Spartez sp. z o.o. sp.k.

FanMgksSpartakusaDalszyce Nowy wpis
@Maliniak

Liga Mistrzow

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Czy dyżury międzyświąteczne w Spartez sp. z o.o. sp.k. obstawiają najmłodszymi stażem?

Paweł
Nazwa działu: IT

Po czwarte, piszesz nieprawdę.

Tak1Nie1
Marcin
@Paweł

Jeżeli masz inne zdanie na temat pracy w firmie Spartez to mógłbyś napisać, jak to w końcu jest z poziomem oferowanego wynagrodzenia? Chciałbym konkretnie dowiedzieć się, czy stawka jest atrakcyjna i adekwatna do ilości powierzonych obowiązków.

Paweł
@Marcin

O ile dobrze się orientuję widełki z ogłoszeń są zgodne z tymi oferowanymi na umowie.

Tak1Nie
Aneta
@Paweł

Dobrze widzieć, dzięki za odpowiedź. Widzę, że wiesz coś o pracy w Spartez. A czy jest tam jakiś system premiowy?

Karol
Nazwa działu: IT

Rekrutowałem się do Sparteza dwukrotnie na web developera, pierwsza próba na staż nie udana, drugie podejście już na pełnoprawnego deva udane, choć ofertę otrzymałem z małym opóźnieniem ale o czym zostałem poinformowany na wczesnym etapie. Sam przebieg rekrutacji bardzo profesjonalny, fajnie że feedback dostajemy od razu po poszczególnych etapach bez względu na to czy przeszliśmy dalej czy nie. Część techniczna dosyć trudna ale do ogarnięcia, szczególnie wiedząc czego się mniej więcej spodziewać.

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Maciej
Nazwa działu: IT

Przede wszystkim kłamią na afiszach dot. zatrudnienia odnośnie stanowisk. Takich pensji jak podają nie ma. Po drugie to krzak firma, a ma się za dużą korporację. Po trzecie omijać z daleka, niech sobie ściągają hindusów.

Tak3Nie3
Kasia

Jak wyglada proces rekrutacji w tej firmie ? Czy ktoś posiada takie informacje ? Jak dobrze się do niej przygotować ?

Tak2Nie1
orzech
Nazwa działu: IT

Byłem na rozmowie w 2015 roku na JS developera. Zaginają na rzeczach które można znaleźć w 5 minut w googlu. Rozmowa w ogóle nie sprawdza sposobu myślenia kandydata, tego jak rozwiązuje problemy. Dostałem jakiś przykład jakbym rozwiązał jakiś problem związany z bazą danych - powiedziałem że najpierw dokładnie sprawdził bym stackoverflow i google w poszukaniu rozwiązania tego problemu, bo przecież nie będę pisał silnika bazodanowego od zera, a własne rozwiązania zawsze zajmują dużo więcej czasu niż się wydaje. Po rozmowie usłyszałem że jestem programistą stackoverflow i nic nie umiem sam zrobić. W tym czasie prototypowałem duże projekty z dziedziny smarttv w Samsungu, gdzie w smarttv nie ma gotowych rozwiazan do tej pory. Widzę po opiniach że przez 4 lata nic się tam nie zmieniło. Szkoda że nie zapytali o kolorki w logu google. Firma padła ofiarą własnego hypu i dzielenia programistów na A playerów i B playerów. Sami chyba zbyt ciekawych problemów do rozwiązania nie oferują. Jak jira działa, każdy zresztą wie, i najwyrazniej A playerzy nie do końca sobie dają z nią radę. Spokojnie znalazłem prace za tą samą kasę w firmie bez takich herezji wtedy.

Tak14Nie3
ddevv
Nazwa działu: IT

Mówię z perspektywy wewnątrz firmy - niestety Spartez mierzy się z problemem uszanowania ludzi, różnorodności, nowych pomysłów, feedbacku. Są dobre rzeczy - benefity, lokalizacja, okej biuro, kontakt z Atlassian. Ale są duże problemy z wartościami i atmosferą. Zależy dużoo od Twojego lidera, są super zespoły, którym przewodzą kulturalni ludzie z prawdziwym powołaniem lidera. Najlepiej w trakcie spotkania z liderem - sprawdżcie czy mówi "waszym językiem". Niestety dużo jest osób w Spartez wybranych na podobieństwo Spartana, który się nie myli, jest najlepszy i musi to wszystkim codziennie udowadniać. Dlatego tyle osób czuje że nie pasuje do Spartez, bo kultura organizacyjna jest strasznie wąska, twarda, trochę zaściankowa. Ciężko się pracuje nie tracąc swoich wartości. Ciągle wszystko rozbija się o "wygrywanie dyskusji", przepychanie się siłą i demonstrowanie nieomylności. Naprawdę nie polecam. Trochę jak maszyna czasu w tył. Wynagrodzenie nie jest w stanie osłodzić tak negatywnej kultury organizacyjnej a długodystansowo ta kultura wypala i frustruje.

Tak30Nie4
Adam

TakNie23
Kleofas
@Adam

@Adam "Niestety nie wszyscy potrafią sprostać wymaganiom bardzo dobrej firmy jaką jest Spartez"? Poważnie? Spartez to bufonada. Mówią o A-playerach, a szukają głupio poddańczych ludzików zaszeregowanych w core Java, bez szerszych horyzontów, co będą naprawiać bugi w ładnie opakowanych starociach, które ledwo działają już przy projektach średniej skali. Mówię o Confluence i JIRA. Wystarczy posłuchać co mówi boss Spartez na (usunięte przez administratora) Śmiechu warte dla każdego, kto miał do czynienia z prawdziwym Enterprise i te ciągłe naśmiewanie się z informatyków, co programują mniej, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie w korporacji. IT to nie tylko programowanie. W sumie dobre IT sprowadza się do minimalizacji tworzenia programistycznych śmieci i nie orania tego, co już sprawdzone - raczej do integracji systemów, a to wymaga dużo większej wiedzy niż zwykła bezmyślna koderka. Spartez jest dobry dla niewyżytych młokosów, którzy jeszcze nie wiedzą za dużo, gdy osoba doświadczona załamuje tam ręce, bo chciała by coś zrobić wartościowego, a jest pacyfikowana przez szefów-polaczków. Poznałem ostatnio ex-sparezowców, co się wyżalali.

Tak19Nie3
Fredi

Prawdziwie dobry pracownik to taki, który potrafi docenić fakt, że firma jest dobra!!

Tak2Nie12
Daszko

Tego czego nie mówią w Spartez przy rekrutacji, to wymóg pracy także po godzinach, bo nijak nie idzie się wyrobić w 8 godzinach. Za to płacić nie chcą, więc zarobki wcale takie wysokie tam nie są. Więcej miałem w poprzedniej firmie z płatnymi nadgodzinami i jeszcze miałem pochwały za ofiarność, a w Spartez głównie kręcą nosem.

Tak28Nie
asdasd
@Daszko

Co za bzdura. Jak masz nadgodziny, to bierzesz wolne (jako tzw. burning overhours). Proste jak drut. Czasem umawiasz się na call z ludźmi z innych stref czasowych, to tego nawet nie traktowałbym jako nadgodziny, tylko jako specyfikę pracy w firmie o zasięgu międzynarodowym. Słowem, coś ściemniasz Daszko.. z konkurencji jesteś, czy co?

Tak4Nie11
Daszko
@asdasd

I co z tego jak się krzywo patrzą na nadgodziny i przyzwolenie nie każdy ma? Już za dużo napisałem i zaraz wyjdzie, że to ja.

Tak7Nie
kandydat
@asdasd

@asdasd jakbym słyszał mojego managera z poprzedniej firmy. Wszystko proste jak drut, nadgodziny możesz wybrać jak wyrobisz się z robotą, ale zebyś sie nie wyrobił to Ci dołożymy. A okres hypercare/hardening płatny tylko dla freelancerów, employee ma tyrać bez gadania.

Tak12Nie
TwojStary
@kandydat

A okres hypercare/hardening a co to?

GenerationXDeveloper
@asdasd

Serio? calle o dziwnych porach z klientami to nie są nadgodziny? Dżizas, co to za podejście folwarczne....

Tak12Nie
@Daszko

Z mojej perspektywy to jest problem z tym, że TL chcą aby ludzie brali work-life balance. Ale problem w tym, że duża ilość osób sama z tego rezygnuje.

@GenerationXDeveloper

Jakie podejscie folwarczne -decydując się na pracę w firmie, która współpracuje z Australijską firmą raczej liczysz się, że czasami będziesz musiał z nimi porozmawiać. Czas poświecony na to też wlicza się do twoich godzin pracy.

Tak1Nie3
kiki

Najlepsza firma w Trójmieście! Nie-outsourcing i coś innego niz praca dla banku. Super atmosfera i dobre możliwości rozwoju! Lubię atmosferę w Spartez sp. z o.o. sp.k. za: ludzie, możliwość pracy z ludźmi z różnych stron świata, możliwość wyjazdów, pakiet szkoleniowy

Tak3Nie10
Agnieszka

@GenerationXDeveloper Widzę, że jesteś pracownikiem w Spartez. Bardzo Cię zatem proszę, abyś wyraził bardziej szczegółową opinię o tym pracodawcy - to na pewno pomoże potencjalnym kandydatom. Czym dokładnie zajmujesz w strukturach firmy? Piszesz o nadgodzinach - czy są one obowiązkowe dla każdego pracownika, czy niekoniecznie?

Agnieszka

@TwojStary Jesteś zainteresowany podjęciem pracy w firmie Spartez? Czy ktoś z obecnych na forum użytkowników wie, jak prezentuje się aktualna sytuacja pracy w tej firmie? Może warunki pracy, jakie oferuje uległy znacznej poprawie? Serdecznie zachęcam Was do wzięcia udziału w dyskusji.

Agnieszka

@tensza Serdecznie dziękuję Ci za Twoją opinię o Spartez. Na pewno w jakiś sposób pomożesz nią innym użytkownikom forum. Wzrastająca liczba pracowników może świadczyć między innymi o rozwoju firmy. Wspominasz o dobrej atmosferze i zarobkach - a jak wygląda aspekt ubezpieczenia? @Olek Może podałbyś nam jakieś szczegóły? Długo już pracujesz w wyżej wymienionej firmie?

Kasia

Hej ...! Czy zastanawiałeś, że wystawiając negatywną opinię o kobietach pracujących wystawiasz słabe świadectwo o mężczyznach? Jeżeli uważasz że słabo wykonujemy swoje obowiązki to proszę powiedz jak możemy stać się lepsze. My jesteśmy bardzo zainteresowane rozwojem i byciem lepszymi deweloperkami/QE-jkami/PMkami/designerkami. Bez konkretnego feedbacku nie możemy się rozwijać. Pozdrawiam!

Tak11Nie1
tensza

Pracuję w firmie od paru lat i muszę przyznać, że się bardzo do niej przywiązałam. Mimo postępującego wzrostu liczby pracowników ciągle czuję się tutaj jak w domu. Już za samą atmosferę - zdecydowanie polecam. A na zarobki też nie można narzekać, choć jak się człowiek uprze, to pewnie znajdzie lepiej płacącą firmę.

Tak6Nie2
.....

Spartez jest dobrym pracodawcą ale podobnie jak inne firmy zaczął cierpieć na chorobę diversity i zatrudnianie kobiet bo są kobietami. Zatrudniono ostatnio testerkę tylko po to aby mieć 2 kobiety w zespole. Teraz testerka sobie siedzi i nic nie robi. Czasami się odezwie, zwykle nie na temat i nigdy z sensem. A inni muszą (usunięte przez administratora) Szkoda....

Tak3Nie5
Olek

Spartez ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Jeśli stok tego nie zauważa to może lepiej zmienić ją?

Tak1Nie1
Chivay

Fajna firma. Trafiłem tu niedawno, sami mnie zaczepili a ponieważ od znajomych słyszałem raczej dobre opinie niż złe to postanowiłem spróbować. Rekrutacja bardzo ok, nie wymagali cudów tylko udowodnienia, że się ma wiedzę i doświadczenie na stanowisko seniorskie. Poza tym nie wiem czy w każdej firmie dwóch CEO poświęca dwie godziny czasu na rozmowę z kandydatem. Mnie to mile zdziwiło. W firmie atmosfera luźna, swobodna, wesoła. Zdziwiły mnie opinie, że nie można krytykować zdania założycieli - na wewnętrznym Confluence widziałem nie raz i dwa jak byli krytykowani :) Otwarcie i bez pardonu :) Współpracownicy bardzo fajni, sporo obcokrajowców. Jak ktoś ma uprzedzenia to nie polecam a jak ktoś lubi poznawać inne kultury i pozbywać się stereotypów to bardzo polecam :) Bardzo dobre warunki i atmosfera pracy. Jeśli chodzi o minusy to jak na razie nie widzę chociaż ze względu na krótki staż nie wykluczam, że być może się jakieś ujawnią. Generalnie uważam Spartez za bardzo fajne miejsce pracy. Jak ktoś nie wierzy to radzę samemu się przekonać, firma rośnie i jest sporo wakatów.

