Vinotti

Wrocław

Opinie o Vinotti

Klaudia

Co słychać w firmie Vinotti? Tak dawno nikt nic nie pisał!!

Paulina

@gay_is_ok, z pewnością wszystko zależy od obejmowanego stanowiska. Jakie Ty rozważasz?

gay_is_ok

Czy ktoś może konkretnie napisać ile zarabia pensji podstawowej pracownik Vinotti? Chcę wiedzieć czy warto aplikować, bo musiałbym do nich bardzo daleko dojeżdżać, więc nie wiem czy warto. Sam kupowałem od nich meble do nowego domku, miałem wtedy jeszcze oszczędności z pracy za granicą. Ceny koszmarne ale meble piękne, więc kupiłem bardzo dużo, niestety część duża była spośród mebli na wystawie i powiedziano mi, że będę czekał na dostawę 2 do 4 tygodni. Oczywiście czekałem 2 miesiące a gdy dzwoniłem to odpowiadano mi z łaską, że w ogóle raczą mi przywieźć te meble. Oczywiście przywóz mimo kupienie za ogromne kwoty wielu mebli też był dość drogi. Na montaż już się nie zdecydowałem bo to aż 3,5% od wartości mebli co przy dziesiątkach tysięcy złotych robiłoby ogromną kwotę. Okazało się, że nawet jak się nie umie to lepiej montować samemu. Niestety kupując np. łózko, w opisie był inny spód, a przysłali od zupełnie innego modelu, który nie pasował, na co oni twierdzili, że to tak musi być, oni innego nie mają, meble są z Filipin i nie dostanę właściwego stelaża pod łózko To które dostarczyli do innego łóżka nie pasuje, bo samo jak się wcisnęło w ramę to się zapada, a załączone nóżki-podpórki są dla zupełnie innej wysokości, wyższego łóżka i założyć się ich nie da pod niską ramę. No i niestety jest dziwnie, goście muszą jakoś dać rady spać. Zanim ktoś cokolwiek postanowi przy zakupach i zanim wypiszą fakturę na kilkadziesiąt tysięcy złotych polecam 4 razy przemyśleć i obejrzeć każdy mebel, bo np. przy sprzedaży nie mówią, a po dostawie okazuje się, że niektóre meble są tak delikatne-np. witryna kuchenna, że trzeba je do ściany mocować, więc gdybym o tym wiedział to wybrałbym inną w innym sklepie. Fajniejsze okazały się meble z drewna mango Sharda Home-niestety jak się o nich dowiedziałem, to już miałem wszystko z Vinotti kupione. Najpiękniejsze lampy Vinotti kupiłem jednak w połowie w zupełnie innym sklepie meblowym, z którym współpracowali. W tamtym sklepie te lamy stały, jak wszedłem to oniemiałem jakie piękne i musiałem kupić. Okazało się że jak tylko kupiłem i nalepiono kartki, że sprzedane-bo odebrać miałem dopiero przy przeprowadzce gdy mi wykończą domek, to nagle wszyscy chcieli kupić te lampy mimo że wcześniej stały i ludzie się ceny bali :P W salonie Vinotti dokupiłem jedynie jedną lampę praz kilka ozdób. Oglądajcie ozdoby, bo wiele jest uszkodzonych, więc nie ma sensu płacić pełnej ceny za coś co nie nadaje się w ogóle do zakupu.

gay_is_ok

frgv

@Barbara teraz to oni poszukuja lidera sprzedazy/ kierownika salonu w Gliwicach na rpzyklad liczy sie zamiłowanie do sprzedaży,umiejętność rozmowy z klientem,znajomość technik sprzedaży i obsługi klienta

Barbara

Na jakie zarobki może liczyć nowy pracownik salonu na stanowisku sprzedawcy?Jak wygląda system premiowania?

