LKW Walter Transportorganisation

Vienna

Opinie o LKW Walter Transportorganisation

Moni

Czy to prawda, ze system premiowy jest rożny dla kobiet i dla mężczyzn? Jakie są szanse na awans dla kobiet? Prosiłabym o uczciwe komentarze. Czytałam o LKW Walter na różnych stronach i trudno przejść obojętnie wobec tego, co o tej firmie pisza pracownicy ale również podwykonawcy :((((

RB
@Moni 31.10.2017 13:12

System premiowy jest taki sam dla wszystkich, niezaleznie czy jestes kobieta czy mezczyzna. LIczy sie liczba ladunkow, wzrost w liczbie ladunkow i DB3 oraz twoje zaangazowanie w teamie.

Tulusia
@RB 02.11.2017 12:20

Nieprawda. System premiowy jest różny dla kobiet i mężczyzn. Mój chłopak tez pracuje w LKW i dostaje zupełnie inna gwarantowana. Ja miałam wzrost, a dali mi tylko gwarantowana. Chłopakowi dorzucili do gwarantowanej mimo tego, ze nie jego dział nie miał żadnego wzrostu. Wiec sorry ale nie pisz takich kłamstw. Nawet zarobki mamy inne, choć obydwoje mówimy w tych samych jezykach i skończyliśmy studia (choć na innych uczelniach)

Hania

Hej mam prosbe do osob ktore sa w Kufstein lub Worgl, Czy ktos przeprowadzal sie tam z dzieckiem ( 11 lat , podstawy niemieckiego zna). Jak wyglada to w szkole czy dziecko chodzi do normalnej klasy jako sluchacz, czy tez najpierw nauka jezyka a pozniej normalne zajecia ? CZY WARTO ? Prosze podzielcie sie doswiadczeniami jesli przprowadzaliscie sie z dzieckiem lub bez. podaje kontakt: abc00996@ymail.com BARDZOOO DZIEKUJE I POZDRAWIAM

TePe

Hahaha :D :D :D Racja. Nie da się nie zauważyć wpisów z personalnego gdzie cale akapity pisane są jednym zdaniem, a wszystko co jest niebiesko-żółte jest „Sensationell” ale dla oceniającego jest „dem richtigen Rund-um-Packet” (propagandysta trochę przesadzil fachowoscia terminów). Po ilości produkowanych ostatnio wpisów wnioskuje, ze jest tego powód. Czyzby ocieplanie wizerunku zdjęciami na linkedin nie wypaliło?

Hania

Nie wyswietla mi sie nic po Transped Worgl, moge prosic o link lub kontakt pod: abc00996@ymail.com DZIEKI

Hania

Mam pytanko czy Transped z Worgl to ta sama historia ? Mam tam rozmowe, warto jechac ?

Wtorek
@Hania 16.10.2017 12:46

Transped z Worgl to firma założona przez byłego pracownika LKW Walter, według podobnego modelu biznesowego. Bynajmniej nie maja takiego przemiału ludzi jak LKW Walter w Wiener Neudorf i Kufstein. Oceny Transped z Worgl znajdziesz pod samym Transped. Nie sugeruj się ocenami Kununu, to kanał propagandowy, na którym pracownicy działu personalnego LKW Walter skladanie hasel propagandowych w jednym zdaniu.

Ona
@Wtorek 17.10.2017 07:19

dzieki za komentarz,

Ona

Transped, Worgl, Austria Prosze o jakies informacje, Transport menager, warunki, zarobki, czy warto ?

Marta

@M czy mógłbyś napisać z czego jesteś najbardziej niezadowolony pracując w firmie LKW Walter Transportorganisation? Jakie są słabe strony pracy w tej firmie? Takie informacje będą ważne dla osób, które będą chciały się tutaj zatrudnić.

M

Czy ktoś ogarnia dlaczego ci z waltera pytają się tutaj cały czas anonimowo o szkolenia? :D Po 2 latach mam serdecznie dosc, nie wiem jak mozna taka robote robic 10 lat.

Marta

@Wolnik a na jakim stanowisku pracujesz? Jak długo jesteś w firmie LKW Walter Transportorganisation? Czy nie rozmawiałaś z pracodawcą o podwyżce? Czy są jakieś szkolenia w firmie? Czy ktoś jeszcze powie coś o warunkach pracy?

Marta

@Wolnik a wiesz może dlaczego tyle osób odeszło?Z jakiego powodu? I czy Ty tam pracujesz?Opowiedz coś o swoich wrażeniach związanych z pracą.

Wolnik
@Marta 26.07.2017 15:02

To co czytasz na stronie www nie ma sie nijak do rzeczywistosci. moze w innych dzialach jest lepiej ale u mnie na pietrze widac po twarzach ludzi, ze ludzie sa wykonczeni. Premia miala byc w tym roku super a wyplacili gwarantowana. Na awans tez nie ma co liczyc bo z kim nie rozmawiam to robi dokladnie to samo co robil na poczatku.

Wolnik

To jest jakaś rzeźnia. Z jego działu odeszło 20 osób w krótkim czasie. Praca 24 na dobę. Co 2 godziny jakieś walnięte statusy, bo klient chce wiedzieć „gdzie się auto znajduje”. Moim szefem jest młodszy o 10 lat Austriak który nie czai co mówią przewoźnicy. Mam dość i szukam normalnej pracy!!! Sorry ta firma to najwieksza porazka!!!!!!

mi

dział personalny chyba nie nadąża za tempem zwolnień? doprawdy solidna firma. nowi maja juz pewnie numery personalne zaczynajace sie od 51 tys.

Transport manager

Kasa jest bardzo dobra. Jak znasz niemiecki i jesteś po studiach to czwóreczka jest z przodu. A tak poza tym standardy jak na pozycji menedżerskiej, bez szalu, jest ok - auto służbowe (VW Passat lub Skoda Octavia ale w lepszym wyposażeniu), laptop, Iphone 7 lub Samsung Edge 8 (trzeba sobie jakiś wybrać). Bardzo mi się podoba, ze nie ma sztywnych godzin pracy, dobrze jest jeśli przyjdziesz do pracy do 9. Jak robota jest zrobiona to można to można sobie pójść na fitness lub kort (2 boiska na otwartym powietrzu i 2 kryte, rakiety trzeba mieć swoje). Wieczorem LKW proponuje firmowy pub gdzie można się solidnie zrelaksować (taniej niż w sklepie!)

NICKI
@Transport manager 30.05.2017 12:14

LADNIE BRZMI, ALE JESLI PRACUJE SIE PO 12H DZIENNIE, TO KIEDY KORZYTAC Z TYCH PABOW ITD. BRAK SZTYWNYCH GODZ. PRACY OZNACZA ZAZWYCZAJ ZE PRACUJESZ DUZO NADGODZIN, CZYLI MUSISZ BYC POD TELEFONAM TAKZE W DOMU I WEEKENDY ZGADZA SIE ? CZY DOBRZE ZROZUMIALEM GLOWNE CECHY KANDYDATA IDEALNEGO: - ODPORNY NA PRESJE CZASU I STRES - NIE AKCEPTUJE ODPOWIEDZI NEGATYNYCH , UPARTY, DOBRY KLAMCA - ZAWSZE DYSPOZYCYJNY NALEZY COS DODAC ?

Piotrek
@NICKI 18.10.2017 10:22

Uzbieralem ponad 100 dni urlopowych. Powoli to sie zmienia, bo zmienili przepisy i pani z reisestelle ma rozwolnienie bo nie wie jak pogodzic ekwiwalenty za podroz nadwyzka dni urlopowych, przy jednoczesnym ograniczeniu korzystania z urlopu. Wez urlop mimo tego, to czeka cie ostracyzm, ze jestes "nie-teamowy". Wiekszosc dni wolnych spedzilem w pracy, za ktore dostawalem oczywiscie dni wolne, niemniej kiedy inni mogli cieszyc sie wyjazdami lub pobytem z bliskimi ja siedzialem w pracy. Pierwszy raz chcialem sie zwolnic, jak DM (division manager) chcial mi odmowic urlopu na slub siostry. Urlop, ktory zakomunikowalem wczesniej. Do tego podroze sluzbowe z wysrubowana norma terminow na dzien. Ich sie bez lamania przepisow drogowych, wracania do hotelu o polnocy.

Morfi

Kurcze właśnie miałam wysyłać do nich papiery z myślą że fajnie byłoby tam popracować ale ja pracowałam 3 lata w firmie transportowej i mam już dosc spore doświadczenie, jak czytam te opinie to płakać mi się chce, mieszkania akademickie za 600€ :/ serio, mieszkam w super dzielnicy w Wiedniu kawalerka 400€ i to na niezłym poziomie, zarobki na starcie pewnie 1300€ albo 1400€ Czy najniższa krajowa 1200€ ? Byłam cały czas przekonana że to firma na poziomie ponieważ wcześniej gdzie pracowałam braliśmy ładunki od Waltera i było ok, to że sami młodzi ludzie ok już daje wiele do myślenia, w biurze jak w kurniku ? Czegoś tAkiego bym nie zniosła, myslalam ze małe pojedyncze biura to standard, jak w mojej minionej pracy w pl.. presja i niezadowolenie Omg, napiszcie jeszcze że jedzenie w kantynie to śmieci i trzeba wyrobić jakieś minimum zleceć na dobę

Seba Typowy
@Morfi 01.05.2017 23:56

Jak sie czegokolwiek dowiesz o zarobkach itp prosze o informacje czy znalazlas odpowiedzi na swoje pytania

Free Walker

Po godzinach przegadanych w kantynie i spacerów wokół tych obskurnych magazynów mogę powiedzieć tyle, ze zmarnowałem najlepszy czas życia pracując w Walterze. Poszedłem na łatwiznę, i dałem się tej firmie wessać zamiast znaleźć normalna prace, gdzie mógłbym krok po kroku się realizować zawodowo. Obserwując średnią wieku pracowników chyba nikt tu nie ma złudzeń, ze emerytury w tej firmie nie doczeka. Jesli chcesz szybko znalezc robote to wybierz Waltera, jesli chcesz osiagnac cos w zyciu zawodowym i nie martwic sie o prace, omijaj LKW Walter szerokim lukiem. Pan udzielajacy sie wyzej chyba nie wie jak blisko byl otrzymania tzw "niebieskiej koperty". Zapewne chetnie wszystkim wytlumaczy co to jest.

JA

Sluchajcie, uśmiać się można czytając te wszystkie opinie POSZKODOWANYCH przez LKW Walter, jacy wszyscy byli/są wspaniałymi kandydatami/pracownikami, a ten zły Walter tak ich wykorzystał hehehe. Ja pracuje w tej firmie już kilkanaście lat, pewnie nie jeden z Was szedł wtedy do podstawówki i nawet nie wiedział, gdzie jest Wiedeń ;-) jak my zaczynaliśmy już prace w Walterze. Była nas garstka Polaków, która znała własna wartość i chciała się rozwijać w prężnej firmie. I pewnie powiecie, ze post sponsorowany itd. ale to na mnie nie robi wrażenia. Ale my wtedy wiedzieliśmy po co tu przyjechaliśmy, co chcemy osiągnąć i jakie mamy cele...natomiast teraz jak to powyższe czytam to tylko jest jeden cel, jak szybko zarobić miliony hihi i jak szybko mogę zostać dyrektorem...ludzie, nie każdy może być z Was dyrektorem, potrzeba ludzi na każdym stanowisku, ale ludzi którzy będą oddani realizacji wytyczonych, a nie wyimaginowanych przez siebie celów. Walter daje możliwości rozwoju i to wielkie, ale najpierw trzeba coś od siebie dać. Z naszej garstki Polaków prawie wszyscy dalej pracują, a z powyższych postów śmiech na sali. A wiec Walter to nie dojna krowa, zmieńcie swoją postawę, a i perspektywy się zmienia. Życzę Wam wszystkim POSZKODOWANYM prezes Waltera, aby kolejni pracodawcy byli tylko w połowie tak fair w stosunku do swoich pracowników jak Walter.

hernstein
@ME 30.03.2017 21:56
Miły człowieku, czytaj proszę mój wpis, ze zrozumienie...oczywiście, ze stara gwardia zabrała w KOŃCU głos, bo takich głupot na...

zmow modliwe za Sw. "Franciszka", to ci wiecej da ;)

@hernstein 30.03.2017 22:09
"...na temat naszej firmy" - to nie byla i nie bedzie twoja firma. Zakoduj to. To spolka akcyjna nienotowana na gield...

Nie bądź dzieckiem, jeśli ktoś jest zadowolony ze swojej pacy, potrafi się w niej realizować to się z nią utożsamia...nie trzeba kupować akcji, aby czuć się czescia danej firmy, a gro ludzi właśnie ma takie odczucia i nazywa ja "nasza firma"... zmówić modlitwę moge, ale za kogoś innego ;-) AG przynajmniej tyle znaczy, jeśli nie wiesz- a dla nas pracowników jest to ważne- ze nie można kupić akcji na giełdzie, czyli nie przyjdzie wujek Ben zza wielkiej wody i nas kupi- czyli nasze miejsca pracy są dość pewne pod tym względem, pzdr i życzę miłego wieczoru.

Supernick

Już po rozmowie jestem i powiem ze bylo ciezko , najpierw rozmowa po niemiecku , potem musiałem odpowiedzieć pisemnie na 2 pytania ( chyba im chodzi o pismo jakie mam ) , potem rozmowa po angielsku i po polsku na koniec miałem z fajnym kolesiem z działu . Ogólnie tez oprowadzili mnie po firmie i panuje bardzo fajna i luzna atmosfera , ogolnie widzialem samych mlodych ludzi . Czekam narazie na warunki i może pojadę do tego Wiednia a co tam , zmiany sa dobre :) Pozdro do wszystkich Jak chce ktos wiecej info to prosze pisac na : virginvanilla5@gmal.com

Dziuniek
@Supernick 09.03.2017 19:21

Super! :) Jak cię będą pytać czy podobało ci się u Thomascha to powiedz, ze nie :D inaczej będziesz słuchał tekstów motywacyjnych z Bravo Girl :) powodzenia

martyna1

Max
@martyna1 02.03.2017 19:26
dołączam się do pytania @supernick, oraz czy rozmowa jest w języku niemieckim? czy po Polsku jeśli oferta dla Polaków?...

Tak, rozmowa jest po niemiecku. Jesli ktos potrafi sie po niemiecku dogadac, to nie musi sie stresowac :)

Hans
@martyna1 02.03.2017 19:26

Jest po niemiecku. Podstawy wystarcza i mozna kaleczyc, wysla wtedy na kurs językowy (LKW Walter za niego placi).

supernick

Ktoś może napisze jak wygląda osobiste interview we Wiedniu , ile ono trwa i jakie pytania zadają bo właśnie za tydzień mam tam jechać i trochę stresik jest :) Z góry dziękuje

Jakub N.

Szukam informacji o pracy dla LKW Walter. W zasadzie nie rozwazalem pracy w transporcie, ani Austrii, ale ich ogłoszenia są wszędzie. Z tego wyczytałem maja tylko 2 biura w Austrii. Otwieraja 3 biuro, ze potrzebują tylu nowych pracowników? W zeszłym roku skonczylem licencjata ale postanowiłem sobie zrobić rok przerwy zanim będę robic magisterke. Czy licencjat wystarczy? Będę wdzięczny za szczera informacje od ludzi, którzy już tam pracują.

Jakub
@Walterianin 26.01.2017 12:39
Czesc Jakub N. Pracuje w firmie od kilku lat, wiec chetnie podziele sie informacjami. Tak, firma ma dwa biura w Austrii - Wied...

Pytałem ludzi, którzy pracowali w Walterze i co mnie trochę zmartwiło, ze wszyscy mi odradzali    Przede wszystkim na żadne, mimo obiecywanych wszędzie szans rozwoju  jak się ciężko pracuje można zostać dywizjon managerem ale w zasadzie trzeba robić dalej to samo. Jak jest naprawdę?

abba
@Jakub 01.02.2017 21:55

Jakub, nie słuchaj innych- wiekszosc ludzi poprostu zazdrości. Spróbuj swoich sił w prężnie rozwijającej się firmie, która daje naprawdę duże możliwości rozwoju. Pokaz mi druga taka firmę, z taka ilością personelu i działów- czyli rozwijać się można, jeśli ktoś chce i ma ku temu predyspozycje. Praca to nie zabawa, jeśli podejdziemy do tematu bardzo rzeczowo, to w każdej pracy są wielkie możliwości. Uwierz mi, ze większość ludzi którzy złe mówią, to osoby którym w życiu nie wyszło, taka prawda. Życzę Ci, aby każdy Twój wybór był trafny, a wybór naszej firmy jest takowym. Podejmij rękawice i zawalcz o własne spojrzenie na sytuacje, a nie słuchaj osób, którym nie wyszło.pzdr

Cobra

Rozumiem Twoje rozgoryczenie Trainee. Ale tak jak Ich uważam, ze musiała być jakaś przyczyna. W tej pracy, jak w każdej, tez trzeba mieć pewne predyspozycje. Ktoś sie nadaje, a ktoś nie. Nie traktuj tego w kategoriach porażki. Wyciągnij wnioski i szukaj takiej pracy, w której się odnajdziesz! Powodzenia!

Trainee

Straciłam tylko pieniądze na przeprowadzkę do Wiednia na miesiąc!!! Jak nie byłam predysponowana i to było ocenione po miesiącu to dział personalny LKW Walter powinien się doszkolić! Szkoda, ze do wyszkolenia mnie oddelegowano przełożonego który codziennie wyglądał jakby właśnie wrócił z imprezy. Zamiast mi wytłumaczyć ten czarny system walczył z kacem. Trudno żebym po miesiącu cos umiała jak nie mial czasu mi to wytlumaczyc!!!!

Ja
@Trainee 22.12.2016 07:44

Piekny prezent na swieta, nie ma co.

DM
@Trainee 22.12.2016 07:44

W którym dziale pracowałaś?

Trainee

PRZESTRZEGAM PRZED TA FIRMA!!!! Zatrudnili mnie i po miesiącu zwolnili chociaż robiłam wszystko jak należy – tak mówili w działu gdzie byłam trainee. W dziale personalnym mówili takim austriackim dialektem, ze nawet nie wiem jaki był powod zatrudniania mnie na miesiąc. Stracilam tylko kase na miesięczny wyjazd do Wiednia. Nigdy więcej LKW WALTER!!!!

Ich
@Trainee 14.12.2016 06:57

Szkoda, ze cię się nie udało… Jednak bez powodu nikt nie zwalnia. LKW WALTER jest wymagającą firmą. Jeśli ktoś się nie nadaje – a po miesiącu można to stwierdzić – to dla obu stron lepiej.

LKW Walter Transportorganisation AG
@Ich 19.12.2016 09:40

Moze nastepnym razem ci sie uda :P Trzymamy kciuki! Zespol LKW Walter Transportorganisation AG

Walter

Robota w Walterze jest ok. Człowiek uczy się harować jak wól za żałośnie niską kasę. Warto napchać im worki i nauczyć się pracy w pod sporą presją wyników. Na koniec zwinąć manatki i przejść do innej firmy. Wada jest taka, ze walterze człowiek uczy się bardzo wąskiej specjalizacji, konkretnego rynku. Jednak większość firm jest mniejsza, i oczekuje większej elastyczności. Praca w lkw Walter nie należy do prestiżowych, i w niektórych środowiskach lepiej się tym nie szczycić.

Safeba

To się zgadza. Udało mi się dostać fajna pracę ale pracodawca miał obawy czy nie jestem walterowcem który zna się tylko ma jednym rynku bo miał wcześniej 2 osoby i niezbyt to mu funkcjonowało

so hot

Pewni, że jak atmosfera dopisuje @ach to od razu lepiej wypełnia się wszystkie obowiązki pracownicze. W końcu ważne jest, żeby warunki każdemu odpowiadały.

niemam

Znajoma namówiła mnie żebym tez zabrała glos, co po przeczytaniu poprzednich ocen chętnie zrobię. To nie moja pierwsza praca i tez wrażenia na początku były skrajne. Z jednej strony do wyboru kawa jaka się chce, z drugiej strony przepełnione pomieszczenia, które można porównać do kurnika – bardzo dużo osób, hałas, smród. Jednym to odpowiada, innym nie. W trakcie studiów co roku robiłam różne praktyki i jednak mnie to nie odpowiada. Chłopak dostał bardzo dobrze płatna prace wiec mogłam się zwolnic i znaleźć lepsza prace. W LKW poznałam wielu świetnych ludzi, z którymi do dziś utrzymuje kontakt prywatny. Większość z nich odeszła już z Waltera wiec mamy ciekawsze tematy do omawiania. Życzę wszystkim byłym koleżankom i kolegom wszystkiego dobrego a młodym wchodzącym w życie zawodowe – spełnienia marzeń zawodowych.

Dflkufstein

Czy moglibyście dodawać biuro? Mnie jutro czeka 18 miesiąc obdzwaniania polskich przewoźników i zachęcania do jazdy w przerzutach. Pewnie reszta to zna

transport manager
@Dflkufstein 18.09.2016 22:57

- dzien dobry. podaje nazwisko - z jakiej firmy - lkw walter (el ka wu walter....) - biiiip biiip biiip Ot codziennosc w tym super koncernie :D

chlip

Nie bardzo. Widziałem na stronie, ze firma przywozi darmowym autobusem pracowników do tej strefy industrialnej 10km za Wiedniem. Inaczej ciężko się tam dostać lub podroz trwalaby kolo 1-5godz z przmusowym spacerem. Polecam google maps jesli ktos ma watpliwosci. Pewnie reszta będzie to znała z polskich firm produkcyjnych. Na wielki plus są mieszkania akademickie przy Ober-St.-Veit. 25m kwadratowych za jedyne 2000-2500 zł miesięcznie. Gorzej jak zwalniają, bo trzeba je błyskawicznie opuścić, i wtedy nie ma się ani pracy, ani mieszkania. A może sporty? Nie bardzo - poza ubiorem, żeby na zdjęciu niebiesko wyglądało i na stronę www. A ze imprezy są organizowane 1 (jeden) dzień w roku to może przemilczymy. No i to, ze na aktualnych zdjęciach zamieszczonych na stronie www sami byli pracownicy. No wiec, o jakich "benefitach" mowa?

Nick

Dajmy szanse Giti. Na pewno stworzy sie takie stanowisko jesli zajdzie potrzeba

Ja

Ze zwolnieniami lekarskimi nie ma problemu z reguły, o ile nie trwa dłużej niż tydzień no i najlepiej max 1 raz w roku. Wszystko powyżej jest ryzykowane. Firma nie zwalnia za zwolnienia lekarskie. Nie od razu bo to byłoby nielegalne. Ci którzy piszą tu o dobrych relacjach to DM a nie "zwykli" pracownicy bo HR nie wyrabia juz z zatrudnianiem 25001 pracownika z Polski. No cóż, dysponowanie z tyt. magistra i znajomością conajmniej 3 języków przestało interesować ludzi z Polski. W końcu walter zacznie szanować swoich polskich pracownikow czego wszystkim życzę.

AbbA
@Ja 04.09.2016 19:52

To są jakieś rzeczy wyssane z palca, nie jeden był z nas na zwolnieniach lekarski, jedni krócej inni dłużej, na chorobę nie ma określonego czasu i proszę takich bredni nie pisać. Znam osoby, które były na zwolnieniu i kilka miesięcy i sam GDM przychodził i pytał się bądź prosił, aby do takowej osoby zadzwonić i spytać jak się czuje itd (bez żadnych podtekstów). A często nawet sam dyrektor jak widział, ze ktoś jest dość przeziebiony potrafił podejść do biurka i "wysłać" taka osobę do domu, aby się podleczyla. Wiec co my tu czytamy o jakimś zakazie pójścia na zwolnienie, to śmiech na sali.

walterianer

korzystam z taniego internetu, wiec pewnie nie wszystkie wyniki mi pokazuje w google. dzis poznalem Czecha, ktoremu lkw walter transportorganisation zaproponowalo prace w Wiedniu, a po dwoch latach zaproponowalo kompromis. albo sie zwolni "einvernehmlich" albo go sami zwolnia. Ponoc wypalony. Nie pasowal do Waltera

Balerina

Bylam u nich na praktyce. Bylo super! Duzo sie nauczylam i przy okazji super przygoda - Wieden jest przepiekny! Plan na ten rok to zdac mature, podciagnac niemiecki i bede probowac dostac sie tam do pracy. Duzo mlodych i fajnych ludzi! Firma jest ok!

k
@Balerina 30.08.2016 22:38

pozdrawiamy walterowcow za slowa otuchy :)

Admaiora

W bardzo przyjacielskich stosunkach sie donosi bo kto jest bliżej ucha dyrektora ten ma większe szanse na zostanie DM lub piastowaniem tej funkcji. Prawda jest taka, ze firma nie potrafi pozyskać nowych pracowników i nie pomoże produkowanie recenzji na kukunu.at Sprawne oko wyłapie te nowomowę i jakże szeroką znajomość struktury organizacji lkw walter. Pracownicy martwią sie o prace, szczególnie ci, którzy w tej firmie juz trochę przepracowali. Możliwości awansu sa znikome, bo struktury sa płaskie. Dla obecnych DM nie ma miejsca na GDM a dla GDM na VKD. Głowy bedą lecieć dalej a kto tego nie rozumie, to znaczy, że nie rozumie tej firmy. Swoją drogą z conajmniej dwoma językami obcymi (wymóg Waltera) i dobrymi studiami na prawdę można robić ciekawsze rzeczy w życiu niż dispo. Większość moich znajomych rozgląda się po cichu za inna pracą, która da poczucie większego szacunku do pracownika i stabilności jako takiej. No wiec do kolejnego trzęsienia gałęzią na której siedzą coraz słabiej trzymający sie pracownicy. Przepraszam - przyjaciele Waltera

KierownikDywizji

"DObre relacje to podstawa sukcesu w firmie, więc jest o co walczyć". To znaczy co konkretnie trzeba robić? O co walczyć? „DObre relacje to podstawa sukcesu w firmie” – bardzo głęboka myśl na miare kierownika dzialu, DM.

Kierownik Dywizji

Sawt

Tak, poszukuja. Wystarczy matura. Ta praca to nie jest wielka filozofia. Nie trzeba miec studiow, nawet lepiej jak sie nie ma bo wtedy w inny kollektivvertrag sie wpada. Kolega nawet matury nie mial ale go przyjeli :)

PPP

Jak to czytam to się zastanawiam czy ja w tej samej firmie pracuje. Wczoraj byłam w dziale personalnym z prośbą o przeniesienie do innego działu. Dość mam tego ponizania i krzyków i ciągłych pretensji. Dowiedziałam się, ze mam się przyzwyczaić, bo ona z nim tez pracowała, i wie ze jest taki nerwowy a inne działu nie potrzebują ludzi wiec nie maja mi nic innego do zaproponowania. Mam to po prostu zaakceptować. Tyle w temacie

@PPP 17.08.2016 09:19

Nie wierze, aby taka odpowiedz padła z działu personalnego. Jeśli ma się twarde argumenty za i przełożony widzi, iż w danym dziale się nie odnajdujemy to jeszcze NIGDY nie było tak, aby takowa osoba nie dostała innej propozycji. Chyba, ze się idzie z argumentami typu nie lubię "Markusa" bo nie, wtedy się zastanawiamy czy taka osoba rzeczywiście psuje do naszych struktur. Nie każdy pasuje do LKW WALTER i na sile tez nie chcemy nikogo trzymać. Zqstanawiam się tylko, dlaczego w takim razie w dalszym ciągu Pani pracuje skoro jest tak "złe" ;-) chętnie się umówię na kawę, to może pomogę w rozwiązaniu jakiegoś problemu?

SMD

Sa szkolenia. Nawet sporo. Ta firma jest tak super, ze wiekszosc osob, ktora brala udzial w filmie reklamowym... nie pracuje juz dla LKW Walter :( (usunięte przez administratora)

Krzysiex

( usunięte przez administratora ) Jak się maja nowi zgłaszać? Jeszcze da im do myślenia, ze możliwości zatrudnieniowe tej firmy są praktycznie nieskończone? Gdzie wy ich tylu mieścicie? Niesamowite, kiedykolwiek zerkam na portale z praca LKW Walter poszukuje ludzi :D Bo tylu ludzi się myli i odchodzi? Nie są wasza „rodzina”? 1.http://www.karriere.at/f/lkw-walter 2.http://www.praca.pl/archiwum_548056,lkw_walter,wiener_neudorf,firma.html Jedyne z czym się zgodze, ze w Walterze można się czegos nauczyć ale to wciąż praca na max 2-4 lata. Taka dziura w życiorysie.

Bolek
@Krzysiex 10.08.2016 21:00

Faktycznie, te ogłoszenia wiszą cały czas. Prawda jest taka, ze dysponent może przebierać w ofertach ile chce. Walter obniżył już poprzeczkę, i bierze ludzi nawet bez matury. Efekt jest taki, ze wielu ludzi się nie nadaje i jest szybko wyrzucana. Tak było w moim dziale. Kumpel się sam zwolnił bo harował 3 lata jak wól, z telefonem chodził jeść i kibel a jak przyszła premia to był klops. Dzisiaj wolne a tu do roboty trzeba było isc. Niby dostane dzień wolny, ale ja jeszcze nawet urlopu sprzed 3 lat nie wybrałem bo nie ma kiedy.

Tadex

Ja mam bardzo dobre doswiadczenia. Jak czytam te wpisy to wydaje mi sie, ze na samych sfrustrowanych trafilo, ktorzy idealnego swiata szukaja. Jak ktos chce sie doczepic to zawsze sobiie cos znajdzie. Uwazam, ze to bardzo dobra firma, szczegolnie dla mlodych ludzi. Nie ma wiele firm, ktore przyjmuja ludzi bez doswiadczenia, szkola i w krotkim czasie daja tak duzy zakres odpowiedzialnosci. Wiadomo, trzeba sie wszystkiego nauczyc. Stres w zwiazku z tym tez jakis jest. Ale gdzie nie ma? Wole taki stres, niz glupie teksty pani Krysi, ktora od 30 lat pracuje w jakiejs firmie, a nowi sa wykorzystywania do czarnej roboty. W Walterze cenie sobie to, ze jest przyjazna atmosfera pracy, fajni ludzie, szkolenia, ktore przygotowuja do pracy, w dziale tez ci wszystko wytlumacza, fajne sa podroze do klientow i przewoznikow, fajne eventy sportowe i socjalne, dobre pieniadze. Wiadomo, ze firma wymaga, ale tez dobrze wynagradza. Jak ktos szuka pracy, gdzie chce sie troche poobijac to rzeczywiscie sie tu nie odnajdzie. Ale jesli ktos ma normalne nastawienie do pracy to na pewno bedzie zadowolony. Nawet jesli po kilku latach bedzie potrzebowaql zmiany (co w gruncie rzeczy jest normalne) to i tak nie powie, ze to byl czas stracony. Doswiadczenie jakie zdobedzie, i kontakty na pewno sie przydadza w dalszej karierze. A i pieniadze sobie odlozy i finansowo sie uniezalezni. Ja pracuje tu juz kilka lat i na pewno jeszcze kilka lat bede chcial zostac.

AM

omamo mozesz cos opowiedziec o pracy w Walterze? Jak tam jest? Jak wyglada dzien pracy? Czy za ten autobus trzeba placic?

KLI

Robię rok i zawsze jest za mało. Jak lądunki szybko Pojda, to mam kierom kasę obniżać. Jak obniżę i nie jeżdżą to mam klientom wyższe stawki oddawać. Nigdy nic nie pasuje. Nikt, co prawda mordy nie drze, ale wiecznie niezadowoleni. Miałem wcześniej praktyki w różnych firmach ale takiej rzeźni to jeszcze nie spotkałem. Dzial francuski to w ogóle jaki żart na sali. I trzeba uważać na kapusiów zaczytujących się w forach... Tu tez zagladaja

XXXXXX

Jestem na drugiej stacji i nie wiem co i jak bedzie dalej. Nikt mi niczego nie tlumaczy, bo kazdy jest bardzo zajety. Przyjeli duzo ludzi z Polski, nie wiem czy mi umowe przedluza czy nie, ani jak dlugo bede zmienial dzialy. W ramach obowiazkow mam obdzwaniac polskich przewoznikow i namawiac ich do wspolpracy z LKW Walter ale trudno ich namowic bo nie chca jezdzic za takie stawki. Poczekam do konca maja ale rozgladam sie juz za inna praca bo ta nie wyglada na zbyt pewna

Paula

Robota dla [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Dzwonisz po przewoźnikach i wciskasz im nisko płatne ładunki. Wyrobiony kasztan ze wsi każe ci bez sensu obciążyć na paręset euro przewoźnika zeby rendyta sie zgadzała. Nie można mowić głośno tego co sie myśli tylko robi sie co kasztan każe. wmawiaja ciemnoty ze jakaś super kasę sie tu zarabia. Mieszkanie firmowe to mieszkanie akademickie. Za 20 pare metrów ponad 600 euro. Na życie zostaje 100 euro na tydzień i to ktoś nazywa dobra kasa. Robota dla ludzi ze wsi w stajermarku.

PW

Firma jest spoko. nie ma kokosów ale z wypłatą nie ma problemów. Płacą co miesiąc. Do roboty dowożą firmowym autokarem. Żeby się nikt nie dopierdzielal to trzeba robić nadgodziny, tzw spätdienst ale to gora 2-3 razy w tygodniu, nie później niż do 19. Można sobie w necie posurfować. Potem autokarem wrócić za darmo do chaty (taki jakby akademik ober sant Veit). No i mozna dzwonic do rodziny, za darmo! Nikt nie patrzy na te koszty, a jakby kto pytal to sie dzwonilo do przewoznika ;)

Giulietta

O widzę, ze jest więcej z przykrymi doświadczeniami w tej firmie? NEVER EVER! Jeżdżą od szkoły do szkoły, wycieczki organizują, obiecują gruszki na wierzbie a jak przychodzi co do czego to 1) na pomoc ze strony działu personalnego nagle nie ma co liczyc 2) nie przeszkadza im, ze już 6 osoba z polski w danym dziale się zwalnia bo nie wytrzymuje tego ciśnienia – z przełożonym wszystko gra, to Polak „do nich nie pasował”. Zarobki z perspektywy Polski nawet ok, ale na miejscu przy tych wydatkach to zarobki na poziomie dorabiającego studenta. Zwolniłam się w zeszłym roku, a swojego epizodu w LKW Walter nie wpisuje nawet do CV bo o firmie jako pracodawcy w Austrii mowi się bardzo zle. Nie bez powodu organizują uczniom ekonomikow wycieczki do Wiener Neudorf. Nikt normalny, kto zna te firme nie chce tam pracować.

Giulietta

O widzę, ze jest więcej z przykrymi doświadczeniami w tej firmie? NEVER EVER! Jeżdżą od szkoły do szkoły, wycieczki organizują, obiecują gruszki na wierzbie a jak przychodzi co do czego to 1) na pomoc ze strony działu personalnego nagle nie ma co liczyc 2) nie przeszkadza im, ze już 6 osoba z polski w danym dziale się zwalnia bo nie wytrzymuje tego ciśnienia – z przełożonym wszystko gra, to Polak „do nich nie pasował”. Zarobki z perspektywy Polski nawet ok, ale na miejscu przy tych wydatkach to zarobki na poziomie dorabiającego studenta. Zwolniłam się w zeszłym roku, a swojego 2 letniego doświadczenia w LKW Walter nie wpisuje nawet do CV bo o firmie jako pracodawcy w Austrii mowi się bardzo zle. Nie bez powodu organizują uczniom ekonomikow wycieczki do Wiener Neudorf. Nikt normalny, kto zna te firme nie chce tam pracować.

@Giulietta 23.02.2016 13:53

Witam, to jakoś żart z ta opinia, pracuje w tej firmie od kilkunastu lat i nie dam złego słowa powiedzieć. Absolutnie nikt nikogo nie wykorzustuje, jedni pracownicy maja takie, a inni inne predyspozycje. Jak się Pani/Pan z firmy zwolnił, to tylko lepiej dla ogółu, gdyż z niewolnika nie zrobisz pracownika...a jeśli chodzi o zarobki to mamy jedne z lepszych na austriackim rynku pracy i proszę takich bzdur nie pisać (u nas praktykanci zarabiają nie jednokrotni więcej niż ich rodzice pracujący na pełnym etacie)...życzę dalszych sukcesów w karierze zawodowej, ale z takim podejście to wielkich perspektyw nie widzę. Nie ma to jak się "wyżalić" anonimowo. Akurat jeśli chodzi o dział personalny to nigdy ani ja, ani nikt z mojego otoczenia nie został odprawiony z kwitkiem, każda sprawę można przedyskutowac i zawsze znaleźliśmy jakieś WSPÓLNE rozwiązanie...jesli chodzi o fakt, ze POLAK nie pasował to jakiś żart, nigdy ale to nigdy nie odczuliśmy, ze jesteśmy pracownikami drugiego sortu- nawet można powiedzieć, ze jesteśmy jako Polacy bardzo doceniani, wiec proszę wybaczyć, ale to jedne wielkie bzdury jakie tu czytam.

Lajkonik

Szukaja zwlaszcza mlodych po studiach bez doswiadczenia, lub z minimalnym ( dymanie do pracy za Wieden, nawet firmowym autokarem, to zadna frajda ).Nerwy, obietnice itd.

@Lajkonik 23.02.2016 09:53

Oj przepraszamy, ze jesteśmy tak dużo firma, która w 1bez. by się poprostu nie zmieściła. Nie wiem czy Pan/Pani wie, ale nasza firma we wcześniejszych latach mieściła się właśnie w samym centrum Wiednia, ale tak się dynamicznie i prężnie rozwijała, ze dla niektórych widać niestety a dla mądrych stery została przeniesiona do "strefy przemysłowej", która powstawała wtedy pod Wiedniem. Jak Pan/Pani pewnie zauwazyl/a jadąc naszym firmowym autobusem, w tej strefie nie jesteśmy jedyna firma, a miejscu się ich tu masa. Proszę być tez świadomym, ze LKW Walter jest tak prężna firma, iż większość firm stoi na ziemii należącej do naszej firmy. Ale Polakowi nikt nie dogodzi, bo nawet prywatny autobus, który wozi tylko naszych pracowników do firmy tez jest złe, malkontenci to polski znak firmowy.

AH
@ME 27.03.2017 23:10

Proszę pisać po polsku – nie „dużo” tylko „dużą”; nie „poprostu” „tylko po prostu”, nie „ziemii” tylko „ziemi”. Choć same opinie bardzo… epickie. Walter nie zmieściłby się w 1 Bezirku… Otóż zmieściłby się. A nie jest w 1. z powodu GPW (WB AG). Zareczam jednocześnie ze jestem w pełni świadomy, ze cały świat stoi „na ziemii należącej do naszej firmy”. Jeśli nie otrzymujesz dywidendy, nie jest i na pewno nie będzie to „twoja” firma dopóki nie będziesz posiadał akcji a tymi familia się chyba nie zamierza dzielić?

Zostaw opinię o LKW Walter Transportorganisation - Vienna

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LKW Walter Transportorganisation