Opinie o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy XL Tape-International Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w XL Tape-International Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Olek

Szybko ta małpa z biura działa, już kolejny durny komentarz o niczym. "doświadczenie u nich zdobyte jest dość cenne" - tak, następnym razem nie dam się tak oszukać pracodawcy. "zarobki adekwatne do powierzonych zadań" - nie wiem, czy śmiać się czy płakać - 1355 netto na stanowisku przedstawiciela, z premiami nie zarobisz więcej niż 2000-2500 :))) za pracę po 10-12 godzin dziennie, normalne firmy to 2500 netto dają podstawy na umowie + benefity + auto do celów prywatnych. Zaraz pojawi się kolejny post wychwalający "stabilne warunki pracy, pracę pełną wyzwań, umowę o pracę" czy coś innego. Pisz sobie dalej, wszyscy i tak wiedzą co to za firma. Po co taka obłuda, przecież potencjalny pracownik i tak się dowie gdzie trafił i odejdzie. Po co wam pracownicy na 2-3 miesiące. Czy wy do reszty powariowaliście.

Rafał

Hahaha. Prawie spadłem z krzesła. Wejdźcie sobie na profil firmy Herbapol. Ta sama osoba dodaje takie same (kopiuj - wklej) pochlebne i bez sensu komentarze na ich profilu. Myślą, że zrobią idiotów z potencjalnych pracowników. Xl Tape wynajął tą samą osobę do poprawy wizerunku co Herbapol. Tak jak tu piszą wszyscy powyżej. Firma zakłamana i nieuczciwa. Ludzie ewakuują się stąd masowo. Warunki pracy fatalne, atmosfera jeszcze gorsza.

@Rafał

Rafał ma racje też zauważyłem w opiniach o innych firmach ten sam styl pisania jedna osoba pisze pozytywne komentarze na temat danej firmy nic niewnoszące - dno.

Olek

Napisałem opinię i przestrogę i już się małpa z biura uaktywniła. @sevilla @sara i @se to ta sama osoba. Powtórzę wszystkim czytającym to forum. Tu nikt z pracowników nie napisze pozytywnej opinii. Prezes jest nastawiony tylko na oszczędności poprzez wyzysk pracowników i klientów. Nawet kierownicy jeżdżą samochodami dostawczymi a jako nagroda za najlepsze wyniki w kwartale kierownik dostał służbowego citroena c-elysee - najgorszy bubel jaki można kupić, ale jest najtańszy, nawet tańszy od dostawczego berlingo, czyli jest super. Okłamią Was i oskubią na każdym kroku. Nawet na tym forum próbują zagłuszać prawdziwe opinie swoimi kłamstwami. Odradzam, omijajcie szerokim łukiem, szkoda czasu i zdrowia.

zzzz

Jakie to warunki? Chętnie się dowiem bo widzę, że ty masz taką wiedzę.

Przedstawiciel Handlowy

Żenada. Pytania bez sensu. W połowie tych dziwnych pytań wiedziałam, że to nie dla mnie. Chcą dawać najniższa krajową, a wymagania z kosmosu.

Czy w obecnej pracy może pani korzystać z samochodu do celów prywatnych? Jak pani obecnie raportuje, w dzień czy po południu? Zamówienia wysyła pani z programu czy mailem?

Olek

Ten @mario, @ajaja, @sdcfv to pisze osoba z biura. To są krętacze jakich jeszcze nie spotkałem. Zarobki przedstawiciela na poziomie 2000-2500 za pracę po 10-12 godzin dziennie + weekendy. Stawka godzinowa wychodzi mniejsza niż na kasie w biedronce. Na tym forum nie ma żądnych pozytywnych opinii pisanych przez pracowników, poza jedną małpą z biura, która pisze na zlecenie firmy. Uważajcie na nich. Jak chcecie przyjść do pracy to niech wam najpierw wyślą na maila umowę o pracę, umowę lojalnościową, umowę zlenienie na pracę w weekendy, umowę o odpowiedzialności materialnej za samochód + za sprzęt firmowy. Dopytajcie dokładnie jakie wyniki robił poprzedni przedstawiciel na terenie (niech kierownik pokarze zestawienia wyników), który macie otrzymać. Jakie plany obrotowe na kolejne miesiące dostaniecie. Sami zobaczycie jaka to praca - poprzedni robił 70 tys. a dostaniecie plan 90 na pierwszy miesiąc. Każdy przedstawiciel w tej firmie szuka innej pracy. W piątek byłem w Państwowej Inspekcji Pracy to mi facet powiedział, że się nimi mocno interesują bo mają dziesiątki skarg w całej Polsce. Część byłych przedstawicieli składa zbiorowy pozew do sądu o mobbing, nadgodziny i przekręty przy wypłatach. Od początku roku odeszło z pracy około 55 przedstawicieli. Zapytajcie kierownika na rekrutacji jaki ma staż na kierowniczym stanowisku (gwarantuję, że nie dłuższy niż 1-2 lata, a wiedza o zarządzaniu zerowa) i zapytajcie ile pracują inni przedstawiciele w zespole (nie dłużej jak rok). Uważajcie na nich a jak już chcecie tam pracować to wszystko sprawdzajcie 3 razy: umowy, warunki. Nie wierzcie w nic na słowo.

qucyk
@Olek

Witam W grupie śląskie w tamtym roku na "wigilii firmowej" bodajże 23 grudzień było 12 przedstawicieli do dzisiaj zostało 2 z tej grupy. To jest odpowiedź na rotację w tej firmie. Bez kierowników.

@qucyk

Dokładnie grupa śląska się całkowicie rozsypała po zmianach jakie nastąpiły czyli z jednej grupy stworzyli dwie grupy i dwóch "nowych" pseudo "kierowników".

Shizo
@Olek

Czyli wychodzi na to że lepiej dać sobie spokój, nie ma sensu jechać do Kielc na rozmowę , robić zbędnych km. Zaprosili mnie na rozmowę na PH. Ale za 1335 pln podstawy to nawet śmieszne nie jest tylko tragicznie.Dzięki za opinie o tej firmie zaoszczędzę a benzynie dzięki wam ludziska. Piona dla was.

rekrutka
@Shizo

No to lipa, bo dalej musimy szukać frajera co przyjdzie do Delfina robić za 1350zł, a jest ich multum, tylko już mnie denerwują te castingi ponieważ przetacza się tu tyle ludzi że na dworcu centralnym w Warszawie tylu nawet nie widzieli :) Koleżanka z biura.

ByłemBlue

W biurze w Kielcach pracują od 8-16 :)

kolezanka :D
@ByłemBlue

do 16:10, bo boją się wyjść o równej 16 żeby prezes marek nie zobaczył hahahahahahahahhahahahah co za żenada hahahahah

ByłemBlue

A Ja uważam, że postów dodawanych między 8-16 o takiej treści nie ma co brać pod uwagę zastanawiając się nad pracą w XLu :)

rzeczywistosc

Umiejetnosc czytania za zrozumieniem juz calkiem zanikla.... Skoro szansa na 4k mniejsza niz na wygranie w lotto jest satysfakconujaca, to nic tylko wspolczuc. Jedyne co podnosza to wielkosc obrotu do wyrobienia, czyli czytaj: musisz sprzedac wiecej, zeby zarobic tyle samo.

rzeczywistosc

Oczywiscie po dwoch latach zarobilbys i 4k na reke...ale pod warunkiem,ze nie zostana podniesione wymagane obroty do zrobienia, wiec lepiej zacznij grac w lotto bedziesz mial duzo wieksze szanse :D

x

Co za bzdura!

ByłemBlue

Zależy od regionu. Ale jak będziesz robić plan, szarpać mocno i robić spore rozszerzenie to możesz liczyć na 2500-3000 na rękę. Że będzie więcej nie daj sobie wmówić :)

Gadu

Nie napisałem, że nigdzie nie znajdę pracy. Znalazłem pracę w normalnej firmie i dlatego odszedłem. Co ty piszesz.... Rzecz w tym, że jak mnie rekrutowali to przedstawiali system rozliczeniowy inny niż na umowie. Później kierownik powiedział, że będzie tak jak obiecał, tylko nie mogą tego wpisać do umowy, więc wpisali "premia uznaniowa", ale ona wynika z konkretnych wyników sprzedaży. Nie przyszedłbym do pracy za warunki z umowy, więc mnie omotali obietnicami. Nikt mi nie powiedział, że za uszkodzony tablet obciążą mnie po cenie zakupu sprzed ponad roku (bez amortyzacji). To nie jest normalna firma. Powinni przy rekrutacji mówić o takich rzeczach. Opowiadali o wspaniałym rozwoju, super warunkach pracy, wspaniałej atmosferze - wszystko kłamstwa. Dobrze to rozpisał powyżej "Coś więcej". Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość. Jak tylko ktoś, coś napisze na tym forum niepochlebnego o firmie to zaraz się pojawia post bez sensu i nie na temat jak twój.

Gadu

To ktoś ci nie powiedział prawdy. Sam fakt że w ciągu 9 miesięcy z pracy odchodzi połowa przedstawicieli świadczy o tym jaka to firma. Zaznaczę że odchodzą ci najlepsi. Jak się mnie ktoś pytał o opinię to też mówiłem że jest super. Po prostu wstyd było się przyznać w jakim kolchozie pracy wylądowalem. Mam cały czas kontakt z pracujacymi tu jeszcze przedstawicielami, każdy szuka pracy i podobno jest coraz gorzej z wypłatami, zadaniami i ogólna atmosfera w firmie. Nie jestem hejterem, pisze jak jest, sami oceńcie czy to dobry pracodawca.

Oczywiście ze masz rację. Pewnie jeden na 100 będzie zadowolony. Na pewno są na świecie pracownicy którzy lubią być dreczeni psychicznie każdego dnia. Takie zawodowe sado-maso ;)

były

Mam pytanie ile jest tu przedstawicieli którzy nie wierzyli w to co piszą na forum, i poszli tam pracować by po czasie jednak przekonać się jaki tam jest syf. Lajkować!

@były

Swoją drogą zobacz jaki człowiek jest naiwny... ponad 1300 opinii, większość negatywnych, a i tak wierzysz tym śmiesznym pajacom którzy mówią, że tutaj jest tylko hejt i zero rzeczywistości.. do momentu aż się nie zwolnisz i nie dostaniesz prowizji za półtora miesiąca.. ale czuje, że niedługo to się skończy :-) jest nas coraz więcej do pozwu zbiorowego, i mam nadzieję, że temu ....../cenzura/ (MB) zniknie z twarzy ten cyniczny uśmiech i resztki włosów ;)

Tu są same negatywne opinie. Te pozytywne to pisze dziewczyna z biura bo jej kazali.

lolek

Z tego co ma resztki włosów , to klienci mieli niezłą beke))) i to nie chodziło wcale o te resztki włosów.

Coś więcej

Przecież tu w kółko ta sama osoba z biura na zlecenie dyrekcji pisze jakieś pochlebne opinie bez sensu. Różne nicki: Królowa, sara, janek itp. Zero konkretów, tylko jakieś lanie wody. Odnośnie firmy to faktycznie znów nie zapłacili jak należy. Obiecują gruszki na wierzbie. Wiem, że opinie na takim forum nie są obiektywne, ale większość tych negatywnych komentarzy to prawda. Polecam każdemu chętnemu do pracy jako przedstawiciel aby popytał się przedstawicieli z innych firm z branży budowlanej co o tym myślą. W tej firmie każdy z przedstawicieli szuka innej pracy. Ja też już wkrótce zmieniam bo tu się nie da wytrzymać. Jakie warunki pracy: - podstawa 1300 netto + prowizja 1,4% jak przekroczysz obrót 80 tys. netto (co może zrobisz 5 razy w roku). Obiecują jeszcze jakieś premie uznaniowe, ale jak widać po komentarzach to zazwyczaj tylko obiecanki. - dostaniesz umowę lojalnościową, że jak odejdziesz z pracy do musisz zapłacić za odbyte szkolenia - nawet te wprowadzające, czyli pierwsze dni po zatrudnieniu traktują jako szkolenie i obciążają 250 zł jeżeli odejdziesz w ciągu 2 lat. - auto tylko do celów służbowych - citroen berlingo. - auto musisz parkować na parkingu strzeżonym (często daleko od domu), lub zamkniętej posesji (jak masz domek jednorodzinny to jest luz). - jak uszkodzisz auto to obciążą cię finansowo 300 zł, jak przekroczysz prędkość pow. 150 km/h (na GPS) kara finansowa, jak przyjedziesz do firmy autem, które nie wygląda jakby wyjechało przed chwilą z myjni = kara finansowa. - tel. służbowy - nokia za 90 zł - tablet dell - dostaniesz używany lub nowy, jak uszkodzisz po np. roku to wystawią ci fakturę po cenie zakupu sprzed roku (uszkodzony tablet dostaniesz). Oni kupią sobie w to miejsce nowy w sklepie taniej lub w tej samej cenie nowszej generacji. - nie dają komputera, więc musisz mieś swój + nawigację. - jak się pomylisz i trzeba wystawić klientowi korektę to obciążą cię około 30 zł. - musisz jeździć w terenie co najmniej 8 godzin dziennie (zazwyczaj jeździ się po 9-10 godz. żeby wszystko załatwić) , nie masz dnia biurowego, więc siedzisz codziennie wieczorami około 1-2 godz. przy mailach, szykowaniu ofert, raportach itp. Zapomnij o zapłacie za nadgodziny. - w weekendy jeździsz jako hostessa do klientów i rozdajesz próbki :) minimum 2 razy w miesiącu na 4 godziny u klienta. - towar sprzedajesz taki sam jak ma kilka innych firm (z tej samej fabryki), tylko droższy o 10-20% bo to marka BDT :)) - cała konkurencja wysyła towar na sztuki a ty będziesz wysyłać na pełne kartony, co klienci będą ci wytykać na każdym kroku. - musisz pilnować, żeby na regałach nie było produktów konkurencji co jest nie możliwe bo w większości sklepów właściciel pogoni cię jak będziesz mu mówić co ma sobie kłaść na regałach (konkurencja nie ma takich wymagań). Jak cię kierownik przyłapie, że na regale leży konkurencja to kara, czyli masz jak w banku, że cię przyłapie. - ciągłe błędy w dostawach ze strony magazynu, pomyłki na fakturach itp. Ty się będziesz tłumaczyć klientom. - rotacja w biurze jak i wśród przedstawicieli ogromna (w tym roku odeszło z pracy już z 50 przedstawicieli ze 100 wakatów i cały czas odchodzą kolejni). Klienci będą się podśmiewać, że znowu następny przedstawiciel, "a pan na jak długo" itd. W biurze nie wiadomo kto jest od czego bo co chwilę zmiany. - kierownicy to w większości małolaty po 25-30 lat, bez żadnego doświadczenia w kierowaniu ludźmi, ale mało im trzeba płacić, więc dla firmy są ok. - bardzo małe wsparcie na starcie, teraz jest taka rotacja i tyle wolnych wakatów, że nie ma kto cię dobrze przeszkolić i pomóc na starcie. - atmosfera w firmie jest paskudna, wszyscy narzekają, nie gadają o niczym innym tylko o tym jak tu jest źle, nawet jak przyjdziesz z entuzjazmem to zaraz go stracisz. - brak integracji, spotkań towarzyskich, pomocy ze strony innych. - mnóstwo dziwnych bezcelowych zadań, które marnują twój czas a nie przynoszą efektów. - żadnych gadżetów, gratisów. Nawet na katalogi żałują - dostaniesz 2 szt. i to ma ci wystarczyć na 60 klientów :) Można by tu jeszcze dużo napisać. Temat rzeka. Jak to ktoś wcześniej napisał - praca jak w wariatkowie. Stres, nerwy, brak pochwał, motywacji, integracji z ludźmi, kultury.

zzzz
@Coś więcej

Zatem XL poszedł w jeszcze gorszą stronę niż wtedy gdy odchodziłem z tej firmy. Smutne, bo firma z dużym potencjałem, który zabijany jest przez głupi zarząd.

Ph
@Coś więcej

Dorzucić do tego trzeba. Ze PH dostaje "gołe wizytówki" i do tego naklejki że swoim imieniem i nazwiskiem, żeby sobie na nie ponaklejal :D Dodatkowo zaczyna pojawiać się problem z ich polityka cenowa, jakiejś firmie z Poznania sprzedają z mega rabatem( wystarczy wejść na Allegro i sobie wpisać taśma blue dolphin). Bo ciężko uwierzyć, żeby ktoś sprzedawał ich taśmy na allegro i zostawało mu podliczeniu prowizji portalu koło 1%marzy... I teraz pojedz pozyskać klienta z typowym cennikiem dla ph w czasach gdzie wszyscy porównują ceny z cenami w internecie... Klient Cię tylko wyśmieje i pokaże drzwi.

ByłemBlue

z chęcią by ktoś powiedział coś o wypłacie, ale to jest taka loteria, że łatwiej w totka trafić :)

Miła

Ale tu nie ma żadnych benefitów. O czym Ty piszesz. Napisz jakie to niby benefity - KONKRETNIE - Coś mam wrażenie, że znowu pracownica z biura prowadzi rozmowę sama ze sobą. No tak, dzień wypłat, znowu poobcinali, to dzisiaj dyżur do późna bo się wiele komentarzy pojawi.

Socjal jest wynikający z przepisów prawa (ponad 250 pracowników), więc mają zakładowy fundusz świadczeń socjalnych bo muszą go mieć (dostaniesz dwa razy w roku 300-400 zł na święta). Tyle jeśli chodzi o socjal. Po za tym oskubią cię z kasy parę razy w ciągu roku pod byle pretekstem i sobie socjal odbiorą. Nie ma żadnych benefitów i nie będzie. Pracodawca typowo nastawiony na wyzysk pracowników - są w tym bardzo dobrzy !!! Podstawa najniższa krajowa, ale obiecują premie uznaniowe za dobre efekty pracy. Na obietnicach się kończy. Praca za darmo po godzinach, ciągły stres, atmosfera okropna. Bardzo duża rotacja pracowników. Szkoda zdrowia. Odnośnie grafika to pracował tam kiedyś bardzo dobry grafik, ale dyrektor tak się nad nim pastwił, że nie wytrzymał i odszedł.

heniek

stuknij się w głowę!!!

Zostaw merytoryczną opinię o XL Tape-International Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XL Tape-International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XL Tape-International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XL Tape-International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XL Tape-International Sp. z o.o.