Business Bridge Group

Wrocław

Opinie o Business Bridge Group

Agata
użytkownik zarejestrowany

@Konrad - dobrze to słyszeć. A czy opisywany przez Ciebie staż był płatny? Ile godzin tygodniowo przepracowałeś w ramach stażu? Czy po zakończeniu praktyk pracodawca dawał możliwość zatrudnienia na pełny etat? Takie dodatkowe informacje mogą być ważne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem stażu w firmie.

@Agata 14.09.2017, 10:47

Mój staż realizowany był z programu uczelnianego i był oczywiście płatny. W ciągu trzech miesięcy przepracowałem łącznie 360 godzin (120 godzin/miesiąc - 3/4 etatu). Część kadry pracowniczej to właśnie stażyści zatrudnieni po zakończeniu stażu, ja takiej rozmowy nie podejmowałem, gdyż pomimo pozytywnej opinii o firmie uznałem, że kierunek w którym chciałbym się rozwijać jest inny niż branża HR. Tak jak napisałem wcześniej, staż i znakomite podejście firmy umożliwiło mi lepsze zrozumienie siebie i obranie swojego celu życiowego, czyli kariery programisty. Pozdrawiam :)

użytkownik zarejestrowany

Odbywałem w BBG trzymiesięczny staż, który oceniam zdecydowanie pozytywnie. Atmosfera panująca w firmie jest znakomita, a nauczyć się idzie naprawdę sporo. W ciągu trzech miesięcy pozwolono mi na dużą samodzielność. M.in. przeprowadzałem telefoniczne rozmowy rekrutacyjne, poszukiwałem kandydatów metodą Direct Search, a także umożliwiono (a wręcz do tego zachęcano) mi bardziej kreatywne podejście do procesu rekrutacji, polegające na nieszablonowym podejściu do procesu rekrutacji. Zarówno kadra managerska jak i pracownicza Business Bridge Group to prawdziwi profesjonaliści podchodzący do swojej pracy z dużą dozą skrupulatności, uwagi, ale także z ogromną pasją. Każdy proces rekrutacji był wykonywany bardzo rzetelnie, ale i transparentnie wobec kandydatów, co nie jest taką oczywistością na polskim rynku pracy. Staż tam nauczył mnie systematyczności, oporu w dążeniu do celu, a także pozytywnego nastawienia do pracy. Przede wszystkim jednak dzięki niemu miałem możliwość lepszego poznania siebie i obrania swojej drogi życiowej. Dlatego zdecydowanie polecam tę firmę.

@Konrad 14.09.2017, 10:37

Aj, w wypowiedź wkradło się mało powtórzenie. Nauczka, aby sprawdzać przed wysłaniem. :) Cóż, nie zmienia to sensu wypowiedzi, więc niech już tak zostanie.

maciek
użytkownik zarejestrowany

widze, ze teraz rekrutują osoby do nich do pracy na stanowisko jako Specjalista ds.logistyki i administracji, ale nie wiem czy na pewno można u nich się zatrudnić na stałe?

Anna Staniucha

W Business Bridge Group odbywałam praktyki. Moja współpraca z firmą trwała 3 miesiące. Jestem bardzo zadowolona ponieważ dużo się nauczyłam przez ten czas. Trafiłam pod skrzydła kompetentnych, profesjonalnych i otwartych na pomoc ludzi. W ciągu tego czasu miałam szanse prowadzić m.in. rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na stanowiska menedżerskie, sprzedażowe oraz techniczne, nauczyć się aktywnie poszukiwać kandydatów metodą "Direct Search", sporządzać raporty kompetencyjne po każdym etapie rekrutacji, nawiązywać i podtrzymywać relacje z kandydatami. To się rzadko zdarza, żeby na praktykach pozwalano praktykantom poznać tak szeroki zakres pracy na danym stanowisku.Zespół BBG nauczył mnie również regularnej pracy oraz pomogli mi rozwinąć moje umiejętności dotyczące kontaktu z drugim człowiekiem. Niestety nie mogłam kontynuować współpracy z BBG ponieważ musiałam wyprowadzić się z Wrocławia. Jednak zdobyte doświadczenie pozwoli mi na wykorzystanie moich umiejętności na obecnym, bardzo podobnym stanowisku pracy. To właśnie dzięki ludziom z BBG odkryłam co chciałabym robić w przyszłości. Z przyjemnością polecam Business Bridge Group jako solidnego pracodawcę, który gwarantuje satysfakcjonującą współpracę, pozwala zdobywać nowe doświadczenia i coraz większe umiejętności. Business Bridge Group to godny zaufania pracodawca.

HRowiec

Pracowałem w firmie całkiem niedawno. Realistycznie patrząc to wiadomo, że firma ma plusy i minusy, też mi odkrycie. Dobrze wspominam okres tam spędzony, ponieważ, pomimo minusów, firma jest w stanie zaoferować parę korzyści,o które trudno wśród firm rekrutacyjnych, które nie są światowymi graczami: duże zaufanie do początkujących rekruterów z potencjałem (dobry wybór na początek kariery), BBG wykształciło paru naprawdę dobrych fachowców; stałe zapotrzebowanie na rekrutacje, nie było raczej przestojów; trenerzy bardzo doświadczeni i wysoko oceniani; fajna wizja rozwoju z szansami na powodzenie. Jest jeszcze w BBG sporo miejsca do rozwoju, jak ktoś lubi pracę w małej, ale mniej biurokratycznej, partnerskiej firmie to warto spróbować.

Business Bridge Group Sp. z o.o.

Bardzo dziękujemy za miłą opinię. W sprawie aplikacji na stanowisko trenera prosimy o przesłanie CV na adres szkolenia@bbgroup.pl lub kontakt telefoniczny 71 788 05 88 bardzo chętnie udzielimy dodatkowych informacji :)

stroo

Jak ktoś szuka pracy w Business Bridge Group Sp. z o.o. to mam dobrą wiadomość. Pojawiła się nowa oferta pracy. Nie wiem ile jest wakatów, a podobno sporo chętnych. Firma Business Bridge Group Sp. z o.o. jest profesjonalną agencją rekrutacyjną poszukującą specjalistów i m... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5720180?keywords=&region=

Business Bridge Group
pracodawca

Pani Natalio, jeżeli zdarzyło się, że nie otrzymała Pani wody, oczywiście przepraszamy za ten fakt.

sytuacjon

Własciwie nie chodzi nawet o oszczędność na szklance wody, ale potraktowanie człowieka, jak człowieka:( Wiadomo, że rozmowy kwalifikacyjne to stres, sama takie przechodziłam i w gardle zasychało ze stresu:(

sytuacjon

Sytuacja sytuacjom, a wrażenie, wrażeniem. To kwestia utrzymania podstawowych standardów, których z opisu Natalii zwyczajnie zabrakło. Czasy traktowania kandydatów do pracy jak petentów w socjalistycznym urzędzie dawno się skończyły. A takie wrażenie się odnosi czytając jej opis. Nawet oszczędność na szklance wody się nie opłaca. Kto poza tym obecnie w profesjonalnych agencjach rekrutacyjnych prowadzi rozmowy kwalifikacyjne w pojedynkę - ja bym oferując rekrutacje takiej jakości swoim klientom z pewnoscią nie oferował...

natalia

Firma Business... prowadziła rekrutację dla swojego klienta. Najpierw została przeprowadzona ze mną rozmowa telefoniczna 30 minutowa, potem zostałam zaproszona do siedziby firmy i nie uwierzycie Pani która prowadziła ze mną rozmowę powtarzała te same pytania na które odpowiadałam telefonicznie tylko zadawała je bardziej chaotycznie. Rozmowa była beznadziejna a na dodatek trwała godzinę czasu i nie dostałam nawet szklanki wody. Pracodawcy dzięki tej firmie nie zdobędziecie dobrych pracowników.

Jarek

Ja postrzegam ta firmę negatywnie. Ciężko się rozmawia i masz wrażenie, że osoby niewiele wiedza o tym, co oferuja. Na stronie internetowej chaos. Nie polecam.

firma jest spoko

Arek

Zostaw opinię o Business Bridge Group - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Business Bridge Group