Kot

w tej firmie rekrutacje będą odbywać się cały czas,bo nikt nie wytrzyma pracy z pewną osobą..., szkoda czasu

Jurek

ple ple ple Jak bym słyszał I sekretarza PZPR. A już myślałem że już niema klakierów.

pablo

Vinotti to naprawdę duża firma zajmująca się ekskluzywnymi meblami mająca swoją siedzibę w Krakowie. Jeśli chodzi o możliwość podjęcia tutaj pracy to nie jest łatwo, bo raczej każdy trzyma się swojego miejsca pracy. Co najwyżej można coś złapać przy okazji jakiegoś zwolnienia. Choć takie zdarzają się rzadko

igor

witam, ja wysłałam swoją aplikację i mam nadzieję iż nadejdzie czas kiedy zadzwonią...A tymczasem możecie mi udzielić info na temat tego jak wyglada system rekrutacji nowych osób, a dokładnie z ilu części się składa. Rozmowa rekrutacyjna to zazwyczaj bardzo stresujący moment, dlatego potrzebuje rady, więc jeżeli możecie to proszę o wpis na ten temat.

jumper

@jumper 21.03.2014 16:20
w sumie obecnie szanujące się na rynku firmy, a do takich chyba Vinotti należy, mają taką opcję w swojej ofercie...

Jest dostępne dostarczenie mebli, wniesienie i zmonotowanie też jest.

Po co

Odkąd pracuje w tej firmie już ze 3 lata zrobiłem do kupy może z 10 czy 20 nadgodzin zawsze rozliczonych więc co to za farmazony. Weźcie się zwolnijcie znajdźcie swoją pracę marzeń a nie piszcie takie wyssane z palca bzdury. Co do rozmów biznesowych to każda rozmowa jaką prowadzisz w miejscu pracy jest rozmową biznesowa i trzeba wiedzieć jak je prowadzić więc gratulacje dla tych co się śmieją, posiadacie doświadczenie i zaangażowanie godne podziwu. Co do rozwijanie się w pracy świetnie mi pomaga w sprzedaży i każdemu się przyda także zgadzam się z kimś tam powyżej. I ja też lubię sprzedawać meble i ścierać kurze i nosić paczki lepsze to niż wieczne rzyganie niezadowoleniem i psucie wszystkim na około humoru swoim podejściem do roboty.

mercz

Skandal - 2013-06-21 09:08:31 Ostrzegam wszystkich przed pracą w tej firmie. Premie, którymi mamią tzw. menadżerzy są kpiną i oscylują w wysokości od kilku do kilkudziesięciu złotych. Kodeks Pracy traktowany jest w sposób skrajnie wybiórczy, bez uwzględniania praw pracowników, a jedynie praw pracodawcy i obowiązków pracowników. Co chwilę każą ci robić nadgodziny, za które nie płacą. W najlepszym razie dają do "odbioru" WYMUSZONE na pracowniku nadgodziny. W firmie obowiązuje zasada odnośnie robienia nadgodzin w stylu "masz przyjść i koniec" a to, że pracownik ma wtedy DZIEŃ WOLNY, to nie ma dla nich żadnego znaczenia. Odmowa robienia kolejnych nadgodzin wiąże się z licznymi represjami ze strony kierownika. Mało tego, centrala w Krakowie dokładnie instruuje kierownika w jaki sposób ma represjonować "opornego" pracownika, a w razie potrzeby represjonowanie jest wspomagane "interwencjami" tzw. regionalnego, czyli dawnego, magazyniera, który bardzo lubi obrabiać wszystkim [usunięte przez moderatora]. Długo zastanawiałem się jak postąpić z tym pseudo pracodawcą i postanowiłem zerwać z nimi wszelką współprace. Ponad to, całą sprawę kieruję do Sądu - nie odpuszczę !!!i to za 1300-1600 na m-c

Skandal

ha ha ha

Rozmowy biznesowe w meblowym ? Dobre! Z jakiego straganu się urwałeś/łaś ?

człowieku Vinotti!!!

O, widać, że kolejny pies swego pana wypowiada się tutaj na forum. Ktoś kiedyś dobrze określił twoją jedynie słuszną firmę - praca dla ludzi bez ambicji i charakteru. Mocno rozbawił mnie wątek tych twoich rozmów biznesowych. Rozmowy biznesowe w salonie meblowym - pięknie. Z kim prowadzicie takie rozmowy ? Z wkurzonym klientem, czy z działem reklamacji ? Praca w meblowy jest zapewne twoją pasją i spełnieniem marzeń. Zejdź na ziemie i wróć do swojego salonu z meblami, ścierania kurzy, noszenia paczek i całej reszty za swoje 1500 zł + premia. Biznesmeni i "profesjonaliści" z Vinotti - żenada!!!

ODP jesteś prosty

Gratuluję, że "jesteś prosty" miałeś szczęście i życie nie skopało Cie po zadzie i żaden pracodawca nie zrobił Cię na szaro ale na polskim rynku to chleb powszedni i nikomu tego nie życzę! Także pewność, że otrzymam każdego miesiąca wypłatę jest dla mnie wysoce wartościowa. Kwestia rozwoju widzę że również jest Ci obca mam nadzieję, że nie pracujesz w Vinotti bo obniżasz nam poziom swoją impertynencją w stosunku do PRACY. Rozwój z zakresu wiedzy o meblach i nie tylko o tych z Vinotti, o drewnie, o skórze, o łączeniach o modzie, o designie, o feng-shui, o oświetleniu, o przestrzeni, o kolorach i tak o sposobach prowadzenia rozmów biznesowych oraz ogólnie o całej branży, która jest potężna nie tylko w Polsce!!! Wszystkie stopnie rozwoju jakie przechodzisz w medycynie czy innej dziedzinie pracy można zastosować wszędzie. Wstyd mi za takich ograniczonych ludzi jak ty. Jeśli coś Cię nie interesuje to po co to robisz? A jeśli Cię interesuje to żeby być atrakcyjnym pracownikiem i czegoś wymagać to trzeba się rozwijać i to we własnym zakresie zwłaszcza!!

Jesteś prosty !

Bzdura - 2013-05-15 09:19:55 obiecują, że jak będziesz sprzedawał to dostaniesz adekwatny procent od poziomu sprzedaży i to jak dla mnie się zgadza. Może rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności to będziesz miał więcej kasy! Poza tym pensje dostajesz zawsze w terminie i zawsze według ustaleń a ja też jestem doradcą i premię robię zazwyczaj elegancką. Także jak sobie pościelesz tak się wyśpisz=)Nie rozumiem określenia "rozwijanie wiedzy" w Vinotti. Wiedzę to można rozwijać na Collegium Medicum lub przynajmniej oglądając kanał National Geograpfic. Jak prostym należy być, aby przyswajanie oferty mebli i dekoracji uznać za rozwój ?! Jaki to ma być rozwój ? Ma to być rozwój osobowości, rozwój zawodowy, rozwój życia towarzyskiego i rodzinnego ... ? A no tak, najprawdopodobniej chodzi tu o słynne umiejętności handlowe - brawo DORADCO ! Idźmy za ciosem. Wnioskując po wpisie poprzednika, Vionotti jest fantastycznym pracodawcą, bo wypłatę daje w terminie. Jakże to prosty, niewyrafinowany i zideologizowany tok myślenia. Ja jeszcze jakoś nigdy nie spotkałem się z pracodawcą, który nie zapłaciłby mi w terminie. Terminowość wynagrodzeń gwarantuje KP i umowa o pracę, więc łaski wielkiej nie robią. Skoro terminowość wypływu wynagrodzeń jest dla kogoś aż tak ważnym walorem, to aż bałbym się spytać, gdzie ktoś taki wcześniej pracował. Oczywiście, że wynagrodzenie wypłacane w terminie jest ważne, ale to nie jest czynnik, tylko obowiązek. Premie są uznaniowe, więc na dobrą sprawę wypłacać jej nie muszą, choć z tym jednak się nie spotkałem. Jest jednak ważniejszy aspekt, mianowicie aspekt dobrej a nie terminowej wypłaty oraz aspekt środowiska pracy, czyli "kto", "z kim", "jak", "komu" i "czemu". Ludzie bardziej cenią sobie to, jak dużo mogą zarobić i z kim tak na prawdę mają do czynienia. Proszę więc się nie ośmieszać i zacząć pojmować pewne sprawy w nieco bardziej imperatywny sposób. Tak na marginesie: może warto zadać sobie pytanie, gdzie się podziewa

Bzdura

pracuś

Jak się jest kierownikiem to trudno żeby Ci nie wypłacili ;) częsta sprawa że premię są znikome, na poziomie 20 paru złotych miesięcznie... obiecują złote góry a tak naprawdę porażka..

Na łopatkach

To się zgłoś do przełożonego swojego kierownika, jeśli naprawdę Ci coś zabiera. Słabo mi że piszesz takie coś na forum zamiast się zgłosić do kogoś kto może Ci pomóc!

ja

Widz - 2012-12-04 09:58:24 A mnie tam wszystko wypłacają zawsze w terminie ciekawa sprawa. Ktoś już napisał że same lenie tu siedzą ja się zgodzę.oczywiście że niewypłacają premi bo kierownik przypisuje ją sobie tak jak w moim przypadku

Widz

Noltie

No cóż sprzedaż, sprzedaż i tylko sprzedaż. Firma nie jest niestety zainteresowana budowaniem długofalowych relacji ani z klientami (min.reklamacje), ani z pracownikami. Może kiedyś...

były

mi też nie wypłacili premiii...taka ściema ta firma, nie polecam takiego pracodawcy!!!

REEEEN

Vinotti do dnia dzisiejszego nie wypłacił mi pieniędzy za premie sprzedażową, które były mi obiecane - złodziejska firma.

ela

Uważajcie na pracę w Vinotti! Warunki niegodne człowieka. Grafik jest zmieniany przez szefa kilka razy w miesiącu i nikt się nie liczy z pracownikiem. Obowiązuje plan indywidualny na każdego pracownika, a jak nie wykonasz to firma się z tobą pożegna. Najlepszym kandydatem na pracownika jest taka osoba, która nie myśli i nie ma własnego zdania tylko ślepo zgadza się ze wszystkim co jej powiedzą \" szefowie\". Wtedy jest ok. Jest też odpowiedzialność materialna zbiorowa. Zabezpieczeń gotówki nie ma wcale, personel nie ma pojęcia, że kasa powinna być dobrze zabezpieczona, a jak coś się stanie to odpowiadać trzeba. Sugestie na ten temat trafiają w próżnię. Niestety podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie zawsze o tych warunkach informują licząc na to, że jak już się zatrudnisz to wszystko zaakceptujesz.

R

Coś kręcisz, bo pracowałem tam i ze mną pracował człowiek z wyrokiem w zawiasach(przynajmniej się tym chwalił), w dodatku pracownik będący dość bliskich stosunkach z vice prezesem.

vb

Kadrowa nie ma pojęcia o prawie pracy. Wymaganie zaświadczenia o karalności?? To jakaś szopka. PIP już został zawiadomiony - bedziesz się tłumaczyć.

nowy

Widzę że w Krakowie zatrudnili nową osobę do poprawy wizerunku firmy.. Bardzo dobre posunięcie, przyda się ktoś taki, tylko nie wiem czy tya jedna osoba wystarczy ;)

zadowolona

Ale cuchnie leniem od tych tekstów. Jak się nie chce pracować to później sie siedzi w domu i pisze glupoty o kolegach z pracy hehe pewnie powyzej piszacych wyrzneli z pracy za efektywnosc. Ja uważam że maja świetne meble miałam w poprzednim mieszkaniu część przewiozłam do nowego domu a reszte dokupilam u nich pierwsze meble kupilam ponad4 lata temu i nadal sa jak nowe , a pracownicy.... pewnie coraz lepsi skoro ci co odstawali teraz cisna na forach inernetowych. Żałosne Za to meble doskonałe

masakra

To sobie prezesuniu posłodziłeś ;) Nigdy cię nie lubiłem ale ters pojechałes po bandzie ostro [usunięte przez moderatora]

Egon

[usunięte przez moderatora] zapomniałeś się podpisać!!!

Zostaw opinię o Vinotti - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vinotti