Opinie o Rolladen Group w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Rolladen Group. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rolladen Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rolladen Group w Wrocław

Alex

Miałem okazję współpracować w firmą Roladen Group. Pomimo tego, że nasze drogi się rozeszły doceniam profesjonalizm z jakim firma jest prowadzona. Mega dużym plusem jest atmosfera panująca w firmie, świetni ludzie, dobrze zporganizowana praca online. Cały dział eCom działa spoko. Jeżeli ktoś szuka pracy w PHP to polecam z czystym sumieniem.

@Alex

Nie wiem czy śmiać się czy płakać Po pierwsze skoro to taki super pracodawca to czemu ukrywasz się pod nickiem bo o nikim o takim imieniu nie słyszałem Przykro chyba opuszczać tak profesjonalna firmę … Możesz przytoczyć kilka pozytywnych przykładów tego profesjonalizmu ….może zmienię zdanie

Haha

No też nie mogę się doczekać tych argumentów. Jest tak fajnie że w krótkim czasie cały dział IT się wymienił, bo taka super atmosfera jest. Już o innych działach nie wspominając. No ale trzeba próbować jakoś bajerować potencjalnych pracowników ponieważ za dużo prawdy tu wychodzi na wierzch. Zero szacunku do ludzi! Jest już kilkadziesiąt(!!!) osób które się tego przekonały a lista wciąż rośnie.

Martin Stankiewicz

A ty panie "pracownik" czemu się nie podpisałeś? "pracownik: i "haha" masz prenumeratę na goworku?

Tobiasz Gnojewski
@Martin Stankiewicz

> A ty panie "pracownik" czemu się nie podpisałeś? Bo pracownik niezadowolony pisząc o mobbingu naraża się na dalsze szykany pracodawcy, więc zrozumiałe że robi to anonimowo.

@Martin Stankiewicz

Komu może prawda przeszkadzać??? Hmmm... Aby unikać negatywnych opinii może warto na przyszłość przemyśleć swoje podejście do pracowników. Takie właśnie są skutki braku kompetencji w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Przy takiej rotacji firma nigdy nie będzie miała doświadczonego i zgranego zespołu.

Błażej Pazur
@Haha

Firma już miała doświadczony i zgrany zespół ale kierownictwo uznało że nie tego firma potrzebuje.

Haha

Proszę o sprecyzowanie treści tej wypowiedzi. Brakuję mi tu poprawności językowej i zrozumiałości.

Json

Dział IT, WEB. Możliwie najbardziej obiektywnie. Warunki pracy lepsze niż w pozostałych działach, tylko dlatego że pozostałe działy pracują w najgorszych warunkach o jakich słyszałem. Sam dział IT może pochwalić się przestarzałą technologią. Po tym doświadczeniu ciężko szukać będzie nowej pracy. Brak sensownego systemu zarządzania- zapomnij o agile czy innym scrum masterze. Dług technologiczny. Wymuszone rozwijanie starego projektu. Żadnego rozwoju osobistego. W firmie brakuje pracowników z odpowiednim doświadczeniem w nowych technologiach, przekłada się to na brak wsparcia seniorów czy jakieś code review. Negatywne podejście do nowości, zdarzają się za to wdrożenia metodologii niepraktykowanych w korporacjach czy dobrych software house. Pensje poniżej średniej ofert na just join. Konfliktowa atmosfera, menager skłócony z każdym jednym pracownikiem, czego powodem jest duża rotacja.

Jdaughter
@Json

Cała prawda o dziale IT, wiem bo codziennie byłem tego świadkiem

pp

potwierdzam.

Aneta
@Json

Możesz powiedzieć co to jest ten dług technologiczny? W sensie firma jest zadłużona finansowo czy że ma nieopłaconą technologię? Co to znaczy?

@Aneta

To pojęcie programistyczne Dług technologiczny powstaje gdy program, czy jakieś jego części, tworzone są z pominięciem pewnych reguł sztuki. Daną rzecz można w ten sposób ukończyć łatwiej i szybciej. Jednak taka niechlujna robota rzutuje na późniejsze zmiany w aplikacji. Są one utrudnione, wymagają więcej pracy, jest to płacenie odsetek od zaciągniętego długu. Zaciągnięty dług można spłacić, poprawiając wcześniejszą niestaranną pracę. Tak samo jak w kwestii finansów tak i w technologii, czasem zaciągnięcie długu ma sens. Jednak w tej firmie dług był zaciągany przez lata i urósł do ogromnych rozmiarów. Bardzo utrudnia to i wydłuża wszelkie prace programistyczne. Na tym etapie spłacanie go, czyli poprawianie istniejącej aplikacji, już się nie opłaca. Naprawienie wszystkiego co jest źle wymagałoby więcej pracy niż stworzenie nowej aplikacji od zera.

