DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

Szczecin

Opinie o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe

Patrycja

@artur, chodzi o to, żeby podawać uzasadnienie swoich racji, bo takie słowa może napisać każdy, a forum powinno być merytoryczne. Co do tego, że nie pracujesz w DiPie od dość dawna, to może też te warunki pracy wyglądają teraz inaczej? Ktoś wie coś na ten temat?

Marcin
@Patrycja 02.10.2017 13:48

Proszę: + ewentualnym opieprzaniu pracowników

Artur

@Patrycja - orientacja na zysk, jak to fajnie ujęłaś, nie powinna mieć wpływu na sytuację pracowników. Wręcz przeciwnie, większy zysk - wyższe wynagrodzenia, inwestycje w stanowiska pracy itp. O tej firmie nie chce mi się pisać. Przykładów żenujących sytuacji mógłbym kilka podać, ale po co? Pomyśli ktoś, że mam żale. Od dawna tam nie pracuję, czasem przejeżdżam obok DiP i spoglądam z politowaniem :) To tyle.

Patrycja

@Artur ale @Michał nie napisał słowa o mobbingu czy poniżaniu. To, że szef jest zorientowany na zysk wydaje mi się sytuacją normalną. Jeżeli faktycznie mobbing jest tu spotykany, to oczywiście w tym przypadku sytuacją normalną to nie będzie. Możesz opisać kilka przykładowych sytuacji?

Patrycja

Cechy charakteru @Michał pana Prezesa nie powinny być przedmiotem dyskusji na forum, gdzie ludzie chcą się dowiedzieć jak najwięcej o warunkach pracy. Wiadomo, że szef może być różny i nie powinno dziwić, że jest nastawiony na zysk - tylko, że pracowników na pewno bardziej interesują. np. aktualne stawki.

@Patrycja 22.07.2017 09:38

@Patrycja, dlaczego cechy charakteru szefa nie powinny być przedmiotem dyskusji? Przecież w takiej firmie charakter szefa ma znaczący wpływ na warunki pracy. Chyba nikt nie lubi być mobowany i poniżany przez szefa i pracować w ciągłym stresie. To bardzo ważna informacja. Nie tylko stawki się liczą. @Michał ma racje. Takie tam panują klimaty - folwarczna kultura pracy i chyba nic się tam nie zmieni.

XX

Potwierdzam w 100% opinię Michała. Firmę omijać szerokim łukiem!

Michał

Firmą steruje teraz apodyktyczny synek prezesa, Krzysiu. Facet skoncentrowany wyłącznie na sobie i na zarabianiu kasy + ewentualnym opieprzaniu pracowników - a wszystko po to żeby finansować swoje zachcianki. Pracowałem tam pół roku, żałuję. Pieniędzy dużych nie zarobisz, o premiach i prowizjach możesz też zapomnieć.

RR

@XC są prowizje od sprzedanych części i mat. ekspl. na podst. faktur usł. które wykonałeś w d. mies. Szału nie ma. Zależy od miesiąca. Pensje b. niskie i tak. Poza tym tak jak pisał @Artur Jeśli masz możliwości, poszukaj pracy w innej firmie.

xc

@rosik no a nie wiesz moze czy oferuja tutaj premie?

remo

@rosik co Ty wypisujesz :) Awans w takiej małej rodzinnej manufakturze? Chyba, że właściciele ponawijali makaronu na uszy, a Ty łyknąłeś jak pelikan żabę :))) Jeśli ktoś chciałby osiągnąć sukces jako handlowiec, niech lepiej tę firmę omija szerokim łukiem - dobra rada.

Artur

@romk @kallum To prawda. Branża nie należy do łatwych, szczególnie na szczecińskim rynku. Chwała im za to, że ciągną ten biznes przez tyle lat i dają radę. Ale to co pisałem powyżej, dla kogoś kto ma bardzo niskie wymagania i nie widzi perspektyw jest ok, a patrząc bardziej obiektywnie to nie jest tak do końca ok. Ci, którzy zetknęli się z tą firmą "od kuchni" będą wiedzieli o co chodzi.

Wojtek

@Kallum jesteś zadowolony, bo nie masz wymagań. Rzecz względna. Znam trzy osoby, które odeszły z tej firmy - handlowiec i dwóch serwisantów, zmieniły pracę na lepszą, a więc jednak można.

Marek

lubisz hardkor to aplikuj :D

Artur

Dokładnie, jak napisał mój przedmówca: firma na przeczekanie. I tyle. :-)

vvvnnnn

uprawnienia na kasy które sprzedają i nic więcej. kursy i szkolenia kosztują. Ja tam pracowałem kiedyś dwa lata i jak na pierwszą pracę ok ale nic więcej. Możliwości zarobienia masz wielkie ale nie zarobisz więcej niż bo ci utną. Klimaty średnie. Dobra firma na przeczekanie

Ronaldo

Nie polecam. Obiecują złote góry - 3-4tys. a trudno wyciągnąć więcej niż 2 brutto. Nieciekawe klimaty.

Wojtek

Omijać szerokim łukiem.

Piotr

Potwierdzam. :)

Artur

Niewielka rodzinna firma. Szef, syn szefa, żona szefa i wspólnik. Specyficzny klimat typowy dla tego rodzaju (rodzinnej) manufaktury. Ludzi szanują, powiedzmy szczerze, "średnio". Zarobki raczej nieco poniżej średniej. No chyba, że Prezes ma wyjątkowy gest, dobry humor i dorzuci stówkę lub dwie. Tylko nie zdziw się, jeśli w innym miesiącu będziesz miał potrącenie, i w głowę będziesz zachodził, za co. Jeśli nie masz możliwości pracować gdzie indziej, w lepszych warunkach i za lepsze pieniądze, polecam tę właśnie firmę. Kokosów nie zarobisz, wiele się nie nauczysz, ale to zawsze jakaś praca, a i z głodu nie umrzesz... ;)

Zostaw opinię o DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DiP Sp.j. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe