Oława

NIP: 8942598390 REGON: 932142112 KRS: 0000059535

3 9 41 5 1

Opinie o Mobile Climate Control Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

były pracownik
Nazwa działu: Produkcja

Myślę, że potencjalni pracownicy powinni mieć prawo do zapoznania się z opiniami byłych i obecnych pracowników, by nie tracić kilku miesięcy na przekonanie się, że pracodawca nie spełnia oczekiwań, więc pozwolę sobie dołożyć swoje kilka groszy. Jeśli ktoś szuka pracy opartej na szacunku, wzajemnej pomocy, i zrozumieniu (tak, wiem, że to naiwne myślenie) to odradzam tę firmę. Niestety tak jest pewnie w większości firm tej wielkości i z zagranicznym zarządzaniem, ale to nie znaczy, że nie możemy wymagać ludzkiego traktowania, i wyrażać swoich opinii. Bardzo dużo czasu i energii traci się na użeranie z tymi samymi problemami i awariami które występują non-stop. Nie ma w tej firmie niestety chęci, a może wiedzy by się z tymi problemami zmierzyć. Zazwyczaj jest wybierane najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie czyli zwalenie winy na pracownika. Nie pomaga też fakt, że ludzie bardzo lubią się wymigiwać od cięższej roboty, żeby spadła na kolejną zmianę. Liderzy oczywiście nic nie widzą. Nie da się długo wytrzymać w takich warunkach. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na atmosferę są liderzy. W mojej ocenie kilku z nich jest raczej ok, ogólnie wykazują się zrozumieniem i cierpliwością, wysłuchają jak jest jakiś problem. Jednak ze względu na ogólny chaos w firmie relacje międzyludzkie na tym cierpią, ale to bardziej wynik frustracji i zrezygnowania niż złej woli. Poza jedną osobą o której może powiem tylko, że skutecznie potrafi zniechęcić nie tylko do pracy ale także do życia. Mała uwaga dla osoby piszącej ogłoszenia o pracę: Proszę najpierw popracować kilka miesięcy na produkcji i dopiero wtedy pisać, że w firmie panuje "miła atmosfera". Jeśli Pan/Pani pracował/pracowała na produkcji i z całą pewnością może stwierdzić, że jest tam "miła atmosfera" to najmocniej przepraszam. Pozostaje mi tylko pozazdrościć i żałować, że sam miałem całkiem inne odczucia. 2/10 nie polecam.

nowy

jakie zarobki na produkcji

Hshdklslh
@nowy

Bardzo niskie, nowy pracownik ledwo 2000, a stary dostaje po 2 latach stażowe 50 zł brutto co jest śmiechem na sali.

@Hshdklslh

Ale oprócz tego jeszcze premia miesięczna 300 btutto po 3 miesiącach, a po roku 600 brutto

Kameleon
Nazwa działu: Produkcja

Praca średnia odbiegająca od jakiejkolwiek jakości i funkcjonalności, po zatrudnieniu można pomyśleć że firma ledwo co powstała, ponieważ wszystko jest nie przemyślane, utrudnia życie pracownikom. Potem sie dowiadujesz że od 8-10 lat jest ciągle to samo (czyli nic nie funkcjonuje) Jak na pierwszą pracę dla młodych po szkole ok... Ale z czasem należy szukać czegoś lepszego i pieniężnego bo niestety przez pierwszy rok zarabiać stawkę macdonalda nie wchodzi w grę w tych czasach, dlatego nie dziw że polacy nie przychodzą albo się zwalniają po próbnym... Większość środowiska w firmie jest lewacka można to łatwo zauważyć pomiędzy feministkami które krzyczą że chca zarabiać tyle co facet (raptem 200 brutto więcej ) ale jak trzeba coś zrobic podnieść spakować itp itd to płacz i zgrzyt w końcu też nie dziwota ze 80 % produkcji to kobiety, a 20% facetów musi na to wszystko zapracować.. Nie będę rozpisywał się jakie dziwne grupki są w zakładzie ale ogólnie źle wpływają na relacje i pracę a po przez kumoterstwo ludzie bardzo mocno trzymają sie swoich pozycji, co też wyczuwają nowi pracownicy a starzy sa wkur... Ci co maja jaja jeszcze się odezwą ale nic nie zmienią bo za karę (tak tak tam są kary jak w przedszkolu xD) dają ich na najgorszą robotę, padają też przez niektórych mocne słowa że jak nie pasuje to zmień pracę idź do kolchozu itp itd tak gadających ludzi też trzeba zrozumieć bo zatrzymali się w rozwoju dawno temu, siedzą w jednej pracy od początku, i myślą ze dalej PRL za oknem xD Co do reszty tych co wyżej na stołkach trzeba sobie jasno powiedzieć ludzie z wielkich miast w sypialni oławie? Skoro we wielkim mieście jest masa pracy z ich wykształceniem i "doświadczeniem" ?ano tak to bywa w wielu dużych miastach biorą najlepszych a reszta idzie tam gdzie przyjmą na tzw wioche a że z miasta to lepiej patrzą :) potem tylko słychać ze caly dzień emaile piszą z translatorem google (beka). RAJ dla ludzi co lubią walić L4 RAJ DLA KOBIET RAJ dla tych co lubią donosić i tyłek lizać uraczyć dobrym słowem swojego przełożonego. Raj dla tzw ślizgaczy aby pokręcić sie 8 godz Dasti który do celu po trupach kiedyś natknie sie na kamień xD Szkoda paru młodych ambitnych chłopaków którzy sie marnują Ambitni w tej pracy mają przekichane bądź zagrażają tym wyżej wiec prędzej czy później są zwalniani albo sami sie zwalniają, broń boże ambitną kobietę żmijoszpony zjedzą ja po paru miesiącach Na koniec podsumowanie firmy w którym teraz tkwi paradygmacie. Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich operacji czasowych Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła na produkcji trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę”. Ps. Jest jeszcze nadzieja w dyrektorach ale pierw klapki z oczu...

Tak14Nie1

Tak5Nie

Alibaba
Nazwa działu: Produkcja

W wielu zakładach produkcyjnych (usunięte przez administratora) nie mają pojęcia o procesie. Taka jest w tym kraju smutna rzeczywistość :(

Tak4Nie

Alibaba
@Alibaba

Dlaczego usunięto wyrażenie "inżynierowie procesu"? To nie jest wulgaryzm i regulamin nie zabrania tego sformuowania

Tak4Nie1

Szczere słowo

Do niedawna całkiem fajny zakład. Od pewnego czasu sukcesywnie dąży by zostać kolejnym Oławskim kołchozem .. kiedyś najważniejsze było to żeby robota była zrobiona a na chwilę obecną zostały wprowadzone innowacyje w postaci tabletów ma stanowiskach monitorujących prace i trzeba się tłumaczyć z każdego postoju (na większości stanowisk powyżej 40sekund)... przy czym wszystkie raportowania trzeba wykonywać bezsensownie 3x w systemie, na tableta i papierze. Szczerze kiedyś mógłbym polecić ten zakład a teraz tylko widzę jak ludzie z niego uciekają a biura mające pracownika za nikogo wciskają powoli wszędzie pracowników ze wschodu dając im niekiedy lepsze warunki jak dla obywateli Polski. Po za tym nie ma żadnych perspektyw. Po roku zarabiasz tyle co pracownik pracujący 6 lat. Ale to tylko moja opinia każdy ma swoje ambicje/kredyty...

Tak10Nie

@Szczere słowo

Czy wprowadzenie tabletów na stanowiskach monitorujących nie można uznać również jako plus dla firmy Mobile Climate Control? Po pierwsze świadczy to o tym, iż firma się rozwija, a po drugie - może wynagrodzenie będzie wprost proporcjonalne do zaangażowania pracowników w powierzane im obowiązki? Czy własnie taki był zamiar wprowadzenia tabletów? Proszę o szczere odpowiedzi.

