DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Opinie o DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Krysia

Witam. Pytanie w sprawie ogłoszenia EDI Business Analyst, które jak pamiętam kiedyś było tutaj nawet, czekam jak się pojawi znowu. Jak wygląda polityka firmy odnośnie zachowania tzw. work-life balance?

XX

Na rozmowie informują, że otrzymasz komputer służbowy, natomiast później nielegalnie podłączają Twój telefon do systemu i wymuszają pracowanie na swoim komputerze. Nie informują, że należy mieć Windows 10, wysyłają napisaną na kolanie wewnętrzną instrukcję. Wymuszają pracę zdalną, jednak nie dają warunków do niej.

Brak informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji po teście i rozmowie.

@Kandydat

Cześć! Prośba o kontakt na adres rekrutacja@pl.dsv.com w celu doprecyzowania szczegółów. W DSV ISS nasi specjaliści ds. rekrutacji standardowo wracają z każdą informacją zwrotną do 2 tygodni od ostatniego spotkania z kandydatem.

K.
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Niestety, ale to nieprawda. Czekałam o wiele dłużej, przypominałam się i dopiero po miesiącu ktoś się odezwał.

Pracownik lahr

Jeśli ktoś chce wyjechać do pracy w Niemczech w Lahr radzę omijać szerokim łukiem rzeczywiste zarobki 1400-1500 euro tragiczne zakwaterowanie, codziennie gadają o szacunku i co robisz źle. Naprawdę nawet wrogowi nie życzę takiej wypłaty ;)

@Pracownik lahr

Cześć! DSV to jedna z czołowych firm branży TSL z siedzibą w Danii. W Polsce i na świecie obejmuje spółki Air&Sea, ISS, Road, Solutions oraz Services. To jest strona poświęcona DSV ISS. Prawdopodobnie chodziło Pani/Panu o inną spółkę.

Dorota
@Pracownik lahr

Od początku wiadomo że taka jest stawka czy coś potrącają i dlatego taka kwota jest do wypłaty? Jak z tym zakwaterowaniem? Dużo osób jest na mieszkaniu?

XX

Żadnej informacji zwrotnej po kilkugodzinnej rekrutacji - brak szacunku do człowieka.

@XX

Julia

Dali ofertę jakiś już czas temu, stanowisko Specjalista ds. Kadr i Płac. Wiadomo coś o tej pracy? Czy jest możliwe, żeby chociaż częściowo pracować z domu, może ktoś zna temat? Będę wdzięczna, jeśli ktoś udzieli mi informacji.

@Julia

Cześć! W DSV ISS mamy politykę pracy hybrydowej, gdzie 8 dni w miesiącu pracownik może świadczyć pracę z domu.

KK

Brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej

@KK

Dużo czasu minęło od Twojej rekrutacji? Może jeszcze się odezwą? Tak w ogóle to ile etapów ma proces rekrutacyjny? Jakie pytania się w nim pojawiały?

@KK

Cześć! Prośba o kontakt na adres rekrutacja@pl.dsv.com w celu doprecyzowania szczegółów. W DSV ISS standardowo można spodziewać się od 1 do 3 etapów rekrutacji, a nasi specjaliści wracają z każdą informacją zwrotną do 2 tygodni od ostatniego spotkania z kandydatem.

Anonin

Czy ktoś pracował na magazynie DSV w Duisburgu? Widziałam ofertę pracy i się zastanawiam czy warto

@Anonin

A do jakiej pracy dokładnie? Bo na magazynie to z reguły różne stanowiska są, znasz szczegóły? Ciekawe, czy ciężko jest bardzo. Dużo trzeba stać na nogach albo chodzić?

@Anonin

Cześć! DSV to jedna z czołowych firm branży TSL z siedzibą w Danii. W Polsce obejmuje spółki Air&Sea, ISS, Road, Solutions oraz Services. To jest strona poświęcona DSV ISS. Prawdopodobnie chodziło Pani/Panu o inną spółkę.

Potencjalny kandydat

Niestety nie rekrutował mnie Polak... Brak informacji zwrotnej po rozmowie telefonicznej. Do działu rekrutacji:: Negatywny feedback jest lepszy niż całkowity jego brak. Składanie obietnic typu "odezwiemy się" a następnie brak informacji zwrotnej nie odznacza się wysoką kulturą pracy a traktowanie potencjalnych kandydatów w sposób lekceważący świadczy o jej braku. Jak widać nie zależy Państwu na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

@Potencjalny kandydat

Miałeś tylko jedną rozmowę czy więcej? Długo trwała? I o co Cię pytał rekruter jeśli pamiętasz i możesz powiedzieć?

@Potencjalny kandydat

Cześć! Prośba o kontakt na adres rekrutacja@pl.dsv.com w celu doprecyzowania szczegółów. W DSV ISS standardowo nasi specjaliści ds. rekrutacji wracają z każdą informacją zwrotną do 2 tygodni od ostatniego spotkania z kandydatem.

KrzysztofTe

Czesc,ile wynosza w DSV roczne bonusy? Jest to chociaz 10% rocznej pensji,czy mniej?

Była
@KrzysztofTe

W DSV ISS nie ma czegoś takiego jak bonusy. Są tylko dodatki świąteczne w zależności od zarobków, zazwyczaj jest to kilkaset złotych.

E.F.
@KrzysztofTe

W tym roku czesc nie dostala w ogole, czesc dostala jakies ok. 4% rocznej pensji. nie wiem jakie pensje dostawali managerzy :) Mowie o szeregowych pracownikach - zarowno juniorach jak i seniorach. Moje wynosilo ok. 3,8 % i aktualnie jestem juz na wypowiedzeniu. Nie wiem kto pracuje za trakie kwoty. Dookola firmy daja po 10-12% podeyzki lub premii. Mam wrazenie ze w DSV zostaja sami nieudacznicy, bardszo kiepscy pracownicy albo tacy co juz sie zasiedzieli przez x lat.

@E.F.

A od czego zalezy to, kto dostał bonus a kto nie? Nie powinni wszystkich równo traktować? Czy były jednak jakies wytyczne?

@KrzysztofTe

Bonusy są takie, że przywrócono obowiazek przyjeżdżania 3 dni w tygosniu do biura co de facto obniżyło wielu pracownikon pensję o połowę bo trzeba opłacić mieszkanie w Warszawie. Oczywiście z tego tytułu nikt nie dostał podwyżki.

@Tomek

No bo poniekąd nie są raczej do tego zobligowani? Kiedyś chyba też wynajmowali i nikt tego problemu nie zauważył? A jaki jest taki rzeczowy powód tego, że kazali im zjechać fizycznie?

Jarek

2,5%

macnow
@Tomek

To nie jest do końca prawda. Ja pracuje w zespole w którym dwie osoby są z poza Warszawy (Wrocław, BYdgoszcz) te osoby bywają w biurze tylko 2 dni w miesiącu. Można wypełnić specjalny wniosek związany z zamieszkaniem poza Warszawa i jeżeli jest on zaakceptowany to nie trzeba być3 dni w biurze.

@macnow

To fajna opcja, a jak się pracuje z innego miejsca to kontrolują to jakoś? W ogóle na pracy zdalnej udostępniają niezbędny sprzęt? I czy jest ekwiwalent za prąd i internet?

@KrzysztofTe

Cześć! Informacje o naszych benefitach dostępne są zawsze w opisie wystawianych przez nas rekrutacji oraz w profilu pracodawcy na stronach, na których publikujemy ogłoszenia. W DSV ISS standardowo przyznajemy także dodatki świąteczne 2 razy w roku, których wysokość uzależniona jest od zarobków.

Cześć, Jak wyglądają zarobki w DSV w działach księgowych na stanowiskach asystentów i specjalistów ? Na jakich zasadach przyznawane są podwyżki ? Zastanawiam się nad złożeniem CV jednak opinie co do zarobków są różne.

@Kandydat

Asystent 5k brutto

Kandydatka

W jakim dziale ?

@Anonim

Po jakim czasie można śmiało awansować z tego stanowiska i na jakich warunkach?

PP

teraz dają ponad 5 brutto + dodatki

Roman
@PP

O to już nawet nieźle. Dodatki wiesz jaką część pensji stanowią? Z dodatkami wyjdzie ponad 4200 na rękę, czy nie bardzo?

Ggg
@Roman

Dodatki są na przykład za język. Ja na asystencie mam 4400 na rękę. Ciężko jest o jakąkolwiek podwyżkę. O awansie nie wspominając, ktoś musi odejść lub awansować, żeby ktoś inny mógł wskoczyć na jego miejsce.

Kandydatka
@Ggg

@Ggg z jakim stażem pracy można liczyć na takie zarobki ?

Bej

Kasiorowska

Jak wygląda proces rekrutacji? Długo czeka się na jakąś informację ze strony DSV? Jak długo od statusu "rozpatrywanie" czeka się na chociażby telefon? Są jakieś testy wiedzy?

Andrew
@Kasiorowska

Moja rekrutacja trwała intensywne 3dni, w tym dwie rozmowy. Raz z HR i TL i raz z TL i PO. Nie wiem czemu trąbicie o 5k brutto. To musi być jakieś słabe stanowisko. Jako nowy pracownik można dostać ponad 20k w dziale IT. Jedyne co mi się nie spodobało to brak podwyżki od stycznia bo podobno za wysoka pensja…Ogólnie praca jest luźna, minus to praca hybrydowa. Ogólnie mam takie wrażenie, ze to co się wynegocjuje na początku jest szczytem bo potem ciężko wywalczyć coś więcej. Plusem byłaby opcja b2b. UOP się nie opłaca przy wysokich wynagrodzeniach…

@Andrew

Hybrydowa praca? To jak się rozkłada czas pracy w domu i w biurze? Czego wiecej? I jaki sprzęt dają do pracy w domu?

PP
@Sylwia

masz swoj sprzet i telefon, to tak, nikt sie ciebie nie pyta, czy masz komputer i czy moga podłączyć system do twojego telefonu, mam wrazenie, że szpiegują i nadsłuchują, co ludzie robią. na pewno na teamsach nie wolno niczego pisac, najlepiej udawac głupka. Jak nie masz telefonu, gdzie bedziesz miec outlooka, teamsy i komputera wytrzymalego z windowsem minimum 10, to nie ma co tam isc. nie masz tego, to zostaje siedzenie codziennie na openie, gdzie siedzi 80 osob i mniej biurek rotacyjnych niz zatrudnionych ludzi.

Tonny
@Sylwia

@Sylwia, nie ma czegoś takiego jak sprzęt do pracy w domu, W ISS pracownik ma być tani, a laptop to już koszt nie do przejścia w większości zespołów. Jak chcesz pracować zdanie, to przy wykorzystaniu swojego komputera. A w biurze musisz być 3 razy w tygodniu.

Bej
@PP

Żartujesz chyba, totalnie nie dawali sprzętu na pracę zdalną. a to tylko jedna wada tej firmy

Dzień dobry, czy w firmie istnieje możliwość awansu (np z asystenta na starszego asystenta) czy to wewnątrz zespołu jak i wewnątrz struktur firmy?

stary zawodnik
@Nowy

awanse raz na rok i jest określona pula możliwych awansów na zespół/dział/ ostatnio 1000 zł niezależnie od pensji poprzedniej, więc są absurdy, że dochodzi do różnic nawet 800 zł między wypłatami na tym samym stanowisku :>

Julia

Ktoś pracował jako Team lead? Bo dali ogłoszenie na swojej stronie internetowej. Widziałam, że wymagają znajomości 5S. Ja niestety nie zdążyłam się tego nauczyć w poprzednich pracach. Czy są jakieś szkolenia tam?

janjan
@Julia

Brak znajomości 5s nie powinien być problemem. Są szkolenia wewnętrzne i tak, a większość liderów jest z awansu z niższego stanowiska, a nie z zewnątrz, więc też takich kompetencji nie przynosili ze sobą, tylko nabywają w trakcie pracy. Generalnie rekrutację na TL z rynku zdarzają się dość rzadko, jak faktycznie w danym zespole nie ma już nikogo, kto by jakoś rokował.

Julia

Cześć, możliwe że się zgłoszę na Project Managera. Widziałam ogłoszenie, tylko chciałabym się czegoś dowiedzieć o rekrutacji. Może ktoś był i powie, jak rozmowa wyglądała? Co sprawdzali?

@Julia

Hej, tak, ja aplikowałam na stanowisko PM. Miałam rozmowę z HR i kierownikiem działu. Powiedzieli wtedy że odezwą się maks. w ciągu 2 tygodni, ale niestety nikt się nie odezwał więc sama do nich napisałam. Nie dostałam odpowiedzi. Po miesiącu zadzwoniła do mine HR że w sumie są zainteresowani ale nie wiedzą jak na papierach mnie zatrudnić :D No i powiedziała mi że jest pewna że kierownik odezwał się do mnie już z informacją zwrotną. Podziękowałam więc, powiedziałam że nie jestem zainteesowana już skoro nie dotrzymują terminów już na starcie.

M.

To prawda, że nie dają żadnej informacji po rozmowie kwalifikacyjnej.

kongo
@M.

Nie wysłali mi nawet maila po rozmowie.

Kornela

Źle się dzieje w DSV... Wymogi częstego chodzenia do biura od czapy bo managerowie i wyżej muszą pokazać szefostwu w Danii jak to biuro spełnia swój cel... Głupie zasady awansów na zasadzie iż ktoś wyżej odchodzi to wtedy jest szansa na awans i przejęcie obowiązków, więc jakby zespół się nie zmieniał w składzie to propozycja awansu znikoma (przy obecnej atmosferze ludzie ciągle odchodzą więc jest szansa :D ) W zależności od piętra i zespołu możesz dostać laptopa od firmy, ale nie każdy zespół jest takim szczęściarzem ponieważ gdzieniegdzie tylko TL i manago dostają taki sprzęt... Oczywiście roboty jest ponad zespół, firma nie chcę zatrudniać nowych osób bo niektóre zespoły "nie zarabiają na siebie", więc niech się męczą ludzie z ogromnymi targetami, nadgodzinami, pracą w weekendy. Raz Ci nie wyjdzie to już jest nieprzychylny mail od manago jakim to cudem nie udało się spełnić wymogów na dzisiaj... Ciągle tylko gadanie o KPI i SLA i robienie codziennych bezsensownych raportów ktore zadowalają górę a wystarczyłoby poprosić dział IT o automatyzacje (kogoś kompetentnego - więc będzie o to trudno...). Ja pracuję tu ponad rok i obecnie jestem zmęczona sztywną atmosferą, zdołowana taką pracą i takim zarządzaniem. Z nielicznych plusów to na pewno kantyna, fajne biuro i multisport

P
@Kornela

@Kornela możesz napisać w jakim jesteś dziale? Zastanawiam się nad przejściem

M.

DSV ISS bo nie jest to takie "prawdziwe" DSV to przyjemne bezstresowe korpo. Brali każdego. Tam gdzie byłam atmosfera wśród leaderow i managerów- super, wśród asystentów - plotkarze czasem toksyczni czasem ok. Awansów raczej brak a jak są to jakby losowym osobom (z wyjątkami). Uśmiechy i obiecywanie a potem nic. Ogólnie można siedzieć i trochę pracować. Być na wiecznym HO i udawać że pracujesz. Chillout za żenujące 4brutto asystent, 5brutto specjalista. Ale za prawie nic nie robienie. Co kto lubi. Nikt nigdy nie krzyknie ani Cię nie zwolni. Wszyscy wiecznie "szukam innej pracy". Część odchodzi część szuka kolejny rok i kolejny. Przejście między działami za zgodą managera (nie zgodzi się) a jak już to przez pół roku za swoją niższą pensje dopiero potem za tą co inni na tym dziale. Nie warto być ambitnym, warto być bezmózgim robotem. Nie robić nic ponad swoje obowiązki ani nie troszczyć się o proces. Tylko tabelka produktywności może coś pomóc. Firma dla nieambitnych lub młodych po studiach lub do założenia rodziny. Losowe osoby są mądre. Do nauczenia się korpo i fajnego wpisu w CV. Przygotujcie się że będziecie uczyć nowych którzy będą mieli mniejszą wartość od was i zerowy wkład w firmę a będą zarabiać więcej. Po czym zrobią "wyrównanie" tak że i tak będziecie zarabiać mniej. Kompletnie nie dbają o stałych pracowników (dlatego rotacja ogromna). Na plus: biuro, atmosfera, Multisport, obiady za 5zl, opieka medyczna, HO ile chciałam. Decydujecie sami. P.S Podobno warto wrócić nadal robić mało ale wynegocjować stanowisko i stawkę. Podobno. Na innych działach i piętrach może być inaczej ;)

John
@M.

Tabelki produktywności są np w cost matchu. Jesteś rozliczany z każdej minuty swojej pracy. Jak nie przekroczysz targetu musisz się z tego tłumaczyć

dokładnie, sama prawda

DSV IT
@M.

Nie wiem czy wszędzie w DSV tak jest ale nie czuje się tutaj nacisku na "wartości firmy" i "kulturę pracy" poprzez powtarzanie sloganów i spotkania z rozmawianiem o corpo propagandzie jak przy klubie książki. Pandemia bardzo pogorszyła firme - pierwszy rok wstrzymanie wszelkich podwyżej, drugi rok dali nawet nie tyle co obiecywali rok wcześniej a teraz 5% dla wszystkich niezależnie od stanowiska, wkładu czy inflacji. Negocjacja o zarobkach czy przyśpieszeniu awansu dopiero jak papier o rezygnacji jest na biurku. Wrócić się da jak zmiana pracy nie pójdzie, ale tylko raz.

M
@M.

Specjalista 5 brutto?! Który to dział? Bo w customs można pomarzyć ????

Dariusz
@M

Nie zapominaj że to brutto więc na rękę jest sporo mniej. I do tego trzeba być specjalistą. No ale ja też bym chciał się dowiedzieć w jakim dziale takie kokosy. Jakby co, to pisz.

@Dariusz

To normalna wpłata a nie kokosy.

rybczynska
@M.

dobrze napisane, ogolnie bardzo slaba atmosfera

Krystyna

On chyba sarkastycznie to ujął... To na którym dziale tu się potencjalnie najlepiej zarabia w takim razie?

rybczynski

Bardzo slaba firma w Polsce, nieciekawa atmosfera. Mozna trafic na sensownych ludzi ale tacy szybko uciekaja.

Kolos

Jakie są zarobki na specjalistę w Wawie? Nie wiem czy to żarty z tymi stawkami co są tu ja forum.

Zostaw merytoryczną opinię o DSV International Shared Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DSV International Shared Services Sp. z o.o.