakiś kierownik się znalazł. Powiedz mi jak ma ktoś zastąpić jak teraz jest za mało ludzi do obsługi? Mają się sklonować? Ludzi których chodzili na przerwy pozwalnialiście :DD

@abc

Wiesz do kierownika to jeszcze troszkę drogi mam . Wiem jak jest to się wypowiadam. A co do ludzi zwolnionych jaka masz pewność że zostali zwolnieni za to że chodzili na przerwy ?! Absurd goni absurd co zs brednie. Chyba że Ty zostałeś za to zawolniony ? A może poprostu za długo czasu na niej spędzali

Abcd
@abc

Dokładnie tak jak piszesz. Panuje ciche przyzwolenie na to aby na przerwy nie chodzić, a osoby, którym nic nie można zarzucić zawsze będą najgorsze bo akurat na przerwy chodzą. Ponieważ kierownictwo w swojej mądrości nie przewidziało, że są potrzebni ludzie na zastępstwo.

@Luzi

Jeżeli pracodawca wymusza sytuację że nie wolno iść na przerwę jeśli nie ma cię kto zastąpić na maszynie, to kto odpowiada za sytuację że nigdy nikogo nie ma i de facto nigdy nie możesz iść na przerwę? Czego wy chcecie od ludzi, żeby w papersach na maszynie siedzieli?????

@Kozik

Nie mylmy pojęć, kodeks pracy daje pracodawcy w zasadzie prawie pełną dowolność jak zorganizowane są przerwy w pracy, ale nie daje prawa do jakiejkolwiek zmiany samego prawa do przerwy. To oznacza, że tak długo jak pracownik faktycznie otrzyma należną przerwę w należnej długości, wszystko jest ok. Problem pojawia się jeżeli np. pracodawca nie potrafi zapewnić odpowiedniej obsady na stanowiskach pracy i ktoś na przykład faktycznie nie może iść na przerwę bo mu pracodawca powiedział nie może zostawić maszyny. To już jest ewidentne łamanie prawa pracy, bo w ten sposób pracodawca bezprawnie ogranicza prawo do przerwy.

@Luzi

Bzdury opowiadasz. Przerwa to nie jest przywilej, to jest bezwzględne prawo pracownika, a jak ktoś jest na przykład mało wygadany albo na przykład trafi na ekipę która będzie miała ochotę zrobić na złość, to co nigdy nie pójdzie na przerwę bo nie umie sobie załatwić? Od kiedy pracownik ma sam sobie załatwiać prawo do przerwy, w jakim kraju żyjesz?

Ram

Niestety już od jakiegoś czasu firma mocno odstaje jeśli chodzi o warunki finansowe i to chyba na większości stanowisk, natomiast najbardziej to widać na stanowiskach technicznych, jak np. automatyk, elektryk, mechanik. Ciekawy jestem jak to się długofalowo odbije na funkcjonowaniu firmy, bo firma taka zła sama w sobie nie jest, no chyba że ktoś ma często do czynienia z naszą polską "górą" to wtedy faktycznie cyrk. Jakbym miał polecić tą firmę to młodym żeby się nauczyli i zdobyli jakieś doświadczenie, a potem niestety przy obecnych wynagrodzeniach trzeba uciekać.

Zostaw merytoryczną opinię o JassBoard Sp. z o.o. - Gostyń

• Jak się pracuje w JassBoard Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JassBoard Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JassBoard Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 79, z czego 14 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JassBoard Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JassBoard Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JassBoard Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 87 ocen.

JassBoard Sp. z o.o.