ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Bryndza

siema, ej serio tam u Was taka bryndza z przelewami?

hejterKiller

A może zamiast pisać szkodliwe komentarze, zabierzecie się w końcu do pracy? Poczekajcie z hejtami do następnego miesiąca, żeby zobaczyć czy Daniel wywiąże sie z obietnic.

ZdrowoMyslacy
@hejterKiller

Obietnicą kolego drogi były odpowiednie zapisy w umowie. Ja pracuje oni płacą.

Castor

To moje zdanie, Ty WhereIsMyMoney możesz mieć oczywiście inne. Uszanujmy swoje zdanie nawzajem. Nie twierdzę, że błędy gdzieś nie zostały popełnione ani, że teraz nie można zrobić czegoś lepiej. Ale ani nie jestem w te tematy zaangażowany ani nie znam się na nich jakoś wybitnie dobrze, dlatego daje kredyt zaufania Osobom, które w tej firmie za to odpowiadają. Czy to dobry krok, czy nie, to czas pokaże. I nikt przecież w Firmie Cię nie trzyma na siłę.

Castor

M9, każdy podpisuje umowy świadomie i powinien brać pod uwagę różne opcje. 3 miesiące wypowiedzenia w przypadku B2B może być korzystny albo nie. Na taki sposób współpracy jak B2B też każdy decyduje się świadomie - wiadomo, jakie ma wady w porównaniu z UOP i jakie zalety. Jeśli podpisałeś umowę, która obecnie jest dla Ciebie niekorzystna, to można zawsze próbować o tej umowie rozmawiać z Właściwą Osobą.

Kluczowe pytanie

Kluczowe pytanie. Czy są jeszcze tacy którzy nie dostali przelewu?

Zdenerwowany
@Kluczowe pytanie

Tak, na przykład ja.

Pracownicy wewnętrzni dostali przelewy terminowo

Castor

Kto to jest pracownik wewnętrzny?

Beznadzieja
@Castor

Właśnie o to jest największy zarzut dla Firmy, który w konsekwencji najbardziej da się jej we znaki. Otóż Firma przyjęła sporo dobrych osób, albo zwyczajnych bez konkretnego pomysłu co z nimi zrobić. Bo wydawało jej się że się rozwija, wierząc, że będzie się rozwijać, bo chcę się rozwijać i to wystarczy, uwierzyła też w jakieś commity śmiesznych Handlowców i tam oparły swoje plany. Do sporej ilości ludzi to dotarło i nastąpiła negatywna selekcja (sporo dobrych samych odeszło). Cześć przyjęto i zwolniono. To jest najbardziej beznadzieje, przyjmujesz kogoś kto jest na wysokim poziomie (przekonując go jest super, rozwój, perspektywy), kto ma inną pracę i i nie masz pomysłu od początku co z nim zrobić i go zwalniasz szybko, dajesz mu inne zadania niż się umawiałeś albo zaczynasz go rozliczać ze sprzedaży, a on tym nie miał się zajmować. Najlepsze kwiatki przyjmujesz kogoś z wiodącej firmy informatycznej i każesz sprzedawać coś już jest nie sprzedawalne, bo cykl produktu jest inny, po czym go zwalniasz po 4 miesiącach. Albo przyjmujesz kogoś do działu wewnętrznego a potem każesz mu rozwijać relacje z kluczowymi klientami. Nikt na poziomie o zdrowych zmysłach tu nie przejdzie już.

Innowator

dzisiaj :)

Prok.

Dziękuję Wam ślicznie za informację.

Uśmiechnięty.

Super.

Nicola C.

Może tam też już się grunt pali pod nogami.

UI Designer

Przed rekrutacją byłam zapewniana, że dostanę odpowiedź, nieważne czy pozytywną czy negatywną. Nie dostałam żadnej. Mimo, że odzywałam się mailowo do HR z pytaniem o wynik. Bardzo niekulturalnie i niesłownie.

Świeczka.

Szanowny notHappy jesteś optymistą, przecież okaże się, że nie dostaniesz nawet biletu lotniczego, albo na lotnisku nie będzie takiego lotu lub przewoźnika.

Papier

Ale wydrukowane porozumienie na swoim papierze wraz z długopisem też trzeba przynieść?

Nota

Próbowałeś? Od kogo dostałeś taką informację?

Wyj.

Zdajcie sobie sprawę, że w gdyby hipotetycznie doszło do ogłoszenia upadłości to wiele w umownych stosunkach prawnych zmienia się z automatu i to stotnie.

Pracując tu dwa lata, pensja zawsze była u mnie na czas. PS. Nie, nie jestem z HR i nikt nie płaci mi za ten komentarz. Hejt napędza hejt, radzę znaleźć sobie bardziej pożyteczne zajęcie niż wylewanie żółci i frustracji na forum.

już mnie nie ma od pewnego czasu szanowny Pracowniku :)

Zdziwiiny

To chyba pracujesz od miesiąca ;)?

On
@Zdziwiiny

Znacznie, znacznie dłużej :)

Ciekawy

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Arkadiusz Ś

Firma wygląda na bardzo przyjemną. Miałem okazję uczestniczyć w rekrutacji. Rekruter bardzo miły rzeczowy i w przypadku złej odpowiedzi wyjaśniał jaka jest poprawna, gdzie rzadko się to zdarza. Pomimo negatywnego wyniku firma oddzwoniła z informacją zwrotną, gdzie jest to bardzo rzadkim zjawiskiem. Świadczy to o tym, że szanuje ludzi i z pewnością dba o swoich pracowników. Aplikowałem do kilku firm ale w większości, mówili że oddzwonią w ciągu 14 dni, oczywiście tak się nie stało.

Ciekawszy

Właśnie bardzo dobre pytanie. Czy mogą się wypowiedzieć Współpracownicy lub ktoś z Firmy? Bo czytając te wpisy wydaje się, że Firma kroczy do upadku, a może to być krzywdzące spostrzeżenie.

ZwyklyJuniorDev
@Ciekawszy

Ja i pare osob w teamie czekamy jeszcze.

Ciekawy

Dziękuję Wam uprzejmie za informację. Brzmi to bardzo źle.

KremNaBulDuby

Ciekawi mnie w jaki sposób to opóźnienie wynagrodzą pracownikom? Znów paczka na święta wypchana folią? :D

Wskazówka

To tylko prawna wskazówka na wszelki wypadek.

MateuszHydraulik

Nikt nie jest idealny. Firma ma narzędzia kontroli nad pracownikami, daje im pewną swobodę to i oni akceptowali opóźnione o jeden czy dwa dni przelewy. Zdarzyło się każdemu pewnie zostać na nadgodziny, ale przelew wtedy dużo wcześniej nie przyszedł... Nie ma już czego ratować, opinia firmy jako pracodawcy idzie w dół. Nawet studenci, którzy potrafią korzystać z google'a się tu nie zatrudnią czytając coś takiego. A można było strategię agresywnego rozwoju trochę przystopować i pomysleć o tych niewolnikach na kontraktach, których nie mogą normalnie rozwiązać. Brak płatności - to chyba ewidentne naruszenie warunków umowy ze strony firmy. Teraz ludzie mają okazje.

PracownikJużInnejFirmy

Zdecydowanie podpisuję się pod tą opinią - wypunktowane bez hejtu to co w firmie bolało najbardziej.

Może warto zacząć mówić o zaletach firmy? Liczne integracje, eventy, konferencje oraz inne udogodnienia. Za karę?... Okażcie w końcu trochę wdzięczności i szacunku tym którzy starają się dla Was. Jeśli macie pomysły czego brakuje to zgłaszajcie je bezpośrednio odpowiednim osobom:). Będzie znacznie prościej i skuteczniej.

Pytajnik

Jak z płynnością?

Pasibrzuchon

Jest kasa :) Tym razem udalo sie w terminie :)

Hanna

@Zdziwiony kandydat jeśli chodzi o oferty pracy, to widzę że firma oprócz portali pracy zamieszcza je na swojej stronie internetowej i na bieżąco informuje o nich na swoich mediach społecznościowych. Tak też również było w okresie, w którym Ty zostawiłeś swój komentarz. Przeglądam właśnie jedną z ofert pracy i znalazłam tam informacje o tym, co ITMAGINATION oferuje swoim pracownikom. Mam w związku z tym kilka pytań. Firma oferuje m.in. udział w aktywnościach sportowych. Wymienione są piłka halowa, squash oraz koszykówka. Jak działają te zespoły sportowe? Każdy ma możliwość dołączenia? A może macie też możliwość proponowania swoich pomysłów na dodatkowe akcje? Co warto też wiedzieć o "niezapominalnych wyjazdach grupowych"? Czy takie wyjazdy integracyjne zdarzają się często?

Łukasz
@Hanna

@Hanna, odpowiadam z perspektywy obecnego pracownika. W firmie mamy spore grono sportowców - amatorów. Raz w tygodniu mamy możliwość korzystania bezpłatnie z kortu do squasha. Mamy też drużynę piłkarską z ambicjami - dlatego bierze udział w lidze biznesowej ;) Wynajem boiska i opłatę za ligę biznesową finansuje firma. Firma dofinansowuje też grupę kolarzy i biegaczy (np. darmowe stroje sportowe). Co do wyjść i wyjazdów integracyjnych, raz w roku organizowany jest weekendowy wyjazd integracyjny (relacja jest na naszym FB), zimą uroczysta wigilia, a w ciągu roku mniejsze spotkania zespołowe. Na naszym profilu FB jest trochę zdjęć i filmów z tych wydarzeń.

Często nie mamy wpływu na decyzje właścicieli czy osób decyzyjnych. Nam się wydaje, że robią źle ale pomyślcie przez chwilkę czy oby z pewnością mamy rację? Nie znamy wielu aspektów działań w imieniu firmy, nie wiemy o wielu sprawach. Może jednak inni mają rację?

exitm

o ile zakład się zakładasz , że ITM nie przetrwa następnych 2 lat ?

Mike

tak sobie

Rozzziiiii
@Mike

Możesz jaśniej? Dlaczego tak sobie? Zastanawiałam i zastanawiam się od dłuższego czasu nad złożeniem CV do tej firmy , ponieważ rozważam zmianę pracy. Po mediach społecznościowych można zauważyć, że firma tworzy innowacyjne projekty i prężnie się rozwija. Czy to tylko dobry PR? To forum oraz niektóre opinie obecnych/byłych pracowników, recenzje na innych portalach nie zachęcają do rozwoju w tej firmie.

Rozzziiiii
@Mike

W każdej firmie może być czas lepszy i gorszy ale to nie jest od razu powód do oskarżania firmy, prawda?

Łukasz

Z ciekawości - co Ty tu jeszcze robisz? Zostawiłeś opinię, fajnie. Ale po co tak spamować pustym, bezwartościowym contentem?

Maciej

Super :)

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.