ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Pracuje ponad rok i wydaje się być fajnie. Real live developera: - nowe projekty w .net core 2.1 i angular 6, - stare powoli przepisywane do nowszych technologii - znów są owoce za free i to częściej niż poprzednio !! - czasem kolejka do Xbox i piłkarzyków :( - nikt nie rozlicza mnie z każdych 15 minut pracy co zdarzało się praktycznie w każdej poprzedniej firmie

thor
@Marcin

nie kumam fiksowania sie na tych bananach i jabłkach, ale już siedzenie na nowych technologiach mnie kupuje

Dam znać po rozmowie!

Sporo nowych ofert pracy się przewija z fajnymi warunkami. Pogadałem trochę ze znajomymi z branży i generalnie wszystko wygląda bardzo przyjemnie. Zapytałem o kwestie umów, czy da się z ludźmi pogadać i jak z $$$ - wszystko tak jak trzeba, a co więcej podobno jak chcą kogoś zatrudnić to można negocjować :D

it
@Dam znać po rozmowie!

Potwierdzam, da się dużo wywalczyć na rozmowie

Niezdecydowany

Cześć, jak odbieracie ITMAGINATION. Pytam pod kątem tego czy to jest stabilny pracodawca i spółka? Ja nie woem do końca kto jest tam właścicielem i czy można im zaufać. Jak patrzę na sieć powiązań finansowych to kończy się gdzieś w Luksemburgu. Nic do tego nie mam, ale wolałbym wiedzieć kto tak naprwdę ma wpływa na to jak ta firma funkcjonuje? Jak macie coś wiarygodnego dajcie znać.

Zdecydowany
@Niezdecydowany

Cześć, z tego co się orientuje to core jest w pełni prywatny w rękach zarządu - sieć powiązań zawsze może być szeroka (praca z klientami - czasem kilku letnia, wciąga w kapitał mniejsze podgrupy). DDL + główni dyrektorzy mają sporą władzę ;) Sytuacja z mojej perspektywy jest stabilna i nie wygląda, żeby coś miało się zmienić. Ogólnie patrząc na rynek IT, raczej w najbliższym czasie wszystko rozwija się z ogromną prędkością, a tu chyba klientów nie brakuje ;)

Pracujący
@Zdecydowany

Hej, Faktycznie, nadchodząca sprzedaż może budzić pewne obawy. Jednak należy pamiętać że jedyne co jest pewne, to zmiana i kto wie czy od października nie będzie lepiej? Na pewno zmiana zarządu uspokoi trochę emocje w firmie i pozwoli jej się sprawnie rozwijać o ile nowy właściciel nie będzie chciał przeprowadzić jakiejś restrukturyzacji. W ostatnim czasie kilku większych lub mniejszych klientów zrezygnowało z naszych usług, jednak świadczy to tylko o tym, że nie stać ich na nas lub nie są godni współpracy z nami. Podsumowując - myślę że warto zaryzykować - na pewno będzie ciekawie ;)

pracownik2
@Pracujący

Z tego co wiem i widze klientow przybywa, a nie ubywa :) w dodatku to co piszesz to jakas marna prowokacja :)

Deweloperrrr

Jak długo czeka się u was na odpowiedz po wyslaniu CV?

daj im tydzień
@Deweloperrrr

Ludzie na urlopach - długi weekend ;)

DevOps Engineer

Z punktu widzenia kandydata na jedno ze stanowisk DevOps - firma zatrudnia tylko na B2B, jednak moją czujność wzbudziło permanentnie używane przez rekruterkę 'Twój przełożony'. "Ewaluacja coroczna z Twoim przełozonym." Brak sensownej odpwiedzi na zadane pytanie czy jest to zaowalowany stosunek pracy. Druga lampeczka alarmowa zapaliła się (razem z syreną) gdy rekruterka zapewniła mnie iż nie ma sensu kontynuować rozmowy bo firma wymagać będzie WYŁĄCZNOŚCI. Wyłączności w formie? Oprócz samej frazy niewiele wyjaśnien. Ponownie wyjaśniłem, że jako JDG nic im do tego czym się zajmuję poza czaseem przeznaczonym na projekt a tego typu ustawienia to ograniczenie swobody gospodarczej. Zrezygnowałem i nie polecam dalszych kontaktów - umowa o pracę jako b2b.

Wojtas

1. Projekt ok, stawka ok, szef ok 2. Jest spora zmienność, czasem można odnieść wrażenie, że wszystko dzieje się za szybko 3. Ludzie z góry robią dobre miny, ale widać, że tematów im nie brakuje i czasem zachowują się jak zombi :)

arystoteles

Na pierwszy rzut oka firma robi dobre wrażenie - jest o niej dosyć głośno na portalach spolecznościowych (min. chwali się szybko rozrastającym sie zespołem), ma fajną, nowoczesną stronę internetową a przed rozmową rekrutacyjną - w modnie urządzonym biurze - jesteśmy mile witani przez ładne dziewczyny z recepcji. No i to by było na tyle - teraz przygotuj się tylko na gorsze. Po pierwsze, ITM oferuje bardzo niekorzystne warunki współpracy. Nie mogę niestety rozwinąć tego wątku ze względu na zachowanie poufności, ale polecam dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy (patrz Wskazówki dla Pracownika). Jeśli jednak zdecydujemy się na współpracę (co szczerze odradzam), to czeka nas żmudna walka z chaosem organizacyjnym i totalnym brakiem zaufania do pracownika (ze strony nie-IT). Natomiast po stronie IT spodziewajmy się braku jakichkolwiek spójnych metodyk pracy -(usunięte przez administratora) Zespoły sprawiają wrażenie tworzonych na prędce z zupełnie przypadkowych ludzi (duża rotacja pracowników, wśród deweloperów większość pracuje poniżej 1 roku), będących dziwną mieszanką np. początkujących frontendowców (majacych trudności ze zdefiniowaniem klasy w CSS )z mid-seniorami w backendzie. Nic dziwnego, że w rezultacie projekty nie trzymają się terminów co próbuje się rozwiązać pogarszaniem standardów jakości (o ile w ogóle jakieś były) i tworzeniem kodu na szybko, byle "u mnie zadziałał". Nie zdziw się również, jeżeli z dnia na dzień dowiesz się o tym, że od jutra pracujesz w innej technologii, w zupełnie innym zespole w biurze nowego klienta na Mordorze (tak było w moim przypadku, na szczęście tego samego dnia złożyłem wypowiedzenie:) ). Wskazówki dla Pracodawcy: ITM, nie idźcie tą drogą! Wskazówki dla Pracownika: Omijać szerokim łukiem. Jeśli jednak jesteś zdesperowany albo lubisz przygody i mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w rekrutacji do ITM to pamiętaj o tych 3 rzeczach: 1. podczas rozmowy rekrutacyjnej poproś o przesłanie wzoru umowy na maila 2. dokładnie zapoznaj się z zapisami i zastanów się, czy chcesz pracować na takich warunkach(negocjuj!) 3. Jeśli zdecydujesz sie podpisać umowę, to przed spotkaniem wydrukuj egzemplarz, który otrzymałeś na maila i sprawdź jego zgodność z tym, który dostaniesz do podpisania!

Neron
@arystoteles

Chaos to jest w prawie każdej firmie. Myślę, że przesadzasz.

Pomidor

Mi się w ITM podoba. Projekt ok, klient duży i rozpoznawalny. Chodzę do pracy w szortach, nikt się o to nie przyczepia. Na korytarzu można pogadać z ludźmi, są owoce, dobra kawa. Tylko w FIFĘ nie mogę wygrać, ale i to się zmieni :).

Igor

Z końcem miesiąca zakończyłem swoją przygodę z ITM, mogę więc już spokojnie i bez żadnych ograniczeń opisać jak minęły mi ostatnie 2 lata. Być może po tym wstępie spodziewacie się, że wyleję tu kubeł pomyj - tak jak inni w niektórych wpisach, które już się tutaj pojawiły. Nie jest to jednak moim celem i tego nie zrobię ponieważ w kontrze do nich chwalę sobie ten okres. Były momenty, których nie będę dobrze wspomniał, ale patrząc z perspektywy całych 2 lat był to bardzo dobry czas w moim życiu. Pracowałem w dywizji, w której projekty związane były głównie z pracą dla jednej z większych polskich firm. Mimo kilku, mniejszych i większych, zmian kadrowych na przestrzeni lat był bardzo zżyty. Jestem pewien, że będziemy trzymać kontakt również w następnych latach. Pierwszy rok pracowałem na umowie o pracę, w kolejnym została mi zaproponowana praca na kontrakcie, na którą się zdecydowałem. Poza oczywistymi plusami kontraktu, tj. większej gotówce "w ręce" miał on również kilka minusów. W moim kontrakcie była wpisana kara za zerwanie umowy przed czasem, co oczywiście wpływało na mniejszą elastyczność. Kontrakt miał jednak z góry określoną długość i dziś wraz z jego zakończeniem kończą się moje zobowiązania i bez problemu - w dobrej atmosferze i w przyjacielskich relacjach żegnam się z ITM. Praca tutaj dała mi szansę rozwinąć się zarówno technicznie jak i organizacyjnie. Często musiałem komunikować się w języku angielskim, więc znalezienie pracy za granicą (teraz kierunek Berlin!) nie było większym problemem. Co mi się nie podobało? Atmosfera w firmie czasami się zmieniała wraz z aktualną sytuacją firmy. Jest to pewnie zrozumiałe, ale bywało denerwujące. Niemniej mam wrażenie, że w tym aspekcie jest coraz lepiej. W firmie pojawiły się też nowe osoby, których głównym zadaniem jest chyba zapanowanie nad rosnącym zespołem - zdecydowanie ruch w dobrą stronę. Gdybym mógł cofnąć czas to przyjąłbym tę pracę jeszcze raz.

nowa
@Igor

potwierdzam, zaczelam w tym msc i wszystko poki co jest super

Maciej

Nie wiem czy moja opinia będzie wystarczająco "techniczna" dla kolegów poniżej, ale pracuję tu od 5 miesięcy i żadna z opisywanych tu negatywnych sytuacji mi się nie przytrafiła. Jak dla mnie to jedno wielkie trollowanie bo wypłaty dostawałem zawsze na czas, projekty są spoko, a z przełożonym mam dobry kontakt. Polecam.

dla ptaszkow

Ostatnio czytałem, że odnieśli jakieś rekordowe zyski. (usunięte przez administratora)

xxxx
@Maciej

Ja pracuje dłużej. Faktycznie zdarzyły sie dwa razy opóźnienia w wyplatach ale to tyle. Projekt fajny, ludzie super, pracuje sie na luzie, nie trzeba odbijac karty jak w niektorych firmach..Wyjazd integracyjny na bogato. To do czego można się przyczepić to że kiedyś byly darmowe owoce a teraz ich nie ma, no ale bez przesady. A jak sie komuś nie podoba to przeciez jest masa innych firm gdzie mozna pracowac, więc o co chodzi?

xxxx
@xxxx

iiii.... wróciły owoce, to już nie ma się do czego przyczepić :)

ser feta i smażony boczek

Itmagination, zeżarło chyba za dużo kontraktów i nikt z konkurencji ich nie lubi ... Przykra sprawa. Czytałem ten artykuł , płakałem ze śmiechu, jak ludzie operujący logiką pięciolatka wyłuszczali swoje przemyślenia. Takie zeschizowane to było , trochę taki żałosny ekshibicjonizm. Nie wyszło mi , to pójdę do pani i poskarżę, ktoś mnie poczochra i doceni. Co do seksizmu i molestowania to sie nie znam , nie było mnie przy tym. Jeżeli itm ma takich przeciwników to chyba ma wolną drogę na kolejną dekadę ..

Po co?
@ser feta i smażony boczek

Tyle gadania, a ludzie są i mają się świetnie. Projekty śmigają, warunki bardzo dobre (są owoce i co ważne przez ostatnie dni - klima bez zarzutu ;)) Można pogadać w kuchni - bez plotkowania, na ciekawe tematy i przy okazji znaleźć bratnie dusze. Po co to tak narzekać ciągle? ;/

Ciekawy

Chciałem zainicjować temat biur regionalnych, jak się potoczył ich los?, które działają? Jak tam jest/jak się pracuje/pracowało?

Region
@Ciekawy

Jestem z biura w regionie. Atmosfera zawsze była super. Dalej tak pozostało. Czasem słyszałem o jakichś nerwowych ruchach w Wawie ale na koniec dnia zawsze okazywało się to plotką. Widzę, że HR u nas b. intensywnie szuka nowych ludzi. Wiem, że są plany rozbudowy zespołu.

G
@Ciekawy

Generalnie pracowałam już kilka razy w centralach i kilka razy w regionach różnych firm. I cóz ITM nie jest wyjątkiem - w regionach jest super :) Mniej stresu bo nikt nie stoi nad głową, można się skupić na pracy itp. W regionach zawsze jest inaczej, mniej osób, wszyscy się znają i są przez to bardziej ze sobą zżyci.

M4rvin
@Ciekawy

Hm, biura regionalne z tego co wiem się rozwijają, w Krakowie mają 3 piętra, we Wrocławiu chyba zmienili na większe, do Gdyni intensywnie rekrutują, więc w tym temacie jest dobrze. Mnie osobiście pracuje się dobrze, miła atmosfera, wszystko na miejscu, centrum miasta. Nie rozumiem skąd niektóre tutaj negatywne komentarze się biorą...

Neutralny
@Ciekawy

Zgrane ekipy na regionach zwykle siedzą - to trzeba przyznać. Miła atmosfera, zaangażowanie i naprawdę ludzi z którymi tworzy się więzi na lata.

Rozw
@Ciekawy

a jak Płock i Mołdawska się mają?

@Rozw

taktyczna zmiana tematu

Nie jest.

Dział handlowy w Krakowie został niedawno zlikwidowany

Norma
@Nie jest.

Dział - jak to poważnie brzmi. To były dwie osoby tylko. Nie siejcie paniki. Jak dany dział nie przynosi zysku to w każdej firmie się go zamyka. To normalne.

Q
@Rozw

Płock ma się bardzo dobrze :)

Edi

Dział HR to totalna porażka. Najpierw sami się odzywają, a potem cisza, brak jakiejkolwiek odpowiedzi. (usunięte przez administratora)Zresztą średnia ocena 2 mówi sama za siebie. :)

Walka z bezrobociem

Czy wakat dla kogoś kto aż dwa razy do roku organizuje integracje plus pisze maila raz w tygodniu do wszystkich z komunikacją serio jest tak niezbędny? Rozumiem, że walczymy z bezrobociem ale bez przesady... Spokojnie ktoś da radę wykonać powyższe czynności :P

O kim dokladnie mowa?

O kim dokladnie mowa?

ktoś

A czy to z klientem mam umowe podpisana czy z ITM?

Zbliża się okres wyjazdów integracyjnych :)

Rozumiem.

Rozumiem.

Zalew

Cześć. Czy byliście w tym roku nad Zalewem Zegrzyńskim?

JeżJerzy
@Zalew

Hej, tak, jak w poprzednim roku - Warszawianka :)

Foto

Zdjęcia dowodzą ekstremalnie b. wysokiej rotacji.

Wave

Niestety. Mocna, wyważona i prawdziwa opinia.

Karl

Świetna merytoryczna wypowiedź dobrze powiedziane.

Pokrzywdzony obietnicami

Bardzo dokładna, rzeczowa i w pełni prawdziwa analiza. Uzupełnię tylko o jeden pogląd, w mojej ocenie najgorszą rzecz dla doświadczonych osób. Firma ma w powszechnym zwyczaju ściągać doświadczone /wartościowe osoby często je nawet przepłacając (często też przepłaca osoby bardzo kiepskie, które dadzą commit na absurdalny target, a firma im uwierzy), ale nie ma pomysłu ani projektów na ich zagospodarowanie (lub jest on oparty na commitach absurdalnych handlowców), a konsekwencji nie masz co robić, dostajesz zadania nie z Twojego obszaru kompetencji albo zaczynają od Ciebie wymagać, sprzedaży, na co się nie umawiałeś i okazuje się że firma Cię wyjęła za dobrą kasę skądinąd, na obiecywała, a po 4 miesiącach albo 3 kwartałach Cię odprawiła. Więc jeśli się coś sobą reprezentujesz i ma się inną sensowną pracę lub inną ofertę zupełnie nie warto iść, warto było tylko traktować jako czasową przechowalnię. Teraz nawet tak nie warto, bo z płatnościami nie najlepiej i niepewnie.

NAIISEC

Niestety to się potwierdza u coraz większej ilości osób.

DJ

Bardzo dobrze napisane. Podobnie jest w Accenture, ale tam chociaż płacą ochłapy.

Polecam

Polecam ten wpis.

Zg

Zgadzam sie

Słuszne. O faktach się nie dyskutuje.

Maciej Cz.

Zgadza się.

Fakt.

Fakt.

P.

Prawda

hha

doskonałe podsumowanie "etyki biznesowej" tej jak i wielu innych firm ;)

Marian

To powyżej to może gimnazjalista napisać. Słabe to ,kompletna strata czasu. Nie wiadomo co sprawiło że autor uwierzył w siebie i zdobył się na te wynurzenia. Rok był słaby dla polskiego IT i tyle taki sezon. (usunięte przez administratora) Potem ci frustraci wylewają swoje żale.

Przegrywy zostały
@Marian

Jest kompletnie na odwrót. Ci co nie znaja wlasnej wartosci zostali (usunięte przez administratora)Pozdro

sun

prawda

Jabłko Antek

owoce w każdy wtorek

@Jabłko Antek

ja mam owoce codziennie, ale w domu, nie w ITMAGINATION

SO TRUE

potwierdzam. pracowalem blisko zarzadu i widzialem.

Amator

To jest zarząd?

SO TRUE
@Amator

W sumie racja chyba nierząd

Aktualny pracownik

Słusznie

Kłamstwa

I gdzie ten artykuł i te sprawy? Dwa miesiące minęły i nic. Po co piszecie takie bzdury jak potem nic takiego nie ma miejsca

ilanova

czekamy czekamy :)

Borówka Basia
@ilanova

tak tak :)

Siwy

Widzę ostatnio dużo pozytywnych komentarzy, aż człowiek żałuję że odszedł. No nic, nie ma tego złego. Hajs u konkurencji większy, piłkarzyków brak.

Bart
@Siwy

Ja przyszedłem od konkurencji właśnie dlatego, że w ITM dostałem lepszą pensję. Z perspektywy czasu to była dobra decyzja.

Franz

Praca od 02.2015 do 02.2018. Ogólnie oceniam 4/5. Plusy: - projekty dla największych firm w PL, - ładne biuro w centrum, - różne opcje rozwoju, - po 3 latach pracy ogromny wzrost umiejętności => kolejna praca $$$ - doświadczony zespół, - stabilność. Minusy: - korporacyjna struktura, - restrykcyjna umowa,

Kama

U mnie podobnie...

Prawnik

Nie ma kary za odejście zgodnie z zapisami umowy, jest za zerwanie umowy przed czasem. To już któraś firma, w której pracuję na B2B i w każdej poprzedniej tak było. Każda firma zabezpiecza się przed tym, że przy B2B znikniesz z dnia na dzień. Nie wprowadzaj ludzi w błąd albo idź hejtować gdzieś indziej :)

Franz

Podobno? To wiesz o tym czy tylko gdzieś słyszałeś/słyszałaś? Nie. Nikt nie straszył mnie sądem. Umowę mieliśmy podpisaną na dany okres i po jego zakończeniu mogłem bez problemu odejść. "Jeśli ogromny wzrost umiejętności tzn. ze za dużo nie umiałeś i po taniości Cię wzięli." - nawet nie ma sensu dyskutować z tak prymitywnym stwierdzeniem. Wybitny ekspert "Karygodne" właśnie ocenił moje umiejętności na podstawie swoich przypuszczeń. Chyba czas się przebranżowić... :< Dla osób, które jednak chciałyby przeczytać opinię osoby, która faktycznie miała podpisaną umowę z ITM i faktycznie zna jej zapisy ("podobno" @up) mogę potwierdzić to co wcześniej napisałem. Umowa jest restrykcyjna, ale podpisujesz ją przed podjęciem pracy. Nie podoba się? Nikt nie zmusza Cię do pracy w ITM.

Antek
@Franz

@Franz, a czy w umowie faktycznie były jakieś zapisy, których powinienem się obawiać?

@Antek

@Antek w umowie jest dosyć standardowy zapis o karze, jeżeli zrezygnujesz przed końcem kontraktu. Jej wysokość zależy (tak myślę, bo nie widziałem innych kontraktów) od Twojej pozycji w projekcie oraz wynagrodzenia. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, bo pracując w 3 różnych firmach w PL zapisy były zawsze podobne.

taki_tam
@Franz

ja pracuje w firmie tzw big 4 tez na b2b i takiego zapisu nie mam, wiec nie jest to standardowy zapis

@taki_tam

A widzisz, tak jak pisałem, nie wiem jak wyglądają kontrakty innych. U mnie akurat się znalazł taki zapis, ale jak widzimy jest to prawdopodobnie kwestia indywidualna. :)

Daniel
@Franz

U mnie też nie było zapisów o karach umownych. Generalnie bardzo sobie chwalę.

Konserwator ekspresu do kawy

Wydaje się, że mamy potwierdzenie odczuć w twardych faktach. To nie kryzys a rezultat.

Prawie 200 programistów lubi to :)

Prawie
@200

No prawie 200 :)

bulbul

a jak jest teraz?

Yelllo

ITM jako pracodawca jest spoko. Wiadomo - zdarzają się dni kiedy jest bardziej nerwowo, ale to chyba standard w IT. Jestem tu od kilku miechów, pracuję na kontrakcie w outsourcingu, przez ten okres płatność spóźniła się tylko raz - o 1,5 tygodnia. Poza tym bez większych spin. Terminy gonią, góra wymaga, ALE... projekt jest ciekawy, team doświadczony więc skille rosną. O to chodziło, więc polecam.

Kalisz
@Yelllo

@Yelllo a jak oceniasz pracę na przestrzeni ostatnich miesięcy? Jest tak samo, czy może lepiej/gorzej? Planuję aplikować w najbliższym czasie i nie wiem czego się spodziewać. Z góry dzięki!

Yelllo
@Kalisz

@Kalisz, pozytywnie. Nie zauważyłem negatywnych zmian. Wręcz przeciwnie, ostatnio chyba zaczęli trochę bardziej zwracać uwagę na komunikację i atmosferę w firmie.

dla ptaszkow

Karma

Deja Vu

ta firma itmagination to jakas pechowa jest... lepiej unikać

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.