DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Opinie o DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Magazynier.

Czy są moze tutaj osoby z Vaihingen, chetne do podyskutowania ?

Ludzie odchodzą

Coś się w tej firmie stało. Dawniej poleciłbym tu prace. W tym momencie masa dobrych ludzi odchodzi. Coś się w tej firmie złego dzieje.

zaangażowany pracownik
@Ludzie odchodzą

Jak to mówi pewna pani menedżer na N. "Stała rotacja pracowników to rzecz nieodłączna w Shared Service'ach". Z pewnością nie chodzi o żenująco niskie podwyżki i niechęć w dawaniu awansów. Na pewno nie chodzi też o zachęcanie pracowników do robienia nadgodzin, za które potem nie będą chcieli zapłacić i poproszą pracownika o odebranie ich w formie wzięcia dnia wolnego

jerry

Hejka. Piszą w ogloszeniach o swojej wlasnej siłce. To jest u nich na miejscu czy po prostu podnajmuja gdzies obok? ktos korzytsal i moze podrzucic wiecej info?

@jerry

Jest ich własna i dobrze wyposażona.

A.
@jerry

Cos tam jest. No tylko (usunięte przez administratora) sam rozumiesz ze są ograniczenia

serio?
@Obecny

Jesli jedna laweczke, ktora jest wieczna zajeta uwazasz za dobrze wyposazona, to super. Jedna lawka na silownie i 2 gryfy - mozesz sobie to wyobazic... Reszta nie jest zla, ale niczego z udzialem lawki nie zrobisz (chyba ze przyjdziesz o 12.00 w poludnie!)

@serio?

Jeżeli ławka jest jedynym przyrządem z którego się korzysta to owszem będzie ciężko, ale wierz mi jak się chce to można. Mój komentarz jest z grudnia, wierz mi był taki czas że tam nie było ludzi wcale. A teraz wiadomo sezon każdy chce zrobić wymarzoną formę do lata w dwa, msc to i z dostępnością sprzętu może być krucho aczkolwiek jak, się chce to można i sobie bez ławeczki poradzić. Pozdrawiam i do zobaczenia na treningu

Silka w budynku
@jerry

Siłka jest w naszym budynku :) Czy jest dobrze wyposażona? No jak widać co kto lubi i o jakiej porze przyjdzie. Wg mnie nie jest źle ale nie jest też dobrze. Jest dużo niedociągnięć. No ale lepsze to niż nic. Minusem jest to że siłownia jest bardzo mała. Budynek pusty bo ciągle home office, a na siłowni naprawdę tłoczno. Nie wiem jak oni sobie wyobrażają jej funkcjonowanie jak zaczniemy chodzić do biura. Teraz są limity osób. Nie wiem jakie, ale dwukrotnie gdy się chciałam zapisać nie było miejsc więc przestałam chodzić:D

Sodoma

Hejka krótkie pytanie możecie mi opisać jak naprawdę wygląda praca i wynagrodzenie w belgi na stanowisku operatora wozka bocznego. Dzięki ^^

Po rekrutacji

Po 3 etapie rekrutacji otrzymałam informację iż niezależnie od decyzji dostanę informację zwrotną. Oczywiście nie pojawiła się, zamiast tego wznowiono ogłoszenie co jak sądzę sugeruje że nie znaleziono nikogo adekwatnego do stanowiska. Pierwszy etap to krótka rozmowa telefoniczna, następnie spotkanie online z rekruterem i przyszłym bezpośrednim przełożonym. Następnie do wykonania test i kolejne spotkanie w tym samym składzie, będące analizą wyników testu i kolejną sesją pytań. Pytania głównie behawioralne. Ponieważ test poszedł mi srednio i na jego podstawie wiedziałam że nie pasuje do stanowiska, to spotkanie analizujące go uważam za zbyteczne. Panie całe sobą dawały mi do zrozumienia że nie interesuje ich co mówię, zarówno przez to jak się zachowały oraz co mówiły. Uważam że spokojnie możnaby sobie te godzinna fikcję darować. Niemniej jeśli na zadane przez kandydata pytanie o to w jakich przypadkach kontaktują się po takim spotkaniu, otrzymuje się odpowiedzieć kontaktujemy się zawsze, niezależnie od wyników to należałoby się tego trzymać. Chociażby po to żeby kandydat wiedział że tę konkretną rekrutację ma za sobą.

Jak długo trwa proces awansu w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Asystent

To zależy od działu, ale firma raczej preferuje zatrudnić kogoś nowego niż awansować Cię :)

Brak informacji o wyniku rekrutacji po rozmowie i teście. Każdemu należy się szacunek...

Gosc

Pracuję w DSV już ponad 2 lata, w AP, obecnie na stanowisku specjalisty - Moje plusy/minusy: Ludzie, zespol - bardzo na plus, pomocni, mili itd Dużo pracy, ale to zależy od regionu, u nas praktycznie codziennie mamy support, za mało osób- za dużo pracy, zreszta od kilku miesięcy szukamy nowych osób a nowi uciekali po tygodniu/czy trzech, ale ja jestem na jednym z większych regionów, widze ze niektórzy maja o wieeeele mniej -nadgodziny do odbioru, raz dogadaliśmy się o wypłatę ale bylismy wtedy naprawdę w okrojonym składzie, - wyczerpująca psychicznie praca - niektórzy dostają awans po kilku miesiącach, inni po 2 latach i raczej nje zalezy to od doświadczenia tylko regionu i zwalniającego się akurat stanowiska na danym regionie - ponadto czasem awans chyba dostają osoby tylko po to by zostać w firmie- bo naprawdę specjalista została osoba niezbyt kompetentna (opinia wielu osób, nietylko moja), ja usłyszałam, ze „damy tę osobę najwyżej na „region x”, bo tam łatwiej (uważam ze nie powinnam tego słyszeć, sama chciałabym łatwiej xd, i mniej pracy xd- obecnie ta osoba bardzo często nas supportuje i robi masę błędów) - czasem TL,PL czepiają się czemu coś nie jest zrobione, choć jakby wszyscy widza, ze nie da się po prostu w 8h zrobić all, a i jeszcze mieć przerwę itd - praca w święta typu 6.01 itd- na szczęście płatna lub do odbioru ale raczej ktoś musi być by zrobić fv itd - jeśli chodzi o kraje to najwiecej fv jest na Afryce, CA,Stanach raczej - patrząc na dzienne organizacje - sama PL ostatnio stwierdziła, ze „region x” jest z*ebany - zgadzam sie w 100 procentach ale nie bede zdradzać jaki Po tych 2 latach, naprawdę jestem wykończona i staram sie szukać czegos innego, zdarzało mi sie ze śniła mi sie praca, i widze po sobie, ze taki zdrowy worklife balance trochę sie zaburzyl, ale mówię - dużo zależy od regionu i czy jest wystarczająca liczba osób, u nas od kilku miesięcy nie ma, a podwyżek ( w związku z robieniem pracy która normalnie powinno robić więcej osób) nie zaobserwowałam, w tamtym roku chyba każdy dostał po 200 zł brutto wiec trochę śmiech na sali - jako spec dostałam 900 brutto więcej - a wiem, ze w niektórych działach mieli więcej - duuuzy minus- nie dają laptopa, ani telefonu - wiec marnujesz swoj sprzęt, jednak to 8 h ciągłego użytku plus nadgodziny (ale przecież możesz chodzić do biura), podwyżki jakiejkolwiek w związku z ho, pandemia, marnowaniem swojego prądu, sprzętu tez nie zauważysz - z benefitów - multisport, medicover, ale nie ma premii rocznej, płatnych nadgo, sodexo, nawet nie wiem czy teraz są kursy językowe (były kiedyś bezpłatne, potem czesciowoplatne teraz nie wiem) - na święta bożonarodzeniowe i wielkanocne - hajs + prezent ale opodatkowany, ale nawet spoko bo jakoś z 1000 sie dostawało na Boże narodzenie - praca zdalna, teraz możesz all the time, a przed pandemia 8 dni w miesiącu Osobiście nie polecam pracy na większych regionach - jeśli ktoś chce mieć wolna głowę, kończyć o 15/16stej, mieć czas na zjedzenie obiadu, ale No ludzie super, wiec moze warto na te mniejsze regiony

Jak długo czekaliście na odzew z DSV International Shared Services Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Oddzwaniają tylko, gdy są zainteresowani pozyskaniem taniej siły roboczej

Kandydatka

nooo zgadzam się :( odpowiedź mocno po czasie no i bez konkretów i decyzji w sumie.

nomad
@Kandydatka

na jakie stanowisko aplikowalas?

Kandydatka
@nomad

Na kierownicze

Ela

Wie ktoś czy przyjmują na pół etatu zdalnie?

Wojti

Na początku wszystko wygląda kolorowo. A potem nadgodziny to norma, z benefitów to Medicover i Multisport. Dobrze że póki co za prąd sami nie mamy płacić.

KW

Mydlenie oczu na rozmowie wstępnej. Obiecywanie, że odezwą się nawet jak rekrutacja przejdzie niepomyślnie. Oczywiście później kontaktu brak.

@KW

Tak teraz wygląda rynek, jak Cię chcą dzwonią jak nie to nie dzwonią ???? Mało jest rekruterów którzy oddzwonią aby Cię poinformować Szanowny Panie po rozpatrzeniu Pana kandydatury nie możemy w chwili obecnej Pana zatrudnić. Czasami automat wyśle e-maila ????

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

pracowanik

Mają, za to ceni się DSV. Stwarzają bardzo dobre warunki pracy na start, od Ciebie zależy jak daleko zajdziesz. Dużo inwestują w pracownika. Jeżeli jesteś zmotywowany do rozwoju to aplikuj. Z tego co wiem do mają otwartą rekrutację na asystenta ds. administarcji celnej.

Natalia
@pracowanik

Mają:) ponieważ w większości zadania są tak proste że każdego można do nich przyuczyc. Jedynie musisz znać angielski i oczekiwany poziom zależy od stanowiska.

@Natalia

A jakich zarobków można się spodziewać na tym stanowisku?

piotrek
@Marek

Zobacz jaka jest srednia wg raportu np Hays i odejmij w zaleznosci od dzialu 5-3 tys.

@Marek

Na tym stanowisku? Czyli jakim? Zadne nie zostalo wspomniane. Moze wpierw nalezy opanowac czytanie ze zrozumieniem i dopiero potem interesowac sie pensja. Chociaz na start w wiekszosci to tyle ile w Biedronce (i naprawde nie zartuje). Nie ujmujac Biedronce...

@123

Zostało wspomniane wyżej cytując: ''mają otwartą rekrutację na asystenta ds. administarcji celnej''. Więc nie rozumiem skąd słowa do innego forumowicza, że wpierw należy opanować czytanie ze zrozumieniem. Zapewne o to właśnie stanowisko chodziło.

@początkująca
@pracowanik

Jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Jakich pytań spodziewać się na rozmowę kwalifikacyjnej oraz jakie testy są wykonywane?

Wyrobnik
@@początkująca

Przed pandemią był to test z języka ANG, test na spostrzegawczość + rozmowa kwalifikacyjna, częściowo po angielsku. W trakcie pandemii na rekrutacji zdalnej zrezygnowali z testów i została rozmowa kwalifikacyjna. Pytania bardzo proste typu opisz swoje doświadczenie zawodowe, dlaczego wybrałeś/aś DSV.

Jak w DSV International Shared Services Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Nie polecm

Awans? Od kierownictwa usłyszysz wyświechtane teksty w stylu "awanse dopiero po roku" , a potem się okazuje, że po kryjomu dostaje je pół zespołu, niektórzy nawet dwa w kilka miesięcy :)))

tak było
@Nie polecm

Potwierdzam, mimo tego co twierdzi firma brakuje przejrzystej polityki awansów, w okresie ostatnich kilku miesięcy było stosunkowo dużo przypadków to potwierdzających.

Tomasz
@tak było

A czy taki awans wiąże się też z podwyżką zarobków? I ile w DSV dają na start? Powiesz mi coś na ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. :)

Również nie polecam
@Nie polecm

Dodatkowo firma zatrudnia specjalistów, którzy są szkoleni przez asystentów. Raczej w normalnej firmie jest odwrotnie:)

gość
@Nie polecm

Czyli skoro dostają nawet dwa to znaczy, że można dostać ;) Może warto dobrze pracować, zamiast czekać, że się coś pojawi za samo bycie?

M
@gość

Myślę, że warto byłoby pracownikowi powiedzieć co wpływa na awans, bo to akurat nie jest takie oczywiste w tej firmie :) samą ciężka praca awansu sie nie dostaje. Sam miałem mówione podczas przedłużania umowy, że w moim przypadku jedynym wyznacznikiem awansu jest czas (rok) po czym po roku okazało się, że coraz więcej obowiązków które dostawałem nie są wystarczające na awans. Wolałbym wtedy usłyszeć co trzeba zrobić aby dostać awans, to mniej czasu bym w firmie stracił. Nie wierzcie w takie bajki, upominajcie się o swoje i przy jakimkolwiek "kręceniu" przez przełożonych bierzcie nogi za pas o uciekajcie stąd.

Papuga
@Tomasz

Wiąże owszem, ale mówimy, przynajmniej w dziale finansowym (ściśle moim lub osoby z innych, z którymi rozmawiam), o podwyżce rzędu 200-300 brutto. W tym roku o podwyżkach w większości u nas w ogóle nie było mowy. Czasem dostajesz awans bez podwyżki. Twoja sprawa czy się zgodzisz go przyjąć czy nie. Jeśli ktokolwiek idzie tutaj licząc na lepsze zarobki, to naprawdę, w Biedronce płacą niewiele mniej :) Dużo osób ostatnio zaczęło odchodzić, nastroje są takie sobie. Z drugiej zas strony olbrzymia rotacja to coś, z czego DSV jest słynne.

naomi
@Tomasz

@Tomasz, podwyżki są śmiesznie niskie, a o awans jest ciężko. Nawet jak spełnisz wszystkie wymagania do zostania specjalistą to usłyszysz, że "trzeba być cierpliwym i poczekać na swoją kolej". Aktualnie na start płacą tyle samo co ludziom po 2-3 latach pracy

Poinformowana
@Również nie polecam

niestety ale w wielu firmach jest podobnie.

dzbany

ta spedycja to jakis zart, ladunki brane z (usunięte przez administratora) do rownie podobnych miejsc... obciazenia za wszystko jak sie da.... zglaszasz ze spoznienie bedzie bo jest kore i tak cie obciazaja....miejsca rozladunkow czesto w miejsach gdzie zestaw nie powininen w ogole miec prawa bytu bo jest zakaz jak wol mimo to spedycja ma wjb na takie rzeczy i wysylaja do firemki dla solowek zesta... spedytorzy to jakas zenada, umawiaja sie ogarnac ladunek kolejnego dnia ladunku w magiczny sposob nie ma, albo wychodza z pracy gdzie czekasz na info o zaladunku i do nastepnego dnia zero odzewu.... ludzie mowia na FM ze to frabryka marzen to chyna w tym scieku jakim jest dsv nie jezdzili.. brak slow... i nie dajcie sie namowic na piekne bajki ze strony spedytorow czy rownie glupich przewoznikow ktorzy jezdza pod dsv bo oni wszyscy to zwykli bajkopisarze w czym sa najlepsi... sa w polsce lepsze spedycje niz ten (usunięte przez administratora) pracy...

A.

Póki co pracuje w DSV ponad 5 lat. Niestety, od kiedy zmienił się VP odpowiedzialny za działy IT, bardzo szybko sytuacja uległa nagłemu pogorszeniu. Główne minusy: - Brak funduszy na sensowne podwyżki (pomimo najlepszych wyników finansowych w historii firmy - pandemia się opłaciła) - Ogromna ilość zadań dla nieadekwatnie małych zespołów - Strategia IT pozostawia wiele do życzenia, odbija się to na komforcie pracy pracowników (nieprzemyślane zmiany) - Brak ludzkiego podejścia - firma potrafi z dnia na dzień rozstać się z pracownikiem, który lojalnie przykładał się do pracy od lat. Brak pomysłu na próbę zmiany stanowiska dla danej osoby, po prostu papier (i w niektórych przypadkach sąd - w których DSV przegrywa)

Shift

Czy w firmie po okresie pandemii będzie możliwość pracy w modelu hybrydowym? Z góry dziękuję!

PRACOWNIK DSV
@Shift

Przed pandemią podobno było do wykorzystania 8 dni w ciągu miesiąca, więc będzie prawdopodobnie tyle samo lub więcej. Niestety pandemia nigdy się nie skończy.

Dariusz
@PRACOWNIK DSV

To znaczy, że 8 dni w miesiącu możesz pracować z domu? To i tak dobrze bo wychodzi dwa dni w tygodniu. To się wcześniej ustala z szefem, czy każdemu pracownikowi z automatu to przysługuje?

abc
@Dariusz

Obecnie w większości działów stosowany jest model hybrydowy - tydzień zdalnie, tydzień z biura. Docelowo tak jak napisał przedmówca, będzie przysługiwało 8-10 dni pracy zdalnej w miesiącu. Co do jej wykorzystywania istnieje jedno słowo klucz - przełożony. Akurat w moim dziale nie ma problemu z dogadaniem się w tej sprawie.

Sumienny pracownik

Moje ogólne doświadczenie po prawie 2 latach pracy jest dość mieszane. Z jednej strony nie mogę narzekać na samą pracę, ale z drugiej strony kadra menedżerska z jaką się tu spotkałem prezentowała żenująco niski poziom zarówno pod względem umiejętności zarządzania zespołem jak i kultury osobistej. Plusy: - możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia po studiach, - super zespół :) - świetne, bardzo ergonomiczne stanowiska pracy w biurze, Minusy: - brak podstawowego wyposażenia w kuchni w biurze tj. sztućce, talerze, miski, mikrofale, - brak realnych możliwości rozwoju, - obowiązkowe spotkania na kamerkach w celu wspólnej "integracji", podczas których musieliśmy opowiadać przed całym zespołem o ładowaniu bateryjek, nastawieniu do pracy w danym tygodniu i o planach na weekend. Team Leader prowadzący te spotkania w żaden sposób nie komentował naszych wypowiedzi i jedynie odhaczał kolejne osoby na liście, które już się wypowiedziały, - obowiązek pracy w święta, które w teorii miały być podwójnie płatne lub można było odebrać dzień wolny. W rzeczywistości pani menedżer naciskała na każdego kto chciał odebrać podwójne wynagrodzenie za pracę w święto tekstami w stylu "dobrze się zastanów czy pieniądze są dla Ciebie aż tak ważne" i sugerowała wybranie rozliczenia w formie odbioru dnia wolnego, - niechęć do awansowania pracowników. Mimo spełnienia wymagań do awansu przedstawionych przez przełożonego, bardzo mało osób faktycznie otrzymuje awans. W moim zespole na 17 pracowników zaledwie 2 osoby otrzymały awans po spełnieniu (a nawet znacznym przewyższeniu) postawionych wymagań, - oprócz braku awansów słabo jest też w kwestii podwyżek. Aktualnie inflacja rośnie szybciej niż wynagrodzenie, - w moim zespole praca była rozdzielona bardzo nieumiejętnie. Niektóre osoby musiały regularnie zostawać po godzinach, aby wyrobić się z pracą podczas gdy inni mieli pracy na jakieś 4-5h dziennie, - po odbyciu rozmowy z przełożonym w sprawie podwyżki przy okazji przedłużenia umowy (po prawie 2 latach miałem nadal zarabiać tyle samo co nowa osoba dostawała na start) mój przełożony zaczął mnie unikać i zachowywał się jakby nigdy nie doszło do żadnej rozmowy, - w ostatnim dniu pracy zostałem wezwany na rozmowę do pani menedżer, która zamiast podziekować za naszą współpracę wolała wyśmiać moją decyzję odejścia z wielkiej korporacji jaką jest DSV do "jakiegoś januszexu". Dodatkowo usłyszałem, że pieniądze nie są najważniejsze i satysfakcja z pracy w tak wielkiej firmie powinna mi zrekompensować niskie wynagrodzenie,

Hej, Czy jest możliwość negocjacji pensji po okresie próbnym?

zorientowany

Nie ma okresu próbnego. Od razu jest normalna umowa o prace.

R&S
@zorientowany

Na start dostaje się UOP na okres próbny (7 miesięcy), a następnie umowa przedłużana jest na rok lub na czas nieokreślony, kwestia dogadania z przełożonym. Jeśli chodzi o warunki umowy po okresie próbnym to nie ma możliwości negocjacji, wynagrodzenie pozostaje takie same.

@R&S

A kiedy jest możliwość negocjacji pensji?

R@S
@Kandydat

Nie ma możliwości negocjacji. Raz do roku podczas oceny rocznej przysługuje podwyżka w wysokości nieco mniejszej niż połowa kwoty jaką oferuje program 500+

zainteresowany

Hej, jak wygląda praca na stanowisku Junior Analyst? Jakich zarobków można spodziewać się na "start" ? :)

Pomidor
@zainteresowany

Zależy na jaki projekt trafisz i team leadera, głównie klepanie Excela, za niewiele ponad (usunięte przez administratora)k net. (usunięte przez administratora)Ty możesz pracować 2 razy więcej niż osoba obok, z takim samym stażem, zarabiając nawet mniej i nie wiesz z czego to wynika. Możesz też trafić tak, że będziesz sobie spokojnie pracować i sie nie narobisz.

Zostaw merytoryczną opinię o DSV International Shared Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DSV International Shared Services Sp. z o.o.