Tak6Nie
Agnieszka

@Marek, gdzie są szklanki? Jesteś albo może byłeś pracownikiem w firmie Spartez? Dobrze byłoby, jakbyś podzielił się z innymi użytkownikami forum swoją opinią o tym pracodawcy. Może ktoś z Was wie, jak przedstawia się aktualna sytuacja pracy w wyżej wymienionej firmie? Potrzebują nowych pracowników?

mi

Negatywne opinie na temat Spartez dzielę na 3 grupy: 1. Osoby, które nie przeszły procesu rekrutacyjnego i z tego powodu zmierzają się ze swoim Ego. 2. Osoby, które nie przetrwały okresu próbnego - a Spartez poważnie podchodzi do słowa "próbny". 3. Osoby, które nie są jeszcze gotowe i dojrzałe do wzięcia udziału w kulturze Feedbacku, w której trzeba umieć zmierzyć się ze swoimi słabościami i wadami. Rzetelny Feedback to duży dar dla każdego człowieka ale trzeba go umieć przyjąć na klatę i podejść do siebie samego konstruktywnie. Rekrutacja do Spartez to nie ścieżka do uzyskania certyfikatu, dyplomu czy też oceny generalnej - ile jestem wart? To tylko filtr na osoby, których Spartez szuka. Jeśli ktoś się nie dostał albo nie przetrwał to nie dlatego że jest złym Developerem ale dlatego, że kulturowo nie pasuje tylko do tej jednej firmy. Pytania techniczne, na które myślicie, że odpowiadacie celująco, są tylko pretekstem do oceny twojego Tła, osobowości, inteligencji, emocji, kultury, sprawczości, pomysłowości. Liczy się to, co za Twoimi odpowiedziami się znajduje, a nie jakie te odpowiedzi są. Stąd te nieporozumienia.

Tak22Nie5
im
@mi

Miałem rozmowę w Spartez w tym roku i aż zacząłem szukać w necie, bo myślałem po tej rozmowie, że coś ze mną nie tak. Czytając te wpisy, uspokajam się, że jednak wszystko ze mną OK, a to ta firma na wariackich papierach jedzie. A tu nawet filozof się trafił. 1. Czy mam się ze swoim Ego zmierzyć, bo nie zostało przez Was na rozmowie złamane? Czy tak to rozumieć? 2. Moi koledzy przetrwali okres próbny, ale odeszli ze Spartez. Dobrego słowa powiedzieć nie mogą, choć tragicznie też nie było. 3. Kultura czego? Ja rzetelny feedback kompleksów ludzików, co prowadzili ze mną rozmowę dostałem jedynie, a nie mojej osoby. To w kontekście nieuczciwości i próbie manipulacji wynikami rozmowy technicznej. To jakieś czarowanie, z tym niepasowaniem kulturowo. Co wy tam robicie, ciągle imprezujecie i trawę palicie, czy topicie młode kociątka i odprawiacie czarne msze? Ocena twojego tła, to jakiś nowy rodzaj wróżenia z fusów, aby uzasadnić taką, a nie inną decyzję pracodawcy. Tak czy inaczej, to nie tłumaczy poświadczania nieprawdy.

Tak7Nie1
ank
@im

Zgadzam się z przedmówcą. Kultura "Feedbacku" brzmi sekciarsko. Faktem jest, że ludzie są ludźmi, są różni, mają wady, zalety, silne strony i słabości i to się raczej nie zmienia. Taka kultura brzmi jak jakiś sytem tortur, bo to, czy coś jest wadą czy nie zależy od "feedbackującego", który w dodatku jest obcą ci osobą z którą w dodatku (!) potencjalnie konkurujesz. :D Z mojego mnie taka kultura kończy się na podziałem na lepszą kastę gorszych których można "feedbackować" i lepszych - nietykalnych, krytykowanie których kończy się specjalnym "feedbackiem". W świecie który znam każdy ma prawo do drobnych wad, bo bycie człowiekiem to już wartość sama w sobie. Kultura "Feedbacku" to moim zdaniem też prosta wymówka na ustawianie ludzi bez inwestowania w relacje z nimi. Prawdziwa kultura "Feedbacku" polega na: - wkładaniu serca w relacje - im więcej włożysz, tym więcej możesz żądać. - dawaniu przykładu w tym, co samemu się sprzedaje (trudne) - pokorze własnej (nie jestem bogiem, też mam wady) - i na końcu - umiejętnym dawaniu feedbacku (na pewno nie w aroganckim tonie) W przeciwnym razie kultura "Feedbacku" zamienia się w kulturę szukania ludzi do pomiatania, których łatwo ustawiać. Arogancki ton "mi" nie wróży zbyt dobrze.

Tak9Nie
Marek, gdzie są szklanki?
@ank

Hmmmm... rozumiem, że szydzenie z kolegów nie znających polskiego po polsku to rownież element "kultury feedbacku".

Agnieszka

@ank Możesz mieć sporo racji w tym, co piszesz. Czy zatem jesteś pracownikiem w Spartez? Jeśli tak, to co, Twoim zdaniem, szczególnie powinni wiedzieć o tym pracodawcy inni użytkownicy forum? Bardzo serdecznie zachęcam Cię do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

TakNie

Czy ktoś może opisać, jak w tym momencie prezentuje się firma na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Gdańsk.

TakNie

Co powiecie o wynagrodzeniu w Spartez sp. z o.o. sp.k.? Czy w ostatnim czasie jego poziom zmienił się?

Agnieszka

@mi, odpowiedziałam na Twój wpis, ponieważ mnie zaciekawił. Był również merytoryczny. W związku z tym, stwierdziłam, że zapytam Cię jeszcze o kilka innych rzeczy. Może i mogłabym skontaktować się bezpośrednio z rekruterem, ale to forum zbiera opinie o firmach jako pracodawcach, dlatego zadecydowałam, że odpowiedzi na moje pytania będę szukała właśnie w tym miejscu.

Tak3Nie

@Agnieszka

Rozumiem. Doradzam, że najlepsze i wiarygodne źródło informacji to ludzie, a nie trolle. Wejdź proszę na LinkedInn albo na Facebook i w 3 minuty będziesz miała listę obecnych oraz byłych pracowników dowolnej firmy. Zadaj im te pytania, komuś kto ma twarz, imię, nazwisko, profesjonalny profil. Możesz np. zapytać się 10 osób i zrobić sobie średnią z odpowiedzi na Twoje pytania. Na Gowork jest głównie trollowanie, nie wyrażanie opinii.

Tak3Nie
@mi

Czy to ja @mi, czy to już ja inny @mi? Jedno jest pewne, trollem nie jestem i nie wydaje mi się, aby zaszło tu jakieś trollowanie na temat Spartez, która jest firmą kontrowersyjną sama w sobie, choćby ze względu na wulgaryzm w opisie swojej misji i ze względu na osoby polskich lokalnych włodarzy tej zależnej od Atlassian firemki (ja też miałem okazję słuchać publicznych "mądrości" liderów Spartez, wygłaszanych w tonie władców świata). Prawdy co do pracy Spartez chyba nie ustalimy jednoznacznie, bo są i tacy, którym ten kierat się podoba (jak jednemu z wielu moich kolegów tam zatrudnionych), natomiast gdy mnie spytacie co do rozmowy o pracę w Spaartez, to powiem jak najbardziej poważnie, że następny raz przyjdę na nią z siekierą w gablocie z napisem "W razie robienie ze mnie głupka, lub oszukiwania w żywe oczy, stłuc szybkę.".

Tak6Nie
Mirek
@mi

O przepraszam! Ja zawsze opisuję, to co w firmie jest dobrego lub złego. Podobnie inne osoby, bo czytam opinie innych osób, które pracowały w tych samych miejscach.

Agnieszka

Na stronie Spartez sp. z o.o. sp.k. znajdziecie oferty pracy w firmie. Możecie zainteresować się m.in. pracą jako Java Developer. Z treści ogłoszenia wynika, że pracodawca ten dba o rozwój swoich pracowników poprzez finansowanie im kursów. Czy taką możliwość mają wszyscy pracownicy, czy tylko Ci z konkretnych działów?

Tak20Nie

wi

Dlaczego wyrobnik miałby się rekrutować do Spartez, jak może się zrekrutować do Amazona albo do Intela ?

Agnieszka

@mi, napisałeś ciekawą rzecz o tym, że często osoby nie pracują długo w Spartez sp. z o.o. sp.k., ponieważ kulturowo nie pasują do firmy. Jaka w takim razie kultura charakteryzuje Spartez sp. z o.o. sp.k.? Czy jesteś aktualnie zatrudniony w tej firmie? Jaka atmosfera towarzyszy wykonywaniu codziennych obowiązków? W jaki sposób pracodawca docenia najlepszych pracowników? Twój post pomoże zainteresowanym użytkownikom pracą w Spartez sp. z o.o. sp.k.w podjęciu decyzji o aplikowaniu do firmy.

@Agnieszka

Nie możesz napisać lub zadzwonić do działu rekrutacji i te pytania pozadawać? Rozmowa z rekrutetem będzie mniej wiarygodna od czytania anonimowych wiadomości? Skąd wiesz, że jestem lub nie jestem jedną osobą, która pod 20 nickami pisze teksty wyssane z palca? Może ja jestem Tobą i sam ze sobą rozmawiam.

Agnieszka

@hhhffh, dlaczego? Proszę, powiedz coś więcej.

Zostaw opinię o Spartez sp. z o.o. sp.k. - Gdańsk

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie