Opinie o SMART-HR w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników na temat pracodawcy SMART-HR, lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w SMART-HR o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMART-HR w Katowice

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w SMART-HR?

Poznań Nowy wpis
Kandydat

Jakie są mniej więcej zarobki na stanowisku specjalista ds. obsługi klienta z językiem niemieckim w Poznaniu? Jak atmosfera i praca? Ktoś z pracowników mógłby się wypowiedzieć?

Zofia Nowy wpis

Smart - Hr to biuro pośrednictwa pracy, outsourcing. Firma specjalizuje się w doradztwie personalnym i skutecznym pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Wszystkie prowadzone rekrutacje zawarte się w linku. https://www.smart-hr.pl/dla-kandydatow/ Co jaki czas wystawione są oferty pracy bezpośrednio do biura Smart-Hr, i jakie warunki umowy oferuje ten pracodawca?

Romek

Wszystko fajnie do momentu podpisania umowy, zanim to jednak nastąpi, baardzo długie zwodzenie przed podaniem pensji..

Iza Nowy wpis
@Romek

A możesz opisać całą sytuację? Jestem ciekawa jak dokładniej wygląda. Napisałeś, że wszystko fajnie do momentu podpisania umowy. Co takiego po jej podpisaniu się zmieniło i o jakim zwodzeniu konkretnie mówisz? Nie wiem czy chodzi o wysokość stawki czy może o coś innego. Wyjaśnij, proszę.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma SMART-HR prowadziła rekrutację na stanowisko Pracownik biurowy z językiem angielskim i niemieckim. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kasia

@smart-hr na co zwracacie uwagę przy rekrutacji?

Klient
@Kasia

W SMART-HR prowadzimy rekrutacje w taki sposób, aby zweryfikować te kompetencje, które są potrzebne do pracy na danym stanowisku. Np. rekrutując osobę na stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac - weryfikujemy przede wszystkim znajomość przepisów kadrowo-płacowych oraz umiejętność naliczania wynagrodzeń. Rekrutując kandydatów na stanowiska menedżerskie - poza wiedzą merytoryczną (w zależności od działu), sprawdzamy doświadczenie w obszarze kierowania zespołem oraz predyspozycje do pracy na stanowisku menedżerskim. Bardzo ważnymi aspektami, na które również zwracamy uwagę są motywacja kandydata, wykształcenie, znajomość języków obcych, umiejętności miękkie potrzebne na danym stanowisku i doświadczenie z tym związane (np. doświadczenie w prowadzeniu negocjacji na stanowiskach sprzedażowych). Na podstawie CV kandydatów oraz przeprowadzonych rozmów rekomendujemy kandydatów do naszych klientów, którzy finalnie decydują z kim nawiążą współpracę.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w SMART-HR?

@Pytanie

Dzień dobry, Wszystko zależy od wymagań na danym stanowisku: czy nasz klient czyli przyszły pracodawca wymaga znajomości języka biznesowego - np do prowadzenia rozmów handlowych czy też wystarczy znajomość podstawowa np do obsługi klienta detalicznego.

Hejgen

Bardzo dobra opinia o firmie jako pracodawcy nie wzięła się znikąd. To jest ocena pracowników, super

pjoter
 Rekomendacja

Dla tych z Państwa, którzy piszą negatywne opinie, które prawdopodobnie są pisane przez konkurencję. Byłem rekrutowany przez SMART-HR w 2018 roku. Ogólnie, w swojej karierze zawodowej, brałem udział w wielu rekrutacjach, rozmowach kwalifikacyjnych i spotkaniach (B2B). Jak do tej pory, firma SMART-HR jako jedyna z obszaru rekrutacji pracowników (na UoP), wliczając w to rekrutacje prowadzone przez HRki z korpo, potraktowała mnie poważnie, jako kandydata. Gdy okres odpowiedzi potencjalnego pracodawcy się przedłużał, dostałem informację o tym od osoby prowadzącej rekrutację. Na każdym etapie rozmów firmy z zatrudniającym byłem informowany - mailowo i telefonicznie. Rekruter prowadzący proces był bardzo otwarty na mnie, jako na kandydata i odniosłem wrażenie, że cały proces to współpraca, a nie szukanie $$$ na mnie. Mówiąc szczerze, żałuję, że część korpo z Warszawy nie ma takich standardów jak ta firma. Dodatkowo, w 2019 roku otrzymałem telefon (wyraziłem zgodę na trzymanie moich danych) i mogłem sobie z miłą Panią porozmawiać, czy nie byłbym zainteresowany ofertą. Nie byłem, jednak miło sobie porozmawialiśmy. Dla porównania, konkurencja z WWA po usłyszeniu braku zainteresowania, rozłączyła się chamsko bez słowa. Pracy zaproponowanej przez SMART-HR nie przyjąłem, dostałem inną ofertę od innego pracodawcy. Firmę rekrutacyjną oceniam bardzo pozytywnie. Firma wpisywała się w #CandidateExperience zanim to było modne. Polecam, tym, którzy szukają firmy rekrutacyjnej.

abu

Rekrutacja w miłej atmosferze, pracownik przygotowany merytorycznie. Pozytywne odczucia...

Hmmm

Nie polecam firmy, której mocno brak profesjonalizmu. Rekrutacja robiona na wariackich papierach.

Artur
@Hmmm

Przypuszczam, że brałeś w ostatnim czasie udział w rozmowie o pracę za pośrednictwem firmy SMART-HR. Tak przynajmniej wynika z Twojego komentarza. Co dokładnie nie podobało Ci się w trakcie procesu rekrutacyjnego? Pozwól nam lepiej zrozumieć Twoją wypowiedź. Zachęcam do odpowiedzi.

Kasia
@Hmmm

Poziom rekrutacji na baaardzo niskim poziomie. Pani przeprowadzająca ze mną rozmowę zadawała pytania oczywiste, które wynikają z przesłanego CV. Na podstawowe pytania dotyczące stanowiska nie umiała odpowiedzieć.

Ewelina
@Kasia

Czytałam, że SMART-HR specjalizuje się w rekrutacjach z wykorzystaniem bezpośrednich i precyzyjnych narzędzi direct search. Można byłoby zatem sądzić, że w sposób profesjonalny przeprowadzają tam każdą rekrutację. A powiedz, o jakie właściwie stanowisko ubiegałaś się za pośrednictwem tej agencji?

kandydat
@Kasia

dziś miałam podobną sytuację i zastanowiłam się w pewnym momencie czy jestem w ukrytej kamerze... żenada

Ewelina
@kandydat

O jakie stanowisko ubiegałaś się? Pytam, ponieważ pojawiło się ostatnio ogłoszenie na GoWork https://www.gowork.pl/oferta/specjalista-ds.-finansowo-ksiegowych,0RW9Cbbes1K4bf7CRsikBY,katowice. Zastanawiam się, czy warto zdecydować się na podjęcie pracy za pośrednictwem SMART-HR.

kandydat

brak kompetencji, Pani rekrutuje i nie rozumie chyba na jakie stanowisko. Szkoda że takie osoby decydują, czy przechodzisz do następnego etapu czy nie. W CV doświadczenie w danej branży kilkuletnie a rekruter pyta czy mam doświadczenie... no tak czytanie ze zrozumieniem i nie szablonowa selekcja CV to problem dla wielu rekruterów nie tylko w tej agencji. Najlepsze rekrutacje są bezpośrednio u pracodawcy szkoda że tak niewielu się na to decyduje.

wjdjedjfj

Jeżeli pośredniak obsysa to ja może dodam swoje.. Biuro to podpisało z urzędem pracy w Katowicach pewną umowę. Chodzi o dofinansowanie .. z ue , aktywację zawodową, straże . Smart hr miał przyjąć na staż...na staż...Co to staż...po co się idzie na staż.... Najwyraźniej Smart Hr ma inną definicję gdyż na staż chcą osób z doświadczeniem. Ja powiem tyle ...gdybym miał doświadczenie nie szukał bym stażu w urzędzie pracy na stanowisko które obsłuży imiona się wyslowic małpa!

Artur
@wjdjedjfj

Firma SMART-HR wprowadziła możliwość odbycia stażu, jednak warunkiem jest posiadanie doświadczenia zawodowego? W takim razie zastanawia mnie, czy po odbyciu stażu pracownik może liczyć na otrzymanie stałego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Proszę o odpowiedź.

Agata

Widziałam ciekawą promocję dla kandydatów do pracy oferowaną przez firmę SMART-HR. Za polubienie firmy na Facebooku otrzymuje się 10% rabatu na usługę SMART-JOB COACHING, w którym indywidualnie dobierany jest plan kariery. Dla zainteresowanych podaję link: https://www.smart-hr.pl/smart-job-coaching/ Czy ktoś z Was korzystał już z takiej usługi? Jak ją oceniacie?

Francis

Byłem klientem SMART-HR brałem udział w szkoleniach mający na celu wykazanie jakie błędy mogę popełniać podczas rozmów rekrutacyjnych na wyższe stanowiska. Jednym z tematów było także stworzenie profesjonalnego CV. Nie mam zastrzeżeń do przeprowadzonych działa efektem jest zmiana pracy. Bardzo polecam tematy związane ze szkoleniami w firmie. Moje sugestie dla SMART-HR: Rozwinąć obecną tematykę szkoleniową o nowe elementy Lubię atmosferę w SMART-HR za: Kontakt z ludźmi i rzetelność wykonywanych obowiązków

XyZ

Brak komunikacji w biurze - zaproponowano mi stanowisko inne niż te na które było złożone CV i zaproszono na rozmowę, gdzie rekruter stwierdził że nie mam kompetencji... Wtf? Rekrutera dał jasną informację że to spotkanie to strata czasu - kompletny brak profesjonalizmu! Rekruter w ogóle nie przygotowany do spotkania, nie czytał nawet CV! Pytania typu - nie widzę w Pani CV na jakich systemach Pan/Pani pracowała.... Gdzie informacja jest jasno wyszczególniona! Nie polecam! Szkoda czasu!

anonymous

Rekruterzy nie mający pojęcia o stanowiskach na które rekrutują, zadający oklepane pytania typu " gdzie widzi się pan/i za 5 lat?" )lub " wymień swoje 3 wady i zalety". Brak merytorycznego przygotowania do prowadzenia rekrutacji na dane stanowisko. Farsa i stracony czas.

@anonymous

dokładnie tak - dodam, że nie tylko nie mają pojęcia o stanowisku, na ktore rekrutują ale nawet niespecjalnie są przygotowani do rozmowy z kandydatem pod kątem zapoznania się wcześniej z jego CV - współczuję pracodawcom, którzy zlecają im nabór - pozostaje im tylko liczyć na ślepy traf...

Sawik156
@anonymous

tego typu pytania nie są wbrew pozorom bezwartościowe, są częste bo dużo dobremu rekruterowi mogą powiedzieć o kandydacie - piszę czysto obiektywnie. Zgodzę się, że jako kandydat też oczekiwałbym zadań, pytań stricte związanych ze stanowiskiem. Być możne takie są na kolejnym etapie

ecka

Zdecydowanie nie polecam, brak profesjonalizmu, w przypadku korzystania z usług agencji w kwestii doradztwa zawodowego, napisania c.v. etc. całkowita partyzantka - szkoda pieniędzy. Jedyny plus to miła Właścicielka.

Anna
@ecka

Dzień dobry, Bardzo dziękuję za wyrażenie szczerej opinii. Od 5 lat zajmujemy się doradztwem zawodowym dla kandydatów poszukujących pracy. Z sukcesem udaje nam się wiele osób zarekomendować do naszych klientów. Spotykamy się z bardzo pozytywnym odzewem z ich strony. Jest mi bardzo przykro, że tym razem nie sprostaliśmy Pani/Pana oczekiwaniom. Z pełną odpowiedzialnością dołożymy wszelkich starań aby spełnić Pani/Pana wymagania. Zapraszam do kontaktu – umówimy bezpłatnie kolejną sesję z innym doradcą zawodowym lub zwrócimy pieniądze. Jeszcze raz dziękuję za wyrażenie swojej opinii – dzięki niej będziemy mogli podnieść poziom jakości świadczonych usług na wyższy poziom. Z poważaniem, Anna Pycia-Pytlik

Bartosz

Czy wiecie coś o rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie?

Agata

@Stefan na forum cisza, być może jednak udało Ci się uzyskać informacje z zewnątrz na temat warunków jakie panują w tej firmie? Jeśli tak, to będę wdzięczna za każdy obiektywny komentarz. Komentujmy zgodnie z regulaminem forum Gowork.

Stefan

Słyszałem, że firma ma opinię bardzo dobrego pracodawcy!!

Zostaw merytoryczną opinię o SMART-HR - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.