Pracuje w idealu 4 miesiące i myślę,że najważniejszą kwestią w podjęciu pracy za granicą ( u mnie był to pierwszy raz ) jest trafienie na odpowiednią agencję która pośredniczy między pracownikiem a zatrudniającym.
W internecie poczytałem sporo i wiem,że dużo osób zostaje oszukanych przez agencje pracy i nie dostają swoich zarobków bądź występuje masa innych nieprzyjemności a w idealu wypłata zawsze jest na czas i są rozpisane wszystkie koszty (zakwaterowanie,ubezpiecznie itp) oraz informacje o przepracowanych godzinach.
Co do samej pracy w GLS na sortowni jest to ciężka praca ale zależy dla kogo, mnie ta praca nie męczy za bardzo a na pewno nie na tyle żebym odpuszczał nadgodziny bo możliwość nadgodzin istnieje.
Można tez dogadać się na inne zmiany gdzie praca jest dużo lżejsza, na zmianę dzienną lub na Depo55,Depo64 lub kuriera,kwestia umówienia się.
Mieszkania koordynatorzy starają się jakoś dopasować do potrzeb pracownika pod warunkiem że jest to jakoś uzasadnione, ja nie miałem problemów z przeniesieniem.
Stan pokoi bywa różny od na prawdę zadowalających do takich które wymagają "ogarnięcia" po poprzednich pracownikach ale generalnie z moich przeżyć na plus,wszystko zależy czy dbamy o zakwaterowanie czy żyjemy byle jak.
Społeczność jest również różna na co agencja nie ma wpływu ale na swoje towarzystwo da się trafić a nie z każdym trzeba się lubić.
Weekendy potrafią być głośne i mocno zakraplane w niektórych lokacjach ale to normalne przy weekendzie i na szczęście znośne ale zawsze można poprosić o przeniesienie w miejsce gdzie ludzie zachowują się w bardziej cywilizowany sposób.
Nie czytałem jeszcze komentarzy ale podejrzewam,że jest wiele negatywnych - mimo to ja oceniam agencję na dobrą w innym wypadku nie wysyłałbym tu swoich znajomych.
Praca na zmianie nocnej to ok 7-8 h + możliwość nadgodzin 2-3 h - przepracowując tak cały miesiąc co nie jest jakimś wyczynem daje wynagrodzenie w przedziale 7-8 tyś. zł miesięcznie po odliczeniu zakwaterowania i ubezpieczenia.
Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem ;)
Moje sugestie dla Ideal Work Sp. z o.o.:
Pracuje w idealu 4 miesiące i myślę,że najważniejszą kwestią w podjęciu pracy za granicą ( u mnie był to pierwszy raz ) jest trafienie na odpowiednią agencję która pośredniczy między pracownikiem a zatrudniającym.
W internecie poczytałem sporo i wiem,że dużo osób zostaje oszukanych przez agencje pracy i nie dostają swoich zarobków bądź występuje masa innych nieprzyjemności a w idealu wypłata zawsze jest na czas i są rozpisane wszystkie koszty (zakwaterowanie,ubezpiecznie itp) oraz informacje o przepracowanych godzinach.
Co do samej pracy w GLS na sortowni jest to ciężka praca ale zależy dla kogo, mnie ta praca nie męczy za bardzo a na pewno nie na tyle żebym odpuszczał nadgodziny bo możliwość nadgodzin istnieje.
Można tez dogadać się na inne zmiany gdzie praca jest dużo lżejsza, na zmianę dzienną lub na Depo55,Depo64 lub kuriera,kwestia umówienia się.
Mieszkania koordynatorzy starają się jakoś dopasować do potrzeb pracownika pod warunkiem że jest to jakoś uzasadnione, ja nie miałem problemów z przeniesieniem.
Stan pokoi bywa różny od na prawdę zadowalających do takich które wymagają "ogarnięcia" po poprzednich pracownikach ale generalnie z moich przeżyć na plus,wszystko zależy czy dbamy o zakwaterowanie czy żyjemy byle jak.
Społeczność jest również różna na co agencja nie ma wpływu ale na swoje towarzystwo da się trafić a nie z każdym trzeba się lubić.
Weekendy potrafią być głośne i mocno zakraplane w niektórych lokacjach ale to normalne przy weekendzie i na szczęście znośne ale zawsze można poprosić o przeniesienie w miejsce gdzie ludzie zachowują się w bardziej cywilizowany sposób.
Nie czytałem jeszcze komentarzy ale podejrzewam,że jest wiele negatywnych - mimo to ja oceniam agencję na dobrą w innym wypadku nie wysyłałbym tu swoich znajomych.
Praca na zmianie nocnej to ok 7-8 h + możliwość nadgodzin 2-3 h - przepracowując tak cały miesiąc co nie jest jakimś wyczynem daje wynagrodzenie w przedziale 7-8 tyś. zł miesięcznie po odliczeniu zakwaterowania i ubezpieczenia.
Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem ;)