Michał R.
@Błażej

I napisał to gość, którzy chałturząc tylko powiększał ten dług.

Alex

Ja pracuję w tej firmie juz 8lat na produkcji. Zamieszanie jak przychodzą nowe maszyny. Ale spokojnie i stabilnie, Zawsze na własnych zasadach!

Prog

Nieźle :p

Franklin
@Alex

Nie można pracować 8 lat na produkcji w tej firmie. Produkcja została utworzona w 2016r

@Alex

Hah ta firma działa jakoś od 2017r. Jakie 8 lat i jaki Alex, pracuje tu od 3 lat i Alexa żadnego nie widziałem

Prostuje to...
@Alex

Szkoda że 8 lat do tyłu jeszcze tej produkcji nie było. Wtedy firma była tylko pośrednikiem. Haha, ale fejki zostały powypisywane przez jednego pana informatyka. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na to ile opini zostało pod rząd po godzinie 2 w nocy powystawiane. Gdyby firmia zaczęła dbać o ludzi i ich szanować, to nie musiałaby płacić ludziom za wystawianie fejkowych pozytywnych opinii. Niestety dwaj pewni panowie nie widzą ludzi jako kapitał firmy, tylko traktują ich jako narzędzie które się po jakimś czasie wymienia.

Lolek
@Alex

Praca w Rolladen jest jak pudełko czekoladek ,,, gorzkich kwaśnych nie sprawiających niestety przyjemnych doznań … ….codziennie wiesz ze jakas dostaniesz do zjedzenia ….i musisz ja przełknąć udając ze smaczna

W firmie Rolladen Group niedawno poszukiwano pracownika na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Chcę zarabiać powyżej 5300 PLN.

Są widełki w ogłoszeniu wiec na to możesz pewnie liczyć tylko pytanie czy warto pracować tam czytając te wszystkie opinie …

Biegnij Forrest

Decydując się na stanowisko obsługi klienta w tej firmie, decydujesz się na bardzo nieprzyjemną i niewdzięczną pracę. To wynika z tego, że firma podaję nierealne terminy dostaw aby tylko klienta złapać i otrzymać płatność z góry. Na dodatek absolutnie niedba o jakiśkolwiek techniczny support i klienci są zostawiani tak kolokwialnie mówiąc na lodzie. Więc klienci masowo dzwonią i wypisują aby uzyskać pomocy lub informacji co się dzieję z ich towarem. A głównym celem firmy jest tylko i wyłącznie sprzedaż i najlepiej gdyby klient już się w ogóle nie odezwał, no ale tak to nie działa. Wystarczy poczytać negatywne opinie na niemieckich forach które są wiarygodne. Tak naprawdę to jako specjalista ds. obsługi klienta twoim zadaniem jest wysłuchiwać skargi klientów, przepraszać ich i uspokajać po to aby nie wycofali się z zakupu i nie żądali zwrotu pieniędzy. Tak wygląda praca na co dzień. Firma się prezentuję jak nie wiadomo jaka organizacja, a operuję jak garażówka. Rzeczywistość wygląda tak że nie można liczyć na jakiśkolwiek rozwój tylko na zawodową stagnację. A jako wisienka na torcie w każdej chwili mogą podziękować pracownikom na tych stanowiskach ponieważ szukają możliwości outsourcingu obsługi klienta.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Rolladen Group, daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. rozliczeń? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. kadr i płac
Szczecin
INCOM POLSKA SP. Z O.O.
adam

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej na operatora produkcji.Umowa-zlecenie na 6 miesięcy,żadnych nadgodzin,Praca trzy zmianowa.Stawka 23,50 brutto.To jest jakaś kpina nie firma.Brak dodatku za nocki.

Na podstawie odbytej rozmowy rekrutacyjnej moje wnioski: 1. Rozmowę prowadzą osoby nie mające wiedzy i umiejętności przeprowadzenia tego typu spotkania 2 . Prowadzący spotkanie jest pozbawiony kultury i już na etapie rekrutacji udowadnia i pokazuje swą wszech mądrość …. Nie wróży to dobrze na przyszłość 3. Warunki pracy z tego co można dostrzec poniżej standardów ciemne biura słaby socjal zero benefitów 4 warte i dające dużo do myślenia opinie kupujących o produktach . Jeśli tak zle produkty to i pewnie praca tez w tym samym standardzie l Zdecydowanie polecam szukać innego Pracodawcy .

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Rolladen Group?

Błażej

Preferowana jest umowa kupna/sprzedaży (usunięte przez administratora) Niestety w większości krajów nie jest legalna, więc jako substytut stosują umowę o pracę żeby pracownik był uwiązany okresem wypowiedzenia. Pracodawcę też to teoretycznie obowiązuje ale mają na to sposoby.

Renata
@Błażej

Umowa kupna sprzedaży dla pracownika? Niby na czym by to miało polegać, xD

@Renata

A jaki typ pracownika można kiedyś było powszechnie kupować i sprzedawać?

Golang

Dobra organizacja pracy. Tygodniowe sprinty na onlinie, standupy w postaci raportów na dedykowanym kanale. Spokojna praca nad kolejnymi taskami programistycznymi. Dokładnie opisane w narzędzi do hostowania Gita. Coraz bogatsza dokumentacja Wiki ułatwia samodzielne rozwiązywanie problemów. Aplikacja Legacy, ale coraz więcej elementów budowanych na nowo. Grupa ludzi z całej polski, wiec jak nie jesteś z Wrocławia śmiało możesz przystępować do rekrutacji.

Andzrej
@Golang

Tak menadżer pisze sam o sobie opinię że dobrze zorganizował pracę. Czuję się jakbym czytał wieści z Rosji.

Własnoręczny

Dlaczego pietrucha jest zielona? Bo nie znosi jak tramwaj jedzie na rondo i tam skręca na boga czerwoną trawę. A ja na to jak Inpost na twoje listy. Pa ziomale, kończę bo się spieszę na ruch...

DO Jsonona

Brak wsparcia seniorów? A czy to nie ty byłeś osobą o najdłuższym stażu w IT? Czy to nie od Ciebie powinno płynąc wsparcie dla pozostały. A to, co było to absencja i zwolnienie :p

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Rolladen Group w przypadku pracy jako Specjalista ds. Obsługi Klienta?

Nie. obsługa klienta pracuje obecnie w biurze bez okien, pod ścisłą kontrolą kierownictwa.

Michael De Santa

Rozmowa kwalifikacyjna do działu IT, web developer. Bardzo długi przebieg. Za pierwszym razem rozmowa telefoniczna prawie godzinna, drugi etap podobnie blisko godzina i padły praktycznie te same pytania. Dawno nie spotkałem się z rozmową, gdzie pyta się o samą wiedzę "książkową". Trafiałem wcześniej na luźne rozmowy, dotyczące flow pracy, ulubionych technologii, własnego rozwoju i projektów. Tutaj same encyklopedyczne regułki i pytania na które odpowiedzi w normalnych warunkach pracy można znaleźć w pięć sekund w wyszukiwarce. Wiedza która w żaden sposób nie sprawdza umiejętności kandydata a "kucie na blachę"

Stradiwarius

7 lat na stanowisku kreatywnym. I pewnie mogłobyć lepiej, ale ja jestem zadowolony, zabiłem na samochód i mieszkanie. Więc śmiało polecam. Pozdrawiam K. zawsze miło było pracować!!! Hej.

K.Zaxo
@Stradiwarius

Dzięki ziom z tobą zawsze było miło ;)

Ambroży
@Stradiwarius

Znam Grześka super gość i zna się na rzeczy, zawsze miło popatrzeć na jego pracę!

Sobótka
@Stradiwarius

Strafi, opisz coś więcej jak tam praca, widzś teraz sporo ogłoszeń

Stradiwarius
@Stradiwarius

Robota jak wszędzie zadania wypisywana w Gitlabie, płaska struktura w firmie daje swobodę układania planu pracy, więc spoko. Trzeba trochę się nauczyć nowych narzędzi, bo kilka jest w wersji niemieckiej, ale reszta to typowe, ogólno dostępne narzędzia. Teraz przy pracy zdalnej jest jeszcze lepiej.

Zaliba
@Stradiwarius

Ja po 3 latach się zwolniłem, ale wypowiedzenie rozciągałem długo aby, trochę pochorować ;) Teraz praca freelancera i też jest spoko, ale może za jakiś czas wrócę do Rolladen!

Szarik

OK! ????????????

Vlariix

Arka Noego
@Stradiwarius

Byłam niedawno na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Koordynatr biura Zarządu. Rozmowa miła, swobodna ale też wymagająca i bardzo konkretna. Postanowiałam napisać, bo to jedyny pracodawca w ostatnim czasie który oddzwonił z informacją mimo że się nie udało. Szkoda bo liczyłam że się uda, ale przynajmniej wiem skąd taka decyzja.

Jarosław
@Stradiwarius

Rozmowy rekrutacyjne spoko! Czekam na odp.

Frontend Tomasz
@Stradiwarius

Rozmowy na frontenda całkiem ok, czekam na info. Bardzo długa rozmowa ponag godzinę aż głowa mnie rozbolała, ale myslę że ok.

Mateusz ZIemny
@Stradiwarius

Padłem na pytaniu czym jest box-sizing? Ale Wtopa ;)

@Mateusz ZIemny

Mati, Boś cienias, wiadomo że: box-sizing: content-box lub border-box ;)

Polsat
@Stradiwarius

A ja mam paszport Polsat. A na pożnie firma jest spoko!

Edward
@Stradiwarius

Stradi a napisz jaka kasa była? Bo ja dostałem ofertę i nie wiem czy ją brać?

Dlaczego

Dlaczego, k... Dlaczego? ...czytaj więcej

Dlatego
@Stradiwarius

Dlatego! Ja pracuję na produkcji ma ma 4500 złociszy na rękę i jestem mega zadowolony, teraz brygadzista więc mam dużą odpowiedzialność, aby nie zawalić lini produkcyjnej, ale zawsze przychodzę z zadowoleniem

Sabina
@Dlatego

Dobrze wiedzieć

Arlena
@Stradiwarius

Dzięki wszystkim za dokładne informacje!

Prog
@Stradiwarius

Dostałem ofertę 4 na rekę nie wiem czy to jest spoko oferta? Ile na podobnym statowisku zarabia taki pracownik? Dzieki za wszelkie info

Trevor
@Arka Noego

"Koordynatr biura Zarządu", firma nie posiada zarządu ani tym bardziej biura zarządu. Firma zarejestrowana w CEIDG jako JDG, żadna spółka

Już rozmowa kwalifikacyjna to porażka. Rekruter nie ma pojęcia co to kultura. Jest protekcjonalny, nieuprzejmy, nie zna się na swojej pracy. Terror zaczyna się już na rozmowie. Polecam omijać szerokim łukiem tą firmę.

Andy
@Gość

Sprawdzę i potwierdzę...

Kaja
@Andy

Sprawdziłeś? Podzielisz się opinia?

Marzena
@Kaja

No właśnie - ciekawe, czy @Andy ostatecznie wziął udział w rekrutacji. Widziałam, że w chwili obecnej w Rolladen Group poszukują: inżyniera jakości, inżyniera produkcji - mechanika oraz kupca - zakupy produkcyjne. @Kaja, czy któreś z tych stanowisk jest zgodne z Twoimi kwalifikacjami?

XShell
@Gość

W dziale IT jest spoko, bardzo dużo pytań, rozmowa ponad godzinę. Dość wyczerpująco i trochę stresująco, ale gość jest sympatyczny, rozmowa na google meet, albo na (usunięte przez administratora) Więc warto się obkuć, i nie mieć żadnych luk. Mi poszło raczej dobrze troche na sqlu padłem

Vlariix

Ja w roladen juz 7lat; Pracuję na produkcji i jest spoko. Trochę zamieszania jak przychodzą nowe maszyny ale po za tym, to stabilna praca w dużej firmie produkcyjnej. Kocham Wrocław i nigdy nie wruce na Ukrainę. Rolladen dało mi szanse i jestem wdzięczny. Polecam wszystkim moim z rodziny!

Ziemlik

Pracowałem 1,5 roku w Rolladen. Wszystko całkiem spoko. Praca na luzie, drobne spiny jak wchodziły jakieś nowości. Odszedłem, bo dostałem lepszą kasę, ale polecam jak coś!

Marek R

Witam To co piszecie to kompletna bzdura, jeżeli ktoś jest rzetelny i przykłada się do pracy napewno jest w stanie się porozumieć z kierownictwem. Sam zostałem awansowany i zawsze mogłem liczyć na zrozumienie Managera dzięki temu na nowo uwierzyłem w siebie i dziś jestem w innym miejscu w życiu.

Italiano
@Marek R

Ale proszę się podpisywać jako manager.

MasnyBoss
@Marek R

Bardzo proszę stwierdzać PRAWDZIWE fakty i przedstawiać się jako MANAGER którym Pan jest.

@Gość w jaki sposób protekcjonalny?

Jacobs

Widzialem ogłoszenie że szukają pracowników do obsługi klienta z niemieckim. Czy ktoś wie jaka jest atmosfera w biurze i rotacja, bo opinie mówią trochę negatywnie. Dzięki za odpowiedź.

Łysy
@Jacobs

Brak transparentności i komunikacji. Praca na akort. Atmosfera taka sobie... Najlepiej się nie odzywać....

Pracownik89wroc

Sama praca jest okej ;) W końcu żadna praca nie hańbi. Ale poza pracą bardzo istotna jest atmosfera i to jak człowiek podchodzi do drugiego człowieka.(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Rolladen Group - Wrocław

• Jak się pracuje w Rolladen Group?

Zobacz opinie na temat firmy Rolladen Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rolladen Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 11 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rolladen Group
2.5/5 Na podstawie 72 ocen.
  • ul. Skarbowców 23a
    53-025 Wrocław