3 Dodaj opinię
3 799 2396 5 1

Opinie o MGsolutions MGJJ Sp. z o. o. Sp. k.

Uszczelki
Nazwa działu: Produkcja

Na plus: wynagrodzenie zawsze zgodne z umową i na czas, można pracować w soboty, praca stabilna, można wynająć prywatne mieszkanie. Na minus- wiem że niektórzy pracownicy mieszkali ponad 40 kilometrów od zakładu.

Tak3Nie20
lobster

ogólnie po przeczytaniu niektórych opinii to zastanowilbym się nad wyjazdem haha ale byłem w pracy z tą agencją więc wiem że większość opinii to pierdoly :) praca jak praca ważne że wynagrodzenie zawsze na czas do 10go, mieszkanie jak chcesz możesz wynająć prywatnie i nie narzekać... nie wiem gdzie bym w Polsce zarobił na czysto tyle ile mam w mg solutions więc pozdrawiam tych co tu wymyślają i straszą innych

Tak9Nie15
Beatrycze:)

mega fajna agencja!!!!!!!!!!!!!!!!!! polecam jechać do biura do Krakowa i na miejscu pogadać o pracy. My byliśmy dzisiaj i bardzo miło profesjonalnie, mało gdzie można usiąść przy kawie i ciastku i na spokojnie się zastanowić czy poznać oferty agencji. Jak ktoś chetny na wyjazd od lutego to szukamy z chłopakiem drugiej pary aby dzielić się kosztami (dojazdy itp). Myśleliśmy o jakiś magazynach w Magdeburgu lub Kolonii bo są dobre opinie i mój chłopak już był raz w dsv ale sam. Teraz już w większym gronie chcemy żeby sami mieszkać i pracować razem.

Tak10Nie21
Mitarbeiter

Siema. Kilka słow o pracy w DSV Weillerswist. Są 2 hale. Jedna z chemią gospodarczą, artykuly higieniczne, kuchenne, pampersy. Pracuje sie ze skanerem. Zbierasz, składasz na palete, streczujesz. Dużo Polakow i Słowakow, kilku Turkow. Atmosfera bardzo fajna, wszyscy sobie pomagają są uprzejmi. Kierownictwo super, z niczym nie ma problemow, można powiedziec ze wszyscy czują sie rowni. Druga hala to artykuły bio: mleka, soczki, keczupy i takie tam lżejsze rzeczy. Pracijemy bez skanera, ale z kartką. Ludzie i koerownictwo podobnie jak na pierwszej hali. Jak są okredy gdzie jest dużo zamowien, to troszke cisną żeby robic wiecej, pozostaly czas jeżeli masz przecietne zdolnosci fizyczne to nie ma szans żebys nie dał rady. Choc zdarzały sie takie osoby, co sie zwalnialy po tygodniu bo przyjechali do pracy i musieli pracowac, a co gorsza wstawac wczesnie na 6 do pracy. Szok! :) Jeżeli chodzi o Mg solution, to nie bardzo jest sie o co przyczepic. Kasa soe zgadza, zaczynalem prace tutaj w pazdzierniku, mialem zarabiac 1200-1500 euro na reke a jeszcze sie nie zdarzylo zebym dostał mniej niż 1470 euro. Ostatnio ponad 1600, teraz bedzie tez premia wakacyjna. Jeżeli nie idziemy do pracy, bo w Niemczech jest świeto, a w polsce normalny dzien, wtedy mamy wypłacane postojowe za ten dzien. Koordynator ST może nie jest jakos idealny, czasem chce zalatwic kilka rzeczy naraz ale przynajmniej sie interesuje ludzmi, porozmawia, wypytuje czy nie ma jakichs problemow i w przeciwienstwoe do swojego poprzednika o kazdej porze odbiera telefony albo oddzwania. Troche wyrozumialosci, jest tu od niedawna, uczy sie i widac ze sie stara. Wypłata zawsze w terminie, albo wczesniej, paski na maila q dzien wyplaty. Mysle ze starczy

Tak41Nie46
Ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Jak się dostać na te produkcje napojów u nich, jest tam ktoś teraz?

Kate
@Ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

To chyba jeden z ich lepszych projektów! Fajna atmosfera, kasa koło 1300 eur tak jak obiecali. Ja pracowałam z nimi wcześniej dwa razy, gdzie indziej - tu najlepiej. Nie łatwo się dostać bo jest dość stała ekipa ludzi którzy pracują, a jak ktoś jedzie do Polski to na ich miejsce zaraz wskakuje ktoś kto już kiedyś pracował. Ale życzę wytrwałości :) Być może firma zgłosi że potrzebują więcej nowych ludzi to się uda.

Tak1Nie4
... Nowy wpis
@Kate

Jeden z najlepszych projektów? To ty chyba nie pracowalas na automotive lub na kaskach, zeby sadzic ze to fajny projekt. Fajna atmosfera? Tak szczególnie wsrod tych chciwych żmij, bo nadgodziny i nocki tylko dla nich -,- zero sprawiedliwosci

Nick Nowy wpis

Czy ktoś się orientuje w temacie że podobno ma wejść unijna jakaś dyrektywa że będzie można wysyłać pracownika z polski do.innego kraju tylko na maks 12 niesiecy ? W sensie na polskich składkach a potem zjazd lub niemieckie składki. Ktoś wie czy to już pewne ?

Mati Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 godziny.

Witajcie,jak warunki mieszkań w tej agencji?

Pracownik mg Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Jeżeli chcesz wyjechac na miesiąc lub dwa to okej. Jezeli masz dluzsze plany-to nie jest agencja której szukasz. Po ok 4 mies zabierają Ci dodatki, nie placa za przestojowe ani święta. Wyplata robi sie coraz mniejsza. A i ludzie z biura niestety traktuja Cię jak intruza i czlowieka gorszej kategorii. Na dłuższą mete nie polecam.

Bartosch

Cześć!!! Byłem z tą agencją kiedyś na magazynie DSV przez pół roku a potem na produkcji kasków, i chce teraz znów wrócić, ale nie mam swojego auta bo mój brat tym razem nie wyjeżdża ze mną a moja kobieta tez bez auta, czy chciałby się ktoś dogadać? moglibyśmy stworzyć jedną grupę, oczywiście będziemy się składać (jeszcze nie wiem do końca czy pojadę sam czy z dziewczyną, ale to się wyklaruje na dniach)

lasly79
@Bartosch

na DSV są takie normy ,że cieżko wyrobić,nie warte uwagi. wytrzymałem tam 2miesiace,gdzie kiedys robilem 2 lata przy mięsie

Tak3Nie1
MS
@Bartosch

Magazyn DSV w jakim jest mieście? Odezwij się na pocztę : substyczanka@wp.pl

LittleJoanna
@MS

pod Kolonią i w Bochum ale w Bochum jest mało ich ludzi już z tego co wiem

Zbyszek
@MS

Jedzie ktoś może teraz do DSV?

majsteR
@Zbyszek

jest martwy sezon na dsv malo godzin

Nowyy

Witam. Czy agencja posiada jakieś miejsca pracy blisko granicy ? I jak wyglada sprawa przyjazdu wlasnym autem. Jakis parking ? Ile km od miejsca zamieszkania do pracy ? Czy to się wgl bedzie oplacac ? Pozdrawiam

Ktos sie orientuje ?

Peter87
@Nowyy

my jesteśmy w Magdeburgu i chyba nic bliżej nie ma, pewnie Ci chodzi Berlin, kiedyś tam coś mieli ale teraz ciągle pytam i lipa

Nnjk
@Nowyy

Oferty blisko granicy sa u nich slabe lepiej wyjechac gdzies dalej , zakwaterowanie jest zapewnione miejsce parkingowe zazwyczaj tez . Jeden powie ze sie oplaca drugi ze nie .

Nnjk
@Nowyy

Zalezy od projektu ale zazwyczaj okolo 20-25km odleglosc przy ponad 25km niby daja dodatek do paliwa

@Peter87

Na czym jestescie i jak warunki ? Da sie cos odlozyc ? No i jak daleko z pracy do miejsca zamieszkania. Chodzi mi zeby sobie co 2-3 tyg zjechac do domu na week itp

majsteR
@Nnjk

żadnego dodatku do paliwa niema,pracowałem (2 miesiace) z zoną w kolonii i było do pracy 47km w jedna strone.zero dodatku

Dyzio

Witam, pracował ktoś w Wurzburgu na ocynkownia?

Tak1Nie1
Mikoś
@Dyzio

Ej też widziałem te ofertę, fajna kasa, ktos wie coś więcej? może to coś nowego i jeszcze tam nie ma nikogo z MG?

Tak1Nie1
Gregor
@Dyzio

Praca jak to praca na ocynkowni, w 90% na zawieszaniu. Mam tylko zastrzeżenia do zakwaterowania płacisz 200 euro za kwaterę na której mieszka do 11 osób jedna kuchnia. Są dwie łazienki ale nie weźmiesz prysznicu bo po minucie spada ciśnienie ciepłej wody że nawet nie ma jak się opłukać. Następna sprawa że na tej cynkowni jest porozumienie pracownicze i minimalna stawka jaka tam obowiązuje to 13.68e taką stawkę miałem dwa lata temu a do końca stycznia tego roku chłopaki co tam pracowali. Firma obiecuje przejście pod ocynkownie co jest nie prawdą bo dyrekcja nie chce Polaków przyjmować na warunki Niemieckie dlatego ja zrezygnowałem po 2 latach,a chłopaki w tym roku. Dlatego weszła ta firma i potrzebują ludzi. Życzę powodzenia.

PółnaPół

Praca w magazynie Edeki w Wiefelstede. Praca jako praca bardzo fajna, dobra atmosfera, zero poganiania, dobre kierownictwo i bardzo dobre kontakty z koordynatorem (zawsze można na niego liczyć). Natomiast załoga w Krakowie to jakiś żart. Wiele razy spóźniali się z wypłatami, a pasków z wypłat mam tylko kilka. Ogólnie agencja jak agencja. Chcą na nas zarobić, nie płacą za święta ani dni wolne, które obowiązują w Polsce. Oraz Pani Kadrowa całkowicie do wymiany ;)

Tak4Nie2
@PółnaPół

to napisz do nich jak nie dostaleś paska wypłaty... albo sprawdz sobie spam i śmieci na mailu bo mi tam powpadały bo u nich wysyła to jakiś system i skrzynki myślą ze to spam. A kadrowych to mają dużo, o której mówisz bo ja z jedną tez miałem przepychanki ale kadrowe i ksiegowe zazwyczaj takie sa niestety... LX xd Za niepracujące swieta niby płaca ale tylko niektóre - tak zeby sprostowac ludziom ktorzy to czytają

Majk
@PółnaPół

ale pieprzysz... pracuje z nimi prawie 2 lata z przerwą i nigdy wypłata nie była spóźniona, zawsze do dziesiatego. Niktórym ludziom którzy sa przez nich w Niemczech przychodziła wypłata co prawda na następny dzień koło południa ale to dlatego że jak masz walutowe konto czyli w eur dollarach czy kopijkach ukraiński :D to banki (Twój) trawią taki przelew nawet ponad 24 godziny i w każdym Banku Ci to potwierdzą...

chopel
@PółnaPół

Ale bredzisz koleś! mogę się przyczepić że pasek czasami przyjdzie dwa dni po wypłacie na maila ale zeby mi sie wyplata spóznila, to jeszcze mi sie nie zdarzylo - nie mozna im tego zarzucić.

Tak1Nie2
marta
@Majk

wypłata może i na czas ale marna....

Ggg

Ile wychodzi wyplaty?

Reps
@marta

Marnie pracujesz, to i wypłata marna ;) ja dostaję premie ktora mnie bardzo zadowala :) ale wiem po co przyjechałem, żeby pracować i zarobić :)

Tak1Nie4
LittleJoanna
@marta

bo może ty jesteś marna, ja jestem kobietą 55kg i mam premie za wyniki a wielkie chłopy sportowcy dwie lewe rece i mają wyniki o 30% gorsze ode mnie

gabo
@marta

to jak za mało to na inną robotę i lepiej płatną, a nie narzekać w necie, bo za to pieniędzy się nie dostaje ;)

Tak1Nie6
kozłowski1968
@PółnaPół

jedna osoba ma pokój , druga osoba mieszka w kuchni (mieszkanie typ PRL)

marta

nie polecam

kozłowski
@LittleJoanna

w mg solution robilem 2 miesiace,teraz robie pod firma i nie musze ganiac za normami bo zarobek dobry,takze jak ktos chce zarobic to nie przez mg solution tylko samemu zalatwic sobie kontrakt,tylko trzyba jezyk znac,ale to normalne, bo wszedzie trzeba znac jezyk

kozłowski

zgadzam się.

Beti
Nazwa działu: Produkcja

Witam mam pytanie odnośnie pracy na magazynie produktów i bio kosmetyków, Niemcy dokładnie chyba Wismar, czy jest ktoś kto pracował tam ?

Beti
@Beti

Proszę o kontakt na email beatrycze_37@tlen.pl bardzo dziękuję i nie ukrywam że bardzo mi zależy na info

Kasia22

Witam, chcielibyśmy z chłopakiem wybrać się przez ta firmę do pracy, ktoś może wyjeżdża na dniach przez ta firmę? W więcej osób zawsze raźniej :P proszę pisać kasiawojda987@gmail.com

Tak1Nie6
GaduGadu
@Kasia22

A na jaka ofertę ? My czekamy na automotiv w hanowerze bo wszyscy chwala te ofertę

TakNie6
tez
@GaduGadu

Wyjechaliście już???

elek
@GaduGadu

Wiecie czy na ten Hanower nadal potrzebują ludzi??

myszkaa
@elek

Są przyjęcia ,tylko na kontrakcie,trzeba jechać osobiście i znac niemiecki. Zarobki 1850e miesiąc. Teraz niechcą już ludzi z life biur.

elek

Anonim 11

Też planujemy wyjechać od lutego Proszę o kontakt pajor1110@wp.pl

Lukasz
@Beatrycze:)

Cześć my chcemy jechać na dniach do pracy ale gdzieś bliżej. Jesteśmy z Okolic katowic.

Dawid i Daria
@Beatrycze:)

Cześć tez chcemy się wybrać w lutym, mozemy porozmawiać? mój FB Dawid Szczepański z Myszków/Częstochowa

Mega
@Beatrycze:)

Mega fajna, do pierwszej wypłaty, a z każdą kolejną jest jeszcze gorzej.

Tak8Nie1
Karol
@Beatrycze:)

Hej jestem razem z dziewczyna i bylibyśmy chętni ;)

L.U.K
@Beatrycze:)

Hej, szukacie nadal kogoś od lutego, z tym że nie para a sam facet? pasowałoby? Też szukam gdzieś pracy żeby wyjechać ale samemu wiadomo że im dalej ty gorzej, jeśli to czytacie i chcecie kogoś dodatkowego na wyjazd to czekam na odpowiedż.

TakNie4
Mati
Nazwa działu: Handlowy
@Beatrycze:)

Oferta wspólnego wyjazdu aktualna ?

PytajacyPytajacy
Nazwa działu: Produkcja

Pytanie robi ktoś w Bremie na magazynie? Może ktoś opisać pracę w skrócie?

Skknoo
@PytajacyPytajacy

Nikt ci nic nie opisze... dobrego to nikt nic nie napisze o żadnej pracy , kazdy tylko stękac potrafi typowe zachowanie złośliwych polaczków co wie ale innemu nie powie ... Z tego co wiem i widzialem na innej Edece W bremie jest magazyn Edeki jezdzisz wozkiem zbierasz zamowienia najgorsze z calej tej pracy sa normy ktore niestety trzeba robic a czesto sa bardzo wysokie i trzeba sie napocic zeby zarobic . Pewnie praca jak praca jak ktos jest sierota to bedzie stekal i szukal problemu a jak komus zalezy zeby zarobic to bedzie pracowal . Sam czekam na miejsca tam ...

Tak2Nie1
bremer
@PytajacyPytajacy

jest spoko, po 9 miesiecach dostaniesz 14 euro na godzine, a wczesniej 10 ale mozesz premiami podciagnac

tyrion

a jak jest z płatnościami jeśli chodzi o weekendy, albo święta? to jest jakiś dodatek czy po normalnej stawce?

eryk
@tyrion

nocki są płatne dodatkowo 25 %, niedziele 50 % i święta 100 % także fajnie ;)

Passenger

Szanowne MGsolutions! Oferujecie umowy o pracę tymczasową, na zasadzie oddelegowania, których § 12 pkt 2 stanowi, że w zakresie czasu pracy, dni ustawowo wolnych od pracy oraz wysokości dodatków (za pracę w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w niedzielę i święta) obowiązują przepisy wykonawcze kraju, do którego delegowany jest Pracownik Tymczasowy. To Państwo sami określili w umowie, które prawo jest właściwe dla takich zagadnień jak dni ustawowo wole od pracy! Przepisy niemieckie w kwestii dni ustawowo wolnych od pracy są jasne: (1) Für Arbeitszeit, die infolge eines gesetzlichen Feiertages ausfällt, hat der Arbeitgeber dem Arbeitnehmer das Arbeitsentgelt zu zahlen, das er ohne den Arbeitsausfall erhalten hätte. (2) Die Arbeitszeit, die an einem gesetzlichen Feiertag gleichzeitig infolge von Kurzarbeit ausfällt und für die an anderen Tagen als an gesetzlichen Feiertagen Kurzarbeitergeld geleistet wird, gilt als infolge eines gesetzlichen Feiertages nach Absatz 1 ausgefallen. (3) Arbeitnehmer, die am letzten Arbeitstag vor oder am ersten Arbeitstag nach Feiertagen unentschuldigt der Arbeit fernbleiben, haben keinen Anspruch auf Bezahlung für diese Feiertage. (EntgFG, § 2 Entgeltzahlung an Feiertagen) Z przepisów tych wynika, że za godziny pracy anulowane z powodu święta państwowego pracodawca MUSI wypłacić pracownikowi wynagrodzenie, które otrzymałby bez utraty pracy. Łączenie się święta z weekendem nie powoduje utraty prawa do tego wynagrodzenia, gdyż ustawa mówi wyraźnie, że pracownik traci to prawo w przypadku nieobecności w pracy ostatniego dnia ROBOCZEGO przed lub w pierwszym dniu ROBOCZYM po dniach wolnych od pracy Przepisy te dotyczą wszystkich pracowników, w tym pracowników tymczasowych, pracowników pracujących w niepełnym wymiarze godzin i stażystów. Prawo do wynagrodzenia za dzień wolny od pracy jest niezależne od długości stosunku pracy i wymiaru przepracowanych godzin! Rozliczanie wynagrodzenia wg przepracowanych godzin również nie wyłącza obowiązku zapłaty za godziny anulowane z powodu święta. Twierdzą Państwo, że w przypadku, gdy święto przypada w piątek lub poniedziałek (albo trwa dłużej niż 1 dzień), pracownik ma możliwość powrotu do Polski. Przypominam, że Państwa agencja ani nie organizuje, ani nie finansuje przejazdów z kraju oddelegowania do Polski. Zwracam również uwagę, że umowa o pracę zawierana jest na czas określony (1 miesiąc) i przez cały ten czas pracownik jest ODDELEGOWANY i pozostaje do dyspozycji pracodawcy, więc wynagrodzenie za wolny dzień świąteczny przysługuje mu zgodnie z niemieckimi przepisami. Nadużyciem z Państwa strony jest porównywanie dni świątecznych do takich dni niepracujących jak urlop i chorobowe. Są to zupełnie inne sytuacje. W czasie urlopu i chorobowego pracownik nie pozostaje do dyspozycji pracodawcy. W przypadku święta TAK - jest do dyspozycji pracodawcy i jest gotów świadczyć pracę, lecz nie może ze względu na przepisy obowiązujące w Niemczech. Jeżeli pracownik nie przebywa na urlopie lub zwolnieniu chorobowym, pozostaje cały czas ODDELEGOWANY, więc powoływanie się na polskie przepisy jest nieuprawnione. Powołują się Państwo na dyrektywę europejską dot. transgranicznego świadczenia usług. Czy w takim razie wypełniają Państwo obowiązek zapłaty pracownikom oddelegowanym do Niemiec dodatku (100%) za pracę w dni, które są dniami roboczymi w kraju oddelegowania, a świątecznymi w kraju wysyłającym? Nie. Tych dodatków również nie płacicie. Wybiórczo, według własnego uznania, stosujecie raz niemieckie, raz polskie przepisy, aby ominąć obowiązek wypłaty wszystkich należnych dodatków.

Tak12Nie
Alek
@Passenger

Niech sie MG wykaże i tu odpisze, jak tacy mądrzy.

. Aushilfe
@Passenger

Opinia w punkt! Wszystko się zgadza. Podobno "dobrą wolą" agencji jest wypłata wynagrodzenia za dni świąteczne. Śmieszne (ale to śmiech przez łzy) ! Pomijam fakt obiecanych podczas rozmowy (15 osób usłyszało dokładnie to samo, więc nie ma mowy o pomyłce) "widelek" od 1300 do 1500 euro, w rzeczywistości przelew około 1200 euro za przepracowany miesiąc. Pracownicy tymczasowi niemieccy mają wypłacane dodatki za godziny nocne oraz dojazdy do pracy. Tacy sami pracownicy zatrudnieni przez MG nie otrzymują ww.dodatków, pomimo tego, że podobno umowa jest polska na warunkach niemieckich. Jednym słowem agencja zabiera sobie wszystkie dodatki, na które pracuje grupa zatrudniona na projekcie.

On9292
Nazwa działu: Produkcja

Jak jest w Bremie? Może ktoś napisać co do kwatery zarobków? Chce jechać z kolegą i chciałbym się dowiedzieć od kogoś. Dzięki za odpowiedź

TakiOn
Nazwa działu: Produkcja

Chce wyjechać w niedługim czasie do Bremy z kolegą? Jak tam jest z kasą płacą na czas ? Duże wymagania ? Dzięki za odpowiedz od normalnych nie marud

On27
Nazwa działu: Produkcja

Chce wyjechać z kolegą do Bramy na magazyn. Warto tam jechać? Płacą tak jak należy? Dzięki za odpowiedz od normalnych a nie marud co chcieli by stać i zarabiać

On27
Nazwa działu: Produkcja

Chce wyjechać z kolegą na magazyn na zbieranie zamówień? Jak tam jest z zarobkami można jechać śmiało ? Dzięki za odpowiedz od normalnych co nie tylko narzekają na wszystko

Tak1Nie3
KAMIL
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Zamierzam wyjechać w niedługim czasie do pracy przez agencje i chciałem się dowiedzieć co jest ktoś kto będzie jechał również i mógłbym się z nim zabrać i dojeżdżać z nim co pracy? Oczywiście będę się dokładał do benzyny itp. Dzięki za odp

Tak1Nie2
max

Może Agencja ok,ale jezeli firma wysyłająć do pracy stawia warunek posiadanie samochodu,to już coś z nimi nie halo. Jadę zarobić ,a nie wyczarować samochód. Degraduje ich na dolna półke

Kolo
@max

Mało tego pracujesz jeszcze na te auto tam tylko i wylacznie w przypadku awarii interes życia .

@max

przeciez mozesz jechac bez auta oni cie i tak nie sprawdza ale jak sie na miejscu nie dogadasz z nikim kto bedzie chciał wozić twój tylek codziennie do i z pracy to będziesz miał kuku :D:D:D albo jak twój kumpel z autem pójdzie na urlop lub zmienią mu zmiane... no chyba ze ryzykujesz i bedziesz komunikacją miejska śmigał ale co z nockami? ja jestem z żonką u nich w Magdeburgu i wyjechaliśmy autem. polecam znajdź sobie jakiegoś ziomka z autem i wtedy jesteś niezależny. żadna agencja nie da ci auta, no chyba ze chces jechac na jakaś sezonówke na 2 czy 3 miesiące to wtedy czasem sa jakies busy na miejscu, ale jesli jedziesz na rok lub dwa to nie licz na to ze dostaniesz auto służbowe gdzies... kierownicy rzadko nawet mają a co dopiero podrzedny pracownik fizyczny... zejdź na ziemie trochę

Tak3Nie3
Kuba
@max

No rozbawił mnie ten twoj komentarz ha ha ha :D A jak chcesz jeździć do pracy jak masz np mieszkanie 15 km? W niemczech to normalka! A może agnecja powinna jezcze wozić twoje szanowne cztery litery codziennie? :D Dobrze ze maja konkretny wymóg od razu, nie musza sie pozniej bujać z takimi małolatami jak ty i szukać za nich rozwiązań. Jest wymóg - nie spełniasz? nie jedziesz :D proste :D na twoje miejsce jest pewnie masa chętnych z samochodem. Co za ludzie, niedługo będziecie wymagać żeby ktoś wam jeszcze przyniósł w porze obiadowej posiłek pod nos tam na miejscu? :D

Tak3Nie3
sasza
@Kuba

Z tego co pamiętam, niemieckie agencje dawały pracownikom firmowe samochody, a słowacka agencja woziła ludzi firmowym busem, tak że ten... :)

Kuba
@sasza

Nic tylko pracować przez niemiecką agencję :) - daj znać jak już się załapiesz i będziesz miał ten służbowy samochód :D nooooo, od biedy próbuj jeszcze przez tą słowacką - podwiozą cię busikiem :)

Arek

Czy pracowal ktos na produkcji alkoholi ? Jak tam jest ? Jakie zarobki?

Nie warto
@Arek

Praca lekka i prosta. Natomiast atmosfera tam panujaca to katastrofa, ciagle ktos komus (usunięte przez administratora) obrabia. Malo Polakow tam robi, dlatego z wiekszoscia z nich musisz jeszcze mieszkac i sie użerać. Porzadnych ludzi to mozna szukac tam ze świecą. Najbardziej wkurw...jące jest to, że sa osoby ktore lizą du..ę kierowniczce i tym sposobem co tydzien chodzą na nocki, ktore wiadomo ze sa lepiej platne to jeszcze trwaja o godzine dluzej i duzo wiecej mozna zarobic. Jednym slowem, jak nie chcesz chodzic codziennie zdenerwowany to lepiej szukaj czegos innego. Nie polecam

@Nie warto

A zarobki ? Do pracy jezdzi sie chyba po to zeby pracowac a nie szukac przyjaciół tak mi sie wydaje ... mg ma bardzo malo ofert pracy dlatego szukam byle jakiej pracy zeby zarobic

Nie warto
@Arek

Owszem, ze nie jedzie sie szukac przyjaciół, ale ciezko sie pracuje wiedzac ze ktos cie gnoi za plecami lub patrzy na ciebie spod byka, a wedlug mnie powinny byc zachowane normalne relacje. Zarobki? Przewaznie 1100-1250 to zalezy czy jest sobota itp wiadomo. Natomiast osoby ktore maja caly miesiac nocek i godzin nadliczbowych wyciągają 1500-1700 to gdzie tu jest sprawiedliwość? Chodza i sie podlizuja kierowniczce stare wyjadacze i nie ma szans zeby kto inny poszedl na nocki, a jak juz ci sie uda to maksymalnie jeden tydzien pojdziesz zebys sie uspokoil i dalej wraca to do normy.

Bea32
@Nie warto

A co cię inni obchodzą ja jadę z partnerem zawsze a jacy są inni to mnie nie interesują m, przecież to nie podstawówka... nie lubię kogoś to sie trzymam od niego z daleka... po co takie głupie komentarze piszecie. Piszcie konkreta co sie robi w tej pracy ile godzin czy są soboty i nadgodziny czy dają umowę o prace jakie mieszkania i warunki itd a nie o innych bez jaj ! Ludzie

Tak2Nie3
berek
@Arek

o zarobki to najlepiej pytać w agencji, przecież nikt nie wie ile mogą ci zaproponowac

Tak3Nie1
@berek

stawki brutto są tak od 10 do 12 euro u nich, wyjątkowo czasem więcej ale dopiero po przepracowaniu jakiegoś czasu bo są w Niemczech przepisy eqal pay lub jakies tam dodatki branżowe... dopytaj dokładnie... czasem wypłacają jakieś premie za picki lub colli, do tego premie frekwencyjne lub na świeta czy wakacje, ale sa jakies tam warunki że musisz pracować jakiś tam okres

Tak pytam
@Nie warto

A długo tam pracowałeś/łaś, to czyli mam rozumieć że nocki są cały rok tak? A jak tam jest np latem lub zimą a co do nocek to od której do której skoro o godzinę więcej ni normalnie dzienna zmiana jest od 6?

Rheheh
@Tak pytam

Ty chyba jestes taki glupi ze nie rozumiesz co napisal.... to znaczy ze nocki sa dla wybrańców .....

patryk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Cześć, jest ktoś chętny na wspólny wyjazd na magazyn do Magdeburga? Piszcie na mail, możemy się zabrać razem. patryk_gwozdz@yahoo.com

Mitarbeiter

Tak41Nie46
Szczery
@Mitarbeiter

Nie mniej niż 1470? Może na chemii, wraz z dodatkiem za nocki i ekwiwalentem za 2 dni niewykorzystanego urlopu. (Potem, jak idziesz na urlop to możesz wziąć tylko bezpłatny.) W magazynie BIO jest troszkę inaczej. Na nockach cały czas ten sam skład. Jeżeli nie trafisz na nocną zmianę to o dodatku możesz zapomnieć i 1200 ciężko zarobić. Premia? Ha ha ha! Każdy, kto tu pracuje, wie, jak są wydawane zamówienia do realizacji ;) Jeden może biegać, żyły sobie wypruć i premii nie wyrobi, a inny spaceruje i premia wpada, bo mu dziwnym trafem zawsze "siadają" dobre auftragi ;) Z tym postojowym też nie jest wszystko w porządku. W Niemczech za dzień świąteczny wypadający w tygodniu należy się wynagrodzenie. MG jak tylko może to się od tego wykręca. To święto się łączyło z weekendem i kasa się nie należy. Innym razem, daliśmy wam premię za święta, więc postojowe już wam nie przysługuje i te pe i te de :) Praca faktycznie nie jest ciężka, ale kasa jest cienka, polska umowa (odnawiana co miesiąc) i polskie ubezpieczenie (zdrowotne i emerytalno-rentowe). Na niemieckiej umowie chorobowe jest płatne 100%. Na polskiej 80% podstawy wymiaru składki, czyli jakieś 25€ za każdy dzień na zwolnieniu. Słabo :(

Tak23Nie4
@Mitarbeiter

Możesz coś dodać o warunkach zakwaterowania?

Benju3
@Mitarbeiter

Witam, pierwszy raz chcę jechać, jak wyglądają pokoje zagwarantowane przez agencję, czy agencja pomaga pozałatwiać sprawy zwiazane z wyrobieniem numery do podatku i innych spraw. Czy jest Zeritnungsarbeit konto?

meg
@Mitarbeiter

Witam, ja mam takie pytanie? Rozważamy z moim chłopakiem wyjazd z tej agencji. Czy kwoty wynagrodzenia są podane już po odliczeniu kosztów za mieszkanie? jak wygląda dojazd do pracy i jak daleko znajduje się miejsce pracy od miejsca zamieszkania? Będę wdzięczna za info.

Abc
@Benju3

Jedni mieszkają w dobrych warunkach inni są przenoszenia na odpadki

Tak7Nie
One
@Abc

Jak lubisz się podlizywac to gwarantuje super mieszkanie

JB
@Mitarbeiter

Hejka pracuje aktualnie w DSV. Zacząłem pracę od 11.11 I za 3 tyg pracy, 1 sobotę oraz tydzień nocek otrzymałem niecałe 800€. Więc nie wiem możesz jakoś to objaśnic bo faktycznie też miało być 1200-1500 Ale średnia wychodzi dużo mniejsza. Czy to kwestia braku premii etc? Jeśli robisz ponad normę to mógłbyś o tym wspomnieć że masz dodatkową premię np. Bo do 1470€ wiele brakuje. pozdrawiam

Gacek
@JB

W pierwszej wypłacie nie masz ekwiwalentu za urlop dwa dni. Do następnej wypłaty za pełny miesiąc dojdzie Ci jakieś 200 euro

Robot126
@JB

No i jadą tacy do pracy co nawet nie widzą na jakich warunkach pracują i sieją później zament. Dopytaj w agencji to ci wyjaśnią i nie będziesz myślał że cię oszukują. Ekwiwalent ci dojdzie przy następnej wypłacie bo zeby go dostać, to musisz cały miesiąc przerobić i składki tez w Polsce MG płaci, i jak zaczniesz pracę 1 listopada, czy 11 to i tak od tej samej sumy masz skladki potrącone. Już byli tacy co sobie po dwóch tygodniach pracy po wypłacie stawkę netto przeliczali na godzinę i im 4 EUR wychodziło :D :D :D i nakręcał się jeden z drugim, latali po magazynie i płakali że (usunięte przez administratora) i będą zjeżdżać :) ludzie najpierw jak podpisujecie umowe to dowiadujcie sie co i jak bo pozniej tylko ferment jest a sami nie wiecie o co chodzi. Przepracuj cały miesiąc od deski do deski to wtedy zobaczysz jaką wyplate mozesz dostac i plakal nie będziesz :D

Tak1Nie3
Bebson
@Mitarbeiter

Witam pracuje tam ktos w Weilerswist aktualnie i moze cos powiedziec na ten temat?

bollocks!
@Mitarbeiter

Kasa akurat się nie zgadza! Za święta, nadgodziny i chorobowe nigdy się kasa nie zgadzała!

Tak8Nie
@Mitarbeiter

Odpowiedz mi na pytanie.Jakim cudem zarabiasz te minimum 1450 euro netto skoro stawka wynosi 10 brutto tj. 7,40 netto. Doliczając koszt mieszkania 200 euro. Ile godzin jest tam w miesiącu, ile sobót pracujących. Pytam bo mam ofertę pracy w DSV. Pracowałem również w Brema przy fajerwerkach za taką własnie stawkę nie liczyli mi za mieszkanie i zarobiłem za listopad 1190 euro netto za 160 godzin Jeżeli dają premię to ile można dostać za dobrą normę????????

@Gacek

więc zastanów się co piszesz gościu bo ja akurat taki ekwiwalent za urlop dostałem i mi wyliczyli za tzw dwa dni jeszcze nie wykorzystane a w świadectwie pracy napisali że wykorzystane - kłamstwo. Otrzymałem sumę 680 złotych brutto. Policz przez euro teraz 4,25 złote i ile Ci wychodzi 160 euro brutto.

Seba nie ściemniaj!
@Mitarbeiter

Takie kity to chyba tylko sam koordynator może wciskać hehe. Dalej przebierasz sobie zamówienia na PK?

edeks
@Mitarbeiter

Jak daleko są mieszkania od pracy?

radek
@edeks

to zależy też w jakie miejsce wyjedziesz. Ogólnie firma mówi zawsze z gory, że lepiej wyjechać swoim samochodem i ewentualnie później ze wspólokatorami się wymieniać jazdą, dogadywac się jakoś, żeby to wszystko bylo opłacalne dla każdego. Jest to spoko opcja ogólnie i wygodna, bo jakby nie patrząc oprócz do pracy, to bedzie mozna sobie juz wszedzie dojechac i wiadomo nie kazdy moze miec taki wybór, moze nie miec auta, nie miec prawa jazdy.. no to juz sie wtedy moze zrobic problem, ale zawsze tez zostaje poszukanie towarzysza z jakims samochodem. Wszystko da sie zawsze jakos rozwiazac. powodzenia!

Ciekawy

No dobre :) To jedna z nielicznych agencji która jest w porządku,a koleś pipem straszy :D :D :D szkoda Twojego czasu, bo oni maja rację :) stety, albo niestety :) po drugie, gdyby robili coś sprzecznego z prawem, to już dawno by ich za to pociągneli do odpowiedialnoścI :) chciałbym Wam przypomnieć, ze agencja która zatrudnia ludzi do prcy za granicą ma też kontrole niemieckie :) a oni podobno to już wogóle są bardzo skurpulatni :) ale niech kolega upiera się przy swoim żyjąc w tej swojej świadomości :) Polecam mgsolutions.

TakNie6
Capsello
@Ciekawy

Nie martw się o jego czas. Skargę każdy może złożyć. Dużo wysiłku to nie kosztuje. Myślę, że w tym przypadku ma ona bardzo solidne podstawy. Agencja nie płaci za wolne w święta niemieckie, ale dodatków za pracę w polskie święta też nie wypłaca. I jesteś w błędzie, kolego sympatyczny. MG nie ma racji. Nie polecam wyjazdu na polskiej umowie, wszystko jedno, czy to będzie ta agencja czy inna :P

Tak6Nie
nick

z agencja i jej prawnikami nie wygrasz a jeszcze sie obciazam kosztami sądowymi tak jak mojego kumpla który akurat miał trochę racji a i tak przegrał, może nie z MG ale z inna polską agencją i 3 tysiaki kosztów sądowych dostał

Zainteresowany

Tylko czego tak ciezko sie do nich dostac skoro sa taka zla agencja? Mam tu na mysli ze jak pojawia sie ogloszenie to za chwile okazuje sie ze juz wszystkie miejsca zajete, chyba duzo ludzi musi czekac w kolejce. Wszyscy by tak chcieli pracowac z agencja ktora kantuje swoich pracownikow? Watpie w to. Ja chce sie dostac do pracy przez nich bo mam kumpla ktory pracuje i jest zadowolony, nawet polecal mnie przez biuro w Krakowie, ale teraz jest ponoc troche martwy okres, bo nowy rok itd wiec na sile nie sa w stanie wciasnac, ale obiecali mi ze jak sie tylko miejsce pojawi to beda dzwonic, i to mi sie podoba. Ja tam wierze ludziom ktorych znam i z nimi pracuja i daja mi wiadomosci z pierwszej reki ze jest ok. Dziwne te zle opinie tutaj, oni przeciez podobno maja tyle pracownikow w Niemczech, to co? Wszyscy dawali by sie kantowac? Watpie w to. I dopoki sam nie sprobuje to nie bede wiedzial :) dla mnie najwazniejsze zeby kasa byla na czas, taka jak sie umawialismy i bede zawdowolony. A, i mieszkanie jak bedzie znosne to tez dobrze, ale z tego co wiem to z tym tez u nich jest ok.

BylemWidzialem

Najgorsza agencja pracy w jakiej pracowalem zagranicą, a było ich 5! (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Zatrudniaja w połowie miesiąca i trzeba być ubezpieczonym albo w urzedzie pracy albo u poprzedniego pracodawcy, robią to po to, żeby składek nie oplacac w miesiacu zatrudnienia i nie dać premii za frekwencje, bo żeby dostać premie za frekwencje trzeba przepracować pełny miesiąc kalendarzowy, a nie miesiąc liczony od zatrudnienia. Pracowałem w grudniu 9 dni i wszystkie zmiany były zmianami nocnymi, a dodatek za nocki dostalem o 16 godzin mniej (nocka zaczynała się o 21 to powinno być o 9 godzin mniej a nie o 16). Reklamacji nie uwzgledniaja, trzeba isc do sadu i walczyc o swoje dla przykladu. Do tego polska umowa oddelegowania, tylko po to zeby za delegacje nie placic i zebyscie nie dostali zwortu podatku. Wg przepisow prawa pracy maja obowiazek zwrocic za dojazd do miejsca zatrudnienia, a komu zwrocili? nikomu. Darujcie sobie , a szczegolnie odradzam EDEke , jak uslyszycie EDEka od razu mowcie do widzenia.

@BylemWidzialem

Szanowny użytkowniku o nicku "BYLEMWIDZIALEM", pragniemy niniejszym odnieść się do Pana bezpodstawnych zarzutów i niesłusznych oskarżeń: 1) Sprawdzamy ubezpieczenie przed oddelegowaniem pracownika do innego kraju członkowskiego, gdyż wymagają tego przepisy dot. koordynacji systemów społecznych na ternie UE. Od 1 dnia zatrudnienia opłacamy pełne obowiązkowe składki do ZUS, nie ma możliwości aby tego nie robić! To obowiązek każdego pracodawcy, również naszej agencji 2) Jeśli nie otrzymał Pan dodatkowej premii frekwencyjnej w danym miesiącu to tylko dlatego, że musiał Pan mieć jakaś nieobecność w pracy lub zakończył Pan pracę w trakcie miesiąca. Premia ta przysługuje również w 1 miesiącu zatrudnienia, nawet jeśli ktoś zaczął pracę nie "od pierwszego" - wówczas premia oczywiście jest proporcjonalnie pomniejszana, co jest oczywiste. 3) pora nocna trwa od 23 do 6:00 i za pracę w tej porze przysługuje dodatek 25% pod warunkiem że praca trwała powyżej 2h - sa to przepisy niemieckiego układu zbiorowego dla agencji zatrudnienia iGZ. 4) Nasi pracownicy mają możliwość otrzymać zwrotu podatku z niemieckiego urzędu skarbowego, gdyż tam musi być odprowadzany podatek za pracowników tymczasowych (agencyjnych). W sytuacji, kiedy pracownik przepracuje cały rok kalendarzowy w Niemczech jest szansa otrzymania zwrotu nawet w wysokości 1.000-2.000 eur. Oczywiście trzeba złożyć odpowiedni wniosek i dołączyć kilka dokumentów, ale nie jest to nic skomplikowanego, sa również biura (w tym jedno współpracujące bezpośrednio z nami), które pomagają w załatwieniu tych formalności. 5) Diety przysługują tylko w podróży służbowej! Czyli w sytuacji, kiedy np. pracuje Pan w Polsce w polskiej firmie i jest Pan przez nią wysłany w podróż służbową np. do Niemiec na krótki okres (np. 2 lub 3 tygodnie), ale w okresie tym otrzymuje Pan nadal wynagrodzenie wynikające z pana umowy na terenie Polski, a nie wynagrodzenie zgodne z niemieckimi przepisami prawa pracy i płacy (!). Pan był zatrudniony w MGsolutions jako pracownik nie w delegacji a oddelegowany, gdyż Pana miejsce pracy było ustalone na terenie Niemiec, nie była to zatem podróż służbowa aby móc Panu wypłacić dietę. Gdybyśmy to zrobili byłoby to złamanie przepisów podatkowych (!) Oczywiście są za pewne na rynku jeszcze firmy, które wykorzystują ten fakt i wypłacają pracownikom delegowanym zatrudnionym do pracy na terytorium Niemiec diety, tak aby zaoszczędzić na składkach oraz podatku, gdyż diety nie są elementem wynagrodzenia a zwrotem poniesionych kosztów w czasie podróży służbowej np. wyżywienia i są nieoskładkowane oraz nieopodatkowane. W stosunku do pracowników delegowanych (takich jak Pan) stosuje się natomiast ulgę w obliczaniu składek przez obniżenie podstawy wymiaru składek (aktualnie wynosi ta podstawa ok. 5.500zł). 6) Zwrot kosztów dojazdu, o którym Pan również wspomina, tak samo dotyczy tylko podróży służbowej (!) Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości lub uważa, że któryś z elementów wynagrodzenia został naliczony błędnie prosimy jeszcze raz opisać swój przypadek wysyłając wiadomość mailową na adres: kadry@mg-central.pl lub deutschland@mg-solutions.pl . Do 7 dni zweryfikujemy Pana przypadek, sprawdzimy każdy element oraz udzielimy szczegółowej odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiamy, Team MGsolutions MGJJ 12 656 50 02 http://www.mg-solutions.pl

Tak2Nie5
Arek

Pracowal ktos na produkcji alkoholi i napisze cos o tej pracy ????

Miśka
@Arek

Co konkretnie chcesz wiedzieć ? Masz propozycję na ten projekt ?

marco

ludzie co wy gadacie! żadna polska agencja która zatrudnia i deleguje do Niemiec czy Francji czy egal gdzie, nie placi za niemieckie swieta jesli sie nie pracuje w ten dzień, nikt nie płaci żadnego przestojowego jeśli masz stawke godzinowa i nie idziesz tego dnia do pracy!!! :O Jesli mg wam płaciło za coś to się lepiej cieszcie bo zaraz to wycofają. ja przeszedłem w swoim życiu przez kilka polskich agencji i nigdy wcześniej żadnego dodatkowego wynagrodzenia za przestój świąteczny nie było, więć lepiej siedzcie już cicho bo sami sobie szkodzicie!

TakNie17
Smoku
@marco

(usunięte przez administratora) Będzie wszystko jasne - płacimy tylko za przepracowane godziny po 10 € każda, potrącamy tyle i tyle za mieszkanie i cześć. Wolę takie podejście niż obiecanki cacanki, zapewnione wynagrodzenie za wolny dzień świąteczny, a potem się okazuje, że tej kasy jednak nie płacą. Na niemieckich umowach zawsze jest zapłacone za wszystkie święta w tygodniu, bez znaczenia czy się łączyły z weekendem czy nie.

Tak9Nie1
Pedro
@marco

Przestojowe to wy tam macie w biurze! ;))

Tak6Nie1
Pawełek z adwokatem
@marco

Sprawdź sobie: § 2 Entgeltzahlung an Feiertagen Pracowników na stawce godzinowej też to dotyczy. Jeżeli święto wypada w dzień, który jest dla ciebie dniem roboczym to za te utracone godziny pracodawca MUSI ci zapłacić.

Pracodawca

Wypłacanie tzw. wynagrodzenia przestojowego jest dobrowolną decyzją MGsolutions, gdyż jesteście Państwo pracownikami delegowanymi i w przypadku rozliczenia godzinowego (A NIE RYCZAŁTOWEGO) wystarczy, iż Pracodawca (polski!) zapewni odpowiednią ilość godzin w danym miesiącu ( -> etat= ilość dni roboczych x 7h). W sytuacji, kiedy niemieckie święto przypada w piątek lub poniedziałek (czyli w bezpośrednim połączeniu z weekendem) lub dni świąteczne trwają dłużej niż 1 dzień (np. 24/25 - 26.12.) pracownik delegowany ma możliwość powrotu do Polski, czyli kraju z którego został oddelegowany i którego przepisy mają wówczas zastosowanie. W przypadku rozliczenia godzinowego a nie ryczałtowego, Pracodawca nie ma zatem obowiązku wypłacać dodatkowego wynagrodzenia za dzień świąteczny a jedynie za faktyczne przepracowane godziny przez danego Pracownika. Przede wszystkim, czym innym jest produktywny czas pracy wykonywaj w kraju oddelegowania, wobec którego w 100% znajdują zastosowanie przepisy niemieckiego układu zbiorowego IGZ, a czym innym wynagrodzenie za dni niepracujące (np. urlop, wynagrodzenie chorobowe czy dni świąteczne niepracujące), który w przypadku pracownika delegowanego są rozliczane wg. przepisu kraju wysyłającego (zgodnie z dyrektywą europejską dot. transgranicznego świadczenia usług). Proszę pamiętać, że nasi Pracownicy mają składki odprowadzane w Polsce i przysługują polskie świadczenia za okres, kiedy Pracownik nie był oddelegowany lub ma możliwość przebywania w kraju wysyłającym (ojczystym). Dlatego gdyby Pracownik np. zachorował lub był na urlopie wypoczynkowym, wtedy wówczas miałaby zastosowanie przepisy polskiego kodeksu pracy i wynagrodzenie za te czas-okres naliczone zostałoby z zastosowaniem polskich przepisów. *MGsolutions wypłaca wynagrodzenie świąteczne w sytuacji, kiedy święto wypada np. w środku tygodnia i trwa tylko jeden dzień jako tzw. „wynagrodzenie przestojowe” (w trakcie tygodnia roboczego). Tak np. jeśli ktoś pracował 31.12. oraz 02.01. a w Nowy Rok 1.01. (środa) miał wolne z powodu święta, wówczas za dzień 01.01. otrzyma takie właśnie wynagrodzenie przestojowe. MGsolutions MGJJ Sp. z o. o. Sp. k. ul. Myślenicka 133, 30-698 Kraków, POLAND

Tak1Nie16
Pracownik z mg
@MGsolutions MGJJ Sp. z o. o. Sp. k.

Osobą transgraniczną jest osoba która wraca każdego dnia lub co najmniej raz w tygodniu do miejsca zamieszkania owszem jest wyjątek gdy pracownik zachowuje swój status pracownika przygranicznego przez okres czterech miesięcy, nawet wtedy, gdy w tym okresie nie powraca codziennie lub raz w tygodniu do ,,państwa zamieszkania'' a w państwa firmie raczej niektóre osoby nie wracają do miejsca zamieszkania nawet przez 5,6 miesięcy albo i lepiej to jakim prawem używacie takiego sformułowania skoro niektórzy pracownicy nie są w takim wypadku pracownikami ,,transgranicznymi'', a mało tego w umowie wyraźnie jest napisane jakie przepisy obowiązują na czas oddelegowania, a skoro rzekomo jesteśmy pracownikami ,,transgranicznymi'' to proszę mi wyjaśnić dlaczego nie jest wypłacane 100% więcej za dzień świąteczny który wypada w Polsce a w ten dzień normalnie pracujemy w Niemczech bo według przepisów pracowników transgranicznych taka należność powinna zostać wypłacone a mimo wszystko u państwa w firmie tego nie ma, istnieje też przepis gdy pracodawca deleguje pracowników do Niemiec ,,zobowiązany'' jest stosować regulacje prawa niemieckiego czego najwidoczniej w tej firmie brakuje i są stosowane przepisy na zasadzie ,,widzimisię'' a pracodawca ma obowiązek stosować tak zwaną ,,zasadę uprzywilejowania pracownika'' której jak widać firma nie stosuje.

Tak17Nie
Jot
@Pracownik z mg

I wszystko w tym temacie. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź MG.

GBH
@marco

Niczego nie wycofają. W lipcu zacznie obowiązywać nowa dyrektywa unijna o delegowaniu pracowników i skończą się kombinacje i głupie tłumaczenia. Każda polska agencja będzie musiała wypłacać pracownikom delegowanym wynagrodzenie w pełnym wymiarze według ustawodawstwa kraju przyjmującego oraz uwzględniać przy wypłacie wynagrodzenia wszelkie powszechnie obowiązujące akty prawne określające płacę. Wkrótce oprócz minimalnych stawek godzinowych, cała konstrukcja wynagrodzenia i wszystkie jego składniki będą musiały być takie, jak w kraju oddelegowania. Od lipca żadna polska agencja nie wykręci się od płacenia za wolne w święta.

Tak10Nie
Pawełek z adwokatem

Każdy musi ruszyć... we własnym imieniu.

Tak9Nie1
bolojang
@GBH

Możesz napisać coś więcej o tej dyrektywie? Jakiś link albo coś...

AGH

BRAWO!! Wszystko madrze napisane i oparte na przepisach. Ewidentnie widac ze MG solutions nie ma racji! Ciekawy jestem, czy tym razem agencja odpisze na Twoj komentarz. Raczej nie, a czemu? Bo masz racje, a oni juz sie gubia w swoich kłamstwach.

@Pawełek z adwokatem

Szanowny Panie Pawle, każdy kraj jasno określa, które kwestie prawa pracy/płacy powinny stosować firmy z innego kraju członkowskiego zatrudniające pracowników na terenie konkretnego kraju UE. Tak to ma miejsce również w przypadku Niemiec, które jasno mówią iż należy przestrzegać stawki minimalnej tzw. Mindestlohn lub stawki minimalnej dla konkretnej branży, dodatków branżowych, dodatków za pracę w godzinach nadliczbowych, nocnych, za pracę w świeta, wymiaru czas pracy, wymiaru urlopu wypoczynkowego itd. Dokładny opis poszczególnych wymagań w stosunku do firm delegujących pracowników do Niemiec można znaleźć na stronach Zollamt'u: https://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Arbeit/Mindestarbeitsbedingungen/mindestarbeitsbedingungen_node.html Zatem pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie za święto (100%), pod warunkiem iż w ten dzień świadczona jest praca. Jesli pracownik ma wolne to MGsolutions wypłaca dodatkowe wynagrodzenie 100% pod warunkiem, iż takie święto wypada w środku tygodnia a pracownik "zmuszony" jest do przestoju. Agencja MGsolutions przestrzega i stosuje wszystkie wymagane przepisy kraju przyjmującego w tym przypadku Republiki Federalnej Niemiec, tj. np.: - stawki minimalnej - stawek branżowych - dodatków branżowych - Equal Pay - Jahressonderzahlungen (Urlaubsgeld, Weihnachtsgeld) - wymiar urlopu wypoczynkowego - ustawę o czasie pracy - ustawowych przerw w czasie pracy i innych kwestii dot. czasu pracy oraz obowiązkowego wypoczynku - dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych, nocnych, niedzielnych czy świątecznych - niemieckie, taryfowe okresy wypowiedzeń W kwestii wynagrodzenia np. za okres choroby stosowane są natomiast przepisy państwa wysyłającego (tj Polski), gdyż składki za pracownika delegowanego odprowadzane są do polskiego Zakładu Ubezp. Społ.

Michał

Ja jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą agencja. Nie wiem skąd tyle jadu w tych opiniach niektórych z was, mnie nikt nie (usunięte przez administratora) pieniądze mam na czas i na miejscu wszzystko się zgadza tak jak było opisane przed wyjazdem. Widać co poniektórzy chyba nie pracowali przez agencje krzaki które faktycznie (usunięte przez administratora) i ciągną pieniądze dla siebie ile się da. Jak zastanawiasz się nad wyjazdem z nimi, to nie czytaj tych bredni jacy są źli i jak kantują bo stracisz opcje na fajną współpracę z dobrą agencja, dobrze że ja się nie sugerowałem tymi wpisami tu bo bym nie wyjechał i bym żałował. Radzę wierzyć tym dobrym opiniom, bo większość tych złych pisze pewnie konkurencja. Polecam ta agencje!

Tak5Nie14
były
@Michał

Gdzie ty tu widzisz jad? Tobie się wszystko zgadza więc jesteś zadowolony. Innym się widocznie kasa nie zgadzała i stąd negatywne opinie. Kazdy ma prawo wyrazić własne zdanie. Ja też nie do końca jestem zadowolony ze współpracy z agencją. Podobnie jak wiele innych osób, też zostałem przekręcony na kasie za święta i dlatego nie polecam MG Solutions. Są lepsze agencje.

Tak14Nie1
Mebus
@Michał

Tych opinii nie pisze raczej żadna konkurencja tylko ludzie, którzy mają o coś żal do tej agencji. Dużo tu na forum jest napisane o nie wypłacaniu wynagrodzenia przestojowego i to jest akurat święta prawda. Przekonałem się o tym na własnej skórze. MG płaci to wynagrodzenie jak im się podoba. Sami (w ogłoszeniach i e-mailach) deklarują, że za święto w środku tygodnia należy się wynagrodzenie, a potem się okazuje, że tego wynagrodzenia jednak nie zapłacą. Niech wszystko będzie jasne - albo to wynagrodzenie się należy albo nie i na jakich zasadach. Może ktoś z MG przedstawi na forum oficjalne stanowisko w tej sprawie? Dziwne, że agencja milczy. Czegoś się obawia?

Tak13Nie1
Paciek
@Michał

dokładnie Michał, ja tak samo. kasa się zgadzała, robota była, nikt mnie nie okantował, dobry kontakt, ekipa super. dziwie się, że jest tyle złych komentarzy, mam wrażenie, że byliśmy z różnymi agencjami...

Tak2Nie12
Stefan
@Paciek

Jak ci się kasa zgadzała to zainwestuj ją w korepetycje z matematyki, bo najwyraźniej nie umiesz liczyć.

Tak13Nie1
Michał
@Stefan

Jak dotąd to inwestowałem w korepetycje z niemieckiego, i może dlatego jestem bardziej zadowolony niż Ty :D I może dlatego że znam niemiecki to ogarniam troche więcej i wiem gdzie zasięgnąć informacji :) Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych, tych którzy muszą się poduczyć matematyki, i tych którzy nie muszą :) jednak najbardziej zachęcam do nauki języka obcego ;)

Tak2Nie12
Paciek

to ciekawe, bo ja kierownikiem nie jestem...ale jak ktoś chce mnie nim mianować, to zostawię do siebie kontakt, do Krakowa mam niedaleko :D

Tak3Nie9

@były

Tak1Nie13
radek
@Mebus

stanowisko się pojawilo i wszystko było jasne od początku, ja jak byłem to o tym wiedzialem, wiec jak to sie stało że Ty byłeś taki niedoinformowany i jeszcze za brak swojej wiedzy burzysz się w internecie?

Tak1Nie10
Pracownik z mg
@MGsolutions MGJJ Sp. z o. o. Sp. k.

Tak13Nie
Zonk
@radek

Jasne to było może dla was w biurze w Krakowie. Dla każdego, kto pracuje w Niemczech jasne jest to, że jak święto wypada w tygodniu to zapłata za ten dzień się należy.

odp
@Pracownik z mg

pracownik oddelegowany to nie to samo co transgraniczy czy migrujący czy przygraniczny, mylisz pojęcia

odp

ja w listopadzie i pazdzierniku jak u nich byłem dostałem za swieta kiedy nie poszlismy do pracy, a ci co poszli to dostali podwójną dniówkę

TakNie5
@odp

Proszę najpierw się zapoznać z tym do czego dałem odpowiedź a nie pisać że mylę pojęcia :) ,,przypadku pracownika delegowanego są rozliczane wg. przepisu kraju wysyłającego (zgodnie z dyrektywą europejską dot. transgranicznego świadczenia usług)''. Bo najwyraźniej to kto inny je tu myli ;)

Nick
@odp

Nie, to MG solutions myli pojecia. Zostalo im to w jasny sposob wytlumaczone kim jest pracownik transgraniczny skoro sami uzyli tego pojecia w swojej odpowiedzi, a oni sie do tego niesprawiedliwie stosują. Najpierw pomysl zanim cokolwiek napiszesz.

Tak6Nie
Nick
@odp

No tak, bo jak sie w biurze w Krakowie robi to nic dziwnego ze swoim tak płacą. Szkoda, ze jeszcze potrójnie nie zaplacili.

mONIAK
@Zonk

oni się i tak wykręcą bo sa polską spólka płacą składki w Polsce i urlopy wolne chorobowe liczą wg polskich praw ale składki w Polsce są prawie przez pół mniejsze, bo dla delegowanych jest niższy zus, wiec nie radze przechodzić zbyt pochopnie na niemieckie składki... podatek ok w Niemczech bo mozesz potem dostac Kindergelt czy zasiłek, ale składki sie nie opyla w Niemczech... ja miałem polskie a potem niemieckie bo byłem już 2 lata oddelegowany i potrącenie do AOK podniosło mi się o 200 eur prawie i o tyle niej na wypłacie przy tej samej stawce.... przeliczcie to sobie zanim wam zaproponują niemieckie składki, no chyba ze ktos mysli o emeryturze ale ja mam 25 lat i nie wierze w emerytury dla naszego pokolenia i tak beda niskie albo wcale

Kolega

Witam. Orientuje się ktoś czy agencja zatrudnia osoby w okolicach Berlina, Drezna itp ? Gdzieś przy granicy. I ktoś z pracujących mogłby powiedzieć jak to wyglada wyjazd swoim autem, czy zapewniony jest jakiś parking, daleko od miejsca zamieszkania do hotelu ?

GOSIX
@Kolega

też o to pytałam, ale w berlinie nic a nic... Magdeburg i Lipsk najbliżej

der Pole

pracuje ktoś z was na produkcji elementó z cegły do rolet itp pod Augsburgiem? możecie coś więcej powiedzieć, jak praca i zawaketrowanie? jakie są stawki itp?

Pawlo
@der Pole

Też jestem ciekaw

boy878787
@der Pole

podobno od marca najwcześniej, ale cięzko trafić bo dobijam sie tam i nic z tego ciągle mają komplet, a ktoś wie co z toyotą? zatrudniają tam już w tym roku kogoś?

TakNie

Zostaw opinię o MGsolutions MGJJ Sp. z o. o. Sp. k. - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie