Lingaro

Opinie o Lingaro

Byly_pracownik

Okropne korpo, mydla oczy jakimis spotkaniami integracyjnymi, a wyscig szczurow jest na porzadku dziennym. Sztywna, antyludzka atmosfera, ludzie boja sie wlasnego cienia. Balagan w projektach, projekt jest a za chwile juz go nie ma. Czasem 3 miesiace siedzi sie na tylku i udaje, ze cos robi. Plus za ladne, eleganckie biuro. Generalnie nie polecam

Czy w Lingaro panuje luźna atmosfera?

Były Pracownik

Niestety nie. Atmosfera jest napięta, jedynie mydlą oczy jakimiś spotkaniami integracyjnymi czy wspólnymi wyjściami. Ze względu na atmosferę panującą w biurze, przestałem uczestniczyć w organizowanych przez Lingaro eventach. (usunięte przez administratora)

Patryk

@marco luźna rozmowa czyli jaka? Jakie zadawali pytania?

qwerty
@Patryk

Pytania ze strony HR są bardzo ok. Widzę, że chcą mnie poznać i pytają się w jakim kierunku chciałbym się rozwijać. Jest to duża firma i bardzo wiele otwartych wakatów, więc rekruterka powiedziała, że nawet jak na spotkaniu technicznym mi nie pójdzie, to są możliwości jeszcze w innych zespołach.

Czy pracownicy Lingaro chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

młody WWA

Z tego co zdążyłem się już zorientować, do integracji przykładają dużą wagę. Trudno im się w zasadzie dziwić, bo bez zgrania i dobrego zrozumienia w zespole roboczym, realizacja projektów idzie zdecydowanie wolniej. Dlatego dużo mamy różnego rodzaju spotkań, eventów tematycznych, wyjść integracyjnych, zawodów sportowych i tak dalej. Naprawdę jest tego cała masa, w porównaniu do mojego poprzedniego miejsca pracy (też duża firma IT), prawie dwa, trzy razy więcej. Na integrację na pewno nie będziesz narzekać.

xerkses

A jak z integracją w Lublinie? Ktoś, coś?

Praktykant

Pytania głownie techniczne i na logike nie było jeszcze HR, pytania po angielsku.

JB

Potwierdzam. Dużo się u nas dzieje w kwestii integracji zespołów. To jedna z głównych zalet pracy w Lingaro :)

Maciek
@JB

Co konkretnie masz na myśli, pisząc o integracji? Co takiego organizują? Jak często? Będę wdzięczny za info.

Bardzo nie profesjonalna firma. Kontaktują się za pomocą linkedin z ofertą pracy. Pierwszy telefon, wszystko miło, uprzejmie, profesjonalnie. Zostaję poproszony o uzupełnienie i załączenie CV przez system tak aby spełnić wymagania RODO. Pani obiecuje kontakt w ciągu 3 dni. Mijają długie tygodnie i zero kontaktu ze strony firmy. Co więcej wysłałem maila z prośbą o informację zwrotną czy moja kandydatura została odrzucona po CV czy wciąż jest procesowana. Oczywiście zero kontaktu. Niestety dwójka moich znajomych ma identyczną sytuację. Trochę dziwi mnie to w dzisiejszych czasach, gdzie to jednak firmy zabiegają o pracowników, zwłaszcza tych z umiejętnościami technicznymi. Polecam firmie by zacząć traktować potencjalnych pracowników profesjonalnie, bo jeśli już na wstępnie tak się traktuje ludzi to chyba nie chcę wiedzieć jak wygląda praca od środka. Drodzy Państwo zainwestujcie w wykwalifikowany personel rekrutujący i wdrożcie standardy i kierujcie się nimi. Myślę, że firma ma duży potencjał, kwestia czy zmieni podejście i zacznie traktować ludzi z szacunkiem czy też dalej będzie olewać kandydatów.

Bjørma

Potwierdzam. Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji - podobny okres. Totalny absurd. Brak wdrażania, brak obowiązków, brak wyzwań, brak współpracy z członkami zespołu, nie ma co robić - słabiutko.

Jakub
@Bjørma

Skoro brakuje obowiązków, to przepraszam, że zapytam wprost, co robisz w ciągu swojego dnia pracy w firmie Lingaro? Jestem zaskoczony tym, że mogą być dni, gdzie kompletnie nie ma co robić.

Kinsky

Najmniej profesjonalny rekruter z jakim mialem do czynienia. (usunięte przez administratora) Inne osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej byly w 100% profesjonalne.

Jakub
@Kinsky

Co dokładnie nie podobało Ci się w trakcie rozmowy rekrutacyjnej? Skoro brałeś w niej udział, to może podzielisz się z nami tym, czego należy się spodziewać i na co przygotować chcąc dobrze wypaść? Liczę na Twoją pomoc.

junior

Swego czasu robiłem dorywczo w Lingaro, jeszcze w trakcie studiów, i bardzo mi się podobało. Można powiedzieć, że przez te kilka miechów nauczyłem się o najnowszych technologiach więcej, niż przez kilka lat na uczelni. Seniorzy z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Aktualnie nie współpracuję z nimi, ale jak tylko ogarnę kwestię egzaminów, to będę chciał do nich wrócić już w pełnym wymiarze.

zainteresowany
@junior

Warszawa czy Lublin?

junior
@zainteresowany

Ja akurat w Wawce, ale z tego co słyszałem w Lublinie też źle chłopaki nie mają.

Kamil
@junior

Lublin potwierdza :D Jest dobrze.

Oddział w Lublinie - byłam na rozmowie o pracę w tym tygodniu. Nie polecam, zostałam potraktowana "z góry". Brak profesjonalizmu, pytania nie mające związku ze stanowiskiem na które aplikowałam, czułam się jak na piwie z kumplem a nie jak na rozmowie o pracę. Pan (usunięte przez administratora) zasugerował iż do Grecji wyjechałam ze względów rodzinnych, musiałam to sprostować ,że jego domysły nie maja racji bytu i wyjechałam tam by podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć doświadczenie.

GGT
@Kasia

Mam zupełnie inne wrażenia z rozmowy rekrutacyjnej, byłam troche zestresowana na początku, ale już po kilku minutach okazało się, że atmosfera jest tak pozytywna, że nie ma się czym stresować a jedynie czerpać przyjemność z rozmowy. Może to ze mną jest coś nie tak, ale mi atmosfera luzu na rozmowie wręcz pomaga a nie przeszkadza ;) A co do firmy to zdecydowanie polecam!

Slawek

O co chodzi w konflikcie pomiedzy wlascicielami? Czy sie przeklada na pracownikow? Jestem zainteresowany aplikowaniem stad pytanie.

kogut

minął juz z rok odkąd w Lingaro nastąpiła zmiana na lepsze. pracuję tu ponad dwa lata i muszę powiedzieć, że jest dużo lepiej niż przed zmianą zarządu. doszła nowa COO i od tej pory jakoś atmosfera się oczyściła i tych managerów co się zachowywali skandalicznie w opisach poniżej już nie ma - każdy kto miał do czynienia z Lingaro 2-3 lata temu wie o kogo chodzi z opisów. Część z nich założyła konkurencyjną firmę z marsem w nazwie i pewnie dalej zabawa w ciśnięcie ludzi trwa. jak na mój gust Lingaro wyskoczyło na zupełnie inny poziom, z nowym zestawem managerów nie ma już takich dramatycznych wpadek jak ze starymi managerami. Osobiście polecam jako miejsce do rozwoju.

ktosiek
@kogut

i pamiętajcie, że komentarze na tym forum piszą różni pracownicy Lingaro ... i developerzy ... i HRy ...

Slawek
@kogut

Przeciez wlasciciele sie nie zmienili to jak firma ma sie zmienic?

Pracowalem tam dlugo
@kogut

(usunięte przez administratora) Lingaro to dobra firma dla mlodych ktorzy chca sie duzo i szybko nauczyc ale nie radze planowac pracowac tam dluzej bo szkoda swojego czasu i zycia. Ilosc nadgodzin jakie pracownicy wyrabiaja jest kosmiczna. Podsumowujac firma ktora w miare Ci zaplaci, zorganizuje jakies imprezki, jak ktos lubi to sie pobawi, potem wykonczy Cie iloscia pracy a potem jak sie komus nie spodobasz to Cie wywala znajdujac jakis powod.

gugkac01

Pracuję w firmie, która jest częścią Grupy Lingaro, więc jestem też w pewnym sensie częścią tej organizacji. Mam z nią stały kontakt, kilka razy w tygodniu jestem w ich biurze i pracuję z kilkudziesięcioma osobami z Lingaro. Mam też okazję cyklicznie uczestniczyć w wewnętrznych spoktaniach i szkoleniach. Jestem bardzo zdziwiony, że ta firma nie ma 5/5, albo przynajmniej 4/5, bo naprawdę z mojej perspektywy jest jedną z najlepszych firm do pracy. Środowisko jest ułożone, zawsze jest czas dla pracownika, dużo szkoleń i wymiany wiedzy. Nie wiem czego więcej można oczekiwać.

Jacek B
@gugkac01

Potwierdzam, ocena na profilu zupełnie nieadekwatna do rzeczywistości. Standardy pracy w Lingaro są zdecydowanie lepsze niż w większości polskich firm IT. A piszę to jako osoba, która jest podwykonawcą dla wielu czołowych firm z branży, i doskonale wiem jak to w rzeczywistości wygląda. Tu powinno być przynajmniej 4 na 5 jak nie więcej.

michu
@Jacek B

byłem ostatnio na rozmowie w lublinie, i też się pozytywnie zaskoczyłem. firma funkcjonuje wedle standardów z jakimi miałem do czynienia swego czasu w UK. inaczej mówiąc znacznie wyprzedza to co się dzieje na rynku IT w polszy. niestety ani opinie, ani ocena na goworku tego nie oddają. dlatego najlepiej iść na rozmowę, i samemu się przekonać jak tam jest. myślę, że niejeden coder tak jak ja się pozytywnie zaskoczy.

Marco
@michu

Potwierdzam, po rozmowie wrażenia bardzo pozytywne.

Mania

Ja tam nie narzekam. Jest dobrze.

MJ

Bardzo miło wspominam pracę u nich. Gdyby nie wyprowadzka za granicę, pewnie bym u nich został na dłużej.

Zniesmaczony

Niepolcam. Umówiłem się na rozmowe telefoniczną na konkretną godzinę i niestety, ale zostałem olany przez rekruterkę i nawet nie dostałem informacji zwrotnej o tym, że rozmowa się nie odbędzie. Zarezerwowałem czas na tą rozmowę. Pracuję już około 12 lat w branży IT i przez ostatnie lata taka sytuacja mi się nie zdarzyła. Gratuluję

No Nick
@Zniesmaczony

Niestety miałem identyczną sytuację.... Być może w tej firmie dobrze się pracuję, ale rekrutacja ma swoje podejście do budowania marki. Powodzenia!

szustak

Jestem u nich już drugi rok, i nigdzie się nie wybieram. Wcześniej zmieniałem pracę kilka razy do roku. Lepszej rekomendacji nie potrzeba.

Mark Sokolowski

Zdecydowanie warto, chociażby ze względu na mnogość ekspertów różnych technologii i języków programowania, oraz duże, ciekawe, międzynarodowe projekty.

tom

zawsze do przodu, duzo rozwoju, projekty spoko.

marcin

bardzo dobre miejsce do rozwoju, świetni ludzie, i dobra atmosfera pracy.

Waldek

Dobra firma na początek kariery, jak i dla doświadczonych devów (kasa, socjal, projekty, technologie).

Zostaw merytoryczną opinię o Lingaro - Warszawa

• Jak się pracuje w Lingaro?

Zobacz opinie na temat firmy Lingaro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingaro?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 6 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingaro?

Kandydaci do pracy w Lingaro napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lingaro