NB Polska

Opinie o NB Polska

Na montażu na kolejowej niestety ale zostaly tylko koleżanki brygadzistki i lizidupy. Nie wartp sie starać no nikt tego nue docenia. Bardzo nieuczciwe traktowanie a ta co najmniej robi a najwiecej kabluje ma juz chyba dożywotnie miejsce w tej firmie.

Lider

Pracownik. Prawda na montażu na słonecznej to samo, lider co chwila na l4 i pracuje a innych zwalniają. Brygadziści tylko na wynik patrzą

Pracownik 2
@Lider

Jaki wynik ? Im to nawet już na wynikach nie zależy ani na produkcji. Ogólnie to niewiadomo na czym im zależy, chyba na własnej du''pie.

Prawda

Dokładnie, nawet jakby miały leżeć na hali to nie ruszą, a szczególnie tych pań ze słonecznej co są tak bardzo chronione przez PANA, z niewiadomych przyczyn.

Szczera

Dokladnie.To ze najwieksza konfidentka w historii Montażu na kolejowej przeszła na inną zmianę naprawdę nic nie zmienia,donosi jak donosila brygadzistce i wszyscy dobrze o tym wiedza i nikt z tym nic nie robi!Szok jak można byc az tak ślepym na to wszystko albo udawać ze sie nie widzi co się dzieje.Wystarczy nic nie umieć nic nie robić A donosić często bzdury wyssane z palca by zapewnić sobie tam bezpieczne miejsce pracy nie robiac tak naprawdę kompletnie nic poza strzelaniem z ucha

Lider Nowy wpis
@Szczera

Niestety takie osoby są na każdej hali. Ale tej pani nikt nie przebije

Lider 2 Nowy wpis
@Lider

Wszyscy wiedzą za co tą Panią przenieśli ze słonecznej i wszyscy wiedzą ile skarg na nią było itd. Najgorsza rzecz w niej to taka że wymyśla rzeczy niestworzone, oczywiście PAN też, razem takie rzeczy które nie miały miejsca a później przekazują to wyżej i macie zrobioną opinie w firmie, o której nawet nie wiecie. W innej firmie już by dawno nie pracowała i dobrze wie, że ze swoją inteligencją odchodząc z tej firmy to nawet nie wiem czy do obierania cebuli by się nadawała.

Pan Rup ol dopuszcza się pracy w najbliższym zespole z osobami pod wpływem oraz usuwa z organizacji pracowników o większym doświadczeniu by moc bez zbędnego argumentowania zaprowadzać swoja dalece od kiedyś zastanej przeze mnie kulturę organizacji. Oparte jest to na usuwaniu liderów w danej dziedzinie oraz wstawianiu w to miejsce swojej marionetki. Reszta zespołu wiadomo po takim strzale podporządkowuje sie bezwarunkwo w obawie o własne stanowisko. Ten model ma swoje zastosowanie praktycznie w każdym z działów od kilku już lat panowania tego Pana. Nie takiego podejścia nasz szkolono panie Rup ol. Oj oj wstyd. Proszę o zachowanie ograniczonego zaufania do całej kadry kierowniczej bo maja bardzo zły przyklad z góry.

Większych bzdur nie słyszeliśmy . Za pomówienia są kary

@ Pracownik Nowy wpis
@adamina 44

Nie słyszeliście no, no. A ilu Was tam za tym monitorem? Chyba każdy mówi za siebie. P.s. mi również jest w to ciężko uwierzyć, że ludzie na takich stanowiskach nie maja sumienia ani moralności.

@ Pracownik Nowy wpis
@adamina 44

I obyście Wy kar nie płacili, mam liczne dowody, dopiero wtedy rozpęta się piekło dla wielu. Więc proszę nie starszyc tych którzy są juz bardzo pokrzywdzeni przez można jawnie nazwać moimi oczyma zwyrodnialców. Ciężka praca w aspekcie tego modelu zarzadzania nie popłaca :D

Pan Rupol akceptuje alkoholików w swoim zespole managerów oraz wraz z kolegami przejawia zachowania usuwania ludzi madzejszych od siebie aby im nikt nie przeszkadzał niszczyć tą wspaniałą niegdyś kulturę organizacji. Proszę mieć ograniczone zaufanie.

Prawda

W grupowych zwolnieniach poleciały osoby nie wygodne kierownictwu i brygadzistom za zgodą dyrektora nasmarowali im w papierach bzdury żeby mieć podstawę do zwolnienia w razie sądu ,mieli dzwonić do ludzi przez rok jednak tak się nie stało teraz znów zwolnienia od poniedzialku reszta komentarzy uwana jest z forum a najgorszy jest kierownik (usunięte przez administratora) i brygadzistka z (usunięte przez administratora) która z zastępcą (usunięte przez administratora) wychodzi na papierosy co pół godziny a ludzi którym pozwalała wyjść doniosła do kierownika i doprowadziła do degradacji i przenosin jedna obłuda i.....

Haha

Panie weź pan już zamilcz i wstydu oszczędź bo pan na złą stronę to już przeszedł dla zasady dawno. ????

bla bla bla proszę pana

Ja się akurat zgadzam z powyższymi wypowiedziami, bo jak to przysłowie mówi "prawda w oczy kole" proszę pana. Ciekawi mnie dlaczego z montażu zwalnia się osoby z długoletnim stażem a przenosi w zamian z innych hal. Innym się broni dup'y a innych się zwalnia? Nasuwa się pytanie dlaczego. Pewnie pan wyskoczy zaraz tutaj, że mają specjalne kursy i certyfikaty. No tak tak, tylko pogratulować tak wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W jednym z punktów do zwolnienia właśnie taka adnotacja istnieje. Kursy i certyfikaty czyli coś namacalnego na papierze a jeżeli nie na papierze to co ? I jak to zostało ujęte tylko garstka osób na około 60 czy więcej według pana nie posiada tych umiejętności. Nawet nie wie kogo pan ocenia, bo niektóre osoby mogłyby panu takie certyfikaty ze szkół położyć. Zgadzam się dlatego z wypowiedzią, że brednie w papierach wyssane z palca, mało powiedziane. Swoją drogą jedni mogą chorować po pół roku i nie zostali brani pod uwagę bo pan im powiedział "ale ja panią lubię"? Robią problemy "ale ja panią lubię?" Pozdrawiam.

He he

Najpewniej dlatego, że pracownik pracuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, a nie robi na siłę, bo tak chce kierownictwo. Przykładowo jak ma pracować na jednej maszynie na raz, to tylko na niej robi. A od jakiegoś czasu góra dorzuca kolejne obowiązki, by nie zatrudniać nowych osób. Jak znajdą kilka osób, które potrafią zrobić więcej, to normalny pracownik im nie potrzebny. Ot cala prawda. Z kolei podczas kryzysu za przyczynę zwolnienia mogli podać redukcję etatu i tyle.

AnimeToPowódDoŻycia
@bla bla bla proszę pana

Długoletnie doświadczenie to jedno, a jakość wykonywanych obowiązków to druga sprawa. Mając do wyboru osobę A która pracuje 10 lat i pracuje na 4 stanowiskach i osobę B która pracuje 2 lata i ma opanowane 80% linii montażowej, to logiczne kogo zostawią.

@He he

O jakich przepisach mowa?

logiczne
@AnimeToPowódDoŻycia

Zgadzam się bo to logiczne, ale przy tych zwolnieniach nie było logiki żadnej w niektórych przypadkach, nie mówię wszystkich. I właśnie o to chodzi. A jakość pracy, to z jakością pracy lepiej niech się nie pogrążają bo mają raporty, mają wyniki, mogą sobie sprawdzić i przedstawić a ściemniary tak jak zostały tak zostały. Raczej kadra zarządzająca nie lubi myślących pracowników. Byłem świadkiem wielokrotnie jak ktoś mówił brygadziście wprost, że ma (usunięte przez administratora) i na tej maszynie pracować już nie będzie podczas awarii na co pan brygadzista, że tego nie słyszał. Ale jakby odezwał się tak ten kogo nie lubi to już by nie było tak kolorowo. T(usunięte przez administratora)

Nikt
@AnimeToPowódDoŻycia

Jak to jest możliwe, że osoba z 10 letnim stażem pracuje tylko na 4 stanowiskach a z 2 letnim na 80%. Jeżeli pracownik z takim stażem utrzymał się tyle lat a w między czasie redukcje również były to coś jest nie tak. Kolesiostwo z młodym lub starym pracownikiem

@logiczne

To prawda, zostało trochę osoby, które zostać nie powinny. IMO niektórzy mistrzostwie kierowali się prywatnymi pobudkami, inaczej tego nie da się wyjaśnić.

Zgadzam się w 100% na kolejowej dział montażu tylko układy,kolesiostwo i (usunięte przez administratora).A strzelanie z ucha i wykorzystywanie młodych pracowników to już normalka. Robisz za wszystkich A starzy pracownicy nie robią nic

Kryzys to tylko pretekst by brygadzisci z montażu na czele z kierownikiem zwolnili osoby które są im niewygodne. Montaż to chore uniwersum

Pracownik 2

Tak, tak, a później pościągać sobie pracowników z h4 i słonecznej, a że pracują jak pracują co niektórzy, to tam kit, machnąć ręką. To się nie liczy.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie NB Polska? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Czy w NB Polska pracuje się na open space?

adamina 44

Co za brednie wypisujesz, nie potrzebnie ferment robisz. Jest kryzys nie ma zamówień , wiec będzie redukcja . Każdy zakład robił by tak samo. A velux napewno uczciwie podejdzie do tego

adamina 44

Na jaki to komentarz odpowiedź?

Xxx

Z tym się zgodzę!!! Niesprawiedliwe mega ...właśnie powinni pozwalniac po jednym członku z rodziny pracującej, a nie tak jak wspomniałeś człowieka który być może jest jedynym żywicielem bądź głównym...

Nikt
@Xxx

Zgadzam się w 100%.oprócz takich osób powinny polecieć tez osoby które nie mają rodzin na utrzymaniu.

@Nikt

Typowe myślenie polaka. Niech wywala innego, byle nie mnie. Równie dobrze można powiedzieć, że mogą wyrzucic jedna osobę z pracującego małżeństwa. Albo kogoś z 15 letnim stażem, bo ma doświadczenie, więc robotę znajdzie. Albo młodego, bo jest skóry do nauki i szybko nabędzie nowe umiejętności.

Jah
@adamina 44

To sam się zwolnij "uczciwie". Patrząc na twoją wypowiedź, widać że jesteś ekonomistą, więc czas na zmiany, tylko się marnujesz w tej firmie

Xd
@He he

wywalić tych ściemniaczy co właśnie pracują po kilkanaście lat bo to oni oczywiście nie wszyscy w .... lecą a kobiety robia to czy tamto a jeden z drugim stoi i palcem nawet nie ruszy a jak ma gdzies isc indziej na maszynę to kręcą nosem badz nie mają pojęcia bo robi całe życie na jednej (usunięte przez administratora) i od takich bym zaczal zwolnienia koniec

@Xd

Z tym się nie do końca zgadzam. Starzy pracownicy wiedzą po prostu jak robić swoje, gdy mlodzi chcą się podlizać kierownikowi i robią więcej, niż jest to ustanowione w normie. Potem podnoszą normy i coraz mniej osób wyrabia normę. Następnie zaczyna się szczucie jednych na drugich i tu zaczyna się problem o którym kierownictwo doskonale wie. Starych pracowników technicznych zwolnić nie można, bo naprawdę się znają na swojej robocie. Z kolei mlodzi nowi pracownicy robią więcej za mniej. Kogo byś tutaj zwolnił? Starego pracownika, czy nowego?

Czy firma NB Polska kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

On

Nie wydaje mi się dziewczyny naginaja tu i tam a (usunięte przez administratora)stoi w jednym miejscu i ma więcej z jakiej okazji bo co bo robi 20lat na jednej maszynie a jak mu się zapytać o coś to nie wie jak się to robi hahah

Na jakie benefity można liczyć w NB Polska?

adamina 44

Wczasy pod grusza, bonus roczny, bardzo dobre zaplecze socjalne (kawa , herbata, cytryna , owoce). Firma Velux jest bardzo dobrze nastawiona do ludzi. W każdej sytuacji można liczyć na wsparcie.

adamina 44

@Marian Zwolnień często nie było, kryzys ciągnie za sobą duże i małe firmy. Natomiast Velux zwalnia zgodnie z regulaminem . Są wypowiedzenia i odprawy.

Wesołek

Ktoś słyszał ile osób maja zwolnić? Podobno 35% mniejsza produkcjcja . Będą grupowe zwolnienia ?

Rolnyk

Witojcie! Jo chciołbym sie ło coś zapytoć. Łotóż szukom nowy roboty. Czy we Veluxie dom se rady? Z zawodu jestym rolnykiem i mom ciynszkie łapska. Jo już mom dosyć roboty na roly, bo tylko łoram z kuniem i wiodra noszy w te i na zad. A moje zwierzoki tylko jedzo i wyjo. Chce by mi było lży i lepi. Myśle, że dogodom sie z wiarom. Jakie so zarobki i czy dajo jakieś pryzynta na świnta? Zygmunt.

Małpa

Zwolnienia i zwolnienia no cóż życie. Z tego co wiem to po ostatnim grupowym zwolnieniu w styczniu to tylko są przenoszone osoby z hali na hale no cóż mają szczęście ????

adamina 44

Zakład wspiera pracowników a przy zwolnieniach były odpowiednie odprawy. Uważam ze nie jeden zakład powinien brać przykład. Co do wypłat to są związki zawodowe które niestety słabo sobie z tym radzą

Zdzichu

J(usunięte przez administratora) nie załuje ze mi nie przedłużyli umowy po 2 latach.Znalazłem lepsza pracę gdzie nie ma żadnych norm i stawka wyższa niż w tym obozie.Jakby zadzwonili czy chce wrócić to bym ich wysmial do słuchawki.A te zwolniena to faktycznie ściema teraz parking pełen tirów gdzie wcześniej można je było policzyć na palcach dwóch rąk(usunięte przez administratora)

Wesoła lala

Dokładnie masz rację tam nikt na tej gównianej umowie niebędzie tyral niech zatrudnia ukre albo wieznowie tak jak w jeremiasu i ludzie sami się zwalniają (usunięte przez administratora) w uj kto ci będzie tyral Świątek piątek i niedziela

Stary

Jak zwykle narzekają Ci którzy zostali zwolnieni.a jak pracowali to było ok i nawet robili w nadgodzinach. Żałosne.jak komuś się naprawdę nie podoba to niech się sam zwolni a nie czeka az go zwolnią.jeden pisze że nieprzedluzyli mu umowy i mówi że teraz ma super robotę..dlaczego się nie zwolnił sam w styczniu jak zwalniali..każdy narzeka a wiadomo robić trzeba wszędzie.znam ludzi którzy sie zwolnili a potem wrócili z powrotem i znowu narzekają jak mi tu źle .zapraszam tych którym tak zle na dojeżdżanie do Wrześni albo do Poznania...

Xxxx
@Stary

Jak zwykle odpowiadają ci co nic nie robią, a jeśli narzekają to mają rację bo robią te same ilości co były przed zwolnieniami w trzy zmiany natomiast teraz 1.5 zmiany a ilości te same i ciągle po 10 godzin. BHP w tym zakładzie też ściema po 10 godzin a co z przekroczonym hałasem? Tego nikt nie widzi.ale nam naklejają na lustrach , ścianach, drzwiach jakie jest ważne BHP .

Xxxx

A może tak nie jest?. W piątek na zmianie zmian już nam powiedziano że po weekendzie nadgodziny. Jeszcze weekend się nie zaczął a już o tygodniu po nim, słabe to dość. Ale niektórzy lubią chodzić w soboty a nawet w niedzielę za friko. Ta osoba co przychodzi w niedzielę to jest sama bez osoby nadzorującej ,a gdyby coś się stało to kto mu pomoże no i znowu BHP leży. Super firma! Modelowa firma!

Stary
@Xxxx

Bzdury piszesz.fakt.nadgodziny będą ale 100%i płatne z wypłata.wiec ok.a w niedzielę nie pracujemy tylko ewentualnie pojedyncze osoby na jakiś serwis i też nie za friko.

@Stary

Widać, że wyżej wypowiadają się osoby, które nic a nic nie wiedzą o prawie. W kodeksie pracy pisze jasno, że nadgodziny tygodniowe MUSZĄ być wypłacone wraz z pensją za ten miesiąc. Inaczej wyglądają soboty, bo te są liczone, jako nadgodziny tygodniowe i są rozliczane zgodnie z obecnym systemem rozliczeniowym. Obecnie mamy roczny system rozliczeniowy, więc wszystkie soboty będą wypłacone w styczniu z wypłatą za grudzień lub w przypadku zakończenia pracy wraz z ostatnią wypłatą. Co do narzekań tutaj, to przestaję odpowiadać na tak durne komentarze, bo ktoś już nawet zrobił z siebie durnia. Większość z hejtujących nawet nie napisze o którym zakładzie pisze, o której hali. Wrzuca oba zakłady w jeden worek. To tak samo, jakby powiedzieć, że wszystkie mercedesy są (usunięte przez administratora), bo jeden model jest wadliwy. Ponadto jak ktoś pisze źle o zakładzie i w tej samej wypowiedzi pisze, że mu nie przedłużyli umowy, to chce mi się śmiać. Można to porównać do ucznia w szkole, który klasówkę napisał na 2, bo się nie nauczył, ale i tak będzie oczerniał nauczyciela xD Niektórzy tutaj mają tyle oleju w głowie, że szkoda gadać. Wystarczy robić swoje i znać swoje prawa. Nie mogą Cię wyrzucić bez podania przyczyny, która i tak musi być też odpowiednia. Przykładowo nie mogą wyrzucić za to, że korzystasz ze swojego prawa do urlopu lub żujesz gumę na przerwie. Również w grupowym zwolnieniu muszą być podane odpowiednie kryteria dlaczego akurat to Nowak, a nie Kowalski zostanie objęty zwolnieniem grupowym. Na koniec takie zdanie: Im więcej będziecie myśleć, tym mniej będziecie jęczeć.

@He he

Caly rok sobót wypłacony w styczniu polowe tej kasy zobaczycie jak swinia niebo ????????????????????jak nie mniej po odjeb podatkow ????????????

@Zdzichu

Co to za bzdury? Jaka poważna firma pozwoli sobie na nie zapłacenie nadgodzin . Widzę ze nie wypowiadają tu się rzetelne osoby tylko robi się dziwny atak na firme

@adamina 44

No pewnie ze wyplaca tyle ze w styczniu i to będzie razem z wyplata od ktorej bedzie odprowadzony podatek robic nadgodziny to mozna jak wyplacaja je co miesiac a nie za frajerski rok. Chyba ze velux da wam za soboty osobno w kopertach w styczniu hehe.

@Zdzichu

Jakbyś może czasem zajrzał do kodeksu, to byś wiedział, że nawet nie powinni wypłacać za przepracowane soboty. Kodeks mówi jasno, że za soboty pracodawca powinien oddać dzień wolny. A to, że zakład płaci za soboty to jest jego "dobra wola". W każdym razie szykanowanie zakładu za coś, co jest zgodne z prawem uwazam za smieszne. Znajdą się inne powody do tego, jak np. zachowanie kierownika z h1 na Kolejowej.

adamina44
@Zdzichu

Podatek zawsze jest odciagany , i zawsze taki sam

Zdzichu

Za dwie soboty zabiora mniej niz za kilkanaście lub wiecej w skali calego roku bo one beda wrzucone do podstawy brutto. Wiec finalnie wyjdzie ze iles robiliscie za free wieksza podstawa =wiekszy podatek. Tak samo jak z tym smiesznym bonusem rocznym co z tego ze jest 100% jak na konto wchodzi polowa wyplaty wielka 13 wyplata a polowa idzie w (usunięte przez administratora). Pirewszy raz mysle o fajnie ekstra wyplata w grudniu a tu zdziwko przy bankomacie

@Zdzichu

Czy w innej firmie, gdzie też jest rozliczenie roczne, działa to inaczej? Po pierwsze, nie musisz pracować we wszystkie soboty. Zgodnie z kodeksem pracodawca nie może wymagać od Ciebie, byś przychodził w więcej, niż jedną sobotę w miesiącu. Ponadto, jak już wspomniałem wcześniej, za soboty należy się wolne, nie zapłata. Więc zawsze możesz wziąć sobie wolne za sobotę, a jeżeli pracodawcy nie pasuje dany termin, to MUSI wskazać inny termin w najbliższym czasie. Kolejna sprawa, jeżeli masz dziecko do 4 - a teraz już nawet do 8 - roku życia, to możesz odmowic pracy w nadgodzinach bez żadnych konsekwencji. W tym właśnie problem, że ludzie nie znają swych praw i nie domagają się ich respektowania.

Xxx

Uwierz, większej bzdury nie czytałem.... Żeby zwolnić muszą mieć solidne podstawy i tego się trzymają. Po to są rozmowy roczne i oceny, które są podstawowym wyznacznikiem

xyz

Witam na jakie zarobki można liczyć na start? Pytam o pracę na produkcji. Pozdrawiam.

Seba

W piątki już normalnie robicie ????na kolejowej ???

Osrus
@Seba

Jo robimy i byda przyjmować od marca na 4 brygadowke ciekawe kto tam przyjdzie chyba niedorozwinięci zwolnili ludzi a teraz będą przyjmować żenada uj

@Osrus

Nie będzie 4-brygadowki. Związki się na to nie zgodziły, przez co kierownik z h1-h2 jest wściekły. Hrc też nie może przyjąć.

@Osrus

I kolejny raz mój komentarz zostal usunięty... Nie będzie 4 brygad, ponieważ związki się na to nie zgodziły. Na H1 i H2 nie można również zatrudnić przez firmę zewnętrza, bo wpierw musi minąć odpowiedni czas po zwolnieniach grupowych. Dlatego kierownik h1 chodzi wściekły, bo zrobił z siebie (usunięte przez administratora)^^

He he

To właśnie związki się sprzeciwiły zrobieniu 4 brygad na h1 i h2 na hardware. Tylko one stoją na przeszkodzie, inaczej kierownik mógłby tak zrobić. Miej świadomość, że związki nie zawsze mogą pomóc, muszą działać zgodnie z prawem. Poza tym muszę też współpracować z zarządem firmy. By coś dostać, muszą coś dać.

Mar Jan
@He he

Takie krótkie sprostowanie, Związki Zawodowe nie dostały żadnej informacji odnośnie zmiany systemu pracy, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, robi się przez to niepotrzebne zamieszanie i wzbudza to niepokój wśród pracowników.

@He he

To po co nie przedłużali osoba umów jak ich potraktowali a teraz przyjęcia to kpina

Citrex
@He he

''Związki się na to nie zgodziły, przez co kierownik z h1-h2 jest wściekły.'' Jak kierownik J. kazał sprawne maszyny złomować bo miał mało miejsca to teraz może mieć pretensje do siebie. Wszyscy ogarnięci wiedzieli że jak przyjdzie wysoki poziom zamówień to na tych maszynach które zostawił nie będzie w stanie tego wyprodukować na 2 zmianach od 6.00-23.00 .A teraz widzę tydzień za krótki... I gdzie tu skandynawski model ... Duńczycy by na coś takiego nie pozwolili .Ale kierownicy nie chodzą do pracy w soboty nie mówiąc o 4 brygadach .

@Citrex

Co mam Ci powiedzieć. Ma swoje stanowisko i sądzi, że jest mądrzejszy od zwykłych pracowników, a wiem, że na 100% są pracownicy z wyższym wykształceniem od niego, nawet w zakresie produkcji.

Prawda

Do tej pory nikt z rządzących niestety nie sprostował informacji które krążą po zakładzie że od kwietnia będą zatrudniać ludzi z firmy zewnętrznych, velux ma prawników o wiele cwanszych niż związki,i znaleźli lukę w prawie jak sobie z brakiem zatrudnienia poradzić, nie będą dzwonić po ludzi zwolnionych zrozumcie to, to była zwykła ustawka, pretekst żeby pozbyć się niewygodnych, i już, nigdy po te osoby nie zadzwonią

kipa
@Prawda

a kto chce pracować w tej firmie ? być zatrudnionym na śmieciówce , za grosze i być poniewieranym ?

Abstynent

Teraz Schwarzenegger z budki ochroniarskiej znowu będzie kazał dmuchać w ,,balon''. Pytanie: Czy rupol poniósł konsekwencje za nielegalne sprawdzanie trzeźwości, zanim zostało ono przez niego zniesione?

Kędzior
@Abstynent

czy PIP została poinformowana o tym co dzieję się w firmie ???

Prawda

Moje komentarze też zostały usunięte (usunięte przez administratora) ludzi, pozwalniali a teraz h-10 robi nadgodziny, produkcja się nie zmniejszyła a my musimy nadrabiać, Od Marca chcą zatrudniać ludzi? Kpina jakaś a co z ludźmi co ich zwolnili przecież oni mieli mieć pierwszeństwo, przyjmą nowych co nic nie potrafią i pewnie na zlecenie, a kto ich będzie uczyć.....a co związki zawodowe na to co się dzieje w tej firmie?

@Prawda

A kto powiedział,że zatrudnia zupełnie nowych a nie przyjmą z powrotem tych zwolnionych ?? (usunięte przez administratora)jak zwykle...

@Xxx

Teoretycznie to jest fakt, że po zwolnieniach grupowych chcąc przywrócić dane stanowisko muszą przyjmować wpierw tych, którzy zostali zwolnieni. Niestety jest jedno ALE. Wątpię, by te osoby czekały za takim telefonem i pewnie już mają inna pracę. W takim wypadku może zatrudnić inna osobę, gdy wcześniejszy pracownik odmówi powrotu.

@He he

I jeszcze jedno, mieli zmniejszyć produkcję a tymczasem robimy nadgodziny i nocki tak jak przed zwolnieniami tyle że w okrojonym składzie, zrozumcie że pozwalniali ludzi niewygodnych których chcieli się pozbyć i teraz nie będą po nich dzwonić, dlateza4az po zwolnieniach dzwonili do firmy zewnętrznych, poczekają do marca i kwietnia i zobaczycie że wkroczy hr itp,szkoda bo niektóre osoby miały spory dorobek...jak można tak się z ludźmi obchodzić, jak by nie ciężka sytuacja na rynku pracy już dawno by co niektórzy zmienili zakład a tak musimy tkwić w tym zakłamaniu i obłudzie

@Prawda

Zrozum człowieku, że nie mogą teraz zatrudnić nikogo, nawet hrc. Musi minąć chyba pół roku. Jak myślisz, dlaczego kierownik z h1 hardware chodzi wściekły? Nie wyrabiają się z planem, mimo, że robią na trzy zmiany. Chciał zatrudnić hrc, kadry nie pozwoliły. Chciał zrobić 4 brygady, związki się nie zgodziły. Owszem, może i pozwalniali niewygodnych ludzi, choć i to mógłbym zakwestionować, bo to byłby strzał w kolano jak widać. Problemy z dostawą, brak możliwości przyjęcia nowych ludzi. Przestańcie siać jakieś wymysły bez żadnej podstawy. To były zwolnienia grupowe, więc teraz zakład ma związane ręce. A co do nadgodzin, to przypominam o kodeksie pracy i ilości możliwych nadgodzin. A jak się boicie odezwać, to się nie dziwcie, że tak jest. Mocni jesteście tylko tu, na forum. A co drugi grzecznie siedzi przy linii i tyle. Ileż można czytać o tyłu teoriach spiskowych...

@He he

Może i racja nie ma co się nakręcać, wszyscy są zdenerwowani całą tą sytuacją że zwolnieniami i każdy patrzy na drugiego wilkiem,ludzie się do siebie nie odzywają bo się boją utraty pracy.Oby się to szybko zmieniło...

Lejdi Pank

Majonez! Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart MNIEJ NIŻ ZEROOOO!

Katarzyna
@Lejdi Pank

Jaki to ma związek z pracą tutaj? Możesz rozwinąć?

POLAK
@Katarzyna

Jakbyś wiedziała kto to jest majonez, to byłoby to dla Ciebie jasne. To jest jeden z kierowników, który jest zwykłym karierowiczem nieznającym się na swoich obowiązkach i nie szanujący ludzi.

Zdruzgotana
@POLAK

Bo to jest świeta racja! Akurat pracuje na montażu i to co sie tam wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. Majonez jest do wymiany ale ze względu na to że jest znajomym dyrektora to nie ma żadnych szans żeby opuścił ten zakład.

Prawda

Bo nie chcą żeby ludzie wiedzieli co się naprawdę dzieje w tej firmie, Dyrektor nie ma nic do powiedzenia, rządzą kierownik i brygadzisci, ludziom plują w twarz, tu masz milczeć, robić za 2 w święta, soboty bez szkolenia się, nie odzywać się i nie domagać się niczego patrzeć jak brygadzisty wszystko wolno

@Prawda

Na montażu zwolnili ludzi doświadczonych którzy pracowali po 15 lat i powiedzieli ze teraz będą trzymać ludzi młodych którzy potrafią obsługiwać roboty i komputery! A co z resztą? Po zwolnieniach na kolejową przyjęli 20 osób z firmy zewnętrznej bo nie trzeba im płacić odpraw i benefitow, taka prawda o firmie

Prawda

Na montażu pozwaniali ludzi z wieloletnim doświadczeniem i powiedzieli ze teraz stawiają na młodych którzy potrafią obsługiwać roboty i komputery, a my? A na kolejowej zwolnili ludzi doświadczonych A zatrudnili z firmy pośredniczącej 20 osób bo nie muszą im płacić odprawy i benefitow, i to jest ugoda z dyrektorem, plują nam w twarz

Op
@Prawda

Młodych, obsługujących roboty i komputery też zwolnili. Zostawili za to leserów, którym nie chce się pracować.

Putini
@Op

Dlaczego Rupol tak nie udolnie działał , że wszystko dobrze złamał ...

Zostaw merytoryczną opinię o NB Polska - Gniezno

• Jak się pracuje w NB Polska?

Zobacz opinie na temat firmy NB Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 163.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NB Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 18 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NB Polska