CERI International Sp. z o.o.

Opinie o CERI International Sp. z o.o.

Agnieszka

Pozytywne opinie to pisza tu chyba tylko kierownicy. Generalnie ta firma to jedna wielka strata czasu i nerwow. Procedury robienia wnoskow zmieniaja sie codziennie, takiego (usunięte przez administratora) jak tutaj to nie spotkalam nigdzie indziej. Zatrudnienie przez agencje, z koordynatorami nie idzie sie z niczym dogadac, na maile odpisuja tylko wtedy jak to oni czegos potrzebuja. Przerwy w tej pracy to sa zakazane, przed laptopem masz siedziec cale 8 godzin bo jak akurat ktos bedzie czegos od ciebie chcial to musisz odpisac odrazu albo dostaniesz 60 maili pod rzad i to pisanych w taki sposob, ze nawet mozna by to gdzies zglosic. na rozmowie o prace zostalam poinformowana ze norma wnioskow wynosi 70, po rozpoczeciu pracy zmienila sie na 300 ;) kazdy jesy zwalniany kilka dni przed koncem umowy, z informacja ze urlop za ten miesiac sie nie nalezy bo nie zostal przepracowany caly miesiac. O zwolnieniu nawet nikt z kierownikow nie raczy poinformowac, wypowiedzenie przychodzi poczta, szacunek do pracownikow zerowy. Czytalam opinie przed podjeciem pracy, ale uznalam ze tutaj wiekszosc firm ma negatywne opinie, niestety w tym przypadku zgadzam sie w 100% z kazda negatywna opinia. Wiec kazdemu kto zastanawia sie czy podjac prace, stanowczo tego odradzam. O wyplatach sie nawet nie wypowiadam bo sa zenujace. W dodatku od 3 miesiecy czekam za zwrot pieniedzy za zaswiadczenie, i chyba nigdy sie nie doczekam.

Hmm

Jaki dział najbardziej polecacie? Zależy mi na możliwości pracy zdalnej.

hmmmm
@Hmm

Żaden. Unikaj tej korporacji. Rotacja pracowników to minimum 50% w skali roku. Ceri jest dobre na start lub na dłużej dla osób bez większych ambicji. Białystok kyc.

Joanna
@hmmmm

50% w skali roku? To wychodzi na to, że po roku nie przedłużają umowy..

Lol
@Joanna

Przedłużają, ale to ludzie odchodzą sami

KZ
@Hmm

Nie wiem, o rotacji w jakiej firmie napisał "hmmmm", ale w Ceri wynosi max. 10% :) Najfajniej jest chyba w KYC, ale to moja subiektywna ocena. Można spróbować też w innym zespole, a potem się przenieść, gdy już się zorientujesz co Ci najbardziej odpowiada.

Lol
@KZ

KYC Białystok jest znacznie większa niż 10%, jak w Łodzi więcej zarabiają to tam tak nie ma. A tak inne firmy teraz podkradają ludzi z białego i oferują lepsze warunki

dr house
@KZ

również zdziwil mnie wpis "hmmmm", zdecydowanie rotacja nie jest na wysokim poziomie.

@hmmmm

Głupoty piszesz, dział działowi nierówny.

Azadampytanie

Cześć! Due diligence specialist - warto według Was aplikować? Z góry dzięki za odp!

Syfonik
@Azadampytanie

Czy pracuje tu ktoś jako tester manulany ? Jeśli tak to jak z warunkami ? Warto aplikować ?

nickname
@Syfonik

Hej, aplikowałeś może na stanowisko testera? Wiesz już coś więcej na ten temat? Też jestem zainteresowana ;)

Aktualność
Job offer for English speakers! Apply for a Senior position if you have at least 2-years experience in Trade Finance or for a Junior position if you’re into Compliance, sanctions and AML/CTF.

Konrad

Hej- jakbym chciał aplikować na młodszego specjalistę do spraw księgowości to mam na początek umowę na 3 miesiące, później możliwość przedłużenia na rok- a co potem? Raczej przedłużenie czy czarny scenariusz?

@Konrad

Potem na 21 miesięcy a potem na nieokreślony

Wiktoria

czyli 3 umowy a dopiero 4 na stałe... a jest możliwość skrócenia czy raczej nie ma takiej możliwości i każdy musi mieć umowe na czas określony przez taki czas?

@Wiktoria

Raczej dają tak jak maksymalnie pozwala prawo czyli na początku kilka określonych a potem na nieokreślony

Pracownik 2
@Wiktoria

Wszystko zależy od indywidulanej sytuacji, czasem można się dogadać :)

Marlena
@Pracownik 2

Nie. 33miesiace i umowa na stałe

DrKor
@Marlena

teoretycznie 3 umowy na czas określony, a później umowa na stałe, ale praktycznie to już zależy od tego, jak się dogadasz

Ciekawa

Co powiecie o stanowisku Młodszy Konsultant ds. Procesów Wsparcia Bankowości z językiem niemieckim w Łodzi? Czy to prawda, że praca odbywa się w trybie zdalnym? Jakiej pensji na rękę można się spodziewać? Dzięki! :)

Ceriowicz
@Ciekawa

Hej, praca zdalna może będzie ale raczej nie prędko i dla wybranych osób. Akurat ten dział jest najgorszym w całej firmie, uciekaj.

Ceriowicz
@Ciekawa

A pensja na tym dziale to jakas najniższa krajowa może trochę więcej

@Ceriowicz

Praca zdalna jest jak najbardziej dostępna. Przynajmniej w Białymstoku tak jest.

MM

Praca zdalna jest dostępna, dużo zależy, do którego zespołu aplikujesz. Pensja jest zależna od poziomu twoich umiejętności oraz trudności procesu, który jest obsługiwany.

Hej, jak pracuje się na dziale TPC? Jako młodszy konsultant ds. Finansowania handlu?

Czy w firmie CERI International Sp. z o.o. można pracować na pół etatu?

Chyba zależy od procesu/działu

Mam pytanie dotyczące oferty pracy na stanowisku Młodszy Konsultant ds Weryfikacji Klientów. Widzę że oferta dotyczy m.in. województwa dolnośląskiego, a praca jest w trybie hybrydowym. Ceri ma biura tylko w Białymstoku i Łodzi, więc jak wygląda ta hybrydowość, jeśli ktoś mieszka w innej części kraju?

@Ewa

W takiej sytuacji cały czas zdalnie.

@Ewa

Ewa, dziękujemy za czujność - poza Łodzią i Białymstokiem oferujemy wyłącznie pracę zdalną. Informacja już została zaktualizowana w ogłoszeniu i zachęcamy do aplikowania :)

Aktualność
Drodzy użytkownicy i obserwujący forum, pracownicy byli i obecni (i również przyszli :)),
Życzymy Wam i Waszym bliskim zdrowych i pogodnych dni świątecznych :)

tak

Zdaniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pracodawca nie może różnicować ich pensji tylko ze względu na położenie placówki usługowej lub handlowej. Chyba że udowodni, że lokalizacja wpływa także na świadczoną pracę.

@tak

Rzeczywiście temat jest bardzo kontrowersyjny. Dlaczego łódzki Konsultant ds. X zarabia więcej niż białostocki Konsultant ds. X? Oczywiście oba lokalne rynki pracy mogą się różnić, ale czy to jest uczciwe podejście ze strony Firmy wobec pracowników lokalizacji Białystok? Czy pracownicy z Łodzi są bardziej efektywni? Wątpię, tym bardziej, że zdarzały się już pewne wypowiedzi prominentnych osób z Ceri że lokalizacja Białystok jest najbardziej efektywna ze wszystkich.

Młodszy konsultant

Hej, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat stanowiska młodszego konsultanta ds. procesów wsparcia bankowości z językiem niemieckim w Łodzi. Praca wykonywana w trybie zdalnym. Na czym konkretnie taka praca miałaby polegać? Czy warto? Jakiego wynagrodzenia można się spodziewać? Z góry bardzo dziękuje!

Ostatni sprawiedliwy
@Młodszy konsultant

Nie polecam wieczne poganianie, koordynator M to jełop co niczego nie potrafi. Jeśli jesteś mężczyzną czeka Cię rozładunek o którym nie ma mowy na Pseudo rozmowie. Sprzęt stary, drukarki wiecznie niedziałające. Ludzie z pośrednika byli traktowani jak szajs. Tego co nie chcieli robić wiecznie stali pracownicy robiliśmy my. Wieczne kapusiostwo, wyzysk i (usunięte przez administratora) Nie można robić przerwy bo i po co skoro trzeba indeksować. Wieczne szalone decyzję odgórne. Na początku pracy robisz jedno w trakcie dowiadujesz się że to błąd. Zastanawiam się czy porównanie firmy Ceri do (usunięte przez administratora) nie jest obraza dla tego drugiego.

xyz

Firma lubi podkreślać, jak bardzo ważni są dla niej pracownicy, że są jej najważniejszym zasobem i jak bardzo ich szanuje, ale jak przychodzi co do czego to firma ma pieniądze na jakieś bezsensowne akcje marketingowe, a na podwyżki już niekoniecznie, bo dadzą 100-200 zł raz do roku.

@xyz

Inflacyjnie, więc co to za podwyżka?

Tpc
@Kobus

Ludzie, ale może piszcie z jakiego jesteście procesu. Jakoś nie widzę tu nikogo z tpc, a w tpc są nie tylko podwyżki inflacyjne, nie ma skanowania dokumentów na czas itp.

@Tpc

Nie neguję tego absolutnie, natomiast trudno oczekiwać od pracodawcy czegoś więcej niż podwyżka inflacyjna, skoro Twoja praca jest rutynowa, a przez co bardzo łatwa do zastąpienia przez innego trybika. Trzeba zejść na ziemie, a nie żyć w iluzji. Pokaż mi co potrafisz, a wówczas pogadamy. Jeżeli ktoś jest specjalistą w swojej dziedzinie, ceni się, a ponadto umie się dobrze sprzedawać, to gwarantuję Ci, że pieniądze same do niego przyjdą. Trudno oczekiwać rezultatów jeżeli popełnia się te same błędy. Pozdro.

@Kobus

Ale skoro nowe osoby dostają tyle samo co ludzie po awansach, to ci bardziej doświadczeni pracownicy powinni dostać nie zwykła podwyżkę inflacyjną tylko jednak te kilkaset złotych więcej ;/

@pracownik

To nie ma znaczenia, wielu ludzi uzurpuje sobie wyższe wynagrodzenie, bo "pracuje" w danej firmie ileś lat przez zasiedzenie i z tego tytułu ma mieć podwyżkę. To żaden argument dla mnie. Napisałem wyżej, że w większości przypadków, mamy do czynienia z rutynowymi procesami, ok to nic złego, ktoś też to musi wykonywać , Nasza praca też przekłada się na ogólną kondycję firmy, ale popatrz na to z innej strony - są pracownicy, którzy przez lata pracy robią absolutne minimum, robią tyle ile muszą, robią tyle ile wymaga szef, nic ponad. Co na to przepisy? Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Pracami o jednakowej wartości są te, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku. Bolesna to prawda, ale prawda, w której nowo przyjęta koleżanka/kolega ma ten sam zakres obowiązków co pracownik po przepracowaniu x lat, w związku z powyższym - to samo wynagrodzenie. Oczywiście mogę się mylić - najlepiej pójść do szefa i zapytać o podwyżkę, jeżeli czujemy się niesprawiedliwie wynagradzani.. Szef chroniąc swój interes zapyta o argumenty za tą podwyżką, a pracownik powie, że chcę podwyżkę,bo...pracuje to już x lat. Bardzo merytoryczna rozmowa prawda? Rozwijać się, rozwijać i jeszcze raz rozwijać, nie bać się niczego, a kasa przyjdzie, na prawdę, Nie wypada być skromnym w tych chorych czasach, no ale niestety trzeba mieć mocne, merytoryczne argumenty albo dobrze się sprzedawać :) :)

xyz
@Kobus

ale użytkownik "pracownik" opisuje właśnie taką sytuację, że pracownicy PO AWANSACH zarabiają tyle samo co ich nowo przyjęci koledzy, a żeby dostać awans chyba jednak trzeba się czymś wykazać, prawda? Więc z jednej strony piszesz, że trzeba "się rozwijać, umieć się sprzedać i nie być skromnym", ale piszesz też, że to normalne że takie osoby zarabiają tyle samo co nowi pracownicy.

Jack
@Kobus

@Kobus Rutynowe procesy, ok, ale stoją za nimi wysokie zyski dla firmy, potęgowane tym, że w Polsce zrobi się to taniej niż gdyby miało to się robić w Niemczech. Pracownik z kilkuletnim stażem pracy w firmie zarobił zatem już dla niej przez te ileś lat więcej niż pracownik świeżo zatrudniony więc powinien mieć większe wynagrodzenie. O kwestii „premii” za lojalność nie wspominając. O jakim w ogóle rozwoju można mówić w Ceri? Można sobie podszkolić dokładność, ale ile można to robić? W firmie nie nauczysz się niczego konkretnego co można by wykorzystać potem u innego pracodawcy. Nie ma kontaktu z systemami i programami wykorzystywanymi w innych firmach. W Ceri stoi się w miejscu, ewentualnie idzie się do przodu tempem ślimaka.

tomek
@xyz

Nie dochodziłoby do takich sytuacji gdyby firma w końcu ujawniła widełki płacowe na poszczególnych stanowiskach. Kiedyś co ciekawe były one jawne.

Kros

Przydałby się w tej firmie związek zawodowy.

@Kros

No to na co Pan czeka? Proszę wyjść z cienia i na następnym spotkanku poruszyć postulaty związkowe. W przeciwnym razie, grozi Wam to co w sektorach budżetówki, gdzie kilkadziesiąt różnych związków walczy ze sobą od rana do wieczora. I co z tego wynika? Polak narzeka, ma to we krwi ok, ale wystarczyłoby spróbować poszukać rozwiązań, tak po prostu.

Ostatni sprawiedliwy

Wszyscy z pośrednika uciekają z działu DKA w Łodzi. Nikt nie będzie jak niewolnik zasuwał za stałych wiecznie nic nie robiących pracowników. Dali nam najgorsze, najmniej punktowane dokumenty. Nikt nie chciał iść na skan i paczki to nas nieroby wysyłali. Koordynator (usunięte przez administratora) sam nie nie potrafi pytał się babeczki,która po 3 latach odeszła bo miała dość. Kierownik nienormalna pousuwała wszystkie urlopy. Wieczne poganianie przerw brak. Tekst, że po miesiącu wymaga się tego samego co od pracownika, który długo pracuje po prostu nienormalny. Na skanie ani paczkach do WC iść nie można bo przecież STRACI SIE TYLE DOKUMENTÓW. Sprzęt stary. To,że nie mieliśmy drukarki przy komputerze i trzeba było latać na drugi koniec to istna parodia. Mało tego drukarki ciągle psuły się ,nie drukowały więc trzeba było wprowadzać wszystko od nowa tracąc przy tym od groma czasu. Ale co kogo to obchodzi później słyszy się DLACZEGO NIC NIE ROBISZ. Wieczne przymusowe nadgodziny. Nie polecam tej kupy

korpo-biorobot?

Zarobki około 3500 zł po 2 latach pracy brutto (wraz z dodatkiem za język) - tzw. KYC. Ciągła gonitwa za Targetem aby Zarząd miał na co patrzeć. Nieustanne podnoszenie wymagań ilościowych i jakościowych (oczywiście bez podwyżki). Praca wymaga przestrzegania procedur, które są niezbyt wysokich lotów. Co rok podwyżka o stopę inflacyjną. Towarzystwo nie wiem - praca zdalna. Dla osób, które nie mogą niczego innego znaleźć. Przełożeni w większości szkoda gadać. Ogólnie nie polecam. Sam za chwilę się ewakuuję z tego grajdołu. Białystok.

Ile jest zmian w CERI International Sp. z o.o.?

Jan Bez Ziemi

Dwie przynajmniej w DKA 5-13 13-21

qwerty

Niska pensja, fatalna komunikacja, koordynatorzy piszą tak maile, że albo trzeba się domyślać, albo dopytywać a między sobą też nie potrafią się dogadać, przez co dostaje się sprzeczne informacje. Na pytanie czemu źle działa system dostaje się odpowiedź "bo tak i nie da się nic z tym zrobić" więc najlepiej, jak człowiek siedzi i traci czas przy okazji tracąc premię. Ogólnie praca monotonna i demotywująca. Jeśli przełożony się pomyli to jest ok, jak pracownik to już jest afera. Najlepiej robić dużo i szybko i być przy tym idealnie precyzyjnym. Wymagania od Niemców czasami są wręcz absurdalne i nielogiczne. Sama praca mocno demotywuje i zniechęca na dłuższy czas.

Pam

Praca na czas i wyrabianie norm- to jest to co bardzo zniechęca i co ciągle mi przeszkadzało. Każdego dnia trzeba rozliczać się z przepracowanego czasu w minutach oraz co się dokładnie w tym czasie robiło!!! Nie ma czasu na przerwę a trzeba sobie ją odliczyć, jesli chodzi o nadgodziny to muszą być skonsultowane z przełożonym, a później skrupulatnie wprowadzone czyli co robiliło się w tym czasie jakie Tickety były opracowywane i ile zajęły czasu. Pracowałam w fajnym zespole i praca była też fajna ale nie było możliwośći przejścia na 1/2 etatu. Uważam że zawsze powinno być to syganlizowane na rozmowie kwalifikacyjnej że człowiek jest z czasu rozliczany i to bardzo dokładie i skrupulatnie, powinny być podawane przykłady jak to się odbywa. Praca fajna ale polityka firmy i traktowanie ludzi beznadziejne.

Jak oceniacie atmosferę w Ceri Białystok?

Zależy. Ogólnie większość osób jest super moim zdaniem. Ale no jest tu trochę, a nawet bardzo wyścig szczurów. Współpracownicy chcą dla siebie jak najlepiej, a kierownicy dla siebie ????

Zostaw merytoryczną opinię o CERI International Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w CERI International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CERI International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 129.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CERI International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 6 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CERI International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CERI International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CERI International Sp. z o.o.