Opinie o Exalo Drilling S.A. w Piła

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Exalo Drilling S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Exalo Drilling S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exalo Drilling S.A. w Piła

dolowy

OK no to 200 osób na bruk ? jaki tym razem będzie klucz ?

@dolowy

Klucz będzie jak zawsze masz uprawnienia na wózki widłowe pracujesz:). Ogłoszą ,że muszą zwolnić 400 osób zwolnią 200 i ZZ odtrąbią sukces ,że uratowały 200:)

??
@dolowy

A to z terenu tylko czy biurowym też się dostanie?

miś jogi
@4444

Masz racje z tymi związkami, w 2016 było to samo. Tylko "swoich" obronili i poupychali gdzie się dało, żeby im włos z głowy nie spadł. Dopóki ZZ będą finansowane przez pracodawcę to ich działalność nie ma najmniejszego sensu.

iii

Czy to prawda że Były dostał propozycję zagrania głównej roli w sequelu chińskiego filmu „Przyczajony tygrys ,ukryty smok” ?

@iii

A co tam związki uradziły?

@iii

To nie prawda.Prawdą jest ,że dostał propozycje zagrania w filmie "przyrodniczym " męża zezowatej żony który wychodzi rano do pracy:) ale ,że pracy już nie ma to nie aktualne.

m
@iii

O "Byłego" się nie martw - propozycji zagrania w głównych rolach ma sporo, tobie zostają jedynie drugoplanowe role statysty.

@m

Jest dobry ale TYLKO w ..zwalnianiu ludzi. W Exalo za jego kadencji z praca pożegnało się około 1200 osób. Chyba tylko w jakiejś kopalni mógłby się lepiej wykazać. Ale tam prędzej dostałby w (usunięte przez administratora) niż zrobił to co w Exalo.

@m

My się nie martwimy ,że pojechał na cmentarz tylko ,że chce z niego wracać:)

@m

Zawsze może wrócić do GazStalu.

zerwany gwint

Żadnych konkretów co dzieje się w firmie.

@zerwany gwint

Bez zmian .Teren pracuje ,biurowi siedzą w domu i śledzą :) proces produkcji zachowując bezpieczny dystans przez zainstalowane kamery.

Oby mu to po prezesowanie nie wyszło tak jak pewien kontrakt na czarnym lądzie;) Kr jak dochodzi do władzy zawsze są zwolnienia.Kiedyś przetrzebili Piłę i Jasło teraz pewnie Krosno i ZG.

Chyba było odwrotnie,

Zapomniałeś kolego kto był w składzie oceniającym ?Pewnie Ci sami ludzie teraz znowu wypłyną .Z Piły zwolnili ( sam dozór) 60 osób z Jasła coś koło 40 a z Krakowa śladowe ilości.

@666

Pamięć wybiórcza ograniczona do lat 2016-2017. A co się działo wcześniej po konsolidacji to już Piła zapomniała jak była na szczycie?

@1234

Nie jestem z Piły a pamięć mam bardzo dobrą .Nie było tak masowych zwolnień ( zwłaszcza z terenu) jak za czasów koalicji ZG - Kraków ( coś koło 1000 osób).Jak Kraków stawiał pierwsze kroki na kontraktach ( lata 90 ) co wtopili to PGNiG dawał kasę ,że niby się uczył pracy na kontrakcie.Powstało Exalo i posypały się krakowskie trupy z szafy.Teraz przesunęli Rig z Pakistanu gdzie był prawie od początku na atrakcyjny kontrakt w Czadzie :)

@666

Powstało Exalo i zaczęło od pozbycia byłego krakowskiego prezesa Pana Macieja z rangi dyrektora Z perspektywy czasu wiadomo, że był to błąd, albowiem Exalo samo sobie wyhodowało prywatną konkurencję ( pod zarządem m.in. Pana Macieja ) o możliwościach technicznych dorównujących Exalo ( co nigdy przedtem miejsca nie miało bo cóż ówcześnie prywaciarze mogli wiedzieć o głębokich wierceniach ). Zwolnień masowych oficjalnie faktycznie nie było.

@2345

Dużym błędem Exalo nie było zwolnienie Pana Macieja:) tylko nie kupienie urządzenia po wycofującym się UOS.Kraków miał dobry pomysł na biznes jak chciał się przekształcić w samodzielną spółkę, szkoda tylko ,że PGNiG się na to nie zgodził.Dziś byliby albo samodzielni albo już by nie istnieli.Zanim powstało Exalo był pomysł PGNiG na utworzenie spółki PGNiG Poszukiwania, doinwestowaniu jej kwotą 2 mld PLN ,wejście na giełdę etc.W międzyczasie okazało się ,że gaz łupkowy upada ,z wejścia na giełdę nici bo po połączeniu okazało się ,że wspólny twór ma ogromne długi ( no i JAN się zawinął w Wiedniu:) )Zwolnienia w pracowników z Centrum Kraków w pierwszych latach Exalo wynikały głównie ,że mieli umowy na czas określony i jak się im kończyły ( pomimo pisania pism przez kierowników z różnych Centrum o przedłużeniu bo byli to dobrzy pracownicy) nie zostały im przedłużone.

@666

Niestety to nie jest prawda. Ówcześni biurowi specjaliści w dużej mierze dostawali z Piły wypowiedzenia zmieniające ( w zakresie zmiany stanowiska lub miejsca pracy do odległego centrum ).

@3456

Co nie zmienia stanu rzeczy ,że de facto ich nie zwalniano a po rocznej przerwie ( gdzie znakomita większość realizowała się na niwie ...inwestorskim :) ) Wrócili na białym koniu i sami pozwalniali tych z Piły i Jasła.( po zrobieniu tej nie wdzięcznej pracy ograni przez prezesa jak Jarosław G. przez Jarosława K.znowu wylądowali na śmietniku historii Exalo). Uważam ,że limit białych koni Kraków już wyczerpał:)

Zielony Ludek
@2345

Tym prywaciarza za rządów Pana Macieja wcale nie idzie najlepiej ???? pozdrowienia dla kumatych????

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Pan W

Czy orientuje sie ktoś dlaczego dodatek wielkanocny nie został wypłacony?

@Pan W

Wielkanoc byla odwolana to i dodatek odwolali lobuzy jedne. Slyszalem ze kierownik makoszczak maszal w tym palce

obserwator.

Pewnego razu z usmiechem kierownik Tom na wiertni:"Każdego można zwolnić, choćby za brak kasku podczas pracy".

@obserwator.

Slabe to moze zapodasz cos o kierowniku makoszczaku?

@Lolo

A może ty coś ciekawego napiszesz o firmie imć Lolo zamiast wcielać się w szaty miernego cenzora?Masz zaparcia po przeczytaniu moich wpisów?

@obserwator.

Cos ciekawego? Czy ty uwazasz ze twoje wypociny sa ciekawe?

roztargniony

Czyli zostało -status quo?. Członkowie dotychczasowego zarządu -rządzą nadal. Można przypuszczać po wyborach prezydenckich może ...wrócić Były prezes !.Nie rozpędzajcie się więc z tymi komentarzami...

zerwany gwint
@roztargniony

Marzyciele:)

@roztargniony

Taaa i jeszcze (usunięte przez administratora) dołączy jak odzyska wolność:)

@Mały Pikuś

OK żeby admin nie szczytował napisze jak kolega niżej Pan Krzysztof:)

zorro

Cena ropy spadła do ok.10 $ za baryłkę. "Noviki" zwalniają ludzi, "Szlomo" ogranicza wydatki do minimum w całej Europie tylko w korporacji Exalo przekonanie że nic się nie zmieni i dalej da się utrzymać tak dużą ilość pracowników biurowych! A skoro mieliby zwalniać to chyba lepiej aby zaczęli od tych co na kontraktach zarobili krocie niż od stołowego na wiertni co zapie..la za czapkę gruszek.

@zorro

Podobno jeden z dyrektorów na kontrakcie, miał płaconą czasami większą kilometrówkę miesięcznie za samochód prywatny niż stołowy na wiertni wypłaty za cały miesiąc?!!! Eldorado było tylko dla kogo???

@zorro

skoro za czapke gruszek ktos pracuje to dla niego zaden problem jak go zwolnia moze mu nawet lepiej w zyciu bedzie

@Obserwator

Ho,ho pan kierownik Tom używa teraz częściej nick "Obserwator" (przez duże O).Gratuluję przepoczwarzenia. Gwoli ścisłości, zwrot "czapka śliwek" to nisko opłacana praca. Lecz kierownikowi nie przystoi ironiczny stosunek do pracy stołowego i jego zarobku, wszakże on także ciężko pracuje na kierownicze premie i ordery.Widzę że, przez 10 lat(od 2010r.) nie zmienił się pan i nadal lekceważąco traktuje problemy pracowników.Weszła w krew panu (tfu!) makowszczyzna.

10 lat
@Obserwator

Czy Związki Zawodowe można podać do Sądu?

@10 lat

Kazdego mozna podac do sadu zaufaj mi jak walczylem z kierownikiem makoszczakiem w sadzie ktory to nieslusznie mnie zwolnil to czulem sie jak wazna osoba. Niestety te podle sedziny tez byly zmanipulowane prze kierownika makoszczaka i uznaly ze zwolnienie mnie bylo uzasadnione. Podalem potem tez sedzine do sadu ale skoczylo sie wszystko w Tworkach bo juz nie mialem sily walczyc z tym zlym swiatem. Teraz jest mi dobrze ale nie moge odstawiac tabletek bo zaraz widze kierownika makoszczaka

10 lat.
@Obserwator

Jak ZZ manipulują sądami?

@zorro

Jak nas zwolnią z jednego kontraktu znajdziemy sobie inny kontrakt a wy już tak zawsze za te gruszki będziecie z...:).Jak ktoś się p... urodził nie skończy jako kanarek:)

nnnn
@Pracownik kontraktowy

(usunięte przez administratora)Funkcjonowałeś jak reszta kontraktowców tylko dzięki delikatnie pisząc stosunkom panującym w Centrum ZG. Miejmy nadzieje że po(usunięte przez administratora) dotychczasowego prezesa z ZG, następny(usunięte przez administratora) Was i w spółce ludzie będą pracować na normalne umowy! Pewnie ty problemu nie będziesz miał jako wybitny fachowiec i obie „hamerykańskie” firmy już na Ciebie czekają. Tylko po kiego chooja siedzisz tu do dziś….

Zadziwiony
@Pracownik kontraktowy

Podziwiam bezpodstawny optymizm, wynikający chyba z braku wiedzy na temat tego co obecnie dzieje się z przemysłem naftowym.

Ryzy
@Pracownik kontraktowy

Wsiądź na motor.Przejedz się.Trochę orzeźwi Cię otaczająca rzeczywistość!

@Zadziwiony

Wiedzę mam bardzo dobrą ponieważ wybierając taką nazwę nie miałem na uwadze prace W Exalo na kontrakcie menadzerskim tylko prace na różnych kontraktach przeważnie prywatnych od zatoki gwinejskiej po Himalaje.A tobie pewnie już takie zdziwienie pozostanie na zawsze.Ja ma z czego schudnąć ,zbiednieć a jak mnie przyciśnie to odnowie jakiś tam kontakt i pojadę gdzieś zarobić:) Pozdrawiam tych którzy zazdroszczą ludziom ,że mieli odwagę i znajomość języka by wyjechać na kontrakt.Zdrowia Panowie i jeszcze raz zdrowia bo bieda nie chodzi po lesie ...

@Pracownik kontraktowy

No to zwiercaj swoje Himalaje czy kop się po kostkach z tubylcami w Nowej Gwinei a nie pie.dol złotych myśli niczym Paulo Coelho. Jesteś taki super ninja to po ciula tu siedzisz mając takie znajomości i " będąc wybitną lekarką" leczysz Nas takimi pierdołami

@77777

A lubię sobie czasem poczytać co mądrzy ludzie piszą a zwłaszcza ci co im się należy wszystko bo oni w nafcie pracują :)

...
@Pracownik kontraktowy

Należy wszystko......pracują w nafcie.... no cóż pewnie Ciebie szukam..... Skąd tyle nienawiści do nafty... i co tak skrupulatnie liczysz?

@Obserwator

Proszę ,zobaczcie uczestnicy naftowego forum jaki poziom inteligencji reprezentuje kierownik Andrzej M.( Tom, Obserwator przez duże O). Nadal pełni rolę adwokaciny kier. Makoszczaka ,tworzyli przecież razem zgraną jaczejkę.W poscie z 28.kwietnia godz.16.07 podaje wyłącznie kłamliwe i szydercze pomówienia w stosunku do mojej osoby.Wyobrażnię posiada kierownik Tom wielką lecz równie wielce skrzywioną.Dlatego lubuje się w intrygach i pomówieniach.Poza tym to napuszony zarozumialec. Ostatnio otrzymałem od niego anonimowy list polecony z ostrzeżeniem napisany tekstem drukowanym( w dokumentach wiertni został mój adres).Podpisał się na kopercie(poczta wymaga zwrotnego adresu) jako kobieta Anna R(tutaj użył moje nazwisko) z Piły ul.Wojska Polskiego 2.Uśmiałem się serdecznie .

obserwator.

Ach więc anonimowy list wysłany do mnie był tylko tajnym "majstersztykiem" wywiadowcy?Pański poziom mimikry powaliłby z nóg może Feruxa, Lola ale nikogo więcej.Śmieszne. Temat organizacji fajerwerku na wiertni Bonikowo przez "wybitnego i zaslużonego" dla Nafty energetycznego kier.makoszczaka już był wielokrotnie poruszany, nie będę się powtarzał.

Gal Ano Nima

Co wspólnego z Exalo Drilling S.A maja takie podmioty gospodarcze: Stanet, Investssum, Serv Drill, GeoKros, Wolmar , HR Bussines Partner ? Ano ich właściciele ( wg Krajowego Rejestru Sądowego) to niektórzy byli /obecni : prezesi, czy dyrektorzy w Exalo Drilling. W sytuacji konfliktu interesów czyje dobro będzie na pierwszym miejscu : własnych firm czy Exalo Drilling S.A ? Tak tylko pytam ??

nmzxcv

Jak długo jeszcze w Exalo będą pracowały dobrze opłacane zielonogórskie : deszcze, bażanty czy wolanty oraz pilskie głębokie wykopy ?

Cytat Pani z ZG
@nmzxcv

"trzeba zrobić tak, źeby inni pracowali na nas" No i zrobili.....a Wy co?

ZZ

Opowiem Wam o Związkach Zawodowych i przykrych doświadczeniach z Nimi. Może to się skończyć nawet w sądzie?

@ZZ

Najlepiej zrobić nowe wybory do władz lub założyć nowy ZZ.

.....
@ZZ

O ZZ z Jasła mogę poopowiadać czy będzie Pan /Pani usuwać?

@.....

Nie ma już Jasło tak samo jak nie ma ZZ z Jasło jeśli już to z Exalo. Ja zapisałem się to związków jeszcze za komuny i mimo to ,że zdaję sobie sprawę ,że to tylko strata pieniędzy nie zamierzam się wypisywać.Może doczekam czasów ,że związki nie będą na garnuszku zakładów pracy i będą robić do czego są stworzone czyli bronić interesów pracownika.Tak ,że bardzo Was proszę o... się od PNiG Jasło.

???

SIP-owcy dorabjają na boku?

Oj szykują się zwolnienia w Exalo. Czas korona-wirusa pokazał kto na ile jest potrzebny. Mają zacząć od współpracowników Exalo czyli pracowników kontraktowych: dyrektorów, zastępców, specjalistów płuczkowych. Około 80 osób w spółce jest „na swoim”, jest więc kogo zwalniać! W końcu będąc na kontrakcie liczyli się z tym.

...
@0009

a dział inwestycji zostaje?

Maciej
@0009

raczej bym na Twoim miejscu nie insynuował że kogoś zwolnią - bo po Ciebie też przyjdą

@0009

"jest więc kogo zwalniać!"Czy pan będzie zadowolony z nadejścia kryzysu i planowanych (byc może) z związku tym zwolnień pracowników? Trudno taką postawę zaściankowego egoizmu zrozumieć i akceptować.

@0009

Patrz żeby ciebie nie zwolnili bo za bardzo się cieszysz

obserwator.

(usunięte przez administratora) Rozmowa wstępna przed przyjęciem mnie do pracy. (usunięte przez administratora):widzę, że ma pan uprawnienia E-1kv.Po chwili, To ja już nie będę dalej pytał, z resztą NIE WIEM O CO (!!!!!????). Na tym "rozmowa" rekrutacyjna zakończyła się.

@obserwator.

Matol matola przyjmowal to i taka rozmowa xd

@Lolo

Tutaj pozwolę się nie zgodzić z pana szyderstwem.Kier.M. nie był najwyższego lotu menedżerem , lecz mimo to nie można nazwać go przysłowiowym matołem.Swoją inteligencją sięga pan jemu zaledwie do kostek.

@obserwator.

kKerownik m okzazal sie matolem poniewaz przyja do pracy taka mizerote jak ty matole xd Tylko dlatego tak go nazwalem chociaz nie wiedzialem ze to on cie przyjal. Tak na marginesie w nafcie sie mowi ze nie on mnie przyjal i nie on mnie bedzie zwalnial a w twoim przypadku wszystko wyszlo ok. Makoszczak cie przyjal ciolku i makoszczak cie wykopal korygyjac swoje bledy.

@Lolo

Mylisz się kolego z tym cytatem ( może dlatego ,że przerobili go potem ci co im grozili kierownicy zwolnieniem) .Pierwotnie starej daty kierownicy mówili wiele lat temu " nie ja go przyjmowałem nie ja go będę zwalniał ". Jak się pojawiły w Nafcie zwolnienia w 1998 roku byli kierownicy co wystawiali na listy pracowników ,których nie przyjmowali ale Ci przez duże" K "trzymali się pierwotnej zasady.

@666

TAK CZY SIAK JUZ CIE PASOZYCIE NIE MA W NAFICE I CHWALA MAKOSZCZAKOWI ZA TO ;)

@Lolo

Ja ciągle w Nafcie pracuje z tym ,że nie jest to ta sama Nafta co kiedyś a co do obserwatora to nie znam gościa i pewnie w moim prawie 35 stażem nie dane nam się było spotkać( czego raczej nie żałuje:) )

@Lolo

Mądrością jest,że jeśli nie posiada się pełnej wiedzy o faktach to trzyma się dziób zamknięty. Teza"on mnie przyjął i on mnie zwolnił korygując swoje błędy" jest również pokręcona i naciągana.Był okres próbny umowy o pracę 3 mce, był okres umowy 1 rocznej i potem umowa na czas nieokreślony.Kierownik M. z długoletnim stażem nie powinien 3x popełnić ten sam błąd przedłużając kolejne umowy pracownikowi.A może pracownik poprawnie wykonywał swoje obowiązki. I jeszcze jedno, kier.M. NIE posługiwał się wulgarnym językiem w przeciwieństwie do nieokrzesanego prostaka, gbura i lenia w jednej osobie jakim jest.... LOLO.

@666

Ja tez ni eznam tego pajaca i nie zaluje wcale. Jakbym poznal to moglby miec jedynki usuniete :)

Maciej

Dobre - muszę to sobie zapisać :) . Tak z innej beczki to jednego nie rozumiem. Obserwator - skoro jak twierdzisz byłeś szykanowany, ogólnie rzecz ujmując źle traktowany przez paru "psełdo kierowników" to czemu nie chciałeś się przenieść na inną fabrykę? Czemu nie uderzyłeś z tym tematem do związków zawodzących, nie poprosiłeś o przeniesienie, jest w firmie przedstawiciel załogi w radzie nadzorczej który mówił że będzie pilnował interesów pracowniczych, są SIP-owcy którzy tez jakoś nie mieli okazji zabłyszczeć. Czemu nie zbierałeś na nich kwitów jak dorabiają na boku itp??

Lolo

jurek kurna chyba mnie do sadu nie podasz prosze cie . juz nigdy nie powiem ze jestes zerem nawet jezeli fakty o tym swiadcza :)

@Lolo

Imć lolo to MNIEJ niż zero z objawami dysonansu poznawczego.

Czy wymagają tu angielski na wysokim poziomie?

Młody 2

Cześć, długo się zastanawiałem czy tu coś napisać, czy warto, czy uzyskam jakąś konkretną odpowiedź, czy jednak coś w stylu obecnych tu wyzwisk albo nieprzyjemnych komentarzy. Może jak będzie tu więcej ciekawych wątków albo pytań to i będą konkretne odpowiedzi. Zaryzykuje. Tym bardziej, że praca w firmie z tyloma centrami jest dość specyficzna i wielu pracowników może nie uzyskiwać konkretnych informacji. Pytanie do członków/zarządu związków zawodowych działających u nas w firmie. Czy spółki Grupy Kapitałowej PGNiG są traktowane w różnoraki sposób ? Rozumiem, że socjale są inne bo to pewnie zależy od negocjacji związków itd itd, nie wiem, nie znam się ale różnica w sposobie zawieszania kart Multisport (100% do 50%), czy premia/dodatek w związku z COVID-19 to już lekka przesadza jak na obecną sytuację? Czy jestem w błędzie ? Premia na stulecie Polski była dla wszystkich spółek a tej teraz nie mamy... chyba, że się mylę, to przepraszam ale wątpię. Pracownicy też pewnie by się nie obrazili jakby dostawali więcej informacji co się dzieje w firmie, coś na temat spotkań związków z zarządem (co się na nich dzieje, o czym jest mowa itd itd.) czy innych zebrań w firmie. Wystarczył by jakim e-mail zbiorowy do każdego pracownika i każdy by coś wiedział a nie najwspanialsza informacja jaka jest u nas w firmie czyli plotka :) No tak, jest NEWSTLETTER ale chyba funkcjonuje on w wersji lite albo ktoś go robi za karę (wnioskuje po ilości informacji i ich sposobie przekazywania).

młody

Może jakieś konkrety Jasło, Kraków itp?

As

Oświeć mnie Kolego w takim razie, gdzie nie śmierdzi;)

@As

W Jaśle i Wołominie bo już ich nie ma.

czadman

Jak można tak kraść pracownikowi odsiadki ? Zebrała się grupka nierobów co wyliczają uczciwie zarobione nadgodziny, aby złotówki nie zapłacić, a sami doją firmę na bokach. Żenada. Przyjdzie nowy Prezes to zrobi porządek z tymi sztucznymi stanowiskami w biurach. Zapomnieliście że najważniejsi są ludzie na wiertni... i wcześniej czy później przyniesiecie te pieniądze w zębach dla nas......

@czadman

Dziwne ,że w tych czasach ktoś ma jeszcze godziny nadliczbowe jak Rigi stoją .Myślę ,że pretensję możesz mieć tylko do siebie.Jak Twoja nazwa wzięła się od kontraktu w Czadzie a byłeś wcześniej w PK to raczej masz sporo do odrobienia za te wczasy na IRI-1700:) i nie mów mi ,ze nie wiem co pisze bo pracowałem trochę w PK.

Zostaw merytoryczną opinię o Exalo Drilling S.A. - Piła

• Jak się pracuje w Exalo Drilling S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exalo Drilling S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exalo Drilling S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exalo Drilling S.A.?

Kandydaci do pracy w Exalo Drilling S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exalo Drilling S.A.