Sopoltrad Sp. z o.o.

Opinie o Sopoltrad Sp. z o.o.

Gość Nowy wpis

Witam. Kiedyś jak widziałem ofertę od Państwa dla młodszego koordynatora projektów tłumaczeniowych to była w niej wpisana umowa o pracę na pełen etat. Zastanawiam się czy na jego część również nie można byłoby się zatrudnić? Myślę o połówce

Zainteresowała mnie wygasła już oferta dla Młodszego koordynatora projektów tłumaczeniowych. Biegłość języka angielskiego jak i francuskiego posiadam. Gorzej natomiast z tym doświadczeniem w środowisku międzynarodowym. Czy bez tego istniałaby możliwość na przyjęcie kogoś na okres próbny?

Nowy wpis

Kandydatury z angielskim i francuskim zawsze chętnie rozpatrzymy, niezależnie od otwartych w danym momencie rekrutacji. Zapraszam zatem na cv@sopoltrad.com. Z zastrzeżeniem, że zdecydowanie preferujemy opcję stacjonarną, czyli praca u nas w biurze.

Mona Nowy wpis

To o co chodzi z ta atmosfera w firmie?

Stan

Jak sytuacja z rotacja pracowników wygląda od nowego roku? Czy faktycznie ustała zgodnie z tym co piszą państwo poniżej?

@Stan

Tak. Można śmiało zaglądać.

Natalia
@Sopoltrad Sp. z o.o.

Na LinkedIn widac, że nadal są osoby, które po około roku - albo kilku miesiącach - kończą przygode z ta firma

Joanna
@Stan

A o co konkretnie pytasz? No bo różne rzeczy piszą poniżej.

Firma Sopoltrad Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy koordynator projektów tłumaczeniowych. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Nie

Wszystkim kandydatom polecam spytać na rozmowie ile osób miesięcznie ucieka z tej firmy. Łatwo też prześledzić historię zatrudnienia na Linkedin. Nikt nie odchodzi bez powodu. Omijajcie szerokim łukiem.

Jolanta
@Nie

Myślisz, że poważnie ktoś by tak po prostu na takiej rozmowie o to spytał? Zadałbyś takie pytanie, bo ja szczerze bym nie dała rady chyba. :/

@Nie

Sugestia trafna: zapraszam kandydatów na rozmowę i zadawanie trudnych pytań. Chętnie odpowiem na pytania o odejściach i o wpisach na GoWork, warto sprawdzić u samego źródła. Potwierdzam też użyteczność portalu LinkedIn, można zapytać o zdanie obecnych pracowników. Na rozmowie oprócz wyjaśnień co do przeszłości, chętnie przedstawię sytuację bieżącą i perspektywy. Zaprezentuję obecny, całkowicie odnowiony zespół. Przedstawię kompetencje, dojrzałość i zaangażowanie, które składają się na dużą jakość obecnego zespołu i pozytywną atmosferę. Warto dołączyć do nas właśnie teraz, gdy po okresie zawirowań personalnych wyszliśmy na prostą i wracamy na drogę rozwoju. Zapraszam!

@Jolanta

Z osób, które niedawno dołączyły do firmy i zostały, wszystkie zadały trudne pytania. I zostały. Warto anonimowy jad internetowy skonfrontować z rzeczywistością.

Emilia
@Sopoltrad Sp. z o.o.

a ja mam pytanie, czy te trudne pytania można zadać na rozmowie zdalnej, czy sa one tylko stacjonarnie prowadzone? jest opcja rekrutacji zdalnej?

@Emilia

Do pracy u nas w biurze (stacjonarnej) rekrutujemy w miarę możliwości stacjonarnie. Jeśli warunki (np. odległość) nie sprzyjają, dążymy do przynajmniej jednego spotkania u nas przed ostatecznymi uzgodnieniami. Rozmowy dotyczące pracy wyłącznie zdalnej możemy prowadzić zdalnie, choć i w tym przypadku warto się spotkać i poznać "na żywo". Wdrażanie osób zdalnych na rozpoczęcie pracy obejmuje zazwyczaj etap szkolenia u nas w biurze, ale tu wiele zależy od zadań dla danego stanowiska i od doświadczenia osoby w branży. Zapraszamy na rozmowy, z dowolnymi pytaniami.

Molii

Zdecydowanie odradzam. Etyka pracy w tym miejscu jest poniżej wszelkich norm. Ciągłe napięcie wiszące w powietrzu, rozmowa za najmniejszy błąd czy przewinienie. Z szacunku do samego siebie, lepiej szukać innego biura.

Krystyna
@Molii

Etyka tzn. co konkretnie się dzieje? Bo taki frazes no to każdy też może takim rzucić :/ napisz konkretnie

Kandydatka
@Molii

Czyli nie próbować z tym biurem nawiązać współpracy? Nie warto?

Kandydatka
@Krystyna

No właśnie, również proszę o jakieś przykłady. :)

Kandydatka :)

Rozważam zatrudnienie w tej firmie jako PM. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Jak dużo osób pracuje w Sopoltrad Polska Sp. z o.o. Sp. j.?

źródło

u źródeł: 11 osób w lipcu 2021 r.

Agnieszka
@źródło

Wiesz może czy w takim razie jest jakaś szansa na dołączenie do zespołu Sopoltradu? Jeśli tak, to na jakie stanowisko jest obecnie zapotrzebowanie i jak wyglądają wymagania na nie? Czy trudno jest się dostać tutaj do pracy?

malina

Jakie mają stawki godzinowe za DTP i konwersję plików do MS Office? Ktoś się orientuje?

Zorientowana
@malina

...a dlaczego nie pytasz ich samych, myślisz, że to ukrywają?

malina
@Zorientowana

Zadałam normalne pytanie. No i mam... ironiczną odpowiedź... Zapytam ich przy najbliższej okazji ???? Pozdrawiam serdecznie

Domo
@malina

@malina udało ci się dowiedzieć coś o tych stawkach? Też jestem ciekawa :)

Maliniak
@Domo

Dobrze płacą na etat, oferują dużo więcej niż inne agencje w Krakowie.

Antoni

Kiepski zespół tłumaczy, błędy/kalki ortograficzne niemal we wszystkich tłumaczeniach. Na szczęście jest mnóstwo innych biur w Krk bardziej "na poziomie." Z licznych mailów, stwierdziłem że ekipa ma wysoką samoocenę. Jak kolega powyżej potwierdził, "zdecydowanie odradzam."

Klara
@Antoni

A co to jest kalka ortograficzna? Piszesz to jako były pracownik, czy były klient? Bo ja jako były pracownik mam zupełnie inny odbiór tej firmy. Poza tym czepianie się czystości języka, jak samemu używa się "mailów"...

PM
@Antoni

Pracuję w konkurencji i od kilku lat widzę te wpisy, zawsze podobne: nienawistne, bez konkretów i z charakterystycznymi błędami. Pojawiają się zawsze gdy Sopoltrad publikuje ofertę pracy. Zgłosiłem się do nich niedawno jako kandydat i zapytałem m. in. o co chodzi z tymi wpisami. Wyjaśniono mi, że to najprawdopodobniej skutek nieudanego okresu próbnego 4 lata temu (!), zaś składnia i liczne błędy stąd, że język polski nie jest językiem ojczystym autora wpisów. Moja rekrutacja przebiegła bez zarzutu, wprawdzie postanowiłem pozostać u obecnego pracodawcy, ale mogę jedynie polecić tę firmę.

Nico
@Antoni

Hehe, ja też odniosłem wrażenie, że pracownicy w biurze mają zawyżoną samoocenę i przeświadczenie, że wykonują niesamowitą pracę, a tłumacze to dla nich zwykli wyrobnicy, którym najlepiej byłoby nic nie płacić. Więcej dla nich nie tłumaczę.

Mat

Nie wiem jak wygląda praca w biurze firmy, ja pracowałem zdalnie. Zrezygnowałem ze wspołpracy po kilku miesiącach ponieważ mają bardzo niskie stawki, w większości poważnych firm tłumaczeniowych zarabia się więcej.

Honorata
@Mat

A na jakiej zasadzie odbywała się taka zdalna współpraca z Sopoltrad? Rozumiem, że podpisałeś z firmą jakąś umowę, ale w jakiej formie - umowa, dzieło, o pracę?

Nicknick

Nie polecam tej firmy.

Frau
@Nicknick

Dlaczego? Właśnie się rekrutuję i chciałabym wiedzieć, co/jeśli jest w tym miejscu nie tak.

Xavi
@Frau

I jak? Zrekrutowałeś się? Może powiesz, jak Ci się tu pracuje?

Marlena
@Frau

Ja tez jestem ciekawa.

xyz
@Nicknick

Rekrutowałam się na stanowisko zdalne tłumacza. Uprzedziłam, że wersja wymaganego programu, którą ściągnęłam nie zawiera polecenia, za pomocą którego zapisałabym plik w wymaganym formacie. Z tego powodu odpisano mi, że test został nie zaliczony. Jak chcecie być w ten sposob testowani, czy nadajecie się na ichniego tłumacza, polecam serdecznie tę firmę.

no cóż
@xyz

Pracowałam w biurze tłumaczeń i zazwyczaj jak potrzebują pliku w konkretnym formacie, to ma być w konkretnym formacie. Tak to jest z próbkami. Na gwiazdorzenie, wyjątki i pracowników biura przerabiających plik od tłumacza tak, żeby był w formacie wymaganym przez klienta zazwyczaj przychodzi czas po zaliczeniu próbki i oddaniu paru(nastu) dobrze zrobionych zleceń.

Dawid

Z całą pewnością trzeba mieć umiejętności i do tego chęci do pracy, a nie będzie powodu do narzekania bo firma jest dobra !!

Były

Odradzam. Szef i pracownicy poniżej poziomu. Wynagrodzenie marne, atmosfera straszna. Doświadczenie nikomu nie potrzebne.

Marlena
@Były

Co znaczy marne wynagrodzenie. Zastanawiam się, czy aplikowac.

Mam wrażenie, że ktoś nie dał rady utrzymać się w firmie i teraz tak oskarża dobra firmę!

NickNick
@Marek

Wrażenie to może pan oczywiście mieć. Inni tak samo mają prawo opisać swoje wrażenia związane z tą firmą. Po to ten portal jest. Jeżeli pana wrażenia były dobre, to niech pan je opisuje - dla równowagi.

Do pracy w Krakowie Sopoltrad poszukuje kandydata na stanowisko handlowiec - Sales Manager. Warunki pracy, zadania oraz wynagrodzenie jest do uzgodnienia z firmą. Natomiast wymagane jest udokumentowane doświadczenie w sprzedaży usług na rynkach zachodnioeuropejskich, biegła znajomość języka angielskiego i francuskiego. Tutaj znajdziecie więcej informacji: http://sopoltrad.com/pl.sales_manager.html Czy ktoś z Was obecnych na forum pracuje na podobnym stanowisku? Czy polecacie tę pracę innym?

Zostaw merytoryczną opinię o Sopoltrad Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sopoltrad Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sopoltrad Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Sopoltrad Sp. z o.o.