Zortrax S.A.

Opinie o Zortrax S.A.

Rex

Dobra rada: starajcie się chociaż minimalnie zachęcać kandydatów, jeśli nie chcecie, żeby sami rezygnowali na starcie. Jeżeli dzwoni osoba rekrutująca i zaczyna się wywyższać, to niestety niczego dobrego to nie wróży, dlatego sobie odpuściłem. Mój czas jest zbyt cenny, żebym tracił go na jeżdżenie na rozmowy z ludźmi niepotrafiącymi okazać minimum szacunku przy pierwszym kontakcie, a już na pewno nie będę po to brał dnia wolnego. Pamiętajcie, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. A kwalifikacje miałem idealnie dopasowane do stanowiska...

abc

Plusy: możliwość pracy w języku angielskim globalny zasięg firmy otwartość na nowe narzędzia, rozwiązania, itp Minusy: zła atmosfera pracy rotacja (niemal już legendarna w Olsztynie) (usunięte przez administratora) chaos komunikacyjny i organizacyjny rekrutacja a późniejsza rzeczywistość mocno mijają się z rzeczywistością słaba motywacja pracowników Powyższa ocena to moje subiektywne spojrzenie na organizację. Biorąc pod uwagę tylko moje doświadczenia nie mogę polecić tego pracodawcy. -

Lidia

@TheName napisałeś, że rotacja w Zortrax S.A. w dalszym ciągu jest dość duża. Od Twojego wpisu minął już jakiś czas i miło by było gdybyś opisał, jak w tym momencie wygląda ta sytuacja. Zaszły jakieś istotne zmiany z punktu widzenia pracowników w Zortrax S.A.? Twój komentarz będzie cenna dla osób, których interesuje praca u tego pracodawcy.

TheName

Mało jeszcze wiesz w takim razie Arek i nie znasz nawet połowy ludzi, którzy tę firmę tworzyli, ale zgadzam się że jak się człowiek nie odzywa i zasuwa pod dyktando niezbyt ogarniętej kadry (a właściwie tylko paru osób) to źle mu nie będzie. Natomiast ilość ludzi jaka się przez firmę przelewa jest naprawdę nietypowa.

Lidia

@xelou72, dlaczego twierdzisz, że rozmowa kwalifikacyjna jest dziwna? Jak przebiega? Twoje spostrzeżenie będzie z pewnością cenna uwagą dla przyszłych kandydatów. Napisz czego należy się spodziewać i jak się przygotować akurat teraz trwa duża rekrutacja w Zortax

effr
@Lidia

Chcesz znać prawdę - o to ona. Zortrax cały czas kogoś szuka. Zdecydowana większość ofert pojawia się cyklicznie co 4, 5 miesięcy. Co to oznacza?! Jeśli przedsiębiorstwo ciągle szuka pracowników to albo źle przeprowadza rekrutację ale ich zwalnia z byle powodu albo sami odchodzą bo atmosfera jest co najmniej tragiczna. Czemu są firmy, które w ogóle nie wystawiają ofert pracy a jak już to ludzie walą do nich drzwiami i oknami?! Bo wiedzą, że zapewnia stabilizację. Byłem u nich na rozmowie i mogę powiedzieć to samo. Mama wrażenie że ze względu na swoją politykę kadrową mają coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników a robota musie być zrobiona.

@effr

Masz rację pracowałem tam, kadra zarządzająca to zbieranina osób bez kompetencji i decyzyjności. Jedna kontrola skarbowego i będzie po firmie ;-)

Arek
@effr

Mylisz się. Zortrax w samym 2017 roku powiększył liczbę pracowników o ponad 40 osób.

Jak wyglada stanowisko operatora cnc? Konkretne wymagania, placa?

Edziu

Kety account co robi w tej firmie i za jakie pieniążki?

Niski poziom, dużo kompleksów, nie polecam

Kasa

Bardzo dobre zarobki ale jakby stawka brutto była by netto.

sigma2

Poczytaj wcześniejsze komentarze to dowiesz się dlaczego tak się dzieje. W ten sposób firma kupuje tanio wiedzę z zewnątrz. Przeważnie ludzie z mega doświadczeniem są 'za słabi' albo się 'nie znają'. Szef tutaj wie najlepiej :) Pewnie dlatego te drukarki tak dobrze się sprzedają.

xelou72

Dziwna rozmowa rekrutacyjna

tomek

No to skoro wypłata jest u nich w pełni respektowana, to się wcale nie dziwię, że zatrudnienie jest tak opłacalne. A socjale dorzucają? Dzięki za odpowiedź

Marudery

Taaa, a po pracy cała góra siada i rzuca kostką kogo zwolnić. Angielskiego nikt nie zna, więc umowy z zagranicą pisane są przez googla :) Ludzie, co Wy tutaj piszecie, to w ogromnej części bzdury:) Pracodawca jak każdy inny. Ma swoje plusy (hajs się zgadza, raczej wyższy niż średnia w mieście, umowa o pracę, ludzie w większości spoko, młodzi i z pomysłem na siebie, no i sam produkt jest w porządku - nie wciskasz jakiś garnków lub innych badziewi) i zdarzają się minusy (presja czasu, czasami wysokie wymagania, stres szczególnie w sprzedaży). Jak w każdej pracy. Tym, którym to nie pasuje, to odpadają albo sami odchodzą. Ci którzy potrafią odnaleźć się w takim klimacie jadą dalej - proste :) A ci wylewający żale na forum to albo już byli pracownicy, albo Ci którym nie pasuje tempo. Osobiście współczuje firmie takich maruderów, niezależnie od tego, co to byłaby za firma:) pzdr dla normalnych:)

4d

Wypłata terminowa jest, są kanapki, jest nawet kawa a na dopełnienie sukcesu atmosfera jak w amerykańskim serialu haha kto to pisze bo mam nadzieję że nie HRy od nich.

Kirko

Czytajac te opinie upewniam sir w przekonaniu ze to byla dobra decyzja ze nie podjolem u nich pracy. Wczesniej slyszalem pewne pogloski ale po takim wysypie negatywnych komentarzy cos musi byc na rzeczy.

eryk

Nie wiem jak na niższych stanowiskach ale jeśli chodzi o specjalistów to im tańszy tym lepszy. Wiedza i doświadczenie schodzą na dalszy plan.

XD

Śmieszne jest to jak pod prawie każdą negatywną opinią, ktoś zaraz pisze, "dbanie o warunki finansowe to standard u nich", "wymagania sa adekwante do stanowiska", "firma jest profesjonalna", "mozna dobrze zarobic bla" Albo czy wyplata jest terminowa? Ludzie - jeśli naprawdę jedynym kryterium jest dla Was terminowość wypłat, to TAK wypłata jest terminowa. Pamiętajcie że jedenak terminowość wypłat to nie wszystko, strasznie daje sę odczuć tzw "kolesiostwo" w tej firmie, brak kompetencji przelozonych, brak wdziecznosoci - zarowno dla klientow,, dzieki ktorym firma generuje takie dochody, jak i dla pracownikow, bez ktorych nie byloby tej firmy po prostu, a ktorym obniza sie wynagrodzenie (zazyczaj to powinno byc na odwrot). Pamietajcie, darmowa kawa to nie wszystko, atmosfera z amerykanskich seriali to to zdecydowani nie jest. Jesli nic w tej firmie sie nie zmieni, nistety takich komentarzy mozna spodzieac sie coraz wiecej.

Bozon Hoggsa

Niestety muszę zgodzić się z większością negatywnych opinii. Fajne biuro i darmowe kanapki to nie wszystko. Można by napisac wiele, bo opisywane wyżej sytuacje, to tylko czubek góry lodowej. Czy ktoś słyszał, żeby w ciągu roku były 3 dratstyczne obniżki pensji? Układy są straszne, a co gorsza uczestniczą w nich osoby wielce niekompetentne, które nadrabiają olbrzymie braki w wiedzy i doświadczeniu udawaną pewnością siebie. Taką niekompetencję i głupotę bardzo ciężko się obserwuje, a uczestniczenie w tym cyrku jest ponad siły kogoś kogo pojemność mózgoczaski jest choć o mikron większa niż co bardziej rozgarniętej wiewiórki. Spowodowane tym braki kadrowe, szczególnie w R&D oraz sales prędzej czy później się zemszczą. Kłamstwa także wychodzą na jaw. Polecam wpisanie w wyszukiwarkę "dell oraz zortrax"... Szkoda, że prezes w tym uczestniczy, bo wymiana 2-3 osób z top mamagmentu zlikwidowałaby problemy oraz podobne mojej opinie. Szkoda, bo s produkt choć mało innowacyjny, jeśli chodzi o branżę, to jednak bardzo udany. Szkoda, że cała reszta leży. choć mało innowacyjny jak na branżę, jest bardzo udany. Ukł

advisor

Godny polecenia i nasladowania jest PR, tutaj daje piatke z plusem. Firma ma potencjal, firma to jednak nie tylko PR, ale przede wszystkim ludzie - ich szczerosc i otwartosc, oddanie, motywacja, zyczliwosc. Tych ostatnich wartosci wg mnie w firmie brakuje, nawet wobec klientow - ktorzy sa przeciez zywicielami firmy. Dziwna firma ...ale i mloda, widocznie musi dojrzec, a personel sie dotrzec.

mr nice guy

Coz,byl kiedys taki utwor:"Droga Pani z TV" Widac byl ulubiona fraza SpaPani,ktora z wypiekami na twarzy czekala na swoje 5 minut w pogoni parcia na szklo i posiadania niczym nieuzasadnionej wladzy...Jakosc rekrutacji w pojedynke dajaca nie tylko wiele do zyczenia, co wrecz bardzo gruntowny niesmak braku profesjonalizmu zostala opatrzona psychologicznym podparciem swych decyzji ferowanym przez Pana od butow,ktory szafujac terminami wprost ze stolecznej uczelni probuje jak slawetny Urban-podpierac psychologicznym sznytem wszelkie wywarte strachem o swoje siedzenie decyzje swojego dydaktycznego Gomulki.Troche smutne bo niedocenia sie ludzi ale czy to wazne dla kogos kto cala swa energie pozytkuje na wazenie czy ktos jest lepszy i moze zagrazac?Coz sila nawyku.Zarzadzanie silownia daly silowe metody i ciagly strach przed utrata czegos co sie wewnetrznie czulo,ze nigdy sie nie nalezalo...Ktos tu wspomnial o PR.Jedna z jego zasad jest wiarygodnosc...Wystarczy pare minut by zorientowac sie,ze skala ilozorycznych rekrutacji musialaby zaopatrywac etaty wyludnionego Michelina a nie firemki jak to stoleczny PR okresla wyjetym wprost z amerykanskich seriali.Coz,pretensje do czegos nie zmieniaja faktu ze z obecnym podejsciem jest to co najwyzej kiepska brazylijska nowela z budzetowa obsada...

Zostaw merytoryczną opinię o Zortrax S.A. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Zortrax S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zortrax S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zortrax S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zortrax S.A.?

Kandydaci do pracy w Zortrax S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zortrax S.A.