Lingaro

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lingaro

Smerfetka

Nasi pracownicy jednego z działów poprzez takie właśnie intrygi zajmują się pozbywaniem niewygodnych osób z firmy. To jest świetny sposób na markowanie swojej niewiedzy i braku kompetencji. Zawsze jest ktoś inny winny, teraz nawet konkurencja. Powyższa sytuacja świetnie obrazuje ten mechanizm. Szkoda tyko, że tyle wartościowych osób musiało odejść z naszej organizacji z tego powodu.

Jacek
@Smerfetka

A gdzie pracujesz? Brzmi jak praca w banku albo innej firmie, gdzie przewaznie gryza sie baby. BTW. to jest forum na opinie o konkretnych firmach, a nie na pogaduchy. Wlasnie szukam jakis sensownych opinii o firmach IT i wszedzie to samo, albo firma sama sobie kadzi, albo pisza sfrustrowani pracownicy - co jest nawet ok, bo wiadomo czym firma frustruje ludzi. Ale nikt nie przedstawia pelnych i rzetelnych opinii. pozdro

Norbi
@Jacek

Jacku, Smerfetka poruszyła bardzo ważny temat. Osoby o wadliwej postawie moralnej nie mogę być odpowiedzialne za kształtowanie wizerunku organizacji bez względu na powiązania i układy z jakimi się obnoszą. Nikt nie chce utożsamiać się z takimi ludźmi, a tym bardziej z wizerunkiem firmy jaki proponują. Pozdro

Urzędnik

Potrzebuję pomocy, mój syn chce do nich zaaplikować, ale chciałem ich sprawdzić w KRS i osłupiałem. Znalazłem kilka firm: Lingaro, Lingaro Group, Lingaro Services, Lingaro Ecommerce pod tym samym adresem, o co tu chodzi? Która spółka jest właściwa, czy to chodzi o podatki? Czy to nie jest jakaś piramida finansowa?

Zembaty stfur

a kto konkretnie jest konkurencja dla Lingaro?

Krezus

@Orfeusz, @Krezuska "Tomasz" wygląda na nowe wcielenie konkurencji, próbujące zdyskredytować Lingaro w inny sposób niż dotychczas. Żaden PR-owiec Lingaro nie pisałby w taki sposób.

Krezuska

To w jakim kraju działali przed 2005? Czy nie można napisać, że jest to Polska firma działająca od 2005 roku, czy Polskość nie jest powodem do dumy? Sprawdziłam ich stronę internetową, wygląda raczej na jakiś start up a nie wizytówkę firmy z 10 letnim stażem. Brak jakichkolwiek merytorycznych informacji, tylko zdjęcia i obrazki.

dev

Plusy: - Płatne nadgodziny, - Fruit daye (raz w tygodniu owoce w kuchni), - Piwo po godzinach w ramach nagrody, za uzupełnienie timesheetu, - Możliwość rozwoju Minusy: - DUŻA WADA!!! - Informacje/szczegóły na temat przedłużenia/nie przedłużenia umowy dostaje się bardzo późno, znam 2 przypadki, kiedy otrzymano informacje w dniu kiedy umowa się kończyła, dodatkowo, w moim wypadku na 2 tygodnie przed końcem, otrzymałem ofertę za 2x mniejszą kwotę (po ponad miesiącu dopominania się i informacji, że na pewno zostanie przedłużona i że wszystko fajnie), - Można utknąć robiąc przez parę miesięcy coś kompletnie nie związanego ze stanowiskiem (poznałem parę takich przykładów, ze sobą włącznie)

ss
@dev

Połowa tych opinii pasuje jak pięść do nosa do rzeczywistości. To nie jest wielka korporacja gdzie można wszystko zwalić na reguły, czy jej kulturę. To, że dostanie się późno umowę, czy że są nieporozumienia w związku ze stawkami wynikają wyłącznie z relacji z osobą, z którą to załatwiasz i od twojej asertywności. Menadżer, nie menadżer, nie ma żadnego dystansu i tak jak każdemu zdarzają się jakieś błędy, jednak nigdy nie spotkałem się, by nie dało się czegoś dogadać. Wystarczy jasno formułować swoje wątpliwości i umieć rozmawiać.

Basia

Widzę, że konkurencja zazdrości i wypisuje na forum.

Kasia

Dobrze radzę Akcja Ewakuacja.... :)

Picolo

Dziś dla odmiany były truskawki. Opinia, którą chcę się podzielić jest z punktu, w którym po dłuższym czasie dalej pracuje dla Lingaro jako developer, a nie wyładowuje agresję po jakieś spinie. (co nie oznacza, że obyło się bez nich, bezpośrednia praca z biznesem ma swoje wady). 1. Potwierdzam opinie co do rzadkich awansów i podwyżek, ale z drugiej strony jak sam nie pójdziesz i nie wygadasz to nikt się pchał nie będzie, żeby zwiększać sobie koszty. Według mnie tak jest w każdej firmie. A trawa zieleńsza w holywoodzkim filmie. 2. Tak samo sprawa wygląda ze szkoleniami i certyfikatami. 3. "zdolnosci oralno negocjacyjne" w każdej firmie to podstawa. 4. elastyczny czas pracy - z jednej strony fajnie, bo jak studiowałem to mogłem zdobywać doświadczenie w poważnej firmie, a z drugiej strony zerwać się na koło. Jest to jednak miecz obosieczny jak były problemy z wyrobieniem się na czas to też trzeba było zostać. Muszę przyznać, że usłyszeliśmy "dziękuje" 5. kadra managerska - długo się zastanawiałem co tu napisać, generalnie uważam, że jest dobrze, ale są wyjątki. 6. Uważam, że jest sporo technicznych ogarniaczy, od których można się dużo nauczyć

Piotr
@Picolo

Rozumiem Picolo, że to jest Twoja pierwsza dłuższa prac po studiach? Może dlatego nie masz punktu odniesienia.

dr

Stanowczo nie polecam, jestem byłą pracownicą tej firmy. Wiele razy byłam upokarzana, a rzeczy, które musiałam robić były nie adekwatne do mojego wykształcenia oraz kompetencji. Kultura osobista kadry menadżerskiej pozostawia wiele do życzenia. Radzę dokładnie sprawdzać osoby, którym powierza się delegowanie zadań na pozostałych pracowników. Nadrabianie braku wiedzy chamstwem i arogancjom nie powinny mieć miejsca w dzisiejszych czasach. W tej firmie takie osoby są nagradzane i awansowane, a to już jest nie dopuszczalne.

tom
@dr

Przepraszam, ale taki mamy klimat ;)

nori

Potwierdzam, zdolnosci oralno negocjacyjne w tej firmie to podstawa.

programista

Potwierdzam powyższe opinie, z zarobkami i możliwościami awansu jest BARDZO słabo. Od kiedy ja przyszedłem do przybyło ~100 osób, teraz jest ponad 200, a o awansach słyszałem wyłącznie kilku... Na start dla studenta/associate dają ~3000 na rękę, po 1,2,3 nie ma co liczyć na podwyżkę, chyba że dogadasz się z managerem. Jeśli chodzi o warunki pozapłacowe to jest bardzo dobrze - możliwości szkoleń, uzyskiwania certyfikatów, ciekawe projekty. Ogólnie firmę oceniam średnio i polecam bardziej dbać o aktualnych pracowników i bardziej interesować się ich ścieżką kariery (o ile coś takiego w ogóle tam istnieje...).

studi

Po co Ci pieniadze, jak dostajesz ...gruszke ? ;)

developer

To nie jest korporacja, to jest korporacja w polskim stylu. Sky is the limit.

programista

Ostatnio uczestniczyłem w rekrutacji na stanowisko młodszego programistę Java. Posiadam ok. 1,5 - 2 lata doświadczenia w programowaniu. Rzuciłem im kwotę 30 zł netto/h. Po ostatnim etapie zaproponowali mi 21 zł brutto/h. Jeżeli dziewczynie z HR się nie pomyliło brutto z netto (co też jest dla mnie lekką kpiną) to wyrobili sobie u mnie bardzo kiepską opinię.

dieta to obowiązek firmy wysylajacej pracownika na delegacjie. Obiady to zwykle sa organizowane przez organizatorow targow.

lower

junior 3 netto; starszy - 6 netto; jak sobie zalatwisz tak masz do konca.

dino

jakie są zarobki na stanowiskach junir - starszy konsultant??

Hello_kitty

Na początek 3k netto

tomo

To znaczy ze nie ma mozliwosci podwyzki po jakimś czasie? Ile na początek (pierwsza praca) można wymagać netto na powiedzmy pelen etat

tip

Firma pieknie wyglada tylko w gazetach, piekna mina do zlej gry, zarobki jakie sobie załatwisz na początku tak do końca, wszystko na pokaz, nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Lingaro - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Lingaro?

Zobacz opinie na temat firmy Lingaro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingaro?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingaro?

Kandydaci do pracy w Lingaro napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.