Opinie o FHU Thomas w Mierzyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FHU Thomas. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FHU Thomas o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FHU Thomas w Mierzyn

Jak tam z tą wypłacalnością teraz w ogóle, bo tu ktoś kiedyś o jakichś problemach pisał? Szukam roboty jako robotnik gospodarczy, mają tam coś jeszcze? Bo jak tam patrzyłem na tę ofertę do odśnieżania itp z grudnia jakoś 2022 to tam pisali, że nieaktualna już.

Ogólnie to podstawą jest minimum krajowe i od tego zaczyna każdy. Większe widełki dostaje się za posiadanie np kat B, Kat B+E, umiesz JUŻ jeździć maszyną kosząca lub masz doświadczenie, jakieś dodatkowe uprawnienia itp etc. Zazwyczaj osoby na umowę o zlecenie mają mniej więcej wynagrodzenie na tym samym poziomie (różnica między wynagrodzeniami wynika TYLKO z faktu przepracowania ilości godzin oraz jakieś dodatki czy dodatkowo roboty bądź praca w weekendy). Także jeśli jesteś kierowcą, pilarzem, kosiarzem itp itd to widełki są większe. Godziny - ogólnie 7-15 Jeśli pada - to zależy, różnie, zależne od decyzji szefostwa Jeśli mróz - do 14 Okres letni - 7 do nawet 16 Jeśli akcja zima - to to już jedna wielka ruletka, każda godzina rozpoczęcia a do której to jak się wyrobimy Praca o porze nocnej - 22 do 6

Jak dużo osób pracuje w FHU Thomas?

Renatka

Albo same się zwalniają, albo są zwalnianie nawet ot tak sobie. Atmosfera jest ok ale między kierowniczką a pracownikami zaś atmosfera, jak się pojawi "bardziej wyżej postawiona kierowniczka" to cóż.... Jest już gorzej. Zasady... Zasady są wymagające bo chodzi o Technopark ale to i tak głównie tylko i ze względu na tą jedną osobę. Odnośnie kasy - zawsze mogło być lepiej aczkolwiek w jednym miesiącu zaskoczą Cię pozytywnie a raz negatywnie. Tam coś Ci dodadzą, tam coś odbiorą. Oczywiście można to wyjaśniać co, jak, dlaczego i jeśli faktycznie się nie zgadza, to wypłacą różnice. Podsumowując - jeśli chodzi o taki rodzaj pracy to i tak kasa jest na dość dobrym poziomie.

Mania Nowy wpis

Pracę w tym miejscu można dostać tylko przez urząd pracy? Znalazłam ofertę sprzed kilku lat dla pracownika przy pielęgnacji zieleni i można było aplikować przez pup. Teraz też jest taki etat, bo jestem chętna? Wtedy firma proponowała od 17zł na godzinę i zastanawiam się jak bardzo zmieniła się ta kwota, o ile w ogóle się zmieniła.

Rafał

Pracuje w thomas przy zieleni już 3 lata Bardzo fajna praca miła atmosfera Pieniądze na czas Fajni kierownicy-kierowniczki W tam tym roku dostałem awans i zasiadłem na kosie bardzo się ucieszyłem jak dostałem awans Kocham tą prace polecam każde

@Rafał

Oooo, ale to super, że są w firmie awanse. Ale to jest tak, ze trzeba przepracować tu X lat, aby dostać awans, albo zdobyć jakieś konkretne umiejętności, nauczyć się korzystania z narzędzi? Chodzi mi o kryteria awansowania.

Anokonda po grzybach Nowy wpis
@Rafał

Rafał a możesz powiedzieć jakie są relacje między pracownikami?

Rafał

Dzięki thomas nauczyłem się wielu rzeczy takich jak koszenie, ładowanie trawy, liści,grabienia Dzięki tej firmie mam umiejętności jestem bardzo wdzięczny że mogę pracować w thomas

@Rafał

A dobrze płacą tutaj? Kiedyś w tv pokazywali dzień pracy takiej firmy zajmującej się zielenią - roboty było od groma, ale pracownicy opowiadali, że i wynagrodzenie przyzwoite. Inna sprawa, że to była chyba firma rodzinna i każdy zarabiał mniej więcej po równo. A jak to wygląda tutaj?

Rafał Nowy wpis

To nie jest rodzinna firma a dla miasta robimy. Dużo roboty jest a jak jest koszenie to bardzo dużo. Ja jestem na kosie i po całym dniu jestem zmenczony ale płaca więcej kosiarzom dlatego warto iść wlasnie na kose. Płaca najwięcej wśrud takich firm, thomas jest najlepszy.

Jak dużo osób pracuje w FHU Thomas?

Renatka

Zależy od działu.Zieleniec to z 30+ osób będzie.Technopark kolejne kilka osób.Obsługa szpitala Arkońska to kolejne parę osób. Zależy gdzie

@Renatka

Dzięki za informacje. A jak ma się rotacja pracowników w odniesieniu do tych informacji o wypłacalności? Na tę chwilę nie ma się o co martwić? Często zdarzają się jakieś zwolnienia w tych działach?

Renatka

Rotacja np. w dziale zieleni to jest bardzo mała. Mało kiedy pojawia się ktoś nowy, mało kto odchodzi (więcej jest zatrudnianych na sezon, od wiosny do jesieni, głównie na koszenie). Rotacja jest bardziej z powodu zwolnienia bo ktoś mocno coś przewinił bądź odwala jakieś wały niż z powodu wypłacalności bądź ile sie dostało 10go. Na technoparku jest większa rotacja ale z powodu pewnej osoby kierowniczej. Także kasa bardziej na drugim miejscu jeśli chodzi o rotacje.

@Renatka

A to trochę ulga, że nie zwalniają ot tak. Ale mówisz o większej rotacji w tym jednym obszarze. Te osoby same się zwalniają? Dlaczego kierownictwo akurat na to wpływa? Nie wiem czy chodzi ci o atmosferę czy jakieś zasady tam panujące. Kasa na drugim miejscu, czyli mogłoby być lepiej pod tym względem?

logo firmy Planista produkcji
Mierzyn
Hydraulika Siłowa “SKRAW-MET” Sp.z o.o. Sp.K.

Wypłacalność zawsze na czas (nie przypominam sobie aby było jakiekolwiek opóźnienie) do 10go ,(dział zieleni). Czy znajdzie się jakaś praca gospodarcza? Z tego co wiem, raczej nie będzie nowych przyjęć aż do wiosny (najlepiej zadzwonić bezpośrednio do biura - oni powiedzą najdokładniej) a odśnieżanie to już zarezerwowane dla stałych pracowników więc...

A jak można zostać takim stałym pracownikiem? Wystarczy się przyjąć czy to jakaś specjalna grupa, proszę o jakieś wyjaśnienie. I na jakich warunkach ogólnie zatrudniają jeśli już, jakaś szansa na coś poza UZ? Przeżyje, ale wolałbym umowę o pracę.

Jak można zostać? Wystarczy się pokazać,że pracujesz , dbać o powierzony sprzęt lub samochód (może wydawać się to błache ale nie każdy tak robi) no i przepracować dany okres czasu. UZ to na start i wtedy rozmawiać o UoP.

Nela

Czy mycie i czyszczenie auta to dobry przykład pokazania dbania o powierzony nam samochód? Jaki konkretnie okres trzeba przepracować, każdy ten okres ma ustalany indywidualnie czy jest jakaś stała?

@Nela

Według Kodeksu Pracy, Pracownik ma OBOWIĄZEK utrzymania czystości w powierzonym aucie służbowym, aczkolwiek jeśli będzie się dbało o auto (sprzątanie, mycie, wymiana żarówek itp) i szefostwo będzie to widzieć (raz zauważą, raz nie), będzie to na plus. Konkretny okres? Nie - ktoś dostał po kilku dniach, ktoś po roku, ktoś po nastu latach a niektórzy nie. Nie ma zasady. Jak się pokażesz z dobrej strony to MOŻE...ale może to iść i próbować gadać o UoP.

A czy wynagrodzenie na umowie zlecenie różni się od tego na umowie o pracę? Czy raczej forma zatrudnienia na to nie wpływa? :) I czy poza podstawą wynagrodzenia można otrzymać jakąś premię?

Między UoZ a UoP jest różnica w wynagrodzeniu. Tak, można otrzymać premie uznaniową. Kierowca ma ciut więcej płacone.

A możesz dać znać, ile taka różnica w wynagrodzeniu wynosi? :) Jeśli chodzi o premię, to w jakiej wysokości ona jest? :) I za jakie kwestie można ją otrzymać? Rozumiem, że jest ona uznaniowa, ale może są jakieś konkretne wytyczne, na które zwracają uwagę?

Ile wynosi różnica.. nie będzie to jednoznaczna odpowiedź bo każdy ma inaczej, nie ma stałego wynagrodzenia dla każdego. Ktoś dostanie 3,5tys a ktoś 5tys ale różnica między UoP a UoZ to nawet różnicy będzie do 2 tysiecy. Także czasem lepiej wyjdziesz zarobkowo na zleceniowce a czasem lepiej możesz wyjść na umowie o prace. Premia jest przyznawana od 2go miesiąca pracy bądź już od 1go miesiąca pracy. Za co można dostać? Po prostu pracuj i tyle. Nie chodź w kratkę, bądź systematyczny/a, za nic wyjątkowego tak na dobrą sprawę bo jak wspomniałam, dostaje się tą premię z automatu. Także nie ma konkretnych wytycznych. Są jeszcze dodatki np za to, że jesteś kierowcą, praca w niedziele, praca dodatkowa specjalna (rzadko ale jest). Jak masz nieprzeciętne umiejętności to też to zauważą.

Przemo

Chyba nie padło jeszcze, ile tej premii może być? Co to z automatu ona jest, za systematyczne chodzenie do roboty. Ważne też, ile dodatkowo może wpaść pieniędzy za pracę w niedzielę i tego dodatku dla kierowcy?

@Przemo

Premia wynosi 26-30%. Jak wspomniałam, już firma daje od początku, max drugiego miesiąca (jeśli zatrudniono kogoś pod koniec miesiąca to tej premii może ktoś jeszcze nie dostać). Tak, premia z automatu bo jednak firma w jakiś sposób docenia naszą pracę ale coś za coś (np są tacy,co chodzą w kratkę) W niedzielę godzinowka plus 100 Kierowca 200 zł więcej

Dzięki za pewne rozjaśnienie sytuacji. Co do podstawy, to są jakieś widełki płacowe przypisane do każdego stanowiska? I co z godzinami pracy, w jakich godzinach pracujecie?

Amanda

Jakieś tu widzę doniesienia o problemach z wypłacalnością, nadal taka sytuacja? Jakoś nie widzę, żeby się zwalniały wakaty jednocześnie, dla męża patrzyłam to na pracownika ds. zieleni nie szukają od 2016. Albo czegoś nie widzę? A jak płacą to w umówionej kwocie, jakie zarobki są teraz? Bo wtedy to pisali, że 2057,31 wzwyż...

Xyz

Firma jest niewypłacalna i oferta którą przedstawiają jest niewiarygodna.Od 2011 Firma nie potrafi rozliczyć się za wykonaną pracę

YVED
@Xyz

Co to znaczy czy nie płacą wynagrodzeń ?

Czy pracownicy w FHU Thomas dogadują się między sobą?

Marlenka

Jakiś nowy nabór jest może na pracownika przy pielęgnacji zieleni? co jakiś czas te ogłoszenia się powtarzają, jak tak patrzę, ostatnie widziałam z maja 2020, tylko ta stawka co podawali (17 zł) to nawet nie jest dzisiejsza minimalna. Były jakieś podwyżki? Może bym była zainteresowana tak to.

@Marlenka

Najlepiej się kontaktować z firmą bezpośrednio, na pewno będą Pani udzielone wszystkie informacje chociażby na temat wynagrodzenia.

Fretkaa

(usunięte przez administratora) atmosfera, nie będę zachwalać za bardzo, ale jak się pracuje uczciwie to idzie pieniądze wyciągnąć, część kierownictwa trochę (usunięte przez administratora) ale i tak będę dobrze wspominać, współpracownicy też niczego sobie, lecz z niektórymi to strach było jeździć.

Hanna
@Fretkaa

Czemu z niektórymi strach było jeździć? Co się takiego działo, bo przyznam że nie najlepiej to brzmi ale tak bez szczegółów ciężko ocenić.

Roman
@Hanna

Bo cześć pracowników jest pijana, na przerwie połowa stoi z piwem w ręku, ale za to można się pośmiać z Pana dżozefa

Katarzyna
@Roman

No i ile takie coś miałoby niby trwać, że ktoś tak otwarcie wykazywałby spożycie alkoholu? Czemu nikt tego nie weryfikował wcześniej? Do dziś już normalnie jest to sprawdzane?

Roman
@Katarzyna

Takie zjawisko trwa od czasu kiedy Pan jozek jest zatrudniony. Dlaczego jeden pracownik może być ciagle pijany, na dodatek jezdzic samochodem, wozić ludzi. Inny pracownik po badaniu alkomatem, zostanie wyrzucony.

Honorka

Ale to badanie alkomatem nie pomaga? To w jakich sytuacjach ludzie są badani? Jak ktoś wygląda na pijanego? Inni pracownicy nie zgłaszają tego, że ktoś jest pod wpływem alkoholu? Jaka wtedy jest reakcja wspomnianego szefostwa?

Czy rozmowa rekrutacyjna w FHU Thomas odbywa się również w języku angielskim?

Romeo

Rozmowa o pracę, jeśli chodzi o dział zieleńców, była przeprowadzona na miescie, w parku, ewentualnie gdzies na osiedlu. Rozmowa w języku polskim (potocznym i prostym) angielski tutaj zbytnio się nie da przyda, bardziej taka podwórkowa łacina

Aneta

Opinie mam raczej pozytywne. Słabo płaca w dziale tzw. sprzątajacym ale jest to norma jesli ktos szuka takiej pracy ale i wymagania personalne sa minimalne. Cos za cos. Najczesciej umowa zlecenie ale nie zawsze.

Katarzyna
@Aneta

A możesz napisać coś więcej o samum charakterze pracy? Jak w praktyce wygląda, co obecne zapewniają, jaka atmosfera, ludzie itp?

Jek

Opinie sa różne jak wszędzie. Taja raczej srednia krajowa

Mariusz

Czy sa przyjecia do pracy w Thomasie ? Warto dzwonić ? Pracować tam ???

Roberto

Opinie sa podzielone. Dla mnie moze byc. Jak wszedzie. Firma Thomas jesta jaka jest.

chajde

Nic od dawna nie zmienione. Opina o Szpital Zdunowo . Nie warto. Koordynatorka Paulina W. nie traktuje rowno pracownikiw. Firmwa sie tym nie intetesuje. Koordynatorka ma 25 lat zadnego dodwiadczenia zyciowego i zawodowego. Koordynatorka dba tylkino pracowników z Ukrainy ktorzy zamiast praciwac przesiaduja uniej w biurze. Po konsultacji z osobami trzecimi bedzie informacja do menager Adama. Czas na zmisny. Jest duzo udokumentiwanych nie prawidlowoscu.

Tutifrutti

Witam,pracuję w tej firmie wiele lat i nie narzekam

xdd
@Tutifrutti

czy są przyjęcia do waszej Firmy czy nie witam

Gold

Współpracowałem z koordynatorka. Nie miałem żadnych problemów ani zastrzeżen. Polecam firmę Thomas

Chajde

Mieszają odpady skażone z komunalnymi i nie przejęte wcale bo zgonimy winę na inego

Chajde

Wożą przepełnione pojemniki skażonych odpadów pielęgniarki zwracają pracownika na umowę o pracę im uwagę avi kłamią że nie oni

Zostaw merytoryczną opinię o FHU Thomas - Mierzyn

• Jak się pracuje w FHU Thomas?

Zobacz opinie na temat firmy FHU Thomas tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FHU Thomas?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FHU Thomas?

Kandydaci do pracy w FHU Thomas napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FHU Thomas
3.4/5 Na podstawie 19 ocen.
  • ul. Lubieszyńska 34
    72-006 Mierzyn