@Marzena

Raczej do jej ucinania.... wiadomo są gorsze i lepsze zlecenia wiesz zaraz zacznie się rywalizacja o nie... po czym firma zacznie podnosić normę gdy zobaczy ze na prostych rzeczach da się zrobić więcej i koniec końców za jakieś 2 lata będzie coś w stylu promocji "więcej za mniej" ale tak już jest... po prostu niskim wkładem pieniędzy postanowili zainwestować w system poganiania pracowników (koszt każdego tableta to 500zł). Ale już widać ile osób się zwalnia a "system indywidualnego premiowania" dopiero wejdzie w życie. Kiedyś najważniejsze było to żeby robota była zrobiona a ludzie między sobą się dogadali. A teraz stosunki międzyludzkie są ucinane i wszyscy muszą żyć tylko pracą.. wszędzie słupki nawet na jadalni. Nowoczesny park maszynowy opiera się na pełnoletnich maszynach oprócz najnowszego niewypału. A każdy błąd odpowiadają operatorzy bez szkoleń piszący programy na podstawie niejasnej dokumentacji...

Tak9Nie1

@Szczere słowo

Ale nie chce juz tłumaczyć kantów... każdy i tak widzi że Marzena i pracownik to postawione osoby. Wiec jeżeli ktoś ma zamiar dowiedzieć się coś na postawie tej firmy polecam popytać znajomych gdyż na prawdę sporo osób się przewinęło przez tą firmę a mimo ciągłej rekrutacji, pchania się w różnego rodzaju chwyty marketingowe typu akcje harytatywne byle by coś napisali w gazetach albo pokazali w tv lub inwestowanie w bilbordy chętnych brak. Ale nie chce nikogo uprzedzać to jest tylko moje zdanie i wiem ze i tak zaraz "Marzena" albo "pracownik" będą próbowali podwarzyć moje słowa. Pozdrawiam!

Tak7Nie

Wciąż Pracownik
@Szczere słowo

Zwalniają się raczej ci, którym średnio się chce pracować... Ja znam takich co przyszli z prawdziwych kołchozów i raczej się tam nie wybierają. Atmosfera ok, liderzy ok, zarobki średnie, po kilku latach nawet dobre. Mają być podwyżki więc zobaczymy. Co do pracowników z za wschodniej granicy, dobrze że chcą jeszcze u nas pracować. Gdyby nie oni to wiele zakładów mogło by się już zamknąć.

Tak2Nie1

@Wciąż Pracownik

Trzeba powiedzieć, że do wielu kwestii masz bardzo zdrowe podejście, co się oczywiście chwali. W Mobile Climate Control pracujesz już od jakiegoś czasu. Może zatem rozjaśnisz nam kilka spraw. Na jednym z bardziej znanych portali z ofertami pracy widziałam, że szukają między innymi Asystenta ds. Księgowości. Oferują chociażby: pracę w międzynarodowym środowisku, program szkoleń dostosowany do indywidualnego planu rozwoju i bezpłatne kursy językowe. A czy nowym osobom od razu proponują stabilny rodzaj umowy, czy dopiero po okresie próbnym?

Marzena

@Pracownik A na jakie konkretnie stanowiska aktualnie prowadzona jest rekrutacja w firmie Mobile Climate Control? Ponadto, gdybyś mógł także przybliżyć warunki jakie są oferowane. Bo z tego, co udało mi się zrozumieć, to właśnie napisałeś, że firma szuka pracowników. Jeżeli coś źle zrozumiałam - proszę mnie poprawić. Będę Ci wdzięczna za odpowiedź.

Qwerty
@Marzena

Aktualnie to zwalnia pracowników

@Qwerty

Dziękuję za Twoją odpowiedź, jednak skąd czerpiesz tego typu informacje oraz jaki jest powód zwolnień w firmie Mobile Climate Control? Czy zwalniani są pracownicy tylko z jednego działu czy wszystkich po trochu?

Zawiedziony

Z tym karaniem i zwalnianiem pracowników to już przesada. Jakby nie można dać nagany. A ponadto donosicielstwo się szerzy :(

Tak4Nie

Marzena

@pracownik Możesz powiedzieć na jakie konkretnie stanowisko firma Mobile Climate Control poszukuje aktualnie pracowników? No i jeśli mógłbyś również opisać warunki oraz podać maila kontaktowego do firmy - będzie super. Wiele osób na pewno będzie Ci za takie informację wdzięcznych.

@Marzena

Cały czas szukają operatorow produkcji. Ale też ostanio do utrzmania ruchu, działu techicznego.

Inżynier
@Pracownik

Tak. Ale do działu technicznego potrzebne są też znajomości...

Tak2Nie

@Inżynier

Nie rozumie o co chodzi, z tego co widzę co teraz to ta firma potrzebuje ludzi z pasją, które chcą coś zmienić i gotową do działań.

Marzena

@Inżynier Co rozumiesz przez stwierdzenie, że do działu technicznego potrzebne są znajomości? Czy oznacza to, że firma Mobile Climate Control stawia ponad pozostałymi kandydatami osoby spokrewnione bądź jakkolwiek powiązane z obecnymi już pracownikami? Jeżeli źle zrozumiałam, sprostuj, proszę. Zachęcam również serdecznie pozostałych użytkowników, którzy mieli styczność z tym pracodawcą, do dzielenia się swoimi opiniami na jego temat.

Marzena

@Pracownik Dziękuję Ci za tę informację. Na pewno znajdą się osoby, które tę informację wykorzystają i złożą swoje CV. Chciałabym jednak spytać o warunki. Jakie one są w przypadku nowego pracownika w firmie Mobile Climate Control? Jeśli wiesz to podziel się z nami taką informacją, proszę.

TakNie1

Jak się zmieniło od połowy 2016 roku? Pozdrawiam wszystkich z produkcji.

Yyyyyu
@Były pracownik

Juz 2018 a Ty pytasz o 16?

@Były pracownik

największym plusem tego zakładu jest atmosfera, może kasa mogłaby być lepsza ale nie ma co narzekać, bo praca nie jest ciężka. POLECAM!!!

@Były pracownik

a ludzi cały czas szukają można CV składać na ochronie albo wysłać mailowo do firmy

ben
@pracownik

a jak zarobki

Marzena

@anonymous @MC to bardzo dobre wieści dla osób zainteresowanych pracą w Mobile Climate Control. Co dokładniej zmieniło się w socjalu? Wiecie też coś może o ewentualnej możliwości wzięcia udziału w rekrutacji? Informacje o ewentualnych ofertach pracy są dużą pomocą dla osób poszukujących pracy w Oławie.

haker

Syf i brud. Nowy dyrektor tylko rozsypuje zaklad.... Kiepska płaca w każdym miesiącu zabierają premie... Na wjazd 1600 netto ...

Tak20Nie

anonymous
@haker

Płace poszły ostatnio w górę. Premie są i socjal też dobry... Zakład rozwija się.

przyjaciel

Nawet największemu wrogowi nie polecam! proponuje w końcu zacząć mówić głośno co się tu dzieje! szok!

Tak17Nie

MC
@przyjaciel

Firma w ostatnich latach bardzo ewaluowała. Zmienił się zarząd, co ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie firmy i jej klimat.

TakNie

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Mobile Climate Control Sp. z o.o.?

MC
@Administrator

Atmosfera pracy w MCC zawsze była jednym z atutów tej firmy i zostało tak do tej pory :)

prosiaczek

a co powiecie o inżynierach procesu? szukają może kogoś na stanowisko inżyniera, specjalisty itp?

Tak2Nie

Gość

Ja jestem zadowolony. Na początku pracowalem przez agencje, ale teraz juz bezpośrednio. W Oławie lepszej firmy nie ma. Płacą średnio ale socjal bardzo dobry i atmosfera też ok.

Tak6Nie1

HAGATDFDD

Nie ma prowizji :D

sebo

tylko podanie poszło przez firme pośredniczą i cisza ;-(

sebasian

potrzebuje informacji jak tam wygląda praca na produkcji proszę niech ktoś napisze

Tak3Nie